sinusi

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

sinusi

PostPostao/la 3xa dana 10/09/2008 14:10

Moze li mi neko reci, ko ima iskustva sa bolnim sinusima, da li se upala sinusa moze odrazavati i na vid. Naime, ima dva-tri mjeseca da imam problema sa ocima, kao da mi je neki pritisak, bol u ocnim dupljama ali narocito desnoj i kao zamagljenje, kao i bolovi u razlicitim dijelovima glave, ali na momente, jaka i kratka. Mislila sam da mi se povecala dioptrija, ali mi je ocni nalaz uredu, nemam ni ocnog pritiska. Raja mi kazu da su mi sigurno sinusi u pitanju, ali nemam nikakav sekret a i buni me taj vid. Mislila sam da idem na ct glave ali me strah.Help, please!!!
3xa

Re: sinusi

PostPostao/la lelica dana 10/09/2008 14:34

ja imam problema sa sinusima vrlo često ali nikada mi se nije odrazilo na vid.........bilo bi najbolje da posjetiš ljekara opšte prakse da ti da uputnicu da uradiš rengen snimak sinusa pa da vidiš jesu li uopšte sinusi u pitanju......kažeš da nije u pitanju dioptrija i očni pritisak pa bi bilo dobro da uradiš dodatne pretrage jer je ipak glava u pitanju.......a što se tiče sekreta ne mora ga biti kada su sinusi u pitanju, barem kod mene nema (ja imam hroničnu upalu frontalnih sinusa)...... ne čekaj ništa nego pravo ljekaru.........možda nije ništa zabrinjavajuće ali ipak provjeri i sretno............ P.S. javi rezultate
lelica

PostPostao/la iz dna duše dana 11/09/2008 17:03

3xa je napisao/la:Moze li mi neko reci, ko ima iskustva sa bolnim sinusima, da li se upala sinusa moze odrazavati i na vid. Naime, ima dva-tri mjeseca da imam problema sa ocima, kao da mi je neki pritisak, bol u ocnim dupljama ali narocito desnoj i kao zamagljenje, kao i bolovi u razlicitim dijelovima glave, ali na momente, jaka i kratka. Mislila sam da mi se povecala dioptrija, ali mi je ocni nalaz uredu, nemam ni ocnog pritiska. Raja mi kazu da su mi sigurno sinusi u pitanju, ali nemam nikakav sekret a i buni me taj vid. Mislila sam da idem na ct glave ali me strah.Help, please!!!

Ja sam godinama imala vrtoglavice, bila stalno u bolnicama---
Na sinuse nisam mislila jer nisu curili itd...
Onda je uradjen snimak i pronadjeno je bezbroj cista. ..
Operisana sam, nestale su nesvjestice, glavobolje...
Uradi snimak i ako treba operiši, jer kažem ti, najgore je ako nisu curili, to stvara te kesice unutra i strašno je...
iz dna duše

PostPostao/la sheilak dana 11/09/2008 17:17

3xa je napisao/la:Moze li mi neko reci, ko ima iskustva sa bolnim sinusima, da li se upala sinusa moze odrazavati i na vid. Naime, ima dva-tri mjeseca da imam problema sa ocima, kao da mi je neki pritisak, bol u ocnim dupljama ali narocito desnoj i kao zamagljenje, kao i bolovi u razlicitim dijelovima glave, ali na momente, jaka i kratka. Mislila sam da mi se povecala dioptrija, ali mi je ocni nalaz uredu, nemam ni ocnog pritiska. Raja mi kazu da su mi sigurno sinusi u pitanju, ali nemam nikakav sekret a i buni me taj vid. Mislila sam da idem na ct glave ali me strah.Help, please!!!

Ovako, nema te zasto biti strah ici na CT glave - nista ne boli,a nece te vise muciti neizvjesnost.

Ja muku mucim sa sinusima, imam jake glavoblje, bolove oko ociju, zamagljenja, vrtoglavice, naticanja korijena nosa, arkada, pritisak, etc.
Posto ne smijem uzimati nikakve hemikalije , pomazem si inhalacijama kamilicom, ispiranjem fizioloskom otopinom, itd, dok ne bude moguce ukloniti tegobe na neki drugi nacin.

