prepis i registracija auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

prepis i registracija auta

PostPostao/la helo1910 dana 29/11/2009 23:08

pozdrav svima

imam jedan problem i zamolio bi vas za brzu pomoc...dobio sam ponudu da zamijenim auto,1 za 1, al nece odma da prepise auto na sebe posto u mene vrijedi registracija jos 4 mjeseca pa hoce to da iskoristi a ja bi njegovo odma prepisao posto mu je istekla registracija....

sad mi je problem jel moguce prepisati auto na njega a da mu ostane registracija ili odma propada cim se prepise???? ili kako to sve ide,jel ko imao iskustva sa tim.....

hvala unaprijed
helo1910

Re: prepis i registracija auta

PostPostao/la Monsignor dana 29/11/2009 23:43

Nema to nikakve veze sa istekom registracije.
On moze auto prevesti na sebe i opet ce mu registracija isticati za 4 mjeseca, ocu da kazem da se sa prevodom ne ponistava registracija tako da je ta njegova prica bezze...
Monsignor

PostPostao/la helo1910 dana 29/11/2009 23:58

Monsignor je napisao/la:Nema to nikakve veze sa istekom registracije.
On moze auto prevesti na sebe i opet ce mu registracija isticati za 4 mjeseca, ocu da kazem da se sa prevodom ne ponistava registracija tako da je ta njegova prica bezze...

znaci nema nikakvih problem,mogu zamijeniti i odma prepisati na njega auto a registracija ce mu ostati jos 4 mjeseca
helo1910

PostPostao/la Edin H. dana 30/11/2009 03:12

Ili dajte jedan drugom punomoc, pa razmjenite auta za 4 mjeseca.
Edin H.

PostPostao/la shlauf dana 17/12/2009 21:58

Mislim da prevod sa novom saobraćajnom je oko 100,oo KM, možda sam malo fulio ali tu je negdje. Tom tvom kupcu važi i dalje registracija nakon prevoda 4 mjeseca i upisaće mu se u novu saobraćajnu to važenje. Nakon toga ide regularno na produženje iste. To za punomoć nisam baš pobornik jer ako frajer napravi bilo kakav prekršaj dolaziće tebi na kućnu adresu kazna. I onda ćeš da imaš peipetija oko plaćanja. Moj savjet je da i ti prvo provjeriš ima li frajer koju kaznu u MUP-u prije nego što zamjeniš auto 1 za 1. Jer ako ima neko mora da izmiri tj. plati sve kazne pa će tek onda da dobije saobraćajnu. Ti platiš tehnički i registraciju i kad dodješ po saobraćajnu oni ti daju listing kazni koje treba platiti i kad im daš primjerke onda ti daju saobraćajnu. To znam jer se mom rođaku to desilo. Zato, pamet u glavu !!!!!!!!!!

ale aleeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la Betand dana 17/12/2009 22:27

dobro ti čovjek kaze , to je neki svercer pa zato nece da prevede na sebe , a za ta 4 mjeseca če ti nabesati kazni pa si jebo jeza kad dodjes na registraciju dogodine , npr auto dakle na tebi a lik rahat kroz crveno prolazi ,sve kazen idu tebi , nebudi lud i naivan , odmah nek prevede , ostaje mu ta 4 mjeseca registracije ,a i inace kakva je bila zamjena 1 na 1 , to izgleda obojca mislite zajebali ste onog drugog ,al mi izgleda je ovaj tebe preveslo , dao ti neregano auto ti moras izvalit jos 4-5 stoja ,a on ce pravit kazne s tvojim autom na tvoje ime
Betand

PostPostao/la shlauf dana 17/12/2009 22:41

Bravo, ti skont'o a vidjećemo da li će i on. Jbga, trebamo pomoći jedni drugima jer zašto bi i postojale ovakve stvari. Ja svaki put kad sam prodavao auti ODMAH sam i prevodio jer neznam ja šta će kupac da radi sa njim i kakve belaje da pravi a meni da dolaze plave koverte na adresu NE PADA MI NA PAMET !!! Eno imaš na Grbavici preko puta Elpi-ja SJAJ firmu za prevod i registraciju, pa u Željinom stadionu DIN BH, pa na željezničkoj stanici .... samo je do tebe, vjeruj mi NIJE DO NAS.
shlauf

PostPostao/la trippy dana 18/12/2009 16:00

a kakva je situacija sa prevodom auta koje je kupljeno u PC? prema informacijama koje sam ja dobio, registracija iz jednog entiteta ne vazi u drugom :shock: :shock: :shock: tako da bih ako bih htio da prevedem auto na sebe morao ga ponovo registrovati iako mu trenutna registracija vazi jos nekih 6-7 mjeseci :-? je li iko imao kakvih iskustava sa ovim i kako rijesiti problem, osim davanja punomoci sto je jedina opcija koja meni pada na pamet?

svi prijedlozi i pomoc su dobrodosli ;-)
trippy

PostPostao/la respo dana 18/12/2009 16:38

ja sam reg auto iz drugog entiteta
fino mi covjek dao sve papire i to je to ovdje reg normalno
ne znam sta tebi tacno nije jasno?
tako isto ako ti prodajes tamo auto das mu sve papire da prevede i to je to
respo

PostPostao/la trippy dana 21/12/2009 11:07

pozdrav,

posto si vjerovatno imao iskustva bilo bi mi drago ako bi mi mogao dati par savjega ili prijedloga
meni su u BSO rekli da po zakonu registracija iz jednog entiteta ne vazi u drugom nego ako hocu da prevedem auto na sebe moram ga ponovo registrovati (sto mi je glupo jer registracija na autu vazi do augusta 2010.) ovaj lik iz BSO mi je rekao da su i oni svjesni da je to glupo ali da je takav zakon :? imam sve papire regularno i ugovor o prodaji medjutim po njegovim informacijama ne mogu nista uraditi osim da mi prodavac da punomoc da vozim auto do isteka njegove registracije

ne znam sad je li on u pravu ili mi je dao skroz pogresne informacije, kako si ti to rijesio?
trippy

PostPostao/la shlauf dana 21/12/2009 12:59

Nazovi DIN-BH u željinom stadionu 033/652-702 i raspitaj se iz prve ruke jer oni vrše prevod auta, LOKI na željezničkoj stanici 033/664-908, SJAJ na Grbavici preko puta ELPI COMERC-a 033/645-735.

