raditi i zivjeti u Australiji da li ste zainteresovani

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

raditi i zivjeti u Australiji da li ste zainteresovani

PostPostao/la hare1964 dana 14/02/2008 03:34

Samo me interesuje koliko ste zainteresovani za rad i zivot na 4 godine u Australiji jer ova zemlja place za radnom snagom pocev od vodoinstalatera vozaca kamiona do inzinjera
Australijska vlada ima fantastican program sa firmama u dogovoru za dovodjenje radnika. Firme sve placaju tvoje je da se samo prijavis
Mislim da bi mogao pomoci
hare1964

PostPostao/la Brisbane dana 14/02/2008 03:45

Ko placa put do Australije ?
Brisbane

PostPostao/la Dasi dana 14/02/2008 03:45

kako?
Dasi

PostPostao/la Ergot dana 14/02/2008 03:49

Bollocks.
Ergot

PostPostao/la hare1964 dana 14/02/2008 04:02

Put placaju firme
uslovi su
Vrlo malo znanja Engleskog jezika
diploma u struci i odprilike 5 godina staza ali nije obavezno ali mislim da to nije problem jer se takve potvrde mogu dobiti od jarana ili jaranovog jarana
U Australiji potoje firme koje rade na svim papiriologijama i procesima
Proces traje oko 6 mjeseci i vjerujte da sam imao ponudu od jedne firme od $1000 dolara po glavi sto uspije da dodze tolika je potraznja
Dacu vam primjer vodoinstalatera koji bi bio placen 45-50 dolara po satu Vozaci kamiona i preko 100 000 dolara godisnje po rudnicima a gradic gdje ja zivim odprilike je velicine visokog kod Sarajeva(samo nema piramida)je najvece zlatno polje i trenutno ti rudnici traze preko hiljadu ljudi da je cak i gradonacelnik javno izasao na nacionalnu televiziju i molio da ljudi dodzu i rade pa makar na 2 godine
Ja upravo dovodim sestru ovamo ali na stalnu vizu i znam da je vrlo lako doci na radnu vizu i ovih dana cu sve natenane da se raspitam
hare1964

PostPostao/la newone dana 14/02/2008 04:12

De podastri sve podatke o tome ovdje da mi i ovo malo familije sto je ostalo u Bosni pokusa doci do posla u Australiji.
U Chemeriku nemere. Ekonomija nam slowing down drasticno.
newone

PostPostao/la Fair Life dana 14/02/2008 05:05

hare1964 je napisao/la:...
ja zivim odprilike je velicine visokog kod Sarajeva(samo nema piramida) je najvece zlatno polje i trenutno ti rudnici traze preko hiljadu ljudi da je cak i gradonacelnik javno izasao na nacionalnu televiziju i molio da ljudi dodzu i rade pa makar na 2 godine
...

Kalgoorlie, WA, Australia ??
Fair Life

PostPostao/la Incub dana 14/02/2008 05:30

Prijatelj mi isao za vozaca.
Papire je prikupljao godinu,pregledi Zagrab-Sarajevo-samo ovlasteni ljekari,troskovi da ne i govorim,razgovori u Ambasadi za vizu...Tamo imao vec unaprijed poslodavca...NASEG covjeka- citaj prevaranta
Uz pricu hajde ovamo pa ce ti oni doplatiti troskove prevoza avionom na kraju je radio mjesec dva i covjek nije ni plate vidio.Vratio se gora fukara nego sto je bio...
Ovo su otvorena vrata za prevare isto tako nasi ljudi su mu sve tamo sredili.
Ako mozete ugovoriti sa nekom jakom firmom to je ok a ovo prevoznicke firme nema ljuidi od toga nista sve same prevare.Kad dodjes tamo ti si zarobljenik jer plate nema a sve radi jer kao platit ce ti troskove slijedeci mjesec...Ima radne snge sirom svijeta za jeftinije pare nebi oni nas Bosance dzaba zvali...
Pozdrav
Incub

PostPostao/la Incub dana 14/02/2008 05:35

hare1964 je napisao/la:Put placaju firme
uslovi su
Vrlo malo znanja Engleskog jezika
diploma u struci i odprilike 5 godina staza ali nije obavezno ali mislim da to nije problem jer se takve potvrde mogu dobiti od jarana ili jaranovog jarana
U Australiji potoje firme koje rade na svim papiriologijama i procesima
Proces traje oko 6 mjeseci i vjerujte da sam imao ponudu od jedne firme od $1000 dolara po glavi sto uspije da dodze tolika je potraznja
Dacu vam primjer vodoinstalatera koji bi bio placen 45-50 dolara po satu Vozaci kamiona i preko 100 000 dolara godisnje po rudnicima a gradic gdje ja zivim odprilike je velicine visokog kod Sarajeva(samo nema piramida)je najvece zlatno polje i trenutno ti rudnici traze preko hiljadu ljudi da je cak i gradonacelnik javno izasao na nacionalnu televiziju i molio da ljudi dodzu i rade pa makar na 2 godine
Ja upravo dovodim sestru ovamo ali na stalnu vizu i znam da je vrlo lako doci na radnu vizu i ovih dana cu sve natenane da se raspitam

Ne znam samo kako te nije sramota.
Ljudi koji bi ti dosli, da ti od njih uzimas procenat po glavi ,nemaju posla u Bosni a prosipas im pricu iz prirucnika...Oni bi pare posudili,digli kredite za put a ti da ih izrads tamo gdje si na svom terenu.
De ti nama slikaj svoju sestru kad dodje i sebe i tvoj gradic ali otidji ispred table na ulazu u grad...
Ne nzam kako ovo ne izbrisu sa foruma
Koji lazovi brate mili pa jos poceli raju vrbovati i na forumu
Incub

PostPostao/la newone dana 14/02/2008 05:47

Pa znaju da raja zele da klisnu iz Bosne po svaku cijenu i eto njima dobre zarade samo da navuku zainteresovane.
newone

PostPostao/la Fair Life dana 14/02/2008 05:49

Mislim da Hare pise gluposti.
Fair Life

PostPostao/la Brisbane dana 14/02/2008 05:56

Opcenito govoreci u WA jeste takva situacija (kao sto Hare opisuje).
Medutim sumnjam da ce neko kehnuti $3000 za put i sl.
Mozes fino apllicirati na skilled migration i to je to. Ako znas engleski ne treba ti nikakva pomoc.
Brisbane

PostPostao/la Fair Life dana 14/02/2008 05:58

Prosle godine je jedan nas forumas bio zivo zainteresiran da doseli u Australiju.

Mlad covjek od zanata i alata, profesija s kojom bi veoma lako i ubrzo poceo
da radi, ali poslije nekoliko ozbiljnih koraka koja je presao na tom putu za
dolazak u Australiju pise
je napisao/la:

Cek da vam razbijem snove o Australiji i Novom Zelandu A naravno i Papui Novog Gvineji, i za njih se mora ganjati preko Australije

Ovako... Ako imate pravo interesantno zanimanje za Australsku vladu (sto mozete vidjeti na sljedecem testu: https://secure.liveinaustralia.com/skil ... ssment.asp ) imate najbolje sanse za odlazak. Medjutim, ovo 'najbolje' tek kasnije shvatite koliko je u stvari perverzno.

Dalje - ako imate indikacije dobijene putem testa da imate sanse za odlazak, razmislite imate li jos 20-25k$ u steku. Jer ako nemate, nemojte dzaba ni pokusavati.

Probacu opisati proceduru ukratko: da bi utvrdili da ste 'Skilled', u ovisnosti od kategorije zanimanja koju ste naveli, trazice vam da posaljete pismene dokaze o prethodnom zaposlenju uredno ovjerene i prevedene na Engleski jezik kod ovlastenih sudskih tumaca, kao i isto to sa diplomama. Dokumente koje posaljete ne vracaju nazad. Konkretno, sto se tice informatickih zanimanja, sama verifikacija ovoga kosta 400$, i ako imate zavrsen fax (koji ce oni priznati) morate imati barem 3-5 godina u struci koju ste naveli i minimalno zadnjih 18 mjeseci raditi u istoj. S druge strane, u koliko nemate diplomu, onda dolazi u obzir minimalno osam godina radnog staza, ali ni jedno ni drugo ne garantuje da ce vam dati svoje odobrenje. Ovdje nisam racunao troskove prevoda i ovjere, ovih 400$ se daje 'nako. Proces njihove provjere i donosenja odluke traje 6-8 radnih sedmica, ali moguce da potraje i duze ili da vam traze jos neke dodatne papire, odnosno da vam se zagubi odgovor koji posalju, na sta morate cekati opet 45 dana, pa nakon toga ga mozete dobiti faksom od njih.

