Posao u Austriji za ljude iz BiH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Posao u Austriji za ljude iz BiH?

PostPostao/la infoinfo dana 12/12/2011 15:56

Svi koji imaju iskustva ili pouzdane informacije vezane za zaposljenje u Austriji za državljane BiH neka ovdje ostave komentar. Dobro su došli svi komentari, a evo ja postavljam neka od pitanja:
-Kako se uopšte organizovat, tj šta je potrebno od dokumenata za odlazak na 3-mjesecni rad, a sta na duze?
-Kako doći do nekog posla? (u struci ili van nje)?
-Koje uslove obično radnici treba da ispunjavaju?
-Kolike su visine plata (za sva radna mjesta od praja tanjira do inzenjerskih polova)?
-Koliko kostaju kirije za smjestaj radnika i koliko je prosjecno novca potrebno radniku da se prehrani jedan dan?
infoinfo

Re: Posao u Austriji za ljude iz BiH?

PostPostao/la vjesticanametli dana 12/12/2011 17:08

izguglaj sve o rot weiss rot karti :)
vjesticanametli

PostPostao/la lajkujMe dana 12/12/2011 18:03

Moj savjet nemoj u Austriju iz osobnog iskustva znam da ces se vratiti slomljen kuci bolje ti da probas u americi (mnogo lakse doci do radne dozvole) ili australiji jos lakse do dozvole.
lajkujMe

PostPostao/la ranger dana 12/12/2011 18:41

i ja nesto slicno planiram...
dal neko zna koja su konkretno deficitarna zanimanja?
stomatoloska protetika me konkretno interesuje?
ranger

PostPostao/la olensoner dana 12/12/2011 19:15

Posla u Austriji ima dosta, najbolje prolaze oni koji vec imaju iskustva u nekim poznatijim firmama, bilo u Austriji ili negdje drugo. Cini mi se da je najlakse zaposliti se u metalnoj industriji, bilo kao inzinjer, bilo kao obicni varilac, bar je tako u Grazu i Stajerskoj. Elektrotehnika, informatika, mreze, informacione tehnologije su najzahvalnije za raditi, jer su dobre plate, a poslodavci te cijene vise nego druge, cak ima slucajeva da ko je dobar strucnjak u ovim strukama nije nuzno ni njemacki da zna.
Sto se tice ponude poslova, evo linkova nekih za oglase za radna mjesta u Austriji, pa koga interesuje neka proceslja i sretno :wink: .
http://www.ams.at/index.html
http://www.karriere.at/
http://www.careesma.at/
olensoner

PostPostao/la Dreck Del Boy dana 30/11/2012 20:10

lajkujMe je napisao/la:Moj savjet nemoj u Austriju iz osobnog iskustva znam da ces se vratiti slomljen kuci bolje ti da probas u americi (mnogo lakse doci do radne dozvole) ili australiji jos lakse do dozvole.

Jel stvarno istina da se lakse dodje do radne dozvole ako hoces da radis u Americi, kako doci do te dozvole ?? Da li u americi priznaju diplomu iz Bosne, ima li problema oko toga ?? da li bi mi mogao reci nesto vise o tome, ono sto znas.. Unaprijed hvaala.. :)
Dreck Del Boy

PostPostao/la soulfly80 dana 18/01/2013 01:04

kako doci do americke ili austalijske vise ja ovdje u bih vise nemogu da izdrzim bez posla ili sa poslom bