Tito kroz fotografije, govore, pjesme...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Tito kroz fotografije, govore, pjesme...

PostPostao/la hotgor dana 13/02/2010 19:49

KAKO VRIJEME PROLAZI,UVIDJAM DA JE TITOVO DOBA ZAISTA BILO BOLJE ZA NAS "KOKUZE",SVE SMO IMALI BESPLATNO ,DOBRU SOCIJALNU-ZDRAVSTVENU ZASTITU I SKOLSTVO ,BOLJE OD SVIH KOMUNISTICKIH REZIMA!!
MOLIMO EVROPU ZA ULAZAK KOJI SMO IMALI PRIJE 50GOD.!!!????
GLEDAM FOTOGRAFIJE I POSEBNO ME DOJMILA NASLOVNICA SA "LIFE"-A,KOJI SAVREMENI LIK ,I SAD BI BIO FACA,IZGLED ,GARDEROBA !!!
hotgor

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 14/02/2010 02:37

Tito fotografisao sobarice

U beogradskom Muzeju istorije Jugoslavije, posvećenom Josipu Brozu i nekadašnjoj socijalističkoj zemlji, danas se otvara izložba "Tito foto" na kojoj će biti predstavljene fotografije koje je načinio nekadašnji predsјednik SFRJ. Posјetioci izložbe biće u prilici da vide kako su izgledali svečani dočeci, proslave i daleki predјeli viđeni kroz objektiv nekadašnjeg maršala, gdјe je provodio slobodno vriјeme i kako, s kim se družio. Kao svi fotoamateri, i Tito je imao privilegiju da nema neki poseban, omiljen motiv. Od ličnog osoblja, najčešće je fotografisao sobarice. A slikao je gotovo sve: morsku obalu, udaljena ostrva, najrazličitije prizore iz prirode, lov, životinje, cvijeće, predmete u kući. Ljude je fotografisao najmanje, izuzimajući mase prilikom dočeka, dok portrete gotovo nikada nije snimao.

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 7&Itemid=1
valterbranisarajevo

PostPostao/la Admir_1984 dana 15/02/2010 22:32

Tito je bi faca, Titio je bio cool,
imao tuce odijela i naocala fool,
njega su grlila djeca, po njemu su bacali cvijece,
sa malo rada i reda stvorio zemlju srece.

Svaka prica ima svoj kraj,
svaki zivot rok trajanja,
i tako voljeh i ja tog lafa
bezrezervno i bez kajanja.

O mrtvima sve najbolje,
o njemu mnogo vise,
sve lose i dobr...o jednako
istorija ce da napise.

Nisu potrebne rijeci,
ni oci da bi se vidjela sreca,
treba pomirisati samo lalu
u jednoj kuci cvijeca.

Ovo nije patetika
niti dobra pjesma,
ovo je izvor sjecanja i na njemu cesma,
iz koje kaplju rijeci kako najbolje znaju,
zubore...
da oni sto nesto vrijede
umru samo da duze traju.
Admir_1984

Lokacija: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

PostPostao/la nineinchnails dana 16/02/2010 10:47

slika
nineinchnails

PostPostao/la CartmanSA dana 16/02/2010 11:44

chuchumbamayumbe je napisao/la:
grany-smith je napisao/la:Post bez slike

Titov Drvar
Titova Mitrovica
Titov Veles
Titovo Velenje
Titograd...
...

Samo nek se zna da Jajce nikad moglo biti Titovo!
8-)

ni sisak ni kakanj....
CartmanSA

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 16/02/2010 17:18

Filmovi koji su obilježili epohu

Partizanski film je filmski žanr koji se pojavio u jugoslovenskoj kinematografiji, i ne pojavljuje se ni u jednoj drugoj. Ovaj filmski žanr je zauzeo važno mjesto u okviru jugoslovenske kinematografije, jer je trebalo da evocira uspomene na NOB, koji su jugoslovenski partizani vodili tokom Drugog svjetskog rata, od 1941 do 1945 godine. Zbog toga su ovi filmovi predstavljali “državne projekte, za koje su izdvajane velike sume novca, a često je u njima učestvovao i veliki broj pripadnika JNA. Ovaj žanr, sa nizom svojih nezvaničnih pravila i motiva, sličan je američkom vestrenu ili japanskom jidaigekiju,a većina ovih filmova bi se mogla svrstati u kategoriju ratnih ili istorijskih filmova. Prvi poslijeratni igrani film u bivšoj SFRJ je partizanski film “Slavica” iz 1947. godine, režisera Vjekoslava Afrića. “Slavica” je priča o istoimenoj dalmatinki i njenom momku, koji se pridružuju partizanima u njihovoj borbi.

