Saobraćaj u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Saobraćaj u Sarajevu

PostPostao/la _Reds_ dana 07/05/2013 16:45

Ne znam da li je neko primjetio, ali zadnjih dana neko je skroz izbacio iz zelenog vala semafor Nedzarici, u smjeru prema ILidzi. Na tom semaforu ujutro ponekad stoji policajac i malo smanjuje guzvu, medjutim popodne se stvaraju velike guzve, jer kad stanete na Alipašinu do Ilidže ćete stati malte ne na svakom semaforu.

Onaj od strane Ilidze prema gradu odavno nije u poptunosti u zelenom valu, jer kad prodjete zeleno kod Avaza, morate dati malo veći gas da stignete ne zeleno na Nedžarićima. Slično je sa Otokom.

Ja ne znam stvarno komu je u cilju da pravo guzvu, pored iovakvih postojećih guzvi u gradu.

I da li će ova naša saobraćajna policija, biti samo policija za naplatiti kazne, ili će početi malo raditi po gradu i stajati ne semaforima na kojim se stvara evidentno gužva.

Nadalje, na Ilidži na ulazu u kruzni tok od strane Butmira, stoji dupla puna linija, i svaki dan stotine ih gaze tu duplu punu jer im je mrko obici 50 metara, a policije ni za glave, pri tome ugrožavajući direktno druge u saobraćaju. Takodje ujutro masnovno ljudi zaustavljaju auta u traci na tom istom mjestu, kako bi stali nekome da izadje ili da udje. Lik voizi ispred tebe, i onda odjednom samo zakoči i stane.
_Reds_

Re: Saobraćaj u Sarajevu

PostPostao/la hopi dana 07/05/2013 19:01

i ja sam primjetio da je nešta zeleni val poremećem, nedjeljom se uvijek vraćam u isto doba i ovaj put ilidža-centar je bilo više zaustavljanja na semaforima a promet isti tako da nije bila neka gužva.
hopi

PostPostao/la gila dana 08/05/2013 09:51

Ista stvar je na potezu M.Dvor-Skenderija i sve sto je povezano na tim relacijama, vjerovatno zele vece kolone, vecu potrosnju goriva, da uzimaju pare i od toga. . .
gila

PostPostao/la _Reds_ dana 08/05/2013 09:52

gila je napisao/la:Ista stvar je na potezu M.Dvor-Skenderija i sve sto je povezano na tim relacijama, vjerovatno zele vece kolone, vecu potrosnju goriva, da uzimaju pare i od toga. . .

U svim vecim gradovima, kad je spica, policija je na terenu i rijesava probleme, samo kod nas policija nogu preko noge, uzmu danas 50tobu, i odose na meso.
_Reds_

PostPostao/la UltrasNaBaterije dana 08/05/2013 10:01

Po Sarajevu su uglavnom loši vozači (čitaj vozačice) koji veze nemaju o tome da trebaju da voze 60 km/h da nebi usporavali niti pravili gužve, pa 50% automobila vozi 40-50 km/h, kao da se boje malo stisnuti na gas iako je glavnom magistralom lijepo napisano ograničenje od 60, a radar te neće slikati sve do 71.

Srednja traka koja bi trebala biti najbrža po nekoj logici je najsporija upravo zbog tih ljudi. Semafori su uglavnom OK, meni je najgori onaj kod RTV doma ne sjecam se kad sam tu prosao a da nisam stao, jedino kad se uključujem na Malti uhvatim zeleni do Ilidže.
UltrasNaBaterije

Lokacija: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

PostPostao/la _Reds_ dana 08/05/2013 10:13

UltrasNaBaterije je napisao/la:Po Sarajevu su uglavnom loši vozači (čitaj vozačice) koji veze nemaju o tome da trebaju da voze 60 km/h da nebi usporavali niti pravili gužve, pa 50% automobila vozi 40-50 km/h, kao da se boje malo stisnuti na gas iako je glavnom magistralom lijepo napisano ograničenje od 60, a radar te neće slikati sve do 71.

Srednja traka koja bi trebala biti najbrža po nekoj logici je najsporija upravo zbog tih ljudi. Semafori su uglavnom OK, meni je najgori onaj kod RTV doma ne sjecam se kad sam tu prosao a da nisam stao, jedino kad se uključujem na Malti uhvatim zeleni do Ilidže.

