posao u iraku ili afganistanu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

PostPostao/la bih_finest dana 09/04/2007 13:19

ines.c je napisao/la:Slazem se da je zivot u Bosni tezak,malene plate,socijalno,zdravstveno.U prozivanje "biznismena"ne bih da ulazim,ali da se ne lazemo da nema takvih biznismena nas bi jos vise 30% bilo nezaposlenih.A sad zasto nam je tako,mozda ni mi nismo savrseni,svi smo tu kad treba popljuvati biznismena,nama je iz ponizenja raditi.A nije nam iz ponizenja otici i otkinuti neciju neduznu glavu za saku dolara.Zato nam i jest ovako kako nam je.

Pa stani jel ti želiš reći da su sad ti biznismeni, čast izuzecima koji rade pošteno i kojih je veoma malo, naši spasioci i da im trebamo biti zahvalni što nam daju posao. Pa mladići od 20 do 25 godina rade ko crnci imaju samo nedjelju slobodno, nemaju godišnji, pola ih nije prijavljeno ne ide im staž, dobijaju po 400-500KM, a gazda ima minimalno 50000KM i sada jel treba biti zahvalan, gdje ti živiš hebote...No haj neka i toga, nego mi je krivo što je 80% tih tzv. biznismena čisti ratni profiteri, koji nemaju apsolutno nikakve veze sa vođenjem posla, ali zato znaju zaključit dobar pos`o kod Gojka u Jablanici :x
bih_finest

PostPostao/la uozo dana 09/04/2007 13:28

:run:
Zadnja izmjena: uozo; 25/12/2008 16:47; ukupno mijenjano 1 put/a.
uozo

PostPostao/la Rania dana 09/04/2007 13:55

ovdje su svi loncici polupani

ne znam samo odakle ljudi crpe inspiraciju :shock:
Rania

PostPostao/la ines.c dana 09/04/2007 13:59

Ma ja,necu ja da mi neko bude sef,a tamo bezbeli nema sefova.Moze li se neko raspitati koliku platu imaju cuvari u gvantanamu?Hallo ljudi ...koliko kosta ponos danas,koliko kosta ljudskost ..dolara?
ines.c

PostPostao/la Lika dana 09/04/2007 14:06

Pegasus317 je napisao/la:Mislim da je malo kasno i neisplativo da se sada ide u Irak. Ameri se pripremaju za povlačenje, dok poslove sigurnosti polako, ali sigurno preuzimaju Iračke kompanije koje zapošljavaju Iračku radnu snagu, što je svima u interesu (zbog cijena, boljeg poznavanja terena, te manje upadljivosti). Mislim da će za godinu dana ostati samo par stranih kompanija sa elitnim ljudima, koji će biti zaduženi za VIP.

Jebiga, strpi se još malo i pričekaj Iran, sad će to :D

Momak, totalno si dezinformisan...
Lika

PostPostao/la Prasinar dana 10/04/2007 21:02

Hehe nisam ja mislio ubijat civile,to da hocu mogu i ovdje,ubi poklupi pare i boli te k*r*c.
Tamo pucas u ljude koji pucaju na tebe.
Ubi ili budi ubijen.
I svatite vec jednom,neki ljudi nenaju SAVEST!!!
Poz... :x
Prasinar

PostPostao/la Svemirski_Jebach dana 11/04/2007 06:07

ines.c je napisao/la:Ma ja,necu ja da mi neko bude sef,a tamo bezbeli nema sefova.Moze li se neko raspitati koliku platu imaju cuvari u gvantanamu?Hallo ljudi ...koliko kosta ponos danas,koliko kosta ljudskost ..dolara?

ja iskreno mislim da je vrijeme da se ti iskljucis iz svake javne rasprave...starno nema smisla.

Uozo, majstore, jel to ameri ubijaju po iraku 100 ljudi dnevno i ko kome prosipa mozgove?

potpuno ste pomijesali...vrlo dobro se zna ko koga i zasto ubija tamo.

momak je 100% na mjestu...najvise seru ovi sto ih je babo udomio u trosobnom stanu, vozaju se nova auta, ide se na more i skijanje...ne fali im nista...e oni ce da moralisu, a?

E necete...niko ne ide da ubija nikoga nego ljudi idu u rade za logistiku, kamioni i slicno...jeste da je glava u torbi ali zar bi neko isao da mu nije nuzda i muka?

