stitnjaca i problemi sa njom

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

stitnjaca i problemi sa njom

PostPostao/la roki dana 04/06/2008 22:47

Prvo da pitam gdje se u Sarajevu privatno mogu izvaditi hormomi stitnjace,i kolika je okvirna cijena
Godinama sam umoran,samo mi se spava,zivot mi je kao "usporeni film",iscrpljen sam,nemam snage nizasta,brzo se umaram,srce mi nekad jako lupa,udebljao sam se za pola godine 10kg,mada simptomi umora dtaju 3-4 godine.Ono sto bih napomenuo je da su poceli naglo,jedan me je dan "presjeklo" i od tada sam klonuo.Moze li biti do stitnjace?
roki

Re: stitnjaca i problemi sa njom

PostPostao/la d2 dana 04/06/2008 22:49

ne znam ali znam da je kolegica imala problem sa stitnjacom, nakon operacije odstranjen je dio stitnjace, pojavili su se problemi u vidu opadanja kose ali se to ubrzo regulisalo uz koristenje nekih prirodnih losiona ... u svakom slucaju da kucnem u drvo, danas je super i vise nikada koliko znam nije imala problema...
d2

PostPostao/la saniisani dana 04/06/2008 23:02

ROKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odgovori mi na slijedeca pitanja!!!!!

1. da li se pretjerano znojis?
2. da li se nikako ne znojis? - a ako se pochnes znojiti da li je to brzo i mnogo ili sporo i malo
3. da li ti se slucajno povecao broj stopala ( ili broja cipela) ... ako jeste koliko i odkada...
4. da li imash IKAKVIH (cak i najmanjih) problema sa LIBIDOM ili erekcijom...???
5. da li ti se desava da ti se nesvjesti?
i na kraju
6. da li ti se ikada desava da imas (pa makar i na trenutak) pomuchen vid... (ili da u jednom trenutku ne vidis uopste)...

ODGOVORI OVA PITANJA STO PRIJE... ako ti je nezgodno posalji PM...

vjeruj mi znam za sto ovo pitam....

Zivio!!!
saniisani

PostPostao/la roki dana 04/06/2008 23:10

saniisani je napisao/la:ROKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odgovori mi na slijedeca pitanja!!!!!

1. da li se pretjerano znojis?
2. da li se nikako ne znojis? - a ako se pochnes znojiti da li je to brzo i mnogo ili sporo i malo
3. da li ti se slucajno povecao broj stopala ( ili broja cipela) ... ako jeste koliko i odkada...
4. da li imash IKAKVIH (cak i najmanjih) problema sa LIBIDOM ili erekcijom...???
5. da li ti se desava da ti se nesvjesti?
i na kraju
6. da li ti se ikada desava da imas (pa makar i na trenutak) pomuchen vid... (ili da u jednom trenutku ne vidis uopste)...

ODGOVORI OVA PITANJA STO PRIJE... ako ti je nezgodno posalji PM...

vjeruj mi znam za sto ovo pitam....

Zivio!!!

1.Mislim da da.Znam da mi je uvijek vruce,jal zimi jal ljeti.Doslovno nekad gorim.
2.znaci znojim se
3.ne
4.ne
5.ne
5.to mi se desava ali mislim da je do dioptrije.nevidim dobro na daljinu pa ponekad moram skiljiti.
dodao bih da sam postao jako zaboravan.
roki

PostPostao/la saniisani dana 04/06/2008 23:19

Dragi ROKI....

obolio si jaro...

Znam da ce ti biti shock ali evo da ti ovako kazem... sto je prije moguce otidji do apoteke ili ambulante (samo nagadjam gdje da ides jer ja zivim u Americi pa zato pojma nemam oko ambulanti)...

i odmah trazi da ti izmjere SECER u krvi....

1. ako nemas secer, onda je 70% do stitne zlijezde.... stina je jako zajebana zlijezda jer ima funkciju oslobadjanja metabolizacijucih hormona...

2. ako IMASH secer ODMAH kod doktora... tu ti je situacija slijedeca
a.) obolio ti je pankreas (Gushteracha)
b) imas takozvani tumor na hipofizi - obicno su na hipofizi tzv MAKRO-adenome odnosno VELIKI tumori

JA sam imao tumor velichine limuna na hipofizi... nakon operacije od 8 sati, radijacije 30 dana (sva kosa opadne) i trece operacije radioaktivnom laserom (GAMMA KNIFE) mnogo sam bolje....

Ja samo kazem, ne znam te, ali ne d'o Bog da ti je tumor na hipofizi...

stoga Roki pravac na pregled i nemoj Balkanske politike "ma nije meni nista".... ta "politika" je dovela mene u situaciju gdje sam totalno obolio....

