rijetka i tanka kosa

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

rijetka i tanka kosa

PostPostao/la _Dena_ dana 26/07/2013 09:48

E ovako od malena imala sam tanku i rijetku kosu ali mi to nije smetalo sve do prošle godine. :sad: Drugarica mi je preporučila pivski kvasac rekla je da joj je pomoglo, pa sam ga i počela upotrebljavat. Zanima me da li je neko ima još iskusta sa njim i da li stvarno pomaže? Isto tako počela sam pravit i čaj od koprive pa kad bi završila sa pranjem kose s njim bi prelila preko kose i izmasirala.
SVAKI SAVJET JE DOBRODOSAO!!
Zadnja izmjena: _Dena_; 27/07/2013 00:22; ukupno mijenjano 1 put/a.
_Dena_

Re: rijetka i tanka kosa

PostPostao/la Averus dana 26/07/2013 10:01

Maži kosu ricinusovim uljem koje možeš kupiti u apotekama i badem butiku.

Namažeš kosu pred spavanje i staviš kakvu zaštitu (npr. kesu ili kapu za tuširanje).
Ujutro normalno operi kosu.

I mimo toga, redovno maži kosu ovim uljem. Par kapi na vrh prstiju i prođi kroz kosu ili samo po vrhovima.

Rezultate ćeš vidjeti već nakon mjesec dana, a za potpuni efekat koristi to kontinuirano pola godine.

Sretno!
Averus

PostPostao/la _Dena_ dana 26/07/2013 11:07

NenjiA je napisao/la:Maži kosu ricinusovim uljem koje možeš kupiti u apotekama i badem butiku.

Namažeš kosu pred spavanje i staviš kakvu zaštitu (npr. kesu ili kapu za tuširanje).
Ujutro normalno operi kosu.

I mimo toga, redovno maži kosu ovim uljem. Par kapi na vrh prstiju i prođi kroz kosu ili samo po vrhovima.

Rezultate ćeš vidjeti već nakon mjesec dana, a za potpuni efekat koristi to kontinuirano pola godine.

Sretno!

Hvala :)
_Dena_

PostPostao/la poticaj dana 27/07/2013 01:18

Trebaš imati na umu da korištenje pivskog kvasca može da ima (ne mora, ali može) i posljedice otvaranja apetita što neminovno vodi do debljanja, a zatim i do povećanja kvaščevih gljivica u organizmu što može dovesti i do kandide (nimalo bezazleno stanje organizma).
Ako već hoćeš da povećaš stanje vitamina B skupine (to ima pivski kvasac) počni koristiti preparate koji su na bazi smeđe riže. Ne preporučujem nikoga, raspitaj se malo oko ovoga. Znam da Solgar B kompleks je na bazi smeđe riže, poskupi jesu - oko 50.00 KM je bočica, čini mi se oko 100 komada tabletica da dođe, sigurno da imaš još izbora.
Preporuka utrljavanja hladno prešenih ulja je takođe odlična, ulje pšeničnih klica je najbolji izbor za tvoj problem, ali i svako drugo hladno prešeno ulje je korisno, dobro u tjeme glave utrljati - izmasirati tjeme i ostavi preko noći, mada ako ti je ovo problem dovoljno je da stoji i po 2 h, da budeš redovna u ovome.
Imaš ovdje razne teme o kosi - isčitaj, isprobavaj i vidjet ćeš šta ti lično najbolje pomaže, sve je individualno.
poticaj

PostPostao/la Red berries dana 27/07/2013 12:39

Solgar vitamini imaju na iherbu, povoljniji su nego kod nas :)
Red berries

PostPostao/la poticaj dana 28/07/2013 01:10

Red berries je napisao/la:Solgar vitamini imaju na iherbu, povoljniji su nego kod nas :)

Hvala ti puno na ovoj informaciji, vidim da imaju super stvarčica na ovoj stranici. :thumbup:
Apoteke su kod nas katastrofa sa cijenama, više puta mi se desilo da neki proizvod kod njih ima duplu cijenu nego se može nabaviti na drugi način mislim na originalne proizvode, naravno.
P.S. Je li ovo ne dostavljaju u BiH? :(
poticaj