Lijepo je naprdjivati o moralu po forumu iz tople sobe i punog stomaka...

to je isto kada bi ja sada iz stana od 150 kvadrata na njujorskoj 5. aveniji sa pogledom na Central Park, koji vrijedi jedno 3 miliona dolara...a mjesecno zaradjujem jedno sto milja, pricao kako ne razumijem ljude u bosni koji se zale...a lijepo im je. nisu gladni....
Svemirski_Jebach

PostPostao/la uozo dana 11/04/2007 07:56

Svemirski_Jebach je napisao/la:...Uozo, majstore, jel to ameri ubijaju po iraku 100 ljudi dnevno i ko kome prosipa mozgove?

potpuno ste pomijesali...vrlo dobro se zna ko koga i zasto ubija tamo.

....

To ja nisam rek'o nego ti! Ko koga se zna a i zasto se isto veoma dobro zna! Kad proguraju ovaj zakon u kome do 80% iracke nafte pripada maltene USA Oil koncernima, oni ce se i povuci! A ne moraju da zaposle nijednog iracana u svojim kompanijama u Iraku :shock: . Procitaj nacrt zakona
http://news.independent.co.uk/world/mid ... 132569.ece
http://www.iraqdirectory.com/DisplayNews.aspx?id=3517
http://timesofindia.indiatimes.com/I...ow/1869478.cms
Pa sad mozemo da raspravljamo koliko god se nekome svidja o razlozima za napad na Irak! :shock: :?
A i pozadinska sluzba je dio vojske! Bez pozadine nema nijedne akcije, prema tome direktno ili indirektno svi koji odu tamo ucestvuju u jednom prljavom i nepravednom ratu koji se zasniva na cistim manipulacijama i lazima i koji za posljedicu ima stotine mrtvih dnevno. KO koga ubija, meni nije vazno. Zrtva je zrtva i na njoj ne pise sta je i ko je. A da ne govorimo o sveukupnoj situaciji koja je nastala u svijetu zbog ovog rata. Opasnost od terorizma je porasle enormno i najveca masina za regrutovanje terorista je Irak. Do Iraka su svi tapsali Amere po ramenu a sada cak i u nemalom broju EU zemalja vecina stanovnistva misli da je USA veca opasnost za mir u svijetu od Irana. I jos mnogo sto sta. A ja ti kazem da ovi koji idu u Irak su vecinom vec radili u bazama SFOR-a i zaradjivali veoma dobro. Tako da ona prica o nemanju uslova za zivot malo ne stima. :roll:
A sto se mene tice, nek ide ko gdje hoce. samo ponavljam da slabo radi ono opravdanje, tesko se zivi! Ustvari, koji se racku i pravdate kome, ako mislite da je ispravno da se ide tamo? A prosipanje mozgova nisam ja spomeno nego COVEK SA SAVESTI prasinar, koji je mozda i do 1995 prosipo mozgove! :roll:
I recite to ovim ljudima
slika
uozo

PostPostao/la ines.c dana 11/04/2007 08:35

evo jedan mikrofon za svemirskog.
slika
ines.c

PostPostao/la Sarafcina dana 11/04/2007 09:30

Prasinar je napisao/la:Hehe nisam ja mislio ubijat civile,to da hocu mogu i ovdje,ubi poklupi pare i boli te k*r*c.
Ubi ili budi ubijen.

ti sine pises kao neko ko uziva u ubijanju ... a to je jako jako los znak...
ja ti najozbiljnije preporucujem da popricas s nekim doktorom ... fakat te ne zajebajem. s tobom ne pricam o moralnosti odlaska u irak, pricam o tebi i tvom kontu...

@Svemirski... poznajem jednog od heroja (nije napuhano) nedavnog nemilog dogadjaja :roll: koji danas skoro nema sta da jede :sad: , jer je ratovanje jedino sto zna :shock: ... i koji vec dvije godine pokusava da ode u irak .... shvatam te sta pricas, ali reci nam samo koja je razlika izmedju odlaska u Irak danas i odlaska i ratovanja po Africi birvaktile (uvijek su postojali kanali za taj biznis).

a kad vec spomenu ovo ko kome prosipa mozgove tamo... sjecas li se onih SASovaca, koje je iracka policija/armija uhvatila kroz potjere i prejebavanja, nakon sto su ovi...obuceni u lokalnu nosnju, odbili da stanu na punktu regularnih irackih snaga i pri tome su ubili par drotova. kada su ih konacno uhvatili (s gomilom eksploziva i ostalih zajebancija) i smjestili u zatvor... britanski tenkovi i transporteri su bukvalno iscupali zid od zatvora i izvukli ljude.... i tada je bila debata u UK jesu li ih smjeli vaditi ili su trebali legalnim putem blablabla.... tek par ljudi se upitali koji kurac SASovci traze u sred nicega obuceni u lokalne nosnje, u autu irackih registracija, s gomilom oruzja i eksploziva.....
nejse... samo da ti kazem da na stvari gledas crno-bijelo ...
Sarafcina

