Sarajevo - Tirana preko Crne Gore, savjet pls

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Sarajevo - Tirana preko Crne Gore, savjet pls

PostPostao/la Ridjobrki dana 23/11/2011 14:33

Ukratko: kuda? :)

Trebam savjetovati stranca koji ide za Tiranu a ne ide mu se preko Kosova. Gledam na Google maps i ne mogu im vjerovati jer na mapi nema čak ni puta M-4 u BiH (polazak je iz BL pa ću mu savjetovati savjetovati da ide BL-DO-ZE-SA; M-4 pa M-17) a mogu mislit :) koliko su onda pouzdani ostali podaci Bog neka dragi zna... :-) :-) :-)

Kuda od Sarajeva dalje? :-?
Ridjobrki

Re: Sarajevo - Tirana preko Crne Gore, savjet pls

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 23/11/2011 14:54

Suviše sam star da bih ti mogao pomoći, ali, ako mene pitaš, probaj:

http://www.viamichelin.com/

Ja ga često koristim i sasvim je ok.
tip - koristi opciju "VIA" ako obavezno želiš da prođeš kroz neki grad.

evo ova ti je bez Kosova, 420km?
http://www.viamichelin.com/web/Itinerai ... eConso=5.6
Šta misliš?
chuchumbamayumbe

PostPostao/la Ridjobrki dana 23/11/2011 15:06

Hvala, znam za viamichelin i on savjetuje da se ide preko Dubrovnika. E sad, i ja vjerujem da je put najbolji tuda ali definitivno nije najkraći i plus ima dva prelaska granice više. Ne znam ima li ko iskustva sa putevima preko Crne Gore - Gacko pa Nikšić ili kuda već... :-?
Ridjobrki

PostPostao/la Ridjobrki dana 23/11/2011 15:09

chuchumbamayumbe je napisao/la:
evo ova ti je bez Kosova, 420km?
http://www.viamichelin.com/web/Itinerai ... eConso=5.6
Šta misliš?

E, ta me zanima. Kontam kakav je put, je li preporučljivo sada ići tuda s obzirom na vrijeme... :-? Postoji li put uopšte jebajiga pošto kad kreneš praviti rutu od BL pa ti ne prikaže da imaš put do Prnjavora na googlemaps onda se zapitaš...
:-D
Ridjobrki

PostPostao/la povremeni gost dana 23/11/2011 15:20

Ja sam u septembru prosao tim putem, imas dvije opcije i to:
1.Sarajevo - Podgorica - Tuzi - Hanni Hotit (granicni prelaz Albanija) Skadar - Tirana (Sjeverna strana Skadarskog jezera)
a) preko Foce (ne preporucujem u ovo doba godine zbog dionice Foca - Niksic)
b) Preko Mostara (B.Luka - Bugojno - Prozor - Mostar - Trebinje - Niksic - Podgorica)
Ovdje je mali problem oko 25 kilometara makadama koji je podloga za autoput od Granice prema Skadru (ali je prosjecna brzina za malo auto tipa Toyota Avensis 50 km/h) i skrati oko 70 km puta

2. Sarajevo - Podgorica - Ulcinj - Albanija - Skadar - Tirana (Juzna strana Skadarskog jezera)

Ovo je dobro dalji put i od Ulcinja do Skadra je put uzak (kao preko Svitave za Neum ako nije i uzi i losiji) ovo je dionica oko 2h duza za vozit iako se ide kroz tunel prema Budvi.
Ja kad idem, idem na ovu "sjevernu stranu Skadarskog jezera)

Sretan Put
povremeni gost

PostPostao/la povremeni gost dana 23/11/2011 15:23

Pardon Nije Budva nego Bar i onda preko Ulcinja ganjas Muricane
povremeni gost

PostPostao/la winnie dana 23/11/2011 15:24

najkrace od sarajeva je preko rogoja (put za focu). onda za niksic i podgoricu. od podgorice mislim da nije problem do skadra i dalje je ravno sve. najproblematicniji dio je od drine do granice sa cg, 15-tak km. manje problematicno je od granice do niksica, ali treba biti oprezan (krivine, kanjon itd.).
winnie

PostPostao/la Wind dana 23/11/2011 15:57

Zavisi kakav put hoce...sto brzi i bolji ili neka normala, laganica, uzivat u krajoliku i tako to....

Dakle, jedna od varijanti, zapravo najkraca je, znaci nekako je vec dosao do SA i sad idemo Trnovo, Miljevina, Brod/Foca (ne ulazis u Focu, odvajanje je prije samog mjesta), malo prije Foce velika raskrsnica, ides desno, pa onda odmah lijevo peko mosta (sad si usao i odmah izasao iz Broda :D ).

