Radovan Karadžić u Haagu!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

Re: Radovan Karadžić u Haagu!

PostPostao/la kiky dana 15/04/2010 13:05

kome vi to sve pišete, ljudi moji ...
za pojedine profile po forumu su to sve junačka djela, junačkog naroda ...
i sva ona kaljuža od priče koja ide uz to ...
:sad:
kiky

PostPostao/la simonese dana 15/04/2010 17:21

povraca mi se od ovog
neka ga hercika opali da ga ne slusam vise
simonese

PostPostao/la JBL dana 16/04/2010 09:35

Fair Life je napisao/la:Posto je svjedocenje poslednjeg svjedoka Ahmeta Zulica iz Sanskog Mosta o desavanjima u Sanskom Mostu 1992. godine ( http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100414023 )... evo vam jos jedno svjedocenje o dogadjanjima iste 1992. godine u istoj opstini Sanski Most.

Nakon prvih svedocanja je jasno da ce sudnjenje trajati dugo i da je tuzilastvo nesposobno.
Sud koliko je bezvezan toliko i pokvareno. Dok se prica o ubistva glavni sudija se smjeska i ponasa kao u kafani. Naravno da se optuzenom dopusta da filozofira o presudama istog (i drugih sudova)?! Tuzilastvo umjesto da odma pocne po dokumentaciji pocne sa pricama pojedinaca koje onda Karadzic cjepka i trazi dlaku u jajetu 5 sati. Nesto u stilu "jesi ti dobio u koncetracionom logoru dobio batine ili si i prije bio nesposoban", "zar nije selo sa 200 stanovnika imalo 900 boraca?", "zar nisu u naselju XY muslimani zivjeli normalno?" iako je po presuduma istog suda jasno da nisu, itd, itd.

Nagrada za glupost tokom svjedocenja Zulica ipak ide "potvrdi" tj. "uvjerenju" administrativne sluzbe "VRS". :run:
JBL

PostPostao/la mm987 dana 23/04/2010 03:03

katamaran101 je napisao/la:\
Nego, šuška se, da je njegov brat Luka uzeo tu lovu..tako da je lova ostala u kući...sada optužuju druge..navodno, zna se ko su ta dva brata..

Luka se zali da nemaju ni marke :roll:

http://www.vjmovement.com/truth/412
mm987

PostPostao/la blogger1 dana 23/04/2010 15:08

mm987 je napisao/la:
katamaran101 je napisao/la:\
Nego, šuška se, da je njegov brat Luka uzeo tu lovu..tako da je lova ostala u kući...sada optužuju druge..navodno, zna se ko su ta dva brata..

Luka se zali da nemaju ni marke :roll:

http://www.vjmovement.com/truth/412

Tugo moja,treba li im poslati kakve sadake??? :(
blogger1

PostPostao/la and dana 23/04/2010 20:00

Okun: Karadžić primenjivao nasilje
23. april 2010. | 18:29 | Izvor: Beta
Hag -- Bivši međunarodni posrednik Herbert Okun rekao je na suđenju Radovanu Karadžiću u Hagu da je optuženi sproveo etničko čišćenje da bi stvorio srpsku državu.

Bivši predsednik Republike Srpske optužen je za genocid i zločine protiv čovečnosti nad Muslimanima i Hrvatima, kao i za uzimanje međunarodnih talaca tokom rata u BiH 1992-95. Svedok Okun u to je vreme bio zamenik ličnog izaslanika generalnog sekratara UN i kopredsednika međunarodne konferencije o bivšoj Jugoslaviji i sa Karadžićem se susreo više od 50 puta.

Služeći se svojim beleškama sa tih susreta, američki diplomata je izjavio da je Karadžić i pre izbijanja rata u BiH stavio do znanja tadašnjem izaslaniku UN Sajrusu Vensu da su "bosanski Srbi spremni da pribegnu ratu radi ostvarivanja svojih ciljeva".

