Trnjenje i bol u lijevoj ruci

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Trnjenje i bol u lijevoj ruci

PostPostao/la Mili M dana 01/10/2009 17:48

Hvala smurf i hvala tebi operator, nemam nista ni skriveno ni privatno onako pitam, jer ja sam cesto na fb ali ok, znam gdje te mogu naci :thumbup: a vjezbe ne znam ni sama pomazu li ali vjezbam zarad starosti hahah, a mene je i bez vjezbi periodicno ruka boljela, ali sad je ovo nesto drugo, boli me od jula vjerujte deset dana boli pa pet sam ok, pa opet tako par dana boli...ustvari to je vise trnjenje ruke (vise sake) nego ona prava bol, ali raspitivala sam se ja u Tuzli posto sam sa ovog kantona kod Azabagica ct vratne kicme 150 km, a ruka bi isla po zglobovima, a nisam pitala za MR.moracu se i za to raspitat.

A ovaj moj hecim, uf on je posebna prica
pozdrav
Mili M

PostPostao/la smi dana 03/10/2009 15:38

Meni trnu prva tri prsta leve ruke. Iz diskusije sam shvatila da nije u pitanju uklestenje nerva u kicmi. Cak, neko vreme ne osecam vrhove tih prstiju, a povremeno mi trne citava podlaktica, povremeno samo saka. Zna li neko sta bi to moglo da bude?
smi

PostPostao/la Mili M dana 03/10/2009 18:31

pa nije uklestenje ali jeste neki nerv pritisnut vjerovatno, a izgleda da svaka druga osoba ima s tim problema, meni to stvarno smeta, stalno mislim na to, i kad me ne boli ruka stalno je prisutan neugodan osjecaj,a jesi li radio/la kakve snimke ili nesto, posjetio/la ljekara?
Mili M

PostPostao/la smi dana 03/10/2009 18:54

Nisam isla kod lekara iz razloga koje si ti navela, peripetije oko uputa, zakazivanja, treba mi godisnji odmor da to zavrsim... A ne ide mi se ni kod privatnika, sve nesto mislim prestace me. :) A to uklestenje tako nastaje samo od sebe? Mislim, bez posebnog povoda, povrede ili tako nesto. Razumem sto ti smeta, sa mnom je isti slucaj, s tim sto me ne boli, samo trne... Posto je leva ruka, palo mi je na pamet da nije neki nagovestaj infarkta ili mozdanog udara. Inace, imam 34 god. ako to ima bilo kakve veze.
smi

PostPostao/la Mili M dana 03/10/2009 19:09

Ma valjda je samo od sebe i kod mene je lijeva ruka od lakta prema saci, i vise je trnjenje ali ponekad me i boli, a nece prestat samo od sebe mada mene povremeno i prestane, al ima onaj ruzan osjecaj, ja sam opet svugdje bila al nista i dalje me boli a nemam pare da bih se privatno lijecila :wink: sta cu nekad trpim nekad popijem nesto pa kad mi dotuzi ici cu opet ovom svom doktoru trazit upute, a sta radis....
Mili M

PostPostao/la smi dana 03/10/2009 19:18

Da, na poslu uglavnom sedim za kompjuterom.. Dosta kucam... Trudim se da sedim pravo :razz: A ti?
smi

PostPostao/la Op3r4t0r dana 03/10/2009 19:20

smi je napisao/la:Meni trnu prva tri prsta leve ruke. Iz diskusije sam shvatila da nije u pitanju uklestenje nerva u kicmi. Cak, neko vreme ne osecam vrhove tih prstiju, a povremeno mi trne citava podlaktica, povremeno samo saka. Zna li neko sta bi to moglo da bude?