Eh sada nastupa drama...ima negdje oko 20 km tankog, zivopisnog puta...mjestimicno je makadam, khm, hocu reci asfalt, a mjestimicno je sirine, a jgb. negdje oko 180 cm :D , ali mislim put je OK :-)

Evo ti slika tog puta...

slika
slika

to je znaci put za Šćepan Polje, gr. prijelaz. Nekako mi crnogorski zvuči.

Usput imas nekoliko mjesta gdje moze da se odmori (u prirodi naravno, jer pumpe i restorna nejma) i da se okusa u splavarenju rijekom Drinom ili Tarom.

E, kad to savlada, onda dolazi šlag na tortu u vidu drvenog mosta kojim simbolično i napušta suverenu teritoriju BiH a koji ujedno i predstavlja sliku nam države.

Evo slika mosta...

slika

Nakon toga, ulazi u predivan kanjon rijeke Tare, zatim pravac do Podgorice preko Nikšića. Put je odličan. More 120 km/h.

Tu ima 2 varijante puta do Skadra u AL, okolo Skadarskog jezera. Ja sam isao duzim putem preko Bara i Ulcinja, i put je nako, moze proc (gr. prelaz Sukobin). A gornjom stranom nisam isao ali cujem da ni tamo nije nista bolje ali je krace (gr. prelaz Hani & Hot).

Sad smo vec u Skadru i odatle, vecim dijelom auto putem (cca 2h) koji je free pici za Tiranu. Ovdje nema nikakvih problema.

Sretno!
Wind

PostPostao/la Dr.Mr.Fr. dana 23/11/2011 16:09

Za focu pa preko žabljaka, malo je horror film navece ali po meni je to naj put. sretno :mrgreen:
Dr.Mr.Fr.

PostPostao/la johntra dana 23/11/2011 16:19

povremeni gost je napisao/la: prosjecna brzina za malo auto tipa Toyota Avensis 50 km/h) i skrati oko 70 km puta

Je li ovo bilo službeno? :D
johntra

PostPostao/la Ridjobrki dana 23/11/2011 17:37

Ljudi, hvala puno, naročito tebi @wind - tačno to mi je trebalo!

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :sax:
Ridjobrki

PostPostao/la Wind dana 23/11/2011 18:40

Na usluzi forumašima... :sax:

Ozbiljno, put je OK, osim tog dijela Brod granica sa CG ali to daje draž putovanju. Prvom prilikom opet idem istom rutom. Meni je to bolje 100x nego ici autoputem.
Wind

PostPostao/la plemba dana 24/11/2011 14:50

Wind je napisao/la:Na usluzi forumašima... :sax:

Ozbiljno, put je OK, osim tog dijela Brod granica sa CG ali to daje draž putovanju. Prvom prilikom opet idem istom rutom. Meni je to bolje 100x nego ici autoputem.

ovaj dio od foce do scepan polja je malo zeznut kad je zima, al posto jos nema snijega, nije nikakav problem. a kad se prede granica onda ide jednostavno.

sto se tice puta podgorica - tirana, nekoliko puta sam iz podgorice isao i svaki put sam koristio relaciju podgorica - skadar (obilazak sjevernom obalom skadra) - tirana. uzak put do albanske granice, nakon granice su trenutno radovi na toj dionici puta do skadra, tako da se ide malo sporije. nakon skadra je ok cesta do tirane, bez problema se vozi.

a usput ce vidjeti i sijaset malih bunkerica sto ih je enver hodza dao izgraditi :D
plemba

PostPostao/la pametolog dana 25/11/2011 14:42

Vozio Sarajevo - Tirana, zadnji put jesenas.
Sarajevo - Trnovo - Foca (iliti preko mosta par kilometara prije Foce desno) - Crna Gora. Tih 20-30 kilometara od Foce do granice je prilicno lose, ali eto nekako se prodje, a do Foce standardna bosanska magistrala. Kad predjes u Crnu Goru put i nije tako los, opet prvih 10tak kilometara je nako, a poslije preko Niksica do Podgorice vise nego OK. Isao sam sjeverno od Podgorice pa do Skadra (prelaz Hani Hotit) i toplo bih preporucio da se ne ide tim putem - 30 kilometara katastrofalnog makadama, gotovo neupotrebljiv put na nekim dijelovima. Kad prodjes Skadar, put je sasvim OK, dijelom Albanski autoput :-) ,dijelom magistrala. Vidio sam nekoliko policijskih auta sa radarima uz put.
Vozio sam i "zaobilaznim" juznim putem od Podgorice preko Bara/Ulcinja pa na Skadar. Ni taj put nije nesto aman, ali je hipersuperhajvej za Hani Hotit - Skadar i uvijek bi prije isao ovom rutom (kilometrima duzi put, ali vremenski je tu negdje ili krace, ali neuporedivo je ugodnije za vozit).
Nije tesko naci puteve, prilicno je tesko zalutat. Ako imalo pazis i pratis putokaze i logiku, stignes kako treba. Racunaj da ti treba jedno 8 - 9 sati od Sarajeva do Tirane.
pametolog

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.