ROBOT najgori trzni centar u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

ROBOT najgori trzni centar u Sarajevu

PostPostao/la HomeArt dana 05/09/2009 14:17

Danas oko 11 sati odem u ROBOT u Hrasnom i cekam jedno 10 minuta da uzmem kolica, i cekaj, i cekaj i nigdje kolica a sve skupa nema 30 dusa WTF!? Onda odem u ROBOT na socijalnom kad ista stvar, jos me nesto cudno gledaju kao "vidi levata hoce kolica, tegli na rukama ko i drugi svijet" eh onda fino produzim do merkatora i na miru kupim sto sam htio. Ne patim od "modernih" trznih centara ali ovo je stvarno kranji bezobrazluk. :x
HomeArt

Re: ROBOT najgori trzni centar u Sarajevu

PostPostao/la lolo_lolo dana 05/09/2009 14:30

a naslov je mogao glasiti
MERKATOR-najbolji trzni centar u sarajevu
lolo_lolo

PostPostao/la fixer dana 05/09/2009 14:35

Ma Robot je jos super. Najbolji su mi oni koji imaju WC, ali moras uzeti kljuc. WTF :shock: :-)
fixer

PostPostao/la HomeArt dana 05/09/2009 14:39

lolo_lolo je napisao/la:a naslov je mogao glasiti

Nije fol u tome bilo koji drugi je bolji. Cak su mi uvijek isli na zivce tipovi koji idu tamo da budu "vidjeni" ali ovoliki javasluk od ROBOTA je stvarno previse.
HomeArt

PostPostao/la lolo_lolo dana 05/09/2009 14:44

sahan je napisao/la:
lolo_lolo je napisao/la:a naslov je mogao glasiti

Nije fol u tome bilo koji drugi je bolji. Cak su mi uvijek isli na zivce tipovi koji idu tamo da budu "vidjeni" ali ovoliki javasluk od ROBOTA je stvarno previse.

ma fol je
merkator je najbolji u sarajevu,bez dileme

ovi sto su losi,nisu vrijedni spomena,kad ti trebas kljuc da udjes u njihov wc :roll: :x katastrofa
lolo_lolo

PostPostao/la ružmarin-a dana 05/09/2009 16:40

naslov teme jeste sasvim uredu
a zašto? po mom mišljenju,
iz više razloga:
- njihov tretman prema potrošačima
- njihov tretman prema zaposlenicima
njihov tretman prema proizvodu
-njihov tretman prema usluzi

a dolazilaje onanaka iz Jevrope
pa daj Bože da se posveti pažnja malo ovom Zakonu
i damožemo imati lijepo pozivajući se na njega zaštitu i prava

http://www.fuzip.gov.ba/doc/zakoni/ZAKON%20Zastita%20potrosaca%20FBIH.pdf

i meni je najbliži pa kupujem kod njih
a nerijetko sam im i usmeni protest upućivala
i upisivala se u knjigu žalbi
ne vrijedi ...
pitam odog dečka koji radi na voću: zašto ne preberete voće, pa neće
vam niko ba truhlovinu kupovati...
ili barem stavite u kategoriju: ROBA LOŠIJEG KVALITETA (kao što ima u Merkatoru)
kaže, nije do mene, ne smijem od šefa/ice :shock:
P.S. nehotice sam razbila vazu prije neka 2 mjeseca, natrpali u nju bili suhog cvijeća i meni zazvoni tel
(šef me zove i kad ne radim ispituje o poslu nakon posla) i ja dok nađem mob spustim tašnu na sto
i hop-vaza se samo obori i okrnji se.. napuče

i jurnu na meradnica kaže morate je platiti
ali...možda je i bila načeta čim su je stavilikao ukras na sto koji prodaju

onda sam čula da u boljim trg centrima, ako nešto razbijete ne plaćate
nego vam se izvinjavaju jer ste mogli biti ozlijeđeni, i da niste vi krivi

sve u svemu, nemaju pojma kao neko ko bi mogao drmati i vedriti i oblačiti
kao domaća firma...

i jedna od potvrda jeste stalni oglas koji se vrti,
mjesecima: referent izvoza
te za bijelu tehniku

