Tacan broj poginulih 3. maja 1992 u Dobrovoljackoj

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

Tacan broj poginulih 3. maja 1992 u Dobrovoljackoj

PostPostao/la zemomak dana 17/05/2012 09:22

A o nejači i lavovima da ne pričamo

Tapatalk via iPhone 4s
zemomak

Re: Tacan broj poginulih 3. maja 1992 u Dobrovoljackoj

PostPostao/la sandokann dana 17/05/2012 09:23

Svetozar Pudaric:

- . Smatram da ovaj grad, ako želi da bude pravi grad, mora da se sjeti likvidacije i egzekucije porodice Ristović u Velešićima, koji su ubijeni za stolom za ručak u vlastitoj kući. Taj čin niko ne može opravdati...

Htio bih da pomenem i ubistvo dvoje djece snajperom na Grbavici. Ne znam ko može tvrditi da su ta djeca bilo kakvi neprijatelji i ko može tvrditi da je heroj onaj ko je ispalio metke na tu djecu. Imamo mnogo toga, ne samo u Sarajevu. Logor u Čelebićima, ubistva u Bradini...

Za onoga ko je izgubio člana porodice, ubijen je cijeli svijet. Slično je i sa pitanjem broja ubijenih sarajevskih Srba. Mi ni na Kazanima ne znamo još uvijek tačan broj ubijenih i teško da ćemo ga ikada i znati jer oni koji posjeduju tu informaciju je neće dati. Kosti koje su tamo nađene toliko su ugljenisane da ne možete utvrditi da li je riječ o kostima jedne osobe ili više njih.
sandokann

PostPostao/la holowey dana 17/05/2012 09:35

sandokann je napisao/la:Svetozar Pudaric:

- . Smatram da ovaj grad, ako želi da bude pravi grad, mora da se sjeti likvidacije i egzekucije porodice Ristović u Velešićima, koji su ubijeni za stolom za ručak u vlastitoj kući. Taj čin niko ne može opravdati...

Htio bih da pomenem i ubistvo dvoje djece snajperom na Grbavici. Ne znam ko može tvrditi da su ta djeca bilo kakvi neprijatelji i ko može tvrditi da je heroj onaj ko je ispalio metke na tu djecu. Imamo mnogo toga, ne samo u Sarajevu. Logor u Čelebićima, ubistva u Bradini...

Za onoga ko je izgubio člana porodice, ubijen je cijeli svijet. Slično je i sa pitanjem broja ubijenih sarajevskih Srba. Mi ni na Kazanima ne znamo još uvijek tačan broj ubijenih i teško da ćemo ga ikada i znati jer oni koji posjeduju tu informaciju je neće dati. Kosti koje su tamo nađene toliko su ugljenisane da ne možete utvrditi da li je riječ o kostima jedne osobe ili više njih.

svaka cast... kazani, celebici, silos... to jesu bili zlocini... neki pocinioci su bili kaznjeni (na ovaj ili onaj nacin) a neki bogami prodjose nekaznjeno... sve to treba rasvijetliti i obiljeziti kako treba... postaviti spomen plocu, podici spomenik, svake godine na odredjeni datum obici ta mjesta, odrzati govor, djeci odrzati istorijski cas... ali bivsa dobrovoljacka ulica nije takvo mjesto... niti je bivsa kasarna viktor bubanj takvo mjesto... ali sto jes' jes' ta mjesta su medijski eksponirana pa se isplati tu okupiti... ko bi to vidio da se organizuje na kazanima? ili u bradini? dodikovci prave farsu i zloupotrebljavaju bol onih koji su tu nekoga izgubili a zarad politickih poena... i nadju se duduci koji slijepo povjeruju u ono sto im se servira :-)
holowey

PostPostao/la joint union dana 17/05/2012 09:37

Sa ovim "Za onoga ko je izgubio člana porodice, ubijen je cijeli svijet" bi se slozio i slazem se da je bilo pojedinacnih incidenata, koji su opet uglavnom registrovani i pocinioci su kaznjeni u vecini slucajeva (pa cak i u ratu, sto je jedinstven primjer, probaj ti naci neki takav u RS, a nije da materijala niste imali). Nema ovo veze sa onim sto sam te ja pitao, kljucne rijeci su masovno i organizovano.Intervju tog istog Svete Pudarica u vezi ove teme dat cini mi se bg tv imas negdje na ovoj temi pa se malo edukuj.
P.S. pitas li se ikad gdje su ti prijeratne komsije druge vjeroispovjesti?
joint union

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 17/05/2012 10:49

sandokann je napisao/la:Karakter rata nije odgovor na pitanje zlocina prema Srbima.

