Telefonske kompanije u USA za BiH

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Telefonske kompanije u USA za BiH

PostPostao/la S.T.H dana 18/11/2008 20:37

Zna li neko neku telefonsku kompaniju u USA koja je kvalitetna (za zvanje Bosne)... Ja trenutno imam AbaNet i uopste nisam zadovoljna njihovim uslugama (neuslugama). Ako neko zna za neku tel. kompaniju javite mi HITNO!!!!
S.T.H

Re: Telefonske kompanije u USA za BiH

PostPostao/la shadow dana 18/11/2008 20:49

I ja koristim njihove usluge, zovem Sarajevo svaki dan i nemam nekih problema. Zovem s mobitela i placam 23 centa po minuti za mobitel a 10 centi za fiksnu mrezu i uglavnom dobijem iz prve. Ne kazem da su najbolji jer ne znam za druge a pored ovih cijena mi bilo mrsko traziti dalje ali bih fakat volio cuti sta ostali misle i cije usluge koriste.
shadow

PostPostao/la melb26sa dana 18/11/2008 22:45

shadow je napisao/la:I ja koristim njihove usluge, zovem Sarajevo svaki dan i nemam nekih problema. Zovem s mobitela i placam 23 centa po minuti za mobitel a 10 centi za fiksnu mrezu i uglavnom dobijem iz prve. Ne kazem da su najbolji jer ne znam za druge a pored ovih cijena mi bilo mrsko traziti dalje ali bih fakat volio cuti sta ostali misle i cije usluge koriste.

Isto sa Abanetom i mislim da su bolji od ovih sto sam prije koristila - kartice od speedypin.com
Nisam imala nekih problema (osim ako mi je mobitel zamrznut pa ne mogu zvati ali je tada do mene a ne do njih).
melb26sa

PostPostao/la vareshka dana 19/11/2008 08:49

Cross Connections - ne bih ih bas preporucila za zvanje mobilne mreze, ali nemam nikakvih problema sa fiksnom.
Cijena je 25 centi po min za pozive na mob, a 12.5 centi na fiksnu mrezu. Jako ljubazno osoblje. Prije neki dan sam ih bas nazvala jer su mi trebali records svih poziva koje sam zvala preko njih (sa detaljnim izvjestajem brojeva i call durations), i to sam nazvala poslije radnog vremena.Nazvali me jos istu noc i poslali mi records za cijelu godinu express postom, i to bez da su naplatili i cent za uslugu. Ja ostala zapanjena, pogotovo kad uporedim sa uslugama nekih nasih kompanija preko kojih sam ranije zvala.
Ne znam smije li se ovdje ovako postavit, ali broj im je 1-877-744-4123.

Inace, za vrijeme praznika preko bilo koje nase kompanije da zovem bude problema, pa tada zovem direct preko 101 6868 011 387+ , preko njih uvijek dobijam iz prve i signal super cist. Jesu skuplji, 35 centi na mob. Oni su inace od onih direct providers kad vam racun dodje preko vaseg local service providera, ne znam sad kako se to "kulturno" kaze :)

Lijep pozdrav
vareshka

PostPostao/la melb26sa dana 19/11/2008 15:54

vareshka je napisao/la:Cross Connections - ne bih ih bas preporucila za zvanje mobilne mreze, ali nemam nikakvih problema sa fiksnom.
Cijena je 25 centi po min za pozive na mob, a 12.5 centi na fiksnu mrezu. Jako ljubazno osoblje. Prije neki dan sam ih bas nazvala jer su mi trebali records svih poziva koje sam zvala preko njih (sa detaljnim izvjestajem brojeva i call durations), i to sam nazvala poslije radnog vremena.Nazvali me jos istu noc i poslali mi records za cijelu godinu express postom, i to bez da su naplatili i cent za uslugu. Ja ostala zapanjena, pogotovo kad uporedim sa uslugama nekih nasih kompanija preko kojih sam ranije zvala.
Ne znam smije li se ovdje ovako postavit, ali broj im je 1-877-744-4123.

