predstave?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator/ica: ladyblue18

predstave?

PostPostao/la shuba dana 14/10/2004 09:36

ovako! ja imam pitanje i tko god mi odgovori biti cu pravo sretan!
interesuje me da li itko zna raspored baletskih ili operskih predstava u bilo kom gradu u BiH i da li to uopste u BiH i postoji?
shuba
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 13/10/2004 09:39

PostPostao/la alek dana 14/10/2004 10:47

naravno da postoji. pocela je sezona u narodnom pozoristu u sarajevu (za ostale gradove ne znam), ali ne znam repertoar. mozes ga naci (kao i za sve ostale teatre u bih) u 'kulturnom vodicu', besplatnoj brosuri koja se u sarajevu obicno moze naci u vecini kafana. nije neka znacajna pomoc, ali ipak...
alek
 
Postovi: 2859
Pridružen/a: 11/08/2004 17:34

PostPostao/la konyan dana 15/10/2004 17:23

Neces vjerovati, ali narodno pozoriste ima i vlastitu web stranicu. Proguglaj ga, pa ces naci.
konyan
 
Postovi: 1293
Pridružen/a: 21/06/2004 10:03
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 01/11/2004 11:26

POZORIŠTA / THEATRES

NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

04. 11. Đelo Jusić - Gradimir Gojer
19:30h KATARINA, BOSANSKA KRALJICA /
CATHERINE, THE BOSNIAN QUEEN
Balet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

07. 11. J.Čavlović – G.Bjelac
19:30h SREBRENIČANKE / SREBRENICA WOMEN
Opera
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović
Režija / Directed by: Gojko Bjelac

10. 11. Poetski teatar
19:30h BOSANSKE KUĆICE U SVEMIRU
Izbor poezije Nikole Šopa
Govori: Hasija Borić

14. 11. Promocija CD-a i audio kasete
20:00h ŠEHIDIMA BIH

16. 11. G.F.Händl, A.Vivaldi, A.Corelli
19:30h MUZIKA NA VODI
Koncert Hora Opere Narodnog pozorišta Sarajevo
Dirigent / Conductor: Dario Vučić
Solista: A.Bakšić, A.Pljevljak, S.Redžepagić

20. 11. Asim Horozić
19:30h HASANAGINICA
Opera
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

Herold – Hertel
VRAGOLASTA DJEVOJKA
Koreografija i režija / Choreographer and director: Vasilij Medvedov
25. 11. Premijera / Premiere
26. 11. Repriza / Repeat performance
19:30h Balet

26. 11. Irfan Horozović
20:00h SOBA / THE ROOM
Groteska / Grotesque
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast: Z.Bečić, L.Barić, R.Ljutović
Bošnjački Institut


KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

01. / 02. 11. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: E.Bravo, M.Karanović

09. / 27. 11. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: A.Glamočak, T.Šojić,S.Bašić

11. 11. Marko Vešović
20:00h POLJSKA KONJICA
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: J.Diklić, V.Jokanović,M.Tuka, S.Alihodžić,S.Bambur

Ignacij Vitkijević
20:00h OBUĆARI / SHOEMAKEERS
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: G.Boban, M.Porča, V.Glođo, M.Tuka, Ž.Marolt
18. 11. Premijera / Premiere
19. / 30. 11. Reprize / Repeat performances

23. / 25. 11. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić

26. 11. Herb Gardner
20:00h NISAM JA RAPAPORT / I'M NOT RAPPAPORT
Režija / Directed: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, T.Šojić, S.Krivić, Ž.Marolt


POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

07. 11. Nenad Veličković
11:00h CAREV VODONOŠA I CAR BUMBAR /
A KINGS WATER-CARRIER AND A BUMBLE-BEE
Režija / Directed by: Kaća Dorić
Igraju / Cast: M.Pavlović, M.Drmać, A.Frljučkić

10. / 11. / Žorž Fejdo
20. / 25. 11. BUBA U UHU / A BUG IN HER EAR
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

19. / 26. / Branko Đurić
30. 11. ŠTA ĆEMO SAD
20:00h Režija / Directed by: Admir Glamočak

27. 11. Nenad Veličković
20:00h PEDALINA / A PEDDAL BOAT
Režija / Directed by: Lajla Kaikčija
Igraju / Cast: B.Lizde-Kurt, A.Frljučkić, S.Krivić

28. 11. Daniela Kulot
11:00h ZALJUBLJENI KROKODIL
Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: Ajla Frljučkić, Alma Merunka, Elma Ahetović

SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel: 664 070

08. / 09. / 22. Dušan Kovačević
23. 11. DOKTOR ŠUSTER / DOCTOR ŠUSTER
20:00h Režija / Directed by: Zijah A. Sokolović
Uloge / Cast: Z.Sokolović, S.Alispahić, H.Mušić

12. 11. Sylviae Plath
20:00h ČEŽNJA I SMRT SYLVIAE PLATH /
THE DESIRE AND DEATH OF SYLVIA PLATH
Režija / Directed by: Jernej Lorenci
Uloge / Cast: S.Alispahić, D.Jovičić, T.Šojić, R.Ljutović

16. 11. Jose Sanchis Sinisterra
20:00h AJ, CARMELA
Režija / Directed by: Robert Raponja
Uloge / Cast: S.Alispahić, D.Jovičić, M.Šupuk

Predstave se igraju na Sceni CDA, Gabelina 16


KONCERTI / CONCERTS


JU»SARAJEVO ART» / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

04. 11. LOVRO POGORELIĆ, klavir (Hrvatska)
19:30h Dom Vojske FBiH

18. 11. VIOLETA SMAILOVIĆ-HUART, violina
20:00h JULIA GUBAIDULLINA, klavir
Dom Vojske FBiH

SARAJEVSKA FILHARMONIJA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

01. 11. Wolfgang Amadeus Mozart
20:00h REQUIEM
Posvećen žrtvama Beslana / Dedicated to wictims of Beslan

12. 11. KONCERT / CONCERT
20:00h Wolfgang Amadeus Mozart
JUPITER
Solista / Solo player: Etleva Radomi
Dirigent / Conductor: Charles Ansbacher

22. 11. Koncert sa gostima iz Grac-a / Concert with guests from Gratz
20:00h Dirigent / Conductor: Edo Micić
Program / Programme: G.Cancelli: «Caris mere»
------
Agencija «Black Cat», Tel: 467 396, 061 165 085
11.11. SABAHUDIN KURT
20:00h Zlatni jubilej
Narodno pozorište

FTV BiH
18.11. HANKA PALDUM
20:00h Zetra


MUZEJI / MUSEUMS


ZEMALJSKI MUZEJ BOSNE I HERCEGOVINE / BIH LAND MUSEUM
Zmaja od Bosne 7, Tel: 668 027

HISTORIJSKI MUZEJ BIH / BIH HISTORICAL MUSEUM
Zmaja od Bosne 5, Tel: 210 416, 210 418

Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 09:00 – 14:00 h
Subota i nedjelja / Saturday and Sunday: 09:00 – 13:00 h
Ulaz slobodan / Free entrance

Stalna postavka / Permanent exhibition
«Opkoljeno Sarajevo» / «Sarajevo Under the Siege»

Izložba «Vještina preživljavanja» / «Talent to survive» Exhibition

Izložba «Sarajevo za vrijeme opsade (92-95)» /
Exhibition «Sarajevo during the siege (92-95)»

MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel: 535 688 / Fax: 535 688

-SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 15:00 h

-DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 11:00 – 13:00 h

GALERIJA SARAJEVSKOG ATENTATA /
SARAJEVO ASSASSINATION GALLERY
Zelenih beretki 2

MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828

«Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića» /
«The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević»
«Radna soba Hasana Kikića» / «The work-room of Hasan Kikić»
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 14:00 h

BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE – FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment


GALERIJE / GALLERIES


UMJETNIČKA GALERIJA / BIH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel: 266 551

17.10.–07.11. Samostalna izložba «Svjetlom» /
One-man show «Svjetlom»
Autor / Author: Mustafa Skopljak

28.10.-27.11 Gabrijel Jurkić, Izložba u povodu
obilježavanja 30 godina smrti /
Gabrijel Jurkić, Exhibition on the thirtieth
Anniversary of his death
Suorganizator / Coorganizer: Matica Hrvatska

18.11.-02.12. Izložba Nataše Klopić /
Exhibiton by Nataša Klopić
Suorganizator: Opština Gradačac /
Coorganizer: Gradačac Municipality

Stalna postavka: «Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH»
Period: od 1960. – do 2000. god. /
Permanent exhibition: «A Century of Modern Art in B&H»

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturdy: 12:00 – 20:00 h

COLLEGIUM ARTISTICUM
Terezije bb («Centar Skenderija»), Tel: 270 750

GALERIJA «ROMAN PETROVIĆ» Udruženje likovnih umjetnika BiH /
«ROMAN PETROVIĆ» GALLERY – BiH Artists Association
Titova 54, Tel: 688 009

GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828

31.10. – 07.11. Slovenski dramski umjetnici na sarajevskoj pozorišnoj sceni /
Slovenian dramatic artists on Sarajevo Theater Stage

Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

GALERIJA «NOVI HRAM»
Mula Mustafe Bašeskije 38, Tel: 233 280

26.10. – 05.11. Izložba «5. samostalna izložba» /
Exhibition «5. samostalna izložba»
Autori / Authors: Almedina Ferhatović, Samir Sokolović i Danilo Kreso

09.11. - 19.11. Izložba «Reminiscencija» / Exhibition «Reminiscencija»
Autor / Author: Zoran Bogovac

23.11. - 08.12. Izložba slika
Autor / Author: Ante Kajinić
Organizator / Organized by: Franjevačka galerija Široki Brijeg

GALERIJA MERSADA BERBERA «E&A»
Zmaja od Bosne 4, Tel/Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 09:00 – 21:00 h

ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu – zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
Uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio – collection of Safet Zec is possible with prior
notice – phone no: 061 338 186 or 440 041


UNITIC, mala galerija
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel. 295 031

01. – 07.11. Izložba Melihe Musić «Kretanje» /
Exhibition of Meliha Musić “Moving”

KINA / MOVIE THEATER


APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201


02. - 17.11. TJELESNA STRAŽA / MAN ON FIRE
Režija / Directed by: Tony Scott

18.11. - ŽENA MAČKA / CATWOMAN
Režija / Directed by: «Pitof»

IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

DJEVOJKA SA BISERNOM NAUŠNICOM / GIRL WITH PEARL EARRING
Režija / Directed by: Peter Webber

OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

POBUNA NA FARMI / HOME ON THE RANGE
Walt Disney animirana porodična komedija
Od / From: 17:00h
Subota – Nedjelja / Weekends: 12:00h

04. – 17.11. COLLATERAL
Režija / Directed by: Michael Mann

18. – 01.12. ZASELAK / THE VILLAGE
Režija / Directed by: M. Night Shylamalan

BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, tel. 441 798
Od / From: 19:00h / 21:00h

- 03.11. JESEN STIŽE DUNJO MOJA / GOOSE FEATHER
Režija / Directed by: Ljubiša Samarđić

04. – 17.11. KOD AMIDŽE IDRIZA / DAYS AND HOURS
Režija / Directed by: Pjer Žalica
Uloge / Cast: Senad Bašić, Sanja Burić, Jasna Žalica, Nada Đurevska, Emir Hadžihafisbegović, Mustafa Nadarević

KINOTEKA BIH
Alipašina 19, Tel: 223 398, Fax: 668 678

Program / Programme: «MARLON BRANDO»

01. 11. TRAMVAJ ZVANI ČEŽNJA /
19:00h A STREETCAR NAMED DESIRE
Režija / Directed by: Elia Kazan

02. 11. DIVLJAK / THE WILD ONE
19:00h Režija / Directed by: Laslo Benedek

03. 11. JULIJE CEZAR / JULIUS CAESAR
19:00h Režija / Directed by: Joseph L. Mankiewicz

04. 11. MLADI LAVOVI / THE YOUNG LIONS
19:00h Režija / Directed by: Edward Dmytryk

05. 11. JEDNOOKI DŽEK / ONE-EYED JACK
19:00h Režija / Directed by: Marlon Brando


TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617

02.11. - 10.11. KAD PORASTEM BIĆU KENGUR /
WHEN I GROW UP I'LL BE A KANGAROO
Režija / Directed by: Radivoje Andrić

UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001

04.11.–17.11. HELLBOY
Režija / Directed by: Guillermo Del Toro

18.11.–01.12. VELIKI LOVAC NA AJKULE / SHARK TALE
Animirani film


CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES


CENTAR ZA KULTURU SARAJEVO
Jelića 1/II, Tel: 237 245

01. / 23.11. ISPOVIJEST NARKOMANA
19:30h Restive o narkomaniji
Režija / Directed by: Jasna Diklić

11. – 18.11. DANI KOMEDIJE U CENTRU ZA KULTURU SARAJEVO

Hasan Džafić
11. / 15.11. AFERIM BABO
20:00h Teatar Komedija Rajvosa
Premijera

16.11. BOSANSKA PODVALA
20:00h Teatar Komedija Rajvosa

17.11. MOJA ŽENA SE ZOVE ZLATKO
20:00h Režija / Directed by: Miralem Zupčević

18.11. Promocija knjige i izložba karikatura Benjamina Mehmedbegovića
20:00h Galerija Centra za kulturu


KULTURNA UDRUGA «NOVA AKROPOLA»
Pehlivanuša 8, Tel: 636 008

05. 11. Predavanje
18:00h «NOVO VITEŠTVO»
Bosanski Kulturni Centar



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES


TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Tokom cijelog mjeseca izložba turskih tradicionalnih ručnih radova,
djela studenata Fakulteta lijepih umjetnosti Univerziteta Sakarya

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak – subota / Tuesday – Saturday: 09_00 – 18:00h

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00 h (engleski titl / English subtitles)

02. 11. «Propaganda» (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Sinan Cetin

09. 11. «Eskiya» (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Yavuz Tugrul

16. 11. «Hersey cok guzel olacak» (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Omer Vargi

23. 11. «Mayis sikintisi» (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Nuri Bilge Ceylan

30. 11. «Akrebin Yolculugu» (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Omer Kavur

Ciklus «Antologija filma» / «The Movie Anthology» Set
Od / From: 18:00 h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

05. 11. «Nebo nad Berlinom» (Nnjemačka,Francuska / Germany,France)
Režija / Directed by: Wim Wenders

12. 11. «Društvo mrtvih pjesnika» (SAD / USA)
Režija / Directed by: Peter Weir

19. 11. «Kad jaganjci utihnu» (SAD / USA)
Režija / Directed by: Jonathan Demme

26. 11. «Klavir» (Novi Zeland / New Zealand)
Režija / Directed by: Jane Campion


FESTIVALI / FESTIVALS


DANI MATICE HRVATSKE U SARAJEVU

03. 11. VEČER ŠANSONA
20:00h Hrvoje Hegedušić i Kemal Monteno
Dom Vojske FBiH

09. 11. IZLOŽBA SLIKA I SKULPTURA
19:00h ČLANOVA MATICE HRVATSKE U SARAJEVU
Galerija MAK

13. 11. KONCERT
20:00h Komorni pjevački zbor CIBALAE (Vinkovci)
i Muška pjevačka grupa LIPA (Vinkovci)
Dom Vojske F BiH

16. 11. KNJIŽEVNA TRIBINA
18:30h STOLJEĆA HRVATSKE KNJIŽEVNOSTI
Predstavljanje biblioteka Matice Hrvatske
«Stoljeća hrvatske književnosti»
Dvorana KŠC-a Sarajevo


FESTIVALI / FESTIVALS

JAZZ FEST SARAJEVO 2004
8. International Music Festival

03.11. Bireli Lagrene: Gipsy Project
(France)
Dom policije, 20:30h

Dusko Goykovich Quartet
(BH, Germany)
Club Coloseum, 22:30

04.11. JOAKIM KÜHN TRIO
(Germany, France, Austria)
Dom policije, 20:00

RAVI COLTRANE GROUP
(USA, Venezuela)
Dom policije, 22:00

AL FOSTER QUARTET
(USA, Israel)
Club Coloseum, 23:30

05.11. CARLOS BICA & ANA BRANDÄO:DIZ
(Portugal, Germany)
Dom policije, 20:00

DJANGO BATES HUMAN CHAIN + J. LINDSTRAND
(UK, Sweden)
Dom policije, 22:00
VICTOR BAILEY GROUP
(USA)
Club Coloseum, 23:30

06.11. STEVE COLEMAN & FIVE ELEMNTS + GUESTS
(USA, Cuba, Brazil)
Dom policije, 21:30

MUREL ZOE: RED&BLUE
(Germany)
Club Coloseum, 23:30

ROSCOE MITCHELL TRIO
(USA)
Kamerni teatar 55, 17:30h

WADADA LEO SMITH & IKUE MORI
(USA, Japan)
Kamerni teatar 55, 19:15h

07.11. KUDSI ERGÜNER: ISLAM BLUES
(Turkey, France)
Dom policije, 21:30h

JAREK SMIETANA QUARTET
(Poland, USA)
Club Coloseum, 23:30h

DISTORTION TRIO
(UK)
Kamerni teatar 55, 17:30h

SUSIE IBARRA TRIO
(USA)
Kamerni teatar 55, 19:15h
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 03/12/2004 12:35

CULTURAL GUIDE DECEMBER in Sarajevo

POZORIŠTA / THEATRES


NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

06. Premijera Anton Pavlovič Čehov
07. / 27.12. VIŠNJIK
19:30h Režija / Directed by: Peter Veček

08. 12. Isak Samokovlija
19:30h SIMHA
Balet
Dirigent / Conductor: Ranko Rihtman
Koreograf / Choreography: Edina Papo

09.12. N.V.Gogolj
19:30h REVIZOR / INSPECTOR GENERAL
Drama / Drama
Režija / Directed by: Dritëro Kasapi
Uloge / Cast: A.Glamočak, T.Šojić, M.Musliović, M.Porča,
S.Bašić, E.Husić, M.Grbić, T.Nikšić, B.Lizde, A.Seksan,
E.Sijamija, I.Bajrović, R.Arsovski, T.Šadić, S.Beganović

10. 12. SARAJEVSKA FILHARMONIJA
20:00h KONCERT / CONCERT
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović

Giuseppe Verdi
13.12. NABUCCO
19:30h u Sarajevu / In Sarajevo
Opera
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

14.12. F. Herold – P.L.Hertel
19:30h VRAGOLASTA DJEVOJKA
Balet
Koreografija i režija / Choreographer and director: Vasilij Medvedov
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen

15. 12. J.Čavlović – G.Bjelac
19:30h SREBRENIČANKE / SREBRENICA WOMEN
Opera
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović
Režija / Directed by: Gojko Bjelac

16.12. Haris Pašović
19:30h POBUNA U NARODNOM POZORIŠTU / REVOLT AT THE NATIONAL THEATER
Režija / Directed by: Haris Pašović
Uloge / Cast: M. Musliović, E. Sijamija, S. Bambur, S. Pepeljak, N. Abdalsaki, L. Barić, T. Smoje, A. Muratović, S. Vidak, S. Knezović, M. Porčo, S. Hodžić, S. Pandur, A. Selimović, D. Selimović

18. 12. Đelo Jusić - Gradimir Gojer
19:30h KATARINA, BOSANSKA KRALJICA /
CATHERINE, THE BOSNIAN QUEEN
Balet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

20.12. Jakov Gotovac
19:30h ERO S ONOG SVIJETA / ERO, THE JOKER
Komična opera u tri čina / Comic opera in three acts
Dirigent / Conductor: Robert Homen
Režija / Directed by: Krunoslav Cigoj

22.12. APPASSIONATO
19:30h Balet / Ballet
Kompozitor / Composer: Astor Piazzolla
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

22. 12. Plavi salon Narodnog pozorišta Sarajevo
22:00h Poetski teatar
SVJETLOST U POMRAČINI SUNCA
Izbor poezije i proze Mileta Stojića
Govori: Hasija Borić

22. 12. Irfan Horozović
20:00h SOBA / THE ROOM
Groteska / Grotesque
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast: Z.Bečić, L.Barić, R.Ljutović
Bošnjački Institut

23. 12. SARAJEVSKA FILHARMONIJA
20:00h BOŽIČNI KONCERT / CHRISTMAS CONCERT
Dirigent / Conductor: Julio Marić

28.12. . Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Dramatizacija romana / Dramatization of a novel
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Uloge / Cast: I.Bajrović, M.Zubčević, J.Pejaković,
M.Tuka, N.Đurevska

31. 12. SARAJEVSKA FILHARMONIJA
20:00h NOVOGODIŠNJI KONCERT / NEW YEAR EVE CONCERT
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović


KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

02. / 03. / Ingmar Vilkvist
04. 12. HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
20:00h Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: E.Bravo, M.Karanović

06. / 21. / Ignacij Vitkijević
23. 12. OBUĆARI / SHOEMAKEERS
20:00h Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: G.Boban, M.Porča, V.Glođo, M.Tuka, Ž.Marolt

09. 12. Zlatko Topčić
20:00h GLAVOM KROZ ZID
Režija / Directed by: Sead Đulić

10. / 11. 12. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafoć
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić

15. / 16. 12. Herb Gardner
20:00h NISAM JA RAPAPORT / I'M NOT RAPPAPORT
Režija / Directed: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, T.Šojić, S.Krivić, Ž.Marolt

17. 12. Marko Vešović
20:00h POLJSKA KONJICA / POLISH CAVALRY
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: J.Diklić, V.Jokanović,M.Tuka, S.Alihodžić,S.Bambur

27. 12. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: A.Glamočak, T.Šojić,S.Bašić


POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

03. / 04. / Žorž Fejdo
18. / 23. 12. BUBA U UHU / A BUG IN HER EAR
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

05. 12. Hana Januševska
11:00h TIGRIČEK
Režija / Directed by: Jurislav Korenić

08. 12. Nenad Veličković
20:00h PEDALINA / A PEDDAL BOAT
Režija / Directed by: Lajla Kaikčija
Igraju / Cast: B.Lizde-Kurt, A.Frljučkić, S.Krivić

10. / 17. / Branko Đurić
22. 12. ŠTA ĆEMO SAD
20:00h Režija / Directed by: Admir Glamočak

12. / 19. 12. Nenad Veličković
11:00h CAREV VODONOŠA I CAR BUMBAR /
A KINGS WATER-CARRIER AND A BUMBLE-BEE
Režija / Directed by: Kaća Dorić
Igraju / Cast: M.Pavlović, M.Drmać, A.Frljučkić

26. 12. Daniela Kulot
11:00h ZALJUBLJENI KROKODIL
Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: Ajla Frljučkić, Alma Merunka, Elma Ahetović



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel: 664 070


KONCERTI / CONCERTS

JU»SARAJEVO ART» / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

08. 12. KAMERNI HOR “URSUS” (Švedska)
19:00h Dom Vojske FBiH

11. 12. KAJETAN KAMENJAŠEVIĆ, violina
19:00h JULIA GUBAIDULLINA, klavir
Bošnjački institut

13. 12. ANSAMBL GITARA “GUITARISSIMO” (Slovenija)
19:00h Bošnjački institut

14. 12. ANSAMBL GITARA “GUITARISSIMO” (Slovenija)
19:00h Osnovna muzička i baletska škola “Novo Sarajevo”

20. 12. YEVGENY XAVIERIEFF, violončelo
19:30h MAJA AČKAR, čembalo
Bošnjački institut

CLUB COLOSEUM
Terezije bb, tel: 250 860, 250 861

03.12. - 21.30h BiH Style Awards
10.12. - 22.00h Dame biraju (pozorišna predstava)
11.12. - 22.00h Project Zlust
18.12. - 22.00h (Ne)normalni bend
25.12. - 22.00h Dragana Glumac
31.12. - 21.00h Sarr E Roma i gosti

OPĆINA NOVI GRAD
Multimedijalna sala

10. 12. Smotra tradicionalne muzike kulturno-umjetničkih
19:30h društava Kantona Sarajevo



MUZEJI / MUSEUMS

MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel: 535 688 / Fax: 535 688

-SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 15:00 h

-DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 11:00 – 13:00 h

-BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel:239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 16:00 h


MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828

“Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića” /
“The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 14:00 h

“Radna soba Hasana Kikića” / “The work-room of Hasan Kikić”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 10:00 – 14:00 h

BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE – FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



GALERIJE / GALLERIES


UMJETNIČKA GALERIJA / BIH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel: 266 551

18.11.-02.12. Izložba Nataše Klopić / Exhibiton by Nataša Klopić
Suorganizator: Opština Gradačac / Coorganizer: Gradačac Municipality

08. – 12.12. DE/KONSTRUKCIJA SPOMENIKA
Pozitiv/ Negativ

08.12. “KOMUNISTIČKO TIJELO: politika reprezentacije tijela i uprostoravanje vlasti u SFRJ 1945 - 1991”
11:00 h Prema definiciji komunisitičkog tijela
12:15h Nova “majka” za novo društvo i (po)rađanje novog subjekta
FNR Jugoslavija i umjetnost poslije revolucije
15:00h Spomenik kao proizvođač revolucionarnog tijela (I)
· Plamen revolucije; revoltirano tijelo.
Spomenik kao proizvođač revolucionarnog tijela (II)
· Oltar revolucije: napaćeno tijelo.
16:15h Pobjeda socijalističkog mehanizma u SFRJ

09.12.
11:00h Kćeri revolucije – stvarni život i spomenička reprezentacija
12:15h Spomenik kao proizvođač revolucionarnog tijela
· Konstrukcija neznatne drugarice
· Nedisciplinovano tijelo
17:00h Slika druga Tita: fotografija, ikoničnost i alegorijski dokumentarizam

09. – 23.12. Ciklus foto radova “Tiho teče Sutjeska”, Gorana Matić (Beograd)
“HEROJI”, instalacija i foto radovi:
Nebojša Šerić - Šoba (Sarajevo), «Heroji”
Kurt i Plasto (Sarajevo), “Odlukom komisije: svi na svoje”
Sokol Baqiri (Peć), ”Peoples II”

10.12. PREDAVANJA I PREZENTACIJE
17:00h Boris Buden (Zagreb - London) “U cipelama komunizma”
Sokol Baqiri (Peć) “Peoples”
Petar Čuković (Podgorica) “Orhideja”

11.12. Panel 2
10:00h Šta sa prošlošću?

19:00 – 20:30 Projekcije filmova / Videa
“Borovi i jele”, Sanja Iveković (Zagreb), 2003
“Naknadno o ljubavi”, Milica Tomić (Beograd), 2003

01. – 31.12. Umjetničke intervencije u gradu
Obala Maka Dizdara (park preko puta Predsjedništva)
Kurt & Plasto “Odlukom komisije: svi na svoje II”

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH”
Period: od 1960 – do 2000 god. /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturdy: 12:00 – 20:00 h


COLLEGIUM ARTISTICUM
Terezije bb (Centar Skenderija), Tel: 270 750

25.11. – 15.12. Revijalna izložba ULUBiH-a


GALERIJA “ROMAN PETROVIĆ” Udruženje likovnih umjetnika BiH /
“ROMAN PETROVIĆ” GALLERY – BiH Artists Association
Titova 54, Tel: 688 009


GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828

Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

15.12. – 10.01 Izložba Nedima Mušovića: “S kraja puta”
Posvećeno dvadesetogodišnjici smrti Šukrije Pandže


GALERIJA “NOVI HRAM”
Mula Mustafe Bašeskije 38, Tel: 233 280

23.11. - 08.12. Izložba slika
Autor / Author: Ante Kajinić
Organizator / Organized by: Franjevačka galerija Široki Brijeg

09.12-13.12. Izložba slika / Painting exhibition
Autor / Author: Opić Adalbert

14.12.-24.12. Izložba autora Sonje Gregurić / Exhibition by Sonja Gregurić


GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
Zmaja od Bosne 4, Tel/Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 09:00 – 21:00 h


ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu – zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
Uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio – collection of Safet Zec is possible with prior
notice – phone no: 061 338 186 or 440 041


GALERIJA 10m2
Ferhadija 17, 061 906 749

Od / From: 01.12. Savremena izložba umjetnosti / Contemporary art exhibition

Utorak – Subota / Thursday – Saturday: 13:00 – 20:00 h


CRKVA SVETOG ANTE
Franjevačka 6

20.12.-03.01. Osma izložba “Česi u BiH”
17:30h “Kreativnost u slobodno vrijeme” / “Creativity in spare time”
Radovi članova Udruženja građana češkog porijekla

Svaki dan od 10:00-17:00h / Every day from 10:00-1700h



KINA / MOVIE THEATER


APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

- - 08.12. ALEKSANDAR VELIKI / ALEXANDER
Režija / Directed by: Oliver Stone
Uloge / Cast: Colin Farrell, Rasario Dawson, Anthony Hopkins, Angelina Jolie, Val Kilmer

09. – 23.12. ALIEN VS PREDATOR / ALIEN VS. PREDATOR
Režija / Directed by: Paul W.S. Anderson
Uloge / Cast: Sanaa Lathan, Raoul Bova, Lance Henriksen, Ewen Bremner

24. – 05.01. MRAK KOMADI / WHITE CHICKS
Režija / Directed by: Ivory Wayans
Uloge / Cast: Shawn Wayans, Marlon Wayans, Jaime King, Frankie Faison


BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, tel. 441 798
Od / From: 19:00h / 21:00h

KOD AMIDŽE IDRIZA / DAYS AND HOURS
Režija / Directed by: Pjer Žalica
Uloge / Cast: Senad Bašić, Sanja Burić, Jasna Žalica, Nada Đurevska, Emir Hadžihafisbegović, Mustafa Nadarević

ZAPLEŠIMO / SHALL WE DANCE
Uloge / Cast: Richard Gere, Jannifer Lopez, Susan Sarandon


IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

02. - 17.12. ALEKSANDAR VELIKI / ALEXANDER
Režija / Directed by: Oliver Stone
Uloge / Cast: Colin Farrell, Rasario Dawson, Anthony Hopkins, Angelina Jolie, Val Kilmer


OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

- - 02.12. IZBAVITELJ / THE INCREDIBLES
Režija / Directed by: Brad Bird
Od / From: 17:00h (sinhronizovano / synchronized)
Subota – Nedjelja / Weekends: 12:00 – 14:30h (sinhronizovano / synchronized)

ZLOĆASTI DJEDA MRAZ / BAD SANTA
Režija / Directed by: Terry Zwigoff
Uloge / Cast: Billy Bob Thornton, Toni Cox, Brett Kelly,


TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617

09. – 23.12. MANŽORSKI KANDIDAT / THE MAHCURIAN CANDIDATE
Režija / Directed by: Jonathan Damme
Uloge / Cast: Denzel Washington; Meryl Streep, Jon Voight

23. - - RIDIKOVE HRONIKE / THE CRONICLES OF RIDDICK
Režija / Directed by: David Twohy
Uloge / Cast: Vin Diesel, Judi Dench, Colm Feore


UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
0d / From: 18:00 – 20:30h

02. – 08.12. VELIKI LOVAC NA AJKULE / SHARK TALE
18:00h Glasovi / Voices: Robert De Niro, Angelina Jolie , Will Smith,
Animirani film

02. – 15.12. UHVATI LOPTU / DODGEBALL
Režija / Directed by: Rawson Marshall Thurber
Uloge / Cast: Vince Vaughn, Ben Stiller, Christine Taylor, Rip Torn

16. – 22.12. POLAR EXPRESS / THE POLAR EXPRESS
Režija / Directed by: Robert Zemeckis
Animirani film – titl / Animated movie - subtitles

23. – 05.01 OCEANS 12 / OCEAN'S TWELVE
Režija / Directed by: Steven Soderbergh
Uloge / Cast: G. Clooney, B. Pitt, J. Roberts, C. Zeta-Jones



CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES

CENTAR ZA KULTURU SARAJEVO
Jelića 1/II, Tel: 237 245

BOŠNJAČKA ZAJEDNICA KULTURE PREPOROD
RENAISANCE CULTURAL ASSOCIATION OF BOSNIAKS
Branilaca Sarajeva 30 Tel. 444 078

22.12. Promocija CD i koncert Sarajevskog vokalnog okteta
19:00h “Preporod”
Bošnjački institut


VELEPOSLANSTVO REPUBLIKE HRVATSKE

11. 12. Božićni koncert
19:30h Glagoljaški zbor BAŠĆINA, Zagreb
VEDRANA ŠIMIĆ, sopran
EVA KIRCHMAYER-BILIĆ, orgulje
JOSIP MAGDIĆ, orgulje
Katedrala Presvetog Srca Isusova

11. 12. Izložba «Hrvatska glagoljaška baština»
21:00h Autorica: prof. Milka Tica
Klub “Lira”, Pehlivanuša 1


KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Tokom cijelog mjeseca izložba turskih tradicionalnih ručnih radova,
djela studenata Fakulteta lijepih umjetnosti Univerziteta Sakarya

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak – subota / Tuesday – Saturday: 09_00 – 18:00h

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00 h (engleski titl / English subtitles)

07. 12. “Laleli'de Bir Azize” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Serdar Akar

14. 12. “Le Fate Ignoranti” (Italija,Francuska / Italy, France)
Režija / Directed by: Ferzan Ozpetek

21. 12. “Gemide” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Serdar Akar

28. 12. “Kac para kac” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Beha Erdem


Ciklus “Antologija filma” / “The Movie Anthology” Set
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00 h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

03. 12. “Tri boje: Crveno” (Francuska,Švicarska / France,Switcerland)
Režija / Directed by: Krzysztof Kieslowski

10. 12. “Cvijet moje tajne” (Španija / Spain)
Režija / Directed by: Pedro Almodovar

17. 12. “Okus trešnje” (Iran)
Režija / Directed by: Abbas Kiarostami

24. 12. “Život je lijep” (Italija / Itally)
Režija / Directed by: Roberto Benigni Jane Campion
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 05/01/2005 12:22

POZORIŠTA / THEATRES

NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682


08. 01. Haris Pašović
19:30h POBUNA U NARODNOM POZORIŠTU / REVOLT AT THE NATIONAL THEATER
Režija / Directed by: Haris Pašović
Uloge / Cast: M. Musliović, E. Sijamija, S. Bambur, S. Pepeljak, N. Abdalsaki, L. Barić, T. Smoje, A. Muratović, S. Vidak, S. Knezović, M. Porčo, S. Hodžić, S. Pandur, A. Selimović, D. Selimović

10. 01. Irfan Horozović
19:30h SOBA / THE ROOM
Groteska / Grotesque
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast: Z.Bečić, L.Barić, R.Ljutović
OPĆINA NOVI GRAD

12. / 13. 01. Wolfgang Amadeus Mozart
19:30h FIGAROV PIR / LA NOZZE DI FIGARO
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović
Režija / Directed by: Ozren Prohić
50 godina umjetničkog rada Dušana Bugarina

15. / 26. 01. Anton Pavlovič Čehov
19:30h VIŠNJIK
Režija / Directed y: Peter Veček

17. 01. SARAJEVSKA FILHARMONIJA i Hor Opere Narodnog pozorišta
20:00h GALA KONCERT / GALA CONCERT
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović

19. 01. SARAJEVSKA FILHARMONIJA
20:00h BAJRAMSKI KONCERT / CONCERT
Dirigent / Conductor: Svilen Simeonov – Bugarska
Truba / Trumpet: Charles Geyer

21. 01. Đelo Jusić - Gradimir Gojer
19:30h KATARINA, BOSANSKA KRALJICA /
CATHERINE, THE BOSNIAN QUEEN
Balet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

27. 01. Almir Bašović
19:30h PRIVIĐENJA IZ SREBRENOG VIJEKA /
THE SILVER-CENTURY APPARITIONS
Drama
Režija / Directed by: Elmir Jukić
Uloge / Cast: G.Boban, S.Bašić, E.Bravo, E.Hadžihafizbegović


30. 01. . Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Dramatizacija romana / Dramatization of a novel
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Uloge / Cast: I.Bajrović, M.Zubčević, J.Pejaković,
M.Tuka, N.Đurevska



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

12. 01. Catherine Filloux
Premijera LEMKINOVA KUĆA / LEMKIN'S HOUSE
13. / 14. 01 Režija / Directed by: Dr Jim Mirrione
20:00h Igraju / Cast: E.Hadžihafizbegović, A.Aljović, M.Porča, R.Jovančić – Lešić

15. / 17. 01. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić

18. / 27. 01. Marko Vešović
20:00h POLJSKA KONJICA / POLISH CAVALRY
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: J.Diklić, V.Jokanović,M.Tuka, S.Alihodžić,S.Bambur

21. / 22. 01. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: E.Bravo, M.Karanović

28. / 29. 01. Ignacij Vitkijević
20:00h OBUĆARI / SHOEMAKEERS
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: G.Boban, M.Porča, V.Glođo, M.Tuka, Ž.Marolt



POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799



08. 01. Branko Đurić
20:00h ŠTA ĆEMO SAD
Režija / Directed by: Admir Glamočak

09. / 23. 01. Nenad Veličković
11:00h CAREV VODONOŠA I CAR BUMBAR /
A KINGS WATER-CARRIER AND A BUMBLE-BEE
Režija / Directed by: Kaća Dorić
Igraju / Cast: M.Pavlović, M.Drmać, A.Frljučkić

15. 01. Žorž Fejdo
20:00h BUBA U UHU / A BUG IN HER EAR
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

16. 01. Hana Januševska
11:00h TIGRIČEK
Režija / Directed by: Jurislav Korenić

20. 01. Almir Imširević
Premijera CIRKUS INFERNO
21. / 22. 01. Reprize / Repeat performances
20:00h Režija / Directed by: Pjer Žalica



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel: 664 070



KONCERTI / CONCERTS

JU»SARAJEVO ART» / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

05.01. - 19:00h KONCERT ZA DVA KLAVIRA
Omer Blentić i Selma Peco
Sala Muzičke akademije

03.02. - 19:30h GORAN FILIPEC, klavir (Hrvatska)
Bošnjački institut


CLUB COLOSEUM
Terezije bb, tel: 250 860, 250 861



MUZEJI / MUSEUMS

MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel: 535 688 / Fax: 535 688

-SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 15:00 h

-DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 11:00 – 13:00 h

-BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel:239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 16:00 h


MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828

“Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića” /
“The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 14:00 h

“Radna soba Hasana Kikića” / “The work-room of Hasan Kikić”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 10:00 – 14:00 h


BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE – FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BIH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel: 266 551

22. 01. Izložba i promocija publikacije “Dreams and others”, Šejla Kamerić /
Exhibition and promotion of publication “Dreams and others” by Šejla Kamerić

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH”
Period: od 1960 – do 2000 god. /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturdy: 12:00 – 20:00 h


COLLEGIUM ARTISTICUM
Terezije bb (Centar Skenderija), Tel: 270 750


GALERIJA “ROMAN PETROVIĆ” Udruženje likovnih umjetnika BiH /
“ROMAN PETROVIĆ” GALLERY – BiH Artists Association
Titova 54, Tel: 668 009

Do / Until: 07. 01. Izložba Džemila Rekanović / Exhibition of Džemila Rekanović

GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828

Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

15.12. – 10.01 Izložba Nedima Mušovića: “S kraja puta”
Posvećeno dvadesetogodišnjici smrti Šukrije Pandže

12. – 19. 01. Izložba grafika Ahmeta Sakka i Vere Kekić u saradnji sa MIC zajedno / Exhibition of Ahmeta Sakka and Vere Kekić in cooperation with MIC zajedno

GALERIJA “NOVI HRAM”
Mula Mustafe Bašeskije 38, Tel: 233 280


GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
Zmaja od Bosne 4, Tel/Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 09:00 – 21:00 h

ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu – zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
Uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio – collection of Safet Zec is possible with prior
notice – phone no: 061 338 186 or 440 041


GALERIJA 10m2
Ferhadija 17, 061 906 749

08. – 19. 01. Izložba Zlatana Filipovića / Exhibition of Zlatan Filipović

21. – 04. 02. Izložba Igora Borozana / Exhibition of Igor Borozan

Utorak – Subota / Tuesday – Saturday: 13:00 – 20:00 h


KINA / MOVIE THEATER

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

04. - 19. 01. ZABORAVLJENI / FORGOTTEN
Režija / Directed by: Joseph Ruben
Uloge / Cast: Julianne Moore, Dominic West, Gary Sinise, Alfre Woodard

20. 01. CELLULAR
Režija / Directed by: David R. Ellis
Uloge / Cast: Kim Basinger, Chris Ewans, Eric Christian Olsen,



BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, tel. 441 798
Od / From: 19:00h / 21:00h

13. 01. BRIDGET JONES: NA IVICI RAZUMA /
BRIDGET JONES: ON THE EDGE OF REASON
Režija / Directed by: Beeban Kidron
Uloge / Cast: Renee Zellveger, Hugh Grant

NACIONALNO BLAGO / NATIONAL TREASURE
Uloge / Cast: Nicolas Cage, Diane Kruger; Jon Voight, Harvey Keitel



IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021


KINOTEKA
Alipašina 19, Tel: 223 398

04. 01. BESMRTNI BATALJON / THE IMMORTAL BATTALION
Režija / Directed by: Carol Reed
Uloge / Cast: D. Niven, S. Halloway, J. Donald

05. 01. BJEGUNAC / ODD MAN OUT
Režija / Directed by: Carol Reed
Uloge / Cast: J. Mason, R. Newton, C. Cusack

06. 01. PALI IDOL / THE FALLEN IDOL
Režija / Directed by: Carol Reed
Uloge / Cast: R. Richardson, M. Morgan, S. Dresdel

07. 01. TREĆI ČOVJEK / THE THIRD MAN
Režija / Directed by: Carol Reed
Uloge / Cast: J. Cotten, A. Valli, O. Welles



OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

KOD AMIDŽE IDRIZA / DAYS AND HOURS
Režija / Directed by: Pjer Žalica
Uloge / Cast: Senad Bašić, Sanja Burić, Jasna Žalica, Nada Đurevska, Emir Hadžihafisbegović, Mustafa Nadarević
Svaki dan od 19:00h / Every day: 19:00h

ZAPLEŠIMO / SHALL WE DANCE
Uloge / Cast: Richard Gere, Jannifer Lopez, Susan Sarandon
Svaki dan od 21:00h / Every day: 21:00h

IZBAVITELJ / THE INCREDIBLES
Režija / Directed by: Brad Bird
Subota – Nedjelja / Weekends: 12:00 – 14:30h (sinhronizovano / synchronized)

SIRENA ZA UZBUNU / LADDER 49
Režija / Directed by: Jay Russell
Uloge / Cast: Joaquin Phoenix, John Travolta

PRINCES DIARIES 2: ROYAL ENGAGEMENT
Režija / Directed by: Jay Russell
Uloge / Cast: Julie Andrews, Anne Hathaway, Hector Elizondo


TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617

04. – 19. 01. OD KLINKE DO KOMADA / 13 GOING ON 30
Režija / Directed by: Gary Winick
Uloge / Cast: Jennifer Garner, Mark Ruffalo, Judy Greer, Andy Serkis

ANAKONDA 2 / ANACONDAS: THE HUNT FOR THE BLOOD ORCHID
Režija / Directed by: Dwight H. Little
Uloge / Cast: Johnny Messner, KaDee Strikland, Matthew Marsden


UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
0d / From: 18:00 – 20:30h

23. 12.– 12. 01.OCEANS 12 / OCEAN'S TWELVE
Režija / Directed by: Steven Soderbergh
Uloge / Cast: G. Clooney, B. Pitt, J. Roberts, C. Zeta-Jones




CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES

CENTAR ZA KULTURU SARAJEVO
Jelića 1/II, Tel: 237 245

BOŠNJAČKA ZAJEDNICA KULTURE PREPOROD
RENAISANCE CULTURAL ASSOCIATION OF BOSNIAKS
Branilaca Sarajeva 30 Tel. 444 078



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Tokom cijelog mjeseca izložba turskih tradicionalnih ručnih radova,
djela studenata Fakulteta lijepih umjetnosti Univerziteta Sakarya

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak – subota / Tuesday – Saturday: 09_00 – 18:00h

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00 h (engleski titl / English subtitles)

04. 01. “Eskiya” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Yavuz Tugrul

11. 01. “Hersey cok guzel olacak” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Omer Vargi

18. 01. “Akrebin Yolculugu” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Omer Kavur

25. 01. “Kasaba” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Nuri Bilge Ceylan


Retrospektiva filmova BiH režisera – Mirza Idrizović /
Movie retrospective of BaH directors – Mirza Idrizović
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00 h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

07. 01. “Ram za sliku moje drage” / «Frame for My Love»
Uloge / Cast: Z. Radmilović, D. Žegarac, S. Nikšić

14. 01. “Pjegava djevojka” / «The Freckled Girl»
Uloge / Cast: M. Dravić, D. Bata Stojković, E. Družović

21. 01. “Miris dunja” / «The Smell of Quinces»
Uloge / Cast: M. Nadarević, Lj. Blagojević, I. Mensur

28. 01. “Azra”
Uloge / Cast: D. Đokić, M. Nelević, S. Sokolović
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la akyx dana 12/01/2005 02:08

ooo sto se raspisa;) odnosno ras-paste-a;)

sutra Figaro u narodnom....;) idem
akyx
 
Postovi: 167
Pridružen/a: 12/01/2005 00:45

PostPostao/la Lace dana 03/03/2005 12:21

POZORIŠTA / THEATRES


NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

02. / 23. 03. Nikolaj Vasiljević Gogolj
19:30h REVIZOR / INSPECTOR GENERAL
Režija / Directed by: Dritëro Kasapi

05. 03. HKK Zadar
19:30h Ana Todorović
HOLLYWOOD
Režija / Directed by: Ivan Leo Lemo

07. / 15. 03. Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

11. / 12. 03 Adolf Adam
19:30h ŽIZELA / GISELLE
Dirigent / Conductor: Robert Homen
Učestvuju prvaci baleta iz St. Petersburga i Staatsoper iz Beča
Orkestar Sarajevske Filharmonije
Koreograf: Edina Papo

14. 03. Abdulah Sidran
19:30h U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE /
IN ZVORNIK I HAVE LEFT MY HEART
Režija / Directed by: Elmir Jukić

18. 03. Nedžad Ibrišimović
19:30h KARABEG
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Gostovanje Narodnog pozorišta Tuzla

22. 03. Anton Pavlovič Čehov
19:30h VIŠNJIK
Režija / Directed by: Peter Veček

24. 03. Haris Pašović
19:30h POBUNA U NARODNOM POZORIŠTU / REVOLT AT THE NATIONAL THEATER
Režija / Directed by: Haris Pašović

28. / 30.03. G. Puccini
TOSCA
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen
Sarajevska filharmonija

29. 03. SARAJEVSKA FILHARMONIJA
20:00h GALA KONCERT / GALA CONCERT
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

07. 03. SVEČANA AKADEMIJA (1955 – 2005. godina)
20:00h Povodom 50 godina postojanja teatra

08. 03. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić

09. 03. Marko Vešović
20:00h POLJSKA KONJICA / POLISH CAVALRY
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: J.Diklić, V.Jokanović,M.Tuka, S.Alihodžić,S.Bambur

10. 03. Catherine Filloux
20:00h LEMKINOVA KUĆA / LEMKIN'S HOUSE
Režija / Directed by: Dr Jim Mirrione
Igraju / Cast: E.Hadžihafizbegović, A.Aljović, M.Porča, R.Jovančić – Lešić

11. / 27. 03. Ignacij Vitkijević
20:00h OBUĆARI / SHOEMAKERS
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: G.Boban, M.Porča, V.Glođo, M.Tuka, Ž.Marolt

12. 03. Herb Gardner
20:00h NISAM JA RAPAPORT / I'M NOT RAPPAPORT
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Župčević, A.Glamočak,
T.Šojić, A.Seksan, E.Bravo, E. Bešlagić

13. 03. Alija Isaković
20:00h TO / THIS
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Igraju / Cast: M.Tuka, M.Kurić, Ž.Marolt,
M.Trifunov, R.Jovančić, S.Bambur, R.Čolović

19. 03. Marius von Mayenburg
20:00h PARAZITI / PARASITES
Režija / Directed by: Wulf Tviehaus

24. 03. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: E.Bravo, M.Karanović
Zemaljski muzej Sarajevo

25. 03. Nedžad Ibrišimović
20:00h WOLAND U SARAJEVU /
WOLAND IN SARAJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Igraju / Cast: M.Tuka, E.Hadžihafizbegović

26. 03. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: A.Glamočak, T.Šojić, S. Bašić




POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

17. / 26. / Žorž Fejdo
31. 03. BUBA U UHU / A BUG IN HER EAR
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

18. / 19. / Almir Imširević
22. / 23. 03/ CIRKUS INFERNO
20:00h Režija / Directed by: Pjer Žalica

20. 03. Nenad Veličković
11:00h CAREV VODONOŠA I CAR BUMBAR /
A KINGS WATER-CARRIER AND A BUMBLE-BEE
Režija / Directed by: Kaća Dorić
Igraju / Cast: M.Pavlović, M.Drmać, A.Frljučkić

25. 03. Branko Đurić
20:00h ŠTA ĆEMO SAD
Režija / Directed by: Admir Glamočak

27. 03. Hana Januševska
11:00h TIGRIČEK
Režija / Directed by: Jurislav Korenić





SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel: 664 070

Scena CDA

03. / 17. / Brača Grim & Ch. Perrault
29. / 03. PEPELJUGA / CINDERELLA
20:00h Režija / Directed by: Dubravka Zrnčić - Kulenović
Uloge / Cast: S. Goronja, M. Bešič, A. Gligorević, E. Bavčić, A. Soldo, J. Božuta, K. Džinić I E. Bavčić

04. 03. Ljubica Ostojić
20:00h DOTICANJA
Režija / Directed by: Dubravka Zrnčić - Kulenović
Uloge / Cast: S. Goronja, R. LJutović, M. Bešić, A., Gligorijević, E. Bavčić, M. Olovčić, D. Olovčić, J.. Božuta, K. Džinić, A. Soldo. L. Kulenović

Ibrahim Kajan
05. / 08. 03. KATARINA KOSAČA
20:00h Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast: S. Alispahić, Z. Bečić, M. Sakulić S.
Pandur, A. Muratović, S. Goronja I H. Hodžić

23. 03. Dušan Kovačević
20:00h DOKTOR ŠUSTER
Režija / Directed by: Zijah A. Sokolović

25. 03. Safet Plakalo
20:00h PHOENIX JE SAGORIO UZALUD /
PHOENIX HAS BURNED UP IN VAIN
Režija / Directed by: Dubravko Bibanović



KONCERTI / CONCERTS

JU»SARAJEVO ART» / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

16.03. - 19:00h KONCERT UČENIKA I PROFESORA
OMBŠ «NOVO SARAJEVO» / CONCERT OF STUDENTS AND TEACHERS OMBŠ «NOVO SARAJEVO
Bošnjački institut

24.03. - 19:30h IVO POGORELIĆ (Klavir / Piano)
Dom vojske Federacije BiH

25.03. – 19:00h KONCERT UČESNIKA MASTERCLASSA
PIJANISTE GREGORA VIDOVIĆA / CONCERT OF MASTER CLASS PARTICIPANTS
PIANO PAYER GREGOR VIDOVIĆ Bošnjački institut

CLUB COLOSEUM
Terezije bb, tel: 250 860, 250 861

04. 03. – 22:00h Bojan Ahac & Jelena Milušić
05. 03. – 22:00h Dreamers
08. 03. – 22:00h Dan žena - Striptiz
11. 03. – 22:00h Modna revija – Beneton & Sisley
18. 03. – 22:00h Bojan Ahac & Jelena Milušić
19.03. – 22:00h Rambo Amadeus
25.03. – 22:00h Marimanga Trio & Jure Pulk
26.03. – 22:00h Neno Belan Band


MUZEJI / MUSEUMS

MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel: 535 688 / Fax: 535 688

-SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 15:00 h

-DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 11:00 – 13:00 h

-BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 16:00 h


MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828

“Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića” /
“The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 14:00 h

“Radna soba Hasana Kikića” / “The work-room of Hasan Kikić”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 10:00 – 14:00 h

BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE – FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BIH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel: 266 551

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH”
Period: od 1960 – do 2000 god. /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”

02. – 06. 03. III „NO LIMIT Sarajevo Advertising Festival“

11. – 17.03. “Zemlja” – izložba fotografija magazine START /
“Earth” – photo exhibition of magazine START

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 12:00 – 20:00 h


COLLEGIUM ARTISTICUM
Terezije bb. (Centar Skenderija), Tel: 270 750


GALERIJA “ROMAN PETROVIĆ” Udruženje likovnih umjetnika BiH /
“ROMAN PETROVIĆ” GALLERY – BiH Artists Association
Titova 54, Tel: 668 009

25.03. Izložba Ede Derviševića, član ULUBiH-a
Edo Dervišević exhibition, member of ULUBiH


GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

25. – 03.04. Izložba fotografija “Mistika svjetla”Dr. Krsto Mijanović/
19:00h Photo exhibition “Mistika svjetla” Dr. Krsto Mijanović


GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
Zmaja od Bosne 4, Tel/Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 09:00 – 21:00 h


ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu – zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
Uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Daily visit to studio – collection of Safet Zec is possible with prior
notice – phone no: 061 338 186 or 440 041


GALERIJA 10m2
Ferhadija 17, 061 917 037
Utorak – Subota / Tuesday – Saturday: 13:00 – 20:00 h

01. 03. Sébastien Legal: watercolours
02. 03. Fabien Klotchkoff: photographie
03.03. Barry, performance + DJ Mondread Savuvi
04. 03. Jusuf Hadžifejzović: “Charlama performance”
06-13. 03. Iz kolekcije fotografija Centra André Malraux Sarajevo /
A choice from the collection of photographs of Center André Malraux
14.03.-03.04. Mathieu Jouffre in residence in the gallery, artist, atelier, space of creation



KINA / MOVIE THEATER

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

MONSUNSKO VJENČANJE / MONSOON WEDDING
Režija / Directed by: Mira Nair
Uloge / Cast: Naseeruddin Shah, Lillete Dobey, Shefali Shetty

HIČ / HITCH
Režija / Directed by: Andy Tennant
Uloge / Cast: Will Smith, Eva Mendes, Michael Rapaport




BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, tel. 441 798
Od / From: 19:00h / 21:00h

10. 02.-03.03. MI NISMO ANĐELI 2 / WE ARE NOT ANGELS 2
Režija / Directed by: Srđan Dragojević
Uloge / Cast: Nikola Kojo, Srđan Todorović, Vesna Trivijalić, Miki Manojlović

08. – 09. 03. AVIJATIČAR / THE AVIATOR
Režija / Directed by: Martin Scorsese
Uloge / Cast: Leonardo Di Caprio, Kate Blanchett, Alec Baldwin


IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

17.02.-02.03. LEMONI SNIKET / LIMONY SNACKET
Režija / Directed by: Brad Silberling

03. – 16.03. ELECTRA


KINOTEKA
Alipašina 19, Tel: 223 39

01. – 04. 03. CIKLUS FILMOVA ORSON WELLES-A (1915 - 1985)


OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

17. 02. POLAR EXPRESS / THE POLAR EXPRESS
(animirani / animated movie)
Režija / Directed by: Robert Zemeckis
Uloge / Cast: Tom Hanks, Leslie Harter Zemeckis
Svaki dan / Daily : 17:00h subota i nedjelja / weekends: 14:00h

03. 03. DOZVOLA ZA FOCKEROVE / MEET THE FOCKERS
Režija / Directed by: Jay Roach
Uloge / Cast: Robert De Niro, Ben Stiller; Dustin Hoffman, Barbara Streisand


TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617


UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
0d / From: 20:30h

24.02.–09.03. BLADE TROJSTVO / BLADE TRINITY
Režija / Directed by: David S. Goyer
Uloge / Cast: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Jessica Biel

10. – 23. 03. BLISKI ODNOSI / CLOSER
Režija / Directed by: Mike Nichols
Uloge / Cast: Julia Roberts; Jude Law, Natalie Portman, Cliwe Owen

24. – 30. 03. ZARUKE SU DUGO TRAJALE / VERY LONG ENGAGEMENT
Režija / Directed by: Jean - Pierre Jeunet
Uloge / Cast: Audrey Tautou, Gaspard Ulliel, Dominique Pinon



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES


TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150
Radno vrijeme / Working hours:
Utorak – subota / Tuesday – Saturday: 09_00 – 18:00h

04.03. Koncert „Damir Imamović pjeva sevdah“
20:00h Concert „Damir Imamović singing sevdah“
Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00 h (engleski titl / English subtitles)

08. 03. “OKUL” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Yagmur Taylan i Durun Taylan

15. 03. “MUSTAFA HAKKINDA HERŞEY” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Çagan Irmak

22. 03. “INŞAAT” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Ömer Vargi

29. 03. “HARŞEY GÜZEL OLACAK” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Ömer Vargi


Program – «Mjuzikl – Musical»
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00 h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

04. 03. “PJEVAMO NA KIŠI – PLES NA KIŠI” /
„SINGIN IN THE RAIN“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Stanley Donen I Gene Kelly

11. 03. “DIŽI ZASTOR” / „THE BAND WAGON“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Wincente Minnelli

18. 03. “BRAGADOON” (SAD / USA)
Režija / Directed by: Wincente Minnelli

25. 03. “FRENCH CANCAN” (Francuska / France)
Režija / Directed by: Jean Renoir



FESTIVALI / FESTIVALS


SARAJEVSKA ZIMA 07. 02. – 21. 03.
Tel: 207 948

25. 02–21. 03. Izložba fotografija «Tres Americas i Sarajevo»
19:00h Ali Arif Ersen, Turska
TURSKI KULTURNI CENTAR

01.03. Tradicionalni ples iz Koreje / Traditional Korean dance
20:00h CDA

02. 03. Izložba umjetnika iz Egipta / Exhibition of artist from Egypt
13:00h ZEMALJSKI MUZEJ

02. 03. Izložba crteža Anke Burić „LICE“ / Exhibition of Anka Burić drawings “The Face”
19:00h GALERIJA „Roman Petrović“

02.03. Tradicionalni ples iz Koreje / Traditional Korean dance
20:00h CDA

03. – 13.03. Izložba Mirka Ilića / Mirko Ilić exhibition
19:00h UMJETNIČKA GALERIJA

03. 03. Fabrika malih utopija Jean – Yves Picq / The Factory Of Small Utopias 20:00h Jean Yves Picq
„Romeo je zajebao Juliju“ / “Juliette fucked Romeo” (Francuska / France)
Režija / Directed by: Bruno Thircuir
STROJORAD

04.04. EXPEDITIO Izložba „Srednjovjekovni gradovi Crne Gore“ /
18:00h Exhibition: “Mediaeval towns of Montenegro”
NOVI HRAM

04. – 18. 03. Godišnja izložba Art Directors Cluba / Art Directors Club- Exhibition
19:00h COLLEGIUM ARTISTICUM

04.03. Zagrebačko gradsko kazalište / Zagreb City Theatre
20:00h Fred Ebb & Bob Fosse „Čikago“ / “Chicago” (Hrvatska / Croatia)
Režija / Directed by: Dora Ruždljak – Podolski
NARODNO POZORIŠTE

04. 03. Fabrika malih utopija Jean – Yves Picq / The Factory of Small Utopias 20:00h Jean Yves Picq
„Romeo je zajebao Juliju“ / “Juliette fucked Romeo” (Francuska / France)
Režija / Directed by: Bruno Thircuir
STROJORAD

05. 03. Koncert Trija „Impossibile“ /
20:00h Concert of Trio “Impossible” (Austrija / Austria)
BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA

05. 03. Fabrika malih utopija Jean – Yves Picq / The Factory of Small Utopias 20:00h Jean Yves Picq
„Romeo je zajebao Juliju“ / “Juliette fucked Romeo” (Francuska / France)
Režija / Directed by: Bruno Thircuir
STROJORAD

06. 03. Pozorište Kolibri / Humming - Bird Theatre
20:00h W.A. Mozart „Otmica iz Sarajeva“ / “Abduction from the Seraglio”(Mađarska / Hungary)
Režija / Directed by: Szivós Károly
CDA

07. 03. „Igra! – jedina ozbiljna izložba“ / “Play! – a serious exhibition”
18:00h SOS – Društveni Centar „Hermann Gmeiner“

07. – 21. 03. Savremena evropska umjetnost / Contemporary European Art
19:00h Izložba iz zbirke banjalučke galerije / Gallery of Contemporary Art of Banja Luka
COLLEGIUM ARTISTICUM

07. 03. Koncert / Concert - Sanela Redžepagić, mezzo – soprano& Julija
20:00h Gubaidullina, klavir / piano
BOŠNJAČKI INSTITUT– FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA

08. 03. „A proposito de Buñuel“
18:00h Režija / Directed by: Luis Buñuel
KINOTEKA

08. 03. Izložba o životu i djelu Jurislava Korenića / Exhibition on the life and 19:00h work of Jurislav Korenić
GALERIJA MAK

08.03. Crnogorsko narodno pozorište / National Theatre of Montenegro
20:00h „Montenegro blues“/ “Montenegro blues”
Režija / Directed by: Radmila Vojvodić
NARODNO POZORIŠTE

09. 03. „Gran Casino“
18:00h Režija / Directed by: Luis Buñuel
KINOTEKA

10.03. „La Joven“
18:00h Režija / Directed by: Luis Buñuel
KINOTEKA

10. 03. CentArt
19:00h Izložba „Tišina“ / Exhibition “Silence”
GALERIJA „ROMAN PETROVIĆ“

10. 03. Koncert / Concert
20:00h Libertango sekstet / Libertango sextet, Banja Luka
DOM POLICIJE

11. 03. „Viridiana“
18:00h Režija / Directed by: Luis Buñuel
KINOTEKA

11. 03. Izložba arhitektonskih radova Aide Daidžić / Exhibition of architectural 19:00h works of Aida Daidžić
BRUSA BEZISTAN

12. 03. „El Angel Exterminador“
18:00h Režija / Directed by: Luis Buñuel
KINOTEKA

12. 03. Ansambl Tetraktys
20:00h Koncert antičke grčke muzike / Concert of ancient Greek music
BOŠNJAČKI INSTITUT-FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA

13. 03. „Tristana“
18:00h Režija / Directed by: Luis Buñuel
KINOTEKA

13. 03. Koncert Ansambla “Arhai” /
20:00h Concert of Ensemble „Arhai“, Beograd
CDA

14. 03. Okrugli sto posvećen Jurislavu Koreniću / Round table dedicated to 12:00h Jaroslav Korenić
GALERIJA GABRIJEL

14. 03. Videoprojekt „Bliski, daleki susjedi“/
17:00h Video project “Close Far Neighbours”
GALERIJA IPC „E“

Multimedijski projekt: / Multimedia project
Pažnja, historija / Attention history
Miro Hajnc, Dušan i Vojko Pogačar,
Oto Rimele, Rudi Uran

14. 03. Koncert / Concert: Maida Karišik, mezzo – sopran / mezzo-soprano;Dieter 20:00h Kshwendt – Michel, baritone / baritone i Darjana Blaće, klavir / piano
BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA

15. 03. „Žena iz sela“/ “The Woman from the Village”
16:00h Režija / Directed by: Alfredo Ripstein (Meksiko / Mexico)
TURSKI KULTURNI CENTAR

15. 03. „Rekvijem za moju domovinu“ / Requiem For My Homeland Samir 19:00h Sinanović
GALERIJA IPC „E“

15. 03. Koncert Koto ansambla / Concert of Koto Ensemble (Japan)
20:00h DOM POLICIJE

16. 03. „I tvoja mama isto tako“ / “And Your Mother Too”
16:00h Režija / Directed by: Alfonso Cuaron (Meksiko / Mexico)
TURSKI KULTURNI CENTAR

16. 03. Cemal Reşit Rey Dance Theatre Company
20:00h „Moj Mediteran“ / “My Mediterranean”
Autor i režiser / Author and director: Gayvan McMilan (Turska / Turkey)
NARODNO POZORIŠTE

17. 03. „Mali sveci“ / “Little Saints”
16:00h Režija / Directed by: Alejandro Springall (Meksiko / Mexico)
TURSKI KULTURNI CENTAR

17. 03. Izložba posvećena Oskaru Danonu i promocija knjige „Ritmovi nemira“ /
18:00h Exhibition dedicated to Oskar Danon; book promotion: “Rhythms of Restlessness”; koncert Sarajevskog gudačkog kvarteta / Concert of the Sarajevo string quartet
FOAJE NARODNOG POZORIŠTA

18. 03. „Zločin Oca Amara“ / “The Crime of Padre Amaro”
16:00h Režija / Directed by: Carlos Carrera (Maksiko / Mexico)
TURSKI KULTURNI CENTAR

18. 03. Marius von Mayenburg „Paraziti“ / “Parasites”
20:00h Režija / Directed by: Wulf Tviehaus
KAMERNI TEATAR

19. 03. „Frida – živa priroda“ / “Frida – Naturaleza Viva”
16:00h Režija / Directed by: Paul Leduc (Meksiko / Mexico)
TURSKI KULTURNI CENTAR

19. 03. Koncert Makedonske filharmonije / Concert of Macedonian Philharmonic 20:00h Orchestra
NARODNO POZORIŠTE

20. 03. Promocija knjige „Kao da jedeš kamen“ /Book
11:00h promotion “Like eating stone” by Wojciech Tochman
GALERIJA GABRIJEL

20. 03. Koncert / Concert „Francis Moerman Trio“ (Francuska / France)
20:00h CDA

21. 03. Plenjaxova nagrada za poeziju / Planjax Poetry Award
11:00h KAMERNI TEATAR 55

21. 03. Talenti „Bliski, daleki susjedi“ / Talents “Close Far Neighbours”
12:00h DOM POLICIJE

21. 03. Promocija publikacije “Gastronomski vodič kroz BiH” /Promotion of
13:00h “Gastronomical guide to Bosnia and Herzegovina”

21. 03. Izložba Manufaktura / Exhibition: Manufaktura
18:00h GALERIJA IPC „E“
<
21. 03. Vlado Kreslin vs. Miljenko Jergović
19:00h CDA

21. 03. Koncert „Francis Moerman Trija“ s gostima – Trio „Crni dijamanti“
20:00h Muharem Serbezovski / Concert of the “Francis Moerman Trio“ and gests – Trio „Crni dijamanti“ (“Black diamonds”)(Francuska / France)
DOM POLICIJE
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 04/05/2005 12:06

POZORIŠTA / THEATRES


NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

08. 05. Gostovanje HNK SPLIT
19:30h Williamk Shakespeare
OLUJA
Režija / Directed by: Nenni Delmestre

09. 05. Gostovanje HKK ZADAR
19:30h Ana Tonković-Dolenčić
HOLLYWOOD
Režija / Directed by: Ivan Leo Lemo
Uloge / Cast: Ksenija Prohaska
Nebojša Lacić, pijanist

10. 05. Haris Pašović
19:30h POBUNA U NARODNOM POZORIŠTU / REVOLT AT THE NATIONAL THEATER
Režija / Directed by: Haris Pašović
Uloge / Cast: M. Musliović, E. Sijamija, S. Bambur, S. Pepeljak, N. Abdalsaki, L. Barić, T. Smoje, A. Muratović, S. Vidak, S. Knezović

11. 05. Međunarodna književna manifestacija
13:00h SARAJEVSKI DANI POEZIJE
Svečano otvaranje

11. 05. OF-OF / OH-OH (Balet / Ballet)
19:00h Koreograf / Choreographer: Edina Papo

14. 05. Otvaranje izložbe
19:15h Faruka Šabanović
LIKOVNOST KNJIGE “SNIJEG”

14. 05. Miroslav Krleža
19:30 h KRALJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast:
PREMIJERA

16. 05. Giacomo Puccini
19:30 h TOSCA
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen
Režija / Directed by: Krunoslav Cigolj

17. 05. William Shakespeare
19:30h MJERA ZA MJERU / MEASURE FOR MEASURE
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Uloge / Cast: A.Glamočak, E.Bravo, E.Bešlagić, M.Kurić,
A.Seksan, E.Husić, M.Drmać, S.Alihodžić, B.Lizde,
I.Mulamuhić, A.Begović, A.Vilenica, J.Kordić, A.Ukaj

18.05. Međunarodna književna manifestacija
19:00h SARAJEVSKI DANI POEZIJE
Svečano zatvaranje i dodjela nagrade “Bosanski stečak”

19. 05 Nikolaj Vasiljević Gogolj
19:30h REVIZOR / INSPECTOR GENERAL
Režija / Directed by: Dritëro Kasapi
Uloge / Cast: A.Glamočak, T. Šojić, M. Musliović, M. Porča,
S. Bašić, E. Husić, M. Grbić, T. Nikšić, B. Lizde, A. Seksan

20. 05. Miroslav Krleža
19:30 h KRALJEVO
21. 05. Režija / Directed by: Gradimir Gojer
20:00h Uloge / Cast:

27. 05. Astor Piazzola
19:30h APPASSIONATO
Balet / Ballet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo
Uloge / Cast: D. Knežević, H. Šabanović, M. Vatić, S. Sokolović,
N. Pušilo, A. Scrimint, B. Čečo, R. Vladimirov, A. Đindo

28. 03. Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Uloge / Cast: I.Bajrović, M.Zubčević, J.Pejaković,
M.Tuka, N.Đurevska

29.05. Gostovanje Bosanskog narodnog pozorišta Zenica
19:30h Strindberg
GOSPOĐICA JULIJA
Režija / Directed by: Tomas Melander

30. 05. Abdulah Sidran
19:30h U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE /
IN ZVORNIK I HAVE LEFT MY HEART
Režija / Directed by: Elmir Jukić
Igraju / Cast: M. Zubčević, S. Bašić, G. Boban,
T. Nikšić, I. Bajrović, A. Seksan, S. Krivić,

31.05. Jubilej Muzičke akademije Sarajevo
19:30h SVEČANI KONCERT / GALA CONCERT
Simfonija Orijenta
Dirigent / Conductor: Rešad Arnautović

KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

06. / 07. 05. Catherine Filloux
20:00h LEMKINOVA KUĆA / LEMKIN'S HOUSE
Režija / Directed by: Dr Jim Mirrione
Igraju / Cast: E. Hadžihafizbegović, A. Aljović, M. Porča, R. Jovančić – Lešić

09. / 10. 05. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D. Jovičić, M. Zupčević, A. Glamočak, T. Šojić

13. 05. GOSTOVANJE NARODNOG POZORIŠTA TUZLA
20:00h Vladimirovič Koljada
KOKOŠ
Režija / Directed by: Tanja Miletić-Oručević
Igraju / Cast: M. Fakić, B. Baki, S. Dodig, M. Iliktarević, N. Omić

16. 05. Marius Von Mayenburg
20:00h PARAZITI / PARASITE
Režija / Directed by: Wulf Twiehaus
Igraju / Cast: V.Glođo, S.Šestić, M.Porča, S.Alihodžić, M.Trifunov

18. 05. Ignacij Vitkijević
20:00h OBUĆARI / SHOEMAKEERS
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: G.Boban, M.Porča, V.Glođo, M.Tuka, Ž.Marolt
D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić

20. / 21. 05. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: E. Bravo, M. Karanović

27. 05. Herb Gardner
20:00h NISAM JA RAPAPORT / I'M NOT RAPPAPORT
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Župčević, A.Glamočak,
T.Šojić, A.Seksan, E.Bravo, E. Bešlagić

28. 05. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: A. Glamočak, T. Šojić, S. Bašić


POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

04.05.-18:00h S. Pešić
15.05.-11:00h BOR VISOK DO NEBA
Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: S. Ahmetašević, N. Nikšić, E. Ahmetović, S. Bejtović

05. / 07. / 14. N. Wood
28. 05. TRG RATNIKA
20:00h Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: B. Lizde-Kurt, M. Drmać

06. / 21. 05. Almir Imširević
20:00h CIRKUS INFERNO
Režija / Directed by: Pjer Žalica
Igraju / Cast: A. Ukaj, A. Cabrera, S. Krivić, F. Štukan, N. Nikšić,
M. Kasumović, S. Bogičević

08. 05. Daniela Kulot
11:00h ZALJUBLJENI KROKODIL /
Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: A. Frljučkić, A. Merunka, E. Ahetović

12. / 20. / Žorž Fejdo
30. 05. BUBA U UHU / A BUG IN HER EAR
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Igraju / Cast: M. Pavlović, M. Drmać, D. Buka, B. Lizde-Kurt,
A. Frljučkić, E. Husić, S. Bejtović, S. Ahmetašević, A. Merunka

13. / 18. 05. Branko Đurić
20:00h ŠTA ĆEMO SAD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: M. Pavlović, B. Lizde-Kurt, S. Krivić

19. 05. Veče folklora
19:00h KUD &laquo;BAŠČARŠIJA&raquo;

22. 05. G.Simić
11:00h BAJKA O SARAJEVU /
FAIRY-TALE OF SARAJEVO
Režija / Directed by: Marko Kovačević
Igraju / Cast: S. Bejtović, S. Ahmetašević, A. Merunka, D. Buka,
S. Hadžimehanović, M. Tanović

29. 05. Hana Januševska
11:00h TIGRIČEK
Režija / Directed by: Jurislav Korenić
Igraju / Cast: S. Ahmetašević, A. Merunka, S. Hadžimehanović,
S. Bejtović, M. Tanović



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070

Scena CDA


05. 05. Braća Grim & Ch. Perrault
11:00 & 13:00h PEPELJUGA / CINDARELLA
06.05.- 11:00h Režija / Directed by: Dubravka Zrnčić – Kulenović
19.05.-14:00h Uloge / Cast: S. Goronja, M. Bešić, A. Gligorijević, E. Bavčić
Studio lutkarstva Sarajevo

11. 05. Dušan Kovačević
20:00h DOKTOR ŠUSTER
Režija / Directed by: Zijah A. Sokolović
Uloge / Cast: Z. Sokolović, S. Goronja, H. Mušić, M. Tuka,
E. Husić, Ž. Marolt

12. / 18. 05. Ibrahim Kajan
20:00h KATARINA KOSAČA
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast: S. Alispahić, Z. Bečić, M. Trifunov, M. Salkić,
S. Pandur, A. Muratović, S. Goronja, H. Hodžić

16. 05. Safet Plakalo
20:00h PHOENIX JE SAGORIO UZALUD /
PHOENIX HAS BURNED UP IN VAIN
Režija / Directed by: Dubravko Bibanović
Uloge / Cast: E. Husić T. Šojić, I. Fančović, M. Salkić, Z. Bečić,
H. Mušić, R. Ljutović, S. Pandur, K. Džinić, A. Gligorijević, N. Vujić

20. 05. Karel Čapek
17:00h AŽDAJA IZ VOJTEŠKE ULICE
Režija / Directed by: Slavčo Malenov
Uloge / Cast: S. Grujić, S. Terzić, S. Perišić
Dječije pozorište Banja Luka









KONCERTI / CONCERTS

JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel.: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

06. 05. Koncert
19:00h 60 GODINA SREDNJE MUZIČKE ŠKOLE SARAJEVO
Dom Vojske FBiH

17. 05. SARAJEVU U ČAST
19:30h Koncert studenata muzičkih akademija iz Njemačke
U saradnji sa Goethe institutom Sarajevo
Bošnjački institut

30. 05. JASMIN BAŠIĆ, tenor
19:00h Osnovna muzička i baletska škola &laquo;Novo Sarajevo&raquo;



SARAJEVSKA FILHARMONIJA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

08. 05. KONCERT
20:00h Dirigent / Conductor: Michal Dworzynski, Poljska / Poland
Lovro Pogorelić, klavir / piano
Božo Paradžik, kontrabas / contrabass
Dom Vojske FBiH

25. 05. KONCERT
20:00h Dirigent / Conductor: Hyunsai Lee
Seunghee Lee, violina / violine
Narodno pozorište



MUZIČKA OMLADINA SARAJEVO
Dalmatinska 2/I, Tel: 665 713

31. 05. MLADI TALENTI
19:00h Koncert učenika osnovnih muzičkih škola Kantona Sarajevo
Dom Vojske FBiH



CLUB COLOSEUM
Terezije bb, tel: 250 860, 250 861

07. 05. – 22:00h Soulfingers
13. 05. – 22:00h Tomo Karača 4tet
14. 05. – 22:00h Goran Karan
19. 05. – 21:00h Astro Party
20. 05. – 22:00h Emir & Frozen Camels



MUZEJI / MUSEUMS

MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

-SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 15:00 h

-DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 11:00 – 13:00 h

-BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 16:00 h


MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

“Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića” /
“The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 14:00 h

“Radna soba Hasana Kikića” / “The work-room of Hasan Kikić”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 10:00 – 14:00 h

BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE – FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment


GALERIJE / GALLERIES


UMJETNIČKA GALERIJA / BIH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 551

03. – 07. 05. Izložba fotografija &laquo;Prelaženje granica&raquo;, Marc Schneider /
Photo exhibition &laquo;Crossing the borders&raquo;, Marc Schneider

26.05.-11.06. Izložba &laquo;De/Konstrukcija spomenika&raquo; /
Exhibition &laquo;De/Construction of monuments&raquo;

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH”
Period: od 1960 – do 2000 god. /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 12:00 – 20:00 h



COLLEGIUM ARTISTICUM
Terezije bb. (Centar Skenderija), Tel: 270 750


GALERIJA “ROMAN PETROVIĆ” Udruženje likovnih umjetnika BiH /
“ROMAN PETROVIĆ” GALLERY – BiH Artists Association
Titova 54, Tel: 668 009


GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

12. – 24. 05. 110 godina od rođenja Hamze Hume / 14:00h 110 years since the birth of Hamza Humo
Autor / Author: Nedim Mušović

25. – 29. 05. Izložba fotografija &laquo;Živjeti s HIV-om&raquo; /
19:30h Photo exhibition &laquo;Living with HIV&raquo;
Autor / Author: Kristof Borčer



GALERIJA &laquo;NOVI HRAM&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 38, Tel: 233 280

21.04.–09.05. Izložba slika ulja na platnu “Zar I on” /
Painting exhibition “Him as well”
Autor / Author: OZ ALMOG – Austrija

10. – 15.05. Izložba radova učenika Srednje grafičke škole Sarajevo /
Exhibition of students work – High school of graphic Sarajevo

16.05.-03.06. Autor / Author: Damir Nikšić
Suorganizator / Co-organization: ARSAEVI



GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
Zmaja od Bosne 4, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 09:00 – 21:00 h



GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics

Ponedjeljak – Petak / Monday – Friday: 09:00 – 18:00 h
Subota / Saturday: 09:00 – 15:00 h



KINA / MOVIE THEATER


APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

21. 04. - 04.05.SVE JE COOL / BE COOL
Režija / Directed by: F. Gary Gray
Uloge / Cast: John Travolta, Uma Thurman, Vince Vaughn, Cedric the Entertainer

BLOCKBUSTER 2005
0d / From: 18:30h - 21:00h

05. – 18.05. KINGDOM OF HEAVEN
Režija / Directed by: Ridley Scott
Uloge / Cast: Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Jeremy Irons

18. – 09.06. RATOVI ZVIJEZDA: EPIZODA III – OSVETA SITHA /
STAR WARS: EPISODE III – REVANGE OF THE SITH
Režija / Directed by: george Lucas
Uloge / Cast: Huyden Christensen, Natalie Potman, Ewan McGregory, Ian McDiarmid


IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021
0d / From: 18:00h &20:15h

WIMBLEDON
Režija / Directed by: Richard Loncraine
Uloge / Cast: Paul Bettany, Kristen Dunst

26.05. XXX2
Režija / Directed by: Lee Tamahori
Uloge / Cast: Ice Cube, Samuel L. Jackson, Scott Speedman, Willem Dofoe


OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

SLONKOVA AVANTURA / POOHS HEFFALUMP MOVIE
Režija / Directed by: Frank Nissen
Uloge / Cast: Brenda Blethyn, Jim Cumming, Ken Sanson
Svaki dan / Daily : 17:00h

21.04.-12.05. THE INTERPRETER / PREVODILAC
Režija / Directed by: Sydney Pollack
Uloge / Cast: Nicol Kidman, Sean Penn
Svaki dan / Daily : 19:00h & 21:00h

12. 05. THE PACIFIER / ČVRSTA RUKA MIRA
Režija / Directed by: Adam Shankman
Uloge / Cast: Vin Diesel, Lauren Graham
Svaki dan / Daily : 19:00h & 21:00h


TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617
0d / From: 19:00h

REJ / REY
Režija / Directed by: Taylor Hackford
Uloge / Cast: Taylor Hackford, Stuart Benjamin, Howard Baldwin


UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
0d / From: 20:30h

14.04 – 05. 04. CONSTATIN
Režija / Directed by: Francis Lawrence
Uloge / Cast: Keanu Reeves, Rachel Weisz

BLOCKBUSTER 2005
0d / From: 18:00h - 20:30h

05. – 18.05. KINGDOM OF HEAVEN
Režija / Directed by: Ridley Scott
Uloge / Cast: Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Jeremy Irons

18. – 09.06. RATOVI ZVIJEZDA: EPIZODA III – OSVETA SITHA /
STAR WARS: EPISODE III – REVANGE OF THE SITH
Režija / Directed by: george Lucas
Uloge / Cast: Huyden Christensen, Natalie Potman, Ewan McGregory, Ian McDiarmid



CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES

CENTAR ZA KULTURU SARAJEVO
Jelića 1/II, Tel: 237 245


KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Radno vrijeme biblioteke i informacionog centra /
Library and information center working hours:
Utorak – četvrtak / Tuesday – Thursday: 12:00 – 19:00 h
Subota / Saturday: 12:00 – 15:00 h


GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme Goethe-Instituta / Goethe-Institute working hours:
Ponedjeljak – četvrtak / Monday – Thursday: 09:00 – 17:00 h
Petak / Friday: 09:00 – 14:00 h

Radno vrijeme biblioteke i informativnog centra Goethe-Instituta /
Goethe-Institute library and information center working hours:
Utorak – četvrtak / Tuesday – Thursday: 14:00 – 18:00 h

18. 05. &laquo;Good bye Lenin&raquo;
18:30h Režija / Directed by: Wolfgang Becker

25. 05. &laquo;Ptice selice&raquo; / &laquo;Zugvögel&raquo;
18:30h Režija / Directed by: Peter Lichtefeld

MEDIACENTAR, Kolodvorska 3



FRANCUSKI KULTURNI CENTAR &laquo;ANDRE MALRAUX&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 8, Tel: 471 975



TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150
Radno vrijeme / Working hours:
Utorak – subota / Tuesday – Saturday: 09_00 – 18:00h

05. 05. Otvaranje izložbe / Opening exhibition
Izložba tradicionalne ebru umjetnosti &laquo;San vode&raquo;, Ebru Barutçugil /
Exhibiton of traditional ebru art &laquo;Water dream&raquo;, Ebru Barutçugil

U drugoj polovini mjeseca će biti izložba tradicionalnih rukotvorina /
During the second half of the month there will be an exhibition of traditional handcrafts

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00 h (engleski titl / English subtitles)

10. 05. “PROPAGANDA” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Sinan Çetin

17. 05. “ỤZAK ” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Nuri Bilge Ceylan

24. 05. “GEMIDE” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Serdar Akar

31. 05. “KAÇ PARA KAÇ” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Beha Erdem

Program – &laquo;Film Noir&raquo;
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00 h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

06. 05. “MALTEŠKI SOKO” / „THE MALTESE FALCON“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: John Huston

13. 05. “VISOKA SIERA” / „HIGH SIERRA“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Raoul Walsh

20. 05. “SJENKA SUMNJE” /
&laquo;SHADOW OF A DOUBT(SAD / USA)
Režija / Directed by: Alfred Hitchcock

27. 05. “FANTOMSKA DAMA” / “PHANTOM LADY” (SAD / USA)
Režija / Directed by: Robert Siodmak



FESTIVALI / FESTIVALS

“CANKARJEVI DANI” 07. – 27. 05.

