"prisilna" naplata rtv takse

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: "prisilna" naplata rtv takse

PostPostao/la gaius dana 19/06/2008 20:50

accent je napisao/la:mislim da si fulio "poantu"
sudski izvrsilac je sluzbenik suda a ne uposlenik rtv-a koji bi trebao dolaziti i kontrolisati da li ja imam tv ili ne
a cisto sumnjam da ce angazovati sudske izvrsioce jer treba vremena (tuzba, presuda itd itd), a i para da se oni angazuju

očito je da nisam.. čovjek prije mene je napisao da mu ne može ni sudski izvršilac ući u stan.. a za tvoju informaciju za pokretanje izvršnog postupka na osnovu platnog naloga Rtv - nije potrebna ni tužba ni presuda, jer je taj platni nalog - izvršna isprava.. dakle isto što i presuda..
gaius

PostPostao/la ninja-san dana 19/06/2008 21:14

Porez na posjedovanje tv aparata je zadnji instrument totalitarnih rezima, koji vole uvesti porez na sve zivo.
Do nedavno su stanovnici u RS placali porez na mobitel...
Kada registriras auto, oderu te raznim taksama (taksa je isto sto i porez, da ne bude zabune, rijec tax na engleskom znaci porez i nije mi jasno zasto ovi suftovi iz rtv doma to zovu nekom taksom ili pretplatom-neka fino kazu- porez na tv!).

Al, medjutim, drzava kao BIH koja je sve manje drzava, nema instrumente da takvo nesto naplati....
I onda pribjegava raznim metodama.

Reci cu vam cinjenice, probleme sa naplatom poreza na tv je imao i rezim Slobodana Milosevica. Naime, veliki dio gradjana Srbije nije osjecao RTS kao svoju televiziju, jer su slavili oslobadjanja Vukovara, amortizirali paljevine po Bosni itd. Onda je zasjedala Slobina masinerija, i bacali su narodu pricu tamo negdje '93. (tko ima rodbinu u Srbiji moze provjeriti), da oni imaju aparate i da u haustoru i izvan zgrade mogu locirati tv prijemnik. (ovo je laz prepisana od Hitlera jer je Treci rajh plasio narod da imaju aparate kojima prate u kojoj se kuci slusa radio London, ida ce takvi odmah biti strijeljani. Ovu laz pobijedila je kontra laz saveznika koji su prosirili glasine da ako se stavi metalni kljuc na radio, taj ga uredjaj ne moze locirati).

Natrag na temu: Drzava koja nema instrumente da naplati kur**vu pretplatu, da stavi u pritvor revolverase koji setaju Sarajevom i svakih 10 dana im policija pronadje pistolj...drzava koja nema instrumente da ucini ovo ili ona... mozda nije drzava.
ninja-san

PostPostao/la sheilak dana 19/06/2008 21:39

Sigurno nije i ovakva ne bi trebala ni biti. ne shavatm kakve su ovo nebuloze da neko hoce " prisilno " naplacivati takse, bez sudske odluke. Pa to je iznuda sto oni rade.
sheilak

PostPostao/la xfacktor dana 19/06/2008 21:56

Ako ima ista gluplje nego placanje taske rtv. Prije bi dosli u kucu i zakljucali bi ti tv. A zakljucavanje je bilo samo zice skinu od struje i to je lako vratiti nazad. A nemogu da shvatim 6 maraka pretplate. Koliko je to para mjesecno. Pa trebo bi da bude hdtv signal i da ima 10 kanala super za te pare. Gdje idu te pare. E u tom slucaju bi placo i nebi mi ni trebap neko dolaziti na vrata da ima hdtv signal i 10 kanala. Dobro prije 40 godina hajd jedan kanal, jedna drzava i imas tv i stas placas. A danas uz svu tehnologiju on da ti dolazi na vrata kaze da placas sto imas tv prijemnik. Pa ako je to normalno upucat cu se odma...
xfacktor

PostPostao/la ninja-san dana 19/06/2008 22:58

Pa bolan faktore,

Hoce oni da ti i ja platimo dajdzice, amidzice, nezbrinute svalerke, vikendice.....

Tu je smisao, da izdrzavas Sejinog malog iz mahale, koji se zaposlio na RTV domu.
Zbog toga Hrvati i nece da placaju rtv pretplatu...
ninja-san

PostPostao/la Mobile_Disco dana 20/06/2008 00:04

Edin H. je napisao/la:
Mobile_Disco je napisao/la:Kad se neke stvari promijene.. Kad mi ne bude trebao prevodilac da razumijem sta pricaju.. onda je i mozda budem placao ovako ne zelim :D A oni neka dodju pa neka mi "zaplijene stvari" ili neka pokusaju uci u moje privatno vlasnistvo :D
Ne moze te niko na silu nesto natjerat.. to im treba biti jasno.. neka je KODIRAJU.. i ko zeli da je gleda neka kupuje kartice i Cao!

Zaplatices, ali reci im da se furas na Hajat.

Satro ne placas sto gledas tv, nego zato sto ga posjedujes.

Ovo bi trebalo poslati na Ustavni sud.

