Travel House agencija - NIKAD VISE

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Travel House agencija - NIKAD VISE

PostPostao/la Gandra_1 dana 30/09/2013 12:06

Ono sto ja mogu primjetiti, a bio sam jedno vrijeme u tim turistickim vodama, je da u Sarajevu postoji "rat" medju turistickim agencijama, gdje se ne "ratuje" cijenama i kvalitetom aranzmana, vec podmetanjima i ogovaranjem drugih, a da se prije toga ne pogleda na svoje nedostatke...

Tako i pored vrlo mogucih gresaka doticne agencije, ovo stalno povlacenje po medijima mi sve vise lici na neku organizovanu hajku konkurencije...

Da se razumijemo ne branim Travel houce agenciju, i vjerujem da su imali odredjene propuste u organizaciji odredjenih putovanja, ali hajmo realno slicne, iste ili ako ne i gore propuste znaju napraviti i druge agencije... Po meni treba biti korektan i priznati greske i izaci putniku u susret zbog buduceg poslovanja... A sa druge strane i putnici trebaju da imaju u vidu da ako vec uzimaju jeftin aranzman, uvijek igra ona koliko para toliko muzike, tako da se ne mogu ocekivati vrhuski hoteli i slicno za male pare..
Gandra_1

PostPostao/la razmazena dana 30/09/2013 13:00

Ako se organizuje nagradna igra ili kako god se ovo zvalo, onda treba biti i sprovedeno do kraja. I Avio expresss, s kojim ja imam losa iskustva, je imao nagradnu igru “Like za ljetovanje u Turskoj”, pa je sprovedena do kraja, kao i Relax Tours, Almy Travel Zenica, Unis/Tours Banja Luka... Samo "kvalitetni" Travel House nije cak u stanju niti odgovoriti na upit u vezi toga zasto nema rezultata.
razmazena

PostPostao/la amany dana 03/11/2013 00:05

Tako mi i treba kad ne citam pazljivo :evil:
Uplacen aranzman za Istanbul, 5 osoba, jos u augustu.... let planiran za jucer... pogadjate
Otkazali ljudi prije 4 dana, pare obecali nazad u cetvrtak, stranicu izbrisali sa fejsa danas ... navodno direktor im imao infarkt lezi u bolnici, u agenciji nikog nema u radno vrijeme ccccccc
Nit Stambola vidjeh nit pare dobih nazad grrrrrr
Toliko mirise na prevaru da me cisto strah razmmisljati sta ce biti ako bude tako kako se cini da bi moglo biti :run:
amany

PostPostao/la Nuken dana 03/11/2013 00:09

Je li ovo ona agnecija što reklamira stalno na Pinku aranžman u Budimpešti za 90KM ili se varam?
Nuken

PostPostao/la Allstarka dana 03/11/2013 10:12

Takodjer - NIKAD VISE!!!
Malo je reci da su prevaranti - uzeli pare 2 mjeseca unaprijed, a otkazali aranzman 5 dana prije zagarantovanog polaska!!! :evil:
Kao razlog otkazivanja aranzmana (01.- 04.11.2013. Istanbul, 3 osobe) naveli otkazivanje povratnog leta Pegasusa iz Istanbula (redovna linija - nije carter let), zbog nedovoljog broja putnika!!?? Kontaktiran Pegasus - nemaju informaciju da je let otkazan!!! :?
Stvarno ne razumijem - oba tremina, 25.10 i 01.11.2013., vec danima ranije su bila popunjena i sad kao nema dovoljnog broja putnika!!?? Pitam se da li ce se ikad saznati pravi razlog :?

Povrat novca ocekujem u utorak - ne mogu ranije vratiti, jer, kazu, pare su u Turskoj! Ni ne pomisljam da ih nece vratiti, u protivnom, ocekuje ih tuzba!!!

