Tehnomarket d.o.o.- FUJ!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Tehnomarket d.o.o.- FUJ!

PostPostao/la Seven of Nine dana 14/11/2011 11:17

Dragi sugrađani i sugrađanke,

želim da podijelim s vama jednu lošu poslovnu praksu firme Tehnomarket d.o.o. koja misli da smo potrošači u najmanju ruku ovce. Dana 09.11.2011. sam otišla da kupim TV u njihovu poslovnicu na Koreji. Izabrala Tv uzela predračun za potrošački kredit, teta objasnila da moram da javim dan kada predam papire na banku jer tada ne čuvaju tv 5 dana nego duže. Ja predala zathjev slijedeći dan, nazvala ih te potvrdila predaju papira. Zove teta nakon 2 sata, eto da brzo otrčim na banku i promjenim iznos kredita jer su upravo poskupili tv sa 1.049 KM na 1.299 KM. Objasnim teti da mi je drago zbog njih ali da kakve veze to ima sa mnom, ja imam svoj predračun i prihvaćenu ponudu od juče po jučerašnjoj cijeni. Kaže teta jok ba, danas je ova cijena i ako hoću tv- trk na banku po još parica.

Molim sve sugrađane/ke da ne pristaju na ovu praksu, neka nas ne prave ovcama...jasno, slijedi prijava ombudsmenu za zaštitu potrošačkih prava i tržnoj inspekciji...a Vas molim, idite negdje drugo i kupujte ako ne želite da Vas smatraju ovcama!

Lijep pozdrav svima.
Seven of Nine

Re: Tehnomarket d.o.o.- FUJ!

PostPostao/la Illmatic dana 14/11/2011 11:24

bravo! podrzavam te u potpunosti protiv takvih kriminalaca i prevaranta. sto je najgore, vecina koja ovo procita pomislit ce sta se buni ova, ako ti se ne svidja kupi negdje drugo itd itd itd.
takva nam je narav, i zato jesmo kao narod i drzava tamo gdje jesmo a to je NIGDJE! poz
Illmatic

PostPostao/la veljaca dana 14/11/2011 11:26

U pravu ste 100% ....
Bitna je cijena u trenutku dobijanja racuna - koja se onda za vas ne mijenja bilo da pojeftini ili poskupi roba ....

Sretno u trazenju vasih prava ....

Btw - koliko sam puta nesto kupio, pa vidio da je to pojeftinilo za par dana .... i niko da mi vrati pare ...
veljaca

PostPostao/la karanana dana 14/11/2011 11:30

fuj!

ja sam vec odavno reko: jebes radnju tehnicke opreme koja nema websajt. jebas radnju tehnicke opreme koja sve do prije par godina nije uopste primala nikakve vrste kartica. i na kraju, jebes svaku radnju koja ima proceduru za dobijanje odobrenja placanja na rate kao sto to ima tehnomarket.
karanana

PostPostao/la semii dana 14/11/2011 11:39

Slazem se sa svime. Prije par godina sam upravo u toj radnji kupila cafe aparat i kad sam dosla kuci, uopste nije vrela kafa, nego jedva mlaka. otisla sam na reklamaciju i kazu mi to nije do nas, aparat nije pokvaren. i nista, bacila pare.
semii

PostPostao/la talić dana 14/11/2011 12:14

preskupi su i nisam nikad ništa kupio kod njih. U generalservisu je jeftinije, u staniću kvalitetnije. Jednostavno zaobilazim ih u širokom luku.
talić

PostPostao/la Tercius dana 14/11/2011 17:48

Kupio lcd kod njih prije par godina, raspakovao kuci sav sretan ko dijete, upalio lcd jedan liquid crko, nije mi se dalo skidati sa nosaca opet jer mi je trebalo dva sata da to sve postavim, et hvala Bogu i dan danas radi okej, al eto po ovim vasim primjerima vidim sad da bi ga samo djaba nosio jer bi me sigurno "ubjedili" da je do mene.
Tercius