0 bodova

a sa stalnim akcijama samo pospješuju prodaju

svakako će svaki od centara prolupati, za koju godinu...nakon izgradnje velikih koji će ih progutati
kao štu su:
šoping mall Alta na Marin Dvoru, tornja saudijskog investitora Sarajevo City Center preko puta državnog parlamenta, do kompleksa koji uključuje tržni centar i hotel Importanne, svi izgrađeni pored glavne saobraćajnice u gradu.
ružmarin-a

PostPostao/la HomeArt dana 05/09/2009 17:06

Kono imas kahvu veceras aBd :)
HomeArt

PostPostao/la Da_li_je _tako?? dana 05/09/2009 17:29

hajd ne lazi....
to garant radis u interex-u ili tako nesto pa ti placaju da pises gluposti...
robot je super...!!!!
Da_li_je _tako??

PostPostao/la metar_drva dana 05/09/2009 17:55

Da_li_je _tako?? je napisao/la:robot je super...!!!!

jeste, jeste :lol:
metar_drva

PostPostao/la StupskaBitanga dana 05/09/2009 18:44

Uvijek me čudi oglas Robot prima radnike
Jel to oni otpuste 50-60% ljudi i onda nove upisuju
StupskaBitanga

PostPostao/la VR6 dana 05/09/2009 18:56

I sto ti to nama pises, jel jedini razlog da se pravis pametan? U svakom trznom centru MORA biti knjiga zalbi, kazes dajte mi je i tamo to napises, uz svoje ime i prezime, kontakt telefon. Pa kad te nazove neko od odgovornih iz Robota, njima sve to reci, umjesto sto pametujes po forumu...
VR6

PostPostao/la vjesticanametli dana 05/09/2009 20:17

danas bila i nikad vise ono je uzas a i skuplji je od merkatora...............merkator :thumbup:
vjesticanametli

PostPostao/la hakazvaka dana 06/09/2009 00:06

sahan je napisao/la:Danas oko 11 sati odem u ROBOT u Hrasnom i cekam jedno 10 minuta da uzmem kolica, i cekaj, i cekaj i nigdje kolica a sve skupa nema 30 dusa WTF!? Onda odem u ROBOT na socijalnom kad ista stvar, jos me nesto cudno gledaju kao "vidi levata hoce kolica, tegli na rukama ko i drugi svijet" eh onda fino produzim do merkatora i na miru kupim sto sam htio. Ne patim od "modernih" trznih centara ali ovo je stvarno kranji bezobrazluk. :x

to problem ? :lol:
kad uporedis sa onim sta robot svakodnevno priredjuje svojim kupcima, to je sitnica, bezveze.

pocevsi od toga da police u supermarketu premjestaju svaka 2 sata, pa preko tech supporta koji je jednak 0 (nuli), i lociran u RAJLOVCU !?
mah, ne mogu sada kvalitetno pljuvati, preumoran sam :D
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la byNelle dana 06/09/2009 00:15

hakazvaka je napisao/la:
sahan je napisao/la:Danas oko 11 sati odem u ROBOT u Hrasnom i cekam jedno 10 minuta da uzmem kolica, i cekaj, i cekaj i nigdje kolica a sve skupa nema 30 dusa WTF!? Onda odem u ROBOT na socijalnom kad ista stvar, jos me nesto cudno gledaju kao "vidi levata hoce kolica, tegli na rukama ko i drugi svijet" eh onda fino produzim do merkatora i na miru kupim sto sam htio. Ne patim od "modernih" trznih centara ali ovo je stvarno kranji bezobrazluk. :x

kad uporedis sa onim sta robot svakodnevno priredjuje svojim kupcima, to je sitnica, bezveze.

pocevsi od toga da police u supermarketu premjestaju svaka 2 sata, pa preko tech supporta koji je jednak 0 (nuli), i lociran u RAJLOVCU !?

