Posao u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator/ica: Muhamed Đakmić

Posao u Sarajevu

PostPostao/la cupcookie dana 20/06/2011 11:22

Eh. Ne znam da li ima ovakva/slična tema, ja sam tražila i nisam našla. Pa rekoh da otvorim novu.
Ovo je za sve one koji nemaju posao, traže posao...
i za one koji imaju posao :D
i voljni su pomoći drugima da nađu posao.
Znači ako je iko čuo da je negdje potreban radnik/ica, promoter? Molim vas da pišete ovdje :)
Ja isključivo tražim svoj prvi posao, koji mi je i više nego potreban. Znači, guglala sam sve žive stranice o oglasima...kupovala sedmične i ništa nisam našla.
Imam 18 g. i nemam radno iskustvo. I još uvijek idem u srednju školu (čitaj tek sad 4.)
Pah, voljela bih raditi u nekoj videoteci :D
to mi je neki dream job, haha :D
Uglavnom, ako imate neke informacije, molim vas da ih podijelite s ostalima :D
cupcookie

Re: Posao u Sarajevu

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 21/06/2011 09:36

Jesi li razmišljala da pomažeš nekoj starici, da je njeguješ, praviš joj društvo,...Ima toliko potrebe za njegovanjem starijih osoba kojima su djeca prilično situirana, a nemaju vremena da se posvete roditeljima.

Dok sam radio za strance, tražio sam takvu osobu da njeguje moju gospođu mamu (umrla prošle godine :( ),...To je toliko teško pronaći odgovarajuću osobu da je to čudo jedno.

Te, 2000. godine plata kod mene je bila 20DM/po radnom danu, 8 sati rada, vikend slobodno,...
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la cupcookie dana 21/06/2011 11:20

PipiDugaDevetka je napisao/la:Jesi li razmišljala da pomažeš nekoj starici, da je njeguješ, praviš joj društvo,...Ima toliko potrebe za njegovanjem starijih osoba kojima su djeca prilično situirana, a nemaju vremena da se posvete roditeljima.

Dok sam radio za strance, tražio sam takvu osobu da njeguje moju gospođu mamu (umrla prošle godine :( ),...To je toliko teško pronaći odgovarajuću osobu da je to čudo jedno.

Te, 2000. godine plata kod mene je bila 20DM/po radnom danu, 8 sati rada, vikend slobodno,...

Ma ne znam...nisam ja baš sposobna za to :/
cupcookie

PostPostao/la opa22 dana 21/06/2011 13:31

da se ne uvirijedi gospodicna cupcookie, ne znam da li ti je hitno potreban posao ili ne, ali najveci problem bosanaca i hercegovaca taj sto u biti ne zele da rade, kao trazi posao a nece svasta, ja kad sam dosao u Sarajevo, naviknut da radim od svoje 14 godine, odmah cim sam doselio bacio sam se u potragu za polom, nije mi potrebno da radim, ali sam to cinio iz razloga sto sam navikao da si zaradjivam dzeparac, prvi posao je bio da prodajem kukuruze po plazi u mjestu gdje sam odrastao, pa sam radio na benzinskoj prao sofersajbe, pa konobario itd, ovdje se ljudi srame raditi, kao ma daj di cu ja to radit zamisli da me netko vidi da to radim. kako bih volio da Sarajevo ima more pa da se po plazi derem kraaafne strudeli, kukuruz :D najbolji posao ikad a lova do krova ne znas vise sta ces sa njom dnevno po 1000kn mozes da zaradis :D a ovdje u Sarajevu sam poceo prvo u nekom call centru, pa mi to bilo previse monotono, al placa je vise nego dobra za BH standard (u slucaju da tecno govorite njemacki jezik uvijek mozete dobiti taj posao) oko 1000KM, pa sam nasao nesto sto me manje placa al sto mi se manje placa al bar nije monotono :D
opa22

PostPostao/la Curve dana 21/06/2011 14:45

ma tako ti je to kod nas, da mi je radit, da mi je radit, pa kad se ponudi posao: ehhhh, nije bas to to sto sam mislio/la da je nes drugo, sacekat cu da iskrsne sta.. :-)
Curve

PostPostao/la Creasy dana 21/06/2011 15:05

cupcookie je napisao/la:
PipiDugaDevetka je napisao/la:Jesi li razmišljala da pomažeš nekoj starici, da je njeguješ, praviš joj društvo,...Ima toliko potrebe za njegovanjem starijih osoba kojima su djeca prilično situirana, a nemaju vremena da se posvete roditeljima.

