test - intolerancija na hranu

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

test - intolerancija na hranu

PostPostao/la ari2009 dana 07/09/2009 15:18

U beogradu postoji nekoliko klinika koje rade test intolerancije na hranu. Kako sam uspjela naci na netu u jednoj klinici rade i pomocu krvi i pomocu aparata i testiraju organizam na 130 namirnica i aditiva. kosta oko 25€ a nalaze salju mailom i postom. U drugoj klinici rade aparatom i testiraju na 300 namirnica i aditiva ali je kod njih cijena testa 65€. da li u sarajevu postoje klinike koje rade te testove? šarala sam malo po forumima.oni koji su radili taj test zadovoljni su i mnogo su dobili na kvaliteti života.da li ponovo kasnimo za svim i svacim? Ne radi se o klasičnim alergotestovima koji se rade kod nas.
ari2009

Re: test - intolerancija na hranu

PostPostao/la Rauber dana 17/03/2010 12:48

Evo ako jos koga zanima, u BiH se radi koliko ja znam jedino u Banja Luci
http://www.bicombih.com/

Rade test intolerancije na 250 namjernica (zitarice, meso, mlijeko, voce, povrce, inhalatorni alergeni, epiteli zivotinja).
Kosta 50KM i nalazi se dobiju isti dan.
Ja cu vjerovatno ubrzo ici jer imam nekih neobjasnjivih tegoba koje mi se obicno javljaju ili pojacavaju poslije jela, a za koje mi doktori u Sarajevu govore da je to samo kao na psihickoj bazi :-)

O testu intolerancije na hranu ima ovdje

http://www.poliklinika-analiza.hr/index ... i&Itemid=2
Rauber

PostPostao/la Michun dana 17/03/2010 13:00

Postoji, radi se i kod nas na klinici.
Michun

PostPostao/la vertigo24 dana 22/10/2010 07:13

Gdje kod nas u Sarajevu rade ovaj test???
Znate li gdje privatno mogu obaviti ovaj test,koja je cijena i na koliko namirnica/aditiva????
vertigo24

PostPostao/la ja-maja dana 22/10/2010 14:45

Mislim da sam vidjela reklamu u novinama da dr Dijana Jelic (ordinacija negdje u Hrasnom) radi taj test.
ja-maja

PostPostao/la vertigo24 dana 25/10/2010 07:51

ja-maja je napisao/la:Mislim da sam vidjela reklamu u novinama da dr Dijana Jelic (ordinacija negdje u Hrasnom) radi taj test.

hvala na odgovoru...raspitacu se...
vertigo24

PostPostao/la Deeney dana 02/11/2010 16:26

Znam osobu koja je taj test radila u BG. Par mjeseci se pridrzavala uputa koje je dobila od nutricioniste nakon dobijenih rezultata. Dok nije uradila krvnu sliku. Promjene koje je imala kao rezultat te dijete su, nazalost, bile negativne. Ne znam, meni nikako ne ide u glavu da je zdravo jesti samo nekoliko odabranih vrsta namirnica. Ova osoba je, npr. prestala jesti psenicno i kukuruzno brasno. U obzir su dolazili samo rizino i heljdino brasno. Pa, zabranjena kafa (ni ona jedna solja dnevno), mlijeko i svi mlijecni proizvodi, jabuke (gdje je ono - "An apple a day keeps the doctor away"? :roll: ), i kamara drugih stvari! Jasno mi je kada se radi o alergiji, kada neka namirnica djeluje kao alergen i izaziva odredjene reakcije u organizmu. To je drugo. Ali ova intolerancija mi nije bas najjasnija. 30 godina jedes "normalan" psenicni hljeb, nemas nekih posebnih zdravstvenih problema, uradis taj test i onda ti kazu da ti organizam ne podnosi psenicu, te da odsad smijes jesti samo heljdu. I piti samo rizino mlijeko. Pa jedva skontam sta cu za rucak i bez te intolerancije! :lol:
Deeney

PostPostao/la Michun dana 03/11/2010 12:43

Mislim da je moda u pitanju. Malo pretjeruju sa izjavom netolerancija. Da organizam ne tolerise ne bi ni vario odn. bile bi neke reakcije. Ovo je vise malo mode odn. preporuke sta kao bilo dobro za tebe na osnovu analiza. Meni to nekako ubleha.
Netolerancija na odredjenu hranu znaci da ne mozes nikako da je jedes tj. da ti organizam ne tolerise ni kap necega. Pa tako postoje razne vrste netolerancija na glute, pa na psenicu, na raz na bla bla.
Michun

PostPostao/la idealnolosa dana 05/10/2011 17:38

Da li znate sada gdje ima u Sarajevu,jel iko radio i koliko je pomoglo?Kolika je cijena?
idealnolosa

PostPostao/la Foxxy Cleopatra dana 16/12/2011 16:51

http://www.nalaz.org/index.php/bs/o-nama/kontakt

mislim da košta 250,00 KM po osobi
:roll:

ova varijanta u Banja Luci, a čak sam čula da ima i u Prijedoru, je 50,00 KM, ne znam da li se razlikuju testovi
Foxxy Cleopatra

PostPostao/la darprirode dana 19/12/2011 15:24

idealnolosa je napisao/la:kolika je cijena?