PostPostao/la AthleticHeart dana 28/07/2013 04:58

_Dena_ je napisao/la:E ovako od malena imala sam tanku i rijetku kosu ali mi to nije smetalo sve do prošle godine. :sad: Drugarica mi je preporučila pivski kvasac rekla je da joj je pomoglo, pa sam ga i počela upotrebljavat. Zanima me da li je neko ima još iskusta sa njim i da li stvarno pomaže? Isto tako počela sam pravit i čaj od koprive pa kad bi završila sa pranjem kose s njim bi prelila preko kose i izmasirala.

Ja koristim pivski kvasac i sa sigurnošću ti mogu reći da između ostalog ima jako dobra svojstva za kosu, nokte i kozu.
Pomaze, ali ne preko noći, već kao i sve postepeno. Rezultate ćes moći vidjeti nakon nekoliko mjeseci korištenja, zavisi od organizma. I dnevno uzimaj količinu koja je naznačena na bočici.
AthleticHeart

PostPostao/la Red berries dana 28/07/2013 10:04

poticaj je napisao/la:
Red berries je napisao/la:Solgar vitamini imaju na iherbu, povoljniji su nego kod nas :)

Hvala ti puno na ovoj informaciji, vidim da imaju super stvarčica na ovoj stranici. :thumbup:
Apoteke su kod nas katastrofa sa cijenama, više puta mi se desilo da neki proizvod kod njih ima duplu cijenu nego se može nabaviti na drugi način mislim na originalne proizvode, naravno.

Dostavljaju u bih, postarina je 4$, prvu kupnju imas pravo na 5$ popust,ali moras ukucati kod, ovo je moj kod , mozes njega koristiti JRF198..kasnije ces dobiti svoj kod kojeg dijelis i dobijas poene kad ga netko koristi :-D ....stranica je super, ja nabavljam svasta preko njih, od stevie, kozmetike itd :)
Red berries

PostPostao/la kockica_kockica dana 28/07/2013 10:25

Citav zivot muku mucim sa tankom i rijetkom kosom...

Svi oni preparati koje reklamiraju ne pomazu... provjereno... Kostaju previse a ucinak nula...

Kopriva nakon pranja kose
Ricinusovo ulje
Sampon na prirodnoj bazi (trenutno koristim sampon koji je kao sapun sa cimetom i jos nekim sastojcima u BBI-u kupljen na prizemlju - Lash proizvodi) - od kako ne koristim niti jedan od hemijski pripremljenih sampona imam vidljivo poboljsanje ...

I na kraju sisaj se na kratko... Ovo mi je bilo tesko prihvatiti da nikada necu imati dugu kosu ali eto s godinama se naviknes da imas kratku kosu koja takodjer uz redovno sisanje izgleda uvijek fensi smensi....

Ne zelim reklamirati nikoga ali imam frizera od kojeg nikad nisam izasla placuci, doslovno me zna osisati i prikriti sve nedostatke ... Ako zelis poslat cu ti na PP adresu i kome da se javis ... Covjek zna svoj posao a nije skup...
kockica_kockica

Re: AW: rijetka i tanka kosa

PostPostao/la salih88 dana 28/07/2013 11:10

Sve je to genetika, dzaba se patiti, kupovati neke sampone, experimentisati, ako nam je sudjeno tako tako mora i biti. Pogledajte clanove svoje uze porodice, oni su nam ogledalo kako cemo mi izgledati. Ja sam se sa tim davno pomirio :|

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 4 Beta
salih88

PostPostao/la Sirri dana 28/07/2013 18:27

_Dena_ je napisao/la:E ovako od malena imala sam tanku i rijetku kosu ali mi to nije smetalo sve do prošle godine. :sad: Drugarica mi je preporučila pivski kvasac rekla je da joj je pomoglo, pa sam ga i počela upotrebljavat. Zanima me da li je neko ima još iskusta sa njim i da li stvarno pomaže? Isto tako počela sam pravit i čaj od koprive pa kad bi završila sa pranjem kose s njim bi prelila preko kose i izmasirala.

_Dena_ je napisao/la:
NenjiA je napisao/la:Maži kosu ricinusovim uljem koje možeš kupiti u apotekama i badem butiku.
...

Hvala :)

Ne znam kakav šampon koristiš, ali izbjegavaj jake i koncentrovane, koristi blaže varijante poput: Kosili, Johnson's baby, ili Afroditin šampon od koprive i pantenola (ja ga koristim već dvije godine i sve dok postoji ne namjeravam ga mijenjati :-D ). Vezano za ricinusovo ulje, ja ga povremeno koristim u kombinaciji sa maslinovim uljem. Kosa nakon pranja izgleda dosta ljepše, sjajnije i bude divna na dodir. E, sad, pošto nemam nikakvih problema s kosom nisam primijetila, niti sam nešto posebno obraćala pažnju na to da li je utjecalo na rast i gustoću. I toplo ti preporučujem da ne eksperimentišeš sa svakavim metodama za koje čuješ. Možeš naštetiti tjemenu i dovesti kosu u gore stanje. Ukoliko ti je kosa previše rijetka i tanka možda je ipak najbolje da posjetiš dermatologa i potražiš savjet. :)
Sirri

Lokacija: take me away from here, make it seem like we're a million miles away, another time, another place...

PostPostao/la poticaj dana 29/07/2013 00:11

Red berries je napisao/la:
poticaj je napisao/la:

Dostavljaju u bih, postarina je 4$, prvu kupnju imas pravo na 5$ popust,ali moras ukucati kod, ovo je moj kod , mozes njega koristiti JRF198..kasnije ces dobiti svoj kod kojeg dijelis i dobijas poene kad ga netko koristi :-D ....stranica je super, ja nabavljam svasta preko njih, od stevie, kozmetike itd :)

Onda sam ćorava sinoć bila :lol: , HVALA PUNO :kiss: , bitno je da dostavljaju i ovamo, lahko ću za poštarinu. Moram malo sjesti i detaljno vidjeti kako i šta. Puno hvala za kod i savjete, ako mi šta opet zapne bit ću slobodna da upitam :-D :thumbup: .
poticaj

PostPostao/la Red berries dana 29/07/2013 19:55

Onda sam ćorava sinoć bila :lol: , HVALA PUNO :kiss: , bitno je da dostavljaju i ovamo, lahko ću za poštarinu. Moram malo sjesti i detaljno vidjeti kako i šta. Puno hvala za kod i savjete, ako mi šta opet zapne bit ću slobodna da upitam :-D :thumbup: .[/quote][/quote]

Slobodno pitaj, tu sam da pomognem ako mogu..Jos samo da se osvrnem na prethodni post i na afroditin sampon od koprive i pentanola.Citala sam sve smae pohvale za taj sampon pa sam ga odlucila isprobati..Korsitila sam ga oko mjesec dva , dobila perut od njega, nesnosni svrabez i kosu mi je nenormalno isusio ..Jedva sam ju vratila u normalu..Inace nikad prije ni sa jednim samponom nisam imala akvo iskustvo,a koristim svakakve...
Red berries

PostPostao/la Sirri dana 29/07/2013 22:29

Red berries je napisao/la:Citala sam sve smae pohvale za taj sampon pa sam ga odlucila isprobati..Korsitila sam ga oko mjesec dva , dobila perut od njega, nesnosni svrabez i kosu mi je nenormalno isusio ..Jedva sam ju vratila u normalu..Inace nikad prije ni sa jednim samponom nisam imala akvo iskustvo,a koristim svakakve...

