Stadion reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderatori/ce: burek_in_space, Charuga

U kojem gradu bi trebala biti uradjena izgradnja/rekonstrukcija stadiona?!

Sarajevo
357
56%
Mostar
24
4%
Zenica
154
24%
Tuzla
35
6%
Jajce
15
2%
Bihac
8
1%
Banja Luka
21
3%
Travnik
9
1%
Brcko
7
1%
nesto drugo (navedite)
6
1%

Ukupno glasova : 636

Re: Stadion reprezentacije BiH

PostPostao/la BHF_Manijak dana 03/10/2012 00:34

emigrazione je napisao/la:A sta je za tebe pravi fudbalski stadion? Ako nije u Engleskom fazonu onda nista, uostalom ako Skotska repka igra svoje utakmice na stadionu koji ima stazu ko smo to mi da nam kao smeta. Rekonstrukcija Koseva je nasa REALNOST, a sve ostalo senti-menti politika i mokri snovi pojedinih, nazalost ali je tako mi dalje dobaciti ne mozemo, trenutno

Kad kazem "fudbalski stadion" mislim na ove bez atletske staze, ili kako ih danas zovu "fudbalske arene". :mrgreen:
Moj ti, nasa je realnost (kako je krenulo) da cemo dobit mudo marjanovo svi kolektivno, jer ovim iz UEFA-e ne pada napamet da sami ulazu u stadion. DOk drzava se ne pokrene, nista! :( Eh sad, da li ce i kad nesto se desit sa rekonstrukcijom Koseva ili nastavak rekonstrukcije BP-a, to ptice na grani znaju...
Samo znam da bi se Kosevo za nekih 1-2 mil KM moglo dotjerati tip-top. Ne mislim na natkrivanje, vec ove "fine radove" tipa zamjene stolice, uredjivanje mokriv cvorova, vip loze, normalna mjesta za novinare jer je gore odron, ulazi, kamere na stadionu itd...
BHF_Manijak

PostPostao/la cindrlimindrli dana 03/10/2012 00:40

BHF_Manijak je napisao/la:Samo znam da bi se Kosevo za nekih 1-2 mil KM moglo dotjerati tip-top. Ne mislim na natkrivanje, vec ove "fine radove" tipa zamjene stolice, uredjivanje mokriv cvorova, vip loze, normalna mjesta za novinare jer je gore odron, ulazi, kamere na stadionu itd...

Ma jok, nema tu lijeka bez ovog,
slika
:)
cindrlimindrli

PostPostao/la emigrazione dana 03/10/2012 00:42

@EdoI...Smijesno? A nije ti smijesno da samo zbog tartan staze mi treba da pravimo novi stadion. Ta jebena staza nije problem, tj. uslovan stadion po UEFA pravilima moze imati tartan stazu
emigrazione

PostPostao/la ibizza dana 03/10/2012 00:50

cindrlimindrli je napisao/la:
ibizza je napisao/la:Nidje veze,Bilino polje nije ni do koljena Koševu.Koševo da se natkrije,to bi bio pun pogodak.

Ma stavi boga oca na onu skalameriju nema teorije da uljepsas onaj staljinisticki stil gradnje. Ruzan stadion
i zdravo, k`o da ja ne bih volio da svaki put kad ga vidim ne dobijem napad na jetru.

Legendo,stadion koji ima 4 NORMALNE tribine,stadion koji ima 37 hiljada stolica,poredis sa stadionom koji ima razlicite tribine,sa stadionom koji prima 13 hiljada ,sa stadionom gdje je mreza postavljena,pa tako privih 7 redova moraju gledati kroz "kockice" :D ,sa stadionom gdje Pjana nabije loptu preko tribina itd...Uozbilji se malo ba :)
ibizza

PostPostao/la cindrlimindrli dana 03/10/2012 01:08

ibizza je napisao/la:Legendo,stadion koji ima 4 NORMALNE tribine,stadion koji ima 37 hiljada stolica

Je l` ovaj?
slika
I jos mi govorim da se uozbiljim, tita ti, lici li tebi ovo i na sta?
:lol:
cindrlimindrli

PostPostao/la Max Bunker dana 03/10/2012 01:11

ibizza je napisao/la:Nidje veze,Bilino polje nije ni do koljena Koševu.Koševo da se natkrije,to bi bio pun pogodak.