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 8&Itemid=1
valterbranisarajevo

PostPostao/la Admir_1984 dana 16/02/2010 19:57

"Ne psuj mi Tita. . ."

Ne psuj mi Tita ni njegovo vreme,
Ne krivi njega za tvoje probleme!
Za težak život danas, najmanje je kriv,
Drugačije bi bilo da je Stari živ.

Ne krivi njega što je proklijalo seme
Mržnje užegle u srcima fašista,
Sakriveno pod maskama i nekih komunista!

Ne psuj mi Tita ni... njegovo vreme,
Ne krivi njega što nisi izdržao breme
Koje je sve narode spajalo u srodstvo,
I sam si ga nazvao "bratstvo i jedinstvo"!

Osmehom je mogao i planinu da pokrene,
Nikada se, druže, nece živeti bolje,
Kad Tita spomeneš...skini kapu dole!.

Marijan Beneš
Admir_1984

Lokacija: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 17/02/2010 01:23

Titov papagaj Koki uživa u toploj volijeri

Za razliku od građana i zimskih službi, koji su nespremno u Puli i Istri dočekali subotnji obilan snijeg i niske temeprature, životinje Nacionalnog parka Brijuni, mahom egzotične, zahvaljujući brizi šestero radnika Stručne službe, nisu ostale smrznute, gladne i žedne zbog novonastale rijetke vremenske neprilike.U boj s pravom cičom zimom krenulo se pojačanom nadohranom životinja, koja je količinski za trećinu bogatija od ljetne, jasle su stalno pune hrane, pojilice se odleđuju i pune friškom vodom, a nastambe gdje obitavaju pojedine vrste se griju. Budući da na brijunskim proplancima, šumama, parkovima obitavaju jeleni lopatari, košute, zebre, antilope, somalijske ovce, mufloni, indijsko sveto govedo Zebu, lame i druge vrste, za njih ne smije biti neugodnih iznenađenja, pa im se osigurava redovito i kvalitetno iće i piće.

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 9&Itemid=1
valterbranisarajevo

PostPostao/la Fair Life dana 18/02/2010 01:47

Kao prominentan glumac niste mogli izbjeći susret s Josipom Brozom Titom.

- Tako je. Tito je bio veliki filmofil, a i veliki ljubitelj glamuroznih žena. To je podrazumijevalo, među ostalim, da uvijek, dan-dva uoči premijere na Pulskom festivalu, film pogleda privatno, na obližnjim Brijunima, na Vangi. Ako bi mu se film svidio, pozvao bi glumce sebi na otok. Bio sam kod njega dvaput na Vangi u takvim prilikama. Nije to bilo preveliko društvo, možda šestero gostiju, a s njegove strane još i Jovanka, dva psa te ađutant, koji bi svako malo došao i upozorio ga da uskoro ima sastanak. Tito bi odmahnuo rukom i nasatavljao razgovor.

O čemu najčešće?

- Ovako to izgleda: prvo te Tito odvede u paviljonsku, ostakljenu prostoriju gdje su bile izložene sve punjene životinje koje je dobio od nesvrstanih lidera. Tu se našla i kutija kubanskih cigara, dar Fidela Castra, pa sam jednu i ukrao ali je nisam popušio na otoku. U produžetku je sobičak s dosta derutnim kaučem, gdje se Tito odmarao, pa iza njega fotografski laboratorij, jer je Tito volio slikati sobarice i sam razvijati i sušiti filmove. Na izlasku je pak bila čisto malena sobica, dva puta tri metra u kojoj je držao drejbank, odnosno tokarski stroj.