U zadnje vrijeme ne možeš nikako uhvatiti onaj na Nedžarićima. I onda kad te on zezne, svaki naredni zeza. Jer kreneš recimo od semafora kod Ase ( Alipašin Mosti), uapli ti se zeleno, dodješ na pola, ono se pali crveno, na Nedžarićima umjesto da se se pali zeleno.
_Reds_

PostPostao/la sorcerer dana 08/05/2013 12:16

UltrasNaBaterije je napisao/la:Po Sarajevu su uglavnom loši vozači (čitaj vozačice) koji veze nemaju o tome da trebaju da voze 60 km/h da nebi usporavali niti pravili gužve, pa 50% automobila vozi 40-50 km/h, kao da se boje malo stisnuti na gas iako je glavnom magistralom lijepo napisano ograničenje od 60, a radar te neće slikati sve do 71.
Srednja traka koja bi trebala biti najbrža po nekoj logici je najsporija upravo zbog tih ljudi.

svaka cast za post,slazem se uglavnom ,mada osim vozacica ima i debila muskog roda...vecina ih voze bez gasa, ubace u cetvrtu i guslaju.....stede gorivo....razgledaju okolo....
sorcerer

PostPostao/la insomnia78 dana 08/05/2013 12:19

_Reds_ je napisao/la:
gila je napisao/la:Ista stvar je na potezu M.Dvor-Skenderija i sve sto je povezano na tim relacijama, vjerovatno zele vece kolone, vecu potrosnju goriva, da uzimaju pare i od toga. . .

U svim vecim gradovima, kad je spica, policija je na terenu i rijesava probleme, samo kod nas policija nogu preko noge, uzmu danas 50tobu, i odose na meso.

Ma u kojim to svim vecim gradovima?
U svim vecim gradovima je ludilo od guzve dok je spica, kakva policija

s' moje sokoćalo
insomnia78

PostPostao/la _Reds_ dana 08/05/2013 12:28

insomnia78 je napisao/la:
_Reds_ je napisao/la:

Ma u kojim to svim vecim gradovima?
U svim vecim gradovima je ludilo od guzve dok je spica, kakva policija

s' moje sokoćalo

Evo recimo u BG, ili ZG, u popodnevnoj spici vrlo cesto stoji policija na raskrsnicama i pokusava koliko toliko rjesiti guzvu.

KOd nas recimo nekad stoji policajac ujutro na ovom semaforu Nedzarici, ali prema gradu, i vjeruj da prilicno ubrza saobraćaj, pgotovo iključnu traku prema Halilovićima. Problem, je sto ga popodne nigdje nema, a i ujutro nekad ima, nekad nema. Da stoje još na nekoliko semafora u gradu, koliko toliko bi ubrzali saobraćaj. Takodje kod nas su problem i kratke isključne trake.
_Reds_

PostPostao/la kockica_kockica dana 08/05/2013 13:16

Dje's vozac nismo te prepoznali... :autic:

Losih vozaca (citaj jeb...a na baterije) ima vise nego vozacica...
Los vozac + bijesno auto = saobracajna nesreca
Los vozac + lose auto = saobracajna nesreca

A takvih primjera imamo na desetine. Napravi samo statistiku koliko saobracajnih nesreca naprave muskarci a koliko zene.
Iznenadit ces se... Na svakih do deset nesreca napravljenih od strane muskaraca bude jedan slucaj da je zena napravila udes... Zene su cesto izozene vrlo nekulturnom i mogu reci divljackom pristupu muskih vozaca, cast izuzetcima ali su oni rijetkost...

Oprezan vozac nije uvijek los vozac ....

Nista mi nema mrze od likova koji negdje u pola 5 u sred spice zure.. iskacu ko zecevi ispred auta... turiraju na semoforima.. trube ako se u milisekundi upaljenog zutog ne krene... itd da ne nabrajam...