Dalje, ako su vam braca Australci rekli da ste skilled, ide IELTS testiranje, koje kosta 290KM i moze se uraditi u British Councillu (ako sam dobro napisao). Naravno, u toku godine postoje strogo odredjeni termini za ova testiranja, tako da se treba prijaviti ranije.

Shodno rezultatima IELTS testa i uslovima koje u tom trenutku Australska vlada propise mozete nastaviti dalje s procedurom ili ne mozete. Naravno, ovu proceduru moraju proci i osobe koje vodite sa sobom (muz/zena).

Ako ste i ovdje bili uspjesni, idemo dalje. Trazice vam citavu plejadu papira i dokumenata, od cega su posebno simpaticni ljekarski nalazi. Zasto simpaticni? Zato sto kostaju 600$, po osobi, i mogu se uraditi samo kod posebno licenciranih doktora za to od strane Australske vlade, te vam vlada dostavi adresu i termin kod doktora, a vi se snadjite kako cete uci u tu drzavu (u BiH i Hrvatskoj nema takvih) i stici na taj zakazani termin. Takodje, racunajte na troskove te vize, prevoza, smjestaja, hrane... Ako cika doktor da svoj aferim, imate sansu da nastavite dalje.

E, sada podrazumjevam da ste prikupili sve moguce i nemoguce papire koje su vam trazili. Dolazi na red ispunjavanje aplikacija. Najmanja stamparska greska na aplikaciji prilikom popunjavanja vuce odbijanju zahtjeva za vizu. Zato, preporucuje se unajmljivanje neke od agencija, a najniza cijena za to je 299$, daju vam uslugu 6 mjeseci putem maila, imate pravo na tri pitanja i tri odgovora dnevno. Naravno, postoji i opcija koja kosta 2500$ gdje vam nude da vi samo prikupite papire a oni to ispune za vas.

Znaci, sve skupili, popunili, i 100% sigurni da je sve OK. Da bi Australska vlada razmislila i pregledala vase dokumente (za sta traze sest mjeseci pa cak i duze) morate platiti 1990$ (AU) za porodicu. S tim sto i u tom grmu cuci zec: ako osoba koju vodite sa sobom nije pokazala zavidne rezultate na IELTS testu, trazice vam jos dodatni 2990$. Nemojte pitati zasto. Zato. Taj novac (1990$ + eventualno 2990$) se ne vraca, i ne garantuje da ce vam odobriti vizu.

Ako cike i tete skontaju da ste OK, morate imati kesa (gotovinu), prije nego vam izdaju vizu. Australska vlada je skontala da je za jedan normalan i prosjecan zivot za jednu odraslu osobu u Australiji sedmicno potrebno 980$ (Australskih). U ovisnosti koje je zanimanje u pitanju, i koliko procjene da ce vam trebati vremena da se adaptirate prije nego nadjete posao (prosjek je 3-6 mjeseci) toliko ce vam kesa traziti da uplatite na njihov racun koji ce oni kasnije, kada stignete, prebaciti na vas racun, kako biste mogli prezivjeti do pronalazenja posla. Znaci, dvije odrasle osobe puta cetiri sedmice u mjesecu je 7840$. Pa tako puta broj mjeseci koji vam budu zahtjevali.

Uzmite u obzir da Australska vlada prve dvije godine boravka tamo ne garantuje socijalno osiguranje u slucaju da ostanete bez posla ili cak da ne nadjete posao. Ovaj problem rjesavaju tako sto vam traze vecu kolicinu kesa koji cete unjeti, ili u glavnom zahtjevaju da neki Australski drzavljanin, najbolje neko od familije ili u krajnjem slucaju prijatelj, uplati NA SVOJE ime osiguranje za vas, onoliko koliko oni procjene da treba iznositi.

I ako ste sve ovo pregurali - jave vam se i kazu vam kada vas ocekuju tamo, kada zele da sletite tu i tu. Uracunajte u to i cijenu puta.

