Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderatori/ce: Chmoljo, Bobi

Re: Rockabilly - Psychobilly

PostPostao/la Jefto Cokorilo dana 22/10/2008 12:13

za vikend vidim Marekovica na TV cini mi se da je bila emisija Garaza...
Izgubio je kosu, a cini mi se da je bolje pjevao prije 15 godina...
Jefto Cokorilo

PostPostao/la lab3352 dana 22/10/2008 12:56

Ovo sam nekada davno postavio, ali mislim da vrijedi opet. Za Blazing Haley sam prvi put cuo preko kompilacije "Start Your Engine" (ima je na blogu, prva numera je njihova) i mislim da imaju odlican zvuk, veoma jaku kombinaciju neo rockabilly i hard core zvuka ... pravi cisti kalifornijski zvuk :-D

BLAZING HALEY-SLEEPER

01.TRAIN TO NOWHERE
02.RUNDOWN DIVE
03.V-12 FORD
04.VEGAS
05.BLAZING HALEY
06.SLEEPER
07.ONLY A WOMAN TO ME
08.CLAMBAKE
09.BACK FOR NO GOOD REASON
10.END OF THE LINE

http://sharebee.com/73071a4f

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
lab3352

PostPostao/la morbilly dana 24/10/2008 10:32

Bilo jako zabavno sinoć na zombi gigu, iako malo previše hororpopa u punom KSET-u.
Nadam se da će nam ubuduće u provod dolaziti i bosanci izbosne, a ne samo iz austrije :D
Labe, kad se vidimo?
morbilly

PostPostao/la lab3352 dana 24/10/2008 11:38

Znaci bilo je dobro na koncertu ... nemogu da vjerujem da je KSET bio pun na jednom takvom koncertu. Mada nisam nesto extra ljubitelj njihove muzike, vidim da je bilo OK. A kada dolazim gore? Cim Vam se stanje smiri u ZG eto me :-D ... Salim se, ali ovo sto se desava u ZG u posljednje vrijeme je veoma cudno. Iskreno se nadam da sam u ZG prije nove godine, pa ti se javim. U svakom slucaju moja sljedeca posjeta ZG nece proci, a da se nevidimo. Nove majice nisam jos poslao na izradu, pa cim ih zavrsim saljem ponovo ekipi ... Onih 50 Elvis Presley cd's mi nije jos stiglo, pa cu i to koga od ekipe s forume to interesuje poslati ripovano (@320) na jednom DVD-u u .mp3 formatu.

lab3352
lab3352

PostPostao/la morbilly dana 24/10/2008 15:07

U Zagrebu je samo trenutno izašlo na vidjelo nešto što postoji više manje u svim velikim gradovima bivše juge, a to je organizirani kriminal i korupcija u svim porama društva. Mi imamo problem dugogodišnjeg pretromog sudstva i vlasti u reketu i sad trpimo posljedice. No na gigu se nije čula bomba :D
Večeras je i neka opaka pankerija u prostoru blizu mjesta događaja, ss kaliert. :run:
morbilly

PostPostao/la Red Elvis dana 28/10/2008 15:05

lab3352 je napisao/la:Znaci bilo je dobro na koncertu ... nemogu da vjerujem da je KSET bio pun na jednom takvom koncertu. Mada nisam nesto extra ljubitelj njihove muzike, vidim da je bilo OK. A kada dolazim gore? Cim Vam se stanje smiri u ZG eto me :-D ... Salim se, ali ovo sto se desava u ZG u posljednje vrijeme je veoma cudno. Iskreno se nadam da sam u ZG prije nove godine, pa ti se javim. U svakom slucaju moja sljedeca posjeta ZG nece proci, a da se nevidimo. Nove majice nisam jos poslao na izradu, pa cim ih zavrsim saljem ponovo ekipi ... Onih 50 Elvis Presley cd's mi nije jos stiglo, pa cu i to koga od ekipe s forume to interesuje poslati ripovano (@320) na jednom DVD-u u .mp3 formatu.

lab3352

Hej,hej, kada ti stize taj Elvis cd komplet ?!! Mene interesuje, i to mnogo!
Red Elvis

PostPostao/la lab3352 dana 28/10/2008 15:13

ja se iskreno nadam do kraja ove sedmice da bi trebao biti kod mene ... "Red Elvis" novi na forumu, daj malo update o sebi!
lab3352

PostPostao/la lab3352 dana 28/10/2008 18:05

Upravo sam bio na sajtu http://directory.sootle.com/website-worth i prema njemu rockabilly blog vrijedi nekih 20.000USD ... nije lose :-D , ali nije na prodaju ...

Full link: http://directory.sootle.com/website-wor ... jevo-x.com

Lab3352
lab3352

PostPostao/la Nice Guy Eddie dana 29/10/2008 15:17

lab3352 je napisao/la:Upravo sam bio na sajtu http://directory.sootle.com/website-worth i prema njemu rockabilly blog vrijedi nekih 20.000USD ... nije lose :-D , ali nije na prodaju ...

Štooo...da nisi alergičan na keš ;-)

Uzmeš 20 soma, kupiš autić...
slika

a za ostatak love obiđeš r-billy festivale od Las Vegasa do Dovera :run:
Nice Guy Eddie

PostPostao/la lab3352 dana 29/10/2008 15:27

hahahah ... ovo je odlicno ... sada sam uradio novi update kompilacije na blogu, pa mislim da ce Vam se i ova svidjeti ... Malo sam gledao neke stare postove i među prvim postivima sam, na veliku pomoc kolege s fronta "ROUTE66", postavio neke snimke sarajevskih Torpeda. Za sve one koji su "promasili", evo linka na rapidshare: http://rapidshare.com/files/87143955/torpeda.rar

Lab3352

PS:
Nadam se da se Vanja iz Torpeda nece ljutiti na ovo sto smo objavili ... ali bolje da se nezaboravi ...
lab3352

PostPostao/la Red Elvis dana 29/10/2008 15:44

Nice Guy Eddie je potpuno u pravu, he,he.

Nesto o meni, valjda nece da se pretvori u CV...
Godiste 1970, u znaku Jarca. U sve ovo upao zbog - Elvisa! "Viva Las Vegas" pre svega, i jos ono malo sto je tada bilo dostupno na TV-u. Kako svi u SFRJ, tako sam i ja otkrivao muziku putem gluvih telefona. Elvis Prisli i muzika 60-tih, tako sam u pocetku opisivao svoje muzicke interese, i pokusao prvi put da napravim Elvis-frizuru samo sa vodom, naravno nije bas bilo uspesno.
Svako ima neku svoju pricu, i ona je uvek vezana za neki grad i neki kraj, a samnom mogu da suosecaju samo deca vojnih lica koja su se selila non-stop, sirom tadasnje Jugoslavije. Ipak, uspomene u vezi rockabilly-ija imam samo iz Beograda. Ovde cu da napravim pauzu, da se osvrnem na bend "Ludi Gavran" koji sam vec pominjao na ovom forumu, a koji mi je ostao u zbilja lepom secanju.

Bez samostalne ploce, pojavili su se na dva kompilacijska LP izdanja:

1) Sa numerom "Ja nisam taj" (B-strana, pesma br.2) na LP-u "The Best Of 237", kompilaciji
na kojoj su sa po jednom numerom izasli svi omladinski bendovi koji su usli u uzi izbor
na takmicenju "Suboticka Gitarijada".

http://www.discogs.com/release/1305765
http://www.discogs.com/artist/Ludi+Gavran

slika
slika

B2 Ludi Gavran Ja Nisam Taj (2:45) ( Bass - Srđan Lulić , Drums - Tibor Tot , Guitar - Saša Blagojević Guitar, Vocals - Zoran Lulić , Harmonica - Nebojša Stojković , Saxophone - Siniša Drndarević , Trumpet - Branko Baćović )

2) Sa numerom "Ja imam skoro sve" na Lp-u "101 Otkucaj U Ritmu Srca" iz 1988 godine.

slika
slika

Clanak iz muzičkog magazina “ROCK” (1988 god.)

"Na Palilulsku olimpijadu kulture (POK), u okviru takmičenja rockera,ove godine se prijavilo preko sto grupa.Finale je održano u beogradskom Domu omladine, 13 septembrai u njemu se našlo ovih pet grupa: Petar Pan, Ludi gavran i njegova muzička kutija, Krist (sve iz Beograda), te Aleksandar Makedonski iz Skoplja i Napred u prošlost iz Pančeva.Po odluci žirija najbolji su bili rockabilly orijentisani Ludi gavran, drugi su Petar Pan, a treći Krist... Omladinska emisija Ritam srca, Prvog programa Studija B..."

Ovaj album za download nasao sam na sajtu http://www.balkanuk.com , inace odlican
sajt sa dosta stvari za skinuti, nasao sam tu i jedan album Tonija Montana, Vampira, te dva
albuma Plave Trave Zaborava... registracija je besplatna, nikakve komplikacije, a ima i dosta
Ex-Yu Lp i singlica, dosta kvalitetno digitalizovanih.

Sa sajta http://www.balkanuk.com :
"Evo i tražene pesme od grupe Ludi Gavran na jednoj retkoj kompilaciji 101 Otkucaj U Ritmu Srca iz 1988 godine u produkciji Srđana Marjanovića koja je po prvi put na netu!! Ovo su demo bendovi koji su se vrteli na omladisnkim radio programima "Ritam Srca" i "Omladisnki radio 1001-Zagreb" na kojoj se nalazi
i pesma od grupe Nesalomljivi "Ja imam ideju". Rip je 192kpbs, digitalno spljoskan, ploča presovana 12/01/88. Najjače pesme na albumu Komandosi, Sex GunFighters, Ludi Gavran i Nesalomljivi "

Dragi moji rockabilly-psychobilly forumasi, ja bih rado kupio ova dva LP-a, pa ako neko od vas slucajno...

See ya...
Red Elvis

PostPostao/la lab3352 dana 29/10/2008 16:57

Welcome Red Elvis ... super ti je CV :-D ... Nisam slusao Ludi Gavran iskreno i nemam te ploce. Tony Montanu imam i to na mini discu ( :? ). Nekako sam nasao "Talicni Tom je mrtav", pa sam prebacio s ploca, preko laptopa na mini disc ... i sada to ponekada slusam ...
Torpeda sam vratio nazad, jer mislim da su to zasluzili. Oni nisu nikada bili (ili su htjeli biti) pravi rockabilly band. JEFTO zna puno vise detalja o njima, dok sam ja to pratio preko rockabilly show-a Teddy Wilsona (da li ce on ikada ovaj topic otkriti i javiti se ovdje, sto bi bilo super???) i koncerata.

Lab3352
:sax:
lab3352

PostPostao/la Nice Guy Eddie dana 29/10/2008 19:08

Postoji server ftpkombinat sa gomilom uploadovane ex yu muzike od Satana Panonskog do...Muharema Serbezovskog. Mislim da je bilo tamo i nekog "prastarog" rockabillyja za skidanje pa ću malo da išćekiram opet to mesto

Pozdrav za Red Elvisa, baš mi je drago da se danas još uvek neko seća grupa kao što je bio Ludi gavran :thumbup:
Nice Guy Eddie

PostPostao/la Don Karlos dana 30/10/2008 10:22

Prvi put sam nešto skinuo s rapida i nije mi žao...Torpeda su lijepa uspomena na tinejđerske dane...Inače kad sam zadnji put pričao s Vanjom i molio ga da mi pošalje te snimke,rekao je da on to remiksa i da će to izaći na cedeju,pa mi nije poslao...(što smatram sebičnom gestom...).Međutim,od toga je prošlo već više od 5 g i mislim da od cedeja neće biti ništa,tako da sam baš happy što si to postavio za skidanje...(i onako bi cedej prepržio 8-) )
Don Karlos

PostPostao/la lab3352 dana 30/10/2008 12:24

Cuo sam za tu pricu da Vanja nesto mixa, pa ce to biti na cd-u, ali kako vrijeme ide, mislim da uopste nije losa ideja da se to ima. Iskreno, ako ikada izda nesto na CD-u, bicu medju prvima koji cu to da kupim. Ovo je jedna vrijedna uspomena (bar jednog moga dijela teen doba) i uvijek mi je zao bilo sto to nisam imao ili sto nikada nije objavljeno na albumu. Ovo isto vazi i za Vera Kvark...

Lab3352
lab3352

PostPostao/la route66 dana 30/10/2008 15:14

bio sinoć na koncertu blues legende Johnny Wintera :D
takvo nešto se ne propušta.super svirka ,jedino zamjerke organizatorima na gužvi.Mogli su prebaciti svirku na neko drugo mjesto kad je koncert več bio rasprodan par dana ranije
Neka, neka bar rnr (blues) nije umro na ovim prostorima, ako je suditi po gužvi :thumbup:
route66

PostPostao/la Nice Guy Eddie dana 30/10/2008 16:39

Nađoh ovo na ftp.kombinatu: Komadant Adam i Rockabilly dinamit

Samo za internu upotrebu, posle preslušavanja obavezno obrisati ;-)

http://rapidshare.com/files/159017254/K ... t.rar.html

p.s. Požurite može da se skine samo 10 puta
Nice Guy Eddie

PostPostao/la Red Elvis dana 30/10/2008 16:59

Komandant Adam i Rockabilly Dinamit je zapravo surogat odlicnog benda Adam & Komete. Grupa je iz Novog Sada, i slusao sam ih jednom uzivo pocetkom 1990-tih. Zvucali su jako dobro live, i imali prilicno dobre autorske stvari. Cudi me da nisu nista uradili, a dosta su se vrteli po medijima u ono vreme. To je bio vise rock'n'roll. Adam je danas producent i ima svoj audio-video studio u kom snima polovina punk-rock scene iz Novog Sada. Budem li iskopao intervju sa Adamom koji sam video svojevremeno na net-u, prekopirat cu ovde neke delove. Adam i Komete su vredni paznje zaista.
Pozdrav svima!!!

slika
Red Elvis

PostPostao/la lab3352 dana 30/10/2008 17:20

Prije svega hvala NICEGUYEDDIE na linku, veoma odlican r'n'r i drago mi sto si ovo podjelio. Takodjer hvala Red Elvisu na informacijama (jos malo aktivnosti na forumu i dobices majicu od mene :) ) ... Bilo bi super da imamo taj intervju, pa da vidimo malo dalje...

Lab3352

PS: Ako nadjem vremena preko vikenda saljem Vam da vidite novi dizajn majica, pa ih nakon stampe saljem ekipi, sto je i prosli put dobila majice. Ova ce biti puno bolja sto se tice dizajna
lab3352

PostPostao/la Nice Guy Eddie dana 30/10/2008 20:30

A da li se neko seća grupe "Fiftiz". Pojavili su se tamo negde 82-83. Sećam se da im je izašla slika u "Džuboksu" i da su svi bili zalizani i sa kožnim jaknama ali nisam ih nikad čuo kako zvuče. Negde sam pročitao da su im na nekom koncertu predgrupa bili u to vreme još neafirmisani "Partibrejkers".
Ako neko ima "materijala" o njima super bi bilo da se to postavi i otrgne od zaborava
Nice Guy Eddie