Ti imas problema sa radijalnim nervom (nervus radialis), ako se radi o ukljestenju ono je onda u podrucju lakta ili zgloba ruke
Op3r4t0r

PostPostao/la Mili M dana 03/10/2009 19:24

Ja predajem u skoli, ali inace imam neravnu kicmu i takoreci neku dutu na vratu ali me vrat ne boli a trudim se i ja da sjedim pravilno i da hodam ispravno ali tesko, vec mi kicma srasla tako pogureno...a trenutno mi je sad ruka zamotana elasticnim zavojem i imam onaj jastuk anatomski al ne vidim nikakav pomak kako spavam na njemu evo vec dva tri mjeseca, a inace nije mi bilo tesko navic se na taj jastuk...mozda da probas zamotavat ruku...a vjeruj ja kad popijem nesto kao bosaurin za opustanje misica pomogne mi, ali ne zelim piti tablete, rijetko to cinim, al nekad moram sta cu....
Mili M

PostPostao/la Mili M dana 03/10/2009 19:26

Evo ti strucni odgovor od covjeka koji zna vise od mene, i koji je strucan za ovakve stvari ;-)
Mili M

PostPostao/la smi dana 03/10/2009 19:38

Hvala operator! Sad cu da iguglujem tog radijalnog da vidim sta da mu radim! :) Hvala i tebi Mili M! Uzgred, ne mora da znaci da je to kod tebe vezano za kicmu i vrat, kod mene je to sve u redu, a i bavim se sportom, poprilicno redovno.
smi

PostPostao/la Mili M dana 03/10/2009 19:42

Ma znam da ne mora al tako su mi rekli a Boga pitaj sta je u pitanju, sigurno je neki nerv, to je sigurno :))))))a nema na cemu ako ti opet sta mogu pomoc javi se...pozdrav
Mili M

PostPostao/la smi dana 06/10/2009 14:29

E, bila sam kod lekara, pa da prijavim, da uporedimo iskustva. :) Dala mi je uput za fizijatra (zakazala 21.-og), bevipleks (kompleks vitamina B) i Febricet da pijem dvaput - mada mi to nije bas najjasnije zasto. I da vadim krv, to je verovatno onako po difoltu, posto ne pamtim kad sam poslednji put vadila krv... Pitala me je da l' imam gusenje, bilo kakve bolove i slicno, ja rekla ne. I to je to. Pretpostavljam sad da ce mi fizijatar dati neku terapiju..
smi

PostPostao/la Mili M dana 06/10/2009 20:40

Pa vjerovatno hoce, nadam se da ce bit odgovorniji od mog fizijatra pa da cete fino s paznjom pregledat i trazit snimke :)
a i ja pijem b kompleks to valjda hrani nervr,rekli su mi da ga pijem najmanje godinu dana, eto super objasni fizijatru sta je i kako je pa nadam se da ce otkriti, javi sta bude...mozda odem i ja ponovo do svog fizijatra...a jel te boli na promjene vremena mene tako zna vise bolit kad je kakva promjena osjetim pogorsanje, mada me to konstantno trnjenje izludjuje...
veliiiikiiii pozdrav.....
Mili M

PostPostao/la smi dana 06/10/2009 20:56

Nisam primetila da reaguje na promenu vremena. Zapravo me uopste ne boli, samo trni i to me izludjuje. Ne znam, nesto sam skepticna, bila sam ubedjena da je u pitanju nerv i da ce me poslati kod neurologa. Ali, ako je i tebe slala kod fizijatra, onda valjda nesto zna. :) A sta je tebi rekao fizijatar? Ne znam da li tu snimak moze da pomogne, nista nije polomljeno, pre ce samo da me posalje na onaj njihov klasican set terapija - elektro i tako to. Mislim da im je to uobicajena procedura za sve.. Uzgred, je l' ti se povecao apetit od kompleksa B vitamina?
smi

PostPostao/la Mili M dana 06/10/2009 21:03

pa to jeste, ja jos nikad nisam bila kod neurologa, a i fizijatar je za to specijalista...valjda...a i kod mene je to vecinom trnjenje, neki nelagodan osjecaj, napetost u ruci od lakta do sake i dlan te ruke mi je vazda vreo, takav osjecaj imam, a ne povecava mi se apetit i sad ga pijem:) ali posle jela tako da nemam problema, jos pijem uz to vitamine za podizanje imuniteta s maticnom mlijeci, nemoj brinut zbog apetita, a i mene izludjuje to trnjenje, imas li ti facebook profil ako si cesto tamo da se sprijateljimo :))
Mili M

