SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator/ica: Muhamed Đakmić

Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

PostPostao/la smak dana 05/05/2012 10:03

Raspored je napisao/la:Ukoliko ovo čita neko iz političkih stranki molim vas uputite slijedeće prijedloge u parlamentarnu i vladinu proceduru, sigurno će te dobiti značajne političke poene i riještiti djelimično pitanje nasilja na ulicama:

1. U skladu sa političkim sporazumom o državnoj imovini od 9.3.2012. godine tražite da se kasarne Safet Zajko i Enver Šehović uknjiže kao vlasništvo Federacije i uz minimalne popravke od njih naprave zatvori.
2. Razgovarajte sa Ministarstvom odbrane BiH da se još jedna kasarna u solidnom stanju tipa "7. muslimanske brigade" konvertuje u drugo odjeljenje Zeničkog KPZ-a.
3. Izmjenama i dopunama krivičnog zakona FBiH za slučaj ubistva, teškog i lakog ranjavanja te izuzetno drskog ponašanja povećati kaze za 50% i time smanjiti mogućnost sudijama da izriču neprimjereno male kazne.

upravo ovo treba uraditi, dobra ideja!
smak

PostPostao/la hladan.preminger dana 05/05/2012 10:05

shuriken' je napisao/la:može li neko ponoviti koja je procedura za oružni list i nabavku pištolja?

čuo sam da ima dobra streljana na Zetri gdje se može fino uvježbati gađanje

pa ne možemo jebote živit s nekim socijalističkim merhametlukom u doba kapitalističke sigurnosti i pravde

Mozes traziti:
a. dozvolu za držanje (kod kuce ti moze biti oruzje i u autu da ga mozes prevoziti, npr. do streljane, samo pistolj mora biti bez sanžera/prazan i upakovan u kutiju),
b. dozvolu da drzanje i nosenje (moras imati razlog zbog kojeg ti je neophodno da se zastitis/ najbolje je ako radis neki posao sa kojeg se kasno vracas kuci ili puno putujes van grada)

Potrebni dokumenti:
1.Uvjerenje od nadležnog suda da se ne vodi krivični postupak protiv tebe.
2. Uvjerenje o prebivalištu.
3. Popunis zahtjev i platis taxu (USK 20 KM)

Malo se policija raspita o tebi, i onda ti dodje od MUP-a obavještenje da izvadis ljekarski. Nakon toga prodjes obuku, i to je to.

Predao sam za drzanje i nosenje i cekam da mi jave, mada su rekli da nece biti problema za obje dozvole.
hladan.preminger

PostPostao/la shuriken' dana 05/05/2012 10:25

hladan.preminger je napisao/la:
shuriken' je napisao/la:može li neko ponoviti koja je procedura za oružni list i nabavku pištolja?

čuo sam da ima dobra streljana na Zetri gdje se može fino uvježbati gađanje

pa ne možemo jebote živit s nekim socijalističkim merhametlukom u doba kapitalističke sigurnosti i pravde

Mozes traziti:
a. dozvolu za držanje (kod kuce ti moze biti oruzje i u autu da ga mozes prevoziti, npr. do streljane, samo pistolj mora biti bez sanžera/prazan i upakovan u kutiju),
b. dozvolu da drzanje i nosenje (moras imati razlog zbog kojeg ti je neophodno da se zastitis/ najbolje je ako radis neki posao sa kojeg se kasno vracas kuci ili puno putujes van grada)

Potrebni dokumenti:
1.Uvjerenje od nadležnog suda da se ne vodi krivični postupak protiv tebe.
2. Uvjerenje o prebivalištu.
3. Popunis zahtjev i platis taxu (USK 20 KM)

Malo se policija raspita o tebi, i onda ti dodje od MUP-a obavještenje da izvadis ljekarski. Nakon toga prodjes obuku, i to je to.

Predao sam za drzanje i nosenje i cekam da mi jave, mada su rekli da nece biti problema za obje dozvole.

hvala Preminger!
shuriken'

SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

PostPostao/la Ali_G dana 05/05/2012 11:34

Treba da kupis i sef kod kuce gdje pistolj mora stajati.
Ali_G

PostPostao/la Baltazar_khan dana 05/05/2012 12:17

Gray je napisao/la:Baš me zanima ko su ubice

evo do sad imaju samo inicijali

"Policijijski službenici KS su u 05.00 uhapsili dvije osobe koje se povezuju sa ubistvom muškarca. Uhapšeni su K.S. (29) rođen u Skoplju i M.M. (24) rođen u Sarajevu. Nakon hapšenja prolicija je izvršila i pretres objekata i pronašla nož za kojim je najvjerovatnije izvršeno ovo krivično djelo", saopćeno je iz MUP-a KS.
Baltazar_khan

PostPostao/la mahalas505 dana 05/05/2012 13:50

Ako je stvarno tacno ova informacija da je ovaj izboden zato sto je pokusao da rastavi nekoga, onda za ovo bi se trebalo najmanje 20 godina. Ponavaljam ako je ovo tacna informacija.
Medjutim, poznavajuci praksu naseg pravosudja, ako dobiju vise od 5 godina bice premija. Olakotna osobnosti bi mogla biti zasto ovaj nije gledao svoja posla i produzio dalje.