Najbolje bi bilo da uradis detaljne pretrage da otklonis svaku sumnju da je nesto ozbiljnije. Sinusi su ond maciji kasalj.
:-D
sheilak

PostPostao/la 3xa dana 12/09/2008 11:05

hvala ti puno :)
3xa

PostPostao/la iz dna duše dana 12/09/2008 11:20

sheilak je napisao/la:

Ovako, nema te zasto biti strah ici na CT glave - nista ne boli,a nece te vise muciti neizvjesnost.

Ja muku mucim sa sinusima, imam jake glavoblje, bolove oko ociju, zamagljenja, vrtoglavice, naticanja korijena nosa, arkada, pritisak, etc.
Posto ne smijem uzimati nikakve hemikalije , pomazem si inhalacijama kamilicom, ispiranjem fizioloskom otopinom, itd, dok ne bude moguce ukloniti tegobe na neki drugi nacin.

Najbolje bi bilo da uradis detaljne pretrage da otklonis svaku sumnju da je nesto ozbiljnije. Sinusi su ond maciji kasalj.
:-D

Jesu sinusi mačiji kašalj ako ih riješiš, ali znaju iskomplikovatio život ako misliš da ćeš riješiti parenjem nad čajem i sl.
Idi, uradi snimak, vidi šta je, ako se mora operativno riješiti riješi,ako je za antibiotike, antibioticima, samo riješi...
Ja sam tek nakon operacije, koju sam odgadjala, ozdravila od sinusa i to prije 15 godina i sada sam zdrava još uvijek (po tom pitanju, naravno :) )
Ponavljam iz prethodnog posta: baš zato što ne cure (ako snimak pokaže da su ti sinusi oboljeli), oni su opasniji.
Reći ću ti ne brini, ali samo pod uslovom da to završiš kod doktora do kraja...
Čuvaj se
iz dna duše

Sinusi

PostPostao/la Luce dana 20/10/2008 16:08

Kakva su vasa iskustva sa upalom sinusa? Moja dijagnoza je hronicna upala sinusa, sad trenutno pijem antibiotike pa cemo vidjeti hoce li biti hajra od toga..Inace vec duze vrijeme, povremeno, imam glavobolje, nos mi se zacepi pa ne mogu da disem, grlo stalno upaljeno...Doktorica je predlagala i neki operativni zahvat ako antibiotici ne upale, ali cula sam da je to prilicno bolno i neefikasno... Ima li neko ko je vec radio te oparacije da mi isprica svoje iskustvo?Ili inace, kojem metodu pribjegavate kad vam se upale?
Luce

Re: Sinusi

PostPostao/la piupiu dana 25/10/2008 12:56

Moru i ispiranju nosa, grla i to morskom vodom.
piupiu

PostPostao/la dr.gog dana 26/10/2008 21:42

Evo vako..i ja imam isti problem, a i kolegica @mIRCerka često kuka zbog sinusa.
Ja sam sam sebi napravio rusvaj čestim i prekomjernim uzimanjem antibiotika, sve u žurbi da se što prije riješim tegobe.Onda sam se sjetio gradiva iz srednje medicinske škole i osnovnog štiva o antibioticima koje je i danas aktuelno.
Najosnovnije je da se precizno zna koja bakterija uzrokuje upalu odn.infekciju sinusa.Nalaz kojim se to utvrđuje zove se serološki nalaz.U ovom slučaju radi se o uzimanju brisa nosa i ždrijela koje traje par minuta i vrši se štapićima sa namotanim sterilnim materijalom.Štapićem se pređe preko sluznice nosa i ždrijela,zatim se uzorak šalje na mikrobilošku analizu u laboratoriju.
Mikrobiolog, posebnim metodama, iz uzorka izoluje uzročnika infekcije, neku od brojnih vrsta bakterija.

Zatim se na istom uzorku vrši testiranje osjetljivosti te bakterije na pojedine antibiotike.Onaj antibiotik koji pokazuje najbolje rezultate u sprečavanju razmnožavanja bakterija i/ili koji ih najbolje uništava jeste lijek izbora.Taj nalaz se zove antibiogram.

Bris i antibiogram se najčešće rade u "paketu", i sa gotovim nalazom trebate otići svome ljekaru koji vam propisuje isključivo odgovarajući antibiotik,vodeći računa o alergijama na pojedine antibiotike(ukoliko ste osjetljivi).Ukoliko niste osigurani, obadva nalaza ne koštaju više od 30-40 KM, ali su zaista dragocjeni za uspješno liječenje.
Antibiotike treba uzimati tačno na vrijeme, u tačno propisanoj dozi i dovoljno dugo..