PostPostao/la Revolucionar ★ dana 15/11/2011 01:30

Inace, ima dosta tih wannabe salera u BiH , i slazem se sa postovima iznad, ako nema website, onda je neozbiljna firma, mogu sklepat neki, ne mora bit pro, jer danas to i nije toliko skupo a dize rejting u ocima potrosaca ..
Revolucionar ★

PostPostao/la mayab dana 15/11/2011 10:20

Koji lopovluk i amaterizam, na tako bijednim stvarima ce izgubiti kupce i kakav takav ugled.

Trebala si traziti nadredjenog toj teti i sa njim pricati, ili cak jos vise po hijerarhiji, sumnjam da bi te odbili
mayab

PostPostao/la Tenga dana 15/11/2011 10:56

Eh, sada kad sam vidio post..

...kajem se sto ja nisam ranije postavio svoju neugodnost koju sam dozivio upravo sa istima.

Neznam ni kako bih ih nazvao...tehnosibicari..

...mozda bi bilo manje ljudi koji dozive neprijatnost od istih..i drugi vjerovatno kao i ja budu privuceni kao nekim izborom i povoljnijom cijenom..navlakusaa...li to nije sada razlog da ne kazem sta sam ja dozivio...naravno pala je kupovina tv + kucno kino (samsung)+ i sve to je bilo na jednoj onako ljepuskastoj komodici koja nam se takodjer dopala te smo i nju odabrali..tv se pokazao odlican (plazma) ...a kucno kino se vec pokvarilo nisam ni pokusavao popraviiti niti pitati iste za popravak, jer sam vec bio podobro ozlojadjen sa istima da mi evo i sada muka bude kad se sjetim istih ... navozan i ishandren od te iste 'tete' za sasvim bizarnu stvar :arrow: ali sve opet mojom zaslugom pocev od toga uopste sto sam kupio bilo sta kod nj :evil: pa do toga da sam cekao dvije godine i vise da otpakujem tv stalak (nije mi odmah trebao) i koji sam sam pokusao sastaviti :x i to je trajalo cijelu noc..naravno dok nisam otkrio :idea: da isti ima dvije lijeve stranice vise se ni ne sjecam..naravno isao sam do :evil: ...koja me vozaladobrih dva mjeseca sa zamjenom ovim onim na kraju i sa nj stolarom koji ce mi kao napraviti od lijeve desnu :mrgreen: ..naravno sve to je bila laz..a o zamjeni nije bilo govora niti bilo kakave druge diskusije niti makar :x rijeci utjehe.. :evil: pa mislim stvarno ko se bavi ozbiljnim biznisom pa rekao bi pa to je kupac to je musterija koji ce danas sutra opet doci ili ce nedobog siriti kakvu negativnu reklamu ali ne... to kod istih ne postoji..mislim mozda je i u drugim istovrsnim prodavnicama slicna situacija.. mozda u nasem drustvu opcenitio.. :?
ali ne znam, nekako imam osjecaj i sliku pravih sibicara koji ako te prevare i ppsis :run: foru.. nego li cestitih trgovaca koji grade nekakav shit renome uglednog i postenog trgovca..kako bi i trebalo biti..povjerenje pouzdanje ispravnost garancija servis ljubaznost ne samo dok ti ne izbije iz djepa vec i daleko poslije toga...ali valjda smo krivi mi koji ne pisemo o tome..

pozzz.. :dance:

p.s. treba im bager provozati veceras kroz salon... kada nabijemo Portugal... :bih:
Tenga

PostPostao/la Seven of Nine dana 15/11/2011 11:50

mayab je napisao/la:Koji lopovluk i amaterizam, na tako bijednim stvarima ce izgubiti kupce i kakav takav ugled.