Kao sto su si ukinuli facebook stranicu, ocekujem da im nadlezni ukinu dozvolu za rad (naravno, nakon sto vrate pare :-) ), jer ne treba im dozvoliti da dalje varaju narod i prave nas sve budalama! :evil:
Allstarka

PostPostao/la hopcup dana 03/11/2013 11:09

nikako ne kontam vas koji uopšte koristitre turističke agencije. za šta vam služi internet? može se nać bog otac, a ne povoljan aranžman. al jok, daj pare nekoj turističkoj agenciji, umjesto da sjedneš 3-4 sata i istražiš od smještaja do jeftinih avio linija...
hopcup

PostPostao/la Zenica72000 dana 03/11/2013 16:19

U istom sam sosu... Naime,uplatila za dvije osobe Istanbul 25.10.2013.,mene cak nisu ni obavijestili da je odgodjen let,pa sam dosla i cekala jos na aerodromu taj dan... Je li moguce? Novac rekli uplatiti u petak,jos nisu,ja ne znam na sta ce ovo sve izaci... Sta dalje? Kome se obratiti? Ako ko ima kakav pametan savjet,unaprijed zahvaljujem.
Zenica72000

PostPostao/la hanady dana 05/11/2013 15:48

Izbrisali su i web stranicu :run: Jeste li dobili novac natrag?
hanady

PostPostao/la Allstarka dana 05/11/2013 19:49

Isla sam danas do BBI centra po povrat novca, a kad tamo... Travel House :run:
Nema ih vec dva dana, kazu mi, a kada ce biti - ne zna se. Ludilo!!!

Nakon mnogobrojnih visesatnih pokusaja da dobijem bilo kakvu informaciju iz njihovog sjedista na Stupu, receno mi je slijedece: kao, danas su poceli sa povratom novca, kao vracaju novac po principu datuma uplate, a kad cu ja doci na red - ne zna se, javice!

Ljudi moji, stvarno sam u situaciji da ne znam sta mi je ciniti - sacekati jos par dana da se jave ili ici na policiju ili na sud sa prijavom!!!??? I ja bih zamolila za kakav koristan savjet. Hvala!
Allstarka

PostPostao/la hopcup dana 06/11/2013 00:52

Allstarka je napisao/la:Ljudi moji, stvarno sam u situaciji da ne znam sta mi je ciniti - sacekati jos par dana da se jave ili ici na policiju ili na sud sa prijavom!!!??? I ja bih zamolila za kakav koristan savjet. Hvala!

sama si sebi dala najbolji savjet. kako god, sretno.
hopcup

PostPostao/la Blum dana 06/11/2013 10:35

Generalno jedino kod nas se gledaju i uzimaju u obzir aranžmani "kofer turističkih agencija" koje nude sve i svašta za male pare. Pojedine agencije godinama grade svoj brend, ulažu i onda dođe neka agencija koja ima 2 laptopa i 3 zaposlena (od toga 1 prijavljen) i hajmo pravit aranžmane. Uvijek prije puta birajte agenciju s renomeom, neku koja posjeduje svoj vlastiti vozni park, a ne neke koje se mogu naći putem weba i slično. Svakoj se agenciji može desit kiks ali ove što posluju duži niz godina sigurno će sve uradit da štetu namire. Brend se godinama gradi, a like-ovi na fb dotičnih agencija se kupuju sponzorisanim oglašavanjem zapamtite 8-)
Blum

PostPostao/la hanady dana 06/11/2013 11:52

Ja sam vidjela kad su izradili ljude za Dubai....dosli na aerodrom Sarajevo da se cekiraju, a nemaju vize......nisu im rekli da treba??!! E to je vrhunac amaterizma!
hanady