07. 05. Koncert Mešani pevski zbor iz Vrbnike – rodnog kraja Ivana Cankarja
19:00h Dom Vojske FBiH

13. 05. Književno veče povodom 100-te godišnjice Srečka Kosovela
17:00h Dvorana Gradskog vijeća

17. 05. Koncert Boris Tešić, gitara
19:30h Srednja glazbena škola

19. 05. 10-ta godišnjica od promocije filma
18:00h Vefika Hadžismajlovića “Naše stare pesmi”
prostorije Društva

27. 05. &laquo;Piknik sa tvojom ženom&raquo;,
19:00h Slovensko kulturno društvo iz Bazovice-Rijeka
CDA
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la The_Fluid dana 07/05/2005 23:35

Lace,
hvala za redovan update informacija o kulturnim deshavanjim u Sarajevu.

Ima li takvo shto za i druge gradove u BiH? Zna li iko?
The_Fluid
 
Postovi: 5607
Pridružen/a: 02/08/2002 00:00
Lokacija: Earth

PostPostao/la Lace dana 01/06/2005 16:09

evo za juni...a ja ne znam za druge gradove

POZORIŠTA / THEATRES

NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

Gioacchino Rossini
07/08/09.06. SEVILJSKI BRIJAČ
Opera u tri čina
20:00h Dirigent / Conductor: Josip Šego
Režija / Directed by: Ozren Prohić

16./17.06. Frédéric Chopin
20:00h LES SYLPHIDES
Balet u jednom činu
Leon Minkus
PAQUITA
Dio iz baleta
Koreografija: Ljubov Kunakova

20.06. Gostovanje Baleta HNK Zagreb
20:00h Mladen Tarbuk
TRAMVAJ ZVAN ČEŽNJA
Libreto i dramaturgija: Sanja Ivić
Koreografija i režija: Dinko Bogdanić


RETROSPEKTIVA PREDSTAVA UČESNICA
NA FESTIVALIMA
DRAMA NARODNOG POZORIŠTA SARAJEVO

“STERIJINO POZORJE” NOVI SAD
22.06. Haris Pašović
20:00h POBUNA U NARODNOM POZORIŠTU / REVOLT AT THE NATIONAL THEATER
Režija / Directed by: Haris Pašović
Uloge / Cast: M. Musliović, E. Sijamija, S. Bambur, S. Pepeljak, N. Abdalsaki, L. Barić, T. Smoje, A. Muratović, S. Vidak, S. Knezović

POZORIŠNE / KAZALIŠNE IGRE JAJCE
23. 06. Miroslav Krleža
20:00 h KRALJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Uloge / Cast: Izudi Bajrović, Ermin Sijamija, Mediha Musliović, Hasija Borić, E. Bavčić

FESTIVAL “GALATA” ISTAMBUL
24. 06. William Shakespeare
20:00h MJERA ZA MJERU / MEASURE FOR MEASURE
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Uloge / Cast: A.Glamočak, E.Bravo, E.Bešlagić, M.Kurić,
A.Seksan, E.Husić, M.Drmać, S.Alihodžić, B.Lizde,
I.Mulamuhić, A.Begović, A.Vilenica, J.Kordić, A.Ukaj

FESTIVAL “DANI SATIRE” ZAGREB
25. 06. Nikolaj Vasiljević Gogolj
20:00h REVIZOR / INSPECTOR GENERAL
Režija / Directed by: Dritëro Kasapi
Uloge / Cast: A.Glamočak, T. Šojić, M. Musliović, M. Porča,
S. Bašić, E. Husić, M. Grbić, T. Nikšić, B. Lizde, A. Seksan


28.06. Astor Piazzola
20:00h APPASSIONATO
Balet / Ballet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo
Uloge / Cast: D. Knežević, H. Šabanović, M. Vatić, S. Sokolović,
N. Pušilo, A. Scrimint, B. Čečo, R. Vladimirov, A. Đindo



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

07. / 08. 06. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: E. Bravo, M. Karanović

09. 06. Marius Von Mayenburg
20:00h PARAZITI / PARASITE
Režija / Directed by: Wulf Twiehaus
Igraju / Cast: V.Glođo, S.Šestić, M.Porča, S.Alihodžić, M.Trifunov

13. 06.-20:00h PREMIJERA
Miro Gavran
16. / 28. 06. KAKO UBITI PREDSJEDNIKA
20:00h Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Igraju / Cast: A. Glamočak, A. Muratović, J. Ornela Bery, S. Bambur

17. / 18. 06. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D. Jovičić, M. Zupčević, A. Glamočak, T. Šojić

23. 06. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: A. Glamočak, T. Šojić, S. Bašić



POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

02. / 09. 06. Žorž Fejdo
20:00h BUBA U UHU / A BUG IN HER EAR
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Igraju / Cast: M. Pavlović, M. Drmać, D. Buka, B. Lizde-Kurt,
A. Frljučkić, E. Husić, S. Bejtović, S. Ahmetašević, A. Merunka

03. / 05. S. Pešić
12. 06. BOR VISOK DO NEBA
11:00h Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: S. Ahmetašević, N. Nikšić, E. Ahmetović, S. Bejtović

10. / 16. 06. Branko Đurić
20:00h ŠTA ĆEMO SAD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: M. Pavlović, B. Lizde-Kurt, S. Krivić

11. / 15. 06. N. Wood
20:00h TRG RATNIKA
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: B. Lizde-Kurt, M. Drmać

14. 06. Ivana Brlić Mažuranić
18:00h NEVA NEVIČICA
Režija / Directed by: G. Paro



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070

Scena CDA

10. 06. Dušan Kovačević
20:00h DOKTOR ŠUSTER
Režija / Directed by: Zijah A. Sokolović



KONCERTI / CONCERTS

JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel.: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

13. 06. JASMIN BAŠIĆ, tenor
19:00h Osnovna muzička i baletska škola &laquo;Novo Sarajevo&raquo;



MUZIČKA AKADEMIJA SARAJEVO

07. 06. KONCERT STUDENATA KAMERNE MUZIKE
19:00h Bošnjački institut

09. 06. KONCERT STUDENATA INSTRUMENTALNIH ODSJEKA
19:30h Bošnjački institut

14. 06. SVEČANI KONCERT NASTAVNIKA I SARADNIKA
MUZIČKE AKADEMIJE
19:30h Dom Vojske FBiH

21. 06. SVEČANI KONCERT STUDENATA MUZIČKE AKADEMIJE
19:30h Dom Vojske FBiH



CLUB COLOSEUM
Terezije bb, tel.: 250 860, 250 861

04. 06. – 22:00h Konvoj
11. 06. – 22:00h Josipa Lisac
16. 06. – 22:00h Astro Party
17. 06. – 21:00h Dreamers
18. 06. – 22:00h Stjepko Gut Quartet
24. 06. – 22:00h Tomo Karača 4tet
25. 06. – 22:00h Sikter



MUZEJI / MUSEUMS

MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

-SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 15:00 h

-DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 11:00 – 13:00 h

-BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 16:00 h



MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

“Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića” /
“The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 14:00 h

“Radna soba Hasana Kikića” / “The work-room of Hasan Kikić”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 10:00 – 14:00 h



BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE – FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BIH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 551

03.-17.06. Tradicionalna japanska keramika
Traditional Japenies ceramic
Organizator / Organized by: Ambasada Japana / Japenies embasy

27.06.-16.07. Halo Bing, kako brat? / Halo Bing, haw is your brother?
Izložba najmlađe generacije umjetnika iz BiH / Exhibition of the youngest BH artists

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH”
Period: od 1960 – do 2000 god. / Period since 1960 – 2000 year
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”

Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 12:00 – 20:00 h



GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

02. – 08. 06. Samostalna izložba akvarela
Independent aquarelle paintings exhibition
Autor / Author: Ahmed Đuvić


09. – 15. 06. Izložba fotografija „Poljaci na frontovima drugog svjetskog rata“
Photo exhibition „Polish people on the front lines in the II World War“
Organizator / Organized by: Ambasada Republike Poljse / Embassy of Poland Republic
Suorganizator / Coorganiser: JU „Sarajevo art“

17. – 30. 06. Izložba fotografija „Raznolikost evropljanja“
Photo exhibition „Diversity of Europeans“

19. 06. Debata: Evropski integritet u kontekstu BiH
12:00 – 15:00h Debate: European integity in BH contenct



GALERIJA &laquo;NOVI HRAM&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 38, Tel: 233 280

16.05.-03.06. Autor / Author: Damir Nikšić
Suorganizator / Co-organization: ARSAEVI



GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
Zmaja od Bosne 4, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 09:00 – 21:00 h
Subota / Saturday: 09:00 – 17:00 h



GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics

Ponedjeljak – Petak / Monday – Friday: 09:00 – 18:00 h
Subota / Saturday: 09:00 – 15:00 h



KINA / MOVIE THEATER

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

BLOCKBUSTER 2005
0d / From: 18:00h - 20:30h

10. – 29. 06. Gos. i Gđa. SMITH / Mr. & Mrs. SMITH
Režija / Directed by: Doug Liman
Uloge / Cast: Angelina Jolie, Brad Pitt, Elijah Alexander

30. 06. – 21. 07. BATMAN BEGINS
Režija / Directed by: Cristopher Nolan
Uloge / Cast: Cristian Bale, Michael Caine, Katie Holmes, Ken Watanabe



IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021
0d / From: 18:00h &20:15h

02. – 15. 06. XXX2
Režija / Directed by: Lee Tamahori
Uloge / Cast: Ice Cube, Samuel L. Jackson, Scott Speedman, Willem Dofoe

16. – 30. 06. IGRA SKRIVAČA / HIDE AND SEEK
Režija / Directed by: John Polson
Uloge / Cast: Famke Janssen, Dakota Fanning, Elisabeth Shue



OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

28. 05. – 08. 06. DJEVOJKA OD MILIJUN DOLARA / MILLION DOLLAR BABY
Režija / Directed by: Clint Eastwood
Uloge / Cast:Hilary Swank, Clint Eastwood, Morgan Freeman, Jay Baruchel, Christina Cox

09. – 22. 06. NEŠTO POPUT LJUBAVI / A LOT LIKE LOVE
Režija / Directed by: Nigel Cole
Uloge / Cast: Ashton Kutcher, Amanda Peet, Kathryn Hahn

23. – 29. 06. SIN CITY
Režija / Directed by: Frank Miller, Robert Rodriguez
Uloge / Cast: Brus Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba, Clive Owen, Nick Stahl

30. 06. RAT SVJETOVA / WAR OF THE WORLDS
Režija / Directed by: Stiven Spilberg
Uloge / Cast: Tom Cruise, Dakota Fanning, Tim Robbins



TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617
0d / From: 19:00h

CURA SA ZADATKOM 2 / MISS CONGENIALITY 2
Režija / Directed by: John Pasquin
Uloge / Cast: Sandra Bullock, Regina King, Enrique Murciano Jr

07. 06. KRUG 2 / THE RING TWO
Režija / Directed by: Hideo Nakata
Uloge / Cast: Naomi Watts, David Dorfman, Simon Baker



UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
0d / From: 20:30h

BLOCKBUSTER 2005
0d / From: 18:00h - 20:30h

10. – 29. 06. Gos. i Gđa. SMITH / Mr. & Mrs. SMITH
Režija / Directed by: Doug Liman
Uloge / Cast: Angelina Jolie, Brad Pitt, Elijah Alexander

30. 06. – 21. 07. BATMAN BEGINS
Režija / Directed by: Cristopher Nolan
Uloge / Cast: Cristian Bale, Michael Caine, Katie Holmes, Ken Watanabe



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Radno vrijeme biblioteke i informacionog centra /
Library and information center working hours:
Utorak – četvrtak / Tuesday – Thursday: 12:00 – 19:00 h
Subota / Saturday: 12:00 – 15:00 h



GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme Goethe-Instituta / Goethe-Institute working hours:
Ponedjeljak – četvrtak / Monday – Thursday: 09:00 – 17:00 h
Petak / Friday: 09:00 – 14:00 h

Radno vrijeme biblioteke i informativnog centra Goethe-Instituta /
Goethe-Institute library and information center working hours:
Utorak – četvrtak / Tuesday – Thursday: 14:00 – 18:00h

SEDMICE NJEMAČKOG FILMA – SARAJEVO 2005
18. 05. – 15. 07.
MEDIACENTAR, Kolodvorska 3

01. 06. &laquo;Trči Lola trči&raquo; / &laquo;Lola Rennt&raquo;
18:30h Režija / Directed by: Tom Tykwer

08. 06. &laquo;Berlin is in Germany&raquo;
18:30h Režija / Directed by: Peter Lichtefeld

15. 06. &laquo;Crazy&raquo;
18:30h Režija / Directed by: Hans-Christian Schmid

22. 06. &laquo;Život je gradilište&raquo; / Das leben iste ine baustelle&raquo;
18:30h Režija / Directed by: Wolfgang Becker

29. 06. &laquo;U mjesecu julu&raquo; / &laquo;Im juli&raquo;
18:30h Režija / Directed by: Fatih Akin



FRANCUSKI KULTURNI CENTAR „ANDRE MALRAUX“
Mula Mustafe Bašeskije 8, Tel: 471 975



TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150
Radno vrijeme / Working hours:
Utorak – subota / Tuesday – Saturday: 09_00 – 18:00h

09. 06. Otvaranje prodajne izložbe rukotvorina kažnjenika iz kazneno-popravnih ustanova u Republici Turskoj

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00 h (engleski titl / English subtitles)

07. 06. “LE FATE IGNORANTI” (Italija,Francuska / Italy,France)
Režija / Directed by: Ferzan Özpetek

14. 06. “INŞAAT ” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Ömer Vargi

21. 06. “Laleli' de Bir Azize” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Serdar Akar

28. 06. “GEGEN DIE WAND” / “DUVARA KARŞI” (Njemačka / Germany)
Režija / Directed by: Fatih Akin


Program – &laquo;Film Noir&raquo;
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00 h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

03. 06. “GRIMIZNA ULICA” / „SCARLET STREET“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Fritz Lang

10. 06. “PALI ANĐEO” / „FALLEN ANGEL“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Otto Preminger

17. 06. “SUKOB” / “CONFLICT” (SAD / USA)
Režija / Directed by: Curtis Bernhardt

24. 06. “MAMAC” / “DECOY” (SAD / USA)
Režija / Directed by: Jack Bernhardt



MANIFESTACIJE / MANIFESTATIONS

13. – 20. 06. DANI HRVATSKE KULTURE U BIH /
DAYS OF CROATIAN CULTURE IN BIH

13. 06. Izložba “Mediteran kakav je nekad bio” / Exhibition “Mediterranean
20:00h as it used to be”
Brusa Bezistan

GOSTOVANJE ZAGREBAČKOG KAZALIŠTA LUTAKA
14. 06. Ivana Brlić Mažuranić
18:00h NEVA NEVIČICA
Režija / Directed by: G. Paro
Pozorište mladih

15. 06. Izložba Hrvatskog slikara Antona Cetina iz Kanade
19:00h Exhibition of Croatian painter Anton Cetin, from Canada
Faoje Kamernog teatra 55

15. 06. HNK Osijek
20:00h P. Vogel
“DESDEMONA”
Kamerni teatar 55

15. 06. Koncert zbora E. Brajša iz Pule i vokalnog ansambla “Canticum” iz
18:00h Zagreba / Concert of E. Brajša from Pule choir and Zagreb ensemble “Canticum”
Katedrala / Cathedral

17. 06. Predstavljanje najeksluzivnijih izdanja Školske knjige iz Zagreba/
Presentations of the most exclusive editions of Školska knjiga Zagreb
Gost: Akademik Dragutin Tadijanović, najstarijim i najznačajniji hrvatski pjesnik 20 stoljeća / Guest: Dragutin Tadijanović, the oldest and most important Croatian poets of the 20 century

18. 06. “Zagrebački kvartet saksofona” / “Zagreb saxophone quartet”
20:00h Bošnjački institut

19. 06. “Gudački kvartet Rucner”, Zagreb / “String quartet Rucner”, Zagreb
20:00h Dom vojske federacije

20. 06. Balet HNK Zagreb
20:00h Mladen Tarbuk
“Tramvaj zvan čežnja”
Koreograf i reditelj / Choreographer and directed by: Dinko Bogdanić
Narodno pozorište
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la car-x dana 01/06/2005 16:28

ovo se zove detaljno ;)
car-x
 
Postovi: 3654
Pridružen/a: 14/06/2002 00:00
Lokacija: Dunaj

PostPostao/la Zadig dana 01/06/2005 16:29

U ha!
Svaka dala za ovake liste
:D
Zadig
 
Postovi: 5782
Pridružen/a: 25/02/2005 20:39
Lokacija: British Columbia

PostPostao/la Panta Rei dana 02/06/2005 13:54

U Zenici je trenutno u toku Festival BH drame. Evo sta se jos moze pogledati:

Četvrtak, 2. 6. 2005. - 19:30 - Velika scena BNP-a Zenica - Glavni program
Darko Lukić: Nada iz ormara
Režija: Vlatko Dulić
Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru

Petak, 3. 6. 2005. - 19:30 - Velika scena BNP-a Zenica - Glavni program
Džemaludin Latić - Đelo Jusić: Srebrenički inferno
Režija: Tanja Miletić-Oručević
Bosansko narodno pozorište Zenica

Subota, 4. 6. 2005. - 19:30 - Velika scena BNP-a Zenica - Glavni program
Ivo Andrić - Nebojša Bradić: Prokleta avlija
Režija: Nebojša Bradić
Kruševačko pozorište (Srbija i Crna Gora)

Nedjelja, 5. 6. 2005. - 19:30 - Velika scena BNP-a Zenica - Glavni program
Haris Pašović: Pobuna u Narodnom pozorištu
Režija: Haris Pašović
Narodno pozorište u Sarajevu

Ponedjeljak, 6. 6. 2005. - 19:30 - Velika scena BNP-a Zenica
DODJELA NAGRADA I CEREMONIJA ZATVARANJA FESTIVALA

Ponedjeljak, 6. 6. 2005. - 20:00 - Velika scena BNP-a Zenica - U čast nagrađenih
Ingmar Vilkvist: Helverova noć
Režija: Dino Mustafić
Kamerni teatar 55 Sarajevo
Panta Rei
 
Postovi: 422
Pridružen/a: 03/05/2005 13:07
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 29/06/2005 09:42

BAŠČARŠIJSKE NOĆI 2005 - PROGRAM

DATUM / SAT PROGRAM MJESTO ODRŽAVANJA
1. juli, 19,30 sati Likovna izložba - izložba bh savremenih likovnih umjetnika HANIKAH - Kuršumli medresa
1. juli, 21 sat Svečano otvaranje Festivala: "Bečki koncert", balet "Paquita" i "Najljepše melodije svijeta" Centralna pozornica - Vijećnica
2. juli, 21 sat L'elephant Quartet - kvartet kontrabasa (Hrvatska) Bašta Doma Vojske FBiH
3. juli, 21 sat Koncert Orkestra harmonika "Sarajevo" Bašta Doma Vojske FBiH
4. juli, 21 sat Dječiji program "Poleti pjesmo snova i mašte" (Pokretno pozorište) Centralna pozornica - Vijećnica
5. juli, 20 sati Koncert: "Voces Intimae" (Novi Sad) Bošnjački institut
6. juli, 21 sat Književno veče savremenih bh književnika Kolobara han
7. juli, 21 sat 100 godina kulturno-umjetničkog amaterizma u Sarajevu Centralna pozornica - Vijećnica
9. juli, 20 sati Koncert: Yevgeny Xaviereff, violončelo i Ehlimana Tikveša, klavir Bošnjački institut
10. juli, 21 sat Koncert: "Pjesme naših sjećanja" Centralna pozornica - Vijećnica
12. juli, 20 sati Koncert: "Gitara i glas" - Denis Omerović, gitara i Talia Or, sopran (Njemačka) Bošnjački institut
12. juli, 21 sat Opera "Ero s onoga svijeta" - Narodno pozorište Sarajevo Bašta Rezidencije Konak
13. juli, 21 sat Smotra horova i vokalnih grupa Plato Katedrale
14. juli, 21 sat Ciganski orkestar Antala Szalaija (Mađarska) Centralna pozornica - Vijećnica
15. juli, 21 sat Sarajevski gudački kvartet i Saša Dejanović - gitara (Hrvatska) Bašta Doma Vojske FBiH
15. juli, 21 sat "Za sva vremena" - solisti Hayat Production Centralna pozornica - Vijećnica
16. juli, 20 sati Plesni teatar "Motus danza" - Siena (Italija) Kino "Bosna"
17. juli, 21 sat Koncert: "Planeta pjeva" - "Muzičari bez granica Sarajevu" (Holandija) Dom Vojske FBiH
18. juli, 21 sat VIII Međunarodni festival folklora "Sarajevo 2005" - ceremonija otvaranja (Makedonija, Poljska, Senegal, Njemačka, Španija, BiH) Centralna pozornica - Vijećnica
19. juli, 20 sati VI Pop-Rock Live Festival Centralna pozornica - Vijećnica
20. juli, 20 sati Koncert: Aleksandar Baev, violina i Sanja Daniš, klavir (Holandija) Bošnjački institut
20. juli, 21 sat Veče Muzeja grada Sarajeva: "Da se ne zaboravi" Avlija Svrzine kuće
21. juli, 21 sat Koncert: Đorđe Balašević Centralna pozornica - Vijećnica
21. juli "Zvjezdani put" - skulptura, Helmut Lutz (Njemačka) Park - Hastahana
III Internacionalni etno-festival "Sarajevo Sessions"
22. juli, 21 sat Etno fest: Pozitivna geografija - program "Licitarsko srce" Svrzina kuća
22. juli, 20 sati Etno fest: Koreodrama "Doticanja" Bašta Zemaljskog muzeja
23. juli, 21 sat Etno fest: Al Dino i gosti Kolobara han
24. juli, 21 sat Etno fest: Biljana Krstić i gosti Kolobara han
24. juli, 19 sati Koncert: Gunnar Idenstam, orgulje (Švedska) Crkva Sv. Josipa
25. juli, 21 sat Koncert: Državni simfonijski orkestar mladih - Bremen (Njemačka) Dom Vojske FBiH
26. juli, 21 sat Gudački kamerni orkestar "Karmelos" (Monfalcone - Udine, Italija) Bašta Doma Vojske FBiH
27. juli, 21 sat Derviši iz Konye (Turska) Centralna pozornica - Vijećnica
29. juli, 20 sati "Djeca Srebrenice Sarajevu" Bašta Doma Vojske FBiH
30. juli, 21 sat Koncert: Kamerni orkestar Omladinskog simfonijskog orkestra jugoistočne Evrope Bašta Doma Vojske FBiH
31. juli, 21 sat II Festival sevdalinke Centralna pozornica - Vijećnica
1.-31. juli Dječije ljeto - svakog petka i subote od 18,30 sati Park "Atmejdan"
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 05/09/2005 13:13

POZORIŠTA / THEATRES


POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

25. 09. S. Pešić
11:00h BOR VISOK DO NEBA
Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: S. Ahmetašević, N. Nikšić, E. Ahmetović, S. Bejtović

29. 09. N. Wood
20:00h TRG RATNIKA
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: B. Lizde-Kurt, M. Drmać

30. 09. Branko Đurić
20:00h ŠTA ĆEMO SAD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: M. Pavlović, B. Lizde-Kurt, S. Krivić



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070
Scena CDA

07. / 09. 09. Safet Plakalo
20:00h PHOENIX JE SAGORIO UZALUD /
PHOENIX HAS BURNED UP IN VAIN
Režija / Directed by: Dubravko Bibanović
Uloge / Cast: E. Husić, T. Šojić, I. Frančević,
Z. Bečić, M. Salkić, R. Ljutović

27. / 28. 09. Dušan Kovačević
20:00h DOKTOR ŠUSTER / DOCTOR ŠUSTER
Režija / Directed by: Zijah A. Sokolović
Uloge / Cast: Z.Sokolović, S.Alispahić, H.Mušić



KONCERTI / CONCERTS

JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel.: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

13. 09. Junge Kammerphilharmonie NRW (Njemačka)
19:30h U saradnji sa Ambasadom Savezne Republike Njemačke u BiH
i Goethe institutom Sarajevo
Dom Vojske FBiH

17. 09. Orkestar harmonika „Akkordeonissimo“ (Njemačka)
19:30h Duo harmonika:
Alma Flammersberger (BiH/Njemačka) i Boris Lenko (Slovačka)
Bošnjački institut



CLUB COLOSEUM
Terezije bb, tel.: 250 860, 250 861

02. 09. – 22:00h Duet Bacardi
03. 09. – 22:00h Zoster
09. 09. – 22:00h Sarajevo Party Band
10. 09. – 22:00h Dalmatinska noć u Coloseum
16. 09. – 22:00h Duet Evergreen
17. 09. – 22.00h Astro Party
22. 09. – 22.00h Tomo Karača 4tet
24. 09. – 22.00h Dunja Knebl i gosti
30. 09. – 22.00h Leo Martin



SA CLUB
Kranjčevićeva bb, tel.: 211 911; 061 / 138 183

02. 09. – 21:00h Dubioza kolektiv
09. 09. – 21:00h Elemental
16. 09. – 21:00h Validna legitimacija
23. 09. – 21:00h TBF – The Beat Fleet
30. 09. – 21:00h „KONTRA“ presents:
DJ. Impulse (USA) & KONTRA DJ's (BIH)

Svake subote DJ night / Every Saturday DJ night: Organizacija, KONTRA, Radio 202 & Ask Sarajevo DJ's

Ulaznice na blagajni na dan koncerta / Tickets available on the day of the concert



MUZEJI / MUSEUMS

MUZEJ SARAJEVA / MUSEUM OF SARAJEVO
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

-SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 15:00 h

-DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 11:00 – 13:00 h

-BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 16:00 h

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition



MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

“Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića” /
“The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 10:00 – 14:00 h

“Radna soba Hasana Kikića” / “The work-room of Hasan Kikić”
Stalna postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 10:00 – 14:00 h



BOŠNJAČKI INSTITUT – FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE – FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 550
Ponedjeljak – subota / Monday – Saturday: 12:00 – 20:00 h

Halo Bing, kako brat? / Halo Bing, how is your brother?
Izložba najmlađe generacije umjetnika iz BiH / Exhibition of the youngest BH artists

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH”
Period: od 1960 – do 2000 god. / Pеriоd: from year 1960 – until year 2000
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”

GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
Holiday inn hotel, Tel./Fax: 288 341
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 09:00 – 21:00 h
Subota / Saturday: 09:00 – 17:00 h

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II
Dailly visit to studio – collection of Safet Zec is possible with prior
notice – phone no: 061 338 186 or 440 041

Posjeta Ateljeu – zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
Uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270
Ponedjeljak – Petak / Monday – Friday: 09:00 – 18:00 h
Subota / Saturday: 09:00 – 15:00 h

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics



KINA / MOVIE THEATER

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

01. – 14. 09. OTOK / THE ISLAND
Režija / Directed by: Michael Bay
Uloge / Cast: E. McGregror, S. Johansson, D. Hounsou, S. Bean