Ma stavi boga oca na onu skalameriju nema teorije da uljepsas onaj staljinisticki stil gradnje. Ruzan stadion
i zdravo, k`o da ja ne bih volio da svaki put kad ga vidim ne dobijem napad na jetru.

Nije ono staljinisticki stil gradnje, ima neke veze sa olimpijskim stadionom u Minhenu ( znao sam koje ali sam zaboravio :( ).
Max Bunker

PostPostao/la Logovan dana 03/10/2012 01:14

Rasprava vam je u nivou djece od 10 godina. :-)
Logovan

PostPostao/la wannabe_ultra dana 03/10/2012 01:26

nece vam nikad napraviti grbavicu, niti ce ikad uloziti sta na kosevo neznam zasto se patite :D
Platini nije niti bio na grbavici :D

@cindrlimindrli
Odrasti :)
wannabe_ultra

PostPostao/la Max Bunker dana 03/10/2012 01:53

andr0id je napisao/la:http://reprezentacija.ba/ostale-glavne-vijesti/323-osim-platiniju-u-sarajevu-poruio-trebaju-nam-novi-stadioni.html

hahahahaha :) To je se i cekalo naravno.. samo kako je izbiti novac iz djepa uefi? Nema gradnje kosevu niti grbavici, ako zajedno se ne pocnu graditi... tj renovirati.. u ovom slucaju, ivica radi na tom planu.. da zajedno niknu 2 stadiona.. bas kao Momo i Uzeir :) Zao mi je Tuzle i Mostara sto se nadaju nekim donacijama...

Dragi moji tuzlaci, mostarci, zenicani i ostali.. Sve donacije koje dolaze u BiH, idu u Sarajevo! Nemojte biti ni naivni, a niti ljubomorni.. Svaka cast mojoj opstini Zenici, pa je se podigla sama, i napravila nam ovaj skroman teren i stadion..

Sabur ljudi ;) Mozda ni taj Celik ni Sloboda, a ni Velez, ne zasluzuju bolji stadion.. Pokazuju tu svojim igrama..

A od cega je izgradjen trening kamp reprezentacije u Zenici ili stadion " Gol " u Orašju ?
Max Bunker

PostPostao/la HaHaHa2 dana 03/10/2012 08:10

BHF_Manijak je napisao/la:Kad kazem "fudbalski stadion" mislim na ove bez atletske staze, ili kako ih danas zovu "fudbalske arene". :mrgreen:
Moj ti, nasa je realnost (kako je krenulo) da cemo dobit mudo marjanovo svi kolektivno, jer ovim iz UEFA-e ne pada napamet da sami ulazu u stadion. DOk drzava se ne pokrene, nista! :( Eh sad, da li ce i kad nesto se desit sa rekonstrukcijom Koseva ili nastavak rekonstrukcije BP-a, to ptice na grani znaju...
Samo znam da bi se Kosevo za nekih 1-2 mil KM moglo dotjerati tip-top. Ne mislim na natkrivanje, vec ove "fine radove" tipa zamjene stolice, uredjivanje mokriv cvorova, vip loze, normalna mjesta za novinare jer je gore odron, ulazi, kamere na stadionu itd...

...a strepiti kad ce tlo pod nogama da ti se izmakne
HaHaHa2

PostPostao/la ultima_palabra dana 03/10/2012 08:33

emigrazione je napisao/la:Jebiga, kazu da je misljenje ko guzica svi ga imaju, nekome smeta staza a neko je i ne primjecuje. Ja iskreno, ne mogu zamisliti AFH bez tartan staze, al' eto neko bi i drugacije pa bujrum. Međutim, treba biti realan i priznati da je rekonstrukcija stadiona Kosevo jedino razumno rjesenje, za malo love se moze dobiti fenomenalan stadion koji ce imati sve. Nazalost, Grbavicu je nemoguce sanirati. Bez ravnanja sa zemljom i izgradnje potpuno novog stadiona nema nista, a svi znamo da se to nece desiti ni za narednih 100 godina

Niđe veze... šta se može postići rekonstrukcijom Koševa? Mogu se popraviti stolice, wc-i, lože i ove praktične stvari, ali opet ti ostaje nefunkcionalan i glomazan stadion težak za održavanje, koji će djelovati prazan na 99% utakmica... objektivno sa ovim nivoom fudbala, Bosni i Hercegovini ne treba stadion od 40000 mjesta.

