RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Re: Zamjena ulja i filtera za Megana:

PostPostao/la tricolor dana 21/11/2007 20:23

quantum je napisao/la:Castrol ulje 1litar = 17,00 KM. Treba ti 5 litara = 85,00 KM
Filter ulja 18,00 KM
Filter zraka 30,00 KM
Filter prasine 39,00 KM
Svijecice 56,00 KM
Usluga oko 60 KM

Pa ti saberi.

A da, dodaj i PDV.

i kazu citreon skup za odrzavat hehe :D
tricolor

Re: Zamjena ulja i filtera za Megana:

PostPostao/la ado-šampion dana 21/11/2007 21:47

quantum je napisao/la:Castrol ulje 1litar = 17,00 KM. Treba ti 5 litara = 85,00 KM
Filter ulja 18,00 KM
Filter zraka 30,00 KM
Filter prasine 39,00 KM
Svijecice 56,00 KM
Usluga oko 60 KM

Pa ti saberi.

A da, dodaj i PDV.

Ne isplati se taj servis nikako kako god okreneš ako je auto starije od neke 3 godine. Evo npr. kod mene za
Japanca (za koje su inače skupi dijelovi):
Castrol ulje 10W-40 polusin. 1 litar = 14 KM. treba bi 3 litra = 42 KM
Filter ulja 14 KM
Filter zraka 24 KM
Filter prasine ne mijenja se
Svijećice nisam dosad mijenjao
Usluga za ulje i filter ulja 5 KM, filter zraka promijenim sam.
Sve cijene sa pdv-om, u pitanju su zamjenski dijelovi, radnja Šandor.
ado-šampion

PostPostao/la SA 071 dana 22/11/2007 10:21

Mene za Fabiu prvi servis na 7500 km kostao nesto preko 200 KM, a mog havera za Clia prvi servis na 15000 km kostao 130 KM. Zamjene tih filtera, ulja i ostalog na redovnim servisima u ASA autu me izlazilo izmedju 230 i 280 KM.
SA 071

PostPostao/la arman1 dana 22/11/2007 11:58

Šta mislite koliko košta prvi servis za fijaker. :roll:
arman1

PostPostao/la SA 071 dana 22/11/2007 12:35

arman1 je napisao/la:Šta mislite koliko košta prvi servis za fijaker. :roll:

Jesi li ti onaj sto voza kineza? :lol:
SA 071

PostPostao/la arman1 dana 22/11/2007 14:07

SA 071 je napisao/la:

Jesam a ti si onaj što se zaj...o pa kupi francuza.
NEK TI JE SA SREĆOM KAD ISTEKNE GARANCIJA.
arman1

PostPostao/la laf_sa_foruma dana 22/11/2007 14:37

evo da encitiram neke postove iznad...

ove godine sam u motorex-u kupovo djelove za reno u vise navrata , zasad su ok. a i mislimda ces anci sve sto ti treba grk(kosta strato, u bistriku nije na bjelavama) ti je najjeftiniji al je kvalitet slabiji. neuron ti je zara do bola i neljubazni su i neprofesionalni. halilovic je ok i znas da ces dobit original djelove malo je poskup ali ne kolko us neki napisali ovde an forumu, evo ja sam prije 2 dana bio kod njega:
filter ulja 18 KM
bakrena podloska 2KM
castrol mot polus ulje 1 lit 12KM x 3 =36KM

ukupno materijal 56 KM
usluga20KM (neko je napisao da je usluga bila skuplja ..oko88 KM)
pdv 12,92
[b]ukupno sa pdv : 88.92KM[/b]

uglavnom ako it j emalo novije auto idi kod halilovica, ako je starije mozes i na grbavicu. al ako ces samo mijenjati ulje to mozes bilo gdje, kupi ulje filter.. i odensi nek ti enko zamijeni.
laf_sa_foruma

PostPostao/la anesdz dana 23/11/2007 10:54

promjena ulja i filtera za megane II benzinac..kod bunje oko 140KM..provjereno..

Hajmo ljudi da cujemo kako je za druge marke vozila..koje su cijene..skoda VW audi...????
anesdz

PostPostao/la SA 071 dana 23/11/2007 10:57

anesdz je napisao/la:promjena ulja i filtera za megane II benzinac..kod bunje oko 140KM..provjereno..

Hajmo ljudi da cujemo kako je za druge marke vozila..koje su cijene..skoda VW audi...????

Za Fabiu u ASA autu nisam prosao nikad ispod 200 KM za filtere i ulje...

