Sta cu biti kad porastem.....

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Sta cu biti kad porastem.....

PostPostao/la callmethebreeeze dana 08/12/2007 12:49

lady midnight je napisao/la:
callmethebreeeze je napisao/la:
anais_nin je napisao/la:kad ste bili mali malecni sta ste sanjali da budete kad porastete? :D Koliko je vasa danasnja struka daleko od tog sna?

ja sam imala dugogodisnju fiks ideju da cu da postanem pilot :D cak se aktivno radilo na tome jedno vrijeme...druga furka je bila da cu da budem doktor...naravno, hirurg...samo su mi taj san pokusavali izbiti iz glave jer sam alergicna na pencilin....

al' eto moja sadasnja struka ima veze s bolnicom :D

ja sam uvijek kao mali mastao da radim posao koji i danas radim.
trenutno mastam da postanem malo odgovorniji i stvari radim na vijeme a ne u zadnji cas po cijenu mojih zivaca i zivaca mojih kolega :D :-) :D

da pogodim: ti si indiana jones :D
i on bi u u svakoj prilici nashao nachina da se javi na forum, pa makar da je u papui novoj gvineji :D:D:D

hehehehe. ja sam pronalazac konekcija :D
callmethebreeeze

PostPostao/la tetakk dana 08/12/2007 12:55

Mastao sam da budem "proleter", Mister No... :D
Dijelom se ostvarilo:D
U rodnom mi kraju za mene stariji jos uvijek govore..."onaj Šintorov "proleter"" :D :-)
tetakk

PostPostao/la lady midnight dana 08/12/2007 14:53

VELIK KAO DIJETE

Znas li sto cu ja postati
kada odrastem,
za tvoju ljepotu svijete ?

Ja kada odrastem
jako veliki,
ja cu postati dijete.

Najljepse je kad odrastes,
a ostanes djecji stvor,
pa svi misle da si velik
zato sto si profesor.

Sto si doktor od imena,
strucnjak za rakete-
a ne znaju da si velik
zato sto si dijete.

Mozes biti pilot, rudar...
slavni pisac knjiga -
djetetu je svaki pos'o
lagan kao igra.

Ma nosio ja u glavi
i sve fakultete,
kad odrastem jako velik,
ja cu ostat' dijete.

Enes Kisevic

:kravata: :kravata:
lady midnight

PostPostao/la Sammurraj dana 08/12/2007 15:37

anais_nin je napisao/la:kad ste bili mali malecni sta ste sanjali da budete kad porastete? :D Koliko je vasa danasnja struka daleko od tog sna?

ja sam imala dugogodisnju fiks ideju da cu da postanem pilot :D cak se aktivno radilo na tome jedno vrijeme...druga furka je bila da cu da budem doktor...naravno, hirurg...samo su mi taj san pokusavali izbiti iz glave jer sam alergicna na pencilin....

al' eto moja sadasnja struka ima veze s bolnicom :D

Isto i kod mene, sanjao da budem pilot ( djelomicno ostvareno) a za doktora..kad sam bio mali bockali me inekcijama i to me "ohladilo".
Sammurraj

PostPostao/la new_jazzWa dana 08/12/2007 17:56

bibliotekarka...pa sam zeljela biti novinar...onda sam pozeljela biti radijski voditelj...os svega-nisam bila bibliotekarka...a nisam vise ni ovo dvoje,mada je to bio i ostao moj posao snova...mozda se nekad sve ponovi,ali na ljepsi nacin,sa boljim suradnicima i boljim direktorom...urednik mi je bio mrak super!
new_jazzWa

