Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

PostPostao/la mamica papucarka dana 07/08/2008 12:55

moram priznat da jos nikad nisam vidjela hrenovke od soje. prosvijetlite me :oops: dje kupujete (glupo pitanje kada smo u tri razlicite drzave)

dacina,ja djeci dajem hrenovke, ali ne svake (samo purece) i ne cesto. Obicno za veceru, ili ako mi je neka frka po danu na rucak na brzaka. isto tako im dajem i one riblje stapice ( one su koliko toliko zdravije od virsli)I koliko vidim skoro sva djeca vole te riblje stapice. Upravo ih sad prazim jer hocu da iscistim zamrzivac pred godisnji, pa su jos one ostale :D
mamica papucarka

PostPostao/la callmethebreeeze dana 07/08/2008 13:00

ja hrenovke od soje kupujem u ica, willys, konzum, itd. :D :D :D :D :D
sigurno imas u dobro snabdjevenim prodavnicama, ili u tamo gdje se prodaje vegetarijanska/health food.

ja kobasice volim i jedem ih cesto, ali gledam da imaju veliki postotak mesa, najbolje se one za oko 90 posto mesa.
callmethebreeeze

PostPostao/la mamica papucarka dana 07/08/2008 13:03

nisam jos nikada vidjela, pa cak ni na standu za vegeterijance. vjerovatno nisam dovoljno paznju obratila.
inace, meni pravo zeznuto kuhat zbog djece. peglaju i peglaju. Jedin zdravo sto vole pojest jest supa, riba i jabuke
mamica papucarka

PostPostao/la callmethebreeeze dana 07/08/2008 13:11

ma ako imas u svedskoj, mora biti u austriji. ovdje imas citav zamrzivac sa zajebancima tim vegansko-vegetarijanskim, cak sam vidio i vegetarijanski doner. :D :D :D u komadu.
sad, koliko je zdravo ne znam, ali sam cuo da i soja nije bas najbolja.
ko ce ga znati.
callmethebreeeze

PostPostao/la pustopoljina dana 07/08/2008 13:22

ima,ima u austriji...uvijek imas taj jedan cosak.u merkuru,u billi...potrazi po friziderima. u redu stoje soja-burgeri,soja-gemueseleibchen,tofu natur i lauch i kobasice. a mimo frizidera imas one soja geschnetzelte,pa granule sto koristis kao fasirano...to bude blizu onih bio-proizvoda...ne moras ici u reformhaus.
pustopoljina

PostPostao/la dacina_curica dana 07/08/2008 13:22

kod nas ima tih proizvoda za vegeterijance i vegane i u friziderima i u zamrzivacima u super marketima......ja sebi cest uzmem onu zamjenu za chicken nuggets :D .....imaju i one sa brokulom i sirom :D njam, njam......

soja u prevelikim kolicinama ne valja, ali virsla tu i tamo nikome nece skoditi :D .....samo kad kupujes trebas obratiti paznju da li je "organic" jer ako ne pise da jeste onda je 99.99% sigurno da je genetski modifikovana :roll: :roll: :roll:

mamice, ja Dadi dam ribe svako malo...stavim u rernu pod gornji grijac i bude zacas a i super je zdravo (premazem sa trunkicom maslinovog ulja da se ne lijepi :) )....pravila sam domaci cips neki dan (u rerni), sve spremila za 5 minuta (paprika, so, biber, malo ulja) bio je bolji od bilo kojeg cipsa koji sam ikad kupila...probaj djeci podvaliti, svidjece im se garant :)
dacina_curica

PostPostao/la mamica papucarka dana 07/08/2008 13:33

pustopoljina je napisao/la:ima,ima u austriji...uvijek imas taj jedan cosak.u merkuru,u billi...potrazi po friziderima. u redu stoje soja-burgeri,soja-gemueseleibchen,tofu natur i lauch i kobasice. a mimo frizidera imas one soja geschnetzelte,pa granule sto koristis kao fasirano...to bude blizu onih bio-proizvoda...ne moras ici u reformhaus.

ma vidjela sam ja sve to, ali virsle nisam. ma vjerovatno i jesam samo sto se nisam zagledala. hajd, bas cu obratit paznju naredni put :)
mamica papucarka

PostPostao/la mamica papucarka dana 07/08/2008 13:36

dacina_curica je napisao/la:kod nas ima tih proizvoda za vegeterijance i vegane i u friziderima i u zamrzivacima u super marketima......ja sebi cest uzmem onu zamjenu za chicken nuggets :D .....imaju i one sa brokulom i sirom :D njam, njam......

