Renault

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Re: Renault

PostPostao/la Dzever dana 15/10/2013 20:12

POZDRAV LJUDI
Imam renault twingo 1.2 benzin danas mi se dogodilo da mi je pri brzini od 30-tak kmh spao zupcasti remen,pa me zanima sta mogu ocekivati da se dogodilo s motorom? Molio bih da mi netko odgovori sto prije!
Dzever

PostPostao/la milojicabrzi dana 15/10/2013 21:26

Dzever je napisao/la:POZDRAV LJUDI
Imam renault twingo 1.2 benzin danas mi se dogodilo da mi je pri brzini od 30-tak kmh spao zupcasti remen,pa me zanima sta mogu ocekivati da se dogodilo s motorom? Molio bih da mi netko odgovori sto prije!

Uglavnom, tezi kvar... od toga da su se iskrivili ventili, jer su se sudarili sa klipovima, do toga da se mora raditi kompletan motor.

Postoje srecne situacije, kada takav kvar ne izazove veliku stetu, ali su jako rijetke.
milojicabrzi

PostPostao/la sorcerer dana 15/10/2013 22:32

postavi novi kais i upali, ako lupa skidaj glavu,ako ne lupa i rade sva 4 cilindra imao si srece :D
sorcerer

PostPostao/la citroen xm dana 15/10/2013 23:17

Uglavnom računaj na mijenjanje ventila. Mislim da je teško proći bez toga mada eto neka ti ostane tračak nade. Postoje neki motori kod kojih ne dolazi do sudaranja ventila i klipova u takvim situacijama, ali na žalost to nije taj motor.
citroen xm

PostPostao/la sorcerer dana 15/10/2013 23:21

u zadnjih 3 mjeseca r 19 1.4 i punto 1.2 tako imali srece ,ja stavio novi kais i rade ko novi :D
sorcerer

PostPostao/la citroen xm dana 15/10/2013 23:34

Zar R19 1.4 nema lanac?
Ako je tako onda je baš sreća. Ja rekoh ono maloprije jer je nedavno baš jedan Clio 1.2 8v tako stradao. Popravka oko 500-600 KM
citroen xm

PostPostao/la sorcerer dana 15/10/2013 23:47

bio je onaj noviji chamade 2000 godina ,on ima zupcasti kais.a ja uvijek probam da ne bi bezveze skidao glavu 8-)
sorcerer

PostPostao/la citro dana 16/10/2013 08:22

sorcerer je napisao/la:bio je onaj noviji chamade 2000 godina ,on ima zupcasti kais.a ja uvijek probam da ne bi bezveze skidao glavu 8-)

Imas vani kupiti video endoskope sa USB interface-om. Kostaju oko 40 do 50 Eura, oni bolji i vise, kako koji. Udjes kroz otvor za svjecicu i na laptopu fino i jasno vidis sta ima novo u cilindru :)
Ne rizikujes dalje stetu ako alnasujes sa eventualno polupanim i pokidanim ventilima. Jeste malo duza procedura ali i to je sve u 15 minuta.
citro

PostPostao/la sorcerer dana 16/10/2013 08:33

kakva dalja steta ? ako su se iskrivili ne moze biti vise stete nego sto je bilo......ne trebaju meni kamere nikakave nisam doktor.postavim kais,okrenem motor rukom 2 kruga ako ide pali,nema tu nikakve stete koja vec nije bila....ako imas imalo znanja o motorima sve ti je jasno,ako nemas ne mogu ti pomoci...
sorcerer

PostPostao/la ragnoti dana 16/10/2013 08:47

sorcerer je napisao/la:kakva dalja steta ? ako su se iskrivili ne moze biti vise stete nego sto je bilo......ne trebaju meni kamere nikakave nisam doktor.postavim kais,okrenem motor rukom 2 kruga ako ide pali,nema tu nikakve stete koja vec nije bila....ako imas imalo znanja o motorima sve ti je jasno,ako nemas ne mogu ti pomoci...

Desi se ali ne baš rijetko da se otkine komad pečurke ventila i zaglavi između klipa i stubline cilindra, ti kreneš anlasovati, i onda :izet: pretpostavi šta se desi.
ragnoti

PostPostao/la citro dana 16/10/2013 09:14

ragnoti je napisao/la:
sorcerer je napisao/la:kakva dalja steta ? ako su se iskrivili ne moze biti vise stete nego sto je bilo......ne trebaju meni kamere nikakave nisam doktor.postavim kais,okrenem motor rukom 2 kruga ako ide pali,nema tu nikakve stete koja vec nije bila....ako imas imalo znanja o motorima sve ti je jasno,ako nemas ne mogu ti pomoci...