PostPostao/la ines.c dana 11/04/2007 09:39

Prasinar je napisao/la:Hehe nisam ja mislio ubijat civile,to da hocu mogu i ovdje,ubi poklupi pare i boli te k*r*c.
Ubi ili budi ubijen.

momak sad kad vidim kako razmisljas,i da se ponosis sa tim sto nemas savjest,mozda je za tebe najbolje da odes,samo tamo su zajebaniji od tebe.Sretan put :zzzz:
ines.c

PostPostao/la chercha dana 11/04/2007 11:48

Ovdje je izgleda vecina dislocirana, i ne pise nista vise korisno.
Naravno da je pitanje morala otici u ratnu zonu i raditi, ali danas svako radi ono od cega ce zivjeti.\
Ja zivim ovdje nikako, non-stop sam kratak, sebi ne mogu ostavariti bolju buducnost, roditeljima nemogu pomoci i cemu sve to?
Zato za mene nema ni trunke razmisljanja o tome dali treba da idem ili ne i dali je to moralno. Ljudi lako je pricati kada neko nije u situaciji da vise nema izbora.
chercha

PostPostao/la zena21 dana 11/04/2007 11:51

Jesi uspio sta iskopati iz onih linkova koje su ti ljudi slali??
zena21

PostPostao/la chercha dana 11/04/2007 12:25

Nista pametno, vecina linkova je shit.
chercha

PostPostao/la zena21 dana 11/04/2007 12:34

Ma sigurna sam da ce se nesto naci :)
zena21

PostPostao/la arbosan dana 11/04/2007 12:51

Pozdrav,

Dragi Chercha, situacija je zaista teska kako kazes, i nisi jedini koji sve to prozivljava u BiH ili konkretnije u Sarajevu. Muci te besparica, vjeruj mi da poznajem i radim s kolegama koji imaju 500 KM a to kao VSS i diplomirani inzenjeri.
Sigurno je ovdje tesko, i kao sto kazes, u tvom poslu mozes nastradati. Sigurno, A kao sto su neki rekli, da nije sve u parama, a zamisli nedao Bog da budes osakacen ili invalid, ko ce se tada brinuti o tebi, dali isti ti roditelji za koje kazes da ti je njih zao. Sta ce ti tek tada moci oni pruziti od pomoci, ili tek operacija i sta ti ja znam.

Vjeruj mi sve pare koje bi bile zaradjene u tom prljavom ratu nebi nadomjestili jednu minutu sekiracije tvoje Mame ili Oca.

Svi mi vise manje patimo. i nadam se da ce ti biti lakse da znas da svi mladi imaju isti problem. Ne odustaj, i bori se u svoju zemlju da budes jos sposobniji, uci jezike, malo racunare. i uz Boziju volju bitce bolje.

Pozdrav i ne zaboravi na roditelje
arbosan

PostPostao/la HiBreeD dana 11/04/2007 18:48

Dragi ljudi, lijepo je to ste vi brinete za ovog momka Chercu, kojeg nikad u zivotu niste ni vidjeli ni culi i meni je zao sto je dosao do trenutka u zivotu kad je potpuno spreman staviti svoj zivot ispred nekih drugih, moralnih ili kakvih god drugih ciljeva hocete.

Covjek je na forumu samo trazio neke savjete za agencije koji se bave zaposljavanjem ljudi koji zele raditi na Bliskom istoku i mozda je eventualno trazio iskustva ljudi koji su bili zaposleni tamo ili koji su trenutno tamo...a pojedinci se natakarili na cojeka i de nemoj i de kud ces i de ima i ovdje i de ovo i de ono i de malo ti uci, budi ti malo sposobniji, ostani ovde, nema Bosne nidje, ma nema al u havi...

Lijepo je cojek reko da je svjestan svega i svjesno je preuzeo rizik s kojim se moze suocit, pa pustite ga ba,sta mu pristajete na muku s tim moralisanjem i palamudjenjem ko kakve babe ste se navili i iznosite svoje stavove i misljenja, a covjek vam to nije ni trazio.