PostPostao/la Bea_Trix dana 08/12/2007 17:56

kad sam bila mala, htjela sam da budem glumica :D:D:D to sam mislila sve do polovine srednje skole :D intenzivno se treniralo :D:)

onda sam zazeljela da budem ovo sto danas jesam :D radim jos na tome, ali je to jedini put koji sam sebi otvorila, i ne razlikuje se puno realizacija od djecijih snova. osim u mjeri realnosti i mjeri vremena (lekcija strpljenja, lekcija o tome kako ne moze sve odmah itd.). ima tu stvari na koje nisam racunala, ima tu stvari koje nisam sanjala - ali dok stvari ne iskusis, zapravo i ne znas sta zelis. kad sam saznala sta je to zapravo, shvatila sam da to jeste to. i drago mi je zbog toga.

dakle, tu sam negdje.
Bea_Trix

Lokacija: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

PostPostao/la Šeherzada dana 08/12/2007 18:56

"....rekla sam mami kad porastem
udacu se za tebe
i zato rastem,i jedva cekam da porastem...."

Ja sam dovoljno porasla(170) :-D :lol: ....Ne vjerujem da cu rasti jos.A ako kojim slucajem i porastem,bicu dvometras! :shock:
Šeherzada

Lokacija: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

PostPostao/la x0z0y0 dana 08/12/2007 19:51

Balerina :D
e sad koliko sam se priblizila ovom zvanju..pa onako par redova ispred pozornice u Narodnom :D
Samo mogu reci da nikad ni sanajala nisam da cu biti ovo sto sam sad...i danas dan mi nije jasno kako ja zavrsih u svojoj struci :?
x0z0y0

PostPostao/la anais_nin dana 08/12/2007 19:58

lady midnight je napisao/la:VELIK KAO DIJETE

Znas li sto cu ja postati
kada odrastem,
za tvoju ljepotu svijete ?

Ja kada odrastem
jako veliki,
ja cu postati dijete.

Najljepse je kad odrastes,
a ostanes djecji stvor,
pa svi misle da si velik
zato sto si profesor.

Sto si doktor od imena,
strucnjak za rakete-
a ne znaju da si velik
zato sto si dijete.

Mozes biti pilot, rudar...
slavni pisac knjiga -
djetetu je svaki pos'o
lagan kao igra.

Ma nosio ja u glavi
i sve fakultete,
kad odrastem jako velik,
ja cu ostat' dijete.

Enes Kisevic

:kravata: :kravata:

potpisujem :D
anais_nin
Moderator

PostPostao/la Bea_Trix dana 08/12/2007 20:12

uzivala u pjesmici od finoga cike :D

jedna od jaako rijetkih stvari sa kojom se ovdje s vama uopce ne slazem :D, ne zato sto je pogresno nego prakticno nemoguce.

zelja da ostanem dijete u nekim je situacijama u mom zivotu bila neobicno jaka. sto je zelja bila jaca, to sam bila svjesnija da je to nemoguce. pa i u onom smislu da samo neki dijelovi nas ostanu djetinji.

prva bol koja ne odlazi, prva spoznaja da je rijetko sta onako kako smo zamisljali (ne govorim o pateticnim razocarenjima i snovima, nego o stvarnom zivotu, minutama, danima, mjesecima - pritisku vremena kojega nisi svjestan kao dijete, a kojega moras postati svjestan da bi uopce odrastao) dovodi do naseg odrastanja. i ne samo to, zahvalna sam svijesti o vremenu (koje dijete nema) jer me je ta svijest natjerala da stvari i zivot obuhvatim bolje i potpunije. nema svijesti bez svijesti o kraju. beskraj je sasvim jalov.

da dodam jos koji pateticni detalj - neke stvari u zivotu ucinile su da odrastem naglo. nekad sam na tome zahvalna. ja mogu samo zaliti za djetinjim neznanjem i neduznoscu. ne mogu ga nikada ozbiljno zeljeti...

malo sam skrenula sa teme. :D sorry :D ne bih da ne odrastem, ma koliko to znacilo da cu mozda postati shupak :D ni u jednom dijelu svoga zivota. neceg prekrasnog ima u pomisli da mozes ostati dijete, pomalo. ali od toga, nikakve yebene svrhe :D

ljoobnem vas :kiss:
Bea_Trix

Lokacija: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

PostPostao/la chinese_water dana 08/12/2007 21:45

Ja sam samo htio da se iglam :D:D:D
chinese_water

PostPostao/la RIZVA dana 09/12/2007 00:31

u mom razredu kad sam bio mali svi su htjeli da budu ginekolozi, i uvjek su me zbunjivali
RIZVA