Tokom razgovora s međunarodnim mirovnim posrednicima, Karadžić je, po Okunu, često navodio da je ratni cilj bosanskih Srba da stvore svoju državu, koja bi bila teritorijalno povezana sa Srbijom i imala "etnički homogeno stanovništvo".

Svedok je naznačio i da je Karadžić zagovarao etničku podelu Sarajeva, koje su snage pod njegovom kontrolom držale u opsadi i izložile "kampanji snažnog granatiranja u cilju terorisanja civilnog stanovništva i uznemiravanja bosanske vlade".

Nasuprot tvrdnjama Karadžića, ti ciljevi bosanskih Srba - koje je Skupština Republike Srpske usvojila 12. maja 1992. - nisu bili u skladu s mirovnim planom portugalskog diplomate Žozea Kutiljera o kantonizaciji BiH.

Kao opravdanje za teritorijalne pretenzije na područja u kojima Srbi nisu bili većina, lider bosanskih Srba pozivao se na genocid nad Srbima počinjen u Drugom svetskom ratu, rekao je Okun.

Na česte i oštre proteste međunarodnih izaslanika zbog etničkog čišćenja i zločina nad nesrbima, po rečima svedoka, Karadžić i njegovi saradnici nisu negirali da su zlodela počinjena, već su pokušavali da ih opravdaju, najcešće koristeći genocid iz Drugog svetskog rata kao izgovor.

Karadžić je mirovnim izaslanicima govorio i da "on ima kontrolu nad armijom bosanskih Srba", izjavio je Okun, dodajući da se i sam u to uverio, jer je bio prisutan kada je Karadžić oficirima davao naređenja.

U nastavku suđenja, Okuna će ispitivati optuženi Karadžić, koji se brani sam.
and

PostPostao/la Alfa_Ze dana 26/04/2010 10:51

BASTION SRPSKOG NACIONALIZMA ( PTPC ) danas prenosi :

slika

NASTAVAK SUĐENJA KARADŽIĆU
( 23. april 2010. )

Suđenje bivšem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću nastavljeno je jutros u Haškom tribunalu unakrsnim ispitivanjem američkog ambasadora Herberta Okuna, četvrtog svjedoka optužbe.

Okun je početkom 90-ih bio zamjenik specijalnog izaslanika generalnog sekretara UN za bivšu Јugoslaviju Sajrusa Vensa i u tom svojstvu je u više navrata razgovarao sa predstavnicima sukobljenih strana, uključujući optuženog Karadžića.

Povom Karadžićeve sugestije da je za Srbe u BiH djelovanje grupa koje su zastupale ideje islamskog preporoda i podržavale islamsku revoluciju u Iranu moglo da bude razlog izvjesne brige, Okun je rekao da je to bila "pretjerana zabrinutost, koja može da proizađe iz bilo čega što ima veze sa religijom".
"Komunistički režim je ateistički i zabranjivao je sve što ima veze sa religijom", rekao je Okun.

Upitan da li mu je Alija Izetbegović ikada objelodanio svoje namjere o osnivanju islamske republike BiH, sa islamskim zakonima, Okun je odgovorio da ni Izetbegović ni drugi muslimanski rukovodioci sa kojima je imao kontakte to nisu rekli.
"Haris Silajdžić je potpuno sekularizovan, a Ejup Ganić, koji je za člana Predsedništva izabran kao Јugosloven, a zatim se izjasnio kao Musliman, takođe je bio veoma sekularno orijetnisan",
rekao je Okun.

On je konstatovao da Izetbegović nikada nije skrivao svoju religioznost, kao što to nije činio ni DŽordž Buš mlađi, koji je za sebe govorio da je preporođeni hrišćanin.

"To se dešava u političkoj istoriji", konstatovao je Okun.