Postupak je laksi ako vas neka firma trazi da dodjete i ako garantuje da ce vas zaposliti istog trenutka kada sletite tamo, medjutim uzmite u obzir da postupak za dobijanje vize, ako sve ide kao podmazano, traje minimalno godinu dana, do dvije godine, tako da morate biti pravi pravcati maher u svom poslu da bi neka firma garantovala toliko dugo i drzala otvoreno radno mjesto samo za vas.
Fair Life

PostPostao/la Incub dana 14/02/2008 06:08

Fair Life je napisao/la:[quote="Prosle godine je jedan nas forumas bio zivo zainteresiran da doseli u Australiju.

Mlad covjek od zanata i alata, profesija s kojom bi veoma lako i ubrzo poceo
da radi, ali poslije nekoliko ozbiljnih koraka koja je presao na tom putu za
dolazak u Australiju pise
"]

Cek da vam razbijem snove o Australiji i Novom Zelandu A naravno i Papui Novog Gvineji, i za njih se mora ganjati preko Australije

Ovako... Ako imate pravo interesantno zanimanje za Australsku vladu (sto mozete vidjeti na sljedecem testu: https://secure.liveinaustralia.com/skil ... ssment.asp ) imate najbolje sanse za odlazak. Medjutim, ovo 'najbolje' tek kasnije shvatite koliko je u stvari perverzno.

Dalje - ako imate indikacije dobijene putem testa da imate sanse za odlazak, razmislite imate li jos 20-25k$ u steku. Jer ako nemate, nemojte dzaba ni pokusavati.

Probacu opisati proceduru ukratko: da bi utvrdili da ste 'Skilled', u ovisnosti od kategorije zanimanja koju ste naveli, trazice vam da posaljete pismene dokaze o prethodnom zaposlenju uredno ovjerene i prevedene na Engleski jezik kod ovlastenih sudskih tumaca, kao i isto to sa diplomama. Dokumente koje posaljete ne vracaju nazad. Konkretno, sto se tice informatickih zanimanja, sama verifikacija ovoga kosta 400$, i ako imate zavrsen fax (koji ce oni priznati) morate imati barem 3-5 godina u struci koju ste naveli i minimalno zadnjih 18 mjeseci raditi u istoj. S druge strane, u koliko nemate diplomu, onda dolazi u obzir minimalno osam godina radnog staza, ali ni jedno ni drugo ne garantuje da ce vam dati svoje odobrenje. Ovdje nisam racunao troskove prevoda i ovjere, ovih 400$ se daje 'nako. Proces njihove provjere i donosenja odluke traje 6-8 radnih sedmica, ali moguce da potraje i duze ili da vam traze jos neke dodatne papire, odnosno da vam se zagubi odgovor koji posalju, na sta morate cekati opet 45 dana, pa nakon toga ga mozete dobiti faksom od njih.

Dalje, ako su vam braca Australci rekli da ste skilled, ide IELTS testiranje, koje kosta 290KM i moze se uraditi u British Councillu (ako sam dobro napisao). Naravno, u toku godine postoje strogo odredjeni termini za ova testiranja, tako da se treba prijaviti ranije.

Shodno rezultatima IELTS testa i uslovima koje u tom trenutku Australska vlada propise mozete nastaviti dalje s procedurom ili ne mozete. Naravno, ovu proceduru moraju proci i osobe koje vodite sa sobom (muz/zena).

Ako ste i ovdje bili uspjesni, idemo dalje. Trazice vam citavu plejadu papira i dokumenata, od cega su posebno simpaticni ljekarski nalazi. Zasto simpaticni? Zato sto kostaju 600$, po osobi, i mogu se uraditi samo kod posebno licenciranih doktora za to od strane Australske vlade, te vam vlada dostavi adresu i termin kod doktora, a vi se snadjite kako cete uci u tu drzavu (u BiH i Hrvatskoj nema takvih) i stici na taj zakazani termin. Takodje, racunajte na troskove te vize, prevoza, smjestaja, hrane... Ako cika doktor da svoj aferim, imate sansu da nastavite dalje.

E, sada podrazumjevam da ste prikupili sve moguce i nemoguce papire koje su vam trazili. Dolazi na red ispunjavanje aplikacija. Najmanja stamparska greska na aplikaciji prilikom popunjavanja vuce odbijanju zahtjeva za vizu. Zato, preporucuje se unajmljivanje neke od agencija, a najniza cijena za to je 299$, daju vam uslugu 6 mjeseci putem maila, imate pravo na tri pitanja i tri odgovora dnevno. Naravno, postoji i opcija koja kosta 2500$ gdje vam nude da vi samo prikupite papire a oni to ispune za vas.