Jos malo pa ce naplacivati i Cetkice za zube, case, tanjure itd.. Ja nemam TV.e Ja imam Projektor.. sta cemo sad? :D
Mobile_Disco

PostPostao/la jOFLA dana 20/06/2008 00:24

.
Zadnja izmjena: jOFLA; 14/07/2010 19:12; ukupno mijenjano 1 put/a.
jOFLA

PostPostao/la Mobile_Disco dana 23/06/2008 14:01

jOFLA je napisao/la:
Mobile_Disco je napisao/la:Ja nemam TV.e Ja imam Projektor.. sta cemo sad? :D

Ako misliš na ono što prima TV signal i preko demodulatora ga pretvara u optički kojeg onda projektor baca na platno ili zid, po zakonu treba plaćati. Imaš TV prijemnik, svejedno u kojem je fizičkom obliku.

Brate.. Po zakonu mi trebamo imati normalne plate, invalidi ne trebaju da stupaju u strajk, trebamo da hodamo normlano i bez straha ulicama od raznoranih kriminalaca, da ovi ne sjede u N/F Savezu Bosne i Hercegovine, Ne treba da sjede debilu u parlamentu i dobijaju platu drzave koju ne vole.. itd.. itd.. A ne da tjeras narod na nesto sto on ne zeli.. Ima jednostavan nacin da se to rijesi.. Sa KODIRANJEM KANALA... pa izvol'te gospodo.. ko zeli da placa Bujrum.. Ko ne zeli nece ni gledati i mirna Bosna.. a Bogam' i Hercegovina :D
Mobile_Disco

PostPostao/la osa dana 23/06/2008 15:11

način za izbjegavanje plaćanja rtv pretplate je vrlo jednostavan i zakonit. prvo prestanete plaćati pretplatu i izjavite da nemate TV. na to će inkasator to pokušati provjeriti, pa mu vi lijepo objasnite da bez sudskog naloga ne postoji mogućnost da on ili bilo tko drugi uđe u vaš dom. na to će protiv vas biti podignuta tužba, na sudu ćete izjaviti da ne plaćate pretplatu jer ne posjedujete tv aparat. na to će sud izdati nalog za pretragu vašeg doma, ali će vas u obavijesti obavijestiti kad će doći jer je uvjet da uđu u vaš dom, da ste vi u njemu. s obzirom da sada znate vrijeme dolaska sudskih službenika i inkasatora vi lijepo dan prije prebacite tv aparat kod prvog susjeda, nakon što se sudski službenik uvjeri da vi stvarno ne posjedujete tv aparat, nikad više sud neće izdati nalog za pretragu vašeg stana , jer je za sud i državu preskupo da se zeza s vama oko takvih sitnica. sretno.
osa

PostPostao/la vjesticanametli dana 23/06/2008 15:25

osa je napisao/la:način za izbjegavanje plaćanja rtv pretplate je vrlo jednostavan i zakonit. prvo prestanete plaćati pretplatu i izjavite da nemate TV. na to će inkasator to pokušati provjeriti, pa mu vi lijepo objasnite da bez sudskog naloga ne postoji mogućnost da on ili bilo tko drugi uđe u vaš dom. na to će protiv vas biti podignuta tužba, na sudu ćete izjaviti da ne plaćate pretplatu jer ne posjedujete tv aparat. na to će sud izdati nalog za pretragu vašeg doma, ali će vas u obavijesti obavijestiti kad će doći jer je uvjet da uđu u vaš dom, da ste vi u njemu. s obzirom da sada znate vrijeme dolaska sudskih službenika i inkasatora vi lijepo dan prije prebacite tv aparat kod prvog susjeda, nakon što se sudski službenik uvjeri da vi stvarno ne posjedujete tv aparat, nikad više sud neće izdati nalog za pretragu vašeg stana , jer je za sud i državu preskupo da se zeza s vama oko takvih sitnica. sretno.

:D :lol: upravo tako :evil:
vjesticanametli

PostPostao/la ludacha dana 23/06/2008 15:25

mislim da su malo preludi. mi uredno placamo rtv taksu, pa cak i na glupa dva objekta gdje ne zivimo, ali imamo glupi telefon. mada smo svi svjesni da je to bacanje para, ali ko ga sisa, neda nam se zajebavat oko toga i cekati duze da naprave onu glupu uplatnicu bez rtv pretplate. eto idemo tom logikom, plati pa nece li bog dat` da se malo popravi (kad nu djavla! samo se novcanici tudji popravljaju)

ali je bezobrazluk svjetski sto su nam prije nekoliko mjeseci ispostavili tuzbu jer eto nismo placali RTV pretplatu tijekom kasnih devedesetih. pa jebalo ih to. niti su nam racuni dolazili, niti je nase podrucje bilo pokriveno signalom ijedne bh televizije. to iz principa necu platiti niti cu svojim roditeljima dopustiti! kako ih stid nije?!

a da ne spominjem kako uz telefonski racun za pravna lica stoji i RTv pretplata za svaki tel.prikljucak. tako je to kad nam je sistem predobar hah zamisli svaki mjesec placati preko 100KM onako reda radi, jer je eto netko tako stavio. i naravno da firme to ne placaju. jednom iz naseg racunovodstva zvvali i rekli tako i tako, manite se toga, niti tv imamo nit nam treba. odgovor je kao, napisite zahtjev. naravno da jesmo. a da li se nesto desilo? ma kakvi...

sve lopov do lopova!
ludacha

PostPostao/la ludacha dana 23/06/2008 15:27

il bolje reci
lopov u lopovu :D
ludacha

Prethodna

Natrag na Elektronski i štampani mediji

Trenutno korisnika/ca: riko-ga i 3 gostiju.