Ja započnem priču ovako: “Druže predsjedniče, sjećate se kad ste posjetili Končar? Sat i pol vodili su vas pogonima sve dok niste došli do čovjeka za drejbankom. Vi ga upitate: “Koliko vam treba da napravite ovaj ključ?” Radnik odgovara: “Pa tako, ima dosta utora, nije jednostavno, možda dva sata”. A vi njemu: “Pa zašto toliko, pa to je dvadeset minuta posla?” A on vam odgovori: “Lako je vama, druže Tito, vi ste bravar, a ja sam sveučilišni profesor”. Tito se nasmijao. Bez obzira na sve ružne stvari koje je napravio, imao je smisla za humor.

Potom nam je predložio da ostanemo kod njega, premda je bilo predviđeno da naš posjet potraje sat i pol. Predložio nam je: “Mogli biste ostati na noćnom kupanju, imam osvijetljenu plažu do koje vodi crveni tepih, da se ne poskliznete.” Na to mu kaže Milena Dravić: “Ali mi nemamo kostime!” A Tito - Jovanka je bila za stolom - brzo se snađe: “Posudite kostim od Jovanke, obje stanete u njega. Vidite li ove pse. Stalno nam se motaju oko nogu a Jovanka ima svako malo dobaci hrane. Da nema njih, bila bi još duplo veća.”

http://www.jutarnji.hr/relja-basic-slav ... r=2#page_2
Fair Life

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 19/02/2010 01:38

Trideset „titovki” za direktora bečkog muzeja

Značke, pionirske kape, crvene marame, razglednice, knjige, rokovnike, olovke i majice inspirisane nekadašnjom SFRJ i Josipom Brozom posetioci mogu kupiti u suvenirnici na ulazu u Kuću cveća Na ulazu u Kuću cveća, gosti isprobavaju repliku pionirske kape i crvene marame, raspitujući se za cene suvenira iz vremena bivše Jugoslavije. Na zidu prodavnice „pozdravlja” ih ogromna fotografija maršala Josipa Broza sa kosmonautima, u poseti „Nasi”. Među obiljem znački, literature, razglednica, „titovki” i drugih predmeta koji podsećaju na nekadašnju državu posetioci prelistavaju rokovnik sa snimcima lidera SFRJ u društvu brojnih svetskih državnika i poznatih ličnosti.

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 0&Itemid=1
valterbranisarajevo

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 20/02/2010 00:46

slika
valterbranisarajevo

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 21/02/2010 00:39

Kaluđerica prekrstila omiljenu Titovu jahtu

Čuvar u stavu mirno pozdravlja samoproglašenog admirala basnoslovno skupe Barske flote počasnim uzvikom:
– Đe si, legendo!
Admiralu Rajku Orlandiću, odevenom u nekadašnju ofucanu uniformu VJ, iz doba kada su Srbija i Crna Gora bile dva oka u glavi, koji biciklom obilazi dokove, ukaz o postavljenju nije potpisao predsednik Filip Vujanović. Ribar je tu slavnu titulu stekao odricanjem od konvencionalnog načina života: odselio se iz kuće u Baru i uselio u komandni most nekadašnjeg patrolnog čamca Jugoslovenske ratne mornarice „Romanija”, postavljen na obodu marine, u kojoj su ukotvljene jahte vredne i više od deset miliona evra.„Peršinzi”, „Azimuti” ili „Sansikeri” su jahte kakve se mogu videti u svetskim spotovima ili u mondenskim letovalištima Nice, Kana ili Đenove, ali Rajko Orlandić jedan je od onih Crnogorca koga nikada neće pozvati da uđe u jedan od salona, popije „dom perinjon”, brčka se s manekenkama na nekoj od paluba, pa sutra osvane u tabloidima, osunčan, bogat i slavan.

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 1&Itemid=1
valterbranisarajevo

PostPostao/la Djokej dana 22/02/2010 18:27

Triput sam video Tita
Jednom se otac moj sa posla kući vratio pre,
odenuo mi praznično sve i poveo me na trg.
Bio sam klinac još i bilo mi je tek oko pet,
al’ dobro pamtim nasmejan svet i svečan i sretan grad.