Znaci, sve skupili, popunili, i 100% sigurni da je sve OK. Da bi Australska vlada razmislila i pregledala vase dokumente (za sta traze sest mjeseci pa cak i duze) morate platiti 1990$ (AU) za porodicu. S tim sto i u tom grmu cuci zec: ako osoba koju vodite sa sobom nije pokazala zavidne rezultate na IELTS testu, trazice vam jos dodatni 2990$. Nemojte pitati zasto. Zato. Taj novac (1990$ + eventualno 2990$) se ne vraca, i ne garantuje da ce vam odobriti vizu.

Ako cike i tete skontaju da ste OK, morate imati kesa (gotovinu), prije nego vam izdaju vizu. Australska vlada je skontala da je za jedan normalan i prosjecan zivot za jednu odraslu osobu u Australiji sedmicno potrebno 980$ (Australskih). U ovisnosti koje je zanimanje u pitanju, i koliko procjene da ce vam trebati vremena da se adaptirate prije nego nadjete posao (prosjek je 3-6 mjeseci) toliko ce vam kesa traziti da uplatite na njihov racun koji ce oni kasnije, kada stignete, prebaciti na vas racun, kako biste mogli prezivjeti do pronalazenja posla. Znaci, dvije odrasle osobe puta cetiri sedmice u mjesecu je 7840$. Pa tako puta broj mjeseci koji vam budu zahtjevali.

Uzmite u obzir da Australska vlada prve dvije godine boravka tamo ne garantuje socijalno osiguranje u slucaju da ostanete bez posla ili cak da ne nadjete posao. Ovaj problem rjesavaju tako sto vam traze vecu kolicinu kesa koji cete unjeti, ili u glavnom zahtjevaju da neki Australski drzavljanin, najbolje neko od familije ili u krajnjem slucaju prijatelj, uplati NA SVOJE ime osiguranje za vas, onoliko koliko oni procjene da treba iznositi.

I ako ste sve ovo pregurali - jave vam se i kazu vam kada vas ocekuju tamo, kada zele da sletite tu i tu. Uracunajte u to i cijenu puta.

Postupak je laksi ako vas neka firma trazi da dodjete i ako garantuje da ce vas zaposliti istog trenutka kada sletite tamo, medjutim uzmite u obzir da postupak za dobijanje vize, ako sve ide kao podmazano, traje minimalno godinu dana, do dvije godine, tako da morate biti pravi pravcati maher u svom poslu da bi neka firma garantovala toliko dugo i drzala otvoreno radno mjesto samo za vas.
[/quote]

E ovo sam i spominjao...
Prijatelj je cak imao ovu opciju za firmu koj a ga trazi i sve uzalud ni dolara nije vidio a te sve pare je uzaludno potrosio.Da ih je ostavio sa strane mogao jekupiti posao i u Bosni..
Da da kupiti jer takva nam je realnost,sad nema ni posla a ni para...
Incub

PostPostao/la hare1964 dana 14/02/2008 06:11

prvo jel ja trazi kome pare konji glupi samo sam napisao da sam imao ponudu kreteni ali vas razumijem jer ste isprevarani
ja govorim o velikim firmama kao sto su RIO TINTO govorim o BHP koje imaju po par stotina hiljada zaposlenih i nepricam o prevarantima u sarajevu koji vas uzimaju ko levate nego bi stvarno zelio da pomognem nasim ljudima jer iz srbije masovno dolaze.Pricam o tome da firme sve placaju a ne vi nemate troska ni jedne marke prema tome ako ikada ikome ja licno zatrazim i jednu marku dabogda mi punica dosla na veceru svaku noc
prema tome malo engleskog malo staza i diplomica i da vidimo gdje mozete doci i raditi a ovdje gdje sam ja samo jedan rudnik zlata moze da pokrije sve lopovluke u bosni cak ni izetbegovici i cengici nebi mogli pokrast koliko je ovdje para i posla
ako znate Engleski a imate internet onda otvorite novine zapadne australije i potrazite oglase za poslove
odprilike je oko 2500 poslova sedmicno samo u novinama a statistika australije kaze da je samo 15% poslova preko novina samo 30 000 engleza dolazi godisnje i isti proces prolaze pa somalija juzna afrika etiopija srbija pa svi dolaze samo izgleda glupi bosanac zapeo.Taj sto spominje te silne cifre taj je dobro navucen jarane
Zadnja izmjena: hare1964; 14/02/2008 06:22; ukupno mijenjano 1 put/a.
hare1964