15. – 28. 09. U NARUČJU VJEŠTICE / BEWITCHED
Režija / Directed by: Nora Ephron
Uloge / Cast: N. Kidman, W. Ferrell, S. MacLaine, M. Caine

29. 09. CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE / CHARLIE AND THE CHOCOLATE FACTORY
Režija / Directed by: Tim Burton
Uloge / Cast: J. Depp, F. Highmore, D. Kelly, H. Bohnam Carter



IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021
0d / From: 18:00h &20:15h

08. – 21. 09. POGODI KO DOLAZI NA VEČERU / GUESS WHO
Režija / Directed by: Kevin Rodney Sullivan
Uloge / Cast: B. Mac, A. Kutcher, Z. Saldana, J. Scott

22. 09. ZA SVE JE KRIVA SVEKRVA / MONSTER-IN-LAW
Režija / Directed by: Robert Luketic
Uloge / Cast: J. Lopez, J. Fonda, M. Vartan, W. Sykes



OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

08. 09. MADAGASKAR / MADAGASCAR
Režija / Directed by: Eric Darnell, Tom McGrath
Uloge / Cast: B. Stiller, C. Rock, D. Schwimmer, J. P. Smith, A. Richter

HERBIE: PUNOM BRZINOM / HERBIE: FULLY LOADED
Režija / Directed by: Angela Robinson
Uloge / Cast: L. Lohan, J. Long, B. Meyer, M. Dillon, M.Keaton

SASVIM LIČNO / TOTALLY PERSONAL
Režija / Directed by: Nedžad Begović
Uloge / Cast: N. Begović, A. Begović, S. Begović, N. Begović,
H. Begović, S. Begović

GO WEST
Režija / Directed by: Ahmed Imamović
Uloge / Cast: T. Filipović, M. Drmać, R. Šerbedžija, M. Karanović,
H. Burina, N. Tulić, A- Leleta

DOBRO UŠTIMANI MRTVACI / WELL TEMPERED CORPSES
Režija / Directed by: Benjamin Filipović



TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617

15. – 28. 09. FANTASTIČNA ČETVORKA / FANTASTIC FOUR
Režija / Directed by: Tim Story
Uloge / Cast: I. Gruffudd, J. Alba, C. Evans, M. Chiklis

29. 09. KUĆA VOŠTANIH FIGURA / HOUSE OF WAX
Režija / Directed by: Jaume Collet-Serra
Uloge / Cast: E. Cuthbert, C. M. Murray, B. Van Holt, P. Hilton



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Radno vrijeme biblioteke i informacionog centra /
Library and information center working hours:
Ponedjeljak – petak / Monday - Friday: 08:30 – 19:00 h
Subota / Saturday: 12:00 – 17:00 h

GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme Goethe-Instituta / Goethe-Institute working hours:
Ponedjeljak – četvrtak / Monday – Thursday: 09:00 – 17:00 h
Petak / Friday: 09:00 – 14:00 h

Radno vrijeme biblioteke i informativnog centra Goethe-Instituta /
Goethe-Institute library and information center working hours:
Utorak – četvrtak / Tuesday – Thursday: 14:00 – 18:00h

FRANCUSKI KULTURNI CENTAR „ANDRE MALRAUX“
Mula Mustafe Bašeskije 8, Tel: 471 975

TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150
Radno vrijeme / Working hours:
Utorak – subota / Tuesday – Saturday: 09_00 – 18:00h

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00 h (engleski titl / English subtitles)

06. 09. „TRKA ZA NOVCEM“ / „KAÇ PARA KAÇ“ (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Beha Erdem

13. 09. „SLONOVI I TRAVA“ / „FILLER VE ÇIMEN“ (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Derviş Zaim

20. 09. „ŠKOLA“ / „OKUL“ (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Yağmur Taylan i Durul Taylan

27. 09. “SVE O MUSTAFI” / “MUSTAFA HAKKINDA HERŞEY”
Režija / Directed by: Çağan Irmak

Program – &laquo;Greta Garbo&raquo;
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00 h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

02. 09. „KRALJICA KRISTINA“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Rouben Mamoulian

09. 09. „ANA KARENJINA“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Clarence Brown

16. 09. „DAMA S KAMELIJAMA“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: George Cukor

23. 09. „NINOČKA“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: Ernst Lubitch

30. 09. „ŽENA SA DVA LICA“ (SAD / USA)
Režija / Directed by: George Cukor




MANIFESTACIJE / MANIFESTATIONS

8.Teatarfest, međunarodni teatarski Festival u Sarajevu od 17. do 24. septembra 2005 godine / 8th Teatarfest, International Festival of teatre in Sarajevo, from 17th till 24th of September


17. 09. Cankarjev dom_ Exodos, Slovenija / Slovenia
21:00h “Moment”
Autor / Author: Magdalena Reiter
Režija / Directed by: Magdalena Reiter, koreograf / choreographer
Pozorište mladih / Youth theatre

18. 09. Baletska trupa “Ballo” / Ballet troop “Ballo”, Crna Gora / Montenegro
19:00h “Možda u kafeu”/ “Maybe at caffe”
Autor / Author: Tamara Vujošević Mandić, koreograf
Režija / Directed by: Slavka Nelević
CDA

18. 09. Samosvoj, Slovenija / Slovenia
21:00h “Abyss” (Brezdno)
Autor / Author: Bara Kolenc
Režija / Directed by: Bara Kolenc
Pozorište mladih / Youth theatre

19. 09. Die Karawane, Duesseldorf, Njemačka / Germany
21:00h „Die Mund zu Ohr“
Autor / Author: Ernst Jandl
Režija / Directed by: Rudi Roeleke
Pozorište mladih / Youth theatre

20. 09. Nerezavy Inspirativ- Civil Association, Češka rep./ Czech Rep.
21:00h “Demoiselles of Avignon”
Autor / Author: Lenka Vokurkova
Režija / Directed by: Lenka Vokurkova
Pozorište mladih / Youth theatre

20. 09. Pini Libra- gitara, solo i Frank Michaelis, saksofon /
22:00h Pini Libra - guitar, solo and Frank Michaelis, saxophone
Koncert / Concert: JAZZ and BLUES
Međunarodni centar za djecui omladinu Novo Sarajevo /
International youth center Novo Sarajevo

21. 09. Theatre Jonna, Belgija / Belgium
19:00h “Don Prosper o de la Belgica”
Autor / Author: John Gysenberg
Režija / Directed by: John Gysenberg
Pozorište mladih / Youth theatre

21. 09. Studio lutkarstva, BiH
21:00h “Doticanja”
Autor / Author: Ljubica Ostojić
Režija / Directed by: Dubravka Zrnčić Kulenović
CDA

22. 09. Theatre Jonna
19:00h “Insexxx”
Autor / Author: Grupa
Režija / Directed by: John Gysenberg
Wilsele, Belgija / Wilsele, Belgium

22. 09. Lokomotiva- Centar za Novi Inicijativi vo Umetnosta i Kulturata /
21:00h Lokomotiva – Centre for New Initiatives in Arts and Culture, Macedonia
„Ouch-Couch“
Autor / Author: Iskra Šukarova
Režija / Directed by: Iskra Šukarova
Pozorište mladih / Youth theatre

23. 09. „Tigar Teatar“ / „Tiger Teatar“, Hrvatska / Croatia
19:00h „Kraljica vešmašina“ / „Queen-washing machine“
Predstava za djecu / Children performance
Autor / Author: Anica Tomić
Režija / Directed by: Jelena Kovačić
Pozorište mladih / Youth theatre

24. 09. Dejmo Stisnt Teater, Slovenia / Slovenia
21:00h “Dijareja pod Slovenci”
Autor strip junaka / Author of the comic: Tomaž Lavrić
Režija / Directed by: A. F. Mugerli
Pozorište mladih / Youth theatre

17. - 24. 09. Nina Knežević
Izložba: 8 GODINA TEATARFESTA / Exhibition: 8 YEARS OF TEATARFEST
Međunarodni centar za djecu i omladinu Novo Sarajevo /
International youth center Novo Sarajevo
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 05/10/2005 14:19

OKTOBAR

POZORIŠTA / THEATRES

NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

Enver Čolaković
19:30h LEGENDA O ALI-PAŠI / ALI PASHA’S LEGEND
Dramatizacija romana / Dramatization of a novel
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
09.10. Pretpremijera
10.10. Premijera
11.10. Repriza
Uloge / Cast: A.Hasković, M.Musliović, Z.Bečić,
J.Pejaković, M.Pavlović, M.Drmać, V.Jokanović,
N.Đurevska, M.Kurić, E.Sijamija, R.Ljutović,
E.Muftić, S.Vidak, N.Đenisijević



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

11./13./22.10. Janusz Glowacki
20:00h ČETVRTA SESTRA / THE FOURTH SISTER
Premijera
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: T.Šojić, Z.Marjanović, S.Bambur, M.Trifunov,
J.Diklić, S.Alihodžić, D.Jovičić, M.Tuka, Ž.Marolt, R.Čolović,
E.Bravo, A.Ukaj

17.10. Miro Gavran
20:00h KAKO UBITI PREDSJEDNIKA /
HOW TO KILL A PRESIDENT
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Igraju / Cast: A.Glamočak, A.Muratović,
J.Ornela Bery, S.Bambur

25.10. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: A.Glamočak, T.Šojić, S.Bašić

29. / 31.10. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić,
A.Seksan, E.Bravo, E.Bešlagić



POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

02. / 30.10. S.Pešić
11:00h BOR VISOK DO NEBA
Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: S.Ahmetašević, N.Nikšić,
E.Ahmetović, S.Bejtović

Pozorišna trupa / Theater Troupe &laquo;DOS A DEUX&raquo;
(Francuska / France)
02.10. AUX PIEDS DE LA LETTRE
20:00h Teatar fizičkog pokreta / Physical Movement Theater
Igraju / Cast: Artur Ribeiro, André Curti

09.10. Goran Simić
11:00h BAJKA O SARAJEVU /
FAIRY-TALE OF SARAJEVO
Režija / Directed by: Marko Kovačević
Igraju / Cast: S.Bejtović, S.Ahmetašević, A.Merunka,
D.Buka, S.Hadžimehanović, M.Tanović

13. / 18.10. Nick Wood
20:00h TRG RATNIKA / WARRIOR SQUARE
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: B.Lizde-Kurt, M.Drmać



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070

Scena CDA

Safet Plakalo
20:00h LUTKINO BESPUĆE / A DOLL'S AIMLESSNESS
Režija / Directed by: Ozren Prohić
06.10. Pretpremijera
07.10. Premijera
08. / 20. / 24. / 27.10. - Reprize
Uloge / Cast: B.Lizde-Kurt, M.Lambić, N.Omerbašić,
H.Mušić, S.Goronja, E.Husić, Z.Bečić, M.Salkić,
S.Pandur, R.Čolović, A.Aljović

Braća Grim & Ch.Perrault
12. / 13.10. PEPELJUGA / CINDERELLA
11 & 14 h Studio lutkarstva Sarajevo
Režija / Directed by: Dubravka Zrnčić-Kulenović
Uloge / Cast: S.Goronja, M.Bešić, A.Gligorijević,
E.Bavčić, A.Soldo, J.Božuta



KONCERTI / CONCERTS

JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel.: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

Koncert povodom 25 godina umjetničkog rada /
The concert marking
25th anniversary of his professional career:
04.10. ZORAN JANČIĆ, klavir / piano
19:30h Dom Vojske FBiH

07.10. NEDERLANDS BLAZERS ENSEMBLE
19:30h Bart Schneemann, oboa / oboe
Arno Bornkamp, saksofon / saxophone
Ivo Jansen, klavir / piano
U saradnji sa Ambasadom Kraljevine Holandije u BiH /
In cooperation with Embassy of Kingdom of Netherlands
Bošnjački institut



SARAJEVSKA FILHARMONIJA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

02.10. RAMAZANSKI KONCERT / RAMADAN CONCERT
20:00h Program: Horozić, Mendelssohn, Mahler
Narodno pozorište

07.10. KONCERT 110 MLADIH MUZIČARA IZ
20:00h JUGOISTOČNE EVROPE I ŠVICARSKE /

CONCERT OF 110 YOUNG MUSICIANS
FROM SOUTH-EAST EUROPE AND SWITZERLAND
Program: Čajkovski, Elgar, Gershwin, Dvořak
Narodno pozorište


SREDNJA MUZIČKA ŠKOLA SARAJEVO
Josipa Štadlera 1

02.10. KONCERT ORKESTARA / ORCHESTRA CONCERT:
19:30h - Musikschule Friedrichshafen (Njemačka / Germany)
- Srednje muzičke škole Sarajevo /
Sarajevo Secondary Music School
Dom Vojske FBiH



MUZIČKA OMLADINA SARAJEVO
Dalmatinska 2/I, Tel: 665 713

06.10. BELMA ALIĆ, violončelo / cello
19:30h JEREMY JOSEPH, klavir / piano (JAR / South Africa)
Bošnjački institut

13.10. IVANA VEŠOVIĆ, fagot / bassoon
19:30h AZRA BIBANOVIĆ, alt saksofon / alto saxophone
Bošnjački institut



CLUB COLOSEUM
Terezije bb, tel: 250 860, 250 861

01.10 - 22.00h Sarajevo Party Band
07.10 - 22.00h Duet Evergreen
08.10 - 22.00h Dreamers
14.10 - 22.00h Duet Bacardi
21.10 - 22.00h Tomo Karača 4tet
29.10 - 22.00h Cubismo



MUZEJI / MUSEUMS

MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

- SVRZINA KUĆA / SVRZO'S HOUSE
Glođina ulica br. 8 / Glođina Street No. 8, Tel: 535 264
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00-15:00h

- DESPIĆA KUĆA / DESPIĆA HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 11:00-13:00h

- BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00-16:00h



MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

Stalne postavke / Permanent exhibitions:

- Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića /
The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević

- Radna soba Hasana Kikića / The work-room of Hasan Kikić

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-14:00h


BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE - FOUNDATION ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BIH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 551

27.10.-01.11. Izložba fotografija Amera Kapetanovića /
Photo exhibition by Amer Kapetanović
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 12:00-20:00h

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH” /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 12:00-20:00 h


GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

05.-15.10. Izložba posvećena književnici BERTI SUTNER,
dobitnici Nobelove nagrade /
Exhibition dedicated to BERTA SUTNER, a writer
and a Nobel Prize Winner
U organizaciji Austrijske ambasade /
Organized by the Austrian Embassy


FRANJEVAČKI SAMOSTAN SVETOG ANTE
Franjevačka 6

01.-10.10. Retro-perspectives Bosnie 1992-2006
Izložba fotografija djece u ratnom i poslijeratnom periodu /
Exhibition of child photos made in war and post-war period

U organizaciji Fondacije &laquo;Zemlja prijateljstva i mira&raquo; /
Organized by „Land of Friendship and Peace“ Foundation


GALERIJA 10m2
Ferhadija 17

30.09.-12.10. Andrej Đerković: Beautiful Occupation
Instalacija / Installation
Utorak-petak / Tuesday-Friday, 14:00-19:00 h


GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
&laquo;Holiday Inn&raquo; hotel, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-21:00h
Subota / Saturday: 09:00-17:00 h


ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu - zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio - collection of Safet Zec is possible with prior
notice - phone no: 061 338 186 or 440 041


GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-18:00h
Subota / Saturday: 09:00-15:00h


KINA / MOVIE THEATER

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

06.-19.10. ZATVORSKI KRUG / THE LONGEST YARD
Režija / Directed by: Peter Segal
Uloge / Cast: Adam Sandler, Chris Rock,
Burt Reynolds, Nelly, James Cromwell

Od / From ČARLI I TVORNICA ČOKOLADE /
20.10. CHARLIE AND THE CHOCOLATE FACTORY
Režija / Directed by: Tim Burton
Uloge / Cast: Johnny Depp, Freddie Highmore,
David Kelly, Helena Bonham Carter, Noah Taylor


IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

Do / Till ZA SVE JE KRIVA SVEKRVA / MONSTER-IN-LAW
26.10. Režija / Directed by: Robert Luketic
Uloge / Cast: Jennifer Lopez, Jane Fonda,
Michael Vartan, Wanda Sykes, Adam Scot

Od / From STEALTH
27.10. Režija / Directed by: Rob Cohen
Uloge / Cast: Josh Locas, Jessica Biel, Jamie Foxx,
Sam Shepard, Joe Morton, Richard Royburgh


OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

Od / From GOL ! / GOAL !
29.09. Režija / Directed by: Danny Canon
Uloge / Cast: Kuno Becker, Stephen Dillane, Anna Friel

Poslije / After:
CINDERELLA MAN
Režija / Directed by: Ron Howard
Uloge / Cast: Russel Crowe, Renee Zellweger,
Paul Giamatti, Craig Bierko, Paddy Considine

DOBRO UŠTIMANI MRTVACI /
WELL TEMPERED CORPSES
Režija / Directed by: Benjamin Filipović
Uloge / Cast: Miralem Zupčević, Boro Stjepanović,
Irena Mičijević-Rodić, Žan Marolt, Tatjana Šojić,
Lazar Ristovski, Tarik Filipović, Emir Hadžihafizbegović,
Mirza Tanović, Haris Burina, Jasna Diklić,
Nada Đurevska, Admir Glamočak



TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617

Od / From KUĆA VOŠTANIH FIGURA / HOUSE OF WAX
06.10. Režija / Directed by: Jaume Collet-Serra
Uloge / Cast: Elisha Cuthbert, Chad Michael Murray,
Brian van Holt, Paris Hilton, Jared Padalecki



UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001

06.-19.10. DOBAR ŽIVOT / BUENA VIDA
Režija / Directed by: Leonardi di Cesare
Uloge / Cast: Ignacio Toselli, Moro Anghileri,
Oscar Nunez, Alicia Palmes, Sofia da Silva,

20.-26.10. FANTASTIČNA ČETVORKA / FANTASTIC FOUR
Režija / Directed by: Tim Story
Uloge / Cast: Ioan Gruffudd, Jessica Alba,
Chris Evans, Michael Chiklis, Julian McMahon

Od / From ZA SVE JE KRIVA SVEKRVA / MONSTER-IN-LAW
27.10. Režija / Directed by: Robert Luketic
Uloge / Cast: Jennifer Lopez, Jane Fonda,
Michael Vartan, Wanda Sykes, Adam Scot



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES


BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Biblioteka i Informacioni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 12:00-19:00h
Subota / Saturday: 12:00-15:00h


GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme / Working hours:
Ponedjeljak-četvrtak / Monday-Thursday: 09:00-17:00h
Petak / Friday: 09:00-14:00h

Biblioteka i Informativni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 14:00-18:00h


CENTAR &laquo;ANDRE MALRAUX&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 8 / tel-fax: 471 975, 206 889, 668 605
E-mail: [email protected] / web: http://www.malraux.ba

Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-18:00h
Subota / Saturday: 10:30-14:00h

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak, srijeda, petak / Monday, Wednesday, Friday: 10:00-18:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 14:00-18:00h


URED ZA KULTURU AMBASADE
KRALJEVINE ŠPANIJE U SARAJEVU
Čekaluša 14 / tel: 223 331 / e-mail: [email protected]

Videoforum
Filmovi na DVD-u sa titlovima na engleskom jeziku /
DVD movies with English subtitles

19.10. - 19:30h &laquo;800 balas&raquo; (Alex de la Iglesia, 2002)
26.10. - 19:30h &laquo;Sin vergüenza&raquo; (Joaquin Oristrell, 2001)

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak i srijeda / Monday and Wednesday: 09:30-11:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 15:30-16:30h



TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 09:00-18:00h

Izložba fotografija / Photo Exhibition
22.10.-11.11. &laquo;Kafane s dna fildžana&raquo; /
&laquo;Coffee-house from the Bottom of a Coffee Sub&raquo;
Hakan Kürklü i Yılmaz Bulut

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00h (engleski titl / English subtitles)

04.10. NEREDESİN, FİRUZE ? (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Ezel Akay

11.10. VIZONTELE (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Yılmaz Erdoğan, Ö. Faruk Solak

18.10. MAYIS SIKINTISI (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Nuri Bilge Ceylan

25.10. EŞKİYA (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Yavuz Tuğrul

Program: &laquo;Orson Welles&raquo;
U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

07.10. GRAĐANIN KANE/ CITIZEN KANE (SAD / USA)
Režija / Directed by: Orson Welles

14.10. DAMA IZ ŠANGAJA /
THE LADY FROM SHANGHAI (SAD / USA)
Režija / Directed by: Orson Welles

21.10. TREĆI ČOVJEK / THE THIRD MAN (SAD / USA)
Režija / Directed by: Carol Reed

28.10. DUGO, TOPLO LJETO /
THE LONG, HOT SUMMER (SAD / USA)
Režija / Directed by: Martin Ritt



FESTIVALI / FESTIVALS


MESS 2005
45. Internacionalni teatarski festival /
45th International Theater Festival
14. - 28. 10.

http://www.mess.ba

Informacije putem telefona / Informations by phone numbers:
033 200 392, 033 211 972, 061 171 349

E-mail: [email protected] / [email protected] / [email protected]




DANI MATICE HRVATSKE U SARAJEVU 2005
Matica hrvatska u Sarajevu, Vrazova 7, tel. 712 870

17.10. - 19:00h Izložba slika Petra Perice Vidića
Collegium artisticum

19.10. - 19:00h Večer sarajevskih gimnazija
Koncert glazbenih izraza koji se njeguju
u sarajevskim gimnazijama
Dom Vojske FBiH

22.20. - 19:00h Večer MH Slatina (Hrvatska)
Dvorana Srednje muzičke škole i Klub “Lira”

Predstavljanje knjige
23.10. - 19:00h Fra Mate Topić: “Ramske starine”
uz sudjelovanje folklorne grupe iz Rame
Dom Vojske FBiH

30.10. - 19:00h Večer MH Čitluk
s predstavljanjem vinara i glazbenika iz Brotnja,
uz folklornu grupu HKD Brotnjo
Klub “Lira”




INTERGROUND SARAJEVO
Drugi Festival urbane kulture / Second Urban Culture Festival
[email protected]

Organizator: Neformalna grupa “Ofsajd”

30.09. Svečano otvaranje Festivala / Festival opening
20:00h Collegium artisticum

01.-08.10. Prodajna izložba radova studenata
09:00 - 18:00h Akademije likovnih umjetnosti u Sarajevu /
Selling Art exhibition of students of
Academy of fine arts Sarajevo
Collegium artisticum

01.-08.10. Prodajna izložba fotografija foto amatera /
10:00 - 21:00h Selling Photo exhibition of photo amateurs
UNITIC

08.10. Punk/HC koncert
20:00h Stroj (Sarajevo) / Carl Hunter (Zagreb)
Pasi (Rijeka) / Flatline (Sarajevo)
Klub “Sloga”

09.10. Punk/HC koncert
20:00h Rapa Nui (Sarajevo) / Corbansick (Sarajevo)
Đubrivo (Split) / Ofsajd (Sarajevo)
Klub “Sloga”
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la The_Fluid dana 18/10/2005 17:18

Narodno pozoriste Sarajevo:
http://www.npsa.org (ova domena ne radi, odnosno ne odrzava se)
--

Bosansko narodno pozoriste u Zenici
http:./www.bnp.com.ba
--

Narodno pozoriste Tuzla
http://www.pozoriste-tuzla.inet.ba/
--

Narodno pozoriste RS u Banja Luci
http://www.banjalukalive.com/modules/xo ... p?cat_id=2 (nepotpuno)
The_Fluid
 
Postovi: 5607
Pridružen/a: 02/08/2002 00:00
Lokacija: Earth

PostPostao/la manijak1 dana 18/10/2005 17:31

:oops: :oops: Cijene upada ? :D :D
Osim Free performansa :oops: :D
Avatar
manijak1
 
Postovi: 23106
Pridružen/a: 16/01/2003 01:00
Lokacija: Ni na nebu još manje ispod zemlje

PostPostao/la alek dana 18/10/2005 17:31

za dzabaka ako se maskiras u glavnog lika :D
alek
 
Postovi: 2859
Pridružen/a: 11/08/2004 17:34

PostPostao/la Lace dana 01/12/2005 15:42

Decembar 2005.

