Racunanje dana u Sengenu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator/ica: Muhamed Đakmić

Racunanje dana u Sengenu

PostPostao/la acm dana 16/09/2012 19:58

Interesuje me da li zna neko tacno kako se obracunavanju dani boravka u Njemackoj ili nekoj drugoj zemlji EU sa BiH pasosima , koliko se dana smije biti u EU i kako se to izracunava , Unaprijed se zahvaljujem .
acm

Re: Racunanje dana u Sengenu

PostPostao/la ChipyChips dana 16/09/2012 20:03

2 i 2 su 4 jupajdi,jupajda mi smo djaci veseli,jupajdija da...
ChipyChips

PostPostao/la filozofija dana 17/09/2012 12:20

acm je napisao/la:Interesuje me da li zna neko tacno kako se obracunavanju dani boravka u Njemackoj ili nekoj drugoj zemlji EU sa BiH pasosima , koliko se dana smije biti u EU i kako se to izracunava , Unaprijed se zahvaljujem .

Unutar jedne godine dozvoljen je turisticki boravak od ukupno 180 dana = 6 mjeseci.
Medjutim, ovako dug boravak mora biti podjeljen na dva puta. Tacnije, mozes prvo da boravis tri mjeseca, te nakon ta tri mjeseca moras biti minimalno van sengena tri mjeseca, da bi opet mogao da boravis tri mjeseca.
filozofija

PostPostao/la muha_sa dana 18/09/2012 15:18

filozofija je napisao/la:
acm je napisao/la:Interesuje me da li zna neko tacno kako se obracunavanju dani boravka u Njemackoj ili nekoj drugoj zemlji EU sa BiH pasosima , koliko se dana smije biti u EU i kako se to izracunava , Unaprijed se zahvaljujem .

Unutar jedne godine dozvoljen je turisticki boravak od ukupno 180 dana = 6 mjeseci.
Medjutim, ovako dug boravak mora biti podjeljen na dva puta. Tacnije, mozes prvo da boravis tri mjeseca, te nakon ta tri mjeseca moras biti minimalno van sengena tri mjeseca, da bi opet mogao da boravis tri mjeseca.

a možeš da boraviš i 10 puta po 9 dana--pa napraviš pauzu 3 mjeseca pa opet jovo nanovo.
muha_sa

Natrag na Dijaspora

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.