Skidanje kila po hitnom postupku

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Skidanje kila po hitnom postupku

PostPostao/la Krigla_Sa dana 16/04/2009 09:36

Ja skinuo 10 kg za dva mjeseca. fino 5 puta sedmicno trcanje, ishranu regulisao tako sto ugljikohidrate jedem samo ujutro,znaci za dorucak moze i hljeb ( crni razeni ) ali ne sad pola hljeba da se pojede,2-3 kriske maximum , uz rucak pojedem pola kriske hljeba i u rucku forsiram puuuuno salate.pojedem salate za 3 covjeka.
navecer se forsiraju samo PROTEINI,skuhate 2 jaja i pojedete samo bjelance :) ,onda posni sir je odlican ( u konzumu dukatov oko 3 km 500 kg, ima i megle ali pise na njemu svjezi sir,on je nesto jeftiniji ),bez hljeba se moze pojesti koliko hocete, nekad pojedem 100gr badema, pojedem sardinu ali se rijesim ulja, bukvalno je operem ,malo nasjeckam luka i pomijesam...ma ljepota :)
ukratko tako se hranim dva mjeseca , uopste se ne patim i nisam gladan samo sto biram sta jedem.Takodjer vjerujte nista bez trcanja, ja sad otrcim 5-8 km dnevno,natopim dvije majice na sebi da ih ne mogu skinuti koliko se zalijepe za tijelo :D Da vidite kako se salo topi ;)
Vec me prijateljice iz komsiluka presrecu i pitaju kao kakva ti je to dijeta,kako si se tako uspio prepoloviti :)
Krigla_Sa

PostPostao/la Skyfox dana 16/04/2009 09:44

ja otkako sam imao isijas 2 mjeseca nisam isao na fitnes i nabacim 4.5 kile. Sad mi je kilaza visa nego sto sam ikada imao. A i prije sam se mucio da skinem samo jednu kilu kako cu 4 nemam pojma. Jedem 2 nekad tri obroka sa minimalnim porcijama, izbacio sam hljeb skoro skroz, ali djaba nista bez fizicke aktivnosti kilaza je ista u gram...
Skyfox

PostPostao/la trinaesti dana 16/04/2009 09:54

postaj fotku cijele figure (naprijed, nazad i profil) pa cu ti reci kako da smrsas...
trinaesti

PostPostao/la Skyfox dana 16/04/2009 10:17

jedino na PM :D
Skyfox

PostPostao/la trinaesti dana 16/04/2009 10:54

moze i tako. (:
trinaesti

PostPostao/la swirl dana 16/04/2009 11:06

Brzo hodanje, svaki dan - Vilsonovo setaliste, za ruke imam tegove od 2.5 kg, i pazim sta jedem. Tokom dana voce, voce i samo voce, i pravo light vecera ;)
swirl

PostPostao/la opet ja dana 16/04/2009 11:45

swirl je napisao/la:Brzo hodanje, svaki dan - Vilsonovo setaliste, za ruke imam tegove od 2.5 kg, i pazim sta jedem. Tokom dana voce, voce i samo voce, i pravo light vecera ;)

joooooj ti zvucis bas k'o fitness junkie :shock: :D :thumbup:
Nego jel' neko probao onaj fitness preko wii-a ? fercera li to uopste?
opet ja

PostPostao/la crnaguja dana 16/04/2009 12:01

Meni je orbitrek super (ili neka druga marka) :thumbup:
Kad hocu da se utegnem i malo smrsam , pedalam 4 x sedmicno po 30 min, ali na dan vjezbanja jedem laganiju hranu. Ako jedem kaloricno ne mogu ni 10 min izgurati....
crnaguja

PostPostao/la swirl dana 16/04/2009 14:54

opet ja je napisao/la:
swirl je napisao/la:Brzo hodanje, svaki dan - Vilsonovo setaliste, za ruke imam tegove od 2.5 kg, i pazim sta jedem. Tokom dana voce, voce i samo voce, i pravo light vecera ;)