Desi se ali ne baš rijetko da se otkine komad pečurke ventila i zaglavi između klipa i stubline cilindra, ti kreneš anlasovati, i onda :izet: pretpostavi šta se desi.

Izgleda da mi sorcerer bas nemoze pomoci, ali mogao bi sebi kada bi se malo manje "palio" na dobronamjerne savjete. Niko nije najpametniji, ali zato bi forumi I trebali sluziti da se podijele znanja I iskustva.
Sto se doktora tice, dobar si ti doktor sorcerer kakvih ima.
citro

PostPostao/la ragnoti dana 16/10/2013 09:24

kada se desi pucanje zupčastog, nakon nabacivanja novog kaiša nikada se nesmije vrtiti motor anlaserom, to se radi ručno polako, da se osjeti imali otpora...
ragnoti

PostPostao/la citro dana 16/10/2013 09:32

ragnoti je napisao/la:kada se desi pucanje zupčastog, nakon nabacivanja novog kaiša nikada se nesmije vrtiti motor anlaserom, to se radi ručno polako, da se osjeti imali otpora...

Vrti se on fino I polako I kada su ventili blago zakrivljeni ali kompresije onda ni na mapi. Plus se onda pecurka moze otkinuti od tog blago zakrivljenog ventila pa slijedi steta tek onda.
Na svom autu ja bih to ipak vizuelno pregledao pa kako god.
citro

PostPostao/la ragnoti dana 16/10/2013 09:34

citro je napisao/la:
ragnoti je napisao/la:kada se desi pucanje zupčastog, nakon nabacivanja novog kaiša nikada se nesmije vrtiti motor anlaserom, to se radi ručno polako, da se osjeti imali otpora...

Vrti se on fino I polako I kada su ventili blago zakrivljeni ali kompresije onda ni na mapi. Plus se onda pecurka moze otkinuti od tog blago zakrivljenog ventila pa slijedi steta tek onda.
Na svom autu ja bih to ipak vizuelno pregledao pa kako god.

:thumbup: normala, zašto rizikovati još veču zaj...
ragnoti

PostPostao/la sorcerer dana 16/10/2013 11:12

ragnoti je napisao/la:

kad bi samo bolje citao sta napisem bilo bi odlicno..... a ako je otkinuta pecurka vec ze zabila u klip i vjerovatno zaglavljena znas kad ces zaanlasovat...nikad...koliki ti je to zazor izmedju klipa i subline da upadne pecurka hahahhahaha...joj al lupas ....postedi me tvoje supljare ,rastavio sam motora i popravio auta koliko ti nisi vidio u zivotu...
Zadnja izmjena: sorcerer; 16/10/2013 11:59; ukupno mijenjano 1 put/a.
sorcerer

PostPostao/la sorcerer dana 16/10/2013 11:15

citro je napisao/la:

Izgleda da mi sorcerer bas nemoze pomoci, ali mogao bi sebi kada bi se malo manje "palio" na dobronamjerne savjete. Niko nije najpametniji, ali zato bi forumi I trebali sluziti da se podijele znanja I iskustva.
Sto se doktora tice, dobar si ti doktor sorcerer kakvih ima.

meni savjeti u zivotu ne trebaju niti ih trazim na forumu,a nerviraju me filozofi koji su sve u zivotu uradili na tastaturi ,takodje uzivo samo znaju gledat i solit pamet kad dodju kod majstora....
sorcerer

PostPostao/la ragnoti dana 16/10/2013 12:12

sorcerer je napisao/la:
ragnoti je napisao/la:

kad bi samo bolje citao sta napisem bilo bi odlicno..... a ako je otkinuta pecurka vec ze zabila u klip i vjerovatno zaglavljena znas kad ces zaanlasovat...nikad...koliki ti je to zazor izmedju klipa i subline da upadne pecurka hahahhahaha...joj al lupas ....postedi me tvoje supljare ,rastavio sam motora i popravio auta koliko ti nisi vidio u zivotu...

Komad sine, krhotina ne cijela...Baš me zanima da li se mogao komad pečurke odlomiti i pasti na rub klipa, a prilikom anlasovanja da se zaglavi...
Moj haver je uspio upaliti motor tako sa krhotinom, al to je neka druga šuplja :izet:

Izvini Hota nisam znao da si ti, kada si toliki stručnjak kako to da si dozvolio da ti pukne zupčasti :mrgreen:
Šta ti bolan radiš ovdje kada sve znaš, idi uzimaj pare raji, evo sad ću ti poslati 4 auta da im radiš motore :thumbup:
ragnoti

PostPostao/la sorcerer dana 16/10/2013 12:21

ragnoti je napisao/la:
Komad sine, krhotina ne cijela...Baš me zanima da li se mogao komad pečurke odlomiti i pasti na rub klipa, a prilikom anlasovanja da se zaglavi...
Moj haver je uspio upaliti motor tako sa krhotinom, al to je neka druga šuplja :izet:

Izvini Hota nisam znao da si ti, kada si toliki stručnjak kako to da si dozvolio da ti pukne zupčasti :mrgreen:
Šta ti bolan radiš ovdje kada sve znaš, idi uzimaj pare raji, evo sad ću ti poslati 4 auta da im radiš motore :thumbup:

djesi tata nisam te prepoznao ,dodjosmo opet do argumenta moj haver je tako i krhotina hahaha ,nije staklo da bude krhotina ,ventil je od celika ,a klip i glava od uluminijuma ,da si otvorio jedan motor s takvom havarijom znao bi kako to izgleda...pecurka se zabije u klip ili glavu,ako se desi u voznji na visokim obrtajima ,obicno strada klip(pukne celo klipa)ali ti si jos jedan tastatura pametolog tako da nemam s tobom sta raspravljati .nije meni pukao zupcasti,gdje si to procitao?
ja cak nemam zupcasti u autu,kod mene je brodski motor sa zupcanicima ....posalji ti sebe malo da naucis citati sta drugi pisu i ostavi suada na miru ,nije ti on kriv sto si nepismen ....sta radim ovdje? pa zaradjujem pare citajuci gluposti takvih kao ti :lol: :lol: :lol: :lol:

slika
sorcerer

PostPostao/la citro dana 16/10/2013 13:31

@sorcerer

Jos nisam skontao zasto se ovoliko nerviras !?
Da li je ovo dangubljenje na racunaru zaista vrijedno tolike sekiracije ?

Ja licno, kada mi neko dobronamjerno iznese neku ideju ili savjet, kazem hvala i onda nastavim po svome ako mi se to ne svidja.
A ove price o filozofima, ja sam pametan i bolji a ti si ovakav - onakav... Izvini, ali mi se ne poznajemo i neznam odakle ti ideja da tako karakterises nekoga koga nisi ni vidio u zivotu. Kontas da si ti najpametniji i sve sto ti radis je Ok i bez mane pa nema ni najmanje mjesta sumnji ? Grdno se varas prijatelju moj, svi smo mi podlozni predrasudama i greskama. Evo ja prvi ako ce ti biti lakse.

Nego ostavi se corava posla i idi mijenjaj zupcaste, gadan je vakat a od necega se mora zivjeti.
citro

PostPostao/la ragnoti dana 16/10/2013 13:35

Mikula Mali Kapetan i njegov VM rides again, a nije ti kamionski motor, nego baš brodski. Ostavi se tastature i neta i ekstrema, i slika sa jebenim štetama, negubi vrijejeme bezveze, mene ti to ne dotiče, ja bih sa tobom kao i sa 85 % ljudi što ovdje u BiH glume majstore, malj i u vugla.
Ja ti opet kažem ljudi koji zaradžuju radeći takve stvari nemaju vremena da seru po forumima, a svaki savjet ili fazon ti je doro dosao, evo ova kamera nije tako loša stvar, al je vjerovatno problem u tvojoj glavi, ono Bošnjo najpametniji sve zna.
Ide bježi, plovi morima.
ragnoti

PostPostao/la sorcerer dana 16/10/2013 14:29

@citro nanervirao sam se strasno ,evo sve sam razbio po kuci :lol: :lol: :lol: :lol:

@ ragnoti
dŽesi zaradŽivaĆ

naravno da je brodski ,na maestralu 17 je nakacen ,plovim po ljackami stalno

ostavi se i ti tastature ,ne znam samo sta radis na forumu kad si toliko pametan ?cuvaj se da te ne otmu iz NASA-e...
dosad smo skontali da ne znas citati a sad vidimo da ne znas ni pisati :lol: :lol:
nosis li malj uvijek sa sobom?prije bi rekao da imas samo tastaturu i kompleks neshvacenog filozofa .

P.S.zaradjujem ja dovoljno da mogu srat non stop tu i smijat se debilima poput tebe .

odoh kupit kameru da pregledam ventile i komore :run: :run:
sorcerer

PostPostao/la citro dana 16/10/2013 14:33

@ ragnoti

Super smo prosli, ko macja guza.

Nije bilo onoga "stocem u glavu", na svu srecu.....
citro

PostPostao/la sorcerer dana 16/10/2013 14:35

kakav stoc ,covjek ima malj ,ne smijem se zajebavat :lol: :lol: :lol: :lol:
sorcerer

PostPostao/la johntra dana 16/10/2013 18:23

i šta bi na kraju, je li krhotina ili komad? :D
johntra

PostPostao/la sorcerer dana 16/10/2013 18:32

cekaj dok pita havera pa ce se javit :-) :-) :-)
sorcerer

PrethodnaSljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: addem i 7 gostiju.