a kakvu ti potrebu imas za robotovim tech supportom???
byNelle

PostPostao/la karanana dana 06/09/2009 00:17

robot je pijaca u zatvorenom. u onaj u hrasnom udjem mozda jednom mjesecno kad hodam tuda pa da kupim mlijeko ili nesto sitno sto mi treba. i svaki put se obavezno nasekiram. sve je tako nekako neuredno, nabacano, uvijek izgleda ili kao da sele ili kao da useljavaju.....svaki put kad udjem izgubim se jer svakih mjesec dana mjenjaju raspored artikala. jedan mjesec picha lijevo, drugi mjesec na istom mjestu neki buvljak sa nekom kineskom odjecom. na mjestu gdje su bili kondomi sada su bezalkoholna pica. uzas, ne zna se ni ko pije ni ko placa. rade 3 kase, oko kasa kao da je atomska pala. neka mjesta kasirki koja su prije radila kao opuhana, nema ni kasa ni kasirki. jucer sam cekao pola sata da kupim mlijeko i kolu. nikad vise. merkator tito.
Zadnja izmjena: karanana; 06/09/2009 00:29; ukupno mijenjano 1 put/a.
karanana

PostPostao/la HomeArt dana 06/09/2009 00:29

hakazvaka je napisao/la:

Ma sve je to vec bilo po forumu ali ovaj "izum" sa kolicima im je najnovije nesto ne znam vise sta ocekivati da samaraju na ulazu. :shock:
HomeArt

PostPostao/la StupskaBitanga dana 06/09/2009 00:33

Svakim dan očekujem naslov u noiovinama i na TV da zatvarju Robot naročito u Hrasnom jer pogotovo gore na Sspratu nigdje nikog
A dole ono gdje su bile igračke su zatvorili
StupskaBitanga

PostPostao/la hakazvaka dana 06/09/2009 00:37

byNelle je napisao/la:
hakazvaka je napisao/la:

a kakvu ti potrebu imas za robotovim tech supportom???

uzasnu.
kome bih se trebao obratiti kada mi se pokvari blender ili uticnica koja sprzi televizor i napravi pozar ? kome, ako ne njima ?
zapravo, kada malo bolje razmislim, ovi moji nikada nista dole nisu kupili, a da nije imalo bar neku malfunkciju, od baterija do sporeta.
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la norah dana 06/09/2009 00:51

Stvarno je najgori trzni centar. Najgora roba, najgora usluga, neljubazno osoblje. Uvijek im smrdi ona piletina sto je na akciji. Prodaju neko trulo ili zeleno voce i povrce. Ne znam ko im to uopste kupuje. I onu kinesku robu i sitnice. A korpe su im donedavno bile razvaljene i kupcima su stalno ispadale stvari iz njih pa je stalno bilo razbijenih teglica, flasa i sl. Uzas! izbjegavam taj trzni centar u sirokom luku. Merkator i Konzum :thumbup:
norah

PostPostao/la pjegica dana 06/09/2009 02:03

Nisam imala problem ni sa korpama, ni sa pokvarenom tehnikom (jer je tamo ni ne kupujem), ali me je od Robota otjeralo ono njihovo svakodnevno premiještanje stvari s jednog kraja na drugi. Mozak mi se napokon programira tako da traži u jednom uglu ono što mi treba, oni premjeste u potpuno drugi ugao. Mogla bih izgubiti kojih pola sata u traženju nove lokacije na kojoj se krije određeni artikal, al mi stvarno bude mrsko, pa ga onda potražim u nekoj drugoj radnji. Neljubaznost osoblja je posebna priča. Hajd, ne smeta mi odsustvo pozdrava i odzdrava, kao i često odsustvo bilo kakve komunikacije u toku kupovine, ali u rijetkim slučajevima kad prokomuniciraju bolje bi bilo da nisu. Dođem do kase, žena otkuca sve što sam potrpala u korpu, tražim još cigare i novine, pogleda me i upita: "a zar baš moraš uzeti i to?" :shock:
OK, jest da bi joj bez to dvoje bilo lakše vratiti kusur, jer ovako umjesto cenera mora vraćati po marku, ali Bože, zar zbog toga moram ostati bez cigara?
Može se tamo naći i ljubaznog osoblja, ali u tragovima.
Neću ga porediti s drugim tržnim centrima, jer mi je to sve isti klinac.
pjegica