PostPostao/la Red Elvis dana 30/10/2008 21:16

Nice Guy Eddie je napisao/la:A da li se neko seća grupe "Fiftiz". Pojavili su se tamo negde 82-83. Sećam se da im je izašla slika u "Džuboksu" i da su svi bili zalizani i sa kožnim jaknama ali nisam ih nikad čuo kako zvuče. Negde sam pročitao da su im na nekom koncertu predgrupa bili u to vreme još neafirmisani "Partibrejkers".
Ako neko ima "materijala" o njima super bi bilo da se to postavi i otrgne od zaborava

My man! Nice Guy Eddie, ja sam ovde pisao o njima , take a look na stranici br.28 ovog foruma. The Fifties ili Fiftizi bili su ovde prvi koji su furali tu muziku, osim Mileta Lojpura i Zorana Simjanovica kome to nije bio prioritetan zvuk nego je imao jedan blok stvari iz 50-tih.
Red Elvis

PostPostao/la Red Elvis dana 30/10/2008 21:45

Lab, evo ga taj intervju. Sluzimo narodu, he,he.

slika

NENAD ADAMOVIĆ alijas KOMANDANT ADAM, nekada član novosadskih grupa „Rockers” i „Adam i komete”, a danas vlasnik andergraund muzičkog studija u Sremskoj Kamenici, poručuje - Zvuk ranog rokenrola je muzika nevinosti i najiskrenijih emocija

Ako na bilo kom internet pretraživaču ukucate ime nekog novosadskog garažnog, pank ili pank-rok benda – gotovo je sigurno da će vas link dovesti do sajta andergraund muzičkog studija Nenada Adamovića u Sremskoj Kamenici. Nije vam poznato ime?! Dobro, de... ako kažem Komandant Adam – biće suviše lako. Makar onima koji su poslednjih petnaestak godina (i duže...) pratili rokenrol na prostorima ove nesrećne zemlje. Dakle, Komandan Adam se već jedanaest godina „krije” iza miksete, kompjutera, kamere.
Iako deluje iz senke, moć tog muzičkog entuzijaste je ogromna, jer da nije njega, neki od kultnih novosadskih rokenrol albuma nikad ne bi „ugledali svetlost dana”, a moguće je da bi „DMT”, „Red Union”, „Korozija” ili „Ringišpil” ostali samo novosadski demo bendovi koje pamte jedino prijatelji, rodbina i komšiluk.

Adamova borba da s minimumom materijalnih sredstava, „pomoću štapa i kanapa”, dobije što bolji zvuk, na neki način, nalikuje na onu donkihotovsku. S tim skromnim četrdesetogodišnjakom, ponosnim ocem dve preslatke devojčice, pričali smo o dečačkim ljubavima, fudbalu, Elvisu, zulufima, srednjoškolskim pokušajima s „Rokersima”, trenucima kad su „Adam i komete” punile baštu beogradskog KSTa, ali i godina „zrelosti”, kad je odlučio da napravi studio i krene da snima bendove koji ne samo da ne bi imali novca da to snime na nekom drugom mestu već, definitivno, ne bi imali drugara i muzičkog istomišljenika za miks-pultom.

U studiju Komandanta Adama u Sremskoj Kamenici snimljeni su sledeći albumi:

„Corrosion” – Shoot That Tiger,
„The Bayonets” – Our Fight,
„Psychosonic Boris And Hosenfefer” – You Think I’m Psycho, Don’t You, Mama?,
„Infrakt” – Autsajder,
„Ragman” – Clock Strikes Twelve,
„The Bomber” – Date Of Your Death,
„DMT” – The Album,
„DMT” – Saturday Night Special,
„DMT” – Rock And Roll Radio,
„UMT” – Der Klassiker,
„Mighty Dogz” – Rock ‘em Back,
„Lost Propelleros” – Zaigraj ovu igru,
„Red Union” – Loaded Gun,
„Red Union” – Rebel Anthems,
„Ringišpil” – Ulice,
„Shoplifters” – Handle With Care,
„Super s karamelom” – Super s karamelom,
„Hosenfefer” – Hangovers And Heartaches,
„Hosenfefer” – Keep On Drivin’...

