RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

PostPostao/la saravara dana 22/04/2012 21:54

doblo je napisao/la:Edvin je super znalac,jednom sam otisao i odmah je prepoznao kvar posle probne voznje

100% istina pozz Edvinu , samo takav majstor treba svima koji voze Reno. :thumbup: :thumbup:
saravara

PostPostao/la saravara dana 22/04/2012 21:56

Ja imam ružno iskustvo sa Halilovićem (stari je nešto radio i fula bila) al nemora značiti da nevalja..
saravara

PostPostao/la Brus Lee dana 22/04/2012 23:01

Drvosjeca iz Dejcica je napisao/la:
davorf je napisao/la:Pošto vozim Renault Lagunu već 4 godine i probao sam sve (i redovni i neredovni servis =) i kod Bunje i kod Halilovića, i u Neuronu. Neuron - katastrofa, otišao da mi provjere što mi se auto gasi, oni naplatili promjenu svjećica - za 2 dana - opet se gasi. Neko je ranije rekao, Edvin kod Bunje - momak stvarno zna šta radi, za ostale ne znam. Halilović - kako kad. I za zamjenu ulja - ganjaj Elf. Castrolu u Renaultovim motorima puno brže opadne viskozitet...a čak ga malo i "pojede" - duže će ti trajati Elf (a i preporučuje ga Renault btw.)

Pozdrav, Davor

Renault u BiH ima definitivno najgori servis, Bunjo je samo prodavac k'o na pijaci, podrska i servis katastrofa. Taj Edvin, tzv. momak sto zna sta radi, je najobicnija varalica i choban i to govorim iz vlastitog iskustva. Nisam covjek sklon nasilju, svadji i incidentnim situacijama pa nisam ni reagovao na prvu i sada mi je drago zbog toga :) , ali taj je zasluzio da ga neko dobro nauci pameti. Steta za Renault u BiH na tako losoj prodajnoj i servisnoj mrezi.

I ja, na moju zalost, imam veoma lose iskustvo sa Edvinom. BTW, savjet korisnicima majstor Edvina, obiljezite prije nego sto date auto na servis dijelove, ako ce te ostavljati auto, a ako imate neku sitnicu da odradite, onda 1l kafe kutiju cigareta i nekakav magazin (ne dnevne novine), jer ce te ostati 7-8 sati. :x
Brus Lee

PostPostao/la direstraits0078 dana 24/04/2012 09:49

Da se i ja javim, probao sam sva 3 ovlastena u SA. Slazem se sa vecinom da Neuron treba izbjegavati. Fusere, i kad nesto use*u, pa se covjek vrati da mu to poprave, kazu da nije moguce da su to oni uradili... :-) Jest, eto sam ja us*ao dok sam izasao iz kruga firme i vratio se za tih 2 minute koliko mi je trebalo. :x

Bunjo je realno najposteniji od ovlastenih, razlog je vjerovatno zato sto on drzi skladiste za prodaju u SA i ima najveci promet i sto se tice prodaje i servisa, ali majstori bi mogli biti i kompetentniji.

Edvin vise ne radi kod Bunje, otvorio je radionicu iznad Zeljinog stadiona na Tranzitu. On rjesava probleme koje drugi majstori ne znaju rijesiti, a prisustvovao sam slucajno i situaciji kad su ga zvali iz ovlastenog servisa da im pomogne u rjesavanju problema koji nisu znali rijesiti sami, pa im je covjek dao neke ideje.

Halilovica ne bih spominjao, neki se zaklinju u njega, a meni je bilo dovoljno da mi je htio podvaliti pogresno ulje, pri tom mi "strucno" objasnjavajuci kako je upravo to ulje predvidjeno za motor koji imam u autu, i to po Renaultovom katalogu. :x

Vezano za zamjenu zupcastog na 1.9 dCi, registruj se na www.renault-klub.ba , tamo ces naci savjete sta i kako, da ne bih bilo koga reklamirao. A mozes otici i do Edvina na Tranzitu i raspitati se za cijene, pretpostavljam da je nesto jeftiniji, samo sto je uvijek u guzvi.
direstraits0078

PostPostao/la edo001 dana 14/06/2012 15:06

Što se triče Renoa od Edvina boljeg majstora u BiH sigurno nema. Provijereno 100% odrežavao mi je megana 4 god. :thumbup:
edo001

PostPostao/la mirzonski dana 29/08/2012 03:30

ima li mi ko dati odgovor za renault megane karavan 1.9 dci godina 2011
cini se dobro auto :/
mirzonski

PostPostao/la mirzonski dana 29/08/2012 03:32

mirzonski je napisao/la:ima li mi ko dati odgovor za renault megane karavan 1.9 dci godina 2011
cini se dobro auto :/
mirzonski

PostPostao/la matsuda dana 29/08/2012 03:50

loprilh je napisao/la:Pozdrav svima,
Kupio sam Renault Clio i sad bih trebao zamijeniti ulje, potrosne dijelove i ostale sitnice. Zna li neko gdje mogu kupiti i zamijeniti te dijelove, a da to nisu Bunjo servis i Halilovic?