U spici ne mozes voziti brze od 50-60 km/h, ako i toliko... Nekad mi bude pravo iznenadjenje kad ubacim u trecu a ne u cetvrtu ne daj Boze...
U zadnje vrijeme na Pofalicima drotovi prave rasterecenje nakon 3 sata....
kockica_kockica

PostPostao/la _Reds_ dana 08/05/2013 13:35

U gradu i nisu toliko, ali van grada su jednako opasni spori vozaci, koji voze nerijetko ispod 10-15 ispod ograničenja, i počinju da prave kolonu. Naiđe neko ko se iznervira takvim vozačem, pokuša preticati i booom.

Neću ja da kažem da nisu krvi ovi koji pretiču, nego brate, vozi ti se sporo, vidiš napravio si kolonu, stani sa strane, 30 sekundi, i propusti ljude.
_Reds_

PostPostao/la Nabucco dana 08/05/2013 14:45

Ako se zeleni "val" može "ufatiti" sa 55-60 km/h, da li to isto vrijedi za vožnju od 120 odnosno 180 km/h ? :-D
Nabucco

PostPostao/la kockica_kockica dana 08/05/2013 15:05

_Reds_ je napisao/la:U gradu i nisu toliko, ali van grada su jednako opasni spori vozaci, koji voze nerijetko ispod 10-15 ispod ograničenja, i počinju da prave kolonu. Naiđe neko ko se iznervira takvim vozačem, pokuša preticati i booom.

Neću ja da kažem da nisu krvi ovi koji pretiču, nego brate, vozi ti se sporo, vidiš napravio si kolonu, stani sa strane, 30 sekundi, i propusti ljude.

Danas je umjetnost biti dobar i oprezan vozac... Takvih ima jako malo.. na zalost...

Ja vise volim da je los vozac oprezan da vozi sporije i slicno nego da napravi tragediju koja nikome nije dobrodosla...
Preticanje nije inacica za rizik nad svojim u tudjim zivotima... Ne pravdam nikog niti kudim, samo kazem da postoje uvijek dvije strane iste price...

Ljudi su skloni tom nekom bahatom ponasanju na cesti i to je ono sto je najjadnije od svega... Ponasaju se kao da nikad nisu bili pocetnici, kao da im se nikad nije ugasilo auto, kao da nikad nisu dosli u situaciju da ponavljaju ulazak na prakirno mjesto, kao da im se nikad nije desilo da ne daju zmigavac na vrijeme, da se nisu zamislili na semaforu, itd.. Iskreno nema takvih jer se od ovih nabrojanih stvari svakome desi barem jednom...

A kad citam forum kao da zivim u Bangladesu a ne u BiH iz koje izviru ovi ektremno dobri vozaci koji voze po propisima, a svako malo kako izbjeci kaznu, pisao me u blokic, udio mito, vozio sam prebrzo sta da radim, popio sam malo i oni me kaznili, na koliko slika radar kod Marsalke, itd...

Stojim iza toga, da voznja od 50-60 km/h je sasvim dovoljna da se stigne sve obaviti po gradu bez srkleta i jurcanja... I meni se zuri kuci s posla, ali to ne znaci da oni ispred mene trebaju poletiti...
kockica_kockica

PostPostao/la goran16v dana 08/05/2013 16:57

Vec godinama kad skreces iz F. Lehara u Z. od Bosne (Velidovo rascrsce kod US Ambasade) na zeleno svjetlo uhvatices zeleno kod Campusa (ako pustas pjesake i to jedva na zmirkanje), ako skreces na strelicu neces, danas uredno na strelicu hvatas zeleno kod Campusa.
goran16v

PostPostao/la 530i dana 08/05/2013 17:33

kockica_kockica je napisao/la:Ja vise volim da je los vozac oprezan da vozi sporije i slicno nego da napravi tragediju koja nikome nije dobrodosla...
Preticanje nije inacica za rizik nad svojim u tudjim zivotima... Ne pravdam nikog niti kudim, samo kazem da postoje uvijek dvije strane iste price...

Stojim iza toga, da voznja od 50-60 km/h je sasvim dovoljna da se stigne sve obaviti po gradu bez srkleta i jurcanja... I meni se zuri kuci s posla, ali to ne znaci da oni ispred mene trebaju poletiti...

