SERVIS ZA CITROEN!!!!!!!!HITNO

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

SERVIS ZA CITROEN!!!!!!!!HITNO

PostPostao/la beco dana 12/10/2006 13:39

Znali iko dobar servis ili majstora za citroen vozila, sa dobrom dijagnostikom osim onog kod pijace ciglane. Radi se o citreonu zx koji ima problem sa cinjenicom da se gasi u voznji, starta bez problema ali cim se skine malo noga sa gasa ili kad se uspori pred semafor jednostavno se ugasi.

P.S. Situacija je oznacena pod hitno!
beco

PostPostao/la Como_Sarajevo dana 12/10/2006 13:42

Fataj se Ilijaša.Dole ti je ovlašteni servis.
Como_Sarajevo

PostPostao/la mehopuzic dana 12/10/2006 22:04

Plavac je napisao/la:Fataj se Ilijaša.Dole ti je ovlašteni servis.

jel još uvijek? bio je prije rata
mehopuzic

PostPostao/la dr.iver dana 13/10/2006 18:36

mislim da se firma zove abc1968 ili slicno tome.
dr.iver

PostPostao/la AA CA dana 13/10/2006 23:45

Hajde da ti pomognemo. Citroen je uvijek bio, a i sada je avangarda automobilske industrije. A da bi ti pomogli treba nam malo vise podataka o tvom ZX:
- karakteristike motora: snaga, zapremina, vrsta goriva, način ubrizgavanja goriva;
- godina proizvodnje, broj šasije, jedan bitan broj za Citroenova vozila koji se zove organizacijski broj ako ga slučajno znaš, broj kilometara koje je ZX prešao.
- gdje sipaš gorivo, kada si mijenjao filter goriva i zraka, svjećice ako ih vozilo ima, da li se motor gasi kada je hladan ili samo kada se ugrije, da li motor troši ulje ili rashladnu tekućinu, da li je motor glasniji - bučniji nego ranije ili da li se trese - osciluje kada radi u praznom hodu -"leru"

Ukratko, stvar može biti trivijalna, ali takođe vrlo ozbiljna. ( Da te ipak ne uplašim ?)

A sada šta bi moglo da bude:
Ako imaš dizel motor (1.9D ili TD) i ako se motor gasi kada je topao problem bi mogao biti u padu kompresije motora ili pumpi visokog pritiska tzv "BOŠ" pumpi. Tada bi motor bilo teško pokrenuti - "upaliti" sve dok je topao.
Ako imaš benzinsko motor (1.1i 61KS - veoma rijedak, 1.4i 75KS, 1.6i 90KS, 1.8i 109 - 117KS ili mozda 2.0i 167KS - znas postojala je izvedenica ovoga vozila za normalno koristenje iz njegove reli, odnosno trkaće varijante koja je nosila oznaku VULKAN i imao je 225KS, a Citroen je na bazi ovoga vozila napravio posebno vozilo sa kojim je dva, odnosno tri puta osvojio reli Pariz - Dakar) najvjerovatnije imaš problem sa ubrizgavanjem goriva koje je na tvom vozilu ili monopoint ili kombinacija upravljanog karburatora izvršnim elementima. Ako imas neku od posljednjih generacija vozila (97/98) sa benzinskim motorom problem može biti i u elektronskom nadzoru rada - tzv računaru ubrizgavanja.

Ako nećeš da ideš kod onih na ciglane (ima tamo koliko ja poznajem taj servis jako dobrih ljudi i majstora samo su oni ovlašteni servis i drže se Citroenovih standarda (uostalom to radi svaki ovlašteni servis) što znači: promjeni pokvareno novim orginalnim dijelom i neće te boliti glava - odnosno njih, jer oni na svaki ugrađeni dio daju fabričku garanciju od godinu dana, a to takođe ima svoju cijenu (a koliko ja znam iz ličnog iskustva u Sarajevu ima i puno skupljih ovlaštenih servisa), pokušaj da ti kvar detektuju u BIHAMK-u. Takođe koliko znam u Velešićima radi izvjesni autoelektričar pod nadimkom "STRUJA", mislim da mu prezime počinje sa slovom A (Alagić ili slično). Ima jednog izvanrednog mladog majstora koji šuti i radi i pravi čuda, a imaju i uređaj za detekciju kvarova na svim tipovima vozila. I u Tuzli postoji Citroenova ekipa, veoma sposobna, probaj putem informacija u pošti ili preko stranice BH telekoma doći do njihovog broja telefona, mislim da servis nosi naziv PAVIĆ ili slično.

Pa prijatelju sretno. Nadajmo se da se negdje samo "otkačila" neka žica i da nije prestala raditi elektronska regulacija na monopoint ubrizgavanju (brizgaljka+tijelo+elektronski sklop za regulaciju+regulator praznog hoda - orginal BOSCH cca 1.400,00 do 2.000,00KM MPC sa PDV-om bez ugradnje - nazdravlje.) laku noć.
AA CA

Re: SERVIS ZA CITROEN!!!!!!!!HITNO

PostPostao/la Salko sto je u vodu skako dana 13/10/2006 23:53

beco je napisao/la:Znali iko dobar servis ili majstora za citroen vozila, sa dobrom dijagnostikom osim onog kod pijace ciglane. Radi se o citreonu zx koji ima problem sa cinjenicom da se gasi u voznji, starta bez problema ali cim se skine malo noga sa gasa ili kad se uspori pred semafor jednostavno se ugasi.

P.S. Situacija je oznacena pod hitno!

ja mislim da su svjecice il je negdi zica gola pa kad dodje u kontakt sa sasijom ..prazni aku....
Salko sto je u vodu skako

PostPostao/la Edo-Tito dana 19/10/2006 11:51

ABC 1968, Sarajevo - Ciglane
Edo-Tito

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.