PostPostao/la smi dana 06/10/2009 21:22

Jesam... poslala sam ti pp, ocekujem friend request.
Sve u svemu, kad se ti 7 godina boris s tim, meni se ne kani ni pocinjati! :(
smi

PostPostao/la Mili M dana 06/10/2009 21:35

hej pa i ja sam tebi al nesto sam pogrijesila imaju dvije pa ne znam koja si, plava ili smedja :)
Mili M

PostPostao/la smi dana 06/10/2009 21:39

Zar je moguce da ima jos jedna!!! Plava :shock:
smi

PostPostao/la dodo666 dana 12/10/2009 09:52

smi je napisao/la:Meni trnu prva tri prsta leve ruke. Iz diskusije sam shvatila da nije u pitanju uklestenje nerva u kicmi. Cak, neko vreme ne osecam vrhove tih prstiju, a povremeno mi trne citava podlaktica, povremeno samo saka. Zna li neko sta bi to moglo da bude?

Ovo se upravo i meni dogadja, ali izgleda mojoj krivicom.

Naime, u teretani sam radio ovu vjezbu http://www.shapefit.com/traps-exercises ... hrugs.html a da se prije toga nisam zagrijao, velika greska, jer kad tako dizes 80-100kg moras se dobro zagrijati.
I sada mi se vec tjedan dana pojavljuje trnjenje u prstima, pocevsi od malog prsta pa odmah dva do njega i to samo u lijevoj ruci. :-x
dodo666

PostPostao/la istraga dana 25/10/2009 16:25

Izgleda da nisam usamljen slučaj...Naime, ja takođe imam slične probleme, samo što meni bol "šeta" od lijeve plečke, preko ramena, na lakat i zglob šake... I nije to bol neka jaka, to je više nešto što me izluđuje. Jer nemam konstantnu bol...Nego me na trenutak boli lakat, na trenutak rame a opet nekad i zglob šake...s vremena na vrijeme i utrnu prsti... Nisam išla kod ljekara, jer me mrzi sve to sa uputnicama i čekanjima....
Imam 25 godina i ovo mi je od skora počelo.. S tim da nije ni svakodnevno. Evo upravo me boli i čitav dan danas, a počelo je juće iza podne. I osjetim na promjenu vrmena da se javlja. Ja ću da izludim s ovim..
istraga

PostPostao/la rocky3000 dana 25/10/2009 16:39

Sve to sto opisujete mogu biti i poslijedice psihickog stresa.
Trnjenje i bolovi su klasicni simptomi straha i panike, vidjeti pod anksioznost, napadi panike.

To je nazalost malo kojem doktoru poznato. Tu ne pomaze niko osim, a oni mogu vrlo dobro pomoci, jednog dobrog psihologa ili cak psihijatra.

Panik sindrom je jedna vrlo cesta pojava i pojavljuje se pretezno kod zena izmedju 20 i 30 god.
rocky3000