Ja najviše volim kad se ljudi nauče voziti bezbjedno, sigurno i dovoljno brzo. Sa 50, a negdje i 60 zagarantovano praviš kolonu i ne gine ti bar jedno crveno...najmanje.
530i

PostPostao/la M@RKO dana 08/05/2013 22:37

goran16v je napisao/la:Vec godinama kad skreces iz F. Lehara u Z. od Bosne (Velidovo rascrsce kod US Ambasade) na zeleno svjetlo uhvatices zeleno kod Campusa (ako pustas pjesake i to jedva na zmirkanje), ako skreces na strelicu neces, danas uredno na strelicu hvatas zeleno kod Campusa.

Ali zato ako ides od Skenderije i uhvatis zeleni val, tu sad obavezno moras stati :-)
M@RKO

PostPostao/la hakazvaka dana 08/05/2013 22:51

kockica_kockica je napisao/la:

A takvih primjera imamo na desetine. Napravi samo statistiku koliko saobracajnih nesreca naprave muskarci a koliko zene.
Iznenadit ces se... Na svakih do deset nesreca napravljenih od strane muskaraca bude jedan slucaj da je zena napravila udes... Zene su cesto izozene vrlo nekulturnom i mogu reci divljackom pristupu muskih vozaca, cast izuzetcima ali su oni rijetkost...

Pa normalno kad je na svakih 10 muskaraca 1 zena vozac
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la relax11 dana 08/05/2013 22:57

Ja zeleni val uhvatim od marin dvora do socijalnog
relax11

PostPostao/la kockica_kockica dana 09/05/2013 08:51

hakazvaka je napisao/la:
kockica_kockica je napisao/la:

Pa normalno kad je na svakih 10 muskaraca 1 zena vozac

Toliko vozaca a samo zene prave problem :diva:
kockica_kockica

PostPostao/la relax11 dana 15/05/2013 16:30

Sta je ovo po sarajevu udesi samo :shock:

Juce kod "Moje banke" lancani 4 auta,u Vogosci onaj sa motorom , danas na ciglanama 4 auta :$..
relax11

PostPostao/la Nabucco dana 15/05/2013 17:10

relax11 je napisao/la:Sta je ovo po sarajevu udesi samo :shock:

Juce kod "Moje banke" lancani 4 auta,u Vogosci onaj sa motorom , danas na ciglanama 4 auta :$..

Udarilo Sunce u glavu :lol: :lol: :lol:
Nabucco

PostPostao/la respo dana 15/05/2013 20:33

relax11 je napisao/la:Sta je ovo po sarajevu udesi samo :shock:

ovo kod moje banke mislis kod pinka?
respo

PostPostao/la ibizza dana 15/05/2013 20:43

90 % zena nema veze sa voznjom,znaci usporavaju maximalno saobracaj.
likovi koji kupe NOVO auto od 12 milja i misle da je to najbpolje auto koje postoji,takodjer usporavaju saobracaj
trkaci,napucana auta,kuliraju,razgledaju itd,takdojer usporavaju saobracaj

Zar je problem voziti 60-70 na sat?

Ne znam dali samo ja to vidim,ali kad prva kisa padne,ma niko ne vozi vbise od 40 :S kao da je sve ledena ploha,pa se boji dati gas :skoljka:
ibizza

PostPostao/la sorcerer dana 15/05/2013 20:58

ibizza je napisao/la:90 % zena nema veze sa voznjom,znaci usporavaju maximalno saobracaj.
likovi koji kupe NOVO auto od 12 milja i misle da je to najbpolje auto koje postoji,takodjer usporavaju saobracaj
trkaci,napucana auta,kuliraju,razgledaju itd,takdojer usporavaju saobracaj

Zar je problem voziti 60-70 na sat?

Ne znam dali samo ja to vidim,ali kad prva kisa padne,ma niko ne vozi vbise od 40 :S kao da je sve ledena ploha,pa se boji dati gas :skoljka:

nazalost sve je ovo tacno :thumbup:
sorcerer

PostPostao/la seoBIH dana 15/05/2013 21:35

Ne kontam ove rasprave gdje kaze forumas "on vozi 10-15 ispod ogranicenja". Pa uvijek se drzim ogranicenja u naseljenimm mjestima i vozim rijetko kada "kapak" po ogranicenju, to je uvijek bas ovih 10 ili 15kmh sporije. Bas iz ovog razloga hvala dragom Bogu ne udarih djevojcicu koja je istrcala pred auto.
seoBIH

Sljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.