Prema Okunovom tumačenju, ekstremističke ideje mogu da budu razlog za uznemirenje ako njihovi zastupnici imaju vlast ili većinu u stranci, jer "svugdje postoje ekstremna ljevica i desnica".

'' U slučaju BiH, 1990. i 1992. Muslimani nisu imali vojsku, ništa ni nalik na vojne jedinice i bili su u manjini u odnosu na bosanske Srbe i bosanske Hrvate, koji su iza sebe imali ogranizovane države. Šanse da se ovakve ideje ostvare, bile su minimalne '',istakao je Okun.

Na pitanje kada je, prema njegovoj procjeni, Stranka demokratske akcije (SDA) pokazala da je spremna za rat, Okun je odgovorio da su se "oni nadali da će izbjeći rat", da "nije vidio nikakve pokazatelje aktivnih priprema za neprijateljstva, ali da ih je vidio na drugoj strani". Okun nije mogao da potvrdi Karadžićeve navode o osnivanju tajnog savjeta za odbranu Muslimana i formiranju Patriotske lige, početkom 1991. godine, a na čijem je čelu bio Izetbegović.

Upitan da li je uvijek vjerovao Izetbegoviću, Okun je odgovorio da nikada ne vjeruje nikome u potpunosti.

Suđenje se nastavlja.
Alfa_Ze

PostPostao/la Alfa_Ze dana 26/04/2010 14:00

Američki ambasador Herbert Okun ( svjedok optuzbe ), RAZVALJUJE Radovana Karadzica u njegovom unakrsnom ispitivanju svjedoka . :lol: :lol:
Okun je previse iskusan i obrazovan :thumbup: , da bi se Raso mogao ponasati kao u slucaju prva tri svjedoka.
Alfa_Ze

PostPostao/la pojedinac dana 26/04/2010 15:41

Alfa_Ze je napisao/la:Američki ambasador Herbert Okun ( svjedok optuzbe ), RAZVALJUJE Radovana Karadzica u njegovom unakrsnom ispitivanju svjedoka . :lol: :lol:
Okun je previse iskusan i obrazovan :thumbup: , da bi se Raso mogao ponasati kao u slucaju prva tri svjedoka.

KRMKU netreba tepati već ga je trebalo, DA POSTOJI PRAVDA, odavno za jajca objesit da visi do ovih dana.
pojedinac

PostPostao/la HarnagaHarnaga dana 27/04/2010 05:22

http://video.greatserbia.org/radovan.html
Prilikom gledanja dobro zastiti monitor, ja sam moj ispljuvo, izudaro...a umalo i popisho.
HarnagaHarnaga

PostPostao/la zemomak dana 27/04/2010 21:27

karadzic je danas ustvrdio da su muslimani uvozili i nuklearno naoruzanje :lol: :lol: :lol: joj koji tenkre :D
zemomak

PostPostao/la mO k3 dana 28/04/2010 08:52

zemomak je napisao/la:karadzic je danas ustvrdio da su muslimani uvozili i nuklearno naoruzanje :lol: :lol: :lol: joj koji tenkre :D

Pa zar nisi znao da smo imali i centrifuge itd... sta ti mislis ko je snadbio pakistan i izrael nuklearkom???

Pa Bosna naravno ;)
mO k3

PostPostao/la JBL dana 28/04/2010 22:21

OSL -SJJ je napisao/la:Ovo sudjenje ce trajati godinama...samo da ne crkne ko slobo prije izrecene kazne, nek nam dugo zivi u velikim mukama. Treba na papiru presuda da je osnivac republike shumske najgori monstrum u Europi poslje drugog svjetskog rata. Steta sto se Europa pretvara da je civilizirana pa nema smrtne kazne. :x

Ovim tempo strajat ce 20 godina stoljecima. A proces ce kostati nekoliko mio EUR. Tuzilastvo je nesposobno, sudski senat bezze. Radovan u procesu negira presude tog istog suda (i drugih) sudova i nikome nista. Kao dokaze prijavljuje izjavu nekog cobana iz neke rupe. I to sve ozbiljno...
JBL