Nakon uzimanja antibiotika potrebno je ponoviti nalaze kako bi bili sigurni da infekcije više nema.Ukoliko je još prisutna, antibiogram će ponovo pokazati odgovarajući lijek izbora.

Dodatna terapija su kapi za nos sa sredstvom za smanivanje oteklosti sluznice nosa(Operil P,Benil i slično).Te kapi ne treba koristiti dugo i često zbog nuspojava navedenih u popratnom uputstvu.Ukoliko začepljenje nosa nije "jako" najbolje je ispiranje sa slanom prokuhanom vodom( ili već gotovim pripravkom iste ,koju možete uzeti u apoteci--mada su bezveze skupi).Pušenje i boravak u zadimljenom,prašnjavom, pretoplom ili pak suviše hladnom prostoru pogoršava bolest.

Ja lično sam ove godine koristio slanu vodu i kapsule Gelomyrtol forte koje su meni lično zaista pomogle.To je biljni ekstrakt koji razrjeđuje sekret unutar sinusa i olakšava izbacivanje i čišćenje sinusa veoma brzo.Može se koristiti i duže vrijeme, a detalji su naravno u uputstvu za upotrebu lijeka.Košta čini mi se oko 13 maraka.Svakako, ako je prisutna temperatura, krv u sekretu, glavobolja...liječenje OBAVEZNO vodi ljekar, a ne bilo ko sa bilo kakvim savjetima.
Čajevi od mente, kamilice, obilje vitamina i pravilna prehrana su od velike pomoći. :)
dr.gog

PostPostao/la dr.gog dana 26/10/2008 21:43

Evo vako..i ja imam isti problem, a i kolegica @mIRCerka često kuka zbog sinusa. :D
Ja sam sam sebi napravio rusvaj čestim i prekomjernim uzimanjem antibiotika, sve u žurbi da se što prije riješim tegobe.Onda sam se sjetio gradiva iz srednje medicinske škole i osnovnog štiva o antibioticima koje je i danas aktuelno.
Najosnovnije je da se precizno zna koja bakterija uzrokuje upalu odn.infekciju sinusa.Nalaz kojim se to utvrđuje zove se serološki nalaz.U ovom slučaju radi se o uzimanju brisa nosa i ždrijela koje traje par minuta i vrši se štapićima sa namotanim sterilnim materijalom.Štapićem se pređe preko sluznice nosa i ždrijela,zatim se uzorak šalje na mikrobilošku analizu u laboratoriju.
Mikrobiolog, posebnim metodama, iz uzorka izoluje uzročnika infekcije, neku od brojnih vrsta bakterija.

Zatim se na istom uzorku vrši testiranje osjetljivosti te bakterije na pojedine antibiotike.Onaj antibiotik koji pokazuje najbolje rezultate u sprečavanju razmnožavanja bakterija i/ili koji ih najbolje uništava jeste lijek izbora.Taj nalaz se zove antibiogram.

Bris i antibiogram se najčešće rade u "paketu", i sa gotovim nalazom trebate otići svome ljekaru koji vam propisuje isključivo odgovarajući antibiotik,vodeći računa o alergijama na pojedine antibiotike(ukoliko ste osjetljivi).Ukoliko niste osigurani, obadva nalaza ne koštaju više od 30-40 KM, ali su zaista dragocjeni za uspješno liječenje.
Antibiotike treba uzimati tačno na vrijeme, u tačno propisanoj dozi i dovoljno dugo..

Nakon uzimanja antibiotika potrebno je ponoviti nalaze kako bi bili sigurni da infekcije više nema.Ukoliko je još prisutna, antibiogram će ponovo pokazati odgovarajući lijek izbora.

Dodatna terapija su kapi za nos sa sredstvom za smanivanje oteklosti sluznice nosa(Operil P,Benil i slično).Te kapi ne treba koristiti dugo i često zbog nuspojava navedenih u popratnom uputstvu.Ukoliko začepljenje nosa nije "jako" najbolje je ispiranje sa slanom prokuhanom vodom( ili već gotovim pripravkom iste ,koju možete uzeti u apoteci--mada su bezveze skupi).Pušenje i boravak u zadimljenom,prašnjavom, pretoplom ili pak suviše hladnom prostoru pogoršava bolest.