I treba priskociti nekome u pomoc u ovakvim situacijama?
mahalas505

PostPostao/la -LIBERO- dana 05/05/2012 13:55

Totalna anarhija, katastrofa.

Gdje su zatvori gospodo politicari???? Sve i jedno krivicno djelo rade stalno isti ljudi, povratnici u kriminal i nasilje.

Boze sacuvaj. FUJ!!!!
-LIBERO-
Moderator

Lokacija: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

PostPostao/la juzna_strana dana 05/05/2012 14:09

Ne treba se cuditi sto se ovo desava.. Ubijedjen sam da ce za pet,sest godina biti duplo gore..
U iskrivljenom sistemu kakav je nas,sa roditeljima koji ne vode racuna o svojoj djeci boljem se ne treba nadati.
Sve je manje stida a vise bezobrazluka,manje saosjecanja a vise bahatosti,surovosti..
Volio bih da grijesim,ali..
juzna_strana

PostPostao/la zateznistub dana 05/05/2012 14:17

zateznistub

PostPostao/la cico x dana 05/05/2012 14:24

ŠUTI I TRPI !

totalna apatija svih zajedno,
navikavamo se na ovakav život,bice nam uvijek ovako... i jos gore
cico x

PostPostao/la sinuhe dana 05/05/2012 14:35

Gotovo je, a inicijativa ne postoji.
sinuhe

PostPostao/la insomnia78 dana 05/05/2012 15:40

Religious Fantastic je napisao/la:
juzna_strana je napisao/la:Ne treba se cuditi sto se ovo desava.. Ubijedjen sam da ce za pet,sest godina biti duplo gore..
U iskrivljenom sistemu kakav je nas,sa roditeljima koji ne vode racuna o svojoj djeci boljem se ne treba nadati.
Sve je manje stida a vise bezobrazluka,manje saosjecanja a vise bahatosti,surovosti..
Volio bih da grijesim,ali..

upravo tako. ovi što ih prave kao na traci pogotovo. Neki dan troje ljudske mladunčadi, starosti do 8 godina maximalno, kamenjem zasuše mog psa, koji mirno leži u svom dvorištu (btw pas koji ima kapacitet da te ubije pogledom :D ). Sada zamisli uz tu razinu odgoja u šta će to izrasti/odrasti...osim naravno ako variola vera ne odradi svoje 8-)

Hahaha
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
insomnia78

PostPostao/la amko76 dana 05/05/2012 15:55

Tačno je to, meni priča čovjek koji radi u ZOO u Pionirskoj dolini, djeca gađaju kamenjem medu i kaže im nemojte, a mama ga napadne, pusti djecu itd.

Sad fino ta djeca zbodu tebe ili tvoje dijete, ja bome samo okrenem glavu.

I ovaj je trebao tako.
amko76

PostPostao/la JThomas dana 05/05/2012 16:02

danas prijepodne ja s autom kod osnovne malta, gdje je ona gigantska prepreka (ne može se ni nazvati ležećim policajcem). i prije te prepreke ker prelazi ulicu uredno na zebri :D :D

i kontam jebote, pašče nauči, a naš papak ne može ili neće...još ću postati keroljubac, pu pu pu... :D :lol:
JThomas

PostPostao/la zipoo dana 05/05/2012 16:08

Trebao je samo medu pustiti na djecu pa nek on mami govori neka mede nek se malo igra...

Bezobrazni su roditelji, pogotovo novopeceni. Slicni ovim ljubiteljima pasa/lutalica. Ja prije kakav god da sam belaj napravio( a bilo ih je :D), stari ili stara me sa prutem cekali. Danas napaljeni balavac zbode covjeka, oni ga kazne sa sedmicu dana ne gledanjem televizije.
zipoo

PostPostao/la terra_incognita dana 05/05/2012 16:09

JThomas je napisao/la:danas prijepodne ja s autom kod osnovne malta, gdje je ona gigantska prepreka (ne može se ni nazvati ležećim policajcem). i prije te prepreke ker prelazi ulicu uredno na zebri :D :D

i kontam jebote, pašče nauči, a naš papak ne može ili neće...još ću postati keroljubac, pu pu pu... :D :lol:

na carsiji prelaze na zeleno, uredno cekaju dok se auta ne zaustave
papak trci bez obzia na boju
terra_incognita

PostPostao/la JThomas dana 05/05/2012 16:11

zipoo je napisao/la:Trebao je samo medu pustiti na djecu pa nek on mami govori neka mede nek se malo igra...