Inace, za vrijeme praznika preko bilo koje nase kompanije da zovem bude problema, pa tada zovem direct preko 101 6868 011 387+ , preko njih uvijek dobijam iz prve i signal super cist. Jesu skuplji, 35 centi na mob. Oni su inace od onih direct providers kad vam racun dodje preko vaseg local service providera, ne znam sad kako se to "kulturno" kaze :)

Lijep pozdrav

Na AbaNet imas standardnu opciju listinga svih poziva pa da si sam skines - ne treba ti niko nista slati - biras hoces samo za jedan dan listing, za par mjeseci ili sve sto imas od pocetka ugovora.
melb26sa

PostPostao/la vareshka dana 19/11/2008 18:55

melb26sa je napisao/la:Na AbaNet imas standardnu opciju listinga svih poziva pa da si sam skines - ne treba ti niko nista slati - biras hoces samo za jedan dan listing, za par mjeseci ili sve sto imas od pocetka ugovora.

Vecina firmi ima podatke za proteklu godinu koju su lako dostupni, ali meni su trebali records unazad par godina (skupljam evidence za bona fide relationship za CR1 vizu). Eto da sam znala za AbaNet sad se ne bih ovako mucila...
Nisam nikad koristila AbaNet, a mogla bih probati ako su vec jeftiniji, jer nakupi se brzo $ kad zoves BiH svaki dan kao ja. Ako imaju referral program (i ako zelis naravno) posalji info na pp da ti dam credit za referral kad se budem prijavljivala ;-)
vareshka

PostPostao/la AenemA dana 19/11/2008 19:09

Ja koristim Startec i nisam imao vecih problema do sada. 13c/min za fiksnu telefoniju i 22c/min za mobilnu.Vise informacija na http://www.startec.com
AenemA

PostPostao/la velaxsa dana 19/11/2008 19:22

Ja sam na Abanet-u i do sad je sve bilo ok. Meni su bas bili ok kad sam ih zvao, mozda si naletila na nekog debila u customer service. Ja znam dosta raje koja koriste Abanet i niko se ne zali....
P.S. U svakom slucaju pazi da se ne prikljucis na NEC.....ti su najgori...... :-) .....ja sam ih se uspio rijesiti preko Federalne Komisije za Komunikacije. Ni slucajno NEC.
Zadnja izmjena: velaxsa; 19/11/2008 19:23; ukupno mijenjano 1 put/a.
velaxsa

PostPostao/la velaxsa dana 19/11/2008 19:22

Ja sam na Abanet-u i do sad je sve bilo ok. Meni su bas bili ok kad sam ih zvao, mozda si naletila na nekog debila u customer service. Ja znam dosta raje koja koriste Abanet i niko se ne zali....
P.S. U svakom slucaju pazi da se ne prikljucis na NEC.....ti su najgori...... :-) .....ja sam ih se uspio rijesiti preko Federalne Komisije za Komunikacije. Ni slucajno NEC.

Izvinjenje za dupli post.
velaxsa

PostPostao/la exliberal dana 19/11/2008 19:49

provjeri Pulse.com...ja koliko mi se cini placam 12 C po minuti. kad se prebacis daju ti kao poklon ..u zavisnosti kakve si srce od 30 do 60 minuta djaba....nema hidden fee kao na startecu...mozes da zoves sa svog mobilnog. registrujes svoj mobilni broj kod njih onda zovnes zemaljsku liniju pa broj u bosni....normalno da ce ti ici minutaza na mobilnom ali ako zoves kad je besplatno dodje ti ko sa land line....nije mi samo jasno zasto je bosna 12 c a kad zovnem hrvatsku 3,5 !!!
exliberal

PostPostao/la d2 dana 20/11/2008 04:14

skype ?
d2

PostPostao/la Nosferatu dana 20/11/2008 04:25

Ja koristim Pingo.

http://www.pingo.com/

19 cenat zemljana linija
26 cenata mobilni

Ono sto je zgodno s Pingom - to je da je calling card-tica.

Oni npr. povuku $10 sa moje kartice i to stoji na racunu.

Ja zovnem broj, ukucam svoju sifru i zovnem onda BiH preko celularca.

Nema nikakvih problema, sto se tice dobijanja linija, ali nekad mobilni-mobilni nije zvuk bas najbolji. Doduse ne znam koliko je to do kompanije. Ako zovnes zemljanu liniju - zvuk je super.