S druge strane, uz relativno malo ulaganja možeš na Grbavici napraviti još tri tribine po uzoru na sjevernu, i da imaš moderan stadion po svim evropskim standardima, 20tak hiljada mjesta.
ultima_palabra

PostPostao/la Tomahawk11 dana 03/10/2012 08:35

ultima_palabra je napisao/la:
emigrazione je napisao/la:Jebiga, kazu da je misljenje ko guzica svi ga imaju, nekome smeta staza a neko je i ne primjecuje. Ja iskreno, ne mogu zamisliti AFH bez tartan staze, al' eto neko bi i drugacije pa bujrum. Međutim, treba biti realan i priznati da je rekonstrukcija stadiona Kosevo jedino razumno rjesenje, za malo love se moze dobiti fenomenalan stadion koji ce imati sve. Nazalost, Grbavicu je nemoguce sanirati. Bez ravnanja sa zemljom i izgradnje potpuno novog stadiona nema nista, a svi znamo da se to nece desiti ni za narednih 100 godina

Niđe veze... šta se može postići rekonstrukcijom Koševa? Mogu se popraviti stolice, wc-i, lože i ove praktične stvari, ali opet ti ostaje nefunkcionalan i glomazan stadion težak za održavanje, koji će djelovati prazan na 99% utakmica... objektivno sa ovim nivoom fudbala, Bosni i Hercegovini ne treba stadion od 40000 mjesta.

S druge strane, uz relativno malo ulaganja možeš na Grbavici napraviti još tri tribine po uzoru na sjevernu, i da imaš moderan stadion po svim evropskim standardima, 20tak hiljada mjesta.

Ultima, u pravu si za Kosevo, ali nisi u pravu za Grbavicu. Treba i tu malo vise od ''relativno malo ulaganja'' da bi ispunjavao uslove. Znas i sam u kakvom je stanju stadion.
Tomahawk11

PostPostao/la ultima_palabra dana 03/10/2012 08:41

Tomahawk11 je napisao/la:

Ultima, u pravu si za Kosevo, ali nisi u pravu za Grbavicu. Treba i tu malo vise od ''relativno malo ulaganja'' da bi ispunjavao uslove. Znas i sam u kakvom je stanju stadion.

Pa dobro, pitanje je šta je relativno malo :D Ja sam mislio na nekih 10tak miliona, što je za Želju misaona imenica :D Pogotovo zapadna i istočna tribina su u lošem stanju, zato treba da se ide na ravnanje i izgradnju potpuno novih... što je često jeftinije od kojekakvih rekonstrukcija.
ultima_palabra

PostPostao/la sumirprimus dana 03/10/2012 08:43

za tih nekih 10-ak mil. ne moŠ ni jednu tribinu dovest do kraja,a kamol tri...
sumirprimus

PostPostao/la phillie dana 03/10/2012 08:46

Neko je govorio da je ono sto su u Tuzli do sada uradili kostalo oko 4 miliona...ako se ne varam
phillie

PostPostao/la shake69 dana 03/10/2012 08:47

Max Bunker je napisao/la:
andr0id je napisao/la:http://reprezentacija.ba/ostale-glavne-vijesti/323-osim-platiniju-u-sarajevu-poruio-trebaju-nam-novi-stadioni.html

hahahahaha :) To je se i cekalo naravno.. samo kako je izbiti novac iz djepa uefi? Nema gradnje kosevu niti grbavici, ako zajedno se ne pocnu graditi... tj renovirati.. u ovom slucaju, ivica radi na tom planu.. da zajedno niknu 2 stadiona.. bas kao Momo i Uzeir :) Zao mi je Tuzle i Mostara sto se nadaju nekim donacijama...

Dragi moji tuzlaci, mostarci, zenicani i ostali.. Sve donacije koje dolaze u BiH, idu u Sarajevo! Nemojte biti ni naivni, a niti ljubomorni.. Svaka cast mojoj opstini Zenici, pa je se podigla sama, i napravila nam ovaj skroman teren i stadion..

Sabur ljudi ;) Mozda ni taj Celik ni Sloboda, a ni Velez, ne zasluzuju bolji stadion.. Pokazuju tu svojim igrama..

A od cega je izgradjen trening kamp reprezentacije u Zenici ili stadion " Gol " u Orašju ?

Vecinski ili u potpunosti od UEFA, ali tek kada se napravio projekat, dobile sve potrebne dozvole gospoda iz Niona su zavukli ruku u dzep. Frka je sto se oko Grbavice jos uvijek sukobljava nekoliko prijedloga: izgradnja novog stadiona ili djelomicna rekonstrukcija. Kada se to rijesi, dodje s projektom, po onoj ko prvi djevojci, eto pomoci UEFA sasvim sigurno. No, nama sada ovi s Hadisona guraju klipove za Grbavicu jer eto kao Kosevo je 'nagodniji' za rekonstrukciju i slicno. :?
shake69

PostPostao/la ultima_palabra dana 03/10/2012 08:49

sumirprimus je napisao/la:za tih nekih 10-ak mil. ne moŠ ni jednu tribinu dovest do kraja,a kamol tri...

Pa dobro, tvoji Tuzlaci ne mogu haman ni za 100 :mrgreen: Zajebavam se...
ultima_palabra

PostPostao/la frngla dana 03/10/2012 08:50

Kada se sve sagleda, činjenica je da je najlakše stadion AFH ili vam Koševo osposobiti, promijeniti stolice na zapadu, riješiti VIP ložu, mokri čvor... Pa čak i natkriti isti, ali je fazon što će se jako povećati cijena održavanja istog (a to klub Sarajevo, odnosno Opština Centar, odnosno JP Centar za sport i rekreaciju ne mogu podnijeti finansijski!). Mada će najvjerovatnije upravo to isto Koševo biti renovirano... Nije džaba Platini boravio na istom (sjetit će te me se kad se počne raditi).
Po meni, nakon završetka radova, Koševo će izgledati kao Poljud, natkriven istok i zapad, atletska ostaje, i dobije se jedan lijep (atletski) stadion, nažalost nerentabilan, ali lijep... Stadion će biti pun kada igra reprezentacija (jer će narodu biti zanimljiv "novi" stadion), prve 3 utakmice Sarajeva će isto biti posjećene, a onda povratak u realnost, cca 3000 ljudi na utakmicama, poneki skok na cca 10000 ljudi i to je to...
frngla

PostPostao/la sumirprimus dana 03/10/2012 08:54

sumirprimus je napisao/la:za tih nekih 10-ak mil. ne moŠ ni jednu tribinu dovest do kraja,a kamol tri...

Pa dobro, tvoji Tuzlaci ne mogu haman ni za 100 :mrgreen: Zajebavam se...

ja ja, samo ti zajebaji,kad jednom krenete u obnovu ,vidčete vi kako pare lete... :mrgreen:
sumirprimus

PostPostao/la ganjeta dana 03/10/2012 08:54

Kad krene priča da država, grad, opština paravi evo recimo Grbavicu, onda se ovdje javljaju levati i kažu eh ne može to tako, čak je bio onaj jedan koji spominje i peticije :lol: . Kad krene priča da nešto uleti Uefa onda opet ista priča, ne možete vi bez sadake, kao pravite sami stadion, uzmite kredit :lol: .

Nek mi nađe neko gdje sam klub napravio stadion na balkanu, bez pomoći lokalne zajednice, države i Uefe?