Ja lično sam ove godine koristio slanu vodu i kapsule Gelomyrtol forte koje su meni lično zaista pomogle.To je biljni ekstrakt koji razrjeđuje sekret unutar sinusa i olakšava izbacivanje i čišćenje sinusa veoma brzo.Može se koristiti i duže vrijeme, a detalji su naravno u uputstvu za upotrebu lijeka.Košta čini mi se oko 13 maraka.Svakako, ako je prisutna temperatura, krv u sekretu, glavobolja...liječenje OBAVEZNO vodi ljekar, a ne bilo ko sa bilo kakvim savjetima.
Čajevi od mente, kamilice, obilje vitamina i pravilna prehrana su od velike pomoći. :)
dr.gog

PostPostao/la Compact dana 26/10/2008 21:59

Imao sam velikih problema sa sinusima do 14te godine! Bolila me glava i tekla mi je krv na nos. Išao sam doktoru i dva puta slikao glavu. Ustanovili su da se radilo o upalama sinusa, i doktorica mi je propisala "Anduz korijen"!!! Čudno kada ti doktor opšte prakse propiše nešto iz alternativne medicine. Meni je pomoglo. Nakon rata, rovova, smrzavanja, slabe ishrane i sveg što ide uz to opet me počela boliti glava. Otišao sam u prodavnicu na Baščaršiji, čini mi se da se zove butik badem, i kupio 100 gr anduz korijena. Opet mi je dobro i vama isto savjetujem. Komadić korijena se baci na užarenu ringlu i udiše se dim. Nije problem, ugodnog je mirisa, i koristi se jednom dnevno. Da bi Vam se srce smirilo, provjerite kod bilo koga ko se razumije u bolesti sinusa i pitajte za anduzov korijen. Pozdrav.
Compact

PostPostao/la Luce dana 27/10/2008 10:44

Dr Gog, da se razumijemo, ja sam najprije uradila sve pretrage (bris grla nosa, rendgen) pa sam na osnovu toga dobila terapiju. Kod mene je dijagnosticirana hronicna upala koja je nastala kao rezultat akutnih upala, brisom nije pronadjena nikakva bakterija, ali valjda su te akutne upalice koje nisam adekvatno lijecila (citaj nikako) dovele do hronicne upale. Inace i ja koristim te operil kapi, pored anitibiotika. Trudim se da nosim kapice, da ne perem kosu kad izlazim van i te male preventivne stvari fakat pomazu...
Fascinira me kako doktori olako savjetuju te oprativne zahvate iako su rezultati uglavnom losi. Pa valjda treba iscripiti sve moguce alternativne metode pa tek onda raditi pribjegavati operacijama, ali s obzirom gdje zivimo..nista me ne cudi
Luce

PostPostao/la lelica dana 27/10/2008 11:06

Luce je napisao/la:Kakva su vasa iskustva sa upalom sinusa? Moja dijagnoza je hronicna upala sinusa, sad trenutno pijem antibiotike pa cemo vidjeti hoce li biti hajra od toga..Inace vec duze vrijeme, povremeno, imam glavobolje, nos mi se zacepi pa ne mogu da disem, grlo stalno upaljeno...Doktorica je predlagala i neki operativni zahvat ako antibiotici ne upale, ali cula sam da je to prilicno bolno i neefikasno... Ima li neko ko je vec radio te oparacije da mi isprica svoje iskustvo?Ili inace, kojem metodu pribjegavate kad vam se upale?

imaš istu ovu temu takođe na zdravlju ja sam već o ovom pisala pa mi mrsko da se ponavljam a ima i komentara o operaciji pa potraži i naravno puno sreće u liječenju znam kako ti je vjeruj mi..........baš me sada boli glava - sinusi su u pitanju a ne piju mi se antibiotici a injekcije da ne spominjem, uglavnom trpim i koristim kapi za nos i malo se naparavam kamilicom i sl.........eto deveram nekako a mora se i raditi........... nadam se da sam ti pomogla sretno :)
lelica

PostPostao/la Luce dana 27/10/2008 11:51

lelica je napisao/la:
Luce je napisao/la:Kakva su vasa iskustva sa upalom sinusa? Moja dijagnoza je hronicna upala sinusa, sad trenutno pijem antibiotike pa cemo vidjeti hoce li biti hajra od toga..Inace vec duze vrijeme, povremeno, imam glavobolje, nos mi se zacepi pa ne mogu da disem, grlo stalno upaljeno...Doktorica je predlagala i neki operativni zahvat ako antibiotici ne upale, ali cula sam da je to prilicno bolno i neefikasno... Ima li neko ko je vec radio te oparacije da mi isprica svoje iskustvo?Ili inace, kojem metodu pribjegavate kad vam se upale?

