Procedura za banje?

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Procedura za banje?

PostPostao/la tesla_001 dana 12/06/2009 22:29

Zanima me koja je procedura za otici na banje?
Operisao sam kicmu prije 11 mjeseci, pa opet imam problema. Prekucer sam primljen na neurohirurgiju za eventualnu operaciju. Uradio sam novu magnetnu i navodno nije za operaciju. Danas otpusten i pise da bih trebao ici na banje, pa nakon toga na kontrolu. U oktobru sam predao neurohirurgiji zahtjev za banje u Fojnicu. Danas sam provjerio 36. sam po redu, a ide ih samo trojica mjesecno preko ove klinike, tako da moram cekati jos godinu dana.
Imam bolove u ledjima i nogama i veliku slabost. Nisam nikako sposoban za rad, a ostao sam bez posla nakon povrede. Namam nikakvih prava po pitanju zrtve rata ili borilacke organizacije.

Dali ima ikakav brzi nacin da se ide na ove banje? Koliko para bi doslo da idem o svom trosku?
Nije valjda da cu morati nezaposlen cekati godinu dana.
Hvala na svim odgovorima.
tesla_001

Re: Procedura za banje?

PostPostao/la SnezanaM dana 12/06/2009 22:39

Ako ides o svom trosku, jedan dan (nisam 100% sigurna) je oko 60 km :-)
SnezanaM

PostPostao/la mostarka 32 dana 12/06/2009 23:03

Ja sam bila i u Fojnici i u Olovu i iskreno ti preporucujem Olovo. Fojnica jeste u malkice boljem stanju, mislim na sobe, terapijski odjel i sl. ali Olovska voda je zdravija i djelotvornija 100%. Osim toga, manja je banja tako da ti se ljudi posvete kako treba. Ako ides u svom aranzmanu SVE ukljucujuci i terapije ti je bilo prosle godine 44KM dnevno. To je stvarno povoljno! Nemoj ocekivati previse u smislu nekog luksuza (sobe i hrana) ali svakako ides tamo da se lijecis...tako da to nije puno ni vazno. Znaci ako zelis da ides privatno samo zvrcnes i rezervises sobu. Ako si zainteresovan-reci, pa ti mogu dati par savjeta...sta, ko, kako...Pozz
mostarka 32

PostPostao/la tesla_001 dana 14/06/2009 09:19

mostarka 32 je napisao/la:Ja sam bila i u Fojnici i u Olovu i iskreno ti preporucujem Olovo. Fojnica jeste u malkice boljem stanju, mislim na sobe, terapijski odjel i sl. ali Olovska voda je zdravija i djelotvornija 100%. Osim toga, manja je banja tako da ti se ljudi posvete kako treba. Ako ides u svom aranzmanu SVE ukljucujuci i terapije ti je bilo prosle godine 44KM dnevno. To je stvarno povoljno! Nemoj ocekivati previse u smislu nekog luksuza (sobe i hrana) ali svakako ides tamo da se lijecis...tako da to nije puno ni vazno. Znaci ako zelis da ides privatno samo zvrcnes i rezervises sobu. Ako si zainteresovan-reci, pa ti mogu dati par savjeta...sta, ko, kako...Pozz

U kojem mjesecu si bila u Olovu, dali je uvjijek ista cijena?

Dali je neko bio u banjama na Ilidzi, tu imam pravo na besplatne terapije, kakve su tamo cijene za smjestaj? Neznam kako te terapije idu, dali bih mogao bez smjestaja to obavljati.
tesla_001

PostPostao/la starii dana 14/06/2009 09:33

preporucujem ti Banju u Gradačcu..malo se za nju ali je super..slucajno sam poslovno bio tamo pa sam vidio..evo ti link pa se raspitaj..
http://www.banjagradacac.com/ebanja.html sretno :thumbup:
starii

PostPostao/la mostarka 32 dana 18/06/2009 09:21

Ja sam u Olovu bila dva puta, jednom u maju, jednom u oktobru i oba puta je bila ista cijena. Cak je bilo ljudi iz Sarajeva koji su dolazili preko dana na terapije, mada mislim da to nije bas naj rijesenje jer kod tvog oboljenja moras sto manje sjediti za volanom...tkdj. cuvati se promjena temperatura pogotovo dok si na lijecenju, a i nekih 20-ak dana poslije. Ne znam, ja ti samo iz licnog iskustva govorim i mislim da je banja u Olovu odlicna. Meni je pomoglo!
mostarka 32

PostPostao/la tesla_001 dana 25/06/2009 10:19

Poceo sam ici na terapije u KCU Institut za fizijatriju i rehabilitaciju na Ilidzi. Idem svaki dan i tamo budem po dva sata na teraijama (bazen 45 min, elektrosimulacije i kineziterapija). Prosle sedmice otisao da vidim sta i kad, u ponedjeljak me narucili i idmah poceo sa terapijama. Cim dodjem citavih dva sata traju terapije bez ikakvih cekanja.
Dali je ko bio ovde i dali mu je pomoglo. Koiko je ljekovita voda? Meni sad za sad izgleda dobro sto se tice osoblja i terapija.
tesla_001

PostPostao/la sinus dana 25/06/2009 16:22

Ljudi iz raznih krajeva dolaze i u Tičiće kod Kaknja da se Banjaju...Voda je kažu odlična za takve stvari (ja nikad hvala bogu nisam imao potrebe da je isprobam)...Imaš koliko se sjećam dva bazena manja u kojima je voda...ulaz se plati marku ili dvije i to je to...Barem je tako prije bilo ne znam sada, ali sigurno nije mnogo skuplje ni sada.

Jeste da to sve izgleda sirotinjski kako je napravljeno ali Bože moj, valjda će opština da dođe pameti pa da iskoristi taj potencijal i od tog napravi respektabilne objekte slične ostalim Reumal centrima.
Zadnja izmjena: sinus; 25/06/2009 17:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
sinus

PostPostao/la tesla_001 dana 25/06/2009 17:36

I meni su neki savjetoveli da idem na te bazene i da dobro lijece, jedino neznam kolika je temperatura vode, posto nebi smio u previse toplu vodu zbog diskus hernije-protuzije na L4/L5 nivou.
tesla_001

PostPostao/la sinus dana 25/06/2009 17:59

tesla_001 je napisao/la:I meni su neki savjetoveli da idem na te bazene i da dobro lijece, jedino neznam kolika je temperatura vode, posto nebi smio u previse toplu vodu zbog diskus hernije-protuzije na L4/L5 nivou.

http://zedoturizam.ba/sub-zanimljivosti ... d=15&no=40

Ovdje piše da je temperatura 57°C

P.S:
Ovo na slici su Korita nisu bazeni :D

A imaju koliko se sjećam dva manja bazena, može možda desetak ljudi u njima da bude istovremeno...
sinus

PostPostao/la tesla_001 dana 26/06/2009 17:50

Nebih smio na tako visoku temperaturu. Za moju bolest nije preporucivo iznad tjelesne temperature.
Bazen na ilidzi gdje obavljam terapije je 29°C, Fojnica 30°C, Olovo 36°C.
tesla_001

PostPostao/la Dr.Cuddy dana 12/07/2011 12:28

Ima li neko friškija iskustva sa banjama: Ilidža, Fojnica, Olovo (neka druga banja?). Zanimaju me cijene i popusti za penzionere, šta treba od medicinske dokumentacije i koja je banja najbolja u toku ovih ljetnih, vrelih mjeseci? U Sarajevu je prevruće i raspitujem se za starijeg člana familije koji ne podnosi dobro vrućine a banjska terapija je preporučena. Hvala.
Dr.Cuddy

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: Magarece_godine i 9 gostiju.