Neuron.. Kod Heco pijace u Nedzaricima

EDIT: sad vidjeh datum, bas mi je drago da sam pomogao 8-)
matsuda

PostPostao/la bakir 1803 dana 29/08/2012 09:18

K
Guma M Mostar je definitivno po meni vise nego korektan,
u odnosu prema kupcu, strucnosti i efikasnosti nema im se prigovoriti.
bakir 1803

Re: Otprilike cijena?!?!

PostPostao/la bpsang dana 29/08/2012 20:19

anesdz je napisao/la:Znaci preporucujete Bunju za servisiranje renault automobila...Zna li neko koliko bi cca bila promjena filtera..ulje/gorivo/zrak + zamjena ulja?!
Renault Megane II

110 maraka
bpsang

PostPostao/la bpsang dana 29/08/2012 20:30

direstraits0078 je napisao/la:Da se i ja javim, probao sam sva 3 ovlastena u SA. Slazem se sa vecinom da Neuron treba izbjegavati. Fusere, i kad nesto use*u, pa se covjek vrati da mu to poprave, kazu da nije moguce da su to oni uradili... :-) Jest, eto sam ja us*ao dok sam izasao iz kruga firme i vratio se za tih 2 minute koliko mi je trebalo. :x

Bunjo je realno najposteniji od ovlastenih, razlog je vjerovatno zato sto on drzi skladiste za prodaju u SA i ima najveci promet i sto se tice prodaje i servisa, ali majstori bi mogli biti i kompetentniji.

Edvin vise ne radi kod Bunje, otvorio je radionicu iznad Zeljinog stadiona na Tranzitu. On rjesava probleme koje drugi majstori ne znaju rijesiti, a prisustvovao sam slucajno i situaciji kad su ga zvali iz ovlastenog servisa da im pomogne u rjesavanju problema koji nisu znali rijesiti sami, pa im je covjek dao neke ideje.

Halilovica ne bih spominjao, neki se zaklinju u njega, a meni je bilo dovoljno da mi je htio podvaliti pogresno ulje, pri tom mi "strucno" objasnjavajuci kako je upravo to ulje predvidjeno za motor koji imam u autu, i to po Renaultovom katalogu. :x

Vezano za zamjenu zupcastog na 1.9 dCi, registruj se na http://www.renault-klub.ba , tamo ces naci savjete sta i kako, da ne bih bilo koga reklamirao. A mozes otici i do Edvina na Tranzitu i raspitati se za cijene, pretpostavljam da je nesto jeftiniji, samo sto je uvijek u guzvi.

Dajte ljudi nemojte da ponizavate ljude u NEURONU ,Ako si ti ljubazan prema njima i oni su ljubazni prema tebi ...
ja sam imao slucaj na KLIČKU,jer sam isao na put i dosao da mi srede ( očiste ) leptir na karburatoru Enes majstor mi je poslije dijagnostike koju nije naplatio rekao slobodno vozi auto ti je potpuno ispravno.
Prešao sam 1300 kilometara nisam imao nikakvih problema to je bilo u Junu ove godine ,Evo jos uvjek vozim i nemam problem...Zato,ne prenagljujte u svojim izjavama,ako se kome svidja moze otiči i u NEURON ILI KOD BUNJE ILI PAK KOD HALILOVIĆA,A MOZE I NA OTPAD,al poslije otpada če sigurno tražiti dijagnostiku u nekom od servisa ...
bpsang

PostPostao/la LeKo dana 29/08/2012 23:38

Šta je s Edvinom, zatvoreno, nigdje nikog?
LeKo

PostPostao/la alidedo dana 30/08/2012 00:18

LeKo je napisao/la:Šta je s Edvinom, zatvoreno, nigdje nikog?

na g.o.i ja ga cekam,za par dana dolazi
alidedo

PostPostao/la shlauf dana 30/08/2012 17:07

Nešto je produžio odmor u odnosu na prethodne godine.
shlauf

PostPostao/la alidedo dana 31/08/2012 11:38

shlauf je napisao/la:Nešto je produžio odmor u odnosu na prethodne godine.

Radi od pon.03.09.
alidedo

PostPostao/la johntra dana 31/08/2012 16:31

shlauf je napisao/la:Nešto je produžio odmor u odnosu na prethodne godine.

S obzirom da mu radnici skoro svaki dan zatvaraju radnju oko 23 sata, i ne čudi me... :D
johntra

PostPostao/la shlauf dana 03/09/2012 16:01

Edvin počeo da radi.
shlauf

PostPostao/la Koshpa dana 04/09/2012 21:05

Renolci help "zaljubio" sam se u Scenic-a i imam namjeru da ga kupim 2005-2008g trebaju mi savjeti :D da ili ne :?:
Koshpa

PostPostao/la drndalo dana 04/09/2012 21:39

Da, ako je dobar... ;-) Prelistaj malo temu o renolima, ima dosta iskustava...
drndalo

PostPostao/la doktorrr dana 14/09/2012 13:58

Može li iko dati tačnu adresu tog Edvina? Kako doći do njega?
doktorrr

PostPostao/la shlauf dana 14/09/2012 14:25

doktorrr je napisao/la:Može li iko dati tačnu adresu tog Edvina? Kako doći do njega?

Od pekare AS tranzitom prema Vracama. Nakon 400-500 m sa desne strane je servis a sa lijeve je ograda od Željinog stadiona. Na trotoaru uz ogradu uvijek 20-tak auta čeka na poravak. Evo i broj mobilnog: 061/259-784

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la drndalo dana 14/09/2012 14:32

Cim vidis previse Renola na jednom mjestu, to ti je ...
drndalo

PostPostao/la megan 2 dana 11/03/2013 21:19

Ja sam kupijo reno megan2 prije mjesec dana,kada sam kupijo auto pitao sam momka gdje je auto održavao a on mi je rekao kod Edvina na tranzitu.Pitao sam ga da li je urađen veliki i mali servis,momak mi je rekao da je uradijo servise prije godinu dana,sve servise.Kada sam kupijo auto nisam znao gdje da idem u ovlašteni servis nisam znao gdje da idem,svi su mi govorili da idem kod Edvina,Bunje ili Halilovića.Malo sam se raspitao kod raje i mnogi su mi preporučili Halilovića,i ja sam se uputijo kod njega u servis.Neznam tamo nikoga,ljudi ljubazni odma šta treba itd...pitao sam daa mi pregledaju auto i da vidim ima li nekih nedostataka.Prvo sam zamolijo da mi pregledaju zubčasti i motor,rekli su mi da je auto u redu i da je dobro očuvan,ali problemi su počeli kada su pogledali zubčasti i vidjeli da je vrijeme da se mijenja,a usto i mali servis,da skratim,uradijo sam veliki servis i stavljeni su originalni dijelovi a ne dupljaci koje je stavijo taj Edvin,mali servis nije urađeno sve što je napisano,a dobro je naplatijo momku od kojeg sam kupijo auto.Ja sam uradijo veliki i mali servis kod Halilovića gdje sam bijo cijelo vrijeme uz auto,i gledao šta su radili,svaka čast za one momke i vlasnika,ja nisam nikoga od njih znao,otišao sam po preporuci i ostajem kod njih sve dok budem vozijo renault,a svi vi gledajte gdje će te ići na servis,jer taj Edvin nema originalne dijelove već radi sa dupljacima.Ja sam svoje auto doveo u red saa originalnim dijelovima kod Halilovića.
megan 2

PostPostao/la direstraits0078 dana 11/03/2013 21:34

Ja sam cuo, tj. prico mi je od tetke mi jedan bivsi jaran, da taj Edvin ustvari sam pravi dijelove za auta na tavanu, ili jono bi u podrumu, nijesam siguran. Kazu, ima masinu i samo klikne misom, voljti spaner zubcastog, voljti vodenasta pumpa. I tako to ispada iz masine, upakovato u kartonsku ili plasticnu ambalazu, zavisi na sta kliknes misom. A mis je onaj za kompjutor, nije pravi, da ne bude zabune. Ja vala kod njega ne bi golfa dvicu vozijo.

Ali zato bih bilo kog Renaulta. Jer covjek zna da u vozila s DPF-om ide RN720 ulje, ACEA C4, za razliku od kokosara u Halilovica koji jos uvijek tocd C3 iz bureta.
direstraits0078

PostPostao/la citroen xm dana 11/03/2013 22:31

:lol: :lol:

:thumbup:
citroen xm

PrethodnaSljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.