Interesovanje za muziku pobudio mi je ćale, koji me još kao klinca naučio glavnu frazu numere In The Mood Glena Milera, čiji me bit drži i danas. Kao i sve što iz tog ritma i melodije proističe. Elvis Presli, Čak Beri, Bil Hejli, Rej Čarls... Zaključno s prvom fazom benda ‘The Beatles’”, počinje Komandant Adam svoju priču za Građanski vodič.

Zauzima li Elvis Presli posebno mesto u tvom srcu?
– Idolizacija takve veličine kao što je Elvis u tinejdžerskim godinama sasvim je normalna stvar, bar bila u moje vreme, „dok je Bog po zemlji hodao”...
Sad se tih godina sećam s nostalgijom. Drago mi je kad čujem muziku iz tog perioda, i, na svu sreću, i sada se radujem raznim muzičkim pravcima koji
vode korene iz ranog rokenrola i džeza. Zvuk ranog rokenrola, koliko god da je u to vreme, kad je nastajao, bio divlja muzika, za mene je, 30 godina
nakon nastanka, bila muzika nevinosti i najiskrenijih emocija.

Po čemu pamtiš svoj prvi bend?
– „Rokersi” su bili bend koji je počeo da svira muziku po mom ukusu. Imali smo nastupe po mnogim mestima u Vojvodini. „Rokersi” su u startu
bili „tezga” bend, termin koji se tad još uvek nije odomaćio. Svirali smo rokenrol klasike pedesetih godina. Bilo je to vreme svirki po srednjim školama,
kad nam ništa nije bilo teško. Nakon nekog vremena, braća Baloš, pevač Edi i gitarista Saša, imali su potrebu da se kreativno izraze, te smo polako u
repertoar ubacivali njihove numere, koje su za moj ukus bile korak dalje od izvornog muzičkog pravca. Ispostavilo se da smo se, snimajući nove stvari u studiju i pojavljivanjem u medijima, zapravo, polako razilazili, da bi konačan razlaz bio, otprilike, ‘91.

Šta si želeo da postaneš „kad porasteš veliki”?
– Fudbaler! Nisam bio loš... Šesti, sedmi i osmi razred osnovne, igrao sam za reprezentaciju škole.

Danas, rokabilijevaca gotovo da više i nema u gradu...
– Zulufe i zalizanu frizuru imali smo, koliko se sećam, samo Are i ja. Kasnije su nam se pridružili prijatelji iz društva. Sve je to prekinula vojska. Bilo
mi je ogromno iznenađenje kad sam na jednom od redovnih odsustva došao u tada popularnu diskoteku „Točak”, i tu nasred podijuma zatekao
sedam-osam momaka zvanih „Grafiti” s devojkama, kako plešu uz zvuke benda „La Bamba”. Tako sam zamišljao vreme kad su moji roditelji bili mladi.
Kasnije su se pojavili mlađi rokabilijevci „Faraoni”. Rokabilijevaca je najviše bilo u Petrovaradinu.

Da li ti se sviđa ono što danas rade beogradske „Čikine bombone”?
– Poslednji put sam ih gledao pre nekoliko godina, u kafeu „Fokstrot”, gde su svirali, između ostalog, rokabili obrade popularnih numera koje
su nastale nakon zlatnog doba rokenrola. Pristalica sam harmonijskih linija iz pedesetih, ali u novijoj produkciji. Inače, dobar bend. Moram priznati da
ne pratim skorašnja rokabili dešavanja, jer sam više okrenut pank-rok sceni.

Da li si ostao u kontaktu s preostalim članovima tvog benda „Adam i komete”? Čime se danas bave?
– Vidimo se s vremena na vreme. Basista Andrija se bavi privatnim biznisom u Kamenici, bubnjar Zrica je novinar i radi za časopis Dobro jutro, Ćuk
svira violinu u nekom od onih opasnih orkestara...