PostPostao/la UnscarD dana 06/11/2013 13:17

Evo danas citam u Avazu da su neke zene izbacili iz agencije jer su trazile povrat novca za otkazan put za Dubai ...ovi mogu ugasiti Traqvel House komotno jer se od ovoliko negativnih komentara ovo ime vise nece oporaviti.
Moja iskustva za BiH kompanijama su generalno prosjecna (bolje u zadnje vrijeme) a najslabija karika je uvijek vodic.
Prvi put u Tunis prije 15-ak godina, ne mogu da se sjetim kako se agencija zvala (EDIT: Best Reisen se zvala) ali znam da rade jos uvijek, kad vodic moj kolega koji je iz moje firme dobio otkaz bukvalno prije 5 dana ...otkud ti ...eto novi posao. Meni sve bilo jasno. Sta on zna o Tunisu vise od mene? Vozimo se prema Tunisu gradu...umjesto bilo kakve price gdje smo sta smo ko smo ...raja moze li muzika ...putnici jos gluplji ...moze pasha moj ...i tako 2 sata maltretiranja sa narodnjacima bez rjeci progovorene. Kontam i bolje da nije nista pricao kad zna manje od mene...ja sam barem na internetu nesto procitao. Kasnije smo se ubacili u neku grupu sa Cesima a vodic nama na engleskom pricao ...nebo i zemlja razlika. Ovde , ova bitka, zbog ovoga i ovog, ovamo ovo ...mislim naucis nesto.

Sa Relaxom sam isao u Egipat jednom ...bilo je sve ok cak i vodic (ali je to bila ona Vesna isto Beogradjanka)
Isao sam jos jednom sa nekom Beogradskom agencijom ...isto bilo super. Dva vodica. Jedan zavrsava operativne stvari i nema sta ti nece zavrsiti a druga, istoricarka ...zna sve zivo sto je pitas. Extra.
Fibula u Tursku ...isto bilo korektno. Sto sma platio to sam i dobio + bonus. Ja kukao kako bih volio da produzim dan-dva i pitao vodica ..kad predzadnji dan vodic dolazi i kao nema mjesta na avionu ili je neka komplikacija, bil ja produzio dan ...rek'o to care dje ne bi.
Prvi Maj sam isto jedne godine bio u Istanbulu ali ne znam koja je agencija bila...bilo korektno sve mada sam cuo da se raja zalila na hiljadu stvari. Mene to nije zanimalo jer smo mi sve sebi organizovali da nama odogvora... grupa hoce tamo ...cekaj ovog , cekaj onog ..ma vozdra ba ...

Putovanja preko Zg i Bg agencija su druga prica. Putovao sam sa vise njih i svako je bilo vrhunsko. Bude i tu objektivnih problema ali se rijesava ali je najvazniji odnos. Sve kad se lijepo objasni se moze shvatiti. Bas zadnji put, fulimo let u Parizu ..normala plate ti hotel , veceru sve ...ne treba viza da izadjes ...ovi neki popizdili. Kontam ja, pa ljudi nije zivot idealan ...niste u Bukurestu ostavljeni da prenocite nego u Parizu ...carpe diem ...
UnscarD

Lokacija: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

PostPostao/la Vicki dana 06/11/2013 14:14

Pozdrav svima....i ja definitivno kazem travel House NIKAD VISE!!!! svake godine putujem sa nekom agencijom al ovo mi se jos nije desilo..naime ja i moje prijateljice smo panirale da putujemo u istanbul i ugledamo reklamu na fb i odmah se odlucimo za ovu agenciju i nazovemo kazu ima mjesta al se mora odmah uplatit i nas cetiri se odmah organizujemo i odemo uplatit i kontamo to je to...trebali smo ici 01.11 par dana prije polaska prijateljica nazove da provjeri polazak kad ono sok.... sve je otkazano a mi o tome nismo bili ni obavjesteni mozete mislit dva dana prije polaska mi nismo ni obavjesteni da ne idemo ... onda se odlucimo da povucemo novac i putujemo sa drugom agencijom da bi onda tek nastala prava borba zovemo ih i samo odgadjaju u utorak ...u petak ..da se na kraju evo i ne javljaju .... juce se nas cetiri odlucimo da posjetimo agenciju i da vidimo u cemu je problem kad gore gospoda vec dva dana ne radi ..... katastrofa ne znamo sta vise da radimo UZAS!!! znaci dva mjeseca nam novac lezi kod njih i sad nista ni od putovanja ni o novca ...planiramo da cekamo do petka da nam isplate i onda idemo drugim putem ....tuzba ...mediji i tako to pa nek svi vide kako posluju ... da sam i ja ranije procitala sve ove komentare sigurno se ne bi ni usudila nazvat a kamo li uplatit ovoj agenciji........
Vicki