Pa, sve je to individualno i mislim da je sasvim normalno da se javljaju različite reakcije na određeni proizvod. Iskreno, ja sam se malo iznenadila čitajući o tvom iskustvu, jer, naprotiv, meni je zaista pomogao. Redovnim korištenjem, perut je u potpunosti nestala (s tim što povremeno koristim i onaj od breze i arnike ) i primijetila sam da je kosa dosta jača, jer nakon pranja ili češljanja primijetim tek par ispalih dlaka, što prije nije bio slučaj. Nekoliko kolegica ga takođe koristi i imaju pozitivna iskustva.
Sirri

Lokacija: take me away from here, make it seem like we're a million miles away, another time, another place...

PostPostao/la poticaj dana 30/07/2013 00:52

Slobodno pitaj, tu sam da pomognem ako mogu..Jos samo da se osvrnem na prethodni post i na afroditin sampon od koprive i pentanola.Citala sam sve smae pohvale za taj sampon pa sam ga odlucila isprobati..Korsitila sam ga oko mjesec dva , dobila perut od njega, nesnosni svrabez i kosu mi je nenormalno isusio ..Jedva sam ju vratila u normalu..Inace nikad prije ni sa jednim samponom nisam imala akvo iskustvo,a koristim svakakve...

Hvala jos jednom :thumbup: , da potpišem za ovaj Afroditin šampon od koprive, identično iskustvo. Probah i brezu i arniku, kamilicu... Ni meni ni jedan nije odgovarao, čak nasuprot :-) . Zato rekoh ranije forumašici koja je postavila pitanje da isprobava, jer tek tad možeš skontati šta ti odgovara a šta ne, sve je individualno.
poticaj

PostPostao/la _Dena_ dana 01/08/2013 20:09

Ne znam kakav šampon koristiš, ali izbjegavaj jake i koncentrovane, koristi blaže varijante poput: Kosili, Johnson's baby, ili Afroditin šampon od koprive i pantenola (ja ga koristim već dvije godine i sve dok postoji ne namjeravam ga mijenjati :-D ). Vezano za ricinusovo ulje, ja ga povremeno koristim u kombinaciji sa maslinovim uljem. Kosa nakon pranja izgleda dosta ljepše, sjajnije i bude divna na dodir. E, sad, pošto nemam nikakvih problema s kosom nisam primijetila, niti sam nešto posebno obraćala pažnju na to da li je utjecalo na rast i gustoću. I toplo ti preporučujem da ne eksperimentišeš sa svakavim metodama za koje čuješ. Možeš naštetiti tjemenu i dovesti kosu u gore stanje. Ukoliko ti je kosa previše rijetka i tanka možda je ipak najbolje da posjetiš dermatologa i potražiš savjet. :)[/quote]

Isprobala sam Afroditin sampon od koprive i koristila sam ga oko sedmicu dana i dobila sam svrbez i kosa mi je pocela opadat. :sad: :( Onda sam se ponovo vratila svom starom samponu i sve je ponovo bilo ok.
_Dena_

PostPostao/la Grover dana 04/08/2013 14:51

Problemi sa kosom mogu da nastanu zbog acidoze, koja pak nastaje uslijed neuravnotežene ishrane koja sadrži previše namirnica koje izazivaju kiselu reakciju u krvi, tj. podizanje pH faktora krvi. To su šećer, ostale vještačke rafinisane namirnice, kafa, previše hrane životinjskog porijekla, lijekovi.

Makrobiotika zna dosta o tome, tu se hrana dijeli na onu koja je više yang(bazna) i onu koja je više yin(kisela). Potrebno je da u organizmu postoji ravnoteža ova dva pola, ali naša ishrana je mnogo više yin nego što bi trebala. Zakišeljenost krvi utiče da se koža širi i na taj način dlake slabe i opadaju.
Grover

PostPostao/la Aria7 dana 21/09/2013 02:01

Ja imam tanku kosu, koristila sam od Solgara skin, nails & hair tablete i pomogle su mi http://www.iherb.com/solgar-skin-nails- ... ode=nzd003 kupila sam ih na iherbu jer su jeftinije nego kod nas, tamo kupujem sve od solgara. Preporučujem i masku od makadamije, za zimu i suhu kosu savršena.
Aria7

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.