Ma da, sta ces sa babom nekom, ti bi radije da radis u videoteci, da ti dolaze frajeri svaki dan na noge, a ti sredjena, naperlitana ih docekujes... i jos dobijas platu za to. Spojis ugodno sa koristim, mudro. :roll:
Creasy

PostPostao/la Creasy dana 21/06/2011 15:07

opa22 je napisao/la:da se ne uvirijedi gospodicna cupcookie, ne znam da li ti je hitno potreban posao ili ne, ali najveci problem bosanaca i hercegovaca taj sto u biti ne zele da rade, kao trazi posao a nece svasta, ja kad sam dosao u Sarajevo, naviknut da radim od svoje 14 godine, odmah cim sam doselio bacio sam se u potragu za polom, nije mi potrebno da radim, ali sam to cinio iz razloga sto sam navikao da si zaradjivam dzeparac, prvi posao je bio da prodajem kukuruze po plazi u mjestu gdje sam odrastao, pa sam radio na benzinskoj prao sofersajbe, pa konobario itd, ovdje se ljudi srame raditi, kao ma daj di cu ja to radit zamisli da me netko vidi da to radim. kako bih volio da Sarajevo ima more pa da se po plazi derem kraaafne strudeli, kukuruz :D najbolji posao ikad a lova do krova ne znas vise sta ces sa njom dnevno po 1000kn mozes da zaradis :D a ovdje u Sarajevu sam poceo prvo u nekom call centru, pa mi to bilo previse monotono, al placa je vise nego dobra za BH standard (u slucaju da tecno govorite njemacki jezik uvijek mozete dobiti taj posao) oko 1000KM, pa sam nasao nesto sto me manje placa al sto mi se manje placa al bar nije monotono :D

E ne znas ti danasnju omladinu... Nekad se islo na radne akcije, a ovi danas bi odmah u direktorske fotelje. Prethodno naravno pokupuju diplome... :roll:
Creasy

PostPostao/la cupcookie dana 21/06/2011 15:47

Creasy je napisao/la:
cupcookie je napisao/la:

Ma da, sta ces sa babom nekom, ti bi radije da radis u videoteci, da ti dolaze frajeri svaki dan na noge, a ti sredjena, naperlitana ih docekujes... i jos dobijas platu za to. Spojis ugodno sa koristim, mudro. :roll:

Ne. Kao prvo nisam napirlitana? Kao drugo. Ja imam 18 g i još uvijek se školujem, moram naći nekoga ko bi se dogovorio sa mnom za radno vrijeme. Izvini molim te, ali za sebe i želim samo najbolje. To jeste, najbolje iz ponuđene situacije. I da, ne mogu čuvati nekoga, jer tu je potrebna odgovornost i određeno radno vrijeme. A i uz to imaju medicinske sestre i koje-kakvi centri za pomoganje starijim osobama. Ja želim da radim nešto prikladno mojim godinama.
cupcookie