zna li neko?
darprirode

PostPostao/la vicious2 dana 07/03/2012 12:06

ja sam neki dan radila test u sarajevu i cijena je 110 KM. e sad moda, ne moda ... vec sam radila alergotestove koji su pokazali da imam alergiju (u razlicitom obimu) na pelud korova, dim duhana i kakao. medjutim, vise vjerujem da mi je imunitet ravan nuli, jer cesto imam upale sinusa i ostalih respiratornih organa. prvo krenem s laganim antibioticima a onda dok ne dodjem do sumameda ne prestaje. mjesec dana nakon sumameda opet neka od upala. i tako ide u krug. nadalje, vec sam primjetila i ja sama da mi neka hrana "ne sjeda" - krastavci svjezi, jabuka, lubenica, mlijeko, sir nikada ne jedem, i slicno ... tako da je ovaj test vise jedan od mojih pokusaja da pokusam s necim i vidim hoce li mi biti uopce bolje ... i sto je najbitnije da se pokusam rijesiti antibiotika
vicious2

PostPostao/la mirnisan dana 10/03/2012 19:25

vicious2 je napisao/la:ja sam neki dan radila test u sarajevu i cijena je 110 KM. e sad moda, ne moda ... vec sam radila alergotestove koji su pokazali da imam alergiju (u razlicitom obimu) na pelud korova, dim duhana i kakao. medjutim, vise vjerujem da mi je imunitet ravan nuli, jer cesto imam upale sinusa i ostalih respiratornih organa. prvo krenem s laganim antibioticima a onda dok ne dodjem do sumameda ne prestaje. mjesec dana nakon sumameda opet neka od upala. i tako ide u krug. nadalje, vec sam primjetila i ja sama da mi neka hrana "ne sjeda" - krastavci svjezi, jabuka, lubenica, mlijeko, sir nikada ne jedem, i slicno ... tako da je ovaj test vise jedan od mojih pokusaja da pokusam s necim i vidim hoce li mi biti uopce bolje ... i sto je najbitnije da se pokusam rijesiti antibiotika

da li si ti radila test na alergiju ili test na intoleranciju na hranu? znam da se radi u tuzli ali u sarajevu nisam znala ? cijena je povisoka jer u beogradu je mnogo manja.ako si radila test na intoleranciju javni mi na pp.necemo besplatne reklame :lol:
mirnisan

PostPostao/la suncana strana ulice dana 12/03/2012 14:47

ja sam radila test intolerancije na hranu zbog akni koje su me progonile godinama. prethodno sam presla sve ostale doktore i vec, izgubljena, naletjela na reklamu za intoleranciju. s obzirom da sam prethodno iskljucila sve: hormone, zube, upale raznorazne, presla stimulaciju hormona biljkama, lijecenje na bazi origana, sve, sve, slucajno naletjela na to i odlucila se raspitati jer sam primijetila da mi za vrijeme ljetovanja akne ne izbijaju.
uglavnom, da ne duljim, sad vec 5 mj jedem po tom programu i akne su se sasvim povukle, a krvna slika mi je odlicna.

radila sam iz krvi, u hrvatskoj jer tu stanujem
suncana strana ulice

PostPostao/la MedenoSrce dana 12/03/2012 15:39

Test intolerancije je dobro uraditi za onoga ko će izbjegavati hranu koja mu je zabranjena :mrgreen:

Također je večina odraslih osoba intolerantna na protein kravljeg mlijeka.

Znam par osoba koje su u Splitu radili test i mislim da je cijena testa na 90 namirnica bila oko 250€.
MedenoSrce

PostPostao/la suncana strana ulice dana 12/03/2012 15:44

ja nisam intolerantna niti na jedno mlijeko od ovih dostupnih
suncana strana ulice

PostPostao/la rule1983 dana 16/03/2012 19:30

mirnisan je napisao/la:
vicious2 je napisao/la:ja sam neki dan radila test u sarajevu i cijena je 110 KM. e sad moda, ne moda ... vec sam radila alergotestove koji su pokazali da imam alergiju (u razlicitom obimu) na pelud korova, dim duhana i kakao. medjutim, vise vjerujem da mi je imunitet ravan nuli, jer cesto imam upale sinusa i ostalih respiratornih organa. prvo krenem s laganim antibioticima a onda dok ne dodjem do sumameda ne prestaje. mjesec dana nakon sumameda opet neka od upala. i tako ide u krug. nadalje, vec sam primjetila i ja sama da mi neka hrana "ne sjeda" - krastavci svjezi, jabuka, lubenica, mlijeko, sir nikada ne jedem, i slicno ... tako da je ovaj test vise jedan od mojih pokusaja da pokusam s necim i vidim hoce li mi biti uopce bolje ... i sto je najbitnije da se pokusam rijesiti antibiotika

da li si ti radila test na alergiju ili test na intoleranciju na hranu? znam da se radi u tuzli ali u sarajevu nisam znala ? cijena je povisoka jer u beogradu je mnogo manja.ako si radila test na intoleranciju javni mi na pp.necemo besplatne reklame :lol:

Gdje ima u Tuzli da se radi taj test?
rule1983

PostPostao/la Maybach dana 16/03/2012 21:07

U tz i Sa,a u pitanju je klinika iz Bg
Maybach

PostPostao/la Android Knego dana 11/04/2012 20:56

rule1983 je napisao/la:
mirnisan je napisao/la:

Gdje ima u Tuzli da se radi taj test?

na Stupinama, salon za masazu
Android Knego

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.