Sunceve pjege-platit cu za rjesenje problema

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Sunceve pjege-platit cu za rjesenje problema

PostPostao/la inox dana 26/07/2010 15:56

Problem je u veoma izrazenim suncevim pjegama po cijelom tijelu, odnosno po licu, rukama i ramenima. Zapravo vrsta koze je takva da je izrazito svijetla i pjege se pojavljuju na svakom dijelu tijela koje je izlozeno suncu. Pjege su nasljedne, otac je imao isti problem ali je kod njega koza tamnija i to se ne primjeti. Naravno da me sve to uzasno nervira, koristio sam veliki broj krema preporucenih od dermatologa, nazalost niti jedna nije dala nikakve rezultate. Zadnji korak koji sam ucinio je posjeta dermatologu koji mi je rekao da u Tuzli moze izvesti laserki zahvat kojim se to moze odstraniti. Ja bih po bilo koju cijenu to zelio izbjeci, jer nisam ubjedjen u rezultate a cijena tretmana je dosta visoka, mrak mi pada na oci kada zamislim da mi laser radi po licu, a i moram 7 dana izostati sa posla nakon tretmana. Stoga ko mi da pravi savjet kako da se rijesim problema nudim novcanu naknadu od 300 KM. Ne znam na koji nacin mogu garantovati nagradu, ali vjerujte da sam postao depresivan po pitanju ovog problema, novac nije problem jer imam sasvim pristojan posao i dao bih mnogo toga za rjesenje problema jer bi mi rjesenje predstavljao veliko zadovoljstvo, pa onda mi nije problem ni dio plate dati za to.
Ako je lasersko odstranjivanje jedini nacin molio bih ako neko ima iskustva sa tim da mi kaze kolike su sanse da se ovako problem rijesi?

Hvala unaprijed.
inox

Re: Sunceve pjege-platit cu za rjesenje problema

PostPostao/la Juni dana 27/07/2010 10:42

Ne kontam zasto su pjege problem?
Juni

PostPostao/la Svemirco dana 27/07/2010 11:00

Evo i ja pokušavam skontati kako pjege mogu biti izvor tolike frustracije da ih se neko želi riješiti pod svaku cijenu.

Napisa da ima dobar posao i pristojna primanja tako da otpada varijanta da je u pitanju bubuljičavi teen nesiguran u sebe i svoj izgled.

I ja sam izrazito bijele puti i imam pjege i imao sam ih oduvijek no meni su tako simpatične, daju karakter i nedam ih jer su moje :D :D :D

Danas opet čitam o anoreksičarima... šta ljudi sve rade kad imaju pomaknutu sliku o sebi u glavi, stvarno žalosno :sad:
Svemirco

PostPostao/la inox dana 27/07/2010 13:27

Ni meni nebi smetalo da je to u nekoj normalnoj dozi izrazeno, no problem je sto mi je na licu toliki kontrast bijele koze i smedjih pjega da nikako ne moze biti simpaticno vec naprosto odbojno. Nije to ono malo sipmaticnih pjegica na nosu i obrazima, to je prekrilo cijelo lice i jednostavno mnogo puta osjetim one poglede na sebi koje bih toliko zelio izbjeci. Ako ne bude drugog rjesenja, za koji mjesec kad malo zahladi pa kad bude onih par dana praznika otici cu da pokusam to laserski rijesiti.
inox

PostPostao/la Michun dana 27/07/2010 13:31

Al cekaj drug - jel ti laser trajno rjesenje? Ne bi rekla.
Ako ih sad ukines, opet ce se pjaviti na proljece i na prvo sunce i ondaK opet sve nanovo. Ili su ti rekli da ima i neka krema ili nesto tako koju ces koristiti poslije lasera?
Imas li ti dijagnozu napisanu na latinskom? Ako imas de ti to fino googlaj i provjeri da li ima neko rjesenje u US ili gdje tako. Ako nema, onda ce ti ovdje uzeti lovu za laser a dobiti ces NISTA.
Michun