Eto, upravo, političkim okupljanjem u bivšoj Dobrovoljačkoj ulici na dan 2. i 3. maja želi se promijeniti zauvijek karakter rata.

Zašto je to važno velikosrbima?

Tog 2. maja je srušena Velika Srbija i još mnogo toga.

Izazivanje zabune kod tv. gledalaca prikazujući snimke i zbrajajući žrtve od 2. i 3. maja '92. dovode u zabunu sve posmatrače. Međutim, gledaoci bi samo trebali znati činjenicu da tramvaj ne prolazi kroz bivšu Dobrovoljačku ulicu. Dalje samo treba da uključe u rad svoju ''sivu moždanu masu''.

Krivci se nalaze u Beogradu, to su stvaraoci plana JNA koji se zove kodnim imenom KAMELEON.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la sandokann dana 17/05/2012 10:50

Sa ovim "Za onoga ko je izgubio člana porodice, ubijen je cijeli svijet" bi se slozio i slazem se da je bilo pojedinacnih incidenata, koji su opet uglavnom registrovani i pocinioci su kaznjeni u vecini slucajeva (pa cak i u ratu, sto je jedinstven primjer, probaj ti naci neki takav u RS, a nije da materijala niste imali).

Subjektivan zakljucak da se u svakome slucaju radio o pojedinacnom aktu zlocina. Kako znas? Ako dvadeset godina nakon Kazana nemas konkretne informacije sta se dogodilo i koliko je ljudi nastradalo. Ali tu i jeste srz, znam ja nas - ma ne bi mi to mogli!
DANI: Da li znate koliko je tako stradalih?

Mirko PEJANOVIC: Postoje dvije procjene - jedna da je stradalo oko dvije hiljade,
a druga oko tri hiljade ljudi. Tesko je pouzdano reci da je jedna tacnija od
druge, ali negdje izmedju dvije ili tri hiljade ljudi po toj osnovi je ili
nestalo ili stradalo ili ubijeno u citavom tom periodu dok se nije izvrsila
potpuna konsolidacija i dok potpuno nije presjecena ta tortura nad civilima
i ubistva civila. Ubistva su bila i na ovaj nacin: odvedes nepripremljenog
civila na liniju i kazes - kopaj! Ostavis ga na brisanom prostoru i zapucas
u suprotnom pravcu, onaj uzvrati vatrom i ubije ti tog civila. Onda se to ne
podvodi kao ubistvo, kao zlocin, nego - "strad'o na liniji".

Nema ovo veze sa onim sto sam te ja pitao, kljucne rijeci su masovno i organizovano

Kako to ja i ti mozemo znati, ako nije procesuirano - a nije. Zasto nije? Mirko u ovome intervju iz '97 navodi cifru izmedju dvije i tri hiljade, nelogicno je da se u tolikom broju stradalih radi o "pojedinacnoj" volji i neznanju vodstva.
sandokann

PostPostao/la veljaca dana 17/05/2012 10:54

sandokann je napisao/la:

Tema je: Tacan broj poginulih 3. maja 1992 u Dobrovoljackoj .... Ja sam je otvorio i treba se drzati toga u ovoj temi ....
A ti ako zelis otvori novu temu o bilo cemu - pa tamo da se diskutuje ....

:sax:
veljaca

PostPostao/la sandokann dana 17/05/2012 10:59

PipiDugaDevetka je napisao/la:
sandokann je napisao/la:Karakter rata nije odgovor na pitanje zlocina prema Srbima.

Eto, upravo, političkim okupljanjem u bivšoj Dobrovoljačkoj ulici na dan 2. i 3. maja želi se promijeniti zauvijek karakter rata.

Izazivanje zabune kod tv. gledalaca prikazujući snimke i zbrajajući žrtve od 2. i 3. maja '92. dovode u zabunu sve posmatrače. Međutim, gledaoci bi samo trebali znati činjenicu da tramvaj ne prolazi kroz bivšu Dobrovoljačku ulicu. Dalje samo treba da uključe u rad svoju ''sivu moždanu masu''.

Krivci se nalaze u Beogradu, to su stvaraoci plana JNA koji se zove kodnim imenom KAMELEON.