POZORIŠTA / THEATRES

NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

01. / 06. / Enver Čolaković
13 . 12. LEGENDA O ALI-PAŠI / LEGEND OF ALI PASHA
19:30h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Igraju / Cast: A.Hasković, M.Musliović, Z.Bečić,
J.Pejaković, M.Pavlović, M.Drmać, V.Jokanović,
N.Đurevska, M.Kurić, E.Sijamija, R.Ljutović,
E.Muftić, S.Vidak, N.Đenisijević

05. 12. Đelo Jusić - Gradimir Gojer
19:30h KATARINA, BOSANSKA KRALJICA /
CATHERINE, THE BOSNIAN QUEEN
Balet / Ballet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo
Igraju / Cast: E. Stetsenko, H. Šabanović, M. Mateescu, A. Scrimint, M. Vatić

09. 12. KONCERT / CONCERT
Sarajevska filharmonija
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović


15. / 16. 12. Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Dramatizacija romana / Dramatization of a novel
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Uloge / Cast: I.Bajrović, M.Zubčević, J.Pejaković,
M.Tuka, N.Đurevska

17. 12. Miroslav Krleža
19:30h KRALJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Igraju / Cast: I. Bajrović, E.Sijamija, M. Musliović, M. Kurić,
H. Borić. E. Muftić, S. Pepeljak

Ranko Rihtman
23. 12. SIMHA
19:30h Balet / Ballet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

26. 12. Nikolaj Vasiljević Gogolj
19:30h REVIZOR / INSPECTOR GENERAL
Režija / Directed by: Dritëro Kasapi
Igraju / Cast: A.Glamočak, T. Šojić, M. Musliović, M. Porča,
S. Bašić, E. Husić, M. Grbić, T. Nikšić, B. Lizde-Kurt, A. Seksan

31. 12. NOVOGODIŠNJI KONCERT / NEW YEAR EVE CONCERT
20:00h Sarajevska filharmonija
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović

KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

03. 12. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić,
A.Seksan, E.Bravo, E.Bešlagić

05. / 06. 12. Janusz Glowacki
20:00h ČETVRTA SESTRA / THE FOURTH SISTER
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: T.Šojić, Z.Marjanović, S.Bambur, M.Trifunov,
J.Diklić, S.Alihodžić, D.Jovičić, M.Tuka, Ž.Marolt, R.Čolović,
E.Bravo, A.Ukaj

08. 12. Marius Von Mayenburg
20:00h PARAZITI / PARASITES
Režija / Directed by: Wulf Twiehaus
Igraju / Cast: V.Glođo, S.Šestić, M.Porča, S.Alihodžić, M.Trifunov

09. / 13. / Aldo Nikolaj
27. 12. UMRI MUŠKI / DIE HARD
20:00h Režija / Directed by: Admir Glamočak
Igraju / Cast: A.Glamočak, T.Šojić, S.Bašić

10. 12. Stanislav Ignacy Witkiewicz
20:00h OBUĆARI / THE COBBLERS
Režija / Directed by: Aleš Kurt
Igraju / Cast: G.Boban, M.Porča, V.Glođo, M.Tuka, Ž.Marolt,
D.Jovičić, M.Zupčević, A.Glamočak, T.Šojić

Žan Anuj
ŽENSKI TURBOFOLK BEND
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Igraju / Cast: N. Đurevska, G. Boban, Ž. Marolt, J. Ornela Bery,
M. Muftić, V. Glođo, M. Ovčina, R. Čolović
22. 12. Premijera / Premiere
23. / 29. 12. Reprize / Repeat performance

26. 12. Miro Gavran
20:00h KAKO UBITI PREDSJEDNIKA /
HOW TO KILL A PRESIDENT
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Igraju / Cast: A.Glamočak, A.Muratović,
J.Ornela Bery, S.Bambur


POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

06. / 07. / Stevan Pešić
18. / 25. 12. BOR VISOK DO NEBA
11:00h Režija / Directed by: Drago Buka
Igraju / Cast: S. Ahmetašević, N. Nikšić,
E. Ahmetović, S. Bejtović

Darko Lukić
08. / 09. / 16. / BAŠESKIJA, SAN O SARAJEVU
22. / 27. 12. Režija / Directed by: Gradimir Gojer
20:00h Igraju / Cast: N. Tulić, S. Bejtović. A. Aljović, M. Tanović,
S. Ahmetašović, H. Mušić, A. Begović, D. Buka

11. 12. Josip Vandot - Vojmil Rabadan
11:00h KEKEC
Režija / Directed by: S. Hadžimehanović
Igraju / Cast: A.Merunka, S.Ahmetašević, N.Nikšić,
D.Buka, S.Hadžimehanović, S. Bejtović, E. Ahmetović

15. / 23. / 28. 12. Nick Wood
20:00h TRG RATNIKA / WARRIOR SQUARE
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Igraju / Cast: B. Lizde-Kurt, M. Drmać


SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070

Scena CDA

03. / 04. 12. Dušan Kovačević
20:00h DOKTOR ŠUSTER / DOCTOR ŠUSTER
Režija / Directed by: Zijah A. Sokolović
Uloge / Cast: Z.Sokolović, S.Alispahić, H.Mušić




KONCERTI / CONCERTS


JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba



MUZIČKA OMLADINA SARAJEVO
Dalmatinska 2/I, Tel: 665 713

Koncert
08. 12. U ČAST NEDI STANKOVIĆ
19:30h U saradnji sa Muzičkom akademijom i JU &laquo;Sarajevo art&raquo;
Dom Vojske FBiH


SARAJEVSKA FILHARMONIJA / SARAJEVO PHILHARMONIC ORCHESTRA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

03. 12. ORFEJ I EURIDIKA
Dirigent / Conductor: Julio Marić
Godišnjica Muzičke akademije
Narodno pozorište

Asim Horozić
07. 12. ASKA I VUK
17:00h Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović

19. 12. BOŽIĆNI KONCERT
19:30h Solista / Soloist: Martin Ney, flauta
Narodno pozorište

22. 12. BOŽIĆNI KONCERT
19:30h Solista / Soloist: Martin Ney, flauta
Dirigent / Conductor: Julio Marić
Narodno pozorište



UDRUŽENJE &laquo;OBRAZOVANJE GRADI BiH&raquo;
Dobojska 4 / 710 580, 710 581, 710 582

Koncert
13.12. - 19:30h DRAGANA JUGOVIĆ del MONACO, mezzosopran (SiCG)
DARINKA PAUNOVIĆ, klavir (SiCG)
bez mjesta održavanja



CLUB LABIRINT
Jezero br. 2. Mob. 061 841 418

02. / 09. / „Tonight Show Band „
16. / 23./ 30. 12. „Blavors“
03. 12. „ DJ Read“
08. 12. „PRIVATE PARTY NIGHT“
10. 12. PARTY NIGHT – BRUCOŠIJADA & GIMNAZIJADA
jaydee & djred photo.story
05. /12./ 19. / 26. 12. Latino night
13. / 20. / 27. 12. KOKTEL NIGHT sa POZNATIM
14. 12. „Tribun Bend“
15. / 29. 12. KARAOKE SHOW
17. 12. „Noć španski muzike – salsa, latino night“
21. 12. „Tribun bend“
22. 12. „ KARAOKE SHOW“
24. 12. “BOŽIĆNI PARTY –DJ Kenan“
31. 12. „PRIVATE NEW YEAR PARTY“

Svakog Petaka, sedam sati neprekidne svirke &laquo; UZIVO&raquo; priređuju Vam Tonight Show Band i Blavors.


SA CLUB
Kranjčevićeva bb, tel.: 211 911; 061 / 138 183

01. 12. – 21:00h GUMA TI GLAVU ČUVA 2
Skroz, Blavors, Ask Sarajevo dj's
02. 12. - 21:00h JEGERMEISTER PRESENTS: Zabranjeno pušenje
03. 12. - 21:00h COCA COLA PARTY
08. 12. - 21:00h Tonight show band
Koncert grupe iz Sarajeva
09. 12. - 21:00h „SIKTER“ Sarajevo
10. 12. - 21:00h „VATRA“ Sarajevo
15. 12. - 21:00h „OFSAJD“ Croatia
16. 12. - 21:00h DINO DVORNIK & band
17. 12. - 21:00h Pre-New Year Party
DJ Bojan & DJ SrleOne
22. 12. - 21:00h BHV Club
23. 12. - 21:00h TOŠE PROESKI & band
24. 12. - 21:00h Amel i Kice show
29. 12. – 21:00h DJ Benjamin de Luxe + erotic dance
30. 12. – 21:00h 10, 9, 8, 7, 6, 5 … show Electro striptease
31. 12. – 21:00h NEW YEAR EVE PARTY



BIBLIOTEKE / LIBRARIES

NACIONALNA I UNIVERZITETSKA BIBLIOTEKA BiH
Zmaja od Bosne 8b, Tel/Fax: 275 300

BIBLIOTEKA GRADA SARAJEVA
Mis Irbina 4, Tel: 203 441

GAZI HUSREV-BEGOVA BIBLIOTEKA
Hamdije Kreševljakovića 58, Tel: 264 960

BIBLIOTEKA ZA SLIJEPA I SLABOVIDNA LICA U BiH
Avdage Šahinagića 14, Tel: 232 440


MUZEJI / MUSEUMS

HISTORIJSKI MUZEJ BiH
Zmaja od Bosne 5, Tel: 210 416, 210 418

Ponedjeljak - petak / Monday - Friday: 09:00 - 16:00 h
Subota i nedjelja / Saturday and Sunday: 09:00 - 13:00 h

Izložba „Bosna i Hercegovina kroz stoljeća“ /
Exhibition „Bosnia and Herzegovina through centuries“

Izložba „Sto godina sindikalnog pokreta Bosne i Hrecegovine“
Exhibition „Hundred years of the BiH Trade Union“


MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

- DESPIĆA KUĆA / DESPIĆ's HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-15:00h

- BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00-15:00h

- MUZEJ JEVREJA BiH
Velika Avlija b.b., Tel: 535 688

Ponedjeljak- petak / Monday-Friday: 10:00-15:00h
Nedjelja / Sunday: 10:00-13:00h


MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

Stalne postavke / Permanent exhibitions:

- Radna soba Silvija Strahimira Kranjčevića /
The work-room of Silvije Strahimir Kranjčević

- Radna soba Hasana Kikića / The work-room of Hasan Kikić

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-14:00h

ZEMALJSKI MUZEJ BOSNE I HERCEGOVINE
Zmaja od Bosne 3, Tel: 668 027

Stalna postavka zbirki i eksponata /
Permanent collection and expones exhibition

20. 12. „Sviram kako pjesma kazuje - Tradicionalni muzički instrumenti Bosne i
19:00h Hercegovine“


Utorak - petak / Tuesday - Friday: 10:00 - 17:00 h
Nedjelja / Sunday: 10:00-14:00h


BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE - FOUNDATION OF ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment


GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BiH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 551

Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00 - 18:00h

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH” /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 12:00-20:00 h

02.-05. 12. Izložba “Sloboda kretanja: Pravo koje je nedostupno za osobe sa invaliditetima” /
18:00h Exhibition “Freedom of movement: An inaccessible right”
Francuska Ambasada I Handicap International
Karabit Caffe / Galerija

06. - 11. 12. Izložba fotografija Vincenta Wintera “After the War was Over”/
Photo exhibition by Vincent Winter “After the War was Over”/

27. 12. Novogodišnji koncert osnovne muzičke škole „Mladen Pozajić“


COLLEGIUM ARTISTICUM
Terezije bb. (Centar Skenderija), Tel: 270 750

20. – 28. 12. Likovna izložba XI ANNALE Udruge likovnih umjetnika HKD “Napredak” / Art exhibition XI ANNALE Association of artist HKD “Napredak”

GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

14. – 21. 12. Izložba Društva pisaca i Muzeja književnosti i pozorišne umjetnosti BiH
povodom 60 godina od osnivanja Asocijacije književnika BiH

GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
“Holiday Inn” hotel, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-21:00h
Subota / Saturday: 09:00-17:00 h


ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu - zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio - collection of Safet Zec is possible with prior
notice - phone no: 061 338 186 or 440 041


GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-18:00h
Subota / Saturday: 09:00-15:00h


KINA / MOVIE THEATER

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

24. 11. – 07. 12. ČARLI I TVORNICA ČOKOLADE /
CHARLIE AND THE CHOCOLATE FACTORY
Režija / Directed by: Tim Burton
Uloge / Cast: Johnny Depp, Freddie Highmore,
David Kelly, Helena Bonham Carter, Noah Taylor
Od / From: 18:00h

01. – 14. 12. LEGENDA O ZOROU / THE LEGEND OF ZORRO
Režija / Directed by: Martin Campbell
Uloge / Cast: Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones, Giovanna Zacarias, Rufus Sewell

15. – 29. 12. DEUCE BIGALOW: EVROPSKI ŽIGOLO /
DEUCE BIGALOW: EUROPEAN GIGOLO
Režija / Directed by: Mike Bigelow
Uloge / Cast: Rob Schneider, Eddie Griffin, Jeroen Krabbe, Til Schweiger

IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

05. 11. – 07. 12. GO WEST
Režija / Directed by: Ahmed Imamović
Uloge / Cast: T. Filipović, M. Drmać, R. Šerbedžija, M. Karanović,
H. Burina, N. Tulić, A- Leleta

22. 12. ELIZABETH TOWN
Režija / Directed by: Cameron Crowe
Uloge / Cast: Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon

KINO DVORANA OPĆINE NOVI GRAD
Bulevar Meše Selimović 97, Tel. 291 100

DOBRO UŠTIMANI MRTVACI /
WELL TEMPERED CORPSES
Režija / Directed by: Benjamin Filipović
Uloge / Cast: M. Zupčević, B. Stjepanović, I. Mičijević-Rodić, Ž. Marolt, T. Šojić,
L. Ristovski, T. Filipović, E. Hadžihafizbegović, M. Tanović, H. Burina, J. Diklić, N. Đurevska, A. Glamočak

VOLAS I GROMIT: PROKLETSTVO VUKODLAKA
Režija / Directed by: Steve Box, Nick Park
Od / From: 11:00h

OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

VOLAS I GROMIT: PROKLETSTVO VUKODLAKA
Režija / Directed by: Steve Box, Nick Park
Od / From: 11:00h

7. 11. – 14. 12. DOBRO UŠTIMANI MRTVACI /
WELL TEMPERED CORPSES
Režija / Directed by: Benjamin Filipović
Uloge / Cast: M. Zupčević, B. Stjepanović, I. Mičijević-Rodić, Ž. Marolt, T. Šojić,
L. Ristovski, T. Filipović, E. Hadžihafizbegović, M. Tanović, H. Burina, J. Diklić, N. Đurevska, A. Glamočak
Od / From: 19:00 / 21:15h

ČARLI I TVORNICA ČOKOLADE /
CHARLIE AND THE CHOCOLATE FACTORY
Režija / Directed by: Tim Burton
Uloge / Cast: Johnny Depp, Freddie Highmore,
David Kelly, Helena Bonham Carter, Noah Taylor
Subota I Nrdjelja / Weekends: 11:00 / 14:00h

06. 12. HARRY POTTER I PLAMENI PEHAR / HARRY POTTER AND THE GOBLET OF FIRE
Režija / Directed by: Mike Newell
Uloge / Cast: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Michael Gambon
Subota I Nrdjelja / Weekends: 11:00 / 14:00h

TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617

08. - 14. 12. GO WEST
Režija / Directed by: Ahmed Imamović
Uloge / Cast: T. Filipović, M. Drmać, R. Šerbedžija, M. Karanović,
H. Burina, N. Tulić, A- Leleta

15. – 31. 12. DOBRO UŠTIMANI MRTVACI /
WELL TEMPERED CORPSES
Režija / Directed by: Benjamin Filipović
Uloge / Cast: M. Zupčević, B. Stjepanović, I. Mičijević-Rodić, Ž. Marolt, T. Šojić,
L. Ristovski, T. Filipović, E. Hadžihafizbegović, M. Tanović, H. Burina, J. Diklić, N. Đurevska, A. Glamočak
UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
Od / From: 17:30 / 20:30h

06. 12. HARRY POTTER I PLAMENI PEHAR / HARRY POTTER AND THE GOBLET OF FIRE
Režija / Directed by: Mike Newell
Uloge / Cast: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Michael Gambon


CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES

BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, 441 798, 444 466

02. 12. Koncert / Concert
MAGNIFICO

14. 12. “KAO NEKAD PRED BOŽIĆ”
Udruženje “Libertas”

KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Biblioteka i Informacioni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 12:00-19:00h
Subota / Saturday: 12:00-15:00h


GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme / Working hours:26.10.2005
Ponedjeljak-četvrtak / Monday-Thursday: 09:00-17:00h
Petak / Friday: 09:00-14:00h

Biblioteka i Informativni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 14:00-18:00h


CENTAR &laquo;ANDRE MALRAUX&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 8 / tel-fax: 206 889, 668 605
E-mail: [email protected] / web: http://www.malraux.ba

Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-18:00h
Subota / Saturday: 10:30-14:00h

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak, srijeda, petak / Monday, Wednesday, Friday: 10:00-18:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 14:00-18:00h

KULTURNI CENTAR ISLAMSKE REPUBLIKE IRAN
Ferhadija 2, tel. 711 055


URED ZA KULTURU AMBASADE
KRALJEVINE ŠPANIJE U SARAJEVU
Čekaluša 14 / tel: 223 331 / e-mail: [email protected]

Videoforum
Filmovi na DVD-u sa titlovima na engleskom jeziku /
DVD movies with English subtitles

07. 12.-19:30h „Sé quién eres“(Patricia Ferreira, 2000)
14. 12.-19:30h „Intacto“(Juan Carlos Fresnadillo)

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak i srijeda / Monday and Wednesday: 09:30-11:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 15:30-16:30h


TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 09:00-18:00h


13. 12. Izložba fotografija / Photo Exhibition
„Ruralna arhitektura u oblasti istočnog Crnog mora“
Ali Konyalı

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00h (engleski titl / English subtitles)

06. 12. “SKRIVENO LICE” / “GIZLI YÜZ” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Ömer Kavur

13. 12. “MJESEČEVA MIJENA” / “AY VAKTI” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Mahinur Ergun

20. 12. “KUĆA ANĐELA”/ “MELEKLER EVI” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Ömer Kavur

27. 12. “HASAN SE UDAVIO”/ “HASAN BOĞULDU” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Orhan Aksoy


Program: “PIER PAOLO PASOLINI“

U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

02. 12. “MAMA ROMA”/ “MAMMA ROMA” (Italija / Italy)
Režija / Directed by: Pier Paolo Pasolini

09. 12. “EVANĐELJE PO MATEJU”/“IL VANGELO SECONDO MATTEO” (Italija / Italy)
Režija / Directed by: Pier Paolo Pasolini

16. 12. “KRALJ EDIP”/“OEDIPUS REX” (Italija / Italy)
Režija / Directed by: Pier Paolo Pasolini

23. 12. “DEKAMERON”/“IL DECAMERONE” Italija/Francuska/Njemačka/
Režija / Directed by: Pier Paolo Pasolini



FESTIVALI / FESTIVALS

INTERNACIONALNI MUZIČKI FESTIVAL „BOSNA“
BOSNIA INTERNATIONAL MUSIC FESTIVAL

04. 12. GUDAČKI KVARTET KAMERNOG TEATRA '55
20:00h DŽEVAD ŠABANAGIĆ, violina
SAKIB LAČEVIĆ, flauta
ADI ŠEHU, flauta
ADEMA PLJEVLJAK, sopran
VIRKO BALEY, klavir
Bošnjački Institut

08. 12. KONCERT SARAJEVSKE FILHARMONIJE
20:00h Dirigent: Emir Nuhanović
Solista: MYKOLA SUK, klavir
Narodno Pozorište
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 01/02/2006 16:40

POZORIŠTA / THEATRES

NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

01. 02. Asim Horozić
19:30h HASANAGINICA
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

Ranko Rihtman
03. 02. SIMHA
19:30h Balet / Ballet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

04. / 18. / Enver Čolaković
20. 02. LEGENDA O ALI-PAŠI / LEGEND OF ALI PASHA
19:30h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

06. 02. Asim Horozić
18:00h ASKA I VUK / ASKA AND THE WOLF
Opera za djecu / Opera for children
Režija / Directed by: Ozren Prohić

07. 02. OTVARANJE SARAJEVSKE ZIME

09. 02. Anton Pavlovič Čehov
19:30h VIŠNJIK
Režija / Directed by: Peter Veček

11. 02. Đelo Jusić - Gradimir Gojer
19:30h KATARINA, BOSANSKA KRALJICA /
CATHERINE, THE BOSNIAN QUEEN
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

13. 02. Abdulah Sidran
19:30h U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE /
IN ZVORNIK I HAVE LEFT MY HEART
Režija / Directed by: Elmir Jukić

17. 02. Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

21. 02. F. Herold – P. L. Hertel
19:30h VRAGOLASTA DJEVOJKA / LA FILLE MAL GARDEE
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen
Koreografija i režija / Choreographer and director: Vasilij Medvedov

25. 02. Pervan
19:30h JEDAN ČOVJEK I JEDNA ŽENA
Režija / Directed by: Nenad Pervan

28. 02. Johann Strauss
19:30h ŠIŠMIŠ / THE BAT
Režija / Directed by: Vlado Štefančić
Dirigent / Conductor: Darjana Blaće



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 471 184

01. / 06. / Žan Anuj
07. / 21. 02. ŽENSKI TURBOFOLK BEND / WOMEN FOLK BAND
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

02. / 04. / 02. Janusz Glowacki
20:00h ČETVRTA SESTRA / THE FOURTH SISTER
Režija / Directed by: Dino Mustafić

03. / 02. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak

09. / 11. 02. Ignacij Vitkijević
20:00h OBUĆARI / THE COBBLERS
Režija / Directed by: Aleš Kurt

14. / 15. 02 Stivčić
DVIJE / TWO
Igraju / Cast: T. Smoje, L. Barić, E. Sijamija, A. Džebo
Premijera / Premiere

16. / 17. 02. Catherine Filloux
20:00h LEMKINOVA KUĆA / LEMKIN'S HOUSE
Režija / Directed by: Dr Jim Mirrione

27. / 28. 02. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić



POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

Darko Lukić
02. / 18. BAŠESKIJA, SAN O SARAJEVU / BAŠESKIJA, A DREAM OF
23. / 27. 02. SARAJEVO
20:00h Režija / Directed by: Gradimir Gojer

03. / 17. / Nick Wood
24. / 28. 02. TRG RATNIKA / WARRIOR SQUARE
20:00h Režija / Directed by: Dino Mustafić

05. / 19. 02. Nenad Veličković
11:00h BUMBAR CAR I CAR VODONOŠAR
Režija / Directed by: Kaća Dorić

26. 02. Hana Januševska
11:00h TIGRIČEK
Režija / Directed by: Jurislav Korenić



KONCERTI / CONCERTS

JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

18.02. Klavirski koncert povodom 250
19:00h godina od rođenja W.A.Mozarta
i 50 godina Muzičke akademije
Sarajevo
Studenti Muzičke akademije Sarajevo
Klasa prof. Borisa Kraljevića
Bošnjački institut

27.02. SANEL REDŽIĆ, gitara (Tuzla)
19:00h Bošnjački institut



SARAJEVSKA FILHARMONIJA / SARAJEVO PHILHARMONIC ORCHESTRA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

28. 02. Solista / Solo performer: Javier Inchausti, violina (Argentina / Argentina)
20:00h Dirigent / Conductor: Pablo Boggiano (Argentina / Argentina)
Ricardo Rodrigez Moreso (Španija / Spain)
Narodno pozorište

SA CLUB
Kranjčevićeva bb, tel.: 211 911; 061 / 138 183

03. 02. – 21:00h VIKTORIJA & BAND
04. 02. – 21:00h DAMIR URBAN & 4
10. 02. – 21:00h TANJA & OKTOBAR
11. 02. – 21:00h KZU OLE, OLE & PZU OJE, OJE
17. 02. – 21:00h EDO MAJKA & FRENKIE
18. 02. – 21:00h KICE I AMEL
24. 02. – 21:00h „LET 3“
25. 02. – 21:00h MOSTAR SEVDAH REUNION



GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BiH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 551

Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00 - 18:00h

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH” /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 12:00-20:00 h


GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h


GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
“Holiday Inn” hotel, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-21:00h
Subota / Saturday: 09:00-17:00 h


ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu - zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio - collection of Safet Zec is possible with prior
notice - phone no: 061 338 186 or 440 041


GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-18:00h
Subota / Saturday: 09:00-15:00h



KINA / MOVIE THEATERS

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201

02. 02. IVKOVA SLAVA / IVKO’S FEAST
Režija / Directed by: Zdravko Šotra



IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

02. – 16. 02. BRAĆA GRIM / THE BROTHERS GRIMM
Režija / Directed by: Terry Gilliam

16. 02. KRALJEVI I KRALJICA / ROIS ET REINE
Režija / Directed by: Arnaud Desplechin



KINO DVORANA OPĆINE NOVI GRAD
Bulevar Meše Selimović 97, Tel. 291 100

Revija najgledanijih filmova 2005 godine / Review of the most visited movies in year 2005

01 / 02. 02. – 19:00h PREVODILAC / THE INTERPRETER

03 – 05. 02. – 19:00h KRALJEVSTVO NEBESKO / KINGDOM OF HEAVEN

04 / 05. 02. – 11:00h TARTZAN

06 – 08. 02. – 19:00h STAR WARS: EPIZODA 3 – OSVETA SITHA / STAR WARS:
EPISODE 3 – REVENGE OF THE SITH

09 – 11. 02. – 19:00h RAT SVJETOVA / WAR OF THE WORLDS

11 / 12. 02. – 11:00h TOY STORY 2

12 – 14. 02. – 11:00h 4 BANKE A NEVIN / THE 40 YEAR OLD VIRGIN

18 / 19. 02. – 11:00h DINOSAUR

25 / 26. 02. – 11:00h ODVAŽNI KLINCI / RECESS: SCHOOL’S



OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

CARSKO PUTOVANJE / LA MARCHE DE L’ EMPEREUR /
MARCH OF THE PENGUINS
Režija / Directed by: Luca Jacqueta
Od / From: 17:00 / 19:00h

KAO U RAJU / JUST LIKE HEAVEN
Režija / Directed by: Mark Waters
Od / From: 21:00h

CASANOVA
Režija / Directed by: Lasse Hallström

ŽUTA MINUTA / CHICKEN LITTLE
Režija / Directed by: Mark Dindal



TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617
Od / From: 18:00 / 20:00h

02. – 19. 02. IVKOVA SLAVA / IVKO’S FEAST
Režija / Directed by: Zdravko Šotra



UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
Od / From: 18:00 / 20:30h

02. – 15. 02. EGZORCIZAM EMILY ROSE / THE EXORCISM OF EMILY ROSE
Režija / Directed by: Scott Derrickson

16. – 01. 03. FRKA SA DICK & JANE / FUN WITH DICK & JANE
Režija / Directed by: Dean Parisot



CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES

BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, 441 798, 444 466

11. / 12. 02. Koncert: Institut sevdaha / Concert: Sevdah Institute

24. 02. – 20:00h New Orleans, jazz



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Biblioteka i Informacioni centar / Library and Information center:
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 08:30-19:00h
Subota / Saturday: 08:00-17:00h


GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme / Working hours:26.10.2005
Ponedjeljak-četvrtak / Monday-Thursday: 09:00-17:00h
Petak / Friday: 09:00-14:00h

Biblioteka i Informativni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 14:00-18:00h


CENTAR &laquo;ANDRE MALRAUX&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 8 / tel-fax: 206 889, 668 605
E-mail: [email protected] / web: http://www.malraux.ba

Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-18:00h
Subota / Saturday: 10:30-14:00h

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak, srijeda, petak / Monday, Wednesday, Friday: 10:00-18:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 14:00-18:00h


KULTURNI CENTAR ISLAMSKE REPUBLIKE IRAN /
ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN CULTURE CENTER
Ferhadija 2, tel. 711 055

Biblioteka / Library:
Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-16:00h


URED ZA KULTURU AMBASADE KRALJEVINE ŠPANIJE U SARAJEVU /
CULTURE DEPARTMENT OF THE SPANISH EMBASSY IN SARAJEVO
Čekaluša 14 / tel: 223 331 / e-mail: [email protected]

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak i srijeda / Monday and Wednesday: 09:30-11:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 15:30-16:30h


TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR /
TURKISH CULTURAL-INFORMATION CENTER
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 09:00-18:00h

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00h (engleski titl / English subtitles)

07. 02. “ISTANBUL POD MOJIM KRILIMA” /
“ISTANBUL KANATLARIMIN ALTINDA” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Mustafa Altıoklar

14. 02. “PRAVITI BRODOVE OD KORE LUBENICE” / “KARPUZ KABUĞUNDAN GEMILER YAPMAK” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Ahmet Uluçay

21. 02. “PREVRTANJE U TABUTU”/ “TABUTTA RÖVAŞATA” (Turska / Turkey)
Režija / Directed by: Derviş Zaim

28. 02. “HAREM SUARE”
Režija / Directed by: Ferzan Öztepek


PROGRAM “MARYLIN MONROE” (Norma Jean Mortensen 1926.-1962.)