Šta misliš o Ceci Slavković posle „Kometa”, u kojima je pevala prateće vokale
– Ništa... Tačnije, njena interesovanja za džez pratim i pozdravljam. Jednom prilikom, dok smo se uvežbavali za nastup, Bojana i ona su mi otpevale
jednu autorsku bluz stvar. Uživanje!

Grupa „Komete” raspala se negde sredinom devedesetih. Zašto?
– Zato što su nam zviždali u Zaječaru! Šalim se. Tada se sve raspadalo, pa smo morali i mi.

Koliko se Novi Sad razlikovao u vreme dok si svirao s „Kometama”?
– Bilo je mnogo manje medija, a više termina za rokenrol. Sad su mediji sve preplavili, ali se svi trude da liče na Pink.

Da li ponekad uzmeš gitaru u ruke ili si potpuno batalio svirku?
– Sramota, ali nemam gitaru u kući. Nisam nikad ni znao da sviram... Volim, a ne znam. Maštam o povratku, ali to ne sme biti neukusno. Kad dođe
pravi trenutak...

Da nije bilo tebe i tvoje rešenosti da snimaš bendove za najnižu moguću cenu, verovatno jedan ogroman deo novosadskih rokenrol bendova nikad
ne bi bio zabeležen na nosaču zvuka. Kako si se odlučio na taj rizičan i malo isplativ posao?
– Ja sam majstor za pronalaženje rizičnih i neisplativih poslova... Isplati se, naravno, ako su bendovi zadovoljni, a to se svidi još nekom osim
njima, i ja sam zadovoljan. Da ne budem licemeran, očekivao sam malo više entuzijazma od bendova, ali i to može da se razume. Kad jeftino dobiješ
snimak, onda ti nije bitno da li ćeš ga progurati do publike. Na osnovu jedanaestogodišnjeg iskustva u ovom poslu, mogu reći da je angažovanje benda
u promociji snimljenog materijala proporcionalno uloženim sredstvima za snimanje. Zaključak: idite u neki drugi studio, možda ćete postati zvezde!

Jasno mi je da si u avanturu sa studijem za snimanje krenuo iz čistog entuzijazma. Ipak, od ljubavi se ne živi. Da li danas na snimanja bendova
gledaš kao na hobi ili posao?
– Znam da se ne živi, zato me je i žena napustila... Gledam kao na posao, al’ se umorih već. Ma, biće bolje!

Nekim bendovima si snimao i spotove. Od koga si naučio da montiraš?
– Sâm, kao i sve ostalo... Zamisli da su sve muzičare „provozali” kroz razne škole gitara, bubnjeva... U tom slučaju ne bismo imali „The Beatles”, „The
Rolling Stones”... Za montažu sam počeo da se zanimam iz prostog razloga: mislim da bez spota ili klipa bendovi imaju male šanse da se nametnu
širem broju potencijalnih fanova.

Podržavaš daunloudovanje, kopiranje, umnožavanje... Većinu snimaka postavio si na svojoj internet stranici. Jesi li i nju sâm napravio?
– Jesam, a za nekoliko bendova koji su snimali kod mene napravio sam i sajtove. Održavam ih. Sve što grupe dozvoljavaju, ja podržavam. Mislim da
je besplatni daunloud dobra reklama, pogotovo na ovim prostorima gde ljudi vole džabe.

Toliko godina si sastavni deo novosadske muzičke scene. Ko su tvoji favoriti, tj. svirku kog benda ne bi propustio ni za živu glavu?!
– „Ragman” je bend koji me trenutno najviše uveseljava. I pored lošeg razglasa, njihov koncert u Muzeju Vojvodine ostavio je jak utisak na mene.
Satima nisam mogao da ga se oslobodim, a nisam ni hteo.

