Programi za prženje - Koji odabrati?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator/ica: Bobi

Programi za prženje - Koji odabrati?

PostPostao/la atik dana 15/04/2013 20:22

Pozdrav forumaši,

ako neko ima kvalitetan prijedlog za najbolji program za prženje, neka ostavi direktan link za download. Hvala! :D

Moj problem je slijedeći:
Koristio sam Nero 10 i Nero 12, ali kad spržim film i stavim u dvd player neće da ga pokrene. Koristim Traxdata medije koje koristim već duže vrijeme i sa kojim nisam imao problema dok sam koristio Nero 9 program.

Sad ne mogu da nađem besplatnu verziju Nero 9 da skinem, pa bih koristio i drugi provjeren program koji kad već spržim film na DVD disk, mogu isti da gledam na DVD playeru.

Hvala svima za ideju.

:bih: :D
atik

Re: Programi za prženje - Koji odabrati?

PostPostao/la atik dana 15/04/2013 20:34

smgnuw4zt4 je napisao/la:ashampoo burning studio

Jel provjereno može da se gleda na dvd playeru, nakon što se sprži na DVD disk?
atik

PostPostao/la Praetorious dana 15/04/2013 20:45

Ja godinama koristim Nero Burning ROM i nikada nisam imao problema. Sad sam na V. 12 i radi k'o sat. Ne znam šta ti se pokvarilo u postavkama, ako film normalno snimiš pod opcijom DVD-Video morao bi raditi u stand alone DVD-Playeru ... pod pretpostavkom da misliš na 'pravi' DVD-Video format, ne na gledanje MPEG4 familije codeca.
Praetorious

PostPostao/la purgatorio dana 15/04/2013 20:48

Probaj CDBurnerXP, dobar lightweight programčić.
purgatorio

PostPostao/la atik dana 15/04/2013 20:53

Praetorious je napisao/la:Ja godinama koristim Nero Burning ROM i nikada nisam imao problema. Sad sam na V. 12 i radi k'o sat. Ne znam šta ti se pokvarilo u postavkama, ako film normalno snimiš pod opcijom DVD-Video morao bi raditi u stand alone DVD-Playeru ... pod pretpostavkom da misliš na 'pravi' DVD-Video format, ne na gledanje MPEG4 familije codeca.

Nisam postavke mijenjao, kako je bilo po defaultu tako sam i intalirao program. Budi mi samo opciju Data, nemam mogućnosti da odaberem dvd... Pokajao sam se što sam Nero 9 izbrisao, nikad nisam s njim imao problema. Spržim i pod opcijom Data Brning i bez problema sam gledao na dvd playeru ( Panasonic dvd player koristim kući).

Misliš da bi moglo da bude do kodeka?

Ima li neki paket kodeka koje mi savjetuješ da skinem? Hvala
atik

PostPostao/la Praetorious dana 15/04/2013 21:52

Kod izbora formata moraš imati jednu od opcija "DVD-Video", u V.12 je treća odozgo. Ako snimaš AVI fajlove, onda idi ili na DVD-ROM (UDF) ili na DVD-ROM (ISO). Codeci sami po sebi neće ništa promijeniti, ne utiču na snimanje. Pitanje je više koje fajlove ti čita DVD-Player, da mu možda ne serviraš kakav MP4 ili Matrosku, pa se jadnik zagrcne :lol:
Šalim se, dakle ako snimaš pravi DVD-Video odaberi tu opciju, ako snimaš AVI onda obični data disk. Savjet je da ne koristiš Nero Express, jer je - generalno - smeće, već pravi Nero Burning ROM. Potraži u radnji kod PB verziju Nero 12 Portable, kod njega nema problema. I ja sam ostao na toj Portable verziji, mala, fina i radi svoj posao.
Praetorious

PostPostao/la atik dana 15/04/2013 22:02

Praetorious je napisao/la:Kod izbora formata moraš imati jednu od opcija "DVD-Video", u V.12 je treća odozgo. Ako snimaš AVI fajlove, onda idi ili na DVD-ROM (UDF) ili na DVD-ROM (ISO). Codeci sami po sebi neće ništa promijeniti, ne utiču na snimanje. Pitanje je više koje fajlove ti čita DVD-Player, da mu možda ne serviraš kakav MP4 ili Matrosku, pa se jadnik zagrcne :lol:
Šalim se, dakle ako snimaš pravi DVD-Video odaberi tu opciju, ako snimaš AVI onda obični data disk. Savjet je da ne koristiš Nero Express, jer je - generalno - smeće, već pravi Nero Burning ROM. Potraži u radnji kod PB verziju Nero 12 Portable, kod njega nema problema. I ja sam ostao na toj Portable verziji, mala, fina i radi svoj posao.

