Prituzbe gradjana na CIPS

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Prituzbe gradjana na CIPS

PostPostao/la Dezze dana 16/08/2008 11:02

Dragi forumasi,

jucer sam u CIPS ispostavi Novi grad (Sarajevo) imao jedno poprilicno ruzno iskustvo. U sustini nista novo za nase prilike - izfrustrirana salterusa prevrsila svaku mjeru svojim komentarima (citaj "preduga jezicina"). :x Ne namjeravam da na tome ostane, zelim da ulozim zvanicnu zalbu. Odo moje plate se odbija da bi ona svoju platu dobila, zato mi nece hirove prosipati. :-x Medjutim, ne znam kome da se obratim. Mozete li mi pomoci i reci da li imaju neki kontakt za zalbe gradjana na rad CIPS-a? Neki broj telefona, neka email adresa, bilo sta?

Isao sam na njihov website, ali tamo toga nema. Klasican samopromoterski site - nema sekunde interaktivnosti.
Dezze

Re: Prituzbe gradjana na CIPS

PostPostao/la Drvosjeca iz Dejcica dana 16/08/2008 11:09

Dezze je napisao/la:Dragi forumasi,

jucer sam u CIPS ispostavi Novi grad (Sarajevo) imao jedno poprilicno ruzno iskustvo. U sustini nista novo za nase prilike - izfrustrirana salterusa prevrsila svaku mjeru svojim komentarima (citaj "preduga jezicina"). :x Ne namjeravam da na tome ostane, zelim da ulozim zvanicnu zalbu. Odo moje plate se odbija da bi ona svoju platu dobila, zato mi nece hirove prosipati. :-x Medjutim, ne znam kome da se obratim. Mozete li mi pomoci i reci da li imaju neki kontakt za zalbe gradjana na rad CIPS-a? Neki broj telefona, neka email adresa, bilo sta?

Isao sam na njihov website, ali tamo toga nema. Klasican samopromoterski site - nema sekunde interaktivnosti.

Probaj kod Direkcije za implementaciju CIPS projekta.

http://cipsweb.cips.gov.ba/kontakt.php

Sta se konkretno desilo mozes li pojasniti?

Sretno.
Drvosjeca iz Dejcica

PostPostao/la Kjajević Majko dana 16/08/2008 11:18

Pala im RNK baza pa su dodatno nadrkani. :roll:

Da ti nisi onaj što mu šalteruša reče "Otkud tebi drskost da opet danas dođeš"? :D
Kjajević Majko

PostPostao/la stripiii dana 16/08/2008 11:49

U svakoj PU imas nacelnika administracije i njemu se zali...
stripiii

PostPostao/la Skyfox dana 16/08/2008 13:42

Ja se uvijek posvadam na licu mjesta kad mi neko od njih pocne srat neopravdano. Sto da im ostanem duzan, kad se raspalim bio bih u stanju i traziti da im daju otkaz. Na meni niko nece ljeciti kompekse i frustracije.

S druge strane kad naidem na nekog ljubaznog nemogu doc sebi da ima i normalnih...
Skyfox

PostPostao/la neprilagodjena dana 16/08/2008 13:55

A sta ti je rekla Dezze??

Ako se smije znati naravno :)
neprilagodjena

PostPostao/la Dezze dana 16/08/2008 19:42

Ma u sustini mi nije nista strasno rekla, samo mi je (i zbog svog posla) puna kapa birokratskog aparata, tako da sam bas posizio. A sa ovom salterusom imam vec negativno iskustvo. :roll: Evo sta se desilo:

Ja sam izgubio vozacku i moram novu vaditi. Sve papire povadim. Jes' da je puno hodanja, ali sam pao sam se ubio. Odem ja u CIPS Novi grad da vidim sta mi je ciniti, kad eto nje sa komentarom "Bolan ne bio pa kako izgubi vozacku." :shock: Mislim, hello, nicim izazvana, prvi put me vidi i tako sa mnom. Haj dobro. Ja se nasmijem. Nikom nista. Kontam, minder hanuma neka, vidi se da nema kucnog odgoja, sta se moze....Sarajevo ih je puno takvih these days...