Nadam se da ce sve to biti dobro i bezazleno...

Zivio ...

i javljaj sta se deshava!!!!!
saniisani

PostPostao/la roki dana 04/06/2008 23:23

nisi me prepao sa ovim.secer sam vadio 4.7
planiram vaditi hormone vec 1 godinu ali mi se neda.nema se vremana.Definitivno idem ovih dana,samo jos neznam gdje je najbolje u sarajevu to obaviti.
i zamolio bih obrazlozenje tvog zakljucka u kratkim crtama
roki

PostPostao/la saniisani dana 04/06/2008 23:57

ROKI DRUZE...
odgovoricu ti u sutra oko 13-14h...

Sad imam nekog posla pa ti se javim...

Zivio
saniisani

PostPostao/la moon78 dana 05/06/2008 10:37

saniisani je napisao/la:obolio si jaro...

mislim da nije trazio dijagnozu vec info za privatnu ordinaciju i cijenu. bilo je u poliklinici odobasic na dobrinji 50 KM, provjeri da nije sada nesto skuplje. sretno i vjerovatno nije nista. ustvari se jako puno ljudi osjeca ovako kako si opisao ;)
moon78

PostPostao/la Borej dana 05/06/2008 10:47

saniisani je napisao/la:Dragi ROKI....

obolio si jaro...

Znam da ce ti biti shock ali evo da ti ovako kazem... sto je prije moguce otidji do apoteke ili ambulante (samo nagadjam gdje da ides jer ja zivim u Americi pa zato pojma nemam oko ambulanti)...

1. ako nemas secer, onda je 70% do stitne zlijezde.... stina je jako zajebana zlijezda jer ima funkciju oslobadjanja metabolizacijucih hormona...

b) imas takozvani tumor na hipofizi - obicno su na hipofizi tzv MAKRO-adenome odnosno VELIKI tumori

JA sam imao tumor velichine limuna na hipofizi... nakon operacije od 8 sati, radijacije 30 dana (sva kosa opadne) i trece operacije radioaktivnom laserom (GAMMA KNIFE) mnogo sam bolje....

stoga Roki pravac na pregled i nemoj Balkanske politike "ma nije meni nista".... ta "politika" je dovela mene u situaciju gdje sam totalno obolio....

Zivio ...

reci covjeku obolio si i objasnjenje mu dati 12 sati poslije je bolesno.....
Borej

PostPostao/la roki dana 05/06/2008 12:22

moon78 je napisao/la:
saniisani je napisao/la:obolio si jaro...

mislim da nije trazio dijagnozu vec info za privatnu ordinaciju i cijenu. bilo je u poliklinici odobasic na dobrinji 50 KM, provjeri da nije sada nesto skuplje. sretno i vjerovatno nije nista. ustvari se jako puno ljudi osjeca ovako kako si opisao ;)

da,vecina se ljudi ovako osjeca.medutim ja sam prije bio u top kondiciji,aktivno se bavio sportom,i onda me je presjeklo.zbog toga sam i napustio sport,sto nisam mogao da podnesem obicno zagrijavanje.
Nasao sam ordinaciju u UNITIC-u,sad idem pa cu vidjeti sta je.
roki

PostPostao/la Loulou dana 05/06/2008 12:31

roki je napisao/la:Prvo da pitam gdje se u Sarajevu privatno mogu izvaditi hormomi stitnjace,i kolika je okvirna cijena
Godinama sam umoran,samo mi se spava,zivot mi je kao "usporeni film",iscrpljen sam,nemam snage nizasta,brzo se umaram,srce mi nekad jako lupa,udebljao sam se za pola godine 10kg,mada simptomi umora dtaju 3-4 godine.Ono sto bih napomenuo je da su poceli naglo,jedan me je dan "presjeklo" i od tada sam klonuo.Moze li biti do stitnjace?

Umor, izmedju ostalog može biti znak poremećaja rada štitne žlijezde, ali je obično praćen i drugim simptomima, karakterističnih za taj poremećaj. Možeš i prije vadjena nalaza hormona štitnjače uraditi i UZ (ultra-zvuk). Odmah ćeš znati postoje li promjene u strukturi. Ili najbolje, otidji ljekaru opće prakse, pa se s njim dogovori. :)

I jos nesto, neobjašnjih umor može biti i simptom hepatitisa. Ne badiram nikoga, ali najnoviji podaci govore da 5 od 6 osoba zaraženih virusom hepatitisa ne zna da je zaraženo1 :!:
Loulou

PostPostao/la *mima* dana 05/06/2008 13:17

saniisani je napisao/la:Dragi ROKI....

obolio si jaro...

Zivio ...