PostPostao/la Fair Life dana 14/02/2008 06:18

hare1964 je napisao/la:... a ovdje gdje sam ja samo jedan rudnik zlata moze da pokrije sve lopovluke u bosni cak ni izetbegovici i cengici nebi mogli pokrast koliko je ovdje para i posla

Kalgoorlie, WA, Australia ??
Fair Life

PostPostao/la hare1964 dana 14/02/2008 06:24

pogledaj na internetu sta ljudi rade i kolike rupe kopaju i koliko ljudi treba
hare1964

PostPostao/la hare1964 dana 14/02/2008 06:49

[quote="hare1964"]pogledaj na internetu sta ljudi rade i kolike rupe kopaju i koliko ljudi treba a jos nesto IOM u Sarajevu na Vilsonovom je jedini nadlezan za ljekarske preglede iz bosne za Australijku ambasadu u becu a kompletan tj najskuplji ljekarski je 180 km i to te prevrnu naopacke prema tome taj sto pise o tim ogromnim ciframa je fakat prolupo ili je nasjeo ko levat a ja znam masu srba u Perthu koji rade za Western Power (nasa elektroprivreda samo postena bez lopova)kao elektricari monteri dalekovoda i milion nekih poslova i niko nije platio dolara za dolazak zene imaju pravo rada isto djeca skolu itd e sad ko je glup ko pametan kreteni koji nasjedaju na nase profitere ili ovi koji sve fino ispitaju a internet je cudo
hare1964

PostPostao/la be highirly dana 14/02/2008 10:29

Evo link pa koga zanima, posrednici(zelenasi :D ) vam nisu potrebni :)

http://www.immi.gov.au/immigration.htm

sve vam je fino objasnjeno, pa ako imate srece, upornosti i znanja
bujrum :D
be highirly

PostPostao/la karanana dana 14/02/2008 10:34

hare, sve ti to nama fino isprica ali nam ne dade kontakte i direktnije informacije, kome da se obratimo, kako, gdje mozemo vidjeti liste trazenih zanimanja.....?
karanana

PostPostao/la artzy dana 14/02/2008 10:48

karanana je napisao/la:hare, sve ti to nama fino isprica ali nam ne dade kontakte i direktnije informacije, kome da se obratimo, kako, gdje mozemo vidjeti liste trazenih zanimanja.....?

Ovo stvarno nema puno smisla. Milijarde ljudi mogu lakse, brze i jeftinije doci u Australiju iz Azije, Juzne Amerike... radna snaga iz Evrope bi bila puno skuplja (bez obzira sto ne stojimo bas dobro ekonomski) nego iz Azije i J.Amerike tako da ovo dobro smrdi... Kinezi ce im to kopat za dolar po satu...

Ovdje neko nekog zaje%$%^bava. Narocito je problem kad si sam u novoj sredini. Mogu te je%at ne mozes im nista...

:-?
artzy

PostPostao/la Brisbane dana 15/02/2008 02:25

artzy je napisao/la:
Ovo stvarno nema puno smisla. Milijarde ljudi mogu lakse, brze i jeftinije doci u Australiju iz Azije, Juzne Amerike... radna snaga iz Evrope bi bila puno skuplja (bez obzira sto ne stojimo bas dobro ekonomski) nego iz Azije i J.Amerike tako da ovo dobro smrdi... Kinezi ce im to kopat za dolar po satu...

Ovdje neko nekog zaje%$%^bava. Narocito je problem kad si sam u novoj sredini. Mogu te je%at ne mozes im nista...

:-?

