Registracija i prevod vozila u KS-problem

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Registracija i prevod vozila u KS-problem

PostPostao/la maxim2000 dana 26/03/2010 11:11

Dragi moji imam problem oko kojeg se nerviram vec neko vrijeme i nadam se da ce mu uskoro doci kraj. Prije tri sedmice kupio sam auto, koje je igrom prilika bilo registrovano u Posavskom Kantonu. Kao i svaki savjestan kupac odmah sam pristupio prevodu istog na svoje ime posto je vozilo registrovano jos skoro godinu dana e tek onda su nastupili problemi.

Nakon uvodjenja ovog novog sistema sa vlasnickim knjizicama odjava vozila se ne moze raditi elektronski vec se knjizica mora nositi u PU koja ju je izdala i tablice se prilikom tog istog postupka moraju vratiti u tu PU. Poslao sam i iznaosao kontakte gore i zavrsio to. Ostalo mi je jos da zamjenim saobracajnu i da mene upisu kao vlasnika u vlasnicku knjizicu i to je proslo ok, ali prilikom mog dolaska da preuzmem tablice i dokumente dobio sam odgovor da je sve gotovo ali da treba da vratim tablice koje su vracene u PK. Neka zena sto radi tu mi je rekla da mora da posalje sluzbenu depesu da im oni odgovore da su table vracene, iako to po novim pravilima sluzbe ne treba ali zahtjevaju u KS. Dva dana nakon toga depesa jos nije poslana, ali nakon urgiranja ista je dostavljena i vracena iz PK. Nakon mojih peripetija jos uvijek cekam da oni uvide da su dobili posiljku i da podignem svoje tablice i dokumente.

Ima li tom bezobrazluku kraja, jer se tablice i sva dokumenta u vecini gradova dobijaju u roku od jednog dana, a ne kao u Sa da se ceka 4-5???
maxim2000

Re: Registracija i prevod vozila u KS-problem

PostPostao/la Jimmy_The_Saint dana 26/03/2010 11:18

Nema. :D
Jimmy_The_Saint

PostPostao/la Utic dana 26/03/2010 12:30

Kao prvo, dali uopste znas da vise od 40% automobila u BH je registrovano u KS... mozda je ta "sporost" zbog toga...
Drugo, jedini lijek ti je da cekas, mada bi ti bilo bolje da si se prije pokretanja postupka prevoda obratio nekoj iskusnoj auto kuci koja bi ti to vjerovatno se malo brze rijesila... makar ja tako mislim.
Utic

PostPostao/la chelo dana 26/03/2010 12:39

maxim2000 je napisao/la:nositi u PU koja ju je izdala i tablice se prilikom tog istog postupka moraju vratiti u tu PU

Greska u koracima.
Ja sam kupio tuzlanskom kantonu, i preveo kod nas ovdje.
Gore su mi odjavili, samo su trazili kupoprodajni ugovor od notara, i pukli pecat. Tablice nisu trazili. Njih sam skinuo nakon sto sam dosao po nove. Moras vozati na necemu dok se ne obezbijede nove! Trebalo 7 dana.
chelo

PostPostao/la potpuni stranac dana 26/03/2010 13:46

chelo je napisao/la:
maxim2000 je napisao/la:nositi u PU koja ju je izdala i tablice se prilikom tog istog postupka moraju vratiti u tu PU

Greska u koracima.
Gore su mi odjavili, samo su trazili kupoprodajni ugovor od notara, i pukli pecat. Tablice nisu trazili. Njih sam skinuo nakon sto sam dosao po nove. Moras vozati na necemu dok se ne obezbijede nove! Trebalo 7 dana.

šta od notara, ja sam to do sada u općini radio za 4KM +1KM za obrazac ugovora u knjižari.
potpuni stranac

PostPostao/la maxim2000 dana 26/03/2010 14:03

chelo je napisao/la:

Greska u koracima.

Bio sam u Eurohercu u Sa koji su mi rekli da oni ne mogu nista da poduzmu dok ja ne odjavim vozilo gore, a gore mi nisu zeljeli odjaviti vozilo bez vracanja tablica, koje sam gore i vratio. problem je sto informaticki sistem nije uvezan i oni ovde kao ne mogu da vide da su gore vracene i ponistene tablice famozna IDEEA.

Fazon je sto se prije vlasnickih knjizica to moglo uraditi u mjestu registracije a sada ne moze!!!

A sada zbog njihovog bezobrazluka u PU Novi Grad cekam 3 dana da mi daju tablice iako znam da je odgovor o vracanju sluzbeni stigao. I kome god sam se zalio oni jednostavno kazu nije stiglo!!!
maxim2000

PostPostao/la chelo dana 26/03/2010 16:42

maxim2000 je napisao/la:Bio sam u Eurohercu u Sa koji su mi rekli da oni ne mogu nista da poduzmu dok ja ne odjavim vozilo gore, a gore mi nisu zeljeli odjaviti vozilo bez vracanja tablica, koje sam gore i vratio. problem je sto informaticki sistem nije uvezan i oni ovde kao ne mogu da vide da su gore vracene i ponistene tablice famozna IDEEA.

Fazon je sto se prije vlasnickih knjizica to moglo uraditi u mjestu registracije a sada ne moze!!!

A sada zbog njihovog bezobrazluka u PU Novi Grad cekam 3 dana da mi daju tablice iako znam da je odgovor o vracanju sluzbeni stigao. I kome god sam se zalio oni jednostavno kazu nije stiglo!!!

Ja recimo kad sam kupio , auto nije imao nove table, ali je imalo i novu saobracajnu i vlasnicki karton, jer je vec bilo u medjuvremenu registrovano po novom zakonu i dobilo sticker i sve, ali se table nisu morale mijenjati dok ne naleti novi vlasnik. I onda tu dodjem ja.
Uopste nisam isao u osiguranje dok nisam sve obavio. Ovi nasi mi trazili kopiju polise, i kad je sve gotovo, odsetam do Sa-osiguranja i tamo ciko na istoj polisi samo doda moje ime u napomnii nekoj, i stavi pecat. Jedino ides novi zeleni karton.
chelo

PostPostao/la Wind dana 28/03/2010 18:48

ili sta kazete na to da recimo kod kupovine auta u njemackoj, tamo sve papire uredno zavrsis, auto odjavis, auto kuca sve zavrsi, uzmes col tablice, dovezes, prijavis na carini, zavrsis sve na carini i onda problem PU Centar kod nase registracije....

...kaze "mi ne znamo" da je auto odjavljeno u njemackoj....???? Pa kako to?? Pa evo dokumentacije.....jok!!!

Rjesenje:

Moras u njemacku ambasadu odnijeti col tablice, oni se tamo smiju jer ne kontaju sto to trazis, platis 50 KM i oni ti napisu na papiricu....jeste, auto je odjavljeno!"

eto sad je ok. :-)
Wind

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: ado-šampion i 10 gostiju.