imaš istu ovu temu takođe na zdravlju ja sam već o ovom pisala pa mi mrsko da se ponavljam a ima i komentara o operaciji pa potraži i naravno puno sreće u liječenju znam kako ti je vjeruj mi..........baš me sada boli glava - sinusi su u pitanju a ne piju mi se antibiotici a injekcije da ne spominjem, uglavnom trpim i koristim kapi za nos i malo se naparavam kamilicom i sl.........eto deveram nekako a mora se i raditi........... nadam se da sam ti pomogla sretno :)

hvala puno...potrazicu temu
Luce

PostPostao/la Leonid Breznjev dana 28/10/2008 11:11

Leonid Breznjev

PostPostao/la Luce dana 28/10/2008 12:57

hvala...nasla temu, sve proucila, jos samo da ozdravim :D
Luce

PostPostao/la sheilak dana 28/10/2008 13:26

[quote="babyline]
preporucujem biljne kapi na bazi propolisa i etericnih ulja kostaju od 5-10 km i taju dugo jer se sasvim malo stavljaju. a pravo prociste nos i pospjese izbacivanje sekreta!![/quote]

Da li mozda te kapi imaju neki poseban naziv i da li si upotrebljavala neko specificno etericno ulje?

Mene zaista sinusi muce - imam osjecaj kao da mi je cijelo podrucje oko ociju i nosa zabetonirano. Glavobolje su neopisive, zacepljenost nosa, oticanje arkada i korijena nosa... :evil:

Pokusacu sa propolisovim kapima i tim korijenom anduza.

Svima nam zelim brzo izlijecenje. :)
sheilak

PostPostao/la sheilak dana 28/10/2008 19:44

Hvala :)

Zvuci super, moracu isprobati!
sheilak

PostPostao/la Lauryn Hill dana 30/10/2008 05:44

I ja imam hronicnu u palu sinusa... i to vucem vec nekoliko godina! Antibiotike sam probala - ne pomazu, svakakvih drugih ljekova koje su mi dokrorti prepisivali, Inhalirala se na ovo-na ono, more, ispiranje nosa, kapi koje-kakve - NISTA MI NIJE POMOGLO! :( Jednino sto mi pomaze (koliko-toliko) su Penicillin injkcije... koje dva puta godisnje primam, i to po deset dana po dvije na dan! Doktor mi je rekao da imam najgoru hronicnu upalu sinusa koje je on u svojoj karijeri vidjeo! I jos nesto... posto mi ni jedne druge kapi za nos ne pomazu osim Operila za odrasle, a bez njih BUKVALNO ne mogu zivjeti tako da sam postala OVISNA o njima!!!! :( Pored kapi za koje su mi btw doktori rekli "da mi ne mogu nista drugo prepisati jer nema efekta na mene", da i dalje koristim Operil!!!!!!! :shock: :shock: A vecina ljudi koji koriste te kapi zna da se kapi ne smiju koristiti duze od 5 dana jer stete sluznicu....a ja ih koristim vec GODINAMA!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
UZAS ZIVI... pored kapi takodjer pijem razlicite ljikove protiv bolova koje su mi doktori prepisali! :roll:
Mene Boga mi, hem sto sinusi sam i od sebe, hem sto lijekovi protiv bolova koje pijem, polahko ali sigurno killiraju! :-) :(
...ah, eto ja se fino izjadah! :lol:
:run:
Lauryn Hill

PostPostao/la amelino dana 01/11/2008 12:26

amelino

PostPostao/la klinjo2 dana 10/12/2008 18:38

Zamolio bih osobe koje koriste tablete Gelomyrtol da mi napisu kako se piju, tj. doziranje, koliko puta na dan se piju, na koliko sati... Mama mi je bacila kutijcu s upustvima, a ostala mi jedna tabla....! :x

PLISSSSSS hitno jeee ubise me sinusi, a sad ce mi ispiti ne znam kako cu ucit
klinjo2

