Prenos utrka Formule 1

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Prenos utrka Formule 1

PostPostao/la SadaMeHuseine dana 28/03/2011 11:42

S obzirom da sam veliki fan Formule 1 kao sporta, a imajući u vidu da sam prosječni Bosanac - kokuz, jedino zadovoljstvo mi je predstavljalo gledanje direktnog prenosa ovih utrka na TV prijemniku.
'Elem, saznao sam da niko od TV stanica sa našeg govornog područja nije otkupio prava prenosa utrka Formule 1. Stvarno mi je to čudno u neku ruku, jer koliko vidim sve je više poklonika ovog skupog sporta....
Ali nažalost, naši čelnici TV "postaja" izgleda da nemaju sluha za ovaj projekat i odlučili su da niko ne otkupljuje prava prenosa.
Tako sam ja jučer ustao u 07.00 h, skuhao sebi kafu i prebacio na RTL....kad tamo zatamnjena slika, malo je reci da sma pop****zdio....reko' i Nijemci nas počeli prcati, neka vala...u tom svom mom bijesu dodje slika (vjerovatno je bio neki kvar) i ja počeh gledati....
Jes' da je bilo na njemačkom,ali sam ipak odgledao....

Eto toliko....morao sam se izlajati....lakše mi je!!!!
SadaMeHuseine

Re: Prenos utrka Formule 1

PostPostao/la Klodovik dana 28/03/2011 11:49

Kakvi su komentatori bili na Hayatu i BHT-u, i bolje je da nema prenosa.

RTL i Live Timing na računaru odavno koristim.
Klodovik

PostPostao/la dottore dana 28/03/2011 17:28

ima li gdje da se gleda MotoGP... je*eni HS ukinuo Sport Klub :x
dottore

PostPostao/la Teufik dana 28/03/2011 19:39

RTL je sasvim OK sto se mene tice.
Teufik

PostPostao/la sheikh dana 29/03/2011 00:22

Ja sam obozavao Formulu 1,ali nakon odlaska Schumachera i unosom novih pravila prestao sam obozavati taj sport.
Previse je postao konvencionalan i ogranicili su talente svih tih sofera....ubili su sport sto se mene tice
Mnogo vise mi pase da gledam i pratim rally i dakar :) Tu se vide prave sposobnosti sofera i njihovih vozila :)
sheikh

PostPostao/la pantera dana 29/03/2011 08:39

sheikh je napisao/la:Ja sam obozavao Formulu 1,ali nakon odlaska Schumachera i unosom novih pravila prestao sam obozavati taj sport.
Previse je postao konvencionalan i ogranicili su talente svih tih sofera....ubili su sport sto se mene tice
Mnogo vise mi pase da gledam i pratim rally i dakar :) Tu se vide prave sposobnosti sofera i njihovih vozila :)

Da si ti živ i zdrav baš u doba Schumacher-a (2000.-2004. kada je on vozio za tri klase bolji bolid od svih ostalih) su bolidi imali najviše elektronskih pomagala, od automatskog mjenjača, Traction control system-a, Launch control itd itd. U odnosu na bolide iz tog doba kod današnjih bolida je sve navedeno zabranjeno tako da je sada znatno važnija uloga vozača, nego npr. 2004. kada je vozač samo trebao da okreće volan.
Sve što je u F1 rađeno u prehodnih nekoliko godina je uvođenje novih pravila kojima se povećava uloga vozača.
Što se talanata tiče oni uvijek isplivaju na površinu. Dovoljno je vidjeti npr. razlike u rezultatima vozača iz iste ekipe:
Vettel – Webber, Alonso-Massa, Hamilton – Button, Rosberg – Schumacher (prošle sezone Rosberg 142 boda – Schumacher 72) itd itd.
pantera

PostPostao/la bude dana 29/03/2011 09:56

BBC na 28e prenosi na slican nacin kao i sky de, strucni komentator iz Australije je bio Coulthard, nekodirano.
bude

PostPostao/la sheikh dana 29/03/2011 10:37

pantera je napisao/la:
sheikh je napisao/la:Ja sam obozavao Formulu 1,ali nakon odlaska Schumachera i unosom novih pravila prestao sam obozavati taj sport.