Ma kakav fitness junkie, to je samo zbog uporedjivanja slika od prije 3 godine, i sada :D Sto se mene tice, ja bih brzo trcanje zamjenila sa hladovinom u buregdzinici Bosna, vjeruj mi na rijec ;)
swirl

PostPostao/la opet ja dana 16/04/2009 17:59

swirl je napisao/la:
opet ja je napisao/la:

Ma kakav fitness junkie, to je samo zbog uporedjivanja slika od prije 3 godine, i sada :D Sto se mene tice, ja bih brzo trcanje zamjenila sa hladovinom u buregdzinici Bosna, vjeruj mi na rijec ;)

:lol: :lol: a ja citajuci tvoj post stekla dojam pravog fitness junkia :D hiperaktivne osobe :D
opet ja

PostPostao/la jOFLA dana 17/04/2009 14:55

.
Zadnja izmjena: jOFLA; 14/07/2010 16:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
jOFLA

PostPostao/la Krigla_Sa dana 17/04/2009 15:21

jOFLA je napisao/la:
Krigla_Sa je napisao/la:Ja skinuo 10 kg za dva mjeseca. fino 5 puta sedmicno trcanje, ishranu regulisao tako sto ugljikohidrate jedem samo ujutro,znaci za dorucak moze i hljeb ( crni razeni ) ali ne sad pola hljeba da se pojede,2-3 kriske maximum , uz rucak pojedem pola kriske hljeba i u rucku forsiram puuuuno salate.pojedem salate za 3 covjeka.
navecer se forsiraju samo PROTEINI,skuhate 2 jaja i pojedete samo bjelance :) ,onda posni sir je odlican ( u konzumu dukatov oko 3 km 500 kg, ima i megle ali pise na njemu svjezi sir,on je nesto jeftiniji ),bez hljeba se moze pojesti koliko hocete, nekad pojedem 100gr badema, pojedem sardinu ali se rijesim ulja, bukvalno je operem ,malo nasjeckam luka i pomijesam...ma ljepota :)
ukratko tako se hranim dva mjeseca , uopste se ne patim i nisam gladan samo sto biram sta jedem.Takodjer vjerujte nista bez trcanja, ja sad otrcim 5-8 km dnevno,natopim dvije majice na sebi da ih ne mogu skinuti koliko se zalijepe za tijelo :D Da vidite kako se salo topi ;)
Vec me prijateljice iz komsiluka presrecu i pitaju kao kakva ti je to dijeta,kako si se tako uspio prepoloviti :)

Pa kako i ne bi neosjećao glad kad toliko ulja pojedeš. Čuj sto grama badema, tu je više od pedeset grama ulja. Toliko ulja te i drži, čuva te od osjećaja gladi. Još ako je salata za tri čovjeka nauljena kako je uobičajeno... mada i ne mora, i tih sto grama badema je dosta.

Kakvog ba ulja, o cemu pricas. Kralju vidis da kazem da cak iz sardine cijedim ulje,tacnije operem je pod cesmom, pa valjda je onda logicno da necu uljiti toliku salatu.
Sto se badema tice, kazem NEKAD POJEDEM, 100 gr je vrlo malo pogotovo ako se uzme u obzir da su to mozda i jedine masnoce koje unosim u organizam a i masnoce nam nekad trebaju da bi organizam normalno funkcionisao, pa jbt ne pricamo o tome kako se pripremiti za olimpijadu pa da ne smijem 100 gr badema nekad pojesti. Sta treba da obolim da bi skinuo stomak :? :roll:
Krigla_Sa

PostPostao/la jOFLA dana 17/04/2009 15:44

Krigla_Sa je napisao/la:Kakvog ba ulja, o cemu pricas.

O onom iz badema. 50-52 grama ulja je u 100 grama badema.