Kada bi trebalo da napraviš listu albuma koji su pomerili granice i uticali na istoriju rokenrola...
– Ne bih mogao da napravim listu, jer muziku slušam i ne pamtim koja je numera i ko je izvođač. To me ne interesuje. Kad sam kao klinac išao da
kupujem ploče, kupovao sam ih po izgledu omota. Pogrešio sam samo jednom, i to kad se nisam pridržavao tog principa. Pročitao sam u novinama:
„Velika rokenrol zvezda ‘Huey Lewis & The News!”

Na koji svoj snimak si posebno ponosan?
– Na album benda „The Corrosion” (novosadska „Korozija”, op. aut.), koji su skoro objavili ljudi iz kuće „Basement Blues Records”.

Nekim bendovima, kao što su, recimo, „Concrete Worms”, nisi ništa naplatio. To je, reklo bi se, istinska solidarnost sa scenom...
– Odluku da snimamo „Concrete Worms” doneli smo zajedno gospodin Pederičo Rašid i ja. Snimali smo ih jer bend postoji već desetak godina i iskreni
su u tome što rade. Ipak, presudno je bilo to što imaju damu u bendu! Nije bilo za dž, već su nam platili Draganinom domaćom rakijom.

Na albumu novosadske grupe „Ringišpil” može se čuti i glas tvoje ćerke. Otac si dve devojčice...
– Eh, samo da vidite osmeh na Leinom licu kad čuje tu pesmu!

Dragana Garić

slika
Red Elvis

PostPostao/la fadill dana 30/10/2008 21:48

fadill

PostPostao/la Red Elvis dana 30/10/2008 21:53

I jos par linkova,

http://www.komandantadam.com/komandantadam/index.htm
http://www.komandantadam.com/biografija.htm
http://www.discogs.com/artist/Komandant+Adam

Kao sto se vidi iz intervjua, taj Adam je ocito jako talentovan i svestran lik, no suvise uvidjavan i preskroman. Samopotcenjujuci genijalac, rekao bih.
A cini mi se da bi bio jaci od Vampira ili Toni Montana da je imao dobrog i probojnog menadzera. Ono, slika i prilika Vojvodine, miroljubivo i bez guranja...
Red Elvis

PostPostao/la Nice Guy Eddie dana 31/10/2008 00:06

Red Elvis je napisao/la:I jos par linkova,
.....A cini mi se da bi bio jaci od Vampira ili Toni Montana da je imao dobrog i probojnog menadzera. Ono, slika i prilika Vojvodine, miroljubivo i bez guranja...

To-oni Mm-ontano... Tuga živa. Ja sam dugo vremena bio "neobjektivan" jer tu ekipu (Bora, Čarli, Smilja..) znam iz grada i punk faze (Radost Evrope) i
nekako sam i sam evoluirao ka "zvuku 50-ih" u to doba i nisam nešto pravio pitanje što tu nije bilo A od autorske muzike, dokle god Bora nije utripovao da je superstar i krenuo da luduje po pinku i fura na "patriotskom talasu" ....do konačnog (fala bogu) nestanka sa javne/kulturne scene

Zato je Lucky Marcell sredinom oktobra snimio novi materijal u Švajarskoj i jedva čekam da to čujem. Poslednji put sam ih slušao na završetku "Pazovačkih dana kulture" krajem avgusta i zvučali su ....opasno. Pravi old school rockabilly

Slušam ovih dana novi cd surf benda The Bananas iz Ljubljane i baš, baš, dobro zvuče. Moram da vidim sa Martinom koji im je izdavač, ako nije problem,da okačim nešto od njih na forum.

Krenuli smo nešto da lobiramo za "razmenu muzičara" na liniji Beograd-Ljubljana pa se iskreno nadam da će Bananas, Bitch Boysi ili Cry Baby u nekoj bližoj budućnosti doći da sviraju sa ove strane Save.
Nice Guy Eddie

PrethodnaSljedeća

Natrag na Muzika

Trenutno korisnika/ca: Exabot [Bot] i 3 gostiju.