PostPostao/la sadeta dana 17/12/2008 17:34

Lauryn Hill je napisao/la:I ja imam hronicnu u palu sinusa... i to vucem vec nekoliko godina! Antibiotike sam probala - ne pomazu, svakakvih drugih ljekova koje su mi dokrorti prepisivali, Inhalirala se na ovo-na ono, more, ispiranje nosa, kapi koje-kakve - NISTA MI NIJE POMOGLO! :( Jednino sto mi pomaze (koliko-toliko) su Penicillin injkcije... koje dva puta godisnje primam, i to po deset dana po dvije na dan! Doktor mi je rekao da imam najgoru hronicnu upalu sinusa koje je on u svojoj karijeri vidjeo! I jos nesto... posto mi ni jedne druge kapi za nos ne pomazu osim Operila za odrasle, a bez njih BUKVALNO ne mogu zivjeti tako da sam postala OVISNA o njima!!!! :( Pored kapi za koje su mi btw doktori rekli "da mi ne mogu nista drugo prepisati jer nema efekta na mene", da i dalje koristim Operil!!!!!!! :shock: :shock: A vecina ljudi koji koriste te kapi zna da se kapi ne smiju koristiti duze od 5 dana jer stete sluznicu....a ja ih koristim vec GODINAMA!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
UZAS ZIVI... pored kapi takodjer pijem razlicite ljikove protiv bolova koje su mi doktori prepisali! :roll:
Mene Boga mi, hem sto sinusi sam i od sebe, hem sto lijekovi protiv bolova koje pijem, polahko ali sigurno killiraju! :-) :(
...ah, eto ja se fino izjadah! :lol:
:run:

potpuno te kontam, kad sam imala zadnju veliku upalu (samo te i brojim, kad po 5 dana moram lezati na jednoj strani jer se ne mogu okrenut na drugu od sinusa, a da ustanem pomisljam samo kad moram na wc :( ) nakon popijenog pakovanj amoxibosa sam otisla doktoru, snimila sinuse i onda otisla specijalisti, koji me je, nakon sto je pogledao snimke, samo pitao, onako sazaljivo: a jel te puno boli? :cry: i taj mi je doktor propisao neke "konjske" antibiotike, ali je rekao da se vjerovatno nece nista rijesiti tako nego da trebam odraditi operaciju (sto meni ne pada na pamet kod nasih doktora uradit, kad vidim ko je sve danas doktor)
ono sto me ljuti je to da mi niko nikad nije ni ponudio da uradim bris i ove nalaze koje sada spominju!!! pijem svakakva sranja i unistavam sopstveni imunitet a njima ne pada na pamet da mi uzmu bris is kontaju sta je u pitanju! sve ove godine...
idem sutra doktoru po uputnicu majke mi i ima da zahtijevam da urade bris!!!
sadeta

PostPostao/la sheilak dana 17/12/2008 17:41

babyline je napisao/la:korjen anduza sam isto probala, i super je. evo ti naziv kapi koje ja koristim: Biljana - biljno ulje sastav: etericno ulje eukaliptusa, lavande, planinsakog borta, korjen gaveza, cvijet nevena, list koprive, cvjet hajducice, ulje kukuruznih klica. cijena 10 KM. ima sigurno i drugih varijatni...

Trazila sam ove kapi, ali nisam ih nasla, na zalost. Uzela sam " Propolaid" Rino sprej, na bazi propolisa - proizvodjac je ESI iz Italije. Dobre su, pomogle su mi, iako bol i otok nisu potpuno nestali, tj. cim prestanem uzimati ovaj sprej, vrate se.

Zanima me, ako neko zna, da li upala sinusa moze biti izazvana alergijskom reakcijom . Ja, pored otoka arkada i korijena nosa, dakle podrucja oko ociju, jako cesto kisem, oci mi suze i nos mi je stalno zacepljen. Upale grla takodjer su ceste. :(
sheilak

PostPostao/la Ponekad s'proljeca dana 17/12/2008 17:45

Isperi nos sa domacom rakijom tako da kroz nos progutas istu!!!!

Jest grozno ali presjec upalu u startu!!!!! Ako ipak ne izdrzis onda razmuti morsku so u mlakoj vodi pa usmrkavaj na nos.
Ponekad s'proljeca

PostPostao/la sheilak dana 17/12/2008 17:50

Sol sam stavljala i jeste mi pomoglo, ali na kratko. Sa rakijom nisam pokusala, ali hocu! Samo ne znam da li to pomaze i kod hronicne upale, ali cu pokusati u svakom slucaju :-D
sheilak

Sljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.