PostPostao/la inox dana 27/07/2010 13:49

Ja i sada koristim neke kreme koje makar ublazavaju uticaj sunca, ne vjerujem da bi se pjege vratile u jacini u kojoj su sada izrazene ako bi ih skinuo. Sto se tice tog lasera, malo sam razmisljao kako da me ne naprave glupim. Ako budem i skidao laserski trazit cu da mi prvo odrade recimo samo jednu ruku, ako bude rezultata onda cu raditi i lice i drugu ruku tako da me nece prevariti po pitanju novca. Ja licno ne bih zelio lasersko rjesavanja problema radi samog rizika od lasera (ako uopce postoji) i perioda mirovanja od 7 dana nakon tretmana.
inox

PostPostao/la bez_ideje dana 27/07/2010 13:59

Jedino sto mi pada na pamet je linoderm krema...
Ne znam za uklanjanje..............ali cuvaj se sunca,ne izlazi bez visokog faktora-ljeto,zima,nebitno...sesir na glavu!
bez_ideje

PostPostao/la inox dana 27/07/2010 16:26

bez_ideje je napisao/la:Jedino sto mi pada na pamet je linoderm krema...
Ne znam za uklanjanje..............ali cuvaj se sunca,ne izlazi bez visokog faktora-ljeto,zima,nebitno...sesir na glavu!

Ma vjeruj mi da sam probao vjerovatno 90% krema na nasem trzistu, ne sjecam se da sam probao ovu linoderm. Na sunce ne izlazim bez kacketa i zastitnog faktora 50. Uglavnom ako ne bude bolje ideje iducu kremu cu koristiti po tvojoj preporuci, nadam se da je preporuka uz dobra iskustva i da bi i meni mogla pomoci, iako sumnjam u kreme jer na njima skoro nigdje ne pise da lijece nasljedne pjege vec samo sunceve ili staracke.
inox

PostPostao/la Magarece_godine dana 27/07/2010 16:32

Srebrenica. Guber. Izvor se zove "Ljepotica"
Magarece_godine

PostPostao/la inox dana 27/07/2010 19:39

Magarece_godine je napisao/la:Srebrenica. Guber. Izvor se zove "Ljepotica"

Malo sam gledao po google i koliko vidim ovo je nesto sto mi ne djeluje da ima veze sa ovim sto meni treba, ako imas nekoga ko ima iskusva u rjesavanju istog problema kao sto je moj onda imam radi cega otici do Srebrenice.
inox

PostPostao/la bez_ideje dana 27/07/2010 20:28

inox je napisao/la:

Ma vjeruj mi da sam probao vjerovatno 90% krema na nasem trzistu, ne sjecam se da sam probao ovu linoderm. Na sunce ne izlazim bez kacketa i zastitnog faktora 50. Uglavnom ako ne bude bolje ideje iducu kremu cu koristiti po tvojoj preporuci, nadam se da je preporuka uz dobra iskustva i da bi i meni mogla pomoci, iako sumnjam u kreme jer na njima skoro nigdje ne pise da lijece nasljedne pjege vec samo sunceve ili staracke.

Ja sam ovu kremu kupila za pjege na nosu i pomogla mi je,ali kod mene je rijec o malom broju ..a nije krema nesto skupa oko 7 KM,pa nemas sta izgubiti!
A ne znam koliko si raspolozen za "prirodna" rjesenja....tu ti pomazu persun,potocarka. i sl
bez_ideje

PostPostao/la inox dana 27/07/2010 22:37

bez_ideje je napisao/la:
inox je napisao/la:

Ja sam ovu kremu kupila za pjege na nosu i pomogla mi je,ali kod mene je rijec o malom broju ..a nije krema nesto skupa oko 7 KM,pa nemas sta izgubiti!
A ne znam koliko si raspolozen za "prirodna" rjesenja....tu ti pomazu persun,potocarka. i sl

Ma pokusao bih sve sto moze pomoci, zapravo i volio bih kad bi se naslo neko nekonvencionalno rjesenje jer licno gotovo da i ne vjerujem kremama nakon isprobavanja zaista velikog broja krema bez nekih rezultata. Medjutim, i sada koristim neke cisto ako postoji mogucnost da neka krema rijesi problem. Cim potrosim ovu koju sada koristim "Pigment balans" isprobat cu "Linoderm". Naravno, ako pokaze rezultate drage volje cu objaviti ovdje i ispuniti obecanje. Hvala za savjet.
inox