Kralju vidis da kazem da cak iz sardine cijedim ulje,tacnije operem je pod cesmom, pa valjda je onda logicno da necu uljiti toliku salatu.
a i masnoce nam trebaju da bi organizam normalno funkcionisao

Tako je. Nezdravo bi bilo uzdržavati se ulja. I bolje se mrša kad se uzdržava ugljikohidrata nego ulja.

pa da ne smijem 100 gr badema nekad pojesti. Sta treba da obolim da bi skinuo stomak :? :roll:

Zar ti je neko rekao da ne smiješ ? Ulje podstiče lučenje hormona kolecistokinin koji šalje poruku mozgu da je organizam sit. To te i drži da ne budeš gladan kao što gore rekoh. Koji se klinac odmah osjećaš pogođenim ili povrijeđenim, smiri se hebote nije te niko kritikovao nego konstatovao.
jOFLA

PostPostao/la Krigla_Sa dana 17/04/2009 16:08

jOFLA je napisao/la:
Krigla_Sa je napisao/la:Kakvog ba ulja, o cemu pricas.

O onom iz badema. 50-52 grama ulja je u 100 grama badema.

Kralju vidis da kazem da cak iz sardine cijedim ulje,tacnije operem je pod cesmom, pa valjda je onda logicno da necu uljiti toliku salatu.
a i masnoce nam trebaju da bi organizam normalno funkcionisao

Tako je. Nezdravo bi bilo uzdržavati se ulja. I bolje se mrša kad se uzdržava ugljikohidrata nego ulja.

pa da ne smijem 100 gr badema nekad pojesti. Sta treba da obolim da bi skinuo stomak :? :roll:

Zar ti je neko rekao da ne smiješ ? Ulje podstiče lučenje hormona kolecistokinin koji šalje poruku mozgu da je organizam sit. To te i drži da ne budeš gladan kao što gore rekoh. Koji se klinac odmah osjećaš pogođenim ili povrijeđenim, smiri se hebote nije te niko kritikovao nego konstatovao.

Pa konstatacija ti je nidze veze,ja pricam kako jedem nemasne stvari,posni sir,perem sardinu,jedem samo kuhana bjelanca i kazem ponekad pojedem 100 gr badema a ti kao "kako ces osjecati glad kad jedes toliko ulja" i kao "cuj 100 gr badema" iscudjujes se isto k'o da sam rekao da pojedem 20 cevapa u cijeli.
Krigla_Sa

PostPostao/la black dana 17/04/2009 16:11

Krigla_Sa je napisao/la: Sta treba da obolim da bi skinuo stomak :? :roll:

ma samo ti ostavi kriglu i skinuces :mrgreen:
black

PostPostao/la swirl dana 17/04/2009 16:12

Uf da je sad cevapa iz Zelje mmmmmmmmmmm 8)
swirl

PostPostao/la black dana 17/04/2009 16:16

swirl je napisao/la:Uf da je sad cevapa iz Zelje mmmmmmmmmmm 8)

pa nije ni chudo shto ih sanjash :mrgreen:

black

PostPostao/la jOFLA dana 17/04/2009 16:16

.
Zadnja izmjena: jOFLA; 14/07/2010 16:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
jOFLA

PostPostao/la swirl dana 17/04/2009 16:16

Al' zato vaga pokazuje manje :D
swirl

PostPostao/la Krigla_Sa dana 17/04/2009 16:17

black je napisao/la:

:)
Ma krigla vec mjesecima sluzi samo za vodu :) ja se pravo zad'o , pive i cigare ostavio, zdrava ishrana se fura, sport.. :) ma za neprepoznat sam :)
Krigla_Sa

PostPostao/la black dana 17/04/2009 16:21

Krigla_Sa je napisao/la: :)
Ma krigla vec mjesecima sluzi samo za vodu :) ja se pravo zad'o , pive i cigare ostavio, zdrava ishrana se fura, sport.. :) ma za neprepoznat sam :)

svaka cast, samo nastavi :thumbup:
black

PostPostao/la Krigla_Sa dana 17/04/2009 19:48

black je napisao/la:
Krigla_Sa je napisao/la: :)

svaka cast, samo nastavi :thumbup:

Hvala hvala :)
Ma nema stajanja, pogotovo kad vidim koliko se covjek bolje osjeca,sav sam nekako lagan i leprsav ( kuc kuc ne ureklo se ) i nema zamaranja kad idem uz npr. stepenice. Prije kad bi dosao kuci mama vazda pita "sine sto trcis" a ja se jedva popeo na treci.
Nego evo link za odlicnu stranicu http://www.fitness.com.hr/ na kojoj sam dosta saznao o ishrani, vrijednosti namirnica... dobar je i forum...
(valjda ne krsim pravila linkom)
Krigla_Sa

PostPostao/la callmethebreeeze dana 17/04/2009 19:51

Krigla_Sa je napisao/la:
black je napisao/la:

:)

svaka cast i od mene. ja necu da prestanem s pivom i sa pusenjem zelenisa. :D :D :D ali zahvaljujuci redovnom treningu to ne radim cesto i uvijek pazim sta jedem. ne valja pregoniti ni s treningom. :D
callmethebreeeze

PostPostao/la jasana dana 03/01/2010 05:42

Zar ti je neko rekao da ne smiješ ? Ulje podstiče lučenje hormona kolecistokinin koji šalje poruku mozgu da je organizam sit. To te i drži da ne budeš gladan kao što gore rekoh. Koji se klinac odmah osjećaš pogođenim ili povrijeđenim, smiri se hebote nije te niko kritikovao nego konstatovao.[/quote]
Pa konstatacija ti je nidze veze,ja pricam kako jedem nemasne stvari,posni sir,perem sardinu,jedem samo kuhana bjelanca i kazem ponekad pojedem 100 gr badema a ti kao "kako ces osjecati glad kad jedes toliko ulja" i kao "cuj 100 gr badema" iscudjujes se isto k'o da sam rekao da pojedem 20 cevapa u cijeli.[/quote]

Bademi su ti jako masni, kao i kikiriki i orasi, u svima njima dominira masnoća. Ali je dobro što ih jedeš.[/quote]

Svi orasasti plodovi bademi,ljesnajci,kikiriki itd imaju nezasicene masne kiseline,koje organizam ne moze proizvesti,zato je neka kolicina velicine sake preporucljiva doza!!ove kiseline su vazne za zdrave krvne sudove ,a samim tim i sve sto je vezano za njih i oboljenja,ima ih u maslinovom ulju!!
cisto onako da se zna!!!
jasana

PostPostao/la adao dana 06/05/2010 22:16

imam problem. oduvjek sam bio mrsaviji tip. mrsav. visok 1.95m, oko 80kg. nakon 30.te godine popeo se na 96kg.
prije nekoliko mjeseci prestao pusiti. udebljao se na 108kg a sad mi je 39.g. ne jedem sto je najtuznije nista posebno. kazu mi da mi se poremetio metabolizam i da ce to proci. u meni osjecaj da me nesto gusi i kao da sam napuhan.
nemam psihickih problema, tacnije uopce vise ne razmisljam o pusenju niti mi misli idu u tom smjeru, pa da kao trazim neko opravdanje. jednostavno nisam dobar.
nemam ni problema sa tim da budem deblji /shega sam pravo, samo mi se stomak napuhao, puknut od smjeha/
cijeli problem je sto se ne osjecam dobro.

inace u poslu uglavnom sjedim i radim za racunarom, vozim auto na posao premda se ubilo za pjehaka /ali onda mi skup parking pravo, jer sam u epicentru sarajeva/. pokusao sa plivanjem i saunom u centralu, ali me propuhalo dok sam presao do kuce i batalio.

uglavnom da bih shvatio ove dijete, posebice dukana, trebam provesti par mjeseci ucenja, nidje veze sam sa hemijom i sastavom hrane, /ne kontam da je govedina protein a janjetinu ni pod razno/, zelim reci nisam poguzija ali stvarno dok naucim sta su uh, a sta proteini, :-) eto masti donekle poznajem.

ako ima neko sa slicnim iskustvom da pomogne.....hvala
adao

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.