Možeš zamisliti ovim levatima će Uefa praviti stadion sa 75 % učešća od ukupne cijene http://www.sib.hr/galerije/sport-foto/7 ... i-vrt.html , a nije im ni rat bio, ni prva linija na stadionu. Ali, eto oni mogu dobiti donaciju, a kad je mi zatražimo to je smiješno, samo mislimo na sadaku, trebamo uzeti kredit i slična sranja..

Što se tiče Grbavice danas bi trebao izaći taj neki idejni projekat, što je izradila opština Novo Sarajevo.

wannabe_ultra je napisao/la:Platini nije niti bio na grbavici :D

Na tvoju žalost bio je.. :wink:
ganjeta

PostPostao/la sumirprimus dana 03/10/2012 08:58

koliko ovde ima stadiona za sadake,ne bi nam ni onaj šeik mansur mogo pomoč :lol: :oops:
sumirprimus

PostPostao/la Baky dana 03/10/2012 08:58

ibizza je napisao/la:Legendo,stadion koji ima 4 NORMALNE tribine,stadion koji ima 37 hiljada stolica

Je l` ovaj?
slika
I jos mi govorim da se uozbiljim, tita ti, lici li tebi ovo i na sta?
:lol:

Brate, koliko god meni ovo Kosevo mrsko bilo, da sse za tih milion, dva usminka najbolji bi stadion u BiH bio, a jos kad bi se jos par miliona naslo pa se krov napravio, ljepsi bi od Poljuda bio ;)
Baky

PostPostao/la ganjeta dana 03/10/2012 09:00

Pa burazeru nek se krene sa jednim, može se samo treba dobre volje, para ima, ne mora to biti Grbavica, samo nek repka ima normalan stadion. Tužno je da se neki klub plasira u ligu prvaka morao bi igrati van BiH.

Što je najtužnije Uefa moli da im se uzmu pare, a mi krave ne znane ni to... :-)
ganjeta

PostPostao/la phillie dana 03/10/2012 09:13

ganjeta je napisao/la:Kad krene priča da država, grad, opština paravi evo recimo Grbavicu, onda se ovdje javljaju levati i kažu eh ne može to tako, čak je bio onaj jedan koji spominje i peticije :lol: . Kad krene priča da nešto uleti Uefa onda opet ista priča, ne možete vi bez sadake, kao pravite sami stadion, uzmite kredit :lol: .

Nek mi nađe neko gdje sam klub napravio stadion na balkanu, bez pomoći lokalne zajednice, države i Uefe?

Možeš zamisliti ovim levatima će Uefa praviti stadion sa 75 % učešća od ukupne cijene http://www.sib.hr/galerije/sport-foto/7 ... i-vrt.html , a nije im ni rat bio, ni prva linija na stadionu. Ali, eto oni mogu dobiti donaciju, a kad je mi zatražimo to je smiješno, samo mislimo na sadaku, trebamo uzeti kredit i slična sranja..

Što se tiče Grbavice danas bi trebao izaći taj neki idejni projekat, što je izradila opština Novo Sarajevo.

Nije tacno da ce UEFA dati 75% nego: "75% sredstava osiguralo bi se iz strukturnih fondova Europske Unije, dio sredstava osigurali bi UEFA i HNS, dok bi najmanji teret pao na Grad Osijek i Osječko-baranjsku županiju."
Hrvati su to nanijetili da im bude nacionalni kamp mladih reprezentacija...pa mozda i to ima neke veze kod "prolaska" projekta.
Zadnja izmjena: phillie; 03/10/2012 09:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
phillie

PostPostao/la miki.ba dana 03/10/2012 09:16

10 mil je puno para, može s s tim mnogo napraviti.
Šta fakticki treba za tribine, željezo, beton i stolice od 4 €.
Za 10 mil bi grbavica bila ko lutka, prednost je što ne bi bile potrebne dodatne dozvole jer stadion vec postoji.
Projekat isto nije komplikovan tako da bi i to jeftino mogli napraviti.
Ja ne vidim u šta bi oni mogli sprcati više od 10 mil, realno.
miki.ba

PrethodnaSljedeća

Natrag na Fudbal/nogomet

Trenutno korisnika/ca: shalla, tcz i 7 gostiju.