SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

PostPostao/la Black swan dana 23/03/2010 16:18

u meksiku je pravi narko rat samo što se to krije i nije zanimljivo s političke strane za medije
kad bi poginula neka američka zvijezda slučajno kao turist odmah bi postalo zanimljivo

jednom sam čitao... irak u najgorim danima je imao mrtvih kao brazil i meksiko...
Black swan

PostPostao/la zonbirile dana 23/03/2010 16:24

komi je napisao/la:u meksiku je pravi narko rat samo što se to krije i nije zanimljivo s političke strane za medije
kad bi poginula neka američka zvijezda slučajno kao turist odmah bi postalo zanimljivo

jednom sam čitao... irak u najgorim danima je imao mrtvih kao brazil i meksiko...

---------------------------------------------------
davno prije paragvaj/urugvaj nisam siguran je imao ekardone smrti.Nešto kontam po našim favelima zači i pročisti zrak malo,jedino riješenje.
zonbirile

PostPostao/la clav dana 23/03/2010 17:30

jutros dijete u tramvaju zaprijeti revizoru da ce ga izbosti nozem.. jel ovo bodenje nozem i tramvaj pali neke lampice?
clav

PostPostao/la cappy_tempo dana 23/03/2010 19:55

clav je napisao/la:jutros dijete u tramvaju zaprijeti revizoru da ce ga izbosti nozem.. jel ovo bodenje nozem i tramvaj pali neke lampice?

taj revizor da je mangup kao sto se predstavljaju djevojkama,strancima ili skolarcima noge bi mu polomio,obriso bi tramvaj sa njim pa taj vise nikad ne bi ni pomislio na noz a ne da prijeti
cappy_tempo

PostPostao/la clav dana 23/03/2010 21:06

cappy_tempo je napisao/la:
clav je napisao/la:jutros dijete u tramvaju zaprijeti revizoru da ce ga izbosti nozem.. jel ovo bodenje nozem i tramvaj pali neke lampice?

taj revizor da je mangup kao sto se predstavljaju djevojkama,strancima ili skolarcima noge bi mu polomio,obriso bi tramvaj sa njim pa taj vise nikad ne bi ni pomislio na noz a ne da prijeti

u ovom slucaju je revizor krajnje korektno obavljao svoj posao, stavise bio je i spreman da uradi to sto si napisao(zaustavile ga kolege), ali ako je to u cijeloj prici najveci problem, onda smo u jos vecem sranju nego sto mislim da jesmo.
clav

PostPostao/la cappy_tempo dana 23/03/2010 21:50

clav je napisao/la:
cappy_tempo je napisao/la:

u ovom slucaju je revizor krajnje korektno obavljao svoj posao, stavise bio je i spreman da uradi to sto si napisao(zaustavile ga kolege), ali ako je to u cijeloj prici najveci problem, onda smo u jos vecem sranju nego sto mislim da jesmo.

ma grad je u takvom problemu da se vise ne gleda koji je problem veci ili manji,svaki dan pucanjava,povlacanje noza a po facebooku se redaju grupe podrske tim pocionicima,znaci kud ces dalje kad ja sad tebe upucam ili izbodem jer mi je cejf takav i onda moja raja podrsku daje preko facebooka i uzivo,a drugi jedva docekaju pa se uclane u takve grupe,znaci drugim rijecima svi oni podrzavaju to sto sam ja uradio.( naravno tebe sam uzeo kao primjer :D) ovom gradu i ovoj drzavi treba ciscenje takvo sto ce nas neko obrisat kao naciju,civilizaciju pa neki novi ljudi koji barem malo mozga imaju da krenu opet iz pocetka
cappy_tempo

PostPostao/la amrica dana 23/03/2010 21:58

:(

Dvadesetjednogodišnjak preminuo nakon što ga je udario automobil na Čengić-Vili
D.Đ. u CUM dovezen u stanju bez pulsa i pritiska, pokušana reanimacija ali bez uspjeha
Autor: FENA
23.03.2010. 20:42

Pješak D. Đ. (1989) preminuo je od posljedica zadobijenih u saobraćajnoj nesreći koja se večeras dogodila na lokalitetu Čengić-Vila, potvrđeno je iz MUP-a Kantona Sarajevo.

Glasnogovornica Kliničkog centra Univerziteta Sarajevo Biljana Jandrić kazala je da je spomenuta osoba u CUM dovezena u stanju bez pulsa i pritiska. Pokušalo se s reanimacijom, ali bez uspjeha.

Prema informacijama iz MUP-a KS pješaka D. Đ. udario je automobil na dijelu kod tramvajskog stajališta u pravcu grada na Čengić-Vili, a ekipa vrši uviđaj tog događaja.
amrica

PostPostao/la neo7 dana 23/03/2010 22:08

ja kad god stojim na tramvajskom dobro gledam i na cestu jer voze zaista grozno....

Pa jbte :S
neo7

PostPostao/la Skyfox dana 23/03/2010 22:57

neo123 je napisao/la:ja kad god stojim na tramvajskom dobro gledam i na cestu jer voze zaista grozno....

Pa jbte :S

skoro na svakom drugom stajalistu je iskrivljena ograda, kaoja ne pruza nikakvu zastitu od kamikaza...
Skyfox

PostPostao/la Troll_Happens dana 23/03/2010 23:13

a e :x vo lole koja ga je udarila

slika
Troll_Happens

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 23/03/2010 23:43

je li ga udario na cesti ili na tramvajskoj?
Cholina_Lokica

PostPostao/la karanana dana 23/03/2010 23:54

ovo mi izgleda kao da ga je udario na cesti. a tu raja vazda od treske i vranica precicom idu do i od stanice prelazeci cestu jedno 50 metara od semafora i pjesackog prelaza.
karanana

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 24/03/2010 00:02

karanana je napisao/la:ovo mi izgleda kao da ga je udario na cesti. a tu raja vazda od treske i vranica precicom idu do i od stanice prelazeci cestu jedno 50 metara od semafora i pjesackog prelaza.

i meni isto.. na cesti da je bilo... ne bi me iznenadilo da je pretrcavao cestu... :(
Cholina_Lokica

PostPostao/la Dioda dana 24/03/2010 00:03

Uzas :(
karanana je napisao/la:ovo mi izgleda kao da ga je udario na cesti. a tu raja vazda od treske i vranica precicom idu do i od stanice prelazeci cestu jedno 50 metara od semafora i pjesackog prelaza.

Gledam svaki dan, ko god izadje iz tramvaja, tu predje ulicu :sad:
Dioda

PostPostao/la zlatanko dana 24/03/2010 00:38

Danas sa mnom na fakultetu bio ovaj momak,kolega, na vježbama. Ako je to taj momak iz Brčkog, vjerujem da jest. Sad ga više nema.

Bunio se što profesor nije prozvao njegovo ime. Nisam ga poznavao lično, nek mu je laka crna zemlja.
zlatanko

PostPostao/la Black swan dana 24/03/2010 10:10

prolazio sam pored mjesta nesreće 3-4 sata poslije... kao da ništa nije bilo...gdje si bio nigdje sta si radio nista

ljudi i dalje pretrčavaju kao i ja

jutros se ponavlja pretrčavanje... možda kad bi kakve jače žive ograde bile... pa neki mini semafor na dugme...ko zna :cry:
Black swan

PostPostao/la duboka_misao dana 24/03/2010 10:24

mozda kada ne bi bili tolika stoka,za svoje dobro :(
duboka_misao

PostPostao/la A_I_ dana 24/03/2010 11:25

bio sam sinoc na mjestu nesrece i vidio da su oznake za dokaze postavljeni max 2-3 metra od pjesackog prelaza na samom trotoaru prema tramvajskim sinama u barustini i na samoj cesti - dakle ovaj je pokupio pjesaka na samom pjesackom prelazu i odbacio ga sa ceste na trotoar jer je vozio krajnjom lijevom trakom.
a to sto je auto ovako daleko zaustavljen samo govori u prilog tvrdnjama da je vozio ogromnom brzinom.
A_I_

PostPostao/la Vragolan dana 24/03/2010 11:53

sta rec
zao mi mladosti
ako je vozac kriv, necu da pisem sta bi mu radio jer bi dobio ban
ako je momak kriv, sta rec, sam je kriv

znam da na otoci, kod bice (sada the club), i na ovoj raskrsnici uvijek ima pjesakak kamikaza zato uvijek usporim
treba cekati izvjestaj policije pa da onda ospemo paljbu ili po preminulom ili po vozacu pa da kritikujemo vlast, narod, policiju, SDP, SDA, SZBiH, dodika ..... a ne daj Boze da skontamo da je uvijek do nas
Vragolan

PostPostao/la Black swan dana 24/03/2010 12:01

svaka raskrsnica je opasna na svoj način
mada sad kad sam pročitao da momak nije iz sarajeva... nekako mi je mogu reći jasnije...
ja od 87. tuda koračam nekako sam upoznat sa svim opasnostima...
Black swan

PostPostao/la Vragolan dana 24/03/2010 12:10

komi je napisao/la:svaka raskrsnica je opasna na svoj način
mada sad kad sam pročitao da momak nije iz sarajeva... nekako mi je mogu reći jasnije...
ja od 87. tuda koračam nekako sam upoznat sa svim opasnostima...

paaa dobro, ali na ovim nekako najvise kamikaza
otoka naravno prednjaci
Vragolan

PostPostao/la amrica dana 24/03/2010 12:48

Nakon nesreće u Sarajevu
Vozač koji je usmrtio pješaka uhapšen, pa pušten na slobodu
Tridesetogodišnji Adis T. koji je sinoć oko 18.30 sati u sarajevskoj ulici Bulevar Meše Selimovića upravljajući automobilom “Seat-Arosa” udario pješaka 20-godišnjeg Dražena Đukića, nastanjenog u Brčko Distriktu, koji je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici Koševo, po nalogu dežurnog tužioca sinoć u 23.50 sati bio je uhapšen.

“Nakon davanja izjave osumnjičeni je pušten na slobodu. Naime, nije bilo osnova za određivanje pritvora jer je utvrđeno da osumnjičeni nije imao alkohola u krvi, nije ranije osuđivan, a poznato je i mjesto njegovog prebivališta”, kazala je u izjavi za Sarajevo-x.com Jasmina Iftić, portparol sarajevskog Kantonalnog tužilaštva, dodajući da će se danas raditi obdukcija tijela nastradalog.

Na mjestu nesreće sinoć je bio i vještak saobraćajne struke Amir Huković.

“Izvještaj o okolnostima usljed kojih je došlo do saobraćajne nesreće odnosno da li je bilo propusta vozača, pješaka, kakvi su bili uslovi na cesti i slično, sarajevskom Kantonalnom tužilaštvu dostavit ću naredne sedmice. Do tada izjave o okolnostima usljed kojih je došlo do nesreće ne mogu davati”, kazao je kratko Huković.

Povrijeđeni pješak je sinoć odmah nakon nesreće prevezen u Klinički centar univerziteta u Sarajevu. Međutim, u Centar urgentne medicine dovezen bez pulsa i pritiska. Pokušalo se s reanimacijom ali bez uspjeha. U 18.50 sati proglašen je mrtvim.
amrica

PostPostao/la respo dana 24/03/2010 14:52

neko gore rece 2-3 metra od pjesackog su postavljeni oni brojevi za dokaze

znaci pokupio ga na pjesackom
a jeli mozda slucajno ovaj decko prelazio na crveno?
posto se to cesto desava i na malti
nakon sto prodje prva grupa koja je stajala na semaforu zeleno drzi bar jos 10 sekundi a naidje neko ko nije bio u prvoj grupi i koji je stajao pa onda belaj jer pocnu pjesaci prelaziti bez obzira sto im je crveno
respo

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 24/03/2010 14:57

u zadnjih 10ak dana sam 2 puta bila prisutna kada su pjesaci trcali preko glave ceste na pjesackom, kada je autima bilo puno zeleno, nije blinkajuce, nije zuto, nego najnormalnije zeleno :shock: jednom na otoci chiko neki pretrcavao, drugi put neka koka na pofalicima. dosao im tramvaj i oni mrtvi-hladni na cestu medju auta. cista sreca da nije nista se desilo, svi u autima k'o ludi na kocnicu, a oni normala kao da nista nisu uradili...
Cholina_Lokica

PostPostao/la kamilica.ba dana 24/03/2010 15:05

ja se pitam kako ovaj "saradent" davno nije nekog ubio,ili sebe jer nije normalan!ja ga vidjam stalno na kosevskom,kroz jukicevu vozi sto na sat,u blizini ima jedna kuca gdje zive romi,i njihova djeca su stalno po ulici,svaki dan gledam kad ce pokupiti neko djete,a i u gradu mu je nista proci kroz crveno,tako da mu se ovo moralo desiti prije ili kasnije,a vidim i policija ga pustila-normala,uvijek sam se pitala kako ga nikad nigdje niko ne zaustavi,jer bas divlja za volanom!zao mi je samo ovog decka,ni kriv ni duzan,zivot tek pred njim :(
kamilica.ba

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.