:shock: Nevjerovatno da neko moze ovako nesta da napise.......... :shock:
*mima*

PostPostao/la *mima* dana 05/06/2008 13:19

roki je napisao/la:Prvo da pitam gdje se u Sarajevu privatno mogu izvaditi hormomi stitnjace,i kolika je okvirna cijena

Vidim da si dole napisao da ides na pregled. Javi nam rezultate. Sretno.
*mima*

PostPostao/la roki dana 05/06/2008 14:03

Loulou je napisao/la:

Umor, izmedju ostalog može biti znak poremećaja rada štitne žlijezde, ali je obično praćen i drugim simptomima, karakterističnih za taj poremećaj. Možeš i prije vadjena nalaza hormona štitnjače uraditi i UZ (ultra-zvuk). Odmah ćeš znati postoje li promjene u strukturi. Ili najbolje, otidji ljekaru opće prakse, pa se s njim dogovori. :)

I jos nesto, neobjašnjih umor može biti i simptom hepatitisa. Ne badiram nikoga, ali najnoviji podaci govore da 5 od 6 osoba zaraženih virusom hepatitisa ne zna da je zaraženo1 :!:

procackao sapo netu o hepatitisu.On unistava jetru,sto se odmah odrazava na nalaze bilirubina u urinu,koji je meni negativan.
@mima-javim nalaze svakako
roki

PostPostao/la *mima* dana 05/06/2008 14:13

roki je napisao/la:
procackao sapo netu o hepatitisu.On unistava jetru,sto se odmah odrazava na nalaze bilirubina u urinu,koji je meni negativan.
@mima-javim nalaze svakako

Ja sam operisala stitnu......i mogu ti rec da svi ti simptomi ....a bili su grozni....poslije operacije nestanu kao da ih nikad nije ni bilo. A i nema svako iste simptome i nisu sve stitne iste.
*mima*

PostPostao/la roki dana 05/06/2008 15:57

nalazi su sljedeci:
FT4 14,0 pmol/l
FT3 5,5 pmol/l
TSH 3,0 mlU/l

po referentnim vrijednostima nalazi su uredu
roki

PostPostao/la saniisani dana 05/06/2008 18:35

Znas sta mi pravo ide na neku stvar....

DEBILI koji ne postuju VRIJEME koje sam ja proveo pishuci Rokiju objasnjenje njegove situacije ....

nista drugo nego DEBILI...

Ja samo hocu covjeku da pomognem, a to sto sam rekao da cu se javiti za 12 sati je radi toga sto zivim u USA....

ROKI ako zelis da nastavis komunikaciju sa mnom ucini to preko PM-a...

tvoji rezultati krvi mi nista ne znace jer mjere u Evropi i u Chemerici nisu iste (ovdje je sve naopako ) a nisam se susretao sa Krvnim razultatima iz BH...

Vozdra svim PODLACIMA I KRKANIMA....

ROKI + Normalni ljudi --- Zivjeli!!!!
saniisani

PostPostao/la sheilak dana 05/06/2008 19:01

roki je napisao/la:nalazi su sljedeci:
FT4 14,0 pmol/l
FT3 5,5 pmol/l
TSH 3,0 mlU/l

po referentnim vrijednostima nalazi su uredu

roki, ti nalazi ne moraju odavati stvarnu sliku, iako mi je tvoj TSH malo visok, sto bi moglo ukazivati na blagu hipotireozu. Ako su nalazi u blizini donje granice, iako su izmedju normalnih vrijednosti, stitnjaca opet proizvodi malu kolicinu hormona. Trebas uraditi temeljitije testove, antitijela stitnjace,provjeriti ukupni metabolizam, ispitati rad svih zlijezda sa unutarnjim lucenjem. Tako je i meni pocelo, imala sam sve iste simptome( osim kilaze, kod mene su bili edemi, mozda se i kod tebe nakuplja voda ), plus teske hipoglikemije sa niskom razinom inzulina. Pocelo je to vrlo rano, hormoni stitnjace uvijek bili u redu, samo u blizini donje granice, dakle stitnjaca je radila slabo. Dok se nisam pocela onesvjescivati, niko mi nije htio pomoci, niti su znali sta mi je, osim sto su mi postvaljali jednu dijagnozu za drugom Oni ovdje rade samo povrsne testove ( znam to iz vlastitog iskustva), ako ikako mozes, provjeri rad stitnjace, svih zlijezda i metabolizma negdje vani, jer ako se ne tretira blagovremeno, simptomi se mogu jako pogorsati, od insuficijencije skoro svih organa do kome.

Ne bih te htjela plasiti jer to mozda moze biti i kronicni umor, ali ipak, radi predostroznosti, uradi podrobnije testove.