Prednost ovog je da - sva evidencija postoji na web-stranici i ja sam mogu otici i sve vidjeti bilo kada, takodje, mogu regulirati koliko mi je love na kartici i da li da jos stavim i slicno.

Uglavnom, vise je stvar navike, koristim ovo godinama. Za Bosnu i nisu neki bas najbolji deal-ovi ali bilo gdje drugdje - stvarno je jeftino nazvati. Mene malo nervira sto Bosnaci generalno nemaju obzira - sto se tice troskova - pa misle da je svejedno zvati mobilni i kucni telefon. Tj. jako cesto pored kucnog govorim s nekim na mobilni i nikada da kaze - de buraz zovni ovaj drugi telefon, mozemo pricati duplo duze, za iste pare. Preko kucnog ne samo da je jeftinije vec se i cuje bolje, ali - normalno treba potrefiti kad je neko doma.

Ove druge kompanije - jel to slican sistem ili ne? Znam da moji starci imaju nekakav sistem, Americka kompanija je local, a long distance je neka nasa kompanija, pa dolaze 2 racuna, jel to - to sto opisujete gore? Pa onda uvijek neke takse i dadzbine, meni to izgledalo jako mutno a i sto nije mutno toliko se to aljkavo radi, ne svidja mi se to. Ako ima koja bolja kompanija ali da ne moram nista - osim registrovati se, svoj broj/sifru i da nema nikakvih dodatnih troskova na minuticu, to bih voljeo da cujem...

Uglavnom sto se mene tice, za one koji nemaju fiksini i imaju mobilni samo telefon (kao npr ja) - Pingo je ok. Jedino me asocira na jednog hajduka iz mog rodnog kraja kojeg su ubili u ratu policajci a nosio je ime Pingo. Sto ti je internacionala...

A sto se tice besplatnih poziva - brate - Skype - je zakon. Pricam s ljudima u BiH koji imaju dial-up, znaci najsporija konkecija - i super se cujemo, nema dropped calls, nema nista. Sve sto treba je downloadirati Skype sto je besplatno (samo proguglaj Skype), kupiti mikrofon sa slusalicama, i dogovorite se kad - ili npr - zovnes preko mobilnog - i onda - predjete na kompjuter. Iskren da budem Skype je fenomenalan program. Probajte i sami - ako trebaju dugi razgovori s familijom i slicno, meni je Skype promjenio zivot na neki nacin...
Nosferatu

Lokacija: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

PostPostao/la bl-uesbrother dana 20/11/2008 05:25

jeftinipozivi.com
ides preko 1800 broja nesto kao sto je Pravdic imao prije dok ga nije preuzeo Powernet ili tako nekako...
dobijes usput i 200 minuta for free i za svaku preporuku i ti i preporuka dobijete po 200 min...billing je odvojen tako da je sve ok...
bl-uesbrother

PostPostao/la bosancica73 dana 29/12/2009 19:33

Vidim da ima razlicitih kompanija -ja sam do sada pokusala i sa Primus,PNG,NET,i da vam kazem do sada najbolja za mene kompanija je PULSE TELECOM koristim ih za local service i za long distance -jako povoljno za $25.00 mjesecno besplatna je cijela Amerika ,Canada i u Evropi daju 16 zemalja na kucne telefone besplatno vec ukljueno u plan a ako ne zeli to moze da ima long distance sa kucnog i sa svog cell za iste cijene Bosna je 9.9 na kucni a mobil je 17.9 ,Croatia 3.9 kucni i mobilni je 16.9 ,servis je skoro pa perfekt-imala sam samo jednom problem kada sam zvala sa cell na Bosanski mobilni i sta se desilo nazvala sam Customer Servis Bosanski tamo i oni su to istog dana rijesili
bosancica73

PostPostao/la NinoM dana 05/01/2010 05:03

Ja imam Timewarner triple package koji ti daje tel Internet I tv imam 1000 minuta mjesecno za bosnu za 19 dollara
NinoM

PostPostao/la bosancica73 dana 13/01/2010 22:13

Vjerujem da je Time Warner dobra solucija ali sta u drzavama gdje jos nije stigao Time Warner - oni pokrivaju malo drzava na istocnoj strani USA a Pulse Telecom je cijela USA i Kanada i jos u Australiji ipak mislim da je ovo za 90% naseg naroda najbolje rijesenje.
bosancica73