Ako je sve tako crno - bijelo zasto sud ne podize optuznice i zavrsi sa zvanicnom presudom koja nikome nece ostaviti prostora sa manipulacijom zrtava?
sandokann

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 17/05/2012 11:07

Po neumitnoj logici prirode i društva onog momenta kada je nastala VRS, a to je 12. maj '92., ne postoji više JNA. Prema tome tuzlanska kolona se dešavala 15. maja '92. Je li uopšte bilo JNA kolone u TZ?

12. maja na proslavi godišnjice 3. puka OS BiH uz vrle goste sa Dodikom na čelu odsvirana je himna države BiH.
Melodija ''Animal House'', ali ipak himna države BiH.

Tvrdim, kao i na drugoj temi da će bosanski Srbi i bosanski Hrvati biti te glavne poluge koje će od BiH napraviti ''normalnu'' državu.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la joint union dana 17/05/2012 11:30

sandokann je napisao/la:
PipiDugaDevetka je napisao/la:

Ako je sve tako crno - bijelo zasto sud ne podize optuznice i zavrsi sa zvanicnom presudom koja nikome nece ostaviti prostora sa manipulacijom zrtava?

Sud(ovi) su svoje rekli davno. I engleski i austrijski i bh i haski i ne znam koji sve ne. Djaba kad ovi tvoji to ne priznaju, i guslaju svoju pricu o desetinama pa i stotinama mrtvih u dobrovoljackoj. Eno Kukanjac je rekao sta je imao, pa imas li kakav komentar na to? Sto se Kazana tice, shvati da gore nisu ubijani samo Srbi, ubijani su svi koji su imali love a nisu imali ledja (istina najvise ubijenih jesu Srbi), glavni krivac je kaznjen u ratu u Sarajevu, ej usred rata u Sarajevu zamisli! Pitaj bilo koga u Sarajevu sta misli o Kazanima, rijetko ce to neko podrzati, a pitaj onda u Banja Luci o Srebrenici pa uporedi rezultate. Na osnovu toga lako se da izracunati civilizacijski pomak. Jos jedna stvar, kako je na kazanima toliko hiljada ubijenih (mada mi se gadi ovo sto pisem), kako to da niko od dezurnih naricatelja iz RS ne ode gore i ne oda pocast tim nevino ubijenim, nego trce u dobrovoljacku? Razmisli, pa mi odgovori, je li to zato sto iskreno zale zrtve ili je to cista provokacija? Po cemu su 6 vojnika iz dobrovoljacke vece zrtve od hiljada iz Kazana? Mozda zato sto su ovi "pravi" Srbi, a ovi Alijini?
P.S. Nisi se ovo za prijeratne komsije ni udostojio odgovoriti?
P.S.S. Kad se bude obiljezavalo stradanje ljudi na Kazanima, nudim se da budem prvi koji ce nositi vijenac, jer su ubijeni, prije svega, bili moji sugradjani!
joint union

PostPostao/la Corto Maltese dana 17/05/2012 12:12

Smatram da ovaj grad, ako želi da bude pravi grad, mora da se sjeti likvidacije i egzekucije porodice Ristović u Velešićima, koji su ubijeni za stolom za ručak u vlastitoj kući. Taj čin niko ne može opravdati...

Osumnjičeni su bili uhapšeni neposredno nakon ubistva. Nikada nije došlo do sudskog epiloga. To je jedan od rijetkih neriješenih javno poznatih slučajeva. Činjenica je da postoje mnogi neznani slučajevi, da su opštem haosu ljudi nestajali "pojeo ih mrak", ali ne znam otkud Pejanoviću cifra od 2000-3000. Kad su u pitanju nestanci, finansijska komponenta je bila jednako nezgodna kao i nacionalna. Neposredno nakon rata sam radio na slučaju Bošnjaka, koji je, u ljeto "93. razmijenjen na Vrbanji, i koga pola sata nakon razmjene niko više nije vidio. Jedino što smo znali su bili njegovo ime, datum i vrijeme razmjene, ime jedinice i komandira koji ga je prihvatio sa naše strane, kao i to da je kod sebe imao 2000 Maraka, Njemačkih. Pošto njegov leš nikada nije pronađen, a liniju na tom dijelu su držali Cacini, najvjerovatnije je da je i on završio na Kazanima.

Zar je iko tvrdio da je taj snajperista heroj!? Za smrt djece se saznalo kada je vijest o ubistvu emitovala RTRS. Idućeg dana BHTV (ili kako se već tada zvala) je objavila snimke sa RTRS (to je jedinstven slučaj), uz vijest o hapšenju snajperiste, kao i Izetbegovićevu izjavu kojom on osuđuje ponašanje pripadnika ARBiH. Koliku kaznu je ubica dobio, i da li je preživio rat, to ne znam.

