Sarajevo-Tuzla

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Sarajevo-Tuzla

PostPostao/la Alkos dana 01/02/2010 18:43

Ovih dana bih trebao zaputiti se u Tuzlu. Obzirom da do sada nisam isao vlastitim automobilom, zamolio bih sve koji imaju iskustva da mi pomognu i daju pokoji savjet kojim putem ici. Da li preko Zenice i Doboja, ili ipak onim standardnim putem preko Karaule?! Koliko vremenski bi mi trebalo jednim, a koliko drugim putem?
Receno mi je da ne pomisljam u zimskom periodu i ovakvim/nikakvim uslovima voznje ici preko Karaule, a i da imaju neki radovi na cesti?!

Hvala puno na pomoci!
Alkos

Re: Sarajevo-Tuzla

PostPostao/la fantom* dana 01/02/2010 19:08

za udobnu i BRZU vožnju, iako nešto duža dionica...preko zenice

za SPORU, rizičnu (šleperi, krivine, rizično preticanje...) vožnju (iako kraća dionica) je preko Karaule

vremenski mislim da na isto izađe, s obzirom da se prvom opcijom brže vozi, mada je i na dionici Maglaj-Doboj-uzla dosta gužva i usporava se vožnja
fantom*

PostPostao/la LeKo dana 01/02/2010 19:09

Ma preko karaule zakon, radovi su bušenje tunela i ne ometaju saobraćaj. Preko karaule si po normalnom vremenu za oko 2 i po sata u TZ (normalne vožnje). Imaš oko 125 km. Preko doboja je puno dalje i kilometrima i vremenski.
LeKo

PostPostao/la dinaraaa dana 01/02/2010 19:20

-Preko karaule je loše zimi i što je cesta uska brdovita nemogućnost preticanja kamiona kojih ima dosta....al ako te potrefi sreća 2 -2,5 sata si u Tz

-Preko Zenice i Doboja također neki radovi al bolja je cesta preglednija brža i mogućnost preticanja šlepera..ali po lijepom vremenu i uvijetima ti treba 3 - 3,5 sata :-?
dinaraaa

PostPostao/la starii dana 01/02/2010 19:37

pošto ides prvi put racunaj 2.5 sata do tuzle preko karaule, u biti zimi je pun opasan samo ako pada snijeg, ako ne pada put se dobro cisti pa nema frke da brines..pazi na karauli na krivine znaju malo zanijeti vozaca al nista strasno..policija ti je čevljanovićima i tu vozi oko 40km/h, imas jedne olovskim lukama, mislim da su jedni u bakicima, na sredini karaule znaju nekad cekati, onda kad prodes kladanj kod energopetrolove pumpe, i imas jedne u durdeviku il zivinicama...ako naletis na kamione pusti ih da produ da se ne peglas sa njima i nemoj ih preticati nije bas put za preticanja...ja cesto putujem tom relacijom i treba mi manje od dva sata sto zimi sto ljeti, al ja bas imam iskustva na tom putu pa znam preticati i po karauli jer znam gdje je koja krivina al to tebi ne bih preporucio :)
preko zenice i doboja ti ne bih preporucio, duzi je put,zna se bas odužiti...
starii

PostPostao/la Alkos dana 01/02/2010 19:41

Hvala puno svima na pomoci! U interesu mi je da je kraci put, tako da cu se ipak odluciti za varijantu preko Karaule, obzirom da se preko Doboja put zna oduziti...
Ono sto bi mi jos mogao pomoci @starii ako cesto putujes prema Tuzli, jeste mala preporuka gdje dobro i kvalitetno jesti. :mrgreen:

Hvala jos jednom svima.
Alkos

PostPostao/la starii dana 01/02/2010 20:33

Alkos je napisao/la:Hvala puno svima na pomoci! U interesu mi je da je kraci put, tako da cu se ipak odluciti za varijantu preko Karaule, obzirom da se preko Doboja put zna oduziti...
Ono sto bi mi jos mogao pomoci @starii ako cesto putujes prema Tuzli, jeste mala preporuka gdje dobro i kvalitetno jesti. :mrgreen:

Hvala jos jednom svima.

imas imidz kod semizovcu, imas planinski dom na sred karaule, i par restorana kad ulazis u kladanj iz sarajeva sa desne strane...također imas restoran prodaje finu pastrmku sad ne zna tacno kako se zove to naselje dode iza kladnja kad se spustas prema tuzli, pise reklama uglavnom janjetina je glavno jelo hahaha..sretno :)
starii

PostPostao/la jefferson dana 01/02/2010 21:08

Alkos je napisao/la:Hvala puno svima na pomoci! U interesu mi je da je kraci put, tako da cu se ipak odluciti za varijantu preko Karaule, obzirom da se preko Doboja put zna oduziti...