PostPostao/la cupcookie dana 21/06/2011 15:51

opa22 je napisao/la:da se ne uvirijedi gospodicna cupcookie, ne znam da li ti je hitno potreban posao ili ne, ali najveci problem bosanaca i hercegovaca taj sto u biti ne zele da rade, kao trazi posao a nece svasta, ja kad sam dosao u Sarajevo, naviknut da radim od svoje 14 godine, odmah cim sam doselio bacio sam se u potragu za polom, nije mi potrebno da radim, ali sam to cinio iz razloga sto sam navikao da si zaradjivam dzeparac, prvi posao je bio da prodajem kukuruze po plazi u mjestu gdje sam odrastao, pa sam radio na benzinskoj prao sofersajbe, pa konobario itd, ovdje se ljudi srame raditi, kao ma daj di cu ja to radit zamisli da me netko vidi da to radim. kako bih volio da Sarajevo ima more pa da se po plazi derem kraaafne strudeli, kukuruz :D najbolji posao ikad a lova do krova ne znas vise sta ces sa njom dnevno po 1000kn mozes da zaradis :D a ovdje u Sarajevu sam poceo prvo u nekom call centru, pa mi to bilo previse monotono, al placa je vise nego dobra za BH standard (u slucaju da tecno govorite njemacki jezik uvijek mozete dobiti taj posao) oko 1000KM, pa sam nasao nesto sto me manje placa al sto mi se manje placa al bar nije monotono :D

Pa dobro. Sve je to super i bajno. Mene nije stid, jer sam došla u situaciju gdje mi je novac iznimno potreban. Odbila sam jednu vrstu poslova, to je čuvanje starijih osoba ili djece, svejedno. Iz razloga što je tu i više nego potrebno odmah prihvatiti odgovornost za sve što se desi dotičnoj osobi. I eto, ne znam zašto se pale odmah. Uopšte ne probirem poslove. Rekla sam da je moj posao snova, videoteka. Nisam rekla da ne želim raditi ništa osim nje.
cupcookie

PostPostao/la anthraxQ dana 21/06/2011 15:51

Creasy je napisao/la:

E ne znas ti danasnju omladinu... Nekad se islo na radne akcije, a ovi danas bi odmah u direktorske fotelje. Prethodno naravno pokupuju diplome... :roll:

ko kupuje diplome? mladi? omladina? ne bi ja rekao, to više rade osobe tvojih godina...

a radne akcije? kome? šta? sad? davno prošlo vrijeme.
anthraxQ

Lokacija: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

PostPostao/la cupcookie dana 21/06/2011 15:52

anthraxQ je napisao/la:
Creasy je napisao/la:

ko kupuje diplome? mladi? omladina? ne bi ja rekao, to više rade osobe tvojih godina...

Upravo tako.
cupcookie

PostPostao/la opa22 dana 21/06/2011 15:57

A sto je to prikladno tvojim godina? Prvo malo opisi, sto imas zavreno od srednje skole, koje jezike govoris, koliko imas godina itd
opa22

PostPostao/la cupcookie dana 21/06/2011 15:59

opa22 je napisao/la:A sto je to prikladno tvojim godina? Prvo malo opisi, sto imas zavreno od srednje skole, koje jezike govoris, koliko imas godina itd

Napisala sam iznad većinu postavljenih pitanja. Ali evo, imam 18. S.Š. Primijenjenih umjetnosti. I engleski, samo.
cupcookie

PostPostao/la opa22 dana 21/06/2011 16:02

ok nisam do kraja procitao prvi post, pa imas mogucnost, evo sad ce SFF prijavi se i zaradis nekih 300KM za 7 dana, pa onda ljeto je imas mnogo kafica kojima treba ispomoc, pa po hotelima da konobaris, ili odes u videoteku i pitas da li im trteba radnica :D
opa22

PostPostao/la Creasy dana 21/06/2011 16:02

anthraxQ je napisao/la:
Creasy je napisao/la:

Otkud ti znas kojih sam ja godina? :D
Nemam nista protiv cupcookie licno, naprotiv cini mi se kao fina djevojka, ali generalno je omladina u SA veoma razmazena... Mislim da vecina njih trazi posao, a moli Boga da ga ne nadje... Dok god su starci tu da poguraju sa lovom, njima se i ne rade bas "svakakvi" poslovi.
Creasy