Saradis je jeftiniji...
SA 071

PostPostao/la anesdz dana 23/11/2007 11:09

Hajmo pricati o ovlastenim servisima..

Jos nesto..da li je neko cuo da Bunjo je ustvari druga ruka za auto dijelove..renault nissan - Hrvatska je prva ruka..i da li je neko nesto u hrvatskoj kupovao i da li se isplati kod njih ici na servis..
anesdz

Re: RENAULT SERVIS U PRODAJA DIJELOVA U SARAJEVU?

PostPostao/la RUMBALINA dana 16/06/2008 19:34

slabo gdje,ali mozes se sa njegovim radnicima dogovoriti(bunjo),oni ce te uputiti gdje ces nabaviti dijelove i to sve dobit ces duplo jeftinije nego na servisu gdje rade isti ti radnici,i normalno kvalitet isti,pokusaj
RUMBALINA

PostPostao/la slavkoimamodilera dana 17/06/2008 09:27

Boze dragi koja gomila lupetanja i mijesanja osnovih pojmova... :-)

Razlucite malo sta je ovlasteni servis, a sta obicni (neovlasteni) servis.... sta je originalni dio, sta je zamjenski dio...
Pa tek onda bubajte o cijenama... ja da sam postavljac teme, do sad ne bih zive veze imao ni sta ni gdje...

Prijatelju... prvo, da li je auto nov (jos u garanciji) ili nije?
Ako jeste u garanciji, furaj u ovlasteni servis, jer ti u protivnom garancije prestaje prvim zahvatom na autu obavljenim negdje van ovlastene mreze servisera... bez obzira bio to Renault, Skoda, Fiat, BMW.... tada ne pitas za cijenu, vec se mijenja sve sto pise u knjizici odrzavanja da se mora zamijeniti u tom servisnom intervalu... ove sto lupetaju o tome kako je jeftinije za neki auto u odnosu na drugi samo zato sto im je neko rekao da se filter ventilacije ne mijenja (cuj ne mijenja, tu je inace bezveze da stoji :-) ) ili sto nikad svjecice nisu zamijenili, jednostavno zanemari...
Ako nije u garanciji, nema potrebe za te potrosne stvari davati pare za originalne dijelove... A-net (u krugu strojorada), Sandor, Ikic (na Dobrinji, granica sa PC), Motorex i slicni, kupis dijelove potrebne za servis (filtere, ulje i sl.) i odes kod nekoga tipa Sandor da ti izvrsi servis, ili jednostavno sa svim tim dijelovima odes u ovlasteni servis samo da ti urade posao... "ruke" bi ti za takav servis bile izmedju 20 i 30 KM...
slavkoimamodilera

PostPostao/la beco dana 17/06/2008 10:50

Ja imam isto Clia III prvi servis kod Bunje mi je bilo nezabaravno iskustvao. Na prvom redovnom servisu promjenili su mi samo ulje i filter motora + ruke (20KM) sve to zajedno dode 80KM. Da ne spominjem da je sve to trajalo vise od sat vremena jer sam cekao da majstor se vrati sa rucka, na koji je otisao u pola rada. Pola stvari koji pise u servisnoj knjizici da se trebaju uraditi nisu uradili, niti su reparirali klimu, niti promjenili filter kabine, niti provjerili upravljacki mehanizam i masu jos stvari. A to koji sam se sve gluposti naslusao od osoblja tog salona, pa dobro oni ista prodaju, znaju samo covjeku staviti pod nos cjenik i isprintati racun, a o samim kolima ma blage veze nemaju!
beco

PostPostao/la strong69 dana 17/06/2008 11:07

beco je napisao/la:Ja imam isto Clia III prvi servis kod Bunje mi je bilo nezabaravno iskustvao.

Ja izgleda imam srece. Imam Citroen i prilikom svih servisa maximalno dobro i temeljito su uradili posao. Bio sam prisutan cijelo vrijeme tokom servisa ali stvarno svaka cast. Bio sam na servisima i u Sarajevu i u Mostaru...

