Stipendije za postdiplomski u BiH

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...

Moderator/ica: NIN

Stipendije za postdiplomski u BiH

PostPostao/la wendy dana 18/02/2009 11:19

Namjeravam upisati postdiplomski na temu Evropske studije u Centru za intedisciplinarne studije Univerziteta u Sarajevu, pa me zanima da li postoji nacin da se dobije stipendija za finansiranje istog? Znam da postoji zaista mnogo mogucnosti za stipendiranje studiranja u inostranstvu, ali ako neko ima iskustva sa ovim....
wendy

Re: Stipendije za postdiplomski u BiH

PostPostao/la starii dana 19/02/2009 22:33

pa ministarstvo obrazovanja kantona sarajevo i federalno mistarastvo obrazovanja svake godine raspisuju konkurs za finansiranje postdiplomskog..svake godine je drugi konkurs tj. jedne je za finansiranje semestra a druge je za izradu magistarskog...ja sam konkurisao proslog ljeta za ovaj od federalne valde i prosao ali odgovor iz ministarstva je da PARA nema, a kad ce biti ne zna se tako da i ako prodes na konkurus ne ocekuj pare uskoro...i jos nesto nemoj konkurisati na oba konkursa (obicno se u isto vrijeme raspisuju) jer sad provjeravaju pa tako ako si na federalnoj listi bices skinuta sa kantonalne, i obrnuto...sretnoo
starii

Re: Stipendije za postdiplomski u BiH

PostPostao/la wendy dana 20/02/2009 10:54

hej, to sam vidjela, i da prilican broj tih stipendija daju ... Hvala u svakom slucaju. A sta ima veze iako para nema ;)
wendy

Natrag na Nauka i edukacija

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.