Drugi put odem, jer prvi put nisu mogli da mi daju informaciju, ona sjela na telefon. Iako je radno vrijeme, troje ljudi ceka u redu+ja za salterom, a ona mrtva hladna preko telefona koordinira kupovinu hljeba (!!), jer joj sin jos spava pa on ne moze, a dosla od sestre mala par dana kod njih a gladna. :shock: :shock:

Treci dan, tj. jucer, ja odem da predam konacno papire. Dodjem ja u 16h, vidim kraj radnog vremena. Rekoh, pa ja mislio da do 17h radite. Kaze ona, otkud ti (ni slucajno me ne persira) to? Rekoh, ja zvao i rekli mi do 17h. (Sto je tacno. Ali mi ne rekose da sa strankama rade do 15:30..Jes da su me malo :dance: tako, ali sta ces....). Kaze nije to tacno. Ali, rekoh, tako su mi rekli na telefonu. (I posto sam skontao da sam se zeznuo, okrenem se i krenem prema vratima; jebiga, doci cu u ponedjeljak. Nije strasno). Kad ona za mnom vice "Ti bogami k'o da si sa Marsa pao!". Tu se meni svaka dlaka na glavi digne. Kako neko gore rece, ne ostanem joj duzan. Rekoh, ni vi bogami bolje ne izgledate i preko vrata.

U ponedjeljak kad dodjem tamo, imam osjecaj da cemo se tek posvadjati. Kasnije kontam, ja radim i meni se od plate odbijaju porezi da bi papanka kao sto je ta imala platu. Dakle, da ja ne radim (i mnogi drugi prema kojima je, nesumnjivo, drska na salteru), ne bi imala platu. I umjesto da mi se kesla kad god joj dodjem, ona se pravi bitna. A u principu radi posao koji ne zahtijeva ni sekundu mentalne aktivnosti. Primi papire, udari pecat, potpis i to je to.
Dezze

PostPostao/la Dezze dana 16/08/2008 19:44

Drvosjeca iz Dejcica je napisao/la:

Probaj kod Direkcije za implementaciju CIPS projekta.

http://cipsweb.cips.gov.ba/kontakt.php

Sta se konkretno desilo mozes li pojasniti?

Sretno.

Hvala puno! Bude li me zezla u pon, ne gine joj prijava. Libo me racku vise!
Dezze

PostPostao/la kockica_kockica dana 16/08/2008 23:58

Meni su izdali Prijavu o mjestu boravka bez podataka ... prazan obrazac... baba koja radi na salteru nije unijela podatke... i kad sam dosla da mi to uradi samo sto mi oci ne izvadi ... ista baba me pitala ko mi dade prijavnicu bez podataka :lol: :lol: da umres od smijeha... onda mi odrzala pridiku kako je nemoguce dobiti novu vec samo duplikat :shock: pa ja nisam dobila ni original :-) kako cu uzeti duplikat :-) elem sad imam svoj original na kojem pise duplikat a "original" stoji u ladici bez podataka :roll:
kockica_kockica

PostPostao/la sarajevo63 dana 17/08/2008 00:12

Obzirom da stalno imam kontakt sa šalterskim radnicima, koji su uglavnom neljubazni, (i drago mi je da se budi nešto u ovom narodu i da je počeo kontat da svi mi plaćamo njih i to debelo), napokon sam skontala fol koji funkcioniše (isprobano u različitim institucijama). Kad dođem na red i kad sam sigurna da sam u pravu, prehodno 2-3 puta nazovem iste koji mi kažu šta treba za šta..., samo kažem da ne idem dok ne završim. I ne obazirem se na red, jer sam i ja čekala....Desi se da te psuju al to nema veze... Funkcioniše 100 posto. Naravno osmjeh nabaciš i ne svađaš se jer je pred tobom uglavnom neko ko bi se svađao....
sarajevo63

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 17/08/2008 00:29

@Dezze,
Ne kaže se šalteruša, nego Sadžida.