Ne znam, ali po mom misljenju bi ti servisi trebalo da funkcionisu besprijekorno u sluzbi kupca koji je uzeo nov automobil.
strong69

PostPostao/la ri0 dana 17/06/2008 11:17

ri0

PostPostao/la Better Man dana 17/06/2008 13:57

beco je napisao/la:Ja imam isto Clia III prvi servis kod Bunje mi je bilo nezabaravno iskustvao. Na prvom redovnom servisu promjenili su mi samo ulje i filter motora + ruke (20KM) sve to zajedno dode 80KM. Da ne spominjem da je sve to trajalo vise od sat vremena jer sam cekao da majstor se vrati sa rucka, na koji je otisao u pola rada. Pola stvari koji pise u servisnoj knjizici da se trebaju uraditi nisu uradili, niti su reparirali klimu, niti promjenili filter kabine, niti provjerili upravljacki mehanizam i masu jos stvari. A to koji sam se sve gluposti naslusao od osoblja tog salona, pa dobro oni ista prodaju, znaju samo covjeku staviti pod nos cjenik i isprintati racun, a o samim kolima ma blage veze nemaju!

Koliko znam klima se reparira na drugom servisu ( tako sam pročitao u servisnoj knjižici). I meni su samo promjenili ulje i filter motora i sve je to koštalo oko 103 KM. Ne znam zašto nisu ostale stvari gledali, ali kad budem na drugom servisu tražiću da pregledaju sve ono što piše u servisnoj knjižici da se reba pregledati na drugom servisu. Što se tiće brzine rada nisu peglali i brzo su završili posao.
Better Man

PostPostao/la beco dana 17/06/2008 22:16

Ma ja se nisam svadao sam majstorom on samo tu radi, ja sam otisao sefu servisa i upitao ga zasto se ne radi sve po knjizici, da bi on reko da je sve uredu i da se to samo radi u EU?!
beco

Re:

PostPostao/la semmy dana 18/06/2008 11:15

ins je napisao/la:
quantum je napisao/la:Neuron comerc - ovlastena skupina diletanata, fusheraj i neprofesionalizam, uzimanje para za sarenu lazu.

Potpisujem!

da se i ja potpisem
semmy

Re:

PostPostao/la testdriver dana 18/06/2008 11:54

arman1 je napisao/la:
SA 071 je napisao/la:

Jesam a ti si onaj što se zaj...o pa kupi francuza.
NEK TI JE SA SREĆOM KAD ISTEKNE GARANCIJA.

kog kineza?

evo i za mog hovera,maloprodajne cijene u HR preračunato u KM

5 litara ulja, 10w-40 mobil 1 - 95 KM
filter ulja - 13 KM
filter zraka - 30 KM
svjećice - 28 KM
1 sat posla - 40 KM
slika
UKUPNO, 206 KM sa PDV-om
testdriver

PostPostao/la davorf dana 18/06/2008 12:27

Pošto vozim Renault Lagunu već 4 godine i probao sam sve (i redovni i neredovni servis =) i kod Bunje i kod Halilovića, i u Neuronu. Neuron - katastrofa, otišao da mi provjere što mi se auto gasi, oni naplatili promjenu svjećica - za 2 dana - opet se gasi. Neko je ranije rekao, Edvin kod Bunje - momak stvarno zna šta radi, za ostale ne znam. Halilović - kako kad. I za zamjenu ulja - ganjaj Elf. Castrolu u Renaultovim motorima puno brže opadne viskozitet...a čak ga malo i "pojede" - duže će ti trajati Elf (a i preporučuje ga Renault btw.)

Pozdrav, Davor
davorf

Lokacija: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

PostPostao/la testdriver dana 18/06/2008 12:40

davorf je napisao/la:Pošto vozim Renault Lagunu već 4 godine i probao sam sve (i redovni i neredovni servis =) i kod Bunje i kod Halilovića, i u Neuronu. Neuron - katastrofa, otišao da mi provjere što mi se auto gasi, oni naplatili promjenu svjećica - za 2 dana - opet se gasi. Neko je ranije rekao, Edvin kod Bunje - momak stvarno zna šta radi, za ostale ne znam. Halilović - kako kad. I za zamjenu ulja - ganjaj Elf. Castrolu u Renaultovim motorima puno brže opadne viskozitet...a čak ga malo i "pojede" - duže će ti trajati Elf (a i preporučuje ga Renault btw.)

Pozdrav, Davor

da, taj elf nije loš, ja sam ga u svom autu imao...sve ok bilo
testdriver

PostPostao/la Drvosjeca iz Dejcica dana 18/06/2008 13:48

davorf je napisao/la:Pošto vozim Renault Lagunu već 4 godine i probao sam sve (i redovni i neredovni servis =) i kod Bunje i kod Halilovića, i u Neuronu. Neuron - katastrofa, otišao da mi provjere što mi se auto gasi, oni naplatili promjenu svjećica - za 2 dana - opet se gasi. Neko je ranije rekao, Edvin kod Bunje - momak stvarno zna šta radi, za ostale ne znam. Halilović - kako kad. I za zamjenu ulja - ganjaj Elf. Castrolu u Renaultovim motorima puno brže opadne viskozitet...a čak ga malo i "pojede" - duže će ti trajati Elf (a i preporučuje ga Renault btw.)