Bezobrazni su roditelji, pogotovo novopeceni. Slicni ovim ljubiteljima pasa/lutalica. Ja prije kakav god da sam belaj napravio( a bilo ih je :D), stari ili stara me sa prutem cekali. Danas napaljeni balavac zbode covjeka, oni ga kazne sa sedmicu dana ne gledanjem televizije.

ili daju izjavu u novinama da su se svi naklatili na kosti njihovoj dušici...
JThomas

PostPostao/la Jara dana 05/05/2012 16:46

terra_incognita je napisao/la:
JThomas je napisao/la:danas prijepodne ja s autom kod osnovne malta, gdje je ona gigantska prepreka (ne može se ni nazvati ležećim policajcem). i prije te prepreke ker prelazi ulicu uredno na zebri :D :D

na carsiji prelaze na zeleno, uredno cekaju dok se auta ne zaustave
papak trci bez obzia na boju

:lol: Ne samo na Malti i Čaršiji... 8-) :thumbup:
Jara

PostPostao/la bistrikhrvatin dana 05/05/2012 17:43

PROTESTI !!!!!!!
Poštovani prijatelji , zbog sinoćnjeg ubistva Harisa Žige našeg pripadnika narodnog heroja koji je bio organizator otpora , veteran rata , više puta ranjavan i koji je obišao sva ratišta u BiH da odbrani domovinu , a ubijen je zbog svađe od 0,30 KM koja je bila vođena između vlasnika prodavnice i ubica , a ubijeni Haris je kao prolaznik želio smiriti situaciju i radi toga su ga ubice kriminalci izboli nožem na smrt a onda ga tukli sve dok nije podlegao . Zbog ovoga incidenta i sve učestalih kriminalnih dešavanja u Kantonu Sarajevo ovim putem najavljujemo da će Zelene Beretke organizirati proteste na dan dženaze - sahrane ubijenog Harisa Žige . Protesti će biti u mirnoj koloni vozila koja će se kretati od Bakijske džamije - do Tužilaštva Kantona Sarajevo - do Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo - do sjedišta VLade Kantona Sarajevo - pa do mjesta ukopa Harisa Žige . Zato Vas pozivamo da nam se pridružite sa svojim vozilom ili mirnom šetnjom uz našu povorku da ovim putem započnemo borbu protiv naših političara , zakonodavne i izvršne vlasti koji njemo sve posmatraju i podržavaju svojom šutnjom porast kriminala u našem Kantonu Sarajevo . Za sve ostale informacije bit ćete informisani . Molimo ovo šaljite dalje svojim prijateljima ...... Hvala
bistrikhrvatin

PostPostao/la amko76 dana 05/05/2012 17:50

Opet protesti za mir :D
amko76

PostPostao/la bistrikhrvatin dana 05/05/2012 18:00

PROTESTI !!!!!!!
Poštovani prijatelji , zbog sinoćnjeg ubistva Harisa Žige našeg pripadnika narodnog heroja koji je bio organizator otpora , veteran rata , više puta ranjavan i koji je obišao sva ratišta u BiH da odbrani domovinu , a ubijen je zbog svađe od 0,30 KM koja je bila vođena između vlasnika prodavnice i ubica , a ubijeni Haris je kao prolaznik želio smiriti situaciju i radi toga su ga ubice kriminalci izboli nožem na smrt a onda ga tukli sve dok nije podlegao . Zbog ovoga incidenta i sve učestalih kriminalnih dešavanja u Kantonu Sarajevo ovim putem najavljujemo da će Zelene Beretke organizirati proteste na dan dženaze - sahrane ubijenog Harisa Žige . Protesti će biti u mirnoj koloni vozila koja će se kretati od Bakijske džamije - do Tužilaštva Kantona Sarajevo - do Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo - do sjedišta VLade Kantona Sarajevo - pa do mjesta ukopa Harisa Žige . Zato Vas pozivamo da nam se pridružite sa svojim vozilom ili mirnom šetnjom uz našu povorku da ovim putem započnemo borbu protiv naših političara , zakonodavne i izvršne vlasti koji njemo sve posmatraju i podržavaju svojom šutnjom porast kriminala u našem Kantonu Sarajevo . Za sve ostale informacije bit ćete informisani . Molimo ovo šaljite dalje svojim prijateljima ...... Hvala
bistrikhrvatin

PostPostao/la Troll_Happens dana 05/05/2012 19:54

predvidjam da mjesecar vec veceras ih oslobodi
quota

DA 8.00 NE 1.2 uplate do 21h :D
Troll_Happens

PostPostao/la Vodja uvale dana 05/05/2012 20:13

A tebi je ovo sve smijesno?
Vodja uvale

PostPostao/la Troll_Happens dana 05/05/2012 20:26

Vodja uvale je napisao/la:A tebi je ovo sve smijesno?

sta bi trebo plakat, ocito da je u ovoj drzavi sve dozvoljeno i svako radi sta mu je ceif :x
Troll_Happens

PostPostao/la johnny_blazze dana 05/05/2012 23:24

eh sad zasto kriti ID svih tih klosara valjda trebamo napraviti jednu listu koja ce biti dostupna svima i poredana po kategorijama od sexsualnih prestupnuika,navijaca huligana,lopova,dilera,ubica sa jasno objavljenom slikom podacima opisu djela, pa da znamo ko su, da ako ih slucajno sretnemo budemo spremni na sve...
johnny_blazze

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: arman1, MaxPayne i 8 gostiju.