Stomatolog - vadjene zuba, prijedlog?

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Stomatolog - vadjene zuba, prijedlog?

PostPostao/la sarajlija_maj72 dana 27/07/2009 13:55

Ljudi slusam prijedloge.
Trebao bi da izvadim zub ali ne znam kojem zubaru da se dam u ruke, moj je imao smrtni slucaj a meni se ne ostavlja to poslije godisnjeg odmora.

Kakva su vam iskustva? Nikad nisam vadio zub pa me interesuje koliko ste bili komirani nakon toga?
Ovi moji u kancelariji kazu to ce najbolje znati forumasi na Sa-x pa da vas cujem.
sarajlija_maj72

Re: Stomatolog - vadjene zuba, prijedlog?

PostPostao/la obala dana 27/07/2009 13:57

Senad Pasic-Paja, dom Omera Maslica
Vadio mi jedan pravo problematican, nisam ni osjetila, covjek ima zlatne ruke!
obala

PostPostao/la sarajlija_maj72 dana 27/07/2009 14:06

obala je napisao/la:Senad Pasic-Paja, dom Omera Maslica
Vadio mi jedan pravo problematican, nisam ni osjetila, covjek ima zlatne ruke!

Hvala.
Jesu li ti sta sili? Kako to ide?
Moram planirati zbog posla da znam.
sarajlija_maj72

PostPostao/la obala dana 27/07/2009 14:53

Nisu sili nista, ali znam da se konzilij doktora okupio oko mene, i da se nisu usudili da mi ga vade, jer su korjeni bili krivi, a gore otisao skroz, nisu imali za sta uhvatit (nisam bas na to ponosna), i on dosao, kao supermen, i izvadio bez ikakvih problema, on je specijalista za vadenje zubi. Znam da radi u smjenama, pa se raspitaj kada je, vjeruj mi na rijec da je covjek majstor svog posla!
obala

PostPostao/la reeves dana 27/07/2009 15:16

Ja bih ti savjetovao dr Selmana na Bistriku. Gore sam radio zube daleko najbolji :thumbup:
reeves

PostPostao/la sheilak dana 27/07/2009 15:27

sarajlija_maj72 je napisao/la:Ljudi slusam prijedloge.
Trebao bi da izvadim zub ali ne znam kojem zubaru da se dam u ruke, moj je imao smrtni slucaj a meni se ne ostavlja to poslije godisnjeg odmora.

Kakva su vam iskustva? Nikad nisam vadio zub pa me interesuje koliko ste bili komirani nakon toga?

Ja bih ti preporučila dr Aščerića. On je na Bjelavama, odmah preko puta Studentskog doma. Skoro bezbolno mi je vadio zube, a ja sam dosta osjetljiva na bol. Nakon vadjenja, nisam imala nikakvih problema, dakle, rana me nije boljela, a već nakon par sati sam mogla normalno jesti.

Inače, on djeluje smirujuće na pacijenta, barem je na mene tako djelovao.

A za kojeg se god stomatologa odlučiš, nemaš se čega bojati - anestezija je dosta jaka, ništa nećeš ni osjetiti.

Sretno. :)
sheilak

PostPostao/la tech10 dana 27/07/2009 16:45

Toshko je bezbolan.
tech10

PostPostao/la janajankov dana 28/07/2009 11:57

Ovi moji u kancelariji kazu to ce najbolje znati forumasi na Sa-x pa da vas cujem.

Dr Huskić na Grbavici. Čovjek je hirurg. Ma ne znaš ni šta bi.
janajankov

PostPostao/la easy way dana 28/07/2009 12:12

Dr Huskić, slažem se. :mrgreen: Meni je vrhunski uradio resekciju dva zuba i znam iz iskustva dvije prijateljice da im je izvadio zub da se nisu ni okrenule. I moram dodati, pošto je neko već spomenuo Selmana da ja sa svojim iskustvom nikada ne bih njega preporučila ni za šta. Radila kod njega neku protetiku jer sam čula da je dobar. Čovjek mi je upropastio zube, napravio rad a ostavio procese ispod. Vrlo je arogantan ukoliko se usudiš da ga ne daj Bože nešto priupitaš a sve to upakovano u onu šuplju: dušo, srce....Uglavnom ja mu silni novac koji ostavih sumnjam da ću halaliti. Tebi opet toplo preporučujem Huskića za vadjenje, hirurgiju i mislim protetiku.
easy way