Pozdrav, Davor

Renault u BiH ima definitivno najgori servis, Bunjo je samo prodavac k'o na pijaci, podrska i servis katastrofa. Taj Edvin, tzv. momak sto zna sta radi, je najobicnija varalica i choban i to govorim iz vlastitog iskustva. Nisam covjek sklon nasilju, svadji i incidentnim situacijama pa nisam ni reagovao na prvu i sada mi je drago zbog toga :) , ali taj je zasluzio da ga neko dobro nauci pameti. Steta za Renault u BiH na tako losoj prodajnoj i servisnoj mrezi.
Drvosjeca iz Dejcica

PostPostao/la doblo dana 18/06/2008 16:28

Edvin je super znalac,jednom sam otisao i odmah je prepoznao kvar posle probne voznje
doblo

Re:

PostPostao/la ado-šampion dana 22/06/2008 23:52

proljetni kauboj je napisao/la:Svatko onaj tko misli imati ispravno auto treba se drzati originalnih dijelova i servisa.

Proizvodjac je jasno proracunao standard kvalitete dijelova koji su prva ili servisna ugradnja i nema tu improvizacije.

Postoje zamjenski djelovi koji su jeftiniji, ali kako rece forumasica iznad, ipak na kraju dodjes kod ovlastenog servisera.
Meni je kad sam bio student, tamo negdje 2000-te majstor za mog tadasnjeg Golfa 2 jasno govorio "imas benzinsku pumpu original 75 KM i imas ovu talijansku koja je 40. Ti vidi koju ces kupiti da ti ugradim."
Znaci covjek se jasno ogradi, ako ti sutra pumpa propisa, a uzeo si jeftiniju, to je tvoj izbor.

Auta koja se uvoze iz Njemacke i Zap. Europe i jesu u dobrom stanju i dobro sluze bas zato sto se odrzavaju kvalitetnim originalnim dijelovima.
Medjutim, psihologija bosanskog covjeka je cudo , hoce da za male pare dobije nesto sto ima svoju cijenu.

Znam ja mnoge vlasnike mladih auta koji su se drzali majstora "avlijasa" pa nakon sto se nadavaju para i auto danima bude na servisu , opet kuc-kuc kod ovlastenog servisera....

Vidio sam ovo prije, ali sad mi na pamet pade da komentarišem. Ovo je glupost samo takva (izvinjavam se ako sam grub), jer autor ne razumije pojmove kojih se hvata.

Da objasnim:
Originalni dio je dio koji proizvodi dobavljač za određenu marku (recimo za Toyotu i bliske proizvođak većine potrošnih dijelova je Denso) i onda se na taj dio nakon testiranja proizvođača (automobila, ne dijela) stavi logotip proizvođača automobila. Ti dijelovi su skupi i zbog toga što prolaze opsežna testiranja.
Isti te dijelove njihov proizvođač, u ovom slučaju Denso, nudi i u slobodnoj prodaji i to su zamjenski dijelovi, koji se (u tom slučaju) razlikuju od originalnog dijela ISKLJUČIVO po tome što nemaju logotip proizvođaća automobila.

Isto tako moguće je kupiti i talijanske zamjenske dijelove, koji su nekvalitetni, i zbog toga je nastao stereotip o nekvalitetu zamjenskih dijelova. Bilo koji zamjenski dio od nekog normalnog proizvođača (čitaj: iz normalne zemlje) i da nije kopije je kvalitetan gotovo kao originalni a dosta je jeftiniji, ali ne jeftin. Recimo ko je čuo za proizvođača zamjenskih dijlova Nipparts? A to su jako kvalitetni, holandski, zamjenski dijelovi za japanska vozila (gotovo na razini kvalitete samog Densa), koji su u dosta slučajeva čak i skljuplji od njemačkih zamjenskih dijelova (Man, Knecht...).

Znači, oni koji su se opekli davajući dva ili tri puta manje para za zamjenske dijelove sumnjive kvalitete, sami su krivi. Isto tako su sami krivi što sad bacaju pare za originalne dijelove.
ado-šampion

PostPostao/la Ko to smat dana 22/04/2012 21:42

Jeli iko mjenjo zupcasti u renaulta megana dizel 1.9 kolko kosta onaj set i ruke ako ko zna nek sarne.
Ko to smat

PrethodnaSljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.