Ne ide se njemu sto mu se ide, on je prisiljen i haj Boga ti pustite covjeka na miru vise, mene ste (pojedinci) iznervirali ovdje s glupim komentarima...

Dragi Arbosan kakvi bolan kompjuteri i jezici, sta ti je, pa sta ce s tim, eto on to zna i sad ce svi letit za njim da ga ufate i zaposle kod sebe, nemoj sviju ti vise....

ja vas molim, ove koji ce samo prdit bezveze da fino pustite cojeka na miru, on je donio odluku, ide sto mora, svjestan je ko sto smo svi svjesni da je Bog svima izbrojo korake i bice kako On odredi...

Cherco sretno ti bilo, dasbogda se vratio ziv, zdrav i sposoban....javi sta bude novo, haj sad zdravoo 8-)
HiBreeD

PostPostao/la Shamrock dana 11/04/2007 19:02

Nek si im rekao! :D

"A man who won’t die for something is not fit to live." M.L.K.
Shamrock

PostPostao/la arbosan dana 12/04/2007 09:04

Pozdrav HiBreed,

Hvala ti za komentare, i vjerujem da forum sluzi da svaka osoba da svoje misljenje i ista da se postuje.

Postujuci to sto si rekao, ali moram reci da kad sam iznjeo svoje misljenje, to sam rekao poznavajuci mentalitet tog naroda dole, i njegove obicaje i zivot. Upravu si da je momak na pocetku trazio samo link ili informaciju, ali ako citas dalje, iznjeo i neke stavove i podjelio ih je sa ljudima na forumu.

To sto svi kazu nek ide i nek zaradi te pare posto ovdje nema takve zarade za njega, je po mom misljenju jto e jako nemoralno. i evo zasto!!!

To je isto kao kada su neki placenici iz Grcke, Rusije i sta ti ja znam ko vise dolazili u BiH da pomognu cetnicima u istrebljenju BiH naroda. Bili su najvjerovatnije super placeni. Ako je to tako, onda bujrum nek ide, ali nemoj da neko kaze da su tada ti placenici zlocini, ili bilo sta, nego molite Boga za njih i da nam opet dodju, posto su oni jadni, nisu imali para i zivjeli lose, a i trebali su da dodju ovdje u BiH da bi zaradili na racun ubijene djece i silovanih zena, ...,itd.

Ko god ide, nek mu je sretno, i da Bog da docekao isto sto je cinio ostalima, ako je dobro nek bude dobro, a ako je drugacije nek mu Bog sudi.
arbosan

PostPostao/la fenjer dana 12/04/2007 17:26

jesil probo da se uvalis preko legion d étranger (legije stranaca)

http://www.lde.fr/ nadji nekog ko parla francuski pa nek se malo raspita kud i kako :D
Zadnja izmjena: fenjer; 12/04/2007 17:33; ukupno mijenjano 1 put/a.
fenjer

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 12/04/2007 17:31

arbosan je napisao/la:Pozdrav HiBreed,

Hvala ti za komentare, i vjerujem da forum sluzi da svaka osoba da svoje misljenje i ista da se postuje.

Postujuci to sto si rekao, ali moram reci da kad sam iznjeo svoje misljenje, to sam rekao poznavajuci mentalitet tog naroda dole, i njegove obicaje i zivot. Upravu si da je momak na pocetku trazio samo link ili informaciju, ali ako citas dalje, iznjeo i neke stavove i podjelio ih je sa ljudima na forumu.

To sto svi kazu nek ide i nek zaradi te pare posto ovdje nema takve zarade za njega, je po mom misljenju jto e jako nemoralno. i evo zasto!!!

To je isto kao kada su neki placenici iz Grcke, Rusije i sta ti ja znam ko vise dolazili u BiH da pomognu cetnicima u istrebljenju BiH naroda. Bili su najvjerovatnije super placeni. Ako je to tako, onda bujrum nek ide, ali nemoj da neko kaze da su tada ti placenici zlocini, ili bilo sta, nego molite Boga za njih i da nam opet dodju, posto su oni jadni, nisu imali para i zivjeli lose, a i trebali su da dodju ovdje u BiH da bi zaradili na racun ubijene djece i silovanih zena, ...,itd.

Ko god ide, nek mu je sretno, i da Bog da docekao isto sto je cinio ostalima, ako je dobro nek bude dobro, a ako je drugacije nek mu Bog sudi.