Pokušao sam da snimam filmove iste koje sam i ranije pržio i bez problema je dvd player prepoznavao i pokretao bez problema. To je sve bilo ok dok sam koristio Nero 9 besplatnu verziju, i koristio sam uvijek opciju Data Burning. Kkao rekoh bez problema je DVD player pokretao. Sad neće... Radi se o AVI formatu (Divix - više filmova ili srtića na jednom DVD Disku).

Evo sad idem redom i skidam druge programe za prženje i pržim iste filmove koje sam ranije snimao i nisam imao problema, pa ću valjda na neki program naletiti.

Evo koju poruku mi izbaci na Tv-u nakon ubacivanja DVD Diska:

This type of disc cannot be played, please insert a different disc.

:sad:
atik

PostPostao/la Strelac80BA dana 15/04/2013 22:04

CDBurner XP ,jednostavan i extra,na svojoj 7_ici 64 bit_a,nasnimao se i naprodao do sada kvalitetno snimljenih filmova!
Ako nekome treba,divixa,filmova dvd novih naslova,otvoren sam za sve vrste dogovara.Posjedujem ih ,oko 1000(naslova,sto novih,sto starih) ;-)
Strelac80BA

PostPostao/la awaken dana 15/04/2013 22:11

.
Zadnja izmjena: awaken; 22/04/2013 11:44; ukupno mijenjano 1 put/a.
awaken

PostPostao/la Praetorious dana 15/04/2013 22:16

Pa ko želi burner u 2 MB onda neka traži, meni je 120 MB sasvim OK za vrhunski kvalitet snimaka koji dobijam. A da sam probao sve ostale programe za snimanje optičkih medija - jesam.
Praetorious

PostPostao/la awaken dana 15/04/2013 22:17

.
awaken

PostPostao/la atik dana 15/04/2013 22:19

Strelac80BA je napisao/la:CDBurner XP ,jednostavan i extra,na svojoj 7_ici 64 bit_a,nasnimao se i naprodao do sada kvalitetno snimljenih filmova!
Ako nekome treba,divixa,filmova dvd novih naslova,otvoren sam za sve vrste dogovara.Posjedujem ih ,oko 1000(naslova,sto novih,sto starih) ;-)

Drug help please. :)

Evo skinuo sam taj program i opet neće dvd da pokrene

Evo kako sam uradio:

Odabrao sam opciju Disk sa podacima (Prva opcija) jedino sam u toj opciji mogao da zakačim crtane filmove, kad sam odabrao opciju Video Dvd (druga odozgo) tražilo mi je Video ts folder, a nemam takav nijedan takod a nijedan crtić nisam mogao zakačiti u toj opciji, nego prvu u kojoj piše da mogu da narezujem uobičajene diskove sa podacima.

Kad se spržio dvd probam da pogledam snimljeni materijal preko dvd playera piše mi poruka na tv-u:

Napominjem da sam iste ove crtane filmove preko nere u istoj opciji (data burning) pržio i gledao na dvd-u bez problema.

Otkako sam obrisao Nero 9 I POČEO KORISTII DRUGE PROGRAME NIKAD NE MOGU da gledam preko dvd playera.

PS. DA MI NE TREBA ZA MALCA DA GLEDA CRTIĆE NITI BIH VAS NITI BIH SEBE SMARAO. :) :lol:

HELP ME PLEASE. :)
atik

PostPostao/la Strelac80BA dana 15/04/2013 22:23

atik je napisao/la:
Strelac80BA je napisao/la:CDBurner XP ,jednostavan i extra,na svojoj 7_ici 64 bit_a,nasnimao se i naprodao do sada kvalitetno snimljenih filmova!

Evo kako sam uradio:

Odabrao sam opciju Disk sa podacima (Prva opcija) jedino sam u toj opciji mogao da zakačim crtane filmove, kad sam odabrao opciju Video Dvd (druga odozgo) tražilo mi je Video ts folder, a nemam takav nijedan takod a nijedan crtić nisam mogao zakačiti u toj opciji, nego prvu u kojoj piše da mogu da narezujem uobičajene diskove sa podacima.

Kad se spržio dvd probam da pogledam snimljeni materijal preko dvd playera piše mi poruka na tv-u:

Napominjem da sam iste ove crtane filmove preko nere u istoj opciji (data burning) pržio i gledao na dvd-u bez problema.