Imamo mnogo toga, ne samo u Sarajevu. Logor u Čelebićima, ubistva u Bradini...

Za Bradinu i Čelebiće su mnogi pohapšeni i osuđeni. Neki u Hagu, neki pred domaćim sudovima.

Nepoznanica ima ali zahvaljujući brojnim agencijama i institucijama koje se time bave, one su sve manje, a odavno je broj riješenih slučajeva veći od broja neriješenih. Konkretno, Iz Kazana je izvađeno 27 tijela, u različitim stanjima raspada. Neki su identifikovani, neki ne. U zajedničkoj akciji ARBiH i MUP BiH u oktobru "93., uhapšeni su, kasnije i osuđeni, svi počinioci. Tokom akcije je poginulo 7 pripadnika policije i vojske. Sa druge strane je ubijen Mušan Topalović Caco.
Kazne koje su dobili su sramno niske. Još sramnija je Cacina dženaza, i mjesto ukopa, ali to je druga tema.
Zadnja izmjena: Corto Maltese; 17/05/2012 16:32; ukupno mijenjano 1 put/a.
Corto Maltese

PostPostao/la sandokann dana 17/05/2012 13:21

joint union je napisao/la:
Sud(ovi) su svoje rekli davno. I engleski i austrijski i bh i haski i ne znam koji sve ne. Djaba kad ovi tvoji to ne priznaju, i guslaju svoju pricu o desetinama pa i stotinama mrtvih u dobrovoljackoj. Eno Kukanjac je rekao sta je imao, pa imas li kakav komentar na to? Sto se Kazana tice, shvati da gore nisu ubijani samo Srbi, ubijani su svi koji su imali love a nisu imali ledja (istina najvise ubijenih jesu Srbi), glavni krivac je kaznjen u ratu u Sarajevu, ej usred rata u Sarajevu zamisli! Pitaj bilo koga u Sarajevu sta misli o Kazanima, rijetko ce to neko podrzati, a pitaj onda u Banja Luci o Srebrenici pa uporedi rezultate. Na osnovu toga lako se da izracunati civilizacijski pomak. Jos jedna stvar, kako je na kazanima toliko hiljada ubijenih (mada mi se gadi ovo sto pisem), kako to da niko od dezurnih naricatelja iz RS ne ode gore i ne oda pocast tim nevino ubijenim, nego trce u dobrovoljacku? Razmisli, pa mi odgovori, je li to zato sto iskreno zale zrtve ili je to cista provokacija? Po cemu su 6 vojnika iz dobrovoljacke vece zrtve od hiljada iz Kazana? Mozda zato sto su ovi "pravi" Srbi, a ovi Alijini?
P.S. Nisi se ovo za prijeratne komsije ni udostojio odgovoriti?
P.S.S. Kad se bude obiljezavalo stradanje ljudi na Kazanima, nudim se da budem prvi koji ce nositi vijenac, jer su ubijeni, prije svega, bili moji sugradjani!

Sudovi austrije i engleske su radili na pojedinacnim optuznicama odgovornosti, ne na slucaju kojeg samim tim nisu ni mogli odbaciti. Slazem se da general Divjak nema odgovornosti, ali jedno prosto pitanje - Ko ima? Ili mislis da ubistvo vojnika u dogovorenom napustanju grada nije zlocin - pa samim tim ne treba niko ni opdgovarati?

P. S. ja sam sa komsijama dijelio 14 mjeseci sudbinu u gradu i ne znam sta bih ti trebao odgovoriti.

P. S. S. ne trebamo ja ili ti pokazivati svoju humanost tako sto ce mo biti predvodnici u povorci koja ce se sjecati gradjana Sarajeva. Zna se ko to treba uraditi. Ali ne moze sjecanje prema nepoznatom broju ubijenih, neindetfikovanih zrtvama... U ovome gradu nije bilo NEPOZNATIH.
sandokann

PostPostao/la zambaklija dana 17/05/2012 13:34

pošto onaj prvi video višlje neJma evo još jedared priko Šibera ;-)

zambaklija

PostPostao/la joint union dana 17/05/2012 13:43

sandokann je napisao/la:Sudovi austrije i engleske su radili na pojedinacnim optuznicama odgovornosti, ne na slucaju kojeg samim tim nisu ni mogli odbaciti. Slazem se da general Divjak nema odgovornosti, ali jedno prosto pitanje - Ko ima? Ili mislis da ubistvo vojnika u dogovorenom napustanju grada nije zlocin - pa samim tim ne treba niko ni opdgovarati?