PostPostao/la istraga dana 25/10/2009 16:51

E ima i toga, tu si potpuno u pravu
istraga

PostPostao/la zeljo11 dana 21/01/2010 22:33

E pa, treba se prvo prihvatiti činjenica da "moderna" alopatska medicina neće u potpunosti riješiti tvoj problem. Drugo, pravilan pristup bilo kojoj bolesti jest onaj holistički koji već dugo prakticiraju kinezi, a u novije vrijeme i neke medicine zapadne Europe i Amerike. Pošto na ovom našem prostoru je sve to miljama daleko (btw. javljam se iz Hr ponukan ovim problemom jer bi sa svog profesionalnog pristupa htio da se ovaj problem riješi), stvar moraš preuzeti sama u svoje ruke. Neupitno je da se radi o problemu sa živcem prema svemu navedenom. Ima nekoliko riješenja ako je problem, ponavljam ako, otišao u nekakvo kronično stanje. Prije svega to su vježbe kralješnice i to kompletne, znači i cervikalni i torkalni i lumbalni dio. Tu je bitno da se one provode SVAKODNEVNO, a dovoljno je 5 minuta pravilnih vježbi dnevno. Treba imati na umu da je tijelo složena cjelina i ne bi bilo poželjno isključivo se fokusirati na "zahvaćeno" područje. Preporučio bih u svakom slučaju redovite MEDICINSKE masaže, a bilo bi i poželjno koristiti i akupresurne ili akupunkturne tehnike, a čak i posjet nekom provjerenom kiropraktičaru. Od sportova tu je svakako plivanje, te što više kretanja i puno manje sjedenja. Sve to je puno efikasnije i jeftinije od raznih dijagnostičkih ustanova. I na kraju, treba biti dosljedan i uporan, te jednostavno prihvatiti da dođe vrijeme kad se čovjek treba MIJENJATI, za lakši i kvalitetniji budući život.
zeljo11

PostPostao/la narcisaa dana 22/01/2010 01:23

Mili M je napisao/la:Vec 7 godina imam problem sa lijevom rukom, rekli su da je pritisnut zivac na vratu medjutim to se ne vidi na snimku, to je neka dijagnoza sy cervikabrahijale, isla sam na terapijee, pila svasta i rijetko mi sta pomaze jer se bol vraca, to je vise ona tupa bol, nelagodan osjecaj od lakta ka saci, i trnjenje vecinom sake, stvara mi nemir i stalno imampotrebu da lomom ruku koja skljoca i puca. nemam otekline i crvanilo, ima li iko slicnih problema molim vas za pomoc, radim vjezbe za vratnu kicmu ali samo s rukom imam problem, imam 27 godina i ne radim teske poslove a pokretljivost ruke je normalana, i izvinite na opsirnosti, da i lijevi dlan mi je stalno vreo.hvala

Ako ti trni ruka od lakta ka šaci i ako se to događa češće noću i kada je ruka savijena onda pitaj svog doktora nije li to kompresija Nervus medianus u karpalnom tunelu (Kompression des N.medianus im Karpaltunnel). Navodno na ovu kompresiju otpada 20% svih kompresija.

http://www.onmeda.de/krankheiten/karpaltunnelsyndrom.html

http://www.handerkrankungen.de/Karpaltunnelsyndrom/karpaltunnel-syndrom_therapie.htm

Ovo je samo moje razmišljanje, nemora biti tačno.

PS.
Ako neznaš njemački mozzila neka ti prevede na engleski ili na jedan od ponuđenih jezika a koji ti razumiješ.
narcisaa

PostPostao/la markot91 dana 25/01/2010 00:31

kiki-miki je napisao/la:
Mili M je napisao/la: nikad nijedan doktor nije shvatio ozbiljno

Ovo mi je zabolo malo oči.Ne znam kako bi te trebali ozbiljno shvatiti?

Ovaj sindrom ti je za čitav život da se boriš s njim,ali se ne umire od njega.

Do tebe je da se boriš s redovnim vježbama,fizikalnom terapijom najmanje 2 puta godišnje,da se baviš nekom redovnom sportskom aktivnosti,ali ne pretjerano npr.plivanje ti je najbolje.I naravno da promijeniš svoj stav u pozitivnom smjeru.Osvrni se oko sebe i pogledaj koliko ljudi ima neku težu bolest i bori se s time.Glavu gore! :)

Nije zivot tako prost kao shto ti mislish, ne mozesh ti nju da razumesh ako to isto nisi proziveo!!!!!!!!! Zovem se Marko, imam 18 godina i zivot mi je bio savrshen dok pre dve godine nisam mogao da vodim normalan zivot usled jakih bolova u levoj ruci, ti bolovi su uzasni, sada moram da pijem antibiotike i sedative jer sam bio na lechenju od depresije prouzrokovane bolovima. I tako da nemoj da se pravish pametan sa komentarima tipe "od toga se ne umire" jer mi je u nekim trenucima bila draza pomisao na smrt nego da nastavim svoj zivot ovako!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
markot91

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: Edin 24,5 i 3 gostiju.