soja u prevelikim kolicinama ne valja, ali virsla tu i tamo nikome nece skoditi :D .....samo kad kupujes trebas obratiti paznju da li je "organic" jer ako ne pise da jeste onda je 99.99% sigurno da je genetski modifikovana :roll: :roll: :roll:

mamice, ja Dadi dam ribe svako malo...stavim u rernu pod gornji grijac i bude zacas a i super je zdravo (premazem sa trunkicom maslinovog ulja da se ne lijepi :) )....pravila sam domaci cips neki dan (u rerni), sve spremila za 5 minuta (paprika, so, biber, malo ulja) bio je bolji od bilo kojeg cipsa koji sam ikad kupila...probaj djeci podvaliti, svidjece im se garant :)

jok ba, mi sutra odosmo kod sveki na sirnicu :lol: sto sam kuhala kuhala sam. Jedva cekam u sarajevo. sad mi najdraze ici na sarajevske pijace. njami kad se sjetim tikvenjaka 8-) prosle godine samo od tikvenjaka dobih dvije kile. nikad ih vise nisam skinula :D
ne znam jeste li vi takvi, ali ja vazda kupujem sto je na oko lijepo. I prosle godine na grbaviskoj pijaci kupim neke ekstra crvene jabuke i to baska za djecu. Kad domalo mali se sav oko usta osuo.
Kaze tata "dje ses te jabuke kupovat kad su najzdravije on kvrgave na oko crvave jabuke" pa i jest tako. od tada gledam da je jabuka sto kvrgavija :lol:
mamica papucarka

PostPostao/la pustopoljina dana 07/08/2008 13:44

ne kupujem one crvene jabuke,a ni one zelene cileanske...kupujem sve sto mi lici na ono voce i povrce kad sam bila manja...ili odem kod majke,oberemo jabuku petrovacu pa ponesem sebi ceker :D ili cekam austrijske jagode,austrijske ribizle,austrijsko grozdje...al'sam integrisana :lol:
pustopoljina

PostPostao/la dacina_curica dana 07/08/2008 13:48

ja svake subote ceger i na pijacu :D za svaku vocku/ komad povrca imam drugog farmera :D ......ovaj kod kog kupujem patlidzane i tikvice mi je najdrazi :D ...naucio bilesi i nekoliko rijeci naseg pa merak sa njim trabunjati :D :lol: :lol: :lol: jos Bosancima daje popust na paprike :lol: :lol: :lol:
dacina_curica

PostPostao/la mamica papucarka dana 07/08/2008 13:55

pustopoljina je napisao/la:ne kupujem one crvene jabuke,a ni one zelene cileanske...kupujem sve sto mi lici na ono voce i povrce kad sam bila manja...ili odem kod majke,oberemo jabuku petrovacu pa ponesem sebi ceker :D ili cekam austrijske jagode,austrijske ribizle,austrijsko grozdje...al'sam integrisana :lol:

i ja vako. ne bi me niko natjero kupit cileanskih jabuka (bi ona frka sa tim jabukama) :D
a dje si ti??? mislim jesil blizu Tirola :D
mamica papucarka

PostPostao/la callmethebreeeze dana 07/08/2008 14:02

mi se trudimo da kupujemo sto vise lokalno produciranog, ili ovog organic voca i povrca, ali su cijene fakat zara, bar u svedskoj.
ja sam se ozbiljno poceo zanimati za organic hranu nakon sto mi je zena skrenula paznju da jabuke, koje smo drzali na stolu, nisu promijenile ni izgled ni oblik, iako su stajale netaktune tipa mjesec dana.
:-) :D :roll: :run: :bih:
callmethebreeeze

PostPostao/la dacina_curica dana 07/08/2008 14:14

kod nas vazi moto "sto ruznije izgleda, zdravije je i ukusnije" :-) :-) :-) te jabuke sto se ne mijenjaju :-) drzim za ukras :-) i frljnem ih mjesecno u smece (mada mi se cini da bi mogle "izdrzati" jos koji mjesec)...btw. ako volite breskve trudite se da ih kupujete "organic" kad god mozete (i ovdje su skupe za lijeka ali mi vala lakse odvojiti za hranu malo vise nego za druge gluposti)....kazu da breskve sadrze najvise pesticida i ostale hemije od svog drugog voca (nektarine se znatno bolje "drze") :)
dacina_curica

PostPostao/la callmethebreeeze dana 07/08/2008 14:23

ja jedva cekam da hajrom dodjem na vis, kako sam se pozelio pravog voca i povrca. jos da mi je naci lahkih droga...
:D :D :D :D :D
callmethebreeeze