PostPostao/la Vicki dana 06/11/2013 14:15

Pozdrav svima....i ja definitivno kazem travel House NIKAD VISE!!!! svake godine putujem sa nekom agencijom al ovo mi se jos nije desilo..naime ja i moje prijateljice smo panirale da putujemo u istanbul i ugledamo reklamu na fb i odmah se odlucimo za ovu agenciju i nazovemo kazu ima mjesta al se mora odmah uplatit i nas cetiri se odmah organizujemo i odemo uplatit i kontamo to je to...trebali smo ici 01.11 par dana prije polaska prijateljica nazove da provjeri polazak kad ono sok.... sve je otkazano a mi o tome nismo bili ni obavjesteni mozete mislit dva dana prije polaska mi nismo ni obavjesteni da ne idemo ... onda se odlucimo da povucemo novac i putujemo sa drugom agencijom da bi onda tek nastala prava borba zovemo ih i samo odgadjaju u utorak ...u petak ..da se na kraju evo i ne javljaju .... juce se nas cetiri odlucimo da posjetimo agenciju i da vidimo u cemu je problem kad gore gospoda vec dva dana ne radi ..... katastrofa ne znamo sta vise da radimo UZAS!!! znaci dva mjeseca nam novac lezi kod njih i sad nista ni od putovanja ni o novca ...planiramo da cekamo do petka da nam isplate i onda idemo drugim putem ....tuzba ...mediji i tako to pa nek svi vide kako posluju ... da sam i ja ranije procitala sve ove komentare sigurno se ne bi ni usudila nazvat a kamo li uplatit ovoj agenciji........
Vicki

PostPostao/la zlaja1986 dana 06/11/2013 14:50

Evo da se i ja zvanično prijavim. Takođe Istanbul 01.11. Predlažem nekakav vid zajedničkog djelovanja ako ne dobijemo pare nazad do petka pošto vidim da nas je samo ovdje na forumu priličan broj.
zlaja1986

PostPostao/la Allstarka dana 06/11/2013 14:59

Blum je napisao/la:Generalno jedino kod nas se gledaju i uzimaju u obzir aranžmani "kofer turističkih agencija" koje nude sve i svašta za male pare. Pojedine agencije godinama grade svoj brend, ulažu i onda dođe neka agencija koja ima 2 laptopa i 3 zaposlena (od toga 1 prijavljen) i hajmo pravit aranžmane. Uvijek prije puta birajte agenciju s renomeom, neku koja posjeduje svoj vlastiti vozni park, a ne neke koje se mogu naći putem weba i slično. Svakoj se agenciji može desit kiks ali ove što posluju duži niz godina sigurno će sve uradit da štetu namire. Brend se godinama gradi, a like-ovi na fb dotičnih agencija se kupuju sponzorisanim oglašavanjem zapamtite 8-)

U potpunosti se slazem da jedno ovakvo iskustvo moze poljuljati povjerenje i u ostale turisticke agencije koje trenutno posluju na nasem trzistu. Iz tog razloga postoje forumi, web portali i sl. na kojima se ostavljaju (pozitivni/negativni) utisci za usluge, smjestaj, hranu,... kako bi javnost bila upoznata sa trenutnom situacijom, bez obzira na renome i dugogodisnju tradiciju odredjene turisticke agencije, hotela, restorana i sl. Smatram da u ovo internet doba, ukoliko agencija nema web stranicu, pa cak i fb stranicu, isto je kao i da ne postoji.