Nadam se da će ti neko pomoći od gore pomenutih.

alee aleeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la respo dana 22/12/2009 00:52

trippy je napisao/la:

pozdrav,

posto si vjerovatno imao iskustva bilo bi mi drago ako bi mi mogao dati par savjega ili prijedloga
meni su u BSO rekli da po zakonu registracija iz jednog entiteta ne vazi u drugom nego ako hocu da prevedem auto na sebe moram ga ponovo registrovati (sto mi je glupo jer registracija na autu vazi do augusta 2010.) ovaj lik iz BSO mi je rekao da su i oni svjesni da je to glupo ali da je takav zakon :? imam sve papire regularno i ugovor o prodaji medjutim po njegovim informacijama ne mogu nista uraditi osim da mi prodavac da punomoc da vozim auto do isteka njegove registracije

ne znam sad je li on u pravu ili mi je dao skroz pogresne informacije, kako si ti to rijesio?

ma ja bi bez obzira jeli vazi ta reg ili ne odmah prepisao na sebe da ne bi bilo kakvih komplikacija kanije sta znas
moj savjet je da odmah reg na sebe i miran si
respo

PostPostao/la vivaldi dana 24/12/2009 22:04

Imam jedno pitanje i bio bih vrlo zahvalan jer se u ovu tematiku slabo razumijem.
Da li se i koliko (negdje sam cuo da moze 1 ili 2 sedmice) auto smije voziti nakon isteka registracije?
vivaldi

PostPostao/la shlauf dana 25/12/2009 00:15

vivaldi je napisao/la:Imam jedno pitanje i bio bih vrlo zahvalan jer se u ovu tematiku slabo razumijem.
Da li se i koliko (negdje sam cuo da moze 1 ili 2 sedmice) auto smije voziti nakon isteka registracije?

Na polisi osiguranja ti piše da registracija važi do dana .... do 24:oo sati a poslije toga ako te ufati murija glabana. Parkiraj ili produži zadnji dan registraciju. Sa polisom možeš vozati samo u svom kantonu.

alee aleeeeee :dance:
shlauf

PostPostao/la vivaldi dana 25/12/2009 02:02

shlauf je napisao/la:
vivaldi je napisao/la:Imam jedno pitanje i bio bih vrlo zahvalan jer se u ovu tematiku slabo razumijem.

Na polisi osiguranja ti piše da registracija važi do dana .... do 24:oo sati a poslije toga ako te ufati murija glabana. Parkiraj ili produži zadnji dan registraciju. Sa polisom možeš vozati samo u svom kantonu.

alee aleeeeee :dance:

Hvala na informaciji :thumbup:
vivaldi

PostPostao/la bmx dana 14/01/2010 12:35

imam jedno pitanje, pa molim one koji znaju da mi odgovore: da li prilikom prevoda auta (koje je vec registroravno u Federaciji) na sebe moram platiti i neki porez opstini u kojoj zivim? Hvala!
bmx

PostPostao/la respo dana 14/01/2010 15:25

ne placas porez ako auto kupujes iz federacije ili rs
respo

PostPostao/la Grga07 dana 16/01/2010 11:13

neznam kolko ce ovaj moj post imati veze sa temom, ali mozda nekom pomogne. Ja sam recimo auto prodao u mostar, ja sam iz tz, napravio sam kupoprodajni ugovor u tz, potpisali se i ja i kupac, ona fino odvezla auto u mostar, to je sad njeno auto, e ona ga moze prevest kad hoce i kako hoce, nema vise veze sa mnom. U mostaru ode u mup sa mojoj saobracajnom i kupoprodajnim ugovor i tablicama, ostalo je stvar mup-a.. a ugovor sam napravio u osiguranju 20km kosta...
pozz
Grga07

PostPostao/la Moraless dana 20/01/2010 00:43

eh ovako, da i ja iznesem svoj problem..
naime, istekla mi je registracija, drug me je obavijestio da mjesec dana ako se ne produzi registracija, nakon isteka, auto se automatski odjavljuje u mupu, i salje obavijest na adresu moju..
posto nisam bio u bih i nisam mogao reg auto a proslo je mjesec, sta me sad ceka ??
jel to frka neka, sta treba raditi ?? opet ga prijaviti ?? sta mi treba od papira, jel se placa dodatno itd ?

hvala svima na pomoci
pozz
Moraless

PostPostao/la vnm dana 20/01/2010 00:55

desilo se to i meni prije nekoliko godina dok mi je auto stajalo pokvareno.

za tebe je ista procedura kao prije, samo sto moras vratiti stare registracije i platiti nove. znaci odes u agenciju u kojoj registrujes, kazes istekla mi registracija prije vise od mjesec dana i oni ti sve ostalo odrade.
vnm

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.