Nisam razumeo zastave, gužvu.
Znao sam tek - nešto je važno,
jer otac me tad prigrli snažno.
Reče mi: "Sine, gledaj i pamti!"

I ja sam video Tita maršala,
legendu tu, slobodotvorca,
čoveka tog, druga i borca.
Tada sam ja video Tita prvi put.

U školskim danima o njemu su nas učili sve
Al’ život nam objasnio tek to kakav je čovek Broz.
Bio sam momak već, kroz muziku sam tražio reč.
Pred jedan koncert prostruja vest da doći će možda on.

I ja sam stajao malen s gitarom,
predamnom sve moje detinjstvo,
sloboda, mir, bratstvo, jedinstvo,
predamnom on, nasmejan, večan.

I ja sam video Tita maršala,
Tada sam ja video Tita drugi put.

Bio je peti maj, iz Skoplja me je vodio put
na stanicama, duž pruge svud - tišina i nema bol.
Bitola, Maribor, Rijeka, Nikšić, Zenica, Bor,
i svaki čovek i svaki dom je žalio dušom svom.

Al' ja sam video visoke peći,
fabrike dim, široke njive,
gradove što slobodni žive,
decu i mir i jato ptica.

I opet sam video Tita maršala,
Opet sam svud video Tita.

Al' ja sam video visoke peći,
fabrike dim, široke njive,
gradove što slobodni žive,
decu i mir i jato ptica.

I opet sam video Tita maršala,
Opet sam svud video Tita
.

Balašević
Djokej

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 26/02/2010 23:22

Da li se ovo opet sprema napad na Titovu ulicu? Moguće!

http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 832&ref=ts
valterbranisarajevo

PostPostao/la Vodenjak dana 27/02/2010 01:01

valterbranisarajevo je napisao/la:Da li se ovo opet sprema napad na Titovu ulicu? Moguće!

http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 832&ref=ts

Nije problem ni u pokojnom Brozu ni u rahmetli Alji...
Problem je u glavama onih koji (jos uvijek) zive... :(
Vodenjak

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 27/02/2010 01:43

Tačno, jedan ima ulicu, drugi trg, i stvarno više ne znam kome treba sav ovaj cirkus ponovo... :(
valterbranisarajevo

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 27/02/2010 01:44

Izložba u Titovom bunkeru

Sklonište u Konjicu, za čiju je izgradnju izdvojeno više od četiri miliona dolara da bi Broz i još 350 ljudi bili bezbedni, postaje mesto za umetnost Bunker ARK – atomska ratna komanda(vojni naziv „D-O”), koji je, nedaleko od Konjica, u unutrašnjosti brda, u podnožju planine Zlatar,podigla bivša JNA na površini od 6.500 kvadratnih metara, biće na proleće sledeće godine pretvoren u specifičan izložbeni prostor u kome će biti održan Međunarodni bijenale savremene umetnosti pod nazivom „D-O ARK Underground”. Smešten na dubini od 280 metara ispod zemlje, bunker je sagrađensa namerom da, u slučaju (atomskog) rata, funkcioniše kao centar vojnih operacija (sklonište za Štab vrhovne komande) i sklonište za predsednika Tita, njegovu porodicu i najbliže saradnike. Ovaj objekat, koji podseća na lavirint, sa više od stotinu prostorija i potpuno sačuvanim inventarom (sastoji se od brojnih rezidencijalnih prostora, sala za konferencije, kancelarija i „predsedničkog bloka”), bio je predviđen da obezbedi nesmetan život 350 ljudi tokom šest meseci. Do 90-ih godina izgradnja (koja je trajala od 1953.do 1979.i za koju je investirano 4,6 milijardi američkih dolara) i postojanje ovog bunkera bila je najstrože čuvana vojna tajna.