PostPostao/la pustopoljina dana 07/08/2008 14:37

nisam tako daleko otisla...meni je puno lakse do bosne :D
to za svedsku vjerujem... licno,ne ganjam toliko organsku hranu,koliko da je iz okoline. mislim...kad ti imas u relativnoj blizini plantazu jagoda,i mozes otici i sam nabrati i platiti manje nego neke tamo spanske jagode iz maroka :-) .kad te iste kupis u prodavnici,skuplje su...ali mi smo ove godine oceifili sa jagodama :) . ne znam kakva je klima u swe,ali ovdje se moze (jedva cekam- omiljeno voce) kupiti grozdje od ljudi koji imaju svoje vinograde,koje je lijepo sazrijevalo i sve mirise tamo gdje se prodaje. u 90% slucajeva kupujem sezonsko voce. (povrce moze i iz zamrzivaca). za svedsku bi i lokalno,a jos i organsko bilo preskupo.

joj,prije neku sedmicu, iz tuzle,pa kroz rs,pa prodaju ljudi uz put paprike i paradajz i lubenice i ostalo...mozda ovako-euro (ili je marka :? ) ona vreca paprika...kad je sezona,ne znas sta ces s tim,a zao ti da propada...a ono savrseno sazrelo,mirise...

a smokve...mislim..one glupe,tvrde crne smokve koje kupujes na komad?! a na moru-oberes onu ispred kuce,ili kupis na kg , a one medene...
pustopoljina

PostPostao/la pustopoljina dana 07/08/2008 14:44

od sve price sam ogladnila..danas kuhamo/pecemo losos file na bulguru (ljepse mi od rize) sa brokulom... losos smrznut,bulgur turski,brokoli cini mi se talijanski. toliko o organskoj ishrani. :D al' napravim ja,nije da nije :lol: ...mozda i okacim na net,ako se nista ne raspadne.
pustopoljina

PostPostao/la dacina_curica dana 07/08/2008 14:45

okaci jasta :D uz BUJRUM naravno :oops: :D (kako ja sama sebe pozivam na veceru :lol: :-) )
dacina_curica

PostPostao/la pustopoljina dana 07/08/2008 19:46

slika

slika

evo,bujrum :D ukusnije je nego sto izgleda...
a jucer je bio grah (nema slika)
pustopoljina

PostPostao/la dacina_curica dana 07/08/2008 19:53

meni bogme super i izgleda :oops: :D ...pozivam se na veceru :oops: tu sam za 10 sati u vrh glave :oops: :lol: :lol: :lol:
dacina_curica

PostPostao/la Bumbar dana 07/08/2008 20:52

mamica papucarka je napisao/la:moram priznat da jos nikad nisam vidjela hrenovke od soje. prosvijetlite me :oops: dje kupujete (glupo pitanje kada smo u tri razlicite drzave)

dacina,ja djeci dajem hrenovke, ali ne svake (samo purece) i ne cesto. Obicno za veceru, ili ako mi je neka frka po danu na rucak na brzaka. isto tako im dajem i one riblje stapice ( one su koliko toliko zdravije od virsli)I koliko vidim skoro sva djeca vole te riblje stapice. Upravo ih sad prazim jer hocu da iscistim zamrzivac pred godisnji, pa su jos one ostale :D

uh mamice...ne bi da te bediram ali, prema jamie oliveru :) u tim stapicima ima svega vise od ribe :S :S
Bumbar

PostPostao/la mamica papucarka dana 07/08/2008 20:55

Bumbar je napisao/la:
mamica papucarka je napisao/la:moram priznat da jos nikad nisam vidjela hrenovke od soje. prosvijetlite me :oops: dje kupujete (glupo pitanje kada smo u tri razlicite drzave)

uh mamice...ne bi da te bediram ali, prema jamie oliveru :) u tim stapicima ima svega vise od ribe :S :S

ebes jamie olivera. :D nervira me on i njegove travke. Bolje kuha moja strina Semka, nego on :lol:
mamica papucarka

PostPostao/la dacina_curica dana 07/08/2008 20:57

mamice nesreco ne psuj :D znas da ti djeca citaju :oops: :P :lol: (jooooj sto ce imati municije za ucjenjivanja :razz: :lol: :skoljka: )
dacina_curica

PostPostao/la Bumbar dana 08/08/2008 02:35

mamica papucarka je napisao/la:
ebes jamie olivera. :D nervira me on i njegove travke. Bolje kuha moja strina Semka, nego on :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nemoj da mi diras jednog od meni dva najdraza kuhara :lol: :lol: :lol:
http://de.youtube.com/watch?v=0_KyYs0Ip ... re=related
Bumbar

PostPostao/la Leonid Breznjev dana 08/08/2008 02:37

Bumbar je napisao/la:

e ovo se nisam nadao od tebe mamice... arsla je iznenadjen i uvredjen... :( :(
Leonid Breznjev

PostPostao/la Leonid Breznjev dana 08/08/2008 02:42

Bumbar je napisao/la:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nemoj da mi diras jednog od meni dva najdraza kuhara :lol: :lol: :lol:
http://de.youtube.com/watch?v=0_KyYs0Ip ... re=related

samo je jedan karapandza! :D :D :D
Leonid Breznjev

PrethodnaSljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.