Hvala jos jednom svima.

S obzirom na tvoj nick trebao si prvo pitati gdje ima dobro popiti :D
jefferson

PostPostao/la EUROBIH dana 01/02/2010 23:23

sjedi ti jarane u kući i ne miči nikuda...rat još nije završio :lol:
da si ovo spominjao 1995,pa čovjek da ti pomogne,al brate 15.godina od kraja rata...........
desetine hiljada auta dnevno prolazi bez problema preko karaule i zimi i ljeti.......

odavno se nisam tako dobro nasmijao!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
pa malo veći gradovi imaju duže ulice nego put tuzla -sarajevo!!!
EUROBIH

PostPostao/la Alkos dana 01/02/2010 23:25

jefferson je napisao/la:

Hvala jos jednom svima.

S obzirom na tvoj nick trebao si prvo pitati gdje ima dobro popiti :D

:mrgreen: Ne ide to bez meze...
Alkos

PostPostao/la Alkos dana 01/02/2010 23:31

EUROBIH je napisao/la:sjedi ti jarane u kući i ne miči nikuda...rat još nije završio :lol:
da si ovo spominjao 1995,pa čovjek da ti pomogne,al brate 15.godina od kraja rata...........
desetine hiljada auta dnevno prolazi bez problema preko karaule i zimi i ljeti.......

Nikada nisam vozio preko Karaule zimi,vjeruj, zato i pitam da mi neko pomogne. A i da usput provjerim opciju preko Doboja. Ne znam sta je problem pitati, ko da u guzici imam stotine hiljada kilometara tim putevima. Jel me zbog toga treba biti sramota mozda? Inace ne putujem nikako prema Tuzli, uvijek prema Zenici, Brodu i sta sada trebam gatati kakvi su putevi? Neko kaze ne valja put zimi, neko kaze valja, neko kaze ne idi niposto, idi preko Doboja, pa hajde ti budi pametan...

Ne mogu da vjerujem da se u svakoj temi nadje neko "pametan" :mrgreen:
Alkos

PostPostao/la avantgarde dana 01/02/2010 23:49

Sarajevo-Tuzla i nije neka distanca,moze i biciklom :-D .
Da si pitao npr.Sarajevo-Amsterdam e onda bi se moglo svasta napisati a ovo Sa-Tz imas samo dvije varijante.
Sretan put i vako i vako.
avantgarde

PostPostao/la bug dana 01/02/2010 23:50

Alkos je napisao/la:Ovih dana bih trebao zaputiti se u Tuzlu. Obzirom da do sada nisam isao vlastitim automobilom, zamolio bih sve koji imaju iskustva da mi pomognu i daju pokoji savjet kojim putem ici. Da li preko Zenice i Doboja, ili ipak onim standardnim putem preko Karaule?! Koliko vremenski bi mi trebalo jednim, a koliko drugim putem?
Receno mi je da ne pomisljam u zimskom periodu i ovakvim/nikakvim uslovima voznje ici preko Karaule, a i da imaju neki radovi na cesti?!

Hvala puno na pomoci!

do nisicke visoravni puteve ciste sarajevoceste, to im je zadnja rupa na sviralu i dotle mozes imati problema :D dalje sve uredno do tuzle :oops:
bug

PostPostao/la starii dana 01/02/2010 23:54

alkos kad dodes u kladanj skrenes lijevo pa kroz kladanj i samo pravo i dodes do muske vode..napi se ba ko cojk te vode, mozda naveče bude sta sa zenom :D
starii

PostPostao/la Alkos dana 02/02/2010 00:03

starii je napisao/la:alkos kad dodes u kladanj skrenes lijevo pa kroz kladanj i samo pravo i dodes do muske vode..napi se ba ko cojk te vode, mozda naveče bude sta sa zenom :D

:mrgreen: :thumbup:
Alkos

PostPostao/la shlauf dana 02/02/2010 00:37

starii je napisao/la:alkos kad dodes u kladanj skrenes lijevo pa kroz kladanj i samo pravo i dodes do muske vode..napi se ba ko cojk te vode, mozda naveče bude sta sa zenom :D

To ti prob'o ????? :mrgreen:
Ima li kakvog efekta ??