PostPostao/la tech10 dana 09/12/2007 00:34

Hugh Hefner :D
tech10

PostPostao/la rina* dana 09/12/2007 01:38

Sa 5 godina sam zeljela da budem slikar :-) drzalo me to dugo a za to vrjeme su nastala mnoga djela na skrivenim djelovima nase kuce :D
Kasnije je masta uzela maha pa sam sa 9 godina zeljela biti razne licnosti iz romana, sto je takodje imalo svojih posledica po moju blizu okolinu :-)

kriminalni inspektor sa 13 godina :D najvise krivicom moje starije sestre i njenih tajnih sasatnaka, skrivenih pisama i " cudnih telefonskih poziva" :lol:

I dan danas zelim biti Petar pan :D
rina*

PostPostao/la anais_nin dana 09/12/2007 03:41

rina* je napisao/la:I dan danas zelim biti Petar pan :D

jos gore je kad imas Petar Pan zaljubitis sindrom :lol: :lol: :lol:

ja kad sam bila mala ganjala sam dugu :oops: rekli su mi ako prodjes ispod duge onda postanes djecak :oops: a radoznalost mi je uvijek bila jaca strana :lol: :D
anais_nin
Moderator

PostPostao/la tech10 dana 29/04/2010 17:42

autostoper :-) :-D
tech10

PostPostao/la corolla02 dana 29/04/2010 18:20

uvjek sam mastao kao dijete da zivim u inostranstvu, bolje reci Njemackoj i voziti kakvu Scania :D sa oznakom TIR!
corolla02

Lokacija: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

PostPostao/la Optimist dana 29/04/2010 18:31

Ja sam isto htio da vozim kamion. I kad je doslo vrijeme da polazem vozacki stari mi nije dao da polazem C kategoriju jer je znao da bih otisao jako brzo. :D
Optimist

PostPostao/la corolla02 dana 29/04/2010 18:36

Optimist je napisao/la:Ja sam isto htio da vozim kamion. I kad je doslo vrijeme da polazem vozacki stari mi nije dao da polazem C kategoriju jer je znao da bih otisao jako brzo. :D

:D
eto inace ja sam danas u inostranstvu, ne u Germany, vec u SAD i ne pada mi napamet da vozim kamion :D

ma djecija bila :-D
corolla02

Lokacija: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

PostPostao/la MAN-lion's coach dana 01/05/2010 00:40

Ma htjela sam biti glumica,pa pjevačica,pa sam htjela biti slikar,pa frizer... :-D :-D :-D

Sad nisam ni blizu....skroz otišla negdje drugo. :-)
MAN-lion's coach

PostPostao/la Sunrise00 dana 01/05/2010 18:57

nema sta nisam htjela biti :D
igrala sam se prodavacice karata na aerodromu (onim karticama od monopola :D ), pa doktorice, zubarke - cak sam i plombe imala (one kuglice od stiropora :lol: ), onda konobarica, kozmeticarka, uciteljica :D jedno vrijeme sam pricala (sa nekih 4-5 godina) kako idem na medicinski fakultet, imam sve desetke i zavrsila sam zubotehnicku skolu (nemam blage veze otkud mi ovo) :lol: sad me strast vuce prema tehnologiji, a vidjet cemo sta ce biti :D :oops:

sjecam se da sam uvijek sebe zamisljala u nekom kabrioletu, kako se vozim nekom ulicom uz obalu, kao u americkim filmovima :lol: tu sam imala i neku uber kucu, modernu :lol: i muza, zgodnog, visokog, crnog :roll: :D
Sunrise00
Globalni moderator

Prethodna

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.