Sve tete što na nekom šalteru ili u kakvoj kancelariji kažu ''dođite sutra'', mirišu na ćevape i burek, ....se zovu Sadžida.
Kupi majicu na Baščaršiji sa natpisom Ja se borim protiv Sadžide i dođi joj na obračun.

U Domu zdravlja, u kakvoj prijemnoj kancelariji, naplatnom šalteru, na kasi ako mi umjesto kusura ponude žvake, u velikim trznim centrima(Baš danas sam imao manji obračun-Akcija: Cijena tjestenine 0,99KM, a naplatila mi 4,05KM)...ma, bilo gdje, NI SEKUNDE NE OSTAJEM INDOLENTAN, ŠUTIM,TRPIM, LINIJOM MANJEG OTPORA IDEM. Namah reagujem i već slijedeća rečenica povisujem ton.
Kad-tad, shvatiće da žive od mog novca, t.j.(tobe jarabi), da su oni meni na usluzi, a ne obratno.
Zadnja izmjena: PipiDugaDevetka; 17/08/2008 00:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 17/08/2008 00:36

...dp
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la uvjek dobar gost dana 18/08/2008 10:31

CIPS je trenutno sistem koji je na štetu građanima, običnim ljudima.... ima u njemu i pozitivnih stvari, ali trenutno on služi za naplatu kazni u roku od osam dana..... u protivnom nema vađenja il produžavanja ličnih dokumenata...

Hvala
uvjek dobar gost

PostPostao/la nils dana 12/05/2009 21:58

Postovani forumasi....Danas sam bila svjedok ,,ne pismenosti i bahatnosti u cips-u ilidza, jos jedan dokaz da je administracija u BiH porijeklo veza i vezica,... Zaposlena radnica u cips-u koja zivi od poreznih obaveznika nije htjela uvaziti djevojci dva svjedoka jer kako kaze doticna ,, oni ne mogu svjedoci biti imaju samo 19 godina,, ako osoba koja je punoljetna ne moze biti svjedok u BiH onda smo mi van svake civilizacije. Radi se o tome da je djevojka napunila 18 god. podnijela je zahtjev za izdavanje prve licne karte, pozvala je svoje punoljetne prijatelje koji vec imaju licnu kartu da potvrde njen identitet....normalna osoba misli.. haj sta je to samo cas posla i ides dalje, sad si punoljetan imas licnu ne moras vise mamu zvati za te neke potpise, jedan korak ka samostalnom zivotu. Ali to mozes da zaboravis jer uvjek kod nas ima neka avetinja koja sve sto je lijepo pokvari. MOLIIM SVE ZAPOSLENE U ADMINISTRACIJI BIH DA SE BAR PREMA NASOJ OMLADINI PONASAJU PROFESIJONALNO JER SE SA NJIHOVIM ZNANJEM SIGURNO NE MOGU POREDITI I DA UPISU NEKU VECERNJU SKOLU DA BI SE MANJE BLAMIRALI PRED NASOM OMLADINOM. P.S meni je svejedno ja sam vec navikla na te isfrustrirane preko trideset godina setaju me od vrata do vrata.....ali ko mladost Bosne i Hercegovine nisti taj je drzavni neprijatelj.....
nils

PostPostao/la nils dana 12/05/2009 22:03

....hehe...pocela sam vec i da pricam kao oni...hehe...PROFESIJJJOOOONALNO...izvinjavam se ,,profesionalno,,
nils

PostPostao/la kone dana 13/05/2009 19:17

Auto ne mozes registrovati i ako nisi platio bilo kakvu kaznu,bez obzira da li je to kazna za neplacanje poreza na vrijeme ili kazna za saobracajni prekrsaj.Nevjerovatno ali istinito :lol:
kone