Puno srece :) i samo vjeruj da ce sve biti ok! :)
sheilak

PostPostao/la roki dana 05/06/2008 19:09

vjerujem ti,ali naprosto neznam odakle da pocnem.ovi nalazi su mi samo pokazatelj da stitnjaca nije skroz "stradala" a nalazi mi jesu u donjoj granici.dok nevidim zasto sam umoran necu prestati.
Samo je jedini problem kome da se obratim.Doktorica na studentskoj poliklinici mi je dala da izvadim nalaze krvi i urina.kada sam joj odnio uredne nalaze ona je rekla da je sve OK.Dobro,reko,to vidim i ja,ali sam ja i dalje umoran!? na sta je ona slegla ramenima
roki

PostPostao/la sheilak dana 05/06/2008 19:45

Meni je najvise pomogla doktorica Zelija sa endokrinologije, odmah je dijagnosticirala sve sto je slab rad stitnjace uspio poremetiti. Tu je i doktorica Kucukalic, ona je nacelnica Endokrinologije, mislim da ti i ona moze pomoci.

Ja bih ti, dakle, preporucila da se obratis doktorici Veliji Zeliji ( tako se stvarno zove :) ). ona je dijabetolog, ali je jako dobar dijagnosticar, barem meni je uspijela postaviti dijagnozu, nakon bezbroj bezuspjesnih pokusaja.

Ovo je savjet, ako ne mozes trenutno ici vani.
sheilak

PostPostao/la roki dana 05/06/2008 20:19

sheilak je napisao/la:Meni je najvise pomogla doktorica Zelija sa endokrinologije, odmah je dijagnosticirala sve sto je slab rad stitnjace uspio poremetiti. Tu je i doktorica Kucukalic, ona je nacelnica Endokrinologije, mislim da ti i ona moze pomoci.

Ja bih ti, dakle, preporucila da se obratis doktorici Veliji Zeliji ( tako se stvarno zove :) ). ona je dijabetolog, ali je jako dobar dijagnosticar, barem meni je uspijela postaviti dijagnozu, nakon bezbroj bezuspjesnih pokusaja.

Ovo je savjet, ako ne mozes trenutno ici vani.

ova doktorica je na endokrinologiji?
hvala ti,puno si mi pomogla,da nelutam svaki dan od vrata do vrata
samo sto znam jeste da sam se puno bolje osjecao kada sam pio vrlo kvalitetne minerale koji su u sastavu imali i jod.da li je to imalo ikakve veze sa staitnjacom neznam
roki

PostPostao/la sheilak dana 05/06/2008 20:57

Da, najvjerovatnije da ima veze, ali mozda i zbog iscrpljenosti jer uz hipotireozu dolazi i umor, nesvjestica, anemija... Ja uzimam centrum.

Dr Zelija jeste na Endokrini i vjerujem da ce ti ona pomoci. :)
sheilak

PostPostao/la *mima* dana 06/06/2008 10:49

saniisani je napisao/la:Znas sta mi pravo ide na neku stvar....

DEBILI koji ne postuju VRIJEME koje sam ja proveo pishuci Rokiju objasnjenje njegove situacije ....

nista drugo nego DEBILI...

Ja samo hocu covjeku da pomognem, a to sto sam rekao da cu se javiti za 12 sati je radi toga sto zivim u USA....

ROKI ako zelis da nastavis komunikaciju sa mnom ucini to preko PM-a...

tvoji rezultati krvi mi nista ne znace jer mjere u Evropi i u Chemerici nisu iste (ovdje je sve naopako ) a nisam se susretao sa Krvnim razultatima iz BH...

Vozdra svim PODLACIMA I KRKANIMA....

ROKI + Normalni ljudi --- Zivjeli!!!!

Znaci da nema debila u USA?
*mima*

PostPostao/la *mima* dana 06/06/2008 11:10

roki je napisao/la:vjerujem ti,ali naprosto neznam odakle da pocnem.ovi nalazi su mi samo pokazatelj da stitnjaca nije skroz "stradala" a nalazi mi jesu u donjoj granici.dok nevidim zasto sam umoran necu prestati.
Samo je jedini problem kome da se obratim.Doktorica na studentskoj poliklinici mi je dala da izvadim nalaze krvi i urina.kada sam joj odnio uredne nalaze ona je rekla da je sve OK.Dobro,reko,to vidim i ja,ali sam ja i dalje umoran!? na sta je ona slegla ramenima

Uradi ultra zvuk stitne.......Tako se najbolje vidi rad stitnjace.
*mima*

PostPostao/la sheilak dana 06/06/2008 11:18

@roki

Doktorica Zelija radi svake srijede, od 10 h, u endokrinolskoj ambulanti na DIP-u Klinickog centra Kosevo.

:)
sheilak

Sljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.