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 2&Itemid=1
valterbranisarajevo

PostPostao/la Fair Life dana 03/03/2010 13:46

slika

Dugo najavljivani dokumentarno-igrani serijal “Tito” scenarista i redatelja Antuna Vrdoljaka počinje se prikazivati 19. ožujka na HTV-ovu Prvom programu. Serija je nastala u koprodukciji Hrvatske radiotelevizije i “Mediteran filma”, a u njoj sudjeluju svjedoci vremena, povjesničari, političari i mnogi ljudi iz političkog, kulturnog i javnog života. Vidjet ćemo život Josipa Broza Tita od djetinjstva do smrti 1980. godine kroz mnoge filmske i televizijske zapise iz već pomalo zaboravljenog vremena.
Fair Life

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 04/03/2010 22:19

Šta povezuje Tita, Joko Ono i Džona Lenona?

Izložba “Joko Ono – Džon Lenon – Tito – jedna konceptualna akcija” biće otvorena 4. marta na Novosadskom sajmu. Projekat je posvećen drveću mira u trenutku kada se u Beogradu seku poslednji platani na Bulevaru Revolucije (kralja Aleksandra).
Izložba je zasnovana na akciji „Žirovi” Joko Ono i Džona Lenona iz 1968. godine. Dvoje svetski poznatih umetnika nakon venčanja zasadili su dva žira u dvorištu katedrale u Koventriju, u Velikoj Britaniji, i istovremeno poslali plodove hrasta na adrese 50 odabranih svetskih lidera, među kojima je bio i Josip Broz Tito, sa molbom da ih zasade u ime mira.

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 4&Itemid=1
valterbranisarajevo

PostPostao/la Ghostbusters dana 04/03/2010 22:44

opet ja je napisao/la:Tito i njegove dame 8-) :D
slika

Hhaaha vidi Tite pokoj mu dusi sto ovu ufati hahaha
Zadnja izmjena: Ghostbusters; 09/07/2011 12:47; ukupno mijenjano 1 put/a.
Ghostbusters

PostPostao/la Fair Life dana 06/03/2010 07:07

Na stoti rođendan Josipa Broza

Kakav god da je bio,
bio je šef najsretnije jugoslovenske države.

U toj državi
Vojislav Šešelj je uspio i doktorirati.

A mi u njegovoj ne bismo mogli
ni da dišemo.
        Izet Kiko Sarajlić
Fair Life

PostPostao/la Fair Life dana 06/03/2010 08:12

slika

Naše pismo Titu maršalu
Pon, 24/08/2009 - 14:14 — Marshal

Šalje:
Zbunjeni Narod
U masi b.b.
Republika Hrvatska

Prima:
Maršal Josip Broz Tito
Kuća cvijeća b.b.
11000 Beograd
E-mail: [email protected]

Predmet: apel - vrati se, vrati se
Datum: 24. Kolovoza 2009-08-24

Dragi naš predsjedniče dobar Vam dan!

Nadamo se da ste dobro i da raspolažete sa obiljem slobodnog vremena. Zadnji put kada sam Vam pisao bili ste u bolnici u Ljubljani. Još ste imali obje noge, a i mediji su govorili da Vam je sve bolje i bolje. Drugarica učiteljica koju smo naprasno nakon rata morali zvati samo učiteljica nam je govorila da ste vi tvrd orah i da Vam ne može nitko ništa, ni istok, ni zapad, pa ni šećerna bolest, ni Staljin, a ni starost.
Druže Tito, situacija u zemlji je složena. Neprijatelj nikad ne spava, a jedino ga možemo prepoznat po podočnjacima, a samo kada nas gleda u oči, a lažu nas i gledaju u oči.

Ako smijemo na Ti, Druže Tito, smatram da si nas zajebao kada si pošao ali nisi ni jedini. Eno nomane otišao onaj što nije ni tvoja slika i prilika Ivo Sanader ali razlika je što je on pošao nakon krize, a ti prije krize.

Žao mi je što te opterećujem u 117. Godini života ali Tito samo da znaš da nije vrijeme za zajebavanje i uživanje u penziji. Želimo da se vratiš i da preuzmeš Vladu jerbo je danas važniji premijer od predsjednika, a predsjednik ne možeš biti jer je tvoja rezidencija na Briunima zauzeta, Stipe je tamo.