PostPostao/la kone dana 13/05/2009 22:10

POdrzavam i ja,ali je problem sto bas ne rade prave osobe na tim pozicijama.Meni se desilo to da zamalo ostanem bez auta na dan-dva,a mozda i vise zbog idiotluka ljudi koji rade te poslove.Spasilo me jedino to sto kad radim nesto,radim sve na vrijeme,pa sam imao vremena reagovati.Otisao tri dana ranije da registrujem auto i kazu imas kaznu da platis 120KM?!Ja fino sa uplatnicom u policiju(jer je davno placena),kad tamo kazu nije to to. :shock:
Pa rekoh sta je u pitanju,kaze ne znam,ovdje pise 120 KM :lol: Trazi,vrti po policiji dok nadjes nekoga ko zna i skontase nekako da je to kazna iz kantona gdje imam vikendicu i kaze imas kaznu od 120KM.E hajde sad vrti po glavi kakva kazna,odakle,kad sam platio porez za tu godinu :-) Dok se nisam sjetio da su mi prvo spucali kaznu zbog neprijavljivanja poreza za tu godinu,a ja zbog toga ulozio zalbu na sud i do dana danasnjeg nije to rijeseno.Ali oni su spucali kaznu i tamo utefterili,pa ti gledaj odkud se vedri.I onda zovi ljude,koga znas da ti sredi da tokmaci skini kaznu sa mog slucaja na dan ili dva,dok ja ne registrujem auto,pa da ponovo nakace,dok se sve to ne rijesi.I sad se ja pitam,zasto ce ta kazna u mom "dosjeu" kad je jos na sudu i nije rijesena :?: A da ne govorim o nacinu pucanja te iste kazne.
NAime ja zivim u jednom kantonu,a vikendica je u drugom kantonu.Kaznu sam dobio zato sto nisam prijavio porez na nju u tom nekom roku,a to je do 15. januara tekuce godine?!
Eh sad se ja pitam,kako mene niko nije obavijestio,posto zivim u drugom kantonu,da trebam do tog i tog datuma prijaviti porez,koji sam do ove godine placao vec nekoliko godina i nikad nije bio taj rok,nego se u toku godine placalo,do 31.12.,a u mom kantonu se i ne placa porez na nekretnine.MA ima se ovdje jos mnogo pricati,ali sustina je ta da te poslove rade osobe koje nemaju dovoljno znanja i odgovornosti za te poslove i vidis sta se moze izroditi iz svega toga :-) .
kone

PostPostao/la Skyfox dana 14/05/2009 10:10

Samo da se tuspasim :D
S jedne teme od proslog mjeseca...

Skyfox je napisao/la:Kome se pozalit na rad uposlenika CIPS-a N. Sarajevo?

Ko ne vjeruje neka ode da se uvjeri svojim ocima.
Istekla mi vozacka i odem u ponedeljak da pitam treba li mi jos neki dokumet osim ljekarskog. 08.20h nema nikaoga za salterom, cekam ja nekih 5-6min. gospodin koji sjedi do nje je zove preko cijele sale, tek vidim da sjedi odakle me moze vidjeti i da uopste nije reagovala. Dere se negdje od tamo ne radi joj sistem! Ja govorim samo mi treba informacija, nista ona ignore, nakon jos 5min dolazi sa cigaromu ruci... "Ja???" pitam je reko koliko se placa reizdavanje, kaze ona frapirano 40 bogam' nista nema djabe danas :shock:
Na svako pitanje dobio sam slican poluodgovor...
Fakat neznam dal' da se posvadam s njom ili da ne odreagujem. Bahati se i tersa ko da joj je stela Tito.

Ako neko ima mail, na koji se moze poslati zalba, a cak mi dode da odem i licno, samo neznam kome.
Skyfox

PostPostao/la JThomas dana 14/05/2009 10:11

možeš se žaliti direktno upravi hala i kanala.

demokratija :skoljka:
JThomas

PostPostao/la Atrus dana 14/05/2009 10:16

Pohapsiti i na Goli Otok zbog nedostatka kucnog odgoja, postovanja prema drugima i prema poslu koji obavlja. 3 mjeseca rada na Golom Otoku. Kada se vrati, bit ce k'o da je bila na usavrsavanju u Svicarskoj.
Atrus

PostPostao/la Skyfox dana 14/05/2009 10:20

Stvrno ne znam ni kome bi se zalio jer predpostavljam da im nadredeni blagonaklono gledaju na takvo ponasanje, da nije tako ne bi ni postojala ova tema
Skyfox