Da si ti živ i zdrav baš u doba Schumacher-a (2000.-2004. kada je on vozio za tri klase bolji bolid od svih ostalih) su bolidi imali najviše elektronskih pomagala, od automatskog mjenjača, Traction control system-a, Launch control itd itd. U odnosu na bolide iz tog doba kod današnjih bolida je sve navedeno zabranjeno tako da je sada znatno važnija uloga vozača, nego npr. 2004. kada je vozač samo trebao da okreće volan.
Sve što je u F1 rađeno u prehodnih nekoliko godina je uvođenje novih pravila kojima se povećava uloga vozača.
Što se talanata tiče oni uvijek isplivaju na površinu. Dovoljno je vidjeti npr. razlike u rezultatima vozača iz iste ekipe:
Vettel – Webber, Alonso-Massa, Hamilton – Button, Rosberg – Schumacher (prošle sezone Rosberg 142 boda – Schumacher 72) itd itd.

Kralju :D
Nemam ja nista protiv struje u bolidima :D
Nek ona ima :) Vec protiv zakona uvedenih poslije njegovog dolaska :) Procitaj moj post i procitaj zakone za F1 :)
sheikh

PostPostao/la Oxygenn dana 29/03/2011 22:29

link je napisao/la:vjerovatno ce biti na jednoj od arena biti prenos F1 od slijedece utrke

Ima li ta arena na HS-u :?: :!:
Oxygenn

PostPostao/la johntra dana 29/03/2011 23:14

Ima Arena 1 džaba, ostale tri se plaćaju u dodatnom paketu...ali, mislim isto da Arene neće to prenositi, bila je ta priča, skup im prenos...eno, Hrvatska dobija prenos, utalile se lokalne TV stanice, a sumnjam da ijednu od tih stanica imamo u ponudi ili možda neko ima...tipa Z1?
johntra

PostPostao/la SadaMeHuseine dana 30/03/2011 09:14

Mozda bi se i naše regionalne stanice mogli sloziti oko prenosa....prvih 10 krugova prenosi FTV, drugih 10 krugova prenosi RTRS, trećih 10 krugova prenosi OBN itd...
Exluzivno pravo na prenos desavanja iz Pit stopa dati Hayat TV i dvojici komentatora koji komentarisu desavanja sa SASUKE ninja ratnika....
Informacije o vremenskim uslovima i uslovima na stazi obavezno dati Kemi Ahmetoviću, jer je to jedini čovjek kome je svjedno da li kiša pada ili sunce grije....
SadaMeHuseine

PostPostao/la mayab dana 04/04/2011 18:40

Eno, TV1 otkupio prava, samo da nadju normalnog komentatora
mayab

PostPostao/la SadaMeHuseine dana 04/04/2011 20:06

Napokon....da malo odmorim mozak od njemackog aufslung uberrunden jezika.....moj prijedloga za komentatora je Johntra!!!
SadaMeHuseine

PostPostao/la AS_sa dana 04/04/2011 22:32

e nek su se vala sjetili ...
AS_sa

PostPostao/la shin dana 05/04/2011 14:28

Odavno ne obracam paznju sta komentatori lupaju, iskljucim mozak i samo gledam. Ili koristim drugu opciju, gledam na nasim kanalima dok traju reklame na RTL-u :D

Btw, ovo je prva sezona sa HD emitovanjem, feed mnogo bolje izgleda i na analognom signalu.
shin

PostPostao/la ramon_che dana 05/06/2011 13:28

Otkako je Sportklub otkupio prava za prenos MotoGP i F1 trka, vecina ljubitelja moto sporta ostala je uskracena za ove sportske dogadjaje na prostorima bivse Juge. Trke se prenose na sporednim SK kanalima koje u svojoj ponudi nemaju svi operateri, a za to vrijeme se skrembluju kanali, kao njemacki RTL, uskracujuci tako mogucnost gledaocima da prate date trke.
U skladu s tim, ovdje imate link na Internet TV broadcast, tako da ako neko vec nije nasao odgovarajuce rjesenje, a ne moze ili ne zeli da mijenja svog kablovskog operatera, preko sljedeceg linka mozete pratiti svoje omiljene sportske dogadjaje. Na tabu "Other" uvijek cete naci barem nekoliko linkova sa prenosima MotoGP i F1 trka:

http://www.streamhunter.tv/

Uzivajte!!!
ramon_che

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 4 gostiju.