Otkako sam obrisao Nero 9 I POČEO KORISTII DRUGE PROGRAME NIKAD NE MOGU da gledam preko dvd playera.

Ja cu tebi ukratko objasniti,da se ne zamarmo! Najednostavije! Ti zelis da sa tim programom sebi snimis dvd film ili crtic.Uzmi drugi program(kakav nero),prevazidjen je on,i pretezak je to program,a vidim i druge da si koristio,ali nisi naletio na pravi.znaci:Uzmi drugi program za konvertovanje video materijala u dvd filmove,i tada kada konvertujes lijepo ces moci sa cdburner xp snimiti sebi dvd film,crtic ili sta vec,i gledati na tv_u,bez problema.Znaci,ja ti savjetujem,moj prijedlog,da bi mogao brzo konvertovati neki film ili crtic u dvd film,i to sa titlovima(ali tu moras lijepo da podesis velicinu titlova-fonta na 24 ili 26,i jos par sitnica da ti se pravilno slova prikazuju-č.ć.š.đ.i sl...),znaci i titlove ti zalijepi,skini sebi WinAvi All In One Converter ;-) . Ja koristim vise konvertera,naravno,ali ovaj navedeni konvertira film u dvd sa titlovima za najvise 18 minuta. Takodjer,predobar program,sa kojim malo duze traje konvertiranje je : ConvertX to dvd.
Zadnja izmjena: Strelac80BA; 15/04/2013 22:31; ukupno mijenjano 2 put/a.
Strelac80BA

PostPostao/la awaken dana 15/04/2013 22:27

.
awaken

PostPostao/la Strelac80BA dana 15/04/2013 22:28

awaken je napisao/la:Onda koristi Windows DVD maker (imaš ga već na Win7) i riješio si stvar...samo ubaciš video fajlove i kreiraš meni koji će ti se prikazati na početku. Sve gotovo u par klikova i radit će sigurno na kućnom dvd playeru.

i to je dobra opcija,samo sto duuugo traje konvertiranje(na racunarima koji imaju core 2 duo(kod mene navedeni) ,triple,quad procesore,a kamoli obicni racunari),ja mu nudim opciju da sve zavrsi za 15-18 minuta.
Zadnja izmjena: Strelac80BA; 15/04/2013 22:37; ukupno mijenjano 1 put/a.
Strelac80BA

PostPostao/la atik dana 15/04/2013 22:37

Strelac80BA je napisao/la:
atik je napisao/la:

Evo kako sam uradio:

Ja cu tebi ukratko objasniti,da se ne zamarmo! Najednostavije! Ti zelis da sa tim programom sebi snimis dvd film ili crtic.Uzmi drugi program(kakav nero),prevazidjen je on,i pretezak je to program,a vidim i druge da si koristio,ali nisi naletio na pravi.znaci:Uzmi drugi program za konvertovanje video materijala u dvd filmove,i tada kada konvertujes lijepo ces moci sa cdburner xp snimiti sebi dvd film,crtic ili sta vec,i gledati na tv_u,bez problema.Znaci,ja ti savjetujem,moj prijedlog,da bi mogao brzo konvertovati neki film ili crtic u dvd film,i to sa titlovima(ali tu moras lijepo da podesis velicinu titlova-fonta na 24 ili 26,i jos par sitnioca da ti se pravilno slova prikazuju),znaci i titlove ti zalijepi,skini sebi WinAvi All In One Converter ;-) . Ja koristim vise konvertera,naravno,ali ovaj navedeni konvertira film u dvd sa titlovima za najvise 18 minuta. Takodjer,predobar program,sa kojim malo duze traje konvertiranje je : ConvertX to dvd.

Strelac prijatelju, ne znam gdje griješim, ako nije frka čitaj ovo:

Skinuo sam maloprije CDBurner XP imam od ranije instalirane kodeke (K-Lite codec pack), stavio dvd disk zakačio par crtanih filmova koje sam ranije pržio svom malcu. Otkako sam prvi put spržio crtiće na dvd nisam konvertovao nikad niti šta čačkao. (Na laptopu mi je instaliran XP).

Sad zakačim u prvoj opciji kako sam već naveo jer jedino u toj sam mogao zakačiti crtiće. U drugoj opciji Video nisam mogao zakačiti crtane filmove.

Ukratko prvi put preko Nere 9 spržio u opciji Data Burning ubacio dvd disk u Dvd player i čitalo bez problema. Malac ispara DVD i ja uzeo ponovo da mu spržim u međuvremenu Nero 9 izbrisao i sad evo pržio preko raznih programa i svaki put fula. Upropastim dvd čita ga na laptopu, a na dvd playeru neće.