PostPostao/la Bosnolog dana 01/05/2010 09:00

Prvomajski uranak u Hagu,...... :mrgreen:

slika
Bosnolog

PostPostao/la Prozor dana 06/05/2010 17:13

DJECA SU UBIJANA I POVRJEĐIVANA GELERIMA, SNAJPERSKIM HICIMA, FOSFORNIM GRANATAMA

Fatima Zaimović, bivša glavna medicinska sestra na Odjelu dječije hirurgije u sarajevskoj bolnici Koševo, kazala je tokom svjedočenja protiv Radovana Karadžića da je 1992. godine u ovom gradu preko 150 djece bilo ranjeno „granatiranjem ili snajperskim djelovanjem“.

„Vodila sam dnevnik sve djece koja su bila liječena na klinici tokom rata. Neke sam kucala, a neke rukom pisala, tamo se vidi malo nervozan rukopis, malo išarano. Vodila sam i redovan izvještaj koji je išao u administrativnu službu, ali ovo je bilo za mene. Stavila sam osobnosti sa kojima su ranjena djeca dolazila u bolnicu. Svako dijete je nosilo nesretni dio života koji se u tom periodu desio“, kazala je Zaimović.

Svjedokinja je kazala da je Odjel dječije hirurgije u periodu između 1992. i 1995. godine liječio „više stotina djece“, a samo tokom 1992. godine je liječeno 163 djece.

„Sva djeca koja su dolazila bila su povrijeđena gelerima granate ili snajperskim hicima, a jedan mali dio i fosfornim granatama koje su stvarale opekotine“, dodala je ona.

Radovanu Karadžiću, nekadašnjem predsjedniku i vrhovnom komandantu oružanih snaga Republike Srpske, sudi se pred Međunarodnim krivičnim sudom za bivšu Jugoslaviju (MKSJ/ICTY) za genocid, zločine protiv čovječnosti i kršenja zakona i običaja ratovanja počinjene tokom rata u BiH.

U optužnici stoji, između ostalog, da je Karadžić od aprila 1992. do novembra 1995. godine učestvovao u kampanji snajperskog djelovanja i granatiranja koja je bila usmjerena protiv civilnog stanovništva Sarajeva, a čiji je primarni cilj bio širenje terora.

Granatiranjem i snajperskim djelovanjem ubijeno je i ranjeno na hiljade civila, uključujući djecu i starije osobe, smatra Tužilaštvo u Haagu.

Bivša glavna medicinska sestra, opisujući reakcije djece na snajpersko djelovanje i granatiranje u Sarajevu, kazala je da su djeca trpila od „višestrukog traumatiziranja“.

„Neka djeca bi mokrila u krevetu, neka su jako plakala i stalno su tražili zaštitu od sestara i teško je bilo sa njima raditi. Ratna trauma se u tim periodima vrlo jasno vidjela. Pogotovo je teško kada smo morali izmjestiti djecu u hodnike i podrume. (...) Djeca su bila uvijek uplakana i na svaki zvuk su skakali“, ispričala je Zaimović.

Svjedokinja je govorila i o tome kako je u periodu između 1992. i 1995. godine njena zgrada u sarajevskom naselju Breka „više puta granatirana“.

„Naša zgrada je granatirana često kao i sve zgrade, u moj stan je uletila granata u spavaću sobu, ali na sreću mi nismo bili tu. Cijela porodica se plašila. Kada god smo išli bilo gdje nismo mogli dići glavu i mislili smo da je sada naš red da budemo žrtva te granate ili snajpera“, prisjetila se ona.

Tokom unakrsnog ispitivanja, Radovan Karadžić predočio je svjedokinji dokumente o jedinici 105. brigade Prvog korpusa Armije BiH, za koju je rekao da je „brojala oko šest hiljada vojnika i bila smještena u blizini bolnice Koševo“.