Alee aleeeeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la johntra dana 02/02/2010 00:56

Put preko Karaule je totalno napuhana priča, bar kad se misli o nekoj opasnosti...u suštini može se reći da je potpuno normalan put i da nema nikakvih većih opasnosti...za neke putne pravce u BiH, Karaula ispada autoput..zna ponekad biti gužve i šlepera, ali ništa zabrinjavajuće...eh, kako volim taj put, pogotovo zimi... :D
johntra

PostPostao/la mayab dana 02/02/2010 08:07

Ma ljudi, slobodno preko Karaule, naravno bez sve 4 zimske gume i lanaca u gepeku ne kretati(kao i svugdje drugdje)!
U principu, problematicno moze biti samo ako se tim putem zadesis u trenucima intenzivnih snjeznih padavina, zbog "tromosti" cestara
mayab

PostPostao/la EUROBIH dana 02/02/2010 09:54

Alkos je napisao/la:
EUROBIH je napisao/la:sjedi ti jarane u kući i ne miči nikuda...rat još nije završio :lol:

Nikada nisam vozio preko Karaule zimi,vjeruj, zato i pitam da mi neko pomogne. A i da usput provjerim opciju preko Doboja. Ne znam sta je problem pitati, ko da u guzici imam stotine hiljada kilometara tim putevima. Jel me zbog toga treba biti sramota mozda? Inace ne putujem nikako prema Tuzli, uvijek prema Zenici, Brodu i sta sada trebam gatati kakvi su putevi? Neko kaze ne valja put zimi, neko kaze valja, neko kaze ne idi niposto, idi preko Doboja, pa hajde ti budi pametan...

nemoj srećo nemoj danas.....pa kad već putuješ ka brodu i doboju,skreni desno i ulaziš u federaciju i pola sata ti je do tuzle..........kad već znaš :bih: taj dio puta......

pametni ti nudi GARMINA da ne uđeš u ............. :shock: .
EUROBIH

PostPostao/la LongDong dana 02/02/2010 11:08

EUROBIH je napisao/la:pola sata ti je do tuzle.

Jest ako si krkančina od vozača, pa ne jebeš ni ograničenja, ni znakove, ni sve što ima veze sa bezbjednosti u saobraćaju.
LongDong

PostPostao/la Betand dana 02/02/2010 15:04

bug je napisao/la:
Alkos je napisao/la:Ovih dana bih trebao zaputiti se u Tuzlu. Obzirom da do sada nisam isao vlastitim automobilom, zamolio bih sve koji imaju iskustva da mi pomognu i daju pokoji savjet kojim putem ici. Da li preko Zenice i Doboja, ili ipak onim standardnim putem preko Karaule?! Koliko vremenski bi mi trebalo jednim, a koliko drugim putem?

Hvala puno na pomoci!

do nisicke visoravni puteve ciste sarajevoceste, to im je zadnja rupa na sviralu i dotle mozes imati problema :D dalje sve uredno do tuzle :oops:

ovo potpisujem kao čovjek koji bar 2 puta sedmično ide za Tuzlu , Karaula je super i očišćena i posuta i sve 5 , sto put je gora nišička , več sam negdje pisao ja još nisam sreo ih da posipaju tamo ...samo ti kolega lagano za Tz ovim putem , za max 2,5 sata si u TZ , mi sto češće idemo znamo put i mozemo i za 2h nekad i manje , ja se u glavnom po noći vraćam , nema gužve i brže je, al te mora zaustavit negdje policija stoga poštuj znakove ...
Betand

PostPostao/la Alkos dana 02/02/2010 17:05

EUROBIH je napisao/la:
Alkos je napisao/la:

nemoj srećo nemoj danas.....pa kad već putuješ ka brodu i doboju,skreni desno i ulaziš u federaciju i pola sata ti je do tuzle..........kad već znaš :bih: taj dio puta......

pametni ti nudi GARMINA da ne uđeš u ............. :shock: .

Ne zNAM, nisam NAS, vec sam njihov. :wink: :shock:
Haj sad u skokovima...
Alkos

PostPostao/la Treskavica dana 05/02/2010 14:53

Meni nema ljepseg puta za Sarajevo nego preko Karaule ili preko Bihaca. Ono preko Doboja mi se smrkne kad vidim one kese sto vise uz Bosnu. Nedavno sam isao preko Doboja, nigdje janjetine da se okrece, a prek Karaule nema da fali.
Treskavica

PostPostao/la inspiron dana 05/02/2010 17:41

Jaoooooo, a kako cu ja do stupa sa carsije, da opalim desno pored energoinvesta pa iza pofalica i da skrenem lijevo kod kineza pa na otoku ili tamo kud trola pichi :roll: :roll:
inspiron

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: titinho, Tkanton i 8 gostiju.