PostPostao/la Ductus Holedocus dana 28/08/2010 02:55

Imal' lijeka za nas pjegavce :sad:
Ja ih prekrivam puderom..ali mi se ogadilo vise svakodnevno mazanje.. :cry:
Hajde daj prvi ruku,isprobaj laser..pa javi :lol:
Ductus Holedocus

PostPostao/la inox dana 30/08/2010 00:14

Ja smatram da je djevojkama malo lakse sa ovim problemom posto koriste sminku :-D A za te rezultate nema problema, javit cu ti cim nadjem rjesenje, a nadam se da nece biti laserskim putem.
inox

PostPostao/la Ductus Holedocus dana 30/08/2010 00:18

da znam da nema kontraindikacija,podvrgla bih se tom tretmanu...prije nego da me buduci muz vidi bez sminke :D
Ductus Holedocus

PostPostao/la Cyber-harambashica dana 30/08/2010 00:20

Nisam procitala sve , al cini mi se da je jedino resenje mikrodermoabrazija

http://www.youtube.com/watch?v=7_Hcc31Bs5Y
Cyber-harambashica

PostPostao/la lordi dana 30/08/2010 00:25

Probaj Sinoderm mast ja sam je koristio za drugi problem a skinulo mi je pjege ne dijelu gdje je korištena.
lordi

PostPostao/la inox dana 30/08/2010 00:33

Evo veceras dva savjeta, malo cu pogledati po google ako mognem veceras jer je kasno, ako ne veceras onda ovih dana sigurno i raspitati se malo o mikrodermoabraziji i ovoj kremi. Nadam se da ce biti rezultata, a nadajte se i vi :-D
inox

PostPostao/la jesaha dana 30/08/2010 00:34

Probaj sa kremom za samotamnjenje.!!!!!!!!!!
jesaha

PostPostao/la inox dana 30/08/2010 00:44

jesaha je napisao/la:Probaj sa kremom za samotamnjenje.!!!!!!!!!!

Probao, nevjerovatna muka sa tim. Skida se sama od sebe, a kad se pocne skidati ostaju nejednakosti. Isprobao sam 4-5 razlicitih, nisu skupe ali isto tako niti daju neke rezultate.
inox

PostPostao/la Ductus Holedocus dana 30/08/2010 00:47

dabogda ti bog pozlatio pege,ako mene resis istih.. :D
Ductus Holedocus

PostPostao/la jesaha dana 30/08/2010 22:25

inox je napisao/la:
jesaha je napisao/la:Probaj sa kremom za samotamnjenje.!!!!!!!!!!

Probao, nevjerovatna muka sa tim. Skida se sama od sebe, a kad se pocne skidati ostaju nejednakosti. Isprobao sam 4-5 razlicitih, nisu skupe ali isto tako niti daju neke rezultate.

Ja koristim te kreme u zimskom periodu.Super su,dugotrajne,samo ih moraš ravnomjerno utrljati,obnavljati svako 3-4 dana!!
jesaha

PostPostao/la inox dana 08/10/2010 15:16

Evo samo da ne budem kao neki muljator, trenutno isprobavam neke biljne recepte preporucene od odredjenih ljudi, ima minimalnih rezultata, ali to nije ono sto ja trazim. Ako ne upale jos neki prijedlozi otici cu do nekih takodjer preporucenih ljudi koji se bave lijecenjem na bazi biljaka, ako i to ne upali onda definitivno tamo na zimu na laser. Jos jednom, nadam se da do toga nece doci. Uglavnom, rjesenja jos nema i nadam se da ce doci do njega prije lasera.
inox

PostPostao/la Ductus Holedocus dana 08/10/2010 21:26

pisi koji su to tajni sastojci :lol:
Ductus Holedocus

PostPostao/la cioda dana 09/10/2010 00:59

laser-zdraaavoo, nemoj se zezati, rjesenje nece biti dugovjecno. zivim u inostranstvu i bila sam kod dermatologa, zbog istog problema, covjek kaze ne dolazi u obzir..
dao mi neku kremu za izbjeljivanje, poboljsalo se malo , a onda dodje proljece , sunce me uhvati i tako sve ispocetka..
mislim da je zastita stvarno najvaznija..
cioda

Sljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.