„Bolnica je bila sve osim bolnice, tamo je bilo tenkova i artiljerije. Oni su zloupotrebljavali traumotologiju i odatle su pucali. (...) Ja želim da dokažem da je Sarajevo bila tvrđava i uporište, a nikako neki grad koji je napadan od nekih divljaka“, kazao je Karadžić.

Optuženi je također svjedokinju upitao da li je bolnica Koševo tokom rata služila kao „mučilište za Srbe“ te da li su na zgradama bolnice bili „topovi i minobacači“, što je svjedokinja Zaimović negirala i dodala da nema saznanja o „bilo kakvim vojnim planovima“.

Nastavak unakrsnog ispitivnja svjedokinje zakazan je za 6. maj ove godine.
(BIRN)
Prozor

PostPostao/la and dana 06/05/2010 20:45

David Harland, bivši član komande UNPROFOR-a u Bosni i Hercegovini
"Bosanski Srbi su nesumnjivo odgovorni za masakre na Markalama"

Harland je kazao da je u periodu između 1993. i 1995 godine, dok je bio službenik za civilne poslove u komandi UNPROFOR-a u BiH, imao sastanke sa Karadžićem, te je "upućivao proteste zbog granatiranja Sarajeva", koji su, prema riječima svjedoka, imali slab efekat.

"Karadžić bi obično poricao da takav problem postoji, ili bi kazao da će on da vidi o čemu je riječ ili da je već izdao naređenja da dejstva prestanu na grad“, pojasnio je on.

Harland je govorio i o granatiranjima sarajevske pijace Markale - 5. februara 1994. godine kada je ubijeno 67 ljudi i 28. augusta 1995. godine kada je stradalo 37 osoba – te kazao da UNPROFOR nije imao sumnje da su granate stigle sa pozicija pod kontrolom bosanskih Srba.

"Tada smo rekli da ne znamo ko je te granate bacio, samo da bi sakrili da se UNPROFOR spremao da krene sa velikim napadima na snage bosanskih Srba, i mislim da je to doprinijelo tom mitu, o tome ko je bacio tu minobacačku granatu“, kazao je svjedok.

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100506111
and

PostPostao/la and dana 06/05/2010 20:57

Na početku unakrsnog ispitivanja, Zaimovićeva je Karadžiću rekla i da joj je "drago" što ga vidi "ovde, u sudnici".
:dance:
and

PostPostao/la marisarajevo dana 06/05/2010 21:05

Pa njemu je super u Hagu,kako su ga samo pocastili sa zatvorskom sobom,mogu misliti,kao u kakvom hotelu da je...a kako se samo sepuri dok ulazi u sudnicu,kao kakav gospodin a ne teski zlocinac,ko mu dade pravo da se sam brani,da ispituje zrtve ovog rata,ko mu bilo sta dade kada se skrivao toliko godina,pa zaista ironija teska...
marisarajevo

PostPostao/la GandalfSivi dana 06/05/2010 23:25

and je napisao/la:David Harland, bivši član komande UNPROFOR-a u Bosni i Hercegovini
"Bosanski Srbi su nesumnjivo odgovorni za masakre na Markalama"

Harland je kazao da je u periodu između 1993. i 1995 godine, dok je bio službenik za civilne poslove u komandi UNPROFOR-a u BiH, imao sastanke sa Karadžićem, te je "upućivao proteste zbog granatiranja Sarajeva", koji su, prema riječima svjedoka, imali slab efekat.

"Karadžić bi obično poricao da takav problem postoji, ili bi kazao da će on da vidi o čemu je riječ ili da je već izdao naređenja da dejstva prestanu na grad“, pojasnio je on.