Nemam pojma gdje griješim, gdje fulam. Crtići su sinhronizovani nema potrebe ništa da kačim titlove, nema potrebe da ih konvertujem jer su već u AVI formatu... Ne znam, ako ti nije smor HELP ME. :) Hvala unaprijed svima i tebi i ostalim forumašima.
Zadnja izmjena: atik; 15/04/2013 22:41; ukupno mijenjano 1 put/a.
atik

PostPostao/la Strelac80BA dana 15/04/2013 22:41

ne znam druze,mozda i zavisi u kojem formatu ti je crtic,da li je to avi,ili mp4,ili flv,ili koji vec format,znaci,nece dvd player da ti ocita crtac zato sto ne podrzava sve formate,a racunar(laptop),naravno moze jer imas sve codece,moras i to malo pogledati,to se meni desavalo kada sam snimao crtice jednoj djevojci za njenog djecacica-sina,pa na kraju sam pogledao njen dvd i vidio da ne podrzava taj format u kojoj sam bio snimio crtic kao data file-razumijes me? ;-)

Nero ti je to sve izgleda sam odradjivao,pa ako je tako kako pises,vrati se na Neru!

Uglavnom,negde pravis gresku!.

Ako je slucajno do toga,ja pomisljam da je mozda to problem,pogledaj koje formate ti podrzava dvd player,pa taj crtic sa laptopa konvertiraj u taj format i tada snimi kao data file,kao sto si do sada radio,i moci ce 100% na dvd player,ako sve ispravno uradis!
Strelac80BA

PostPostao/la atik dana 16/04/2013 00:14

Isprobao sam razne programe za prženje i jednostavno ne može. Bit će da je do nekih postavki, a to dalje ne znam.

Probao sam na dvd disk da stavim: Jedan crtić u AVI formatu (koji je prije bez problema otvarao moj dvd player), Stavio sam nekoliko pjesama mp3 i audio format koje je bez problema prije čitalo i neće, pa neće. Na tv-u izbaci poruku da ubacim drugi disk. Dakle, ne prikazuje šta ima na dvd disku, pa da neće da poktrene nego jedfnostavno odmah na početku piše da ubacim drugi dvd disk.

Provjeravao sam druge filmove, muziku dvd player ok radi.

Ne znam više ni šta da pokušavam satima čačkam, probam, ali ništa.

Ako neko ima neku ideju šta bi moglo da bude pišite.

Napomena: Imam instalirane kodeke (K-Lite codec pack), provjereni AVI format (ne moram konvertovati ništa), probao sam pržiti na programima: Nero 10, Nero 12, ashampoo burning studio, CDBurnerXP.

Hvala svima i pozdrav.
atik

PostPostao/la atik dana 16/04/2013 14:19

Problem riješen. :bih: :D
atik

PostPostao/la StrelacBaZe dana 17/04/2013 21:24

i...u cemu je bio problem prijatelju,bas me zanima-sigurno neka sitnica :)
StrelacBaZe

PostPostao/la The One and Only dana 17/04/2013 23:39

Ja koristim Ashampoo Burning Studio 12 i do sada nisam imao nikakvih problema što se tiče prženja. Program je dosta "lakši" u odnosu na Neru ali ima sve što je potrebno za kvalitetno prženje a i lijepo izgleda, meni lijepše od Nere. :-D
The One and Only

PostPostao/la Qurajber dana 19/04/2013 08:02

StrelacBaZe je napisao/la:i...u cemu je bio problem prijatelju,bas me zanima-sigurno neka sitnica :)

I ti puno tražiš........dok problem nije riješio sjedio je kraj računara i odgovarao a sada nema vremena....sramota ga da kaže šta je bilo..
Qurajber

PostPostao/la StrelacBaZe dana 19/04/2013 10:58

Qurajber je napisao/la:
StrelacBaZe je napisao/la:i...u cemu je bio problem prijatelju,bas me zanima-sigurno neka sitnica :)

I ti puno tražiš........dok problem nije riješio sjedio je kraj računara i odgovarao a sada nema vremena....sramota ga da kaže šta je bilo..

Tako ti je u zivotu,prijatelju moj, u svemu! Kada treba pomoc,nadju te "i po noci",kada oni tebi trebaju, ne mozes ih naci " ni po danu" :-) .Mislim,u pravu si,a htio sam samo da vidim gde je gresio,jer tu su u pitanju sitnice.
StrelacBaZe

Natrag na Računari i tehnologija

Trenutno korisnika/ca: belami1111 i 7 gostiju.