PostPostao/la nigdje.nikog dana 28/07/2009 12:26

Nek ti ga Dr Huskic izvadi, a Dr Pasic stavi.
nigdje.nikog

PostPostao/la ružmarin-a dana 29/07/2009 13:50

dobar dokaz kakva je većina muškarčina, boje se čika zube, a hvale se kojekakvim podvizima

šalu na stranu, nek samo bude neko/neka lahke a snažne ruke ;-)

koji zub planiraš liferovati?

ako je osmica (ne bih da te plašim ali :arrow: imaš osjećaj da ti čupa jarane cijelu vilicu)

iako nisam pekava, sad kad se sjetim vađenja umnjaka, evociraju mi se trgalačko-čupalačke-hladno-željeznog dodira kliješta uspomene :lol:

Nadam se da ćeš biti hrabar na stolici :thumbup:
ružmarin-a

PostPostao/la sigicalo dana 29/07/2009 15:03

Meni je dr.Huskic izvadio 2 umnjaka, korijen je bio poput udice i stvarno svaka mu cast.Nekoliko zubara kojima sam isla kad su vidjeli slike zuba preporucili mi operaciju na Stomatologiji, a dr.Huskic cap-ca-rap i nema ih vise.Super je ciko.Moj muz ako treba vaditi zub vjeruje samo dr.Vuku u Hitnoj.
sigicalo

PostPostao/la barby02 dana 29/07/2009 16:25

Kod vadjenja, najbitnije dobiti odgovarajucu anesteziju. Ako nije problematicno, onda dr. Selman ako jeste onda stomatologija. . . iz iskustva govorim. . pod upalom su mi vadili na stomatologiji odjednom 2 zuba. Samo jedan ubod injekcijom ali na pravo mjesto i nisam osjetila . . to mjesto je bilo nevezano za zub, vec za dio gdje se unutrasnji dio obraza spaja sa lobanjom ili je (lakse receno) izmedju dvije vilice. hm , nisam zubar . . anesteziolozi--- koliko je do njih , kad bi mi bili svjesni. . .
barby02

PostPostao/la puna_casa dana 30/07/2009 15:24

Ako se jos nisi rijesio zuba, preporucujem: STOMATOLOGIJA I SAMO STOMATOLOGIJA :!:
Odjel Oralna hirurgija, zadnji sprat, ko god se prihvati kliješta radi to stručno, kako samo treba.
Moj izbor dr Samir Prohić i dr Ziba Ljutović (žena je dokaz da je vadjenje zuba stvar znanja i tehnike, a ne čupanja, tegljenja :roll: )
Koliko mi je poznato oboje imaju i privatne ordinacije
puna_casa

PostPostao/la *miara* dana 01/08/2009 13:54

LJUDI HITNO JE, POMAGAJTE!!!

jedna osmica mi nakrivo izasla, ma uglavnom haos!! sad kako je ova osmica krivo izasla, diglo se meso i zabija mi se gornja normalna osmica u to!! ne mogu vam reci koliko boli! hitno trebam ovo vaditi. isla sm svom zubaru, dr. reuf bajrovic na grbavici, ali mi on rece da on nije hirurg, sta li, ne smije on to. vidim da hvalite huskica, gdje je on? jel ima aparat da slika ili moram negdje drugo uslikat pa kod njega? koliko kosta, jel kao obicno vadjenje ili operacija? jel privatnik? jel treba uputnica??

ljudi pomagajte!
*miara*

PostPostao/la Oxygenn dana 02/08/2009 23:31

Ako ti se upalilo meso oko zuba mozes za prvu pomoc otici u vrazovu ili kojem vec pripadas domu zdravlja da te pregledaju - meni su vrazovoj napisali recept za neke tablete koje sam pio tri-cetri dana da se smiri upala.