Harland je govorio i o granatiranjima sarajevske pijace Markale - 5. februara 1994. godine kada je ubijeno 67 ljudi i 28. augusta 1995. godine kada je stradalo 37 osoba – te kazao da UNPROFOR nije imao sumnje da su granate stigle sa pozicija pod kontrolom bosanskih Srba.

"Tada smo rekli da ne znamo ko je te granate bacio, samo da bi sakrili da se UNPROFOR spremao da krene sa velikim napadima na snage bosanskih Srba, i mislim da je to doprinijelo tom mitu, o tome ko je bacio tu minobacačku granatu“, kazao je svjedok.

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/100506111

Sto su mi draga ova sudjenja, ovako se prave istorijski dokumenti, da se neke stvari znaju za vijekove vijekova...
GandalfSivi

PostPostao/la s_bjelava dana 07/05/2010 17:58

Ovo sudjenje ne lici ni na sta cim je dato pravo ovom krmku da postavlja pitanja i ponizava svjedoke, izvlaci zakljucke i navodi vodu na svoj mlin.
Zena koja je svjedocila kao medicinska sestra u bolnici Kosevo je bila vrlo neuvjerljiva, ja sam stekao dojam da je bila jako uplasena i previse fina, da ne bi, nedobog, rekla sta pogresno, naljutila krmka ili izazvala neku nezeljenu reakciju. To smo mi, sva pravda svijeta je na nasoj strani ali mi to nikako da prihvatimo i zakucamo taj yebeni zadnji ekser u krmkov kovceg, mi se nesta prenemazemo i pokusavamo biti fini i civilizirani.
Hocemo li ikada doci pameti i raditi za svoje dobro, gledati samo svoj interes ili cemo opet za koju godinu, deceniju, stoljece biti svjedoci na nekom drugom sudu i ponizno odgovarati na pitnaja nekog novog karadzica ili mladica. :x

:bih:
s_bjelava

PostPostao/la DISCIPLINA dana 09/05/2010 05:00

braco evo me 15 godina kasnije na "lokaciji" imam trake iz rata... na trakama tenk kod bolnice na ulazu u grad... od nikud cika mothafuckin Holbruk i ide da prica sa nisandzjijom na tenku koji i dalje roka... nakon par minuta price kao tenk se vraca nazad, a cika H sjeda u helic i nazad nedje neshto, da bi tenk naravno dosao 10 minuta kasnije i nastavio po starom...

traka ima tonu, idu sad na digitalizaciju sa VHS-a pa malo da pokazemo ovaj khmmm u hagu te neke snimke na oni njihovi kompjuteri sto bulje svi u njih...
DISCIPLINA

PostPostao/la Black swan dana 10/05/2010 10:02

dozvoliti njemu da ispituje svjedoke... ma da uopće priča kad ne odgovara na postavljena pitanja
je velika šteta nanesena pravdi pravu i svim žrtvama :roll: :roll: :roll: :roll:
Black swan

PostPostao/la h_poaro dana 10/05/2010 18:38

moderator je napisao/la:
s_bjelava je napisao/la:Ovo sudjenje ne lici ni na sta cim je dato pravo ovom krmku da postavlja pitanja i ponizava svjedoke, izvlaci zakljucke i navodi vodu na svoj mlin.
. :x

Zato je sudjenje njemu negledljivo, meni se utroba prevrce kad cujem kakva pitanja postavlja i kako psihicki maltretira zrtve, a u tome je majstor.

