Skola i polaganje ispita za Certificiranog racunovodju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Skola i polaganje ispita za Certificiranog racunovodju

PostPostao/la simple_girl dana 18/08/2009 15:49

Zanima me iskustvo sa pripremnom skolom za polaganje ispita za Certificiranog racunovodju? Ima li koristi od iste?
Moze li se poloziti samostalnim ucenjem? Mogu li se u istom roku poloziti sva cetiri ispita?
Hvala
simple_girl

Re: Skola i polaganje ispita za Certificiranog racunovodju

PostPostao/la djulba dana 21/08/2009 09:50

možeš sve sama naučiti, korist literaturu koju su oni naveli takođe koristi rješene testove sa prethodnih ispita. I ne možeš položiti sva četiri odjednom. izlazi po dva ispita da ne daješ đaba pare. Ma koliko mislila da znaš ne možeš spremiti 4 ispita odjednom to ti govorim iz iskustva. Ja nisam išao u njihovu školu skupa je.
djulba

PostPostao/la simple_girl dana 21/08/2009 10:05

Hvala na odgovoru
simple_girl

PostPostao/la Amazonka27 dana 21/08/2009 11:08

Mozete li napisati malo vise o toj skoli? Gdje, sta, kako i koliko? Ima li neki link?
Amazonka27

PostPostao/la izkana dana 21/08/2009 11:18

Išla sam ja. Da je bacanje para pa i nije, a da je nešto ekstra pomoglo nije niti to. Dva lakša ispita (skontat ćeš koja su to) možeš učiti iz predavanja koja oni daju dok preostala dva nema nikakve koristi od predavanja. Moj savjet: uzmi urađene testove dosta se ponavlja, traži od osoba koje su bile na predavanjima urađene zadatke ima sve u elektronskom obliku, reviziju uči iz knjige Messer a za Financijsko izvještavanje tu nema nikakva literatura niti pravilo šta će biti. Obično bude novčani tijek.
izkana

PostPostao/la simple_girl dana 21/08/2009 14:15

Amazonka27 je napisao/la:Mozete li napisati malo vise o toj skoli? Gdje, sta, kako i koliko? Ima li neki link?

Skola kosta 1755 KM a odrzava se u gradovima u kojima se organizira i polaganje.
A najvise informacija imas na linku saveza raconovodja i revizora FBiH http://www.srr-fbih.org
Nadam se da sam ti malo pomogla
simple_girl

PostPostao/la Amazonka27 dana 21/08/2009 14:25

Hvala :) Ko zna kad moze zatrebati :)
Amazonka27

PostPostao/la vjesticanametli dana 21/08/2009 17:06

simple_girl je napisao/la:
Amazonka27 je napisao/la:Mozete li napisati malo vise o toj skoli? Gdje, sta, kako i koliko? Ima li neki link?

Skola kosta 1755 KM a odrzava se u gradovima u kojima se organizira i polaganje.
A najvise informacija imas na linku saveza raconovodja i revizora FBiH http://www.srr-fbih.org

eh imam i ja jedno pitanje :) naime bavim se mislju da polazem ispit za revizora pa me zanima koja je oblast najtrazenija (privreda, buĐŽet, banke ili nesto drugo (samo ne trola) :lol: ) svaki info vezano za reviziju i revizore je dobrodosao (bila sam na web stranici njihovoj i vidjela da pocinju u novembru, imaju pristupnice i neke od cijena) ............hvala
vjesticanametli

PostPostao/la kenzo dana 23/08/2009 12:35

ko je ekonomiju zavrsio ,ko je bio dobar u predmetu finansijsko racunovodstvo ,poslovno pravo..njemu je dosta lakse za nauciti...a da ne pricamo o onima sa racunovodstvenog smjera...
kenzo

PostPostao/la djulba dana 24/08/2009 14:48

vjesticanametli je napisao/la:
simple_girl je napisao/la:

eh imam i ja jedno pitanje :) naime bavim se mislju da polazem ispit za revizora pa me zanima koja je oblast najtrazenija (privreda, buĐŽet, banke ili nesto drugo (samo ne trola) :lol: ) svaki info vezano za reviziju i revizore je dobrodosao (bila sam na web stranici njihovoj i vidjela da pocinju u novembru, imaju pristupnice i neke od cijena) ............hvala

Imaš preporučenu literaturu za predmete a skini i prethodne ispite pa ćeš vidjeti šta se traži.
djulba

Natrag na Ekonomija

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.