Caka je da bi svi rade bijelog zeta nego nakog Kineza !!!
Brisbane

PostPostao/la hare1964 dana 15/02/2008 02:47

Fakat neznam sta je sa vama ljudi pa toliko ste pesimisticni a mislite da ste boga za muda uhvatili i da ste najpametniji na svjetu a glupana oko nas pun ..rac
kao prvo Australija je zemlja koja ima sve ali bas sve zakonom regulisano pa i najmanja plata kolika mora biti a taj konj sto pise da ti u australiji treba sedmicno devesto i nesto dolara da zivis je tacno ali konjino treba da znas da je tolika zakonska minimalna plata koju ti firme moraju dati prema tome pravite se pametni o necemu sto neznate Drugo da ponovim ponovo niti ja trazim sta zauzvrat niti trazim para pesimisticki kreteni nego sam samo upitao imali zainteresovanih i rekao sam diploma i engleski ti trebaju pa da mi neko kaze sta je po struci pa da vidimo sta se moze uraditi
Gradzevinska firma me pitala dali znam nekog vodoinstalatera(pravim kucu pa ljudi imaju problema da nadzu elektricara i vodoinstalatera)pa smo usli u pricu kako moji bosanci placu za poslom a ovi ovdje placu za radnom snagom pa mi covo rece da ima nacin da se dovede na radnu vizu
prema tome nit ja trazi para nit ja trazi kakvih protuusluga upita samo dali ima zainteresovanih
A sto se tice Kineza.Filipinaca i ostale siromasne stoke poput nasih a sto taj gore napisa da ti treba 20-30 hiljada e .ebem ga ja zar kinez i filipinac nebi zivjeli ko kraljevi u svojim zemljama da imaju te pare umjesto da plate te silne troskove za dolazak
Znam pouzdano da nema troskova i zamolio bi pesimisticke kretene da ne ubijaju moral ostalih ljudi i ponavljam internet i volja cuda prave
hare1964

PostPostao/la Fair Life dana 15/02/2008 05:08

hare1964 je napisao/la:Fakat neznam sta je sa vama ljudi pa toliko ste pesimisticni a mislite da ste boga za muda uhvatili i da ste najpametniji na svjetu a glupana oko nas pun ..rac
kao prvo Australija je zemlja koja ima sve ali bas sve zakonom regulisano pa i najmanja plata kolika mora biti a taj konj sto pise da ti u australiji treba sedmicno devesto i nesto dolara da zivis je tacno ali konjino treba da znas da je tolika zakonska minimalna plata koju ti firme moraju dati prema tome pravite se pametni o necemu sto neznate Drugo da ponovim ponovo niti ja trazim sta zauzvrat niti trazim para pesimisticki kreteni nego sam samo upitao imali zainteresovanih i rekao sam diploma i engleski ti trebaju pa da mi neko kaze sta je po struci pa da vidimo sta se moze uraditi
Gradzevinska firma me pitala dali znam nekog vodoinstalatera(pravim kucu pa ljudi imaju problema da nadzu elektricara i vodoinstalatera)pa smo usli u pricu kako moji bosanci placu za poslom a ovi ovdje placu za radnom snagom pa mi covo rece da ima nacin da se dovede na radnu vizu
prema tome nit ja trazi para nit ja trazi kakvih protuusluga upita samo dali ima zainteresovanih
A sto se tice Kineza.Filipinaca i ostale siromasne stoke poput nasih a sto taj gore napisa da ti treba 20-30 hiljada e .ebem ga ja zar kinez i filipinac nebi zivjeli ko kraljevi u svojim zemljama da imaju te pare umjesto da plate te silne troskove za dolazak
Znam pouzdano da nema troskova i zamolio bi pesimisticke kretene da ne ubijaju moral ostalih ljudi i ponavljam internet i volja cuda prave

Ima li ko da ovom pokaze EXIT.

Ovaj covjek cije sam "objasnjenje" postirao je pokusao da legalnim putem
dodje u Australiju za tebe je prvo pismen, zatim 'svrseni fakultetlija' sa
strukom koja se i te kako trazi na prostoru Australije, zatim 'gospodin' a
onda jos mnogo sto sta drugo.

I sta ti mislis Hare odakle se nas nekoliko javljamo... ha sta mislis ??
Fair Life

PostPostao/la Incub dana 15/02/2008 05:24

E moj Hare...
Ti se provali kad napisa da je satnica vodoinstalatera negdje oko 45$ (da ne citam ponovo one tvoje postove) pa koji si ti naivcina a jos bi ti rek'o i da si kreten ali mi vaspitanje ne dozvoljava a ti ako brines za domovinu podastri nam informacija i de bogati malo ufati se tog volana za kojim hljeb zaradjujes i prestani nas smarati...Izmsilio si toplu vodu hebavati bijedu da ti dodje na zicer.. ..
Incub

Sljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Država, muminovic, RahatHurmašica i 10 gostiju.