U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00h (bosanski titl / Bosnian subtitles)

03. 02. “SEDAM GODINA VJERNOSTI”/ “THE SEVEN YEAR ITCH” (USA)
Režija / Directed by: Billy Wilder

10. 02. “AUTOBUSKA STANICA”/ “BUS STOP” (USA)
Režija / Directed by: Joshua Logan

17. 02. “NEKI TO VOLE VRUĆE” / “SOME LIKE IT HOT” (USA)
Režija / Directed by: Billy Wilder

24. 02. “HAJDE DA SE VOLIMO” / “LET’S MAKE LOVE”
Režija / Directed by: George Cukor



MUZEJI / MUSEUMS

HISTORIJSKI MUZEJ BiH / BiH HISTORICAL MUSEUM
Zmaja od Bosne 5, Tel: 210 416, 210 418

Ponedjeljak - petak / Monday - Friday: 09:00 - 16:00 h
Subota i nedjelja / Saturday and Sunday: 09:00 - 13:00 h

Izložba „Bosna i Hercegovina kroz stoljeća“ /
Exhibition „Bosnia and Herzegovina through centuries“

Izložba „Sto godina sindikalnog pokreta Bosne i Hrecegovine“
Exhibition „Hundred years of the BiH Trade Union“


MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

- DESPIĆA KUĆA / DESPIĆ's HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-15:00h

- BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00-15:00h

- MUZEJ JEVREJA BiH / BiH JEWISH MUSEUM
Velika Avlija b.b., Tel: 535 688

Ponedjeljak- petak / Monday-Friday: 10:00-15:00h
Nedjelja / Sunday: 10:00-13:00h


MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

Stalne postavke / Permanent exhibitions
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-14:00h


ZEMALJSKI MUZEJ BOSNE I HERCEGOVINE / BiH LAND MUSEUM
Zmaja od Bosne 3, Tel: 668 027

Stalna postavka zbirki i eksponata /
Permanent collection and expones exhibition

Utorak - petak / Tuesday - Friday: 10:00 - 17:00 h
Nedjelja / Sunday: 10:00-14:00h


BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE - FOUNDATION OF ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment


FESTIVALI / FESTIVALS

SARAJEVSKA ZIMA

07. 02.
09:00 – 10:00h OBILAZAK ZEMALJSKOG MUZEJA
10:00 – 11:15h Promocija monografije Branke Rauning
- “Umjetnost i religija prahistorijskih Japoda” / Promotion of Branka Raunig’s monograph “The Art and Religion of Prehistoric Iapods”
- “Japodi među nama” / “Iapods among us”
- “Živa antika - Antica Viva”
Arheološko odjeljenje Zemaljskog muzeja / Archaeological Department of the National Museum

12:00h Andy Warhol
Zemaljski muzej / National Museum

07. – 13.02. Zoran Lešić
14:00h Izložba fotografija “Sjeverno svjetlo” / Photo exhibition „Northern lights“
Galerija Roman Petrović / Roman Petrović Gallery

Instalacije, fotografije, slike, crteži i skulpture iz kolekcije
Nixosa Alexioua (Grčka) / Installations, photographs, paintings, drawings and sculptures from the collection of Nixos Alexiou (Greece)
07. – 21. 02. Galerija Mak / “Mak” Gallery
07. – 21. 02. Hotel Evropa

07. – 17. 02. New Moment /Irwin (Slovenija / Slovenia)
18:00h “East Art Map”
Instalacije i katalog 250 umjetnika / Video installation and the magazine about 250 artists
Collegium artisticum

07. – 26. 02. Milomir Kovačević Strašni
18:30h “Svjetlosti Pariza i Sarajeva” / “The Lights of Paris and Sarajevo”
Collegium artisticum

MUZIKA
19:30h Kvartet / Quartet “Moyzes” (Slovačka / Slovakia)
Koncert u čast obilježavanja godišnjica Mozarta, Moyzesa i Schostakovitza / Concert in honour of the anniversaries of W.A.Mozart, A. Moyzes & D. Schostakovitz
Narodno pozorište / National Theatre

20:30h Rock koncert / Rock concert
Kursk, Euthanasia, Ultimatum, Predgrupa, Tattoo
Sloga

08. 02.
08. – 14. 02. Nine Dragon Heads
17:00h “Promijeni koncept” / “Change the Concept”
Perfomans, instalacije i video radovi umjetnika iz 9 zemalja
Kurator: Park, Byoung-Uk, Koreja
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

08. – 18. 02. Christodoulos Panayiotou (Kipar / Cyprus)
18:00h “Truly”, videoinstalacija / video installation
Umjetnička galerija BiH, café Karabit / Art Gallery B&H, Karabit Café

08. – 22. 02. Lizzie Calligas (Grčka)
19:00h Videoinstalacije / video installation
Galerija IPC

Koncert / Concert
20:00h Duo Similia (Kanada)
Dom armije

POETSKI TEATAR
22:00h Hommage &agrave; Luko Paljetak
Autorski projekt / Author Project: Gradimira Gojera
Sudjeluju / Participants: Zoran Bečić, Nada Đurevska, Nela Đenisijević
Izbor muzike i izvedba / Selection of music and interpretation: Dževad Šabanagić i Sarajevski gudački kvartet
Narodno pozorište / National Theatre

09. 02.
09. – 14. 02. Videoart iz kolekcije Nixosa Alexioua (Grčka ) / Video art from the collection of Nixos Alexiou (Greece)
16:00h Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre


17:00 – 19:00h Nine Dragon Heads
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

09. – 15. 02. Katje Mater (Holandija / Netherlands)
19:00h Izložba fotografija / Photo exhibition
ALU

10. 02.
Koncert / Concert
20:00h Sapho (Francuska/ France)
BKC


11. 02.
11. – 16. 02. “Pozdravi iz…” / “Greetings from...” (Švicarska/BiH)
19:00h Adla Isanović
Projekt kurator Andrej Đerković
Galerija 10m2 / 10m2 Gallery

12. 02.
12:00h Gradsko kazalište mladih, Split (Hrvatska / Croatia)
Karel Čapek: “Poštarska bajka” / “Postman’s Fairytale”
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

20:00h Gradsko kazalište mladih, Split (Hrvatska / Croatia)
Marko Uvodić Splićanin: “Drugi libar Marka Uvodića Splićanina” / “Second Book of Marko Uvodić Splićanin”
Adaptacija i režija / Adapted and directed: Goran Golovko
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

13. 02.

20:00h “Pogled sa Ajfelovog tornja” / “A View from the Eiffel Tower” (Crna Gora / Montenegro)
Režija / Directed by: Nikola Vukčević
Kino Tesla / Tesla Cinema

14. 02.
16:30h Kratki film / Short film
“Izvan svijeta” / “Outside the World”, Danska (11 min)
Režija / Directed by: Ole Bendtzen
“Hollywood”, Danska (13 min)
Režija / Directed by: Alexander Broendsted & Antonio Tublén
“Havanna”, Danska (25 min)
Režija / Directed by: Antonio Tublén
“Gdje ovce mogu bezbjedno da pasu” / “Where Sheep May Safely Graze”, UK (30 min)
Režija / Directed by: Zlatko Ivanišević
“Gospodin Wurfel” / “Mr. Wurfel”, Švicarska (Animirani film, 7 min)
Režija / Directed by: Rafael Sommerhalder
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

20:00h Kazalište “Marin Držić”, Dubrovnik (Hrvatska / Croatia)
Luko Paljetak i Đelo Jusić:
“Dan od Amora” / “A Day for Love”
Režija / Directed by: Vlado Štefančić
Narodno pozorište / National Theatre

18:00h Stefan Moses “Deutsche Vita”, (Njemačka / Germany)
Izložba fotografija / Photo exhibition
Goethe institute / Goethe institute

15. 02.
15. – 23. 02. Egipatski umjetnici / Egyptian artists
19:00h Moataz el Safty “Pod odvojenim pokrivačem” video performans
“Sposobnost promjene” videoinstalacija
Mohamed Ibrahim Abdelaziz Ahmed Omar Ghayat,
“Tijelo” - performans
Farouk Wahba, “Kompozicija”
Reem Hassan, “Buduća vizija”
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

20:00h Koncert profesora Muzičke akademije iz Istočnog Sarajeva / Concert of professors of Academy of Music from Eastern Sarajevo
Sanja Ostić,sopran
Nevenka Ćeklić, klavir
Danijela Gazdić, harmonika
Sanja Stijačić, flauta
Katarina Stojčević, klavir
Dom armije / Army Hall

16. 02.
16. – 25. 02. Izložba Hamzalije Muhića / Exhibition of
Hamzalija Muhić (BiH)
19:00h Galerija Roman Petrović / Roman Petrović Gallery

17. 02.
17. – 23. 02. “Preporod grada sa svoje periferije” / “The Rebirth of the City from its
Periphery”
19:00h Bakir Mustajbegović , Charlotte Wiberg
Projekt kurator Andrej Đerković
Galerija 10m2 / 10m2 Gallery

20:00h Muzički teatar Majestic (Rumunija / Romania)
“Broadway via Ploieşti”
Režija / Directed by: Marcela Ţimiraş
BKC

18. 02.
12:00h Buchty a loutky / “Cakes and Puppets” (Češka / Czech Repub.)
Marek Bečka i Buchty a loutky:
“Žabac Valentin” / “Frog Valentine”
Režija / Directed by: Marek Bečka
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

18. – 28. 02. Izložba slovenskih dizajnera / Exhibition of Slovenian designers
18.00h “Soto - Kaj ostrega?”
ALU
.
20:00h Buchty a loutky / “Cakes and Puppets” (Češka / Czech Repub.)
Radek Beran i Buchty a loutky:
“Rocky IX”
Režija / Directed by: Radek Beran
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

19. 02.
20:00h Koncert, Bartlomieja Komineka, klavir / Concert of
Bartlomiej Kominek, piano (Poljska / Poland)
Bošnjački institute / Bosniak Institute

20. 02.
18:00h Filmovi Carlosa Saure / Films by Carlos Saura (Španija / Spain)
“Rođaka Angélica” / “Cousin Angélica”
Kino Tesla / Tesla Cinema

21. 02.
18:00h Filmovi Carlosa Saure / Films by Carlos Saura (Španija / Spain)
“Elisa, moj život” / “Elisa, My Life”
Kino Tesla / Tesla Cinema

21:00h Vlatko Stefanovski Trio (Makedonija / Macedonia)
BKC

21. – 26. 02. Izložba Morteza Afsharija / Morteza Afsharija exhibition (Iran)
19:00h Historijski muzej / Historical Museum

22. 02.
18:00h Filmovi Carlosa Saure / Films by Carlos Saura (Španija / Spain)
“Mama puni 100 godina” / “Mother is a Hundred Years Old Today”
Kino Tesla / Tesla Cinema

22. – 03. 03. Cultural City Network Graz, (Austrija / Austria)
19:00h Izložba fotografija “Counter Point” / Photo Exhibition “Counter Point”
Galerija Novi hram / New Temple Gallery

20:00h Kazalište “Komedija”, Zagreb (Hrvatska / Croatia)
S. Kolar: “Svoga tela gospodar”/ “The Master of my own Body”
Režija / Directed by: Želimir Mesarić
Narodno pozorište / National Theatre

23. 02.
18:00h Filmovi Carlosa Saure / Films by Carlos Saura (Španija / Spain)
“Aj, Karmela” / “Ai, Carmella”
Kino Tesla / Tesla Cinema

23. – 02. 03. Alain Husson-Dumoutier (Francuska)
19:00h “Svjetlost i mir” – Izložba / “The Light and Peace”, Exhibition
Galerija Mak / “Mak” Galery

20:00h Interreligijski zbor/hor / Interreligious choir
“Pontanima”
Dirigent: Josip Katavić
Dom armije / Army Hall

21:00h National Art Dance Company (Bugarska)
Neshka Robeva i Elena Ivanova:
“Jeste li spremni?!” / “Are you Ready?!”
Režija / Directed by: Neshka Robeva
BKC

24. 02.
18:00h Filmovi Carlosa Saure / Films by Carlos Saura (Španija / Spain)
“Taxi”
Kino Tesla / Tesla Cinema

24. – 05. 03. Dalida Karić-Hadžiahmetović i Ivan Hrkaš (BiH)
19:00h “Ligt On” – Instalacija / Installation
Galerija Preporod / Preporod Gallery

24. – 03. 03. “Kada te pogledam, ti pogledaš mene” / “When I Look at You, You Look at Me”
19:00h Laurence Bonvin, Fotografija / Photography
Projekt kurator: Andrej Đerković
Galerija 10m2 / 10m2 Gallery

18:00h Turski plesni ansambl Anadolu & Atesi / Turkish Dance Company Anadolu & Atesi
“Anadolska vatra” / “Anatolia Fire”
Zetra

25. 02.
18:00h Filmovi Carlosa Saure / Films by Carlos Saura (Španija / Spain)
“Goja u Bordou” / “Goya in Bordeaux”
Kino Tesla / Tesla Cinema

26. 02.
18:00h Filmsko veče / Film Night
“Sanmarino Sarajevo Projekt – beskrajna razmjena”
“Dobro došli u prastaru zemlju slobode” / “San MarinoSarajevo Project – an endless exchange”, “Welcome to the ancient land of freedom” Šejla Kamerić;
“U potrazi za zemljom slobode” / “Searching for the Land of Freedom”
Dokumentarac Nihada i Seada Kreševljakovića / documentary by Nihad and Sead Kreševljaković
“Koridor Neum” / “Neum Corridor”
Autori: Michele Chiaruzzi i Pier Paolo Coro
Kinoteka

20:00h Koncert / Concert: Trija Mediterrain (Španija / Njemačka / Portugal),
Dom armije / Army Hall

27. 02.
16:00h Vuk Krnjević
Zapretani hram, izabrane pjesme / The Banked-up Temple, Selection of poems
Učesnik: Tvrtko Kulenović
Kinoteka

27. – 03. 03. Florijan Mićković,
19:00h Izložba slika i skulptura i promocija monografije povodom 40-godišnjice
umjetničkog stvaralaštva / Exhibition of paintings and sculptures and
promotion of the monograph on the occasion of 40th anniversary of artistic creation
Galerija Roman Petrović / Roman Petrović Gallery

20:00h Crnogorsko narodno pozorište
Mirko Kovač: “Lažni car” / “Fake Emperor”
Režija / Directed by: Branislav Mićunović
Narodno pozorište / National Theatre

28. 02.
28. – 10. 03. Maria Pavlovska (Makedonija / Macedonia)
18:00h “Svjetlost - treperenje” / „Light: Flickering “
Galerija IPC

20:00h Gudački kvartet Bartok / Bartok String Quartet (Mađarska / Hungary)
Dom armije / Army Hall
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 03/03/2006 11:46

POZORIŠTA / THEATRES


NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

01. / 07. Nenad Pervan
13. / 27. 03 JEDAN ČOVJEK I JEDNA ŽENA
19:30h Režija / Directed by: Nenad Pervan

02. 03. Miroslav Krleža
19:30h KRALJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Igraju / Cast: I. Bajrović, E.Sijamija, M. Musliović, M. Kurić,
H. Borić. E. Muftić, S. Pepeljak

09. 03. Abdulah Sidran
19:30h U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE /
IN ZVORNIK I HAVE LEFT MY HEART
Režija / Directed by: Elmir Jukić

15. / 16. 03. Gioacchino Rossini
19:30h SEVILJSKI BRIJAČ
Opera u tri čina
Dirigent / Conductor: Josip Šego
Režija / Directed by: Ozren Prohić

17. 03. Frédéric Chopin
19:30h LES SYLPHIDES
Balet u jednom činu
Ludvig Minkus
PAQUITA
Dio iz baleta
Koreografija: Ljubov Kunakova
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović

20. / 28. 03 Enver Čolaković
19:30h LEGENDA O ALI-PAŠI / LEGEND OF ALI PASHA
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

22. 03. Johann Strauss
19:30h ŠIŠMIŠ / THE BAT
Režija / Directed by: Vlado Štefančić
Dirigent / Conductor: Darjana Blaće

23. 03. Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

24. / 25. 03 Adolf Adam
19:30h ŽIZELA / GISELLE
Dirigent / Conductor: Robert Homen
Gosti / Guest form: St. Petersburga i Staatsoper iz Beča
Orkestar Sarajevske Filharmonije
Koreograf: Edina Papo

29. 03. SARAJEVSKA FILHARMONIJA
20:00h GALA KONCERT / GALA CONCERT
Dirigent / Conductor: Charles Ansbacher – USA

31. 03. Jovan Steria Popović
19 :30h RODOLJUPCI
Režija / Directed by: Gradimir Gojer
Premijera / Premiere



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 216 873

04. / 06. / Žan Anuj
24. / 25. / 27. 02. ŽENSKI TURBOFOLK BEND / WOMEN FOLK BAND
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

Dimitrije Vojnov
VELIKA BIJELA ZAVJERA
Režija / Directed by: Aleksandar Jevđević
10. 03. Premijera / Premiere
11. / 16. / 17. 03. Reprize / Repeat performance

18. 03. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak

28. 03. Miro Gavran
20:00h KAKO UBITI PREDSJEDNIKA /
HOW TO KILL A PRESIDENT
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

30. / 31. 03. Ingmar Vilkvist
20:00h HELVEROVA NOĆ / HELVER'S NIGHT
Režija / Directed by: Dino Mustafić



POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

05. 03. Stevan Pešić
11:00h BOR VISOK DO NEBA
Režija / Directed by: Drago Buka

Darko Lukić
09. / 23. 03. BAŠESKIJA, SAN O SARAJEVU / BAŠESKIJA, A DREAM OF
20:00h SARAJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

10. / 13. / Nick Wood
24. 03. TRG RATNIKA / WARRIOR SQUARE
20:00h Režija / Directed by: Dino Mustafić

19. 03. Nenad Veličković
11:00h BUMBAR CAR I CAR VODONOŠAR
Režija / Directed by: Kaća Dorić

26. 03. Josip Vandot - Vojmil Rabadan
11:00h KEKEC
Režija / Directed by: S. Hadžimehanović



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070



KONCERTI / CONCERTS


JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

27.03. VEČE FRANCUSKE MUZIKE
19:30h Adi Šehu, flauta / flute
Sakib Lačević, flauta / flute
Ehlimana Tikveša, klavir / piano
Bošnjački institut



SARAJEVSKA FILHARMONIJA / SARAJEVO PHILHARMONIC ORCHESTRA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

08. 03. Svečani koncert povodom „Dana žena „
20:00h Solista / Solo performer: Kremena Acheva – flauta (Bugarska)
Baletni solisti / Ballet solo performer: Stetsenko Ellina, Belma Čečo, Mia Prašo, Sea Rom Chung, Marija Ščerbanenko
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović
Narodno pozorište

29. 03. Koncert
20:00h Dirigent / Conductor: Charles Ansbacher (USA)



SA CLUB
Kranjčevićeva bb, tel.: 211 911; 061 / 138 183

03. 03. – 21:00h BLAVORS
04. 03. – 21:00h „Feels like...“ DJ'S VANJA, S-CREAM & AJNSPRIC
08. 03. – 21:00h „Damama s ljubavlju“ DUO HARIS & ALEN
10. 03. – 21:00h DAVOR EBNER I GRUNTIBUGLI + ELVIS J. KURTOVIĆ
11. 03. – 21:00h GORAN KARAN & BEND
17. 03. – 21:00h OBOJENI PROGRAM
18. 03. – 21:00h ORGANIZACIJA DJ'S
24. 03. – 21:00h DARKWOOD DUB
25. 03. – 21:00h DJ JEAN MARIE K
31. 03. – 21:00h SARAJEVO DRUM ORCHESTRA + DJ. DARIO



GALERIJE / GALLERIES


UMJETNIČKA GALERIJA / BiH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 551

Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00 - 18:00h

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH” /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 12:00-20:00 h


GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h


GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
“Holiday Inn” hotel, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-21:00h
Subota / Saturday: 09:00-17:00 h


ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu - zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio - collection of Safet Zec is possible with prior
notice - phone no: 061 338 186 or 440 041



GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-18:00h
Subota / Saturday: 09:00-15:00h



KINA / MOVIE THEATERS


APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201
Od / From: 18.00 & 20.00h

02. 03. - GRBAVICA
Režija / Directed by: Jasmila Žbanić
Uloge / Cast: Mirjana Karanović, Luna Mijović, Leon Lučev, Kenan Čatić, Oriana Kunčić,



BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, 441 798, 444 466

02. 03. - GRBAVICA
Režija / Directed by: Jasmila Žbanić
Uloge / Cast: Mirjana Karanović, Luna Mijović, LeonLučev, Kenan Čatić, Oriana Kunčić
Od / From: 19.00 & 21.00h
Subota i nedjelja / Weekends: 17.00h



IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

02. – 15. 03. MARINAC / JARHEAD
Režija / Directed by: Sam Mendez

16. 03. PRELAZEĆI MOST: ZVUK ISTAMBULA / CROSSING THE BRIDGE: THE SOUND OF ISTAMBUL
Režija / Directed by: Fatih Akin





KINO DVORANA OPĆINE NOVI GRAD
Bulevar Meše Selimović 97, Tel. 291 100

Porodično kino: Subota / Nedjelja / Family cinema: weekends

04 / 05. 03. – 11:00h CAREVA NOVA ĆUD / THE EMPEROR’S NEW GROOVE

11. / 12. 03. – 11:00h ATLANTIS / ATLANTIS: THE LOST EMPIRE

18. / 19. 03. – 11:00h ČUDOVIŠTA IZ ORMARA / MONSTER’S, Inc.

25. / 26. 03. – 11:00h LILO & STITCH



OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

REVIJA FILMOVA OSCAR 2006
Od / From: 19:00 & 21:15h

ŽUTA MINUTA / CHICKEN LITTLE
Režija / Directed by: Mark Dindal
Svaki dan / Every day: 17:00h
Subota i nedjelja / Weekends: 12:00 & 14:00h

01. 03. SMRTOLOPT / MURDERBALL
Režija / Directed by: Henry Alex Rubin i Dana Adam Shapiro

02. 03. POKRETNI DVORAC / HOWL'S MOOVING CASTLE
Režija / Directed by: Hayao Miyazaki

03. 03. BRIŽNI VRTLAR / CONSTANT GARDENER
Režija / Directed by: Fernando Meirelles

04. 03. LAKU NOĆ I SRETNO / GOOD NIGHT AND GOOD LUCK
Režija / Directed by: George Clooney

05. 03. MINHEN / MUNICH
Režija / Directed by: Steven Spielberg

09. 03. GORDOST I PREDRASUDE / PRIDE AND PREJUDICE
Režija / Directed by: Joe Wright
Od / From: 19.00h

06. 03. MINHEN / MUNICH
Režija / Directed by: Steven Spielberg
Od / From: 18.00 & 21.00h




TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617
Od / From: 18:00 / 20:00h

IVKOVA SLAVA / IVKO’S FEAST
Režija / Directed by: Zdravko Šotra



UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
Od / From: 18:00 / 20:30h

DVOLIČNOST / TROUBLE
Režija / Directed by: Harry Cleven
Od / From: 20:30h

FRKA SA DICK & JANE / FUN WITH DICK & JANE
Režija / Directed by: Dean Parisot
Od / From: 18:00h

09. 03. SJEĆANJA JEDNE GEJŠE / MEMOIRS OF A GEISHA
Režija / Directed by: Rob Marshall



CENTRI ZA KULTURU / CULTURE CENTRES

Café Karabit
Umjetnička Galerija BiH, Zelenih beretki 8

03. 03. Prof. Ulrich Horstmann
19:00h Autorenlesung: „Rückfall. Neue Texte“



KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES

BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Biblioteka i Informacioni centar / Library and Information center:
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 08:30-19:00h
Subota / Saturday: 08:00-17:00h


GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme / Working hours:26.10.2005
Ponedjeljak-četvrtak / Monday-Thursday: 09:00-17:00h
Petak / Friday: 09:00-14:00h

Biblioteka i Informativni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 14:00-18:00h



CENTAR &laquo;ANDRE MALRAUX&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 8 / tel-fax: 206 889, 668 605
E-mail: [email protected] / web: http://www.malraux.ba

Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-18:00h
Subota / Saturday: 10:30-14:00h

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak, srijeda, petak / Monday, Wednesday, Friday: 10:00-18:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 14:00-18:00h



KULTURNI CENTAR ISLAMSKE REPUBLIKE IRAN /
ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN CULTURE CENTER
Ferhadija 2, tel. 711 055

Biblioteka / Library:
Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-16:00h



URED ZA KULTURU AMBASADE KRALJEVINE ŠPANIJE U SARAJEVU /
CULTURE DEPARTMENT OF THE SPANISH EMBASSY IN SARAJEVO
Čekaluša 14 / tel: 223 331 / e-mail: [email protected]

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak i srijeda / Monday and Wednesday: 09:30-11:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 15:30-16:30h



TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR /
TURKISH CULTURAL-INFORMATION CENTER
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 09:00-18:00h

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00h (engleski titl / English subtitles)



MUZEJI / MUSEUMS


HISTORIJSKI MUZEJ BiH / BiH HISTORICAL MUSEUM
Zmaja od Bosne 5, Tel: 210 416, 210 418

Ponedjeljak - petak / Monday - Friday: 09:00 - 16:00 h
Subota i nedjelja / Saturday and Sunday: 09:00 - 13:00 h

Izložba „Bosna i Hercegovina kroz stoljeća“ /
Exhibition „Bosnia and Herzegovina through centuries“

Izložba „Sto godina sindikalnog pokreta Bosne i Hrecegovine“
Exhibition „Hundred years of the BiH Trade Union“



MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

- DESPIĆA KUĆA / DESPIĆ's HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-15:00h

- BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00-15:00h

- MUZEJ JEVREJA BiH / BiH JEWISH MUSEUM
Velika Avlija b.b., Tel: 535 688

Ponedjeljak- petak / Monday-Friday: 10:00-15:00h
Nedjelja / Sunday: 10:00-13:00h



MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel.: 471 828

Stalne postavke / Permanent exhibitions
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-14:00h



ZEMALJSKI MUZEJ BOSNE I HERCEGOVINE / BiH LAND MUSEUM
Zmaja od Bosne 3, Tel: 668 027

Stalna postavka zbirki i eksponata /
Permanent collection and expones exhibition

Utorak - petak / Tuesday - Friday: 10:00 - 17:00 h
Nedjelja / Sunday: 10:00-14:00h



BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE - FOUNDATION OF ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



FESTIVALI / FESTIVALS


SARAJEVSKA ZIMA

01. 03.
01. – 17. Izložba “Sharaku u interpretaciji japanskih savremenih umjetnika” / Exhibition „Sharaku as interpreted by contemporary Japanese artists“
ALU / Academy of Fine Arts Sarajevo

Narodno pozorište RS
20:00h Federico Garcia Lorca
“Dom Bernarde Albe” / “The House of Bernarda Alba”
Režija / Directed by: Đurđa Tešić
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

19:00h Vesko Kadić, Izložba karikatura
“Svjetlost i tama svakodnevnice” / “Lightness and darkness of the everyday life”
Galerija “Gabrijel”, 19:00

02. 03.
02. – 21. Izložba “Biljezi” / Exhibition “Marks”
19:00h Collegium artisticum

02. – 21. Izložba “Novi talas” / Exhibition “New wave”
19:00h Collegium artisticum

02. – 21. Milutin Darić Daka
19:00h “Biciklom” Grafike i videofilm / “By Bicycle”
Graphics and video film
Collegium artisticum

20:00h Koncert Artis Voice kvarteta (Rumunija) / Concert of Artis Voice Quartet (Romania)
Dom armije / Army Hall

17:00h Chryssidou Ellie (Grčka)
“Gigijev prsten” / “Gygi’s Ring”
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

03. 03.
18:00h Poesia Montenegrina (SCG)
Muzičko-poetsko veče / Music-poetic evening
Collegium artistcum

20:00h Baletni trio (BiH)
Edina Papo: “Šir” (Pjesma) / Edina Papo “Shir“(Song)
Kamerni teatar 55 / Chamber theatre 55

04. 03.
19:00h Teatar Karavan Dromedar Brčko (Njemačka-BiH) / Theatre Caravan Dromedar
Brčko (Germany and B&H)
“Antigona na Savi” / “Antigona upon Sava River”
CDA/

20:00h Kepa Junkera (Španija / Spain)
Koncert trikitixa / Trikitixa concert
Dom armije / Army Hall

05. 03.
18:00h Koncert / Concert
Elena Nasteska, Elena Atanasovska
Bošnjački institute / Bosniak Institute

20:00h Gradsko kazalište Ljubljana (Slovenija)
Kvartet
Režija / Directed by: S. Horvat
CDA

05. – 11. 03. Izložba 14 mladih grčkih umjetnika /
18:00h Galerija Novi hram

06. 03.
12:00h Jaša Mrevlje (Slovenija)
“Napravimo kraj svim katastrofama” / “Let’s put an end to all the disasters”
Kinoteka

20:00h Kraljevsko pozorište Zetski dom, Cetinje (SCG)
A.P.Čehov
“Višnjik” / “Cherry Orchard”
Režija / Directed by: Ivica Kunčevič
Narodno pozorište / National Theatre

07. 03.
07. – 14. Izložba članova Hrvatskog društva likovnih umjetnika, Rijeka (Hrvatska) /
Exhibition of the members of Croatian Society of Fine Arts, Rijeka
Galerija Roman Petrović / Roman Petrović Gallery

07. – 13. “Hipolitova smrt” / “Hypolite’s Death”
19:00h Stephane Forni, (Francuska / France)
Galerija 10m2 / 10m2 Gallery

20:00h Balet Državnog teatra Košice / State Theatre Ballet Košice (Slovačka)
“Vrijeme ljubavi”
Kamerni teatar 55 / Chamber Theatre 55

08. 03.
10:00 – 18:00h Ozgur Ozlem Sulak (Turska / Turkey)
“Grenny” Video
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

08. – 18. Vinko Penezić i Krešimir Rogina, (Hrvatska)
19:00h Izložba “Arhitektura u digitalno doba” / “Architecture in Digital Age” (Croatia)
Exhibition
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