PostPostao/la bosancica73 dana 13/01/2010 22:14

Vjerujem da je Time Warner dobra solucija ali sta u drzavama gdje jos nije stigao Time Warner - oni pokrivaju malo drzava na istocnoj strani USA a Pulse Telecom je cijela USA i Kanada i jos u Australiji ipak mislim da je ovo za 90% naseg naroda najbolje rijesenje.
bosancica73

PostPostao/la Dado dijasporitus dana 14/01/2010 00:31

PowerNet Global (PNG) - Power Dial plan

BOSNIA/HERZEGOVINA - MOBILE $0.539
BOSNIA/HERZEGOVINA - PROPER $0.259
BOSNIA/HERZEGOVINA - SARAJEVO $0.289

Jedino sto moras zvati 888 broj prije nego zoves broj u BiH. Ako uradis Google search mozes naci website.

Inace Skype je majka :D
Dado dijasporitus

PostPostao/la zemo_online dana 14/01/2010 15:18

od bosne je jedino skuplja bjelorusija u evropi, a kosovo je duplo jeftinije.

zna li iko zasto?
zemo_online

PostPostao/la bosancica73 dana 15/01/2010 21:26

Wow Dado pa ko jos koristi tako skupu kompaniju,cini mi se da Power Net global (PNG)nije mjenjao znatno cijene od 2003-04 od kad sam ih koristila to je 25 centi za Bosanski kucni($0.25) i cell 53 centa ($0.53),pa nemam ja predsjednicku platu da ih placam .
To je ludo -iako je telefon jedini luksuz za mene mislim da je to i suvise-Pulse Telecom je rijesenje za sigurno to vam je vise nego duplo jeftinije nego ta kompanije.
Kazem vam nemaju premca,javljali su mi se i neki iz Blue Tone-kompanije koji imaju dobre cijene za long distance ali nemaju local service-sto znaci ipak je moja kompanija najbolja-Pozdrav
bosancica73

Telefonske kompanije u USA za BiH - EuroVeze.com

PostPostao/la EuroVeze dana 12/11/2012 18:26

Najbolje veze najbolje cijene - http://www.euroveze.com
EuroVeze

Vjerujete li u NLO ?

PostPostao/la AllohaFug dana 12/11/2012 19:38

Pozdrav svima !

Vjerujete li u NLO ?
(U NLO Mislim vanzemaljci)

Nadam se da za ozbiljne odgovore , to je potrebno za socijalni projekt

Hvala vam svima .
AllohaFug

PostPostao/la BISTRIK100 dana 11/05/2013 12:34

melb26sa je napisao/la:
shadow je napisao/la:I ja koristim njihove usluge, zovem Sarajevo svaki dan i nemam nekih problema. Zovem s mobitela i placam 23 centa po minuti za mobitel a 10 centi za fiksnu mrezu i uglavnom dobijem iz prve. Ne kazem da su najbolji jer ne znam za druge a pored ovih cijena mi bilo mrsko traziti dalje ali bih fakat volio cuti sta ostali misle i cije usluge koriste.

Isto sa Abanetom i mislim da su bolji od ovih sto sam prije koristila - kartice od speedypin.com
Nisam imala nekih problema (osim ako mi je mobitel zamrznut pa ne mogu zvati ali je tada do mene a ne do njih).

Da li Abanet naplacuje maintenance fee i sl?
BISTRIK100

PostPostao/la BISTRIK100 dana 11/05/2013 12:35

bl-uesbrother je napisao/la:jeftinipozivi.com
ides preko 1800 broja nesto kao sto je Pravdic imao prije dok ga nije preuzeo Powernet ili tako nekako...
dobijes usput i 200 minuta for free i za svaku preporuku i ti i preporuka dobijete po 200 min...billing je odvojen tako da je sve ok...

Da li ima hidden fee?
BISTRIK100

PostPostao/la Eborg dana 22/08/2013 16:35

Da li bi iko mogao pomoći oko ove teme?

Mobilni operateri u USA
Eborg

Sljedeća

Natrag na Dijaspora

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.