PostPostao/la cupcookie dana 21/06/2011 16:05

opa22 je napisao/la:ok nisam do kraja procitao prvi post, pa imas mogucnost, evo sad ce SFF prijavi se i zaradis nekih 300KM za 7 dana, pa onda ljeto je imas mnogo kafica kojima treba ispomoc, pa po hotelima da konobaris, ili odes u videoteku i pitas da li im trteba radnica :D

Na SFF je štela bukvalno. Znači ne možeš biti tu osim ako te neko ne ubaci. Pokušavala sam prošle godine i na kids i na sff. Ali bezuspješno.
Zadnja izmjena: cupcookie; 21/06/2011 19:34; ukupno mijenjano 1 put/a.
cupcookie

PostPostao/la Cashville dana 21/06/2011 16:15

Eee i ja sam mislio neki poslic preko ljeta ali sve neka stela neki dan vidim dijele one letke neki izbori samo da se malo dzeparca zaradi :lol:
Cashville

PostPostao/la opa22 dana 21/06/2011 16:41

a da konobarite po kaficima?
opa22

PostPostao/la iVar dana 21/06/2011 20:05

I ovi umjetnici ne bi da svasta rade... Sjede iza skole i puse travu... Slikaj seko pa prodaji dijaspori :D
iVar

PostPostao/la Bluemore dana 22/06/2011 00:12

Ako je neko zainteresovan da radi preko ljeta, trazi se komunikativnost, timski rad, a i kondicija znaci idealno za studentice ili maturante, u pitanju je prodaja...formira se tim od vise osoba pa se mozete javiti na pp vise detalja :)
Bluemore

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 22/06/2011 02:28

Potrebno 10-15 radnika na iskopu zemlje u parku At Mejdan na iskopu arheološke iskopine. Javiti se u jutarnjim satima (od 8:30) na lokalitetu Bakr Babina džamije, u parku At Mejdan (do zgrade Papagajka).
Početak rada, istog ili narednog dana. Trajanje radova 2-3 mjeseca.
Tražiti g-dina Alena za dogovor.

Miniking19 on 25. Jun. 2010. 16:53
Hocemo li bar biti odvojeni od naroda, pa da nas raja koja nas zna ne vidi?? Ipak je to prometno mjesto, Ali inace, ja bih bio zainteresiran,,,

Citati sa prošlogodišnje teme, sada zaključane.
viewtopic.php?f=38&t=77396
Nije sramota krampati, nego je sramota varati, otimati i krasti.
Žene baš vole vidjeti oznojeno muško, bicepse, tricepse, kvadricepse, suncem opaljena leđa, muške grudi, a znoj curi preko lica, očiju,...
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la Bluemore dana 27/06/2011 17:31

Ako je neko zainteresovan da radi preko ljeta, trazi se komunikativnost, timski rad, a i kondicija znaci idealno za studentice ili maturantice, u pitanju je prodaja...formira se tim od vise osoba pa se mozete javiti na pp

tim se jos uvijek popunjava, ali moram da naglasim da se trenutno traze djevojke pa ko je zainteresovan bujrum pp za info :)
Bluemore

PostPostao/la Trazim_posao12 dana 20/04/2013 15:19

Ee ovako :D , imam 19 godina i nemam iskustva sa poslom al' bih voljela naci posa , najvise bi voljela cuvati neku stariju zenu i brinuti se o njoj :) .. Ili kao na primjer rad u trgovini , pekari i nesto slicno :/ .. Ako neko zeli neka mi javi.
Trazim_posao12

PostPostao/la damirc_sa dana 20/04/2013 15:27

Evo u mojoj firmi je trenutno raspisan konkurs za upraznjena radna mjesta.
1.Majstor u proizvodnji PVC i ALU stolarije
2.Staklar
3Monter garaznih sekcionih vrata vise izvrsilaca

Najmanje 3 godine radnog iskustva i polozen vozacki B kategorije

Ako neko ima da ispunjava ove uslove, neka se javi.
Plata je i vise nego odlicna, radno vrijeme pon-sub od 08-17, prijava i osiguranje odmah od prvog radnog dana
damirc_sa

Sljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: bach i 10 gostiju.