U konkretnom slucaju, ocito je doslo do cenzurisanja negativnih dojmova doticne agencije, a na ovu temu, na ovom forumu, bas i nema puno iznosenja misljenja i iskustava, obzirom na broj prevarenih putnika. Zašto?
Zasto se doticna agencija, do dana danasnjeg, nije javno izvinila prevarenim putnicima i iznjela istinite razloge otkazivanja aranzmana? Pokazati malo ljudskosti nije na odmet, a da ne govorim kakav utisak se ostavlja gasenjem fb profila, web stranice, napustanja BBI centra: :run: Sramota! Da li su razmisljali i o odsteti
Da li se danas skoro sve mora rjesavati sudskim putem?
Da li se treba obratiti novinama, da se malo detaljnije ispita ova situacija?
Allstarka

PostPostao/la Gandra_1 dana 06/11/2013 15:30

Meni se cini da su ljudi iz ove agencije malo uzeli prevelik zalogaj u pogledu aranzmana... Krenuli su sa manjim putovanjima koja se mogu realizovati busom i sve je bilo ok, cim su poceli da organizuju dalje aranzmane sa avionima, poceli su im se javljati problemi..

Kako sam cuo ljetos su svi aranzmani za Tursku bez problema realizovani, ali to je sigurno zato sto su oni samo prodavali aranzmane jedne beogradske agencije, pa nisu imali puno posla oko organizacije...

Ja kada sam putovao sa njima, dobio sa uplatnicu i potpisan ugovor o putovanju, tako da ne znam da li ste to i sada dobili za ova otkazana putovanja... Ako jeste nema Vam druge nego ukoliko vam ne vrate pare, sa svim dokazima ici na sud...
Gandra_1

PostPostao/la Zenica72000 dana 06/11/2013 15:47

Meni su rekli danas uplatiti,evo jos nisu.. Prijavila sam ih kantonalnoj upravi za inspekcijske poslove,ali nisam sigurna da li na taj nacin mogu dobiti povrat svog novca? Ili trebam pokrenuti bas sudsku tuzbu? Ja sam ih nasla na adresi Pijacna 2,ali angazovali 3 security momka,pa ti lagano pokazu put do vrata.. Katastrofa! Evo ako bude ista i od te kolektivne tuzbe,ja sam za!
Zenica72000

PostPostao/la karanana dana 06/11/2013 15:50

i onaj best reisen je zavalio bruku raje. ima tema, ali slabo se u medijima o njima ista cuje. vi barem imate gdje otici da se zalite, a treba iz best reisena se pokupila u srbiju i nista nije ostavila iza sebe.
karanana

PostPostao/la Vicki dana 06/11/2013 19:39

I ja sam za da nesto kolektivno probamo rijesit . Nas je cetiri.....
Vicki

PostPostao/la Jan7777777 dana 06/11/2013 20:00

Ja sam rezervisao NG u Istanbulu za dvoje, avionom. Placena polovina aranzmana oko 550km. Citajuci ove komentare ne znam sta dalje da cinim?!
Jan7777777

PostPostao/la Allstarka dana 06/11/2013 20:41

zlaja1986 je napisao/la:Evo da se i ja zvanično prijavim. Takođe Istanbul 01.11. Predlažem nekakav vid zajedničkog djelovanja ako ne dobijemo pare nazad do petka pošto vidim da nas je samo ovdje na forumu priličan broj.

JA SAM ZA + 2 osobe

Danasnji clanak u Dnevnom avazu:
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/ostali- ... od-4848-km
Allstarka

PostPostao/la krug dana 06/11/2013 21:21

Ovo je definitivno prevara, od bahatosti jer nisu javili da je putovanje otkazano do povrata novca.Lažu da će vratiti, nikome nisu tražili broj računa na koji to mogu učiniti.Zanima me šta su postigli putnici za Dubai koji su podnijeli prijave i tužbe , jesu li oni dobili povrat novca? U svakom slučaju sam za kolektivnu tužbu,obraćanje medijima, ako ništa, da ne varaju više!Ko zna koliko ima prevarenih ljudi?!
krug

PostPostao/la MimarS dana 06/11/2013 22:17

Ja sam super prosao koliko vidim. Mogu mislit kako vam je. Iskreno se nadam da cete doci do svojih novaca i da ce krivci zavrsiti u zatvoru zbog prevare.

Nego, gdje su sada oni koji su pljuvali po meni i na sav glas hvalili Travelhouse?
MimarS

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 12 gostiju.