PostPostao/la alica.k dana 06/09/2009 02:53

svaki put kad moram u robot najezim se. radije cu kupit u merkuru ono crijevo za tush od 20KM nego u robotu od 3, samo da ne idem tamo... grozni su, neljubazni, to sa kolicima nisam jednom dozivjela, i sto je najgore, svaki put kad odem ne mogu nista naci! u merkatoru pitam, i oni me upute gdje je to, u robotu pitam i odgovor je uglavnom " :roll: :shock: :? :-? ", prebolesno. sve od elektronike, bijele tehnike, faking fenova i depilatora, epilatora, LAMPU sto sam kupila tamo - danas nista ne radi. o kasama da ne pricam, zene koje tamo rade su ogledalo nekulture i loseg odnosa prema kupcima. davno smo odustali - onako porodicno i familijarno.

pa neka ljudi samo pljuju po slovencima, tush i merkator su izmislili trzne centre za robot. nadam se da ce propasti, sa merakom bih to gledala.
alica.k

PostPostao/la mayab dana 06/09/2009 08:46

Meni je Robot prije svega mrzak zbog njihove politike da ti jos sa merakom naplate parking, a dosao si da im ostavis pare!Odjeljenja voća i povrća i mesnice nerijetko smrde poput leševa u raspadu, tako da samo slučajno odem u neki od njihovih objekata u kupovinu!
Vidim nova je stvar da Grand centar na Ilidzi naplacuje parking svima koji NE obave neku kupovinu u istom, i to je mislim u redu!
mayab

PostPostao/la Skyfox dana 06/09/2009 10:49

nisi jedini ovo je bar 5 tema o robotu i njihovoj uslugi. Odem tamo kad mi treba sta jeftino od tehnike i to samo uletiim i izletim u Merc kupujem od kako se otvorio i nisam imao vecih problema... mozda guzve na kasama, kartice ne prolaze i to je to ne mislim ga mijenjat...
Skyfox

PostPostao/la Neelix dana 06/09/2009 11:32

a eto ja sam milion stvari kupio tamo, pocevsi od linije, 2 tv-a, ves masine, cd playera za auto, i nikad mi nije podrska trebala. nisam primjetio da je osoblje ista neljubaznije i mrzovoljnije nego u bilo kojem drugom tc, guzve na kasi su iste kao i u svakom drugom (POGOTOVO merkatoru - napravili 30 kasa a nemos vidjet da vise od 3 rade istovremeno :? ). izuzetak od ovoga je merkur. jedino sto mi smeta kod njih je naplata parkinga - ali cini mi se da imaju i oni ono - ako pokazes racun preko X KM parking ne placas.
Neelix

PostPostao/la in33sa dana 06/09/2009 11:34

StupskaBitanga je napisao/la:Uvijek me čudi oglas Robot prima radnike
Jel to oni otpuste 50-60% ljudi i onda nove upisuju

Zato sto im je gazda smece od covjeka pa radnici cesto odlaze i dolaze, ja se sjecam jos prije desetak godina pa kad su imali samo onu radnju na Ciglanama i dole na Grbavici onu malu, pa jedna zenska sto je radila u toj na Ciglanama, sta nam je pricala u raji... isto tako jedan prijatelj kasnije poceo raditi kod njih na ciglanama, u skladistu... recimo primjer, gazdi se digne ona stvar, i naredi radnicima da do ponoci (bukvalno do ponoci, ili do 1 ujutro cak) slazu skladiste, koje je vec uredno slozeno. Natjera ih da ves masine pretumbaju, frizidere, televizore, kofol sredjuju skladiste. I to svi, i radnici skladista i radnice iz prodavnice.

Ako je tada bilo tako, nema razlooga da i danas ne bude.

Usput receno, i to premjestanje robe po radnji, pa jedan dan piva na pocetku radnje a drugi dan tu samponi a piva pomjerena na sredinu, odakle je na kraj radnje premjeste treci dan, i to je ta poslovna politika "da radnici ne sjede i ne ljencare, vec da rade nesto".
Slicno rade i u DP marketima, gledao svojim ocima kad im dodje jedan od glavesina, nije bio zadovoljan sto im Coca cola ne stoji na istaknutom mjestu (valjda imali neku akciju, ko ce ga znati) i natjera radnike da ispremjestaju robu po policama. Kao, kazna, ne radite nista. U DP-u kasirke nemaju stolicu recimo, da se ne ulijene.

Moderno robovlasnistvo.
in33sa

Sljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.