Ma k...c je on majstor, on je samo vješt improvizator, nema on pojma ni o čemu, Karadžić je "glup ko k...c", ne pozicionirajte ga tamo gdje mu ni blizu nije mjesto. Nemojte misliti da,ako je psihijatar, da je i dobar u struci, da je dobar manipulator ljudima. Njegova pitanja na suđenju su nesuvisla, nabacana bez smisla, bez reda. Vidjećete za kratko vrijeme kako će se sam uplesti u njih i neće znati naći izlaz, jer nema ni koncepciju ni znanja da ih odvede u pravi smjer. Pratite samo kako će sudije da popizde zbog njegovog pokušaja da igra ulogu namijenjenu inteligentnim.
Ponavljam, Karadžić je improvizator jer ništa ne zna, jer je glup da sam zaključi i shvati.
Karadžić je sinonim za balkanskog papka, brdsko-planinski primitivac par ekselans koji vara cijeli svijet i uživa u sopstvenoj popularnosti...
h_poaro

PostPostao/la s_bjelava dana 10/05/2010 19:06

Ponavljam, Karadžić je improvizator jer ništa ne zna, jer je glup da sam zaključi i shvati.
Karadžić je sinonim za balkanskog papka, brdsko-planinski primitivac par ekselans koji vara cijeli svijet i uživa u sopstvenoj popularnosti...
h_poaro

Karadzic nije glup jarane, ima on pameti samo mu ta pamet otisla u pogresnom pravcu.
Slazem se i nadam se da ce zapetljati pa se nece sjetiti sta je rekao na nekom prijasnjem iskazu samo se bojim da to sudu ne promakne, koliko mi se cini i oni spavaju tokom ovog sudjenja, niko ne "pazi na casu".
U pravu si za opis balkanskog papka s tim da bih ja jos dodao da osim sto vara cijeli svijet on je i masovni ubica. :x
Manijak i psihopata kojemu nema lijeka, doduse ima - jedno dobro drvo na Marin Dvoru i 2 metra smrdljive kanafe. :x
s_bjelava

PostPostao/la jeza u ledja dana 10/05/2010 19:11

h_poaro je napisao/la:
moderator je napisao/la:
s_bjelava je napisao/la:Ovo sudjenje ne lici ni na sta cim je dato pravo ovom krmku da postavlja pitanja i ponizava svjedoke, izvlaci zakljucke i navodi vodu na svoj mlin.
. :x

Zato je sudjenje njemu negledljivo, meni se utroba prevrce kad cujem kakva pitanja postavlja i kako psihicki maltretira zrtve, a u tome je majstor.

Ma k...c je on majstor, on je samo vješt improvizator, nema on pojma ni o čemu, Karadžić je "glup ko k...c", ne pozicionirajte ga tamo gdje mu ni blizu nije mjesto. Nemojte misliti da,ako je psihijatar, da je i dobar u struci, da je dobar manipulator ljudima. Njegova pitanja na suđenju su nesuvisla, nabacana bez smisla, bez reda. Vidjećete za kratko vrijeme kako će se sam uplesti u njih i neće znati naći izlaz, jer nema ni koncepciju ni znanja da ih odvede u pravi smjer. Pratite samo kako će sudije da popizde zbog njegovog pokušaja da igra ulogu namijenjenu inteligentnim.

Bravo.
Ja bas takav utisak sticem, da ovaj u stvari ne zna sta radi. Jednostavno i pitanja koja postavlja su suvisla, kao i njegovi komentari. I dalje pokusava da navlaci na neku spiku borbe protiv islamskih terorista, varanja cijelog svijeta i pravljenja zrtve od zlocinaca i obratno. Sud je dovoljno izprocesuirao zlocina i dokaza da zna sta se ovdje desavalo.
S druge strane mislim da se Milosevic mnogo bolje branio.
Mislim da je covjek bolestan totalno i da duboko vjeruje u ono sto govori, u tu neku ideju Srba starijih od ameba, sto je vise nego transparentno na ovom sudjenju. To ga u startu diskredituje kad o necemu prica, jer se vidi da zivi u iluziji i bolesno fasistickom, utopijskom svijetu.

Sto se tice svjedoka, siguran sam da nije lako tamo sjediti i odgovarati na njegova pitanja. Nemojte misliti da bi vi bili puno bolji.
jeza u ledja

PrethodnaSljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Adriatic, Alfons Kauders, KvaziExpert, parapet i 17 gostiju.