P. S. ja sam sa komsijama dijelio 14 mjeseci sudbinu u gradu i ne znam sta bih ti trebao odgovoriti.

P. S. S. ne trebamo ja ili ti pokazivati svoju humanost tako sto ce mo biti predvodnici u povorci koja ce se sjecati gradjana Sarajeva. Zna se ko to treba uraditi. Ali ne moze sjecanje prema nepoznatom broju ubijenih, neindetfikovanih zrtvama... U ovome gradu nije bilo NEPOZNATIH.

Da bi znao o cemu pricas, prvo moras vidjeti kakav je uopste bio dogovor o napustanju, opet imas Kukanjca kao izvor pa malo prouci. Razmisli racionalno, da je bilo namjere da se pobije kolona, pobili bi ih sve, zar ne mislis tako? Sto bas tih sest, mozda je neko opalio nasumice po koloni, mozda je i iz kolone prvo pucano, ko to sad moze uopste reci? Opet ti naglasavam planski i organizovano!
P.S. Ako nije tajna, u kojem si to gradu dijelio sudbinu komsija, jer ako su svi bili tretirani jednako, to je mogao biti samo grad pod kontrolom Armije BiH.
P.S.S. Kako ne moze, pa danas nadju covjeka mrtvog pa ga vode kao N.N. lice a kamoli 92/93. Eto npr ti, kad si se ispalio poslije 14 mjeseci, ko je mogao znati jesi li se ispalio ili te je caco odveo na "kopanje"?
joint union

PostPostao/la lavic dana 17/05/2012 13:51

sandokann je napisao/la:Po vama ispade da nijedan NEBosnjak nije nastradao.

Posto si ti tipican okupatorski provokator odgovoricu ti direktno, 2 i 3 Maja '92 premalo.
lavic

PostPostao/la and dana 17/05/2012 13:53

sandokann je napisao/la:Sudovi austrije i engleske su radili na pojedinacnim optuznicama odgovornosti, ne na slucaju kojeg samim tim nisu ni mogli odbaciti. Slazem se da general Divjak nema odgovornosti, ali jedno prosto pitanje - Ko ima? Ili mislis da ubistvo vojnika u dogovorenom napustanju grada nije zlocin - pa samim tim ne treba niko ni opdgovarati?

međunarodni sud u hagu i sud bih su rekli da su naoružani vojnici u koloni bili legitimna meta.
dogovoreno napuštanje?
da li je jna po dogovoru napustila bih sa naoružanjem ili je u bih ostalo oružja,oficira,vojnika?
da li je ispoštovan dogovor?
da li su odgovarali pripadnici jna za zločine i ubijene iz kasarni?
ovo što ti nazivaš dogovorenim napuštanjem grada je ustvari razmjena za otetog predsjednika države.to je teroristički čin i ko je za to odgovarao?postoji li optužnica za otmicu predsjednika?kako bi u drugim zemljama bili tretirani oni koji su oteli predsjednika?da li bi s teroristima bilo pregovora?
and

PostPostao/la Banksy dana 17/05/2012 14:23

sandokann je napisao/la:
zasto sud ne podize optuznice i zavrsi sa zvanicnom presudom koja nikome nece ostaviti prostora sa manipulacijom zrtava?

Zato što u ovom trenutku nikome, ni na jednoj strani, ne odgovara da se nađe i imenuje krivce i donesu presude za bilo koje ratne zločine, upravo iz razloga kojeg si gore naveo - manipulacija žrtvama (Srebernica je odličan, svjež primjer) je savršen kohezioni i mobilizirajući momenat za podizanje temperature svom narodu, povremeno, po potrebi, kad ustreba, posebno poželjno u predizborno vrijeme kakvo je upravo pred nama. O čemu bi to pričali, ko bi im bio kriv, na koga bi svalili svu krivicu za ovaj jad i bijedu koju živimo, od koga bi tražili odgovornost i sankciju, kakve bi to vizije i rješenja mogli ponuditi, čime bi se to uopšte ova banda idiota mogla baviti i šta bi nam drugo mogli baciti u oči sem naših i njihovih žrtava, ratnih rana, starih mržnji i netrpeljivosti? Čime bi nas ložili i dizali, šta bi i o čemu bi da nema tih žrtava ...
Sve dok postoji i najmanja mogućnost i prilika da se procesuiranje bilo kojeg ratnog zločina, bilo gdje, nad bilo kim, eskvira, odloži, izbjegne, zametne, oni će tu mogućnost koristiti i maksimalno odgađati rješenje i izvršenje ... što se mi jače i duže mrzimo, oni su sigurniji, a njhov položaj stabilniji.