Ovo sto ti pises se ne moze porediti sa ovim o cemu tema govori.
Imam prijatelja u Iraku i Afganistanu i oni nisu otisli tamo da ubijaju, niti su snajperisti (kao Grci, Rusi), i daj, molim te, ne mijesaj kruske i jabuke.
Jarane, ne dobija svako od Fahda kilu hurmi mjesecno da bi bio sretan!
chuchumbamayumbe

PostPostao/la Svemirski_Jebach dana 12/04/2007 17:40

chuchumbamayumbe je napisao/la:
arbosan je napisao/la:Pozdrav HiBreed,

Ovo sto ti pises se ne moze porediti sa ovim o cemu tema govori.
Imam prijatelja u Iraku i Afganistanu i oni nisu otisli tamo da ubijaju, niti su snajperisti (kao Grci, Rusi), i daj, molim te, ne mijesaj kruske i jabuke.
Jarane, ne dobija svako od Fahda kilu hurmi mjesecno da bi bio sretan!

upravo tako...lako je sitom moralisati...a prvi bi se prodali (i radili ko zna sta) za lovu samo da im se desi (ne daj boze) da nemaju
Svemirski_Jebach

PostPostao/la Prasinar dana 12/04/2007 20:29

Pazite se,stizu odgovori!!!
E ovako...vidio sam da je neko spomenuo Legiju stranaca,e pa ja cu tu probat da se ubacim posle vojske.
kucaj na Google Legija stranaca i tu imas forum,pa ljudi raspravljaju o tome,daju savjetemi ima onih koji su tamo vec bili,pa mnogo znaju.
Sto se tice Iraka,neki dan sam sreo starog prijatelja koji se skoro prijavio za Irak samo je odustao od toga kad je cuo da u slucaju smrti,kremiraju te,i posalju te kuci u kutiji sibica :) hehe
Rekao mi je da zna 3 mijsta za prijavak,Beograd,Zagreb,Ljubljana...
Mozda i Sarajevo ali nije mi rekao.
Vojska mije potrebna,ali zato idete na obuku od 6 mijeseci,koju vam ne placaju.
Posle toga potpisuje se ugovor na 2 godine,u slucaju da se vratite prije isteka ugovora necete dobiti ni cent-a.
Plata mijesecno je 10.000 Dolara,na kraju to izadje nekih 200.000 Dolara (troskovi) ...
Prije nego sto odete u ugovoru pisete kome ostavljate sve.
U slucaju da poginete a 99% hocete,nije bitno u kojem mjesecu od te 2 godine,taj lik kojeg ste naveli da mu ostavljate sve,dobija 200.000 Dolara.
Sto znaci,vi se nevratite ali pobrinuli ste se za porodicu do kraja zivota.
A u slucaju da ostanete invalid,pa prospite si mozak :)
Ili uzivajte u lovi,ako hocete... Pozzzzzzzzzzz.........
Prasinar

PostPostao/la arbosan dana 13/04/2007 08:18

Pozdrav,
Panisher, zahvaljujem tebi na ove podatke. 1000% si u pravu. Svi misle da je dole ili bilo gdje med i mlijeko.

Nije ni meni super ovdje, zivot nosi uspone i padove.

Za sve osobe koji zele ici u Irak ili Afganistan, nek pogledaju ovaj link!!!

http://liveleak.com/view?i=e536c3bebc&o=1
arbosan

PostPostao/la Prasinar dana 14/04/2007 00:13

Znam da je tamo veliki rizik,pogotovo sto Ameri salju prvo nas,placenike na mijesta gdje se gine pa onda americke vojnike.
Ali niko vas netjera da idete,pa i nemorate.
Ali ja to gledam ovako,ako se vratim imacu iskustva i vece sanse da me prime u Legiju Stranaca ili neku specijalnu jedinicu ili tako nesto.A usto imacu i para.
Ako se nevratim bar ce moji dobiti pare za koje sam poginuo.
Ako ostanem invalid,pa sa parama mogu biti gazda pa bih se nekako snasao,ili sto je veca sansa da bih sebi prosuo mozak.
Jednostavno meni zivot bez rizika i nije interesantan,to jest nista,a vjerujem da je i mnogima na ovom forumu isto tako.
I na ulici mozete izgubiti glavu,i u nekom sportu,svasta se desi.
Sansa jeste veca da pogines u Iraku ali to je ono svi znamo ali opet idemo tamo.
To je jedna vrsta ljudi koja ni sama nezna objasniti to,a drugi nikad nece shvatiti.
Poz...
Prasinar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Alfons Kauders, dorkcic, OldMayor, snaga_znanja i 9 gostiju.