20:00h Plesna grupa Bharatanatyam (Indija) / Bharatanatyam Dance Group (India)
Dom policije / Police Hall

09. 03.
17:00h Dokumentarni film
“Boja maslina” / “The Colour of Olives” (Mexico)
Režija / Directed by: Carolina Rivas
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

20:00h Koncert / Concert
Manfred Payrhuber, Yoshio Owaki
Bošnjački institute / Bosniak Institute

21:00h Plesna grupa Laura Tanner / Dance Company Laura Tanner
(Švicarska / Switzerland)
CDA

10. 03.
10:00h Kompilacija kratkih filmova / Compilation of short films
“Solidarnost, Solidarnost” / “Solidarity, Solidarity” (Poljska / Poland)
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

10. – 21. “Biti poeta je vidjeti - Ibsen u našem vremenu” / “To be a poet is to see - Ibsen in our time”
19:30 Izložba postera / Exhibition of posters (Norveška / Norwey)
Galerija “Gabrijel” / “Gabriel” Gallery

20:00h Vokalni kvartet Affeto / Affeto Voice Quartet (Češka / Czech Republic)
Katedrala / The Cathedral

20:00h BNP Zenica i Omladinski hor Zenica
Carl Orff “Carmina Burana”
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović
Dirigent / Conductor: Milenko Karović
Narodno pozorište / National Theatre

11. 03.
11. – 21. Javier Rodriguez (Španija / Spain)
“Karavan” / “Caravan”
Izložba fotografija / Exhibition of photographs
Galerija IPC

20:00h Slovensko mladinsko gledališče
Dragica Potočnjak
Tomaž Štrucl: “Che Guevara”
Režija / Directed by: Tomaž Štrucl
Narodno pozorište / National Theatre

12. 03.
20:00h Muzika i pjesme klasičnog španskog repertoara / Music and songs from classical Spanish repertory
Dom policije / Police Hall

20:00h Teatr im Aleksandra Fredry w Gnieznie (Poljska)
Witold Gombrowicz:
“Trans-atlantik”
Adaptacija / Adaptation: Lech Raczak i Maciej Rembarz
Režija / Directed by: Lech Raczak
Narodno pozorište

13. 03.
20:00h Nacionalni plesni tetar sjeverne Grčke Igor’s Room
Koreograf / Choreograph: Konstantinos Rigos
CDA

14. 03.
20:00h Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieznie (Poljska)
Tomasz Szymanski:
“Rapsodija o sv. Wojciechu (Adalbertu)”
Režija / Directed by: Tomasz Szymanski
Katedrala / The Cathedral

20:00h Muzičari bez granica / Musicians Without Borders
“Šest kontinenata u Sarajevu” / “Six Continents in Sarajevo”
Bošnjački institute / Bosniak Institute

15. 03.
20:00h Koncert / Concert
Smiljka Isaković (SiCG)
Dom armije / Army Hall

21:00h Miroslav Krleža
„Na rubu pameti” / „On the Edge of Reason“
Dramaturška obrada, režija i izvedba: Dragan Despot
Kamerni tetar 55 / Chamber Theater 55

16. 03.
16. – 21. Prezentacija i izložba izdanja Leksikografskog zavoda
18:00h “Miroslav Krleža” / Presentation and exhibition of the Lexicographical Institute editions “Miroslav Krleža”
Dom armije / Army Hall

16. – 21. Videoart prezentacija / Video art presentation
Učestvuje 60-70 umjetnika / 60-70 artists participating
Galerija 10m2 / 10m Gallery

20:00h Pozorište na Terazijama / Terazije Theatre
A CHORUS LINE
Režija : Directed by: M. Vukobratović
Narodno Pozorište / National Theatre

17. 03.
11:00 – 13:30h Leksikografski zavod “Miroslav Krleža”
“BiH i Hrvatska u novim enciklopedijama” / “B&H and Croatia in New Encyclopaedias”
Dom armije / Army Hall

19:00h Izložba / Exhibition: Ahmet Karić
“Sarajevo zimi” / “Sarajevo in winter”
Galerija Roman Petrović / Roman Petrović Gallery

20:00h Orkestar nacionalnih instrumenata, Kazahstan / National Instruments Orchestra, Kazahstan
BKC

18. 03.
12:00h Prezentacija projekta Leonardo da Vinči / Presentation of the Leonardo da Vinci Project
ALU / Academy of Fine Arts

19:00h Izložba / Exhibition: Damir Nikšić (BiH-USA)
Galerija Novi hram / New Temple Gallery

20:00h Plesna grupa – “Compas” (Izrael) / Flamenco Dance Company “Compass” (Israel)
“Espejo”
Koreograf / Choreograph: Michael Natan
Narodno pozorište / National Theatre

19. 03.
10:00 – 14:00h Plesna radionica “Svjetlost tijela” / Dance workshop “The Light of the Body
Koreograf / Choreograph: Jasmina Prolić
CDA

18:00h “Harfa”
Promocija izabranih pjesama objavljenih u ediciji IPC-a / Promotion of selected poems published in the IPC edition
Društvo pisaca / Writers’ Association

20:00h Slavne rapsodije Dalibaltayan / Famous rhapsodies Dalibaltayan
Dom armije / Army Hall

20:00h Slovensko narodno gledališče, Maribor (Slovenija)
“Radio & Julija”, Balet
Režija i koreograf / Directed by and Choreograph: Edward Clug
Narodno pozorište / National Theatre

20. 03.
19:00h Pjesničko stvaralaštvo jugoistočne Evrope / Poetic creativity in Southeastern Europe
Domaćini / Hosts: Hadžem Hajdarević i Mirsad Bećirbašić
Društvo pisaca / Writer’s Association

20:30h CRR turski muzički ansambl / Concert of CRR Turkish music ensemble
Dirigent / Conductor: Mustafa Dogan Dikmen
Dom armije / Army Hall

21. 03.
10:00h Međunarodni konkurs likovnih radova za djecu i mlade na temu
“Svjetlost” u saradnji s Centrom za mlade Federalnog ministarstva kulture i sporta / International Competition of Art Works for Children and Youth on the theme of “Light” In cooperation with the Centre for Youth of the Federal Ministry
Dom policije / Police Hall

12:00h Okrugli sto posvećen Sigmundu Freudu / Round table dedicated to Sigmund Freud
Galerija Mak

17:00h Art simpozij Jahorina
Kolekcija akvarela “Svjetlost” / Collection of aquarelles “Light”
Galerija IPC / IPC Gallery

18:00h Izložba “Bjelina u slikarstvu BiH” / Exhibition “White Spaces in B&H painting”
Turski kulturni centar / Turkish Cultural Centre

19:00h “Svjetlost tijela” / “The Light of the Body”
Performans učesnika radionice “Tishma Tanz”
Koreograf / Choreograph: Jasmina Prolić
CDA

20:00h Hrvatsko narodno kazalište, Split (Hrvatska)
Ariel Dorfman i Tony Kushner
“Udovice” / “Widows”
Režija / Directed by: Dino Mustafić
Narodno pozorište
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Panta Rei dana 03/03/2006 14:35

Za sve informacije o sarajevskim pozorištima kao i kinima, galerijama i sl) posjetiti portal:
http://www.infobar.ba
A u Zenici:
http://www.bnp.com.ba
Panta Rei
 
Postovi: 422
Pridružen/a: 03/05/2005 13:07
Lokacija: Sarajevo

PostPostao/la Lace dana 04/04/2006 15:56

POZORIŠTA / THEATRES


NARODNO POZORIŠTE / THE NATIONAL THEATER
Obala Kulina Bana 9, Tel: 221 682

04. 04. Asim Horozić
19:30h HASANAGINICA
Dirigent / Conductor: Miroslav Homen
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

05. / 18. 04. Enver Čolaković
19:30h LEGENDA O ALI-PAŠI / LEGEND OF ALI PASHA
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

08. 04. Izložba slika Edina Numankadića „Zapisi“
19 :00h Foaje Narodnog pozorišta

08. 04. Premijera / Premiere
12. 04. Jovan Steria Popović
19 :30h RODOLJUPCI
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

11. 04. Frédéric Chopin
19:30h LES SYLPHIDES
Balet u jednom činu
Ludvig Minkus
PAQUITA
Dio iz baleta
Koreografija: Ljubov Kunakova
Dirigent / Conductor: Emir Nuhanović

14. 04. Gioacchino Rossini
19:30h SEVILJSKI BRIJAĆ
Dirigent / Conductor: Josip Šego
Režija / Directed by: Ozren Prohić

15. 04. Meša Selimović
19:30h TVRĐAVA / THE FORTRESS
Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

17. 04. Miroslav Krleža
19:30h KRALJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

19. 04. Đelo Jusić - Gradimir Gojer
19:30h KATARINA, BOSANSKA KRALJICA /
CATHERINE, THE BOSNIAN QUEEN
Balet / Ballet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

24. 04. Abdulah Sidran
19:30h U ZVORNIKU JA SAM OSTAVIO SVOJE SRCE /
IN ZVORNIK I HAVE LEFT MY HEART
Režija / Directed by: Elmir Jukić

25. 04. Nenad Pervan
19:30h JEDAN ČOVJEK I JEDNA ŽENA
Režija / Directed by: Nenad Pervan

26. 04. Ranko Rihtman
19:30h SIMHA
Balet / Ballet
Koreograf / Choreographer: Edina Papo

29. 04. Jakov Gotovac
19:30h ERO S ONOG SVIJETA / ERO, THE JOKER
Dirigent / Conductor: Robert Homen
Režija / Directed by: Krunoslav Cigoj



KAMERNI TEATAR '55 / CHAMBER THEATER '55
M. Tita 56/II. Tel: 216 873

03. / 10. Žan Anuj
25. / 29. 04. ŽENSKI TURBOFOLK BEND / WOMEN FOLK BAND
20:00h Režija / Directed by: Sulejman Kupusović

04. 04. Dimitrije Vojnov
20:00h VELIKA BIJELA ZAVJERA / GREAT WHITE CONSPIRACY
Režija / Directed by: Aleksandar Jevđević

05. 04. Aldo Nikolaj
20:00h UMRI MUŠKI / DIE HARD
Režija / Directed by: Admir Glamočak

06. / 07. 04. Hristo Bojčev
20:00h PUKOVNIK PTICA / COLONEL-BIRD
Režija / Directed by: Dino Mustafić

14. / 17. 04. Janusz Glowacki
20:00h ČETVRTA SESTRA / THE FOURTH SISTER
Režija / Directed by: Dino Mustafić

18. / 19. / 22. 04. Miro Gavran
20:00h KAKO UBITI PREDSJEDNIKA /
HOW TO KILL A PRESIDENT
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

27. / 28. 04. BRILJANTIN / GRAESE
Muzikl
Režija / Directed by: Branko Vekić
Premijera / Premiere



POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO / SARAJEVO YOUTH THEATER
Kulovića br. 8, Tel/Fax: 442 572 i 205 799

02. 04. Goran Simić
11:00h BAJKA O SARAJEVU /
FAIRY-TALE OF SARAJEVO
Režija / Directed by: Marko Kovačević

04. / 13. / 24. 04. Darko Lukić
20:00h BAŠESKIJA, SAN O SARAJEVU / BAŠESKIJA, A DREAM OF
SARAJEVO
Režija / Directed by: Gradimir Gojer

09. 04. Hana Januševska
11:00h TIGRIČEK
Režija / Directed by: Jurislav Korenić

14. / 25. 04. Nick Wood
20:00h TRG RATNIKA / WARRIOR SQUARE
Režija / Directed by: Dino Mustafić

16. 04. Stevan Pešić
11:00h BOR VISOK DO NEBA
Režija / Directed by: Drago Buka

20. 04. Premijera / Premiere
21. / 27. / 28. 04. Amir Bukvić
20:00h DJECA SA CNN-a / CHILDREN AT CNN
Režija / Directed by: Aida Bukvić


23. / 26. 04. Nenad Veličković
11:00h BUMBAR CAR I CAR VODONOŠAR
Režija / Directed by: Kaća Dorić



SARTR – SARAJEVSKI RATNI TEATAR / SARAJEVO WAR THEATER
Direkcija: Dalmatinska 2/III, Tel.: 664 070

Scena CDA

10. 04. Premijera / Premiere
11. / 15. 04. Ljubica Ostojić
20:00h NEVJESTA OD KIŠE / BRIDE OF RAIN
Režija / Directed by: Dubravka Zrnčić - Kulenović

21. 04. Jose Sanchis Sinisterra
20:00h AY, CARMELA
Režija / Directed by: Robert Raponja



KONCERTI / CONCERTS


JU&raquo;SARAJEVO ART&raquo; / SARAJEVO ARTS AGENCY
Dalmatinska 2/I, Tel: 207 929 / Fax: 207 972
http://www.sarajevoarts.ba

05.04. GORAN FILIPEC, klavir / piano (Hrvatska / Croatia)
19:30h Dom Armije



SARAJEVSKA FILHARMONIJA / SARAJEVO PHILHARMONIC ORCHESTRA
Obala Kulina Bana 9, Tel: 666 519, 666 520 / Fax: 666 521

13. 04. 80 GODINA ŽIVOTA I 55 GODINA RADA
20:00h MAESTRA TEODORA ROMANIĆA / 80TH BIRTHDAY AND 55TH ANNIVERSARY OF PROFESSIONAL CAREER OF MAESTRO TEODOR ROMANIĆ
Sarajevska filharmonija
Solisti / Solo performers:
Aleksandra Romanić, klavir / piano
Tatjana Romanić, viola
Dirigent / Conductor: Teodor Romanić
Program: J.S.Bach-Busoni-Romanić: Chaconne d-mol
T.Romanić: Sonata za violu i klavir u 4 stava
P.I.Čajkoviski: Simfonija br. 4 u f-molu
Narodno pozorište

27. 04. KONCERT SARAJEVSKE FILHARMONIJE
20:00h Solista / Solo performer: Lovro Pogorelić, klavir / piano
Dirigent / Conductor: Julio Marić
Program W.A.Mozart: Divertimento KV 136, D-dur
W.A.Mozart: Simfonija br. 40, KV 550, g-mol
J.Brahms: Koncert za klavir i orkestar br. 2, KV 550 B-dur
Narodno pozorište

Koncerti se organizuju u saradnji sa JU &laquo;Sarajevo art&raquo; / Concerts are organized in cooperation with JU &laquo;Sarajevo art&raquo;



GALERIJE / GALLERIES

UMJETNIČKA GALERIJA / BiH ART GALLERY
Zelenih beretki 8, Tel.: 266 550

Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 12:00 - 18:00h

Stalna postavka: “Jedan vijek moderne umjetnosti u BiH” /
Permanent exhibition: “A Century of Modern Art in B&H”
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 12:00-20:00 h

04. – 08. 04 Arhitektura kao transformacija / Architecture as transformation
Lebeus Woods - izložba i radionica / exhibition and workshop
Organizatori / Organization: Internacionalni teatarski festival MESS i CMC Sarajevo „Sjećaš li se Sarajeva“

18. – 22. 04. Landmine Survivors Network

23. – 08. 05. Made in B&H
Izložba radova učesnika u IMG Projektu Mikrokreditiranja



GALERIJA MAK
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel: 471 828
Svaki dan od 10:00 – 19:00h / Every day from 10:00 – 19:00h

FRANJEVAČKI SAMOSTAN SVETOG ANTE /
ST. ANTHONY FRANCISCAN MONASTERY
Franjevačka 6

10. 04. USKRSNA IZLOŽBA / EASTER EXHIBITION
Udruga likovnih umjetnika HKD "Napredak"



GALERIJA MERSADA BERBERA “E&A”
“Holiday Inn” hotel, Tel./Fax: 288 341

Stalna postavka radova Mersada Berbera /
Permanent exhibition of Mersad Berber's works

Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-21:00h
Subota / Saturday: 09:00-17:00 h



ATELJE – ZBIRKA SAFET ZEC Studio-Collection
Maršala Tita 31/II

Posjeta Ateljeu - zbirci Safet Zec moguća je svaki dan
uz prethodnu najavu na tel. 061 338 186 ili 440 041 /

Dailly visit to studio - collection of Safet Zec is possible with prior
notice - phone no: 061 338 186 or 440 041



GALERIJA “FAKTA” – art centar
Hamdije Kreševljakovića 7 C, Tel. 552 270

Stalna postavka BiH klasika / Permanent exhibition of B&H classics
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-18:00h
Subota / Saturday: 09:00-15:00h



KINA / MOVIE THEATERS

APOLO
Mis Irbina 2, Tel: 445 201
Od / From: 18.00 & 20.00h

30. 03. – 05. 04. HOSTEL
Režija / Directed by: Eli Roth

06. – 19. 04. PINK PANTER
Režija / Directed by: Shawn Levy



BOSANSKI KULTURNI CENTAR
Branilaca Sarajeva 24, 441 798, 444 466

KARAULA / BORDER POST
Režija / Directed by: Rajko Grlić
Svaki dan / Every day: 19:00 & 21:00h; Subota i nedjelja: 17:00h



BOSNA
Alipašina 19

30. 03. – 12. 04. MRTVA NEVJESTA
Režija / Directed by: Tim Burton

13. – 26. 04. MAGLA / THE FOG
Režija / Directed by: John Carpenter



IMPERIJAL
Maršala Tita 56, Tel: 445 201, 443 021

30. 03. – 12. 04. KUĆA DEBELE MAME 2 / BIG MOMMA'S HOUSE 2
Režija / Directed by: John Whitesell



KINO DVORANA OPĆINE NOVI GRAD
Bulevar Meše Selimović 97, Tel. 291 100

Porodično kino: Subota / Nedjelja / Family cinema: weekends

01 / 02. 04. – 11:00h PETAR PAN U NIGDJEZEMSKOJ / RETURN TO NEVERLEND

08. / 09. 04. – 11:00h PLANET S BLAGOM / TREASURE PLANET

15. / 16. 04. – 11:00h POTRAGA ZA NEMOM / FINDING NEMO

22. / 23. 04. – 11:00h LEGENDA O MEDVJEDU / BROTHER


GRBAVICA
Režija / Directed by: Jasmila Žbanić
Svaki dan / Every day: 18:00h

KARAULA / BORDER POST
Režija / Directed by: Rajko Grlić
Svaki dan / Every day: 20:15h



KINOTEKA BiH
Alipašina 19, 668 678

03. / 04. 04. DIV / GIANT
Režija / Directed by: George Stevens

05. / 06. 04. BUNTOVNIK BEZ RAZLOGA / REBEL WITHOUT A CAUSE
Režija / Directed by: Nicholas Ray

07. / 10. 04. ISTOČNO OD RAJA / EAST OF EDEN
Režija / Directed by: Elia Kazan

11. / 12. 04. TOPKAPI
Režija / Directed by: Julies Dassin

13. / 14. 04. MLADI LAVOVI / THE YOUND LIONS
Režija / Directed by: Edward Dmytryk

17. / 18. 04. SUPERMEN
Režija / Directed by: Richard Donner

19. / 20. 04. BRAĆA KARAMAZOVI / THE BROTHERS KARAMAZOV
Režija / Directed by: Richard Brooks

21. / 24. 04. GVOZDENI KRST / CROSS OF IRON
Režija / Directed by: Sam Peckinpah

25. / 26. 04. SIMERON / CIMMARON
Režija / Directed by: Anthony Mann

27. / 28. 04. DRVO ZA VJEŠANJE / THE HANGING TREE
Režija / Directed by: Delmer Davis



OBALA MEETING POINT
H. Kreševljakovića 13, Tel. 668 186

GRBAVICA
Režija / Directed by: Jasmila Žbanić
Svaki dan / Every day: 19:00 & 21:00h; Subota i nedjelja / Weekends 17:00h

NANNY MCPHEE / DADILJA MCPHEE
Režija / Directed by: Kirk Jones
Svaki dan / Every day: 17:00h; Subota i nedjelja / Weekends: 12:00 & 14:00h

15. 04. LEDENO DOBA 2 / ICE AGE: THE MELTDOWN
Režija / Directed by: Carlos Saldanha
Subota i nedjelja: 12:00 & 14:00h



TESLA
Obala Kulina Bana 2, Tel: 445 201, 443 617
Od / From: 18:00 / 20:00h

06. – 12. 04. HOSTEL
Režija / Directed by: Eli Roth

13. – 26. 04. ŠUŠKA SE, ŠUŠKA / RUMOR HAS IT
Režija / Directed by: Rob Reiner
Svaki dan / Every day: 20:00h

13. – 20. 04. IZGUBLJENI PREDIO
Režija / Directed by: Raul Ruiza

27. 04. PUT ZA OBABU / ROAD TO OBABA
Režija / Directed by: Montxo Armendáriz



UNITIC
Fra Anđela Zvizdovića 1, Tel: 295 001
Od / From: 18:00 / 20:30h

30. 03. – 12. 04. VRATA DO VRATA / NABOER
Režija / Directed by: P&aring;l Sletaune

13. – 26. 04. LEDENO DOBA 2 / ICE AGE 2
Režija / Directed by: Carlos Saldanha








KULTURNI CENTRI STRANIH ZEMALJA /
FOREIGN CULTURE CENTRES


BRITISH COUNCIL http://www.britishcouncil.ba
Ljubljanska 9, Tel: 250 220, Fax: 250 240

Biblioteka i Informacioni centar / Library and Information center:
Ponedjeljak – petak / Monday – Friday: 08:30-19:00h
Subota / Saturday: 08:00-17:00h



GOETHE INSTITUT
Bentbaša 1a, Tel: 570 000, 570 030

Radno vrijeme / Working hours:26.10.2005
Ponedjeljak-četvrtak / Monday-Thursday: 09:00-17:00h
Petak / Friday: 09:00-14:00h

Biblioteka i Informativni centar / Library and Information center:
Utorak-četvrtak / Tuesday-Thursday: 14:00-18:00h



CENTAR &laquo;ANDRE MALRAUX&raquo;
Mula Mustafe Bašeskije 8 / tel-fax: 206 889, 668 605
E-mail: [email protected] / web: http://www.malraux.ba

Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-18:00h
Subota / Saturday: 10:30-14:00h

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak, srijeda, petak / Monday, Wednesday, Friday: 10:00-18:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 14:00-18:00h

01. 04. KABARET
20:00h RENDEZ – VOUS NA SAINT – GERMAINU
Kamerni teatar '55 / Chamber theater '55



KULTURNI CENTAR ISLAMSKE REPUBLIKE IRAN /
ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN CULTURE CENTER
Ferhadija 2, tel. 711 055

Biblioteka / Library:
Radno vrijeme / Workong hours:
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-16:00h



URED ZA KULTURU AMBASADE KRALJEVINE ŠPANIJE U SARAJEVU /
CULTURE DEPARTMENT OF THE SPANISH EMBASSY IN SARAJEVO
Čekaluša 14 / tel: 223 331 / e-mail: [email protected]

Biblioteka / Library:
Ponedjeljak i srijeda / Monday and Wednesday: 09:30-11:00h
Utorak i četvrtak / Tuesday and Thursday: 15:30-16:30h

Filmovi na DVD-u sa engleskim prevodom / Movies on DVD with English subtitles

05. 04. Cosas que nunca te dijo
Režija / Directed by: Isabel Coixet

19. 04. Solas
Režija / Directed by: Benito Zombrano



TURSKI KULTURNO-INFORMATIVNI CENTAR /
TURKISH CULTURAL-INFORMATION CENTER
Mula Mustafe Bašeskije do 31, Tel: 271 150

Radno vrijeme / Working hours:
Utorak-subota / Tuesday-Saturday: 09:00-18:00h

31. 03. – 20. 04. Izložba fotografija “Slike jednog dana”
Ahmed Hadrović

Filmski program utorkom / Movies on Tuesday
Od / From: 18:00h (engleski titl / English subtitles)

04. 04. “UZAK”/“DALEK” - dobitnik glavne nagrade žirija i nagrade za najboljeg glumca na Kanskom filmskom festivalu 2003.
Režija / Directed by: Nuri Bilge Ceylan

11. 04. “VIZONTELE TUUBA”
Režija / Directed by: Yılmaz Erdoğan

18. 04. “SVE O MUSTAFI”/ “MUSTAFA HAKKINDA HERŞEY”
Režija / Directed by: Çağan Irmak

25. 04. “MIJEŠANA PICA”/”KARIŞIK PIZZA”
Režija / Directed by: Umur Turagay

U saradnji sa Kinotekom BiH / In cooperation with BiH Film Library
Od / From: 18:00h (bosanski titl / Bosnian subtitles)
PROGRAM “GREGORY PECK” (Eldred Gregory Peck 1916.-2003.god.)

07. 04. “OPSJEDNUT”/ “SPELLBOUND”
Režija / Directed by: Alfred Hitchcock

14. 04. “SNJEGOVI KILIMANDŽARA”/ “THE SNOWS OF KILIMANJARO”
Režija: Henry King

21. 04. “BRAVADOS”/ “THE BRAVADOS”
Režija / Directed by: Henry King

28. 04. “PRETSKAZANJE”/“THE OMEN”
Režija / Directed by: Richard Donner



MUZEJI / MUSEUMS


HISTORIJSKI MUZEJ BiH / BiH HISTORICAL MUSEUM
Zmaja od Bosne 5, Tel: 210 416, 210 418

Ponedjeljak - petak / Monday - Friday: 09:00 - 16:00 h
Subota i nedjelja / Saturday and Sunday: 09:00 - 13:00 h

Izložba „Bosna i Hercegovina kroz stoljeća“ /
Exhibition „Bosnia and Herzegovina through centuries“

Izložba „Sto godina sindikalnog pokreta Bosne i Hrecegovine“
Exhibition „Hundred years of the BiH Trade Union“



MUZEJ SARAJEVA / CITY OF SARAJEVO MUSEUM
Mula Mustafe Bašeskije bb, Tel.: 535 688 / Fax: 535 688

- DESPIĆA KUĆA / DESPIĆ's HOUSE
Despićeva ulica br. 2 / Despićeva Street No. 2, Tel: 215 531
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 09:00-15:00h

- BRUSA BEZISTAN
Abadžiluk br. 10, Tel: 239 590

Stalna izložbena postavka / Permanent exhibition
Ponedjeljak-subota / Monday-Saturday: 10:00-15:00h

- MUZEJ JEVREJA BiH / BiH JEWISH MUSEUM
Velika Avlija b.b., Tel: 535 688

Ponedjeljak- petak / Monday-Friday: 10:00-15:00h
Nedjelja / Sunday: 10:00-13:00h



MUZEJ KNJIŽEVNOSTI I POZORIŠNE UMJETNOSTI BIH /
BIH MUSEUM OF LITERATURE AND THEATER ARTS
Sime Milutinovića Sarajlije 7, Tel/fax: 201 861

Stalne postavke / Permanent exhibitions
Ponedjeljak-petak / Monday-Friday: 10:00-14:00h



ZEMALJSKI MUZEJ BOSNE I HERCEGOVINE / BiH LAND MUSEUM
Zmaja od Bosne 3, Tel: 668 027

Stalna postavka zbirki i eksponata /
Permanent collection and expones exhibition

Utorak - petak / Tuesday - Friday: 10:00 - 17:00 h
Nedjelja / Sunday: 10:00-14:00h



BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA /
BOSNIAK INSTITUTE - FOUNDATION OF ADIL ZULFIKARPAŠIĆ
Mula Mustafe Bašeskije 21, Tel.: 279 800, 279 777

Posjeta u organizovanim grupama uz najavu /
Organized group visits by appointment



MANIFESTACIJE / MANIFESTATIONS

19.-24.04.
18. Međunarodni sajam knjiga i učila / International book fair
Radno vrijeme / Working hours: 10:00 – 19:00 h
Centar Skenderija
Avatar
Lace
 
Postovi: 8096
Pridružen/a: 11/04/2002 00:00
Lokacija: Sarajevo

Sljedeća

Natrag na Umjetnost i kultura

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.