Drugarica Jadranka nas je ubila zadnjih dana u pojam. To ti je ona žena što je na radiju bila spiker. I ona se rastavljalja 100 puta baš kao i ti. I ova se zadnjih godina, baš kao i ti Druže bavila braniteljima, ona dragovoljcima, a ti partizanima. U svojim pedesetim godinama ima više sjedih nego ti prvih 120 godina života, a digla nam je i porez i davanja za 6%.

Ne znam da li su te zvali iz kadrovske, ali planiraju ti prodat brodogradilište Kraljevicu (ono gdje si ti prvo radio) i ostala brodogradilišta nekom Končaru ili Zepteru. Tvoj Mercedes je u Makedoniji, neki seljak ide u polje sa njim, a uglavnom ti se prodaje sve što si ti teškom mukom otpisivao dugove na skupovima nesvrstanih ili praveći se da uživaš sa raznoraznim ljudima iz zemalja država sa novcem. Galeb je u Rijeci, još ga nisu popravili i ne znam da li ti je došao račun za vez u Rijeci.

Vrhovni naš komadantu, vrati se i dati ćemo ti slijedeće:

- BMW 7 (bolji od Mercedesa iz 79') blindiran. Rega će ti biti ZG1892JB
- 20.000,00 Kn netto + dodaci u 10 nadzornih odbora cca 40.000,00 Kn
- 20 dobrih satova što je ovaj predzadnji greškom ostavio u svojoj ladici
- Dolores Lambaša će ti biti nova dvadeset i osma žena po redu
- Evo obećavam da ću ti ja nosit štafetu i da ću ti Hajduk dovest na minimalno 4 poziciju na listi HNL-a yebiga bolje od ovoga ne mogu

Ostaviti ću ti i Luku Bebića tako da imaš svoju generaciju da čavrljate o sporednim stvarima, maslinama, dobrome vinu i mandarinama. Što se lova tiće, znam da voliš lov, vidi sa Šeksom tko je u HDZ-u na listi za odstrel, pa udari negdje u šumi po njima.

Molim te javi mi se što prije, pošalji mi radnu knjižicu. Prijaviti ćemo ti boravište u nekoj zoni od posebne državne skrbi da plaćaš manje poreza.
Ako koga trebaš dovesti sa sobom, javi, upraznilo se mjesto u HŽ-u.
Javi kada dolaziš da ti šaljem Chellenger

Voli te tvoj Zbunjeni narod
Zadnja izmjena: Fair Life; 06/03/2010 08:21; ukupno mijenjano 1 put/a.
Fair Life

PostPostao/la Fair Life dana 06/03/2010 08:19

slika
Zadnja izmjena: Fair Life; 10/03/2010 04:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
Fair Life

PostPostao/la Fair Life dana 06/03/2010 08:37

Vrijedi ponoviti onima koji su zaboravili...

Fair Life

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 08/03/2010 23:52

"Na ovaj svet sam došao s dve noge i tako želim da odem"

Najstariji Titov unuk priča o osnivanju nove Komunističke partije, porodici Broz, odrastanju uz djeda, krštenju u ruskoj crkvi, priznanju političke greške.Intervju preuzimamo iz dnevnog lista Politika. Najstariji Titov unuk, sin njegovog starijeg sina Žarka, Josip Joška Broz (63), po obrazovanju je inženjer šumarstva, a po opredeljenju čovek za sve poslove. Ne stidi se, kaže, „bilo kog poštenog rada”. Sad, posle napuštanja prostora u kome je vodio kafanu „Čuburska lipa”, nastoji, sa grupom istomišljenika, da osnoje novu Komunističku partiju, uz stav da je „osnovni cilj ove partije ujedinjenje komunista Srbije, pa i svih sa prostora bivše Jugoslavije”. U četvrtom braku, sa Dalidom ima ćerku Tamaru (3), a iz prvog, sa Mirom, dvojicu sinova: Nebojšu (39) i Viktora (36). Od Nebopjše ima trojicu unuka: Filipa (17), Luku (14) i Lazara (10).

http://www.titomanija.com.ba/index.php? ... 5&Itemid=1
valterbranisarajevo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: titinho i 6 gostiju.