edit: jednostavno, praktično i efikasno rješenje je naći krivca za Dobrovoljačku, a zvanično ''obilježavanje'' trajno zabraniti. zato nije čudo što se radi upravo suprotno ...
Banksy

PostPostao/la veljaca dana 17/05/2012 14:26

Tacan broj poginulih 3.maja 1992 u Dobrovoljackoj ulici u Sarajevu je 6 ......
veljaca

PostPostao/la lavic dana 17/05/2012 14:41

Banksy je napisao/la:
sandokann je napisao/la:
zasto sud ne podize optuznice i zavrsi sa zvanicnom presudom koja nikome nece ostaviti prostora sa manipulacijom zrtava?

edit: jednostavno, praktično i efikasno rješenje je naći krivca za Dobrovoljačku, a zvanično ''obilježavanje'' trajno zabraniti. zato nije čudo što se radi upravo suprotno ...

Mene samo zanima zasto bi ti "jednostavno, praktično i efikasno" trazio/la krivca za Dobrovoljacku ako su sud u Hagu i sudovi u Engleskoj i Austriji rekli da nema ratnog zlocina i da je to bila u krajnjem slucaju legitimna meta.
Da li da budes ko operativna, izjednacis krivicu ili nesto trece?
Cinjenice su da su 2 Maja napali grad, oteli predsjednika drzave, sta jos treba, da im skinemo gace da nas ...., i na kraju kazemo hvala niste nam usi zavrtali.
lavic

PostPostao/la prljavi Hare dana 17/05/2012 14:46

Svih 679 vojnika pobili su djiHatlije i dobrovoljci iz Čečenije i Uzbekistana! :oops:
prljavi Hare

PostPostao/la Banksy dana 17/05/2012 14:51

lavic je napisao/la:
Banksy je napisao/la:
sandokann je napisao/la:

Mene samo zanima zasto bi ti "jednostavno, praktično i efikasno" trazio/la krivca za Dobrovoljacku ako su sud u Hagu i sudovi u Engleskoj i Austriji rekli da nema ratnog zlocina i da je to bila u krajnjem slucaju legitimna meta.
Da li da budes ko operativna, izjednacis krivicu ili nesto trece?
Cinjenice su da su 2 Maja napali grad, oteli predsjednika drzave, sta jos treba, da im skinemo gace da nas ...., i na kraju kazemo hvala niste nam usi zavrtali.

........................................... :roll:

ne da mi se :mrgreen:
Banksy

PostPostao/la mO k3 dana 17/05/2012 16:28

zambaklija je napisao/la:pošto onaj prvi video višlje neJma evo još jedared priko Šibera ;-)

a dajjjjj :D nije ovo kukanjac ,ovo je nek imudzos iz rajovsa ,proturanje price ..... da cujemo sta glasnogovornik predecnika peksin hare veli na ovo ....
mO k3

PostPostao/la sandokann dana 18/05/2012 14:55

veljaca je napisao/la:Tacan broj poginulih 3.maja 1992 u Dobrovoljackoj ulici u Sarajevu je 6 ......

U cemu je problem da se to utvrdi sudskom presudom i izbaci prostor za bilo kakvo manipulisanje u buducnosti?
sandokann

PostPostao/la Saraj`vo dana 18/05/2012 15:11

veljaca je napisao/la:Tacan broj poginulih 3.maja 1992 u Dobrovoljackoj ulici u Sarajevu je 6 ......

Rečenica treba da glasi: Tacan broj poginulih agresorskih vojnika 3.maja 1992 u Dobrovoljackoj ulici u Sarajevu je 6 ......
Ako si na njih mislio.
Saraj`vo

PostPostao/la sandokann dana 18/05/2012 15:20

Saraj`vo je napisao/la:

Rečenica treba da glasi: Tacan broj poginulih agresorskih vojnika 3.maja 1992 u Dobrovoljackoj ulici u Sarajevu je 6 ......
Ako si na njih mislio.

kako ce biti agresorski ako je rat zvanicno zapoceo 6. aprila ´92?
sandokann

PrethodnaSljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Ali Kemal, BHCluster, Google [Bot], It_is_a_Leclerc, KatarinaKosaca, Lincoln-Burrows, razonoda i 14 gostiju.