Trebala si traziti nadredjenog toj teti i sa njim pricati, ili cak jos vise po hijerarhiji, sumnjam da bi te odbili

Naravnno, tražila sam isti dan..teta rekla nema direktora, doći će sutra (subota), a ona će u moje ime napisati reklamaciju, kao znate i mi imamo neke procedure, pa to...i da će me nazavati u subotu da mi javi, da li je direktor odlučio da promjeni mišljenje i zadrži mi staru cijenu.
NARAVNO NIKO ME NIJE NAZVAO NIKADA, hahaha :-)
Seven of Nine

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 15/11/2011 15:02

Seven of Nine je napisao/la:
mayab je napisao/la:Koji lopovluk i amaterizam, na tako bijednim stvarima ce izgubiti kupce i kakav takav ugled.

Naravnno, tražila sam isti dan..teta rekla nema direktora, doći će sutra (subota), a ona će u moje ime napisati reklamaciju, kao znate i mi imamo neke procedure, pa to...i da će me nazavati u subotu da mi javi, da li je direktor odlučio da promjeni mišljenje i zadrži mi staru cijenu.
NARAVNO NIKO ME NIJE NAZVAO NIKADA, hahaha :-)

Primi moja saosjećanja u vezi sa ovim šalabajkzerlukom TM. Sarajevo-x je moćan medij i najbolje što si učinila je ova tema. Hvala na opisanom iskustvu jer ja i mnogi drugi čitaoci teme neće ni pogledati izloge TM, a ne da bi kupili nešto. Predviđam skoro gašenje ove trgovačke firme ili barem preprodaju iste.
:sax:
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la PapakizSarajeva dana 15/11/2011 15:16

... , a ona će u moje ime napisati reklamaciju, ...........

Stvarno ne znam sta da kazem na ovo ??? Pa ni dijete od 10 godina ne bi povjerovalo u ovakvu izjavu ...
PapakizSarajeva

PostPostao/la Seven of Nine dana 15/11/2011 15:33

PapakizSarajeva je napisao/la:

... , a ona će u moje ime napisati reklamaciju, ...........

Stvarno ne znam sta da kazem na ovo ??? Pa ni dijete od 10 godina ne bi povjerovalo u ovakvu izjavu ...

Nemam šta vjerovati ili nevjerovati, to je navodno njihova procedura...i da sam lično došla tamo teta popunjava listić za reklamaciju..na kraju krajeva neće meni dokazivati ništa nego nadležnim organima da li ima popunjen list reklamacija ako se to već tako zove
Seven of Nine

PostPostao/la Distortion dana 15/11/2011 21:10

Nisam detaljno citao ali moram pitat da li na ponudi ima opcija ponude (koliko dana vazi)?

Apsolutno podrzavam, treba se zalit ombudsmenu za zaštitu potrošača pa nek ih kazne, to je pljacka. Samo naprijed!!!
Distortion

PostPostao/la Better Man dana 15/11/2011 21:22

Takvo nesto moze samo kod nas i novopecenih trgovaca, dok u svijetu je takvo nesto strogo kaznjivo! Navescu pozitivan primjer Amazona! Nije mi se jednom desilo da nesto narucim i kupim preko Amazona po odredjenoj cijeni i nakon kupovine se desi pojeftinjenje proizvoda koji sam kupio i vec platio, a oni meni fino posalju mail da je proizvod koji sam kupio sad kosta manje para i oni meni fino vracaju razliku na moju karticu. S druge strane ako se desi poskupljenje proizvoda nakon sto sam kupio i platio, nikad nisu trazili da platim tu razliku za koliko iznosi poskupljenje.
Better Man

PostPostao/la Hemel dana 15/11/2011 21:44

Moram i ja da napisem koju. To sto je uradio Tehnomarket je nedopustivo i velika glupost ALI sve zavisi sta stoji u predracunu koji od njih dobijes i potpises ( to su u principu ona sitna slova).
Meni se desilo u srcu Europe da sam tako uzeo predracun i kao da vidim sa bankom oko placanja ali nisam obratio paznju na sve napisano(pogotovu ono sitno napisano na dnu predracuna). U medjuvremenu ja sam naisao na drugi proizvod koji je kvalitetniji a za iste pare. Kupim taj proizvod i kuci. Proslo je dvije sedmice mene zovu iz one firme gdje sam uzeo predracun i pitaju me na koju adresu da mi isporuce robu. Ja im kazem da me to sada ne interesuje i da nemam para niti da mogu kreditno to rijesiti. Ne, ne ne moze to tako, ti si potpisao da si kupio kod nas to i to. Ma ne ja sam samo trazio predracun...bla, bla...Kaze meni, imas tri mogucnosti pa izaberi. Prva, da nam das adresu da ti ovo isporucimo, druga, da u roku od godinu dana ovo preuzmes i treca da nam uplatis 30% od vrijednosti robe. Ja nisam htio nista i na kraju spustim slusalicu. Za par dana dolazi mi cek od € 330 da platim u roku od dvije sedmice. Ja nazovem advokata i prvo sto me pitao jesam li sve procitao prije nego sam potpisao. Nisam(onaj sitni dio koji se skoro i ne vidi a tu lezi caka ukoliko odustanes placas 30% od vrijednosti robe). Nista mi nije mogao pomoci jer su i mnogi drugi prije mene napravili istu gresku. Platio da se stvari ne komplikuju jer ce dobiti na svakom sudu.

Oprez prilikom kupovine. Raspitajte se o svim detaljima jer svugdje su prisutni mesetari.
Hemel

PostPostao/la SHTEVELEC dana 15/11/2011 21:50

Meni se najnevjerovatnija stvar desila u Minhenu - usao sam u prodavnicu muzicke opreme da kupim nesto, a da ne fulim odstampao sam sa neke web starnice sta mi treba. U radnji mi je prodavac to nasao (cijena kod njih u radnji je bila 15-20€ veca nego na tom papiru koji sam mu pokazao) i najnormalnije spustio cijenu sa objasnjenjem da su oni distributer i da moraju biti najjeftiniji... A sto se tice ponude morala bi biti validna bar 7 dana, ne prodaju naftu pa da se cijena mijenja svakih par sati...
SHTEVELEC

PostPostao/la Dady dana 16/11/2011 09:35

Distortion je napisao/la:Nisam detaljno citao ali moram pitat da li na ponudi ima opcija ponude (koliko dana vazi)?

Apsolutno podrzavam, treba se zalit ombudsmenu za zaštitu potrošača pa nek ih kazne, to je pljacka. Samo naprijed!!!

Pazi, ovo nije bila ponuda nego predračun. Razlika je da je predračun obavezujući i za prodavca i za kupca, ponuda ne.
Iz istog razloga je Hemel u postu iznad morao platiti nešto što na kraju nije želio.
Dady

PostPostao/la Seven of Nine dana 16/11/2011 10:03

Distortion je napisao/la:Nisam detaljno citao ali moram pitat da li na ponudi ima opcija ponude (koliko dana vazi)?

Pogledala, piše da važi od 9.11. do 14.11., znači 5 dana, kako su i rekli.
Nema nikakvih malih slova na predračunu, samo potpis i pečat prodavača.

Ovo je samo čisti bezobrazluk, koji prolazi jer se uglavnom ljudima ne da peglati...a ja ću malo da uzmem vrijeme i nadam se da ću uspjeti barem malo da popravim poslovnu etiku u ime svih ostalih :-)
Seven of Nine

PostPostao/la Miki123 dana 16/11/2011 20:18

Dady je napisao/la:

Pazi, ovo nije bila ponuda nego predračun. Razlika je da je predračun obavezujući i za prodavca i za kupca, ponuda ne.
Iz istog razloga je Hemel u postu iznad morao platiti nešto što na kraju nije želio.

Pa i ponuda, ako je prihvaćena obavezuje. Ovo je naš ciganluk. Ko je vlasnik technomarketa?
Miki123

PostPostao/la kojeime dana 16/11/2011 22:21

Ja kada kupujem preko interneta sa placanjem preko banke, trazim i dobijem predracun. Predracun koji dobijem ima rok trajanja, na primjer 7 dana ili 30 dana. To znaci da ne moram kupiti po predracunu, ali ako kupujem i uplatim novac po predracunu u tom vremenskom roku, uslovi iz predracuna vaze iako je roba mozda u medjuvremenu poskupjela ili pojeftinila.

U tvom slucaju, Tehnomarket u periodu od 9. 11. do 14. 11. ne smije tebi promijeniti cijenu iako je cijena realno izmijenjena za sve druge kupce.

Ocit je bezobrazluk Tehnomarketa, i svaka cast sto si pokrenula postupak protiv njih. Sva sreca pa postoji konkurencija, nisu oni jedini. A u ovom slucaju ne vazi pravilo da je i losa reklama dobra reklama, u ovom slucaju losa reklama je samo losa. A za to su sami krivi.
kojeime

PostPostao/la Distortion dana 16/11/2011 23:17

Ako je ponuda/predracun vazio 5 dana i okviru tih 5 dana je prihvaceno i placeno, trgovac ne smije prodati po drugoj cijeni nego je u ponudi. Imas na papiru sve i mozes dokazat. Nisam nikakav pravnik ali to je poslovna praksa i ono sto stoji na ponudi sa pocetom i potpisom mora se postovati. U suprotnom zna se sta slijedi...

Samo naprijed i izguraj to!!!! :thumbup:
Distortion

PostPostao/la Chisum dana 17/11/2011 00:24

Puna podrska!

Ja ne znam kako vise covjek da reaguje. Mene su (ne radi se o ovim Tehnomarket piljarima, nego onim seljacima iz Robota) doveli dotle da sam sam bio spreman da nekome otkinem glavu radi pokusaja da mene i moju suprugu naprave budalama, i hvala kurcu pa se na kraju nasao neko ko je shvatio ko ovdje grijesi, i ko koga pravi budalom.

Toliko sam u zivotu para potrosio na budalastine, na zajebancije, pa mi zaista nije problem potrositi jos toliko, ali da me seljacina s 2 osnovne, koja radi u firmi bivsih piljara, ratnih profitera isl. shalta i pravi idiotom. E, taj film ne igra.

Vlada takva neusluznost, neljubaznost, nestrucnost, uopste, a pogotovo u ovom sektoru, da ja ne znam kako se nije do sada desilo da neko uleti s autom kroz izlog i polupa im i radnju, sa sve inventarom i uposlenicima, pa da sve ode u tri pizde materine.
Zadnja izmjena: Chisum; 17/11/2011 00:42; ukupno mijenjano 2 put/a.
Chisum

PostPostao/la udrch dana 17/11/2011 00:38

Nažalost potrošiće se samo puno vremena, a možda i para..
Kupovinu tehničke robe treba ograničiti na firme domaćih vlasnika..kakve god da su sigurnije je kupiti kod njih iz razloga jer nemaju gdje pobjeći..
Ovaj Kosovar će da razguli sa parama čim postane gusto..a kad su oni u pitanju to je jako blizu..njega je mogao spasiti samo plasman naše reprezentacije na EP i pomama za LCD televizorima..
A onda će svi oni koji su kupili TV prije ili kasnije doživjeti istu sudbinu kao kupci IT Computersa..
Technomarket će ostati dužan velike pare distributerima koji su ujedno i ovlašteni servisi, te ovi neće htjeti servisirati robu u garanciji..
Da on ozbiljno razmišlja imao bi makar web stranicu..jedna od najjačih radnika ih je prije dva mjeseca napustila i prešla u KimTec da vodi Samsung TV program..zbog novca nije otišla sigurno, prije bih rekao zbog sigurnosti..
udrch

Sljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Sezam i 10 gostiju.