Kazes da si bila kod svog zubara, zar ti on nije nista rek'o oko slikanja - meni kada se upalila donja osmica nisu me slali na klasicno slikanje samo jednog zuba nego na slikanje citave vilice

Pozdrav i svi smo uz tebe :-D
Oxygenn

PostPostao/la homar dana 02/08/2009 23:45

*miara* je napisao/la:LJUDI HITNO JE, POMAGAJTE!!!

jedna osmica mi nakrivo izasla, ma uglavnom haos!! sad kako je ova osmica krivo izasla, diglo se meso i zabija mi se gornja normalna osmica u to!! ne mogu vam reci koliko boli! hitno trebam ovo vaditi. isla sm svom zubaru, dr. reuf bajrovic na grbavici, ali mi on rece da on nije hirurg, sta li, ne smije on to. vidim da hvalite huskica, gdje je on? jel ima aparat da slika ili moram negdje drugo uslikat pa kod njega? koliko kosta, jel kao obicno vadjenje ili operacija? jel privatnik? jel treba uputnica??

ljudi pomagajte!

Čudime da ljudi neznaju da je za ovakve stvari jedino specijalizirana Stomatološka Klinika. Ne igrajte se raznih nadri klinika.
homar

PostPostao/la ragib dana 03/08/2009 00:38

*miara* je napisao/la:LJUDI HITNO JE, POMAGAJTE!!!

ljudi pomagajte!

i ja sam imao slican problem osmica mi raste prema sedmici ali jos nije izvirila citava vani, otisao kod doktora Aščerića na bjelavama veliki je profesionalac dao mi neke antibiotike i sada mi je manje moram sacekati da jos malo izradje vani pa ce ga vaditi.
isperi zub sa vodom i soli bice ti lakse
ragib

PostPostao/la mare 28 dana 03/08/2009 10:39

homar je napisao/la:Čudime da ljudi neznaju da je za ovakve stvari jedino specijalizirana Stomatološka Klinika. Ne igrajte se raznih nadri klinika.

I meni je jedna osmica problematična, nema prostora da raste, pa sada još i boli, a na Stomatologiji ne rade do oktobra-godišnji odmori, tako da ću privatniku ići.
Koliko košta to vađenje zuba, zna li neko? Vađenje će morati raditi oralni hirurg, jer zub nije ni izrastao skroz.
mare 28

PostPostao/la *miara* dana 04/08/2009 13:07

ja vala necu vise nikad na stomatoloski fakultet. htjela sam kod huskica ali je na godisnjem.

odem doktorici opste prakse i kazem joj za problem i pitam moze li mi dati uputnicu. kaze ona da ne postoji uputnica stomatologu i salje me stomatologu na spratu. odem gore, kaze mi da ne treba uputnica za stomatoloski fakultet. odem na stomatoloski, pregleda me jedna i kaze da su mi zubi super da niste nije krivo (iako imam dvije rane u ustima od osmica kako grickaju obraz). onda me ta jedna posla na "bolesti usta" na spratu, kaze da ce oni znat sta treba. odem gore, cekam pola sata da mi kaze jedne zena :"sta ces ti ovdje?". kazem da me je poslala doktorica odozdo da me pregledaju ovdje. pita me:"jel kamenac?", ja kazem da nije. ona mi samo odbrusi:"pa stas onda ovdje, idi jos jedan spart gore na oralnu hirurgiju". odem gore, doktorica mi postavlja tako glupa pitanja tipa: "gdje te tacno boli?", a zadnji pijacar bi vidio valjda da me boli tamo gdje imam krvavu ranu u obrazu od osmice!! ispra mi nekakvom odvratnom vodicom ranu i kaze mi da idem na oralnu hirurgiju u omer maslic. tako su me stalno tamo vamo slali, niko nece nista konkretno da uradi. odem u omer maslic i ispricam im sve, samo kazu: "boze sacuvaj" i kazu mi da mi ne mogu nista bez uputnice.

dzungla.
*miara*

PostPostao/la Zah dana 05/08/2009 03:08

Nasi stomatolozi lako daju preporuke za vadjenje zuba. Pokusaj ti zub popraviti, nadograditi a onda staviti plombu.Meni su u Bosni izvadili 3 zuba koji su prakticno bili za popravak. Ovdje gdje zivim tesko se odlucuju na vadjenje zuba. Sve se da propravit i zub ostaje u funkciji. Istina, to se dobro plati.Da sam u Bosni, sad bih nosi proteze, zbog olakih preporuka za vadjenje zuba.
Zah

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.