PostPostao/la mIRCerka dana 14/05/2009 10:21

meni je najjaca teta sto naplacuje i CIPS i racune u Novom Sarajevu...

ja donesem sve racune za placanje, a ona uzme racun od telefona i kaze, u 8 ujutro, A STO TI MOZES PRICAAAAAAAT...
mIRCerka

Lokacija: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

PostPostao/la Skyfox dana 14/05/2009 10:25

Ma nema dalje... i sudije i kadije
Skyfox

PostPostao/la nova_korisnica dana 14/05/2009 10:27

sad za svako sr*** traze cips prijavu :-)
ja neki dan odem i trazim da mi da dvije prijave...kaze ona meni: ne moze! tu jednu mozes iskopirati pa u posti ovjeriti! cuj da ti dvije stampam...
nesto kontam..nisam vadila tu prijavu jednom do sada, vec 10x minimalno...
i dodjem sutradan opet i opet trazim prijavu i ona mi je opet da...ne kontam sto nije mogla dan ranije dvije odstampati?!?

na koliko tih prijava mi imamo pravo??
ako treba donijecu joj papira svaki put :) ako je do toga...
nova_korisnica

PostPostao/la semmy dana 14/05/2009 10:50

nils je napisao/la:Postovani forumasi....Danas sam bila svjedok ,,ne pismenosti i bahatnosti u cips-u ilidza, jos jedan dokaz da je administracija u BiH porijeklo veza i vezica,... Zaposlena radnica u cips-u koja zivi od poreznih obaveznika nije htjela uvaziti djevojci dva svjedoka jer kako kaze doticna ,, oni ne mogu svjedoci biti imaju samo 19 godina,, ako osoba koja je punoljetna ne moze biti svjedok u BiH onda smo mi van svake civilizacije. Radi se o tome da je djevojka napunila 18 god. podnijela je zahtjev za izdavanje prve licne karte, pozvala je svoje punoljetne prijatelje koji vec imaju licnu kartu da potvrde njen identitet....normalna osoba misli.. haj sta je to samo cas posla i ides dalje, sad si punoljetan imas licnu ne moras vise mamu zvati za te neke potpise, jedan korak ka samostalnom zivotu. Ali to mozes da zaboravis jer uvjek kod nas ima neka avetinja koja sve sto je lijepo pokvari. MOLIIM SVE ZAPOSLENE U ADMINISTRACIJI BIH DA SE BAR PREMA NASOJ OMLADINI PONASAJU PROFESIJONALNO JER SE SA NJIHOVIM ZNANJEM SIGURNO NE MOGU POREDITI I DA UPISU NEKU VECERNJU SKOLU DA BI SE MANJE BLAMIRALI PRED NASOM OMLADINOM. P.S meni je svejedno ja sam vec navikla na te isfrustrirane preko trideset godina setaju me od vrata do vrata.....ali ko mladost Bosne i Hercegovine nisti taj je drzavni neprijatelj.....

ja nedavno odem kod iste te na ilidzi da promjenim adresu za sina koji je maloljetan...
e sad ja se udala i moje prezime drugacije od njegovog...ponesem rodni list sina i staru cipsovu prijavu...kaze meni salterusa ''samo prijave za vase dijete''..pa reko dijete je moje, stoji vam na rodnom listu moje djevojacko prezime i imate sve moje podatke ... ''ali kako ja znam da je dijete vase, morate mi donijeti dokaz'' a rodni list ispred nje....
ja samo sto nisam na nju skocila...reko gospodjo draga jel vi znate citati, fino vam na rodnom listu pise da je dijete rodjeno i ko ga je rodio a moje podatke imate u komjuteru a i od sina mi imate podatke jer je vec prijavljen u cipsu ja samo mijenjam opcinu i adresu stanovanja...
ali jok ode ona da pita nekog u kancelariji do i vrati se, kao eto mogu vam prijaviti dijete odobrili su mi...
kad je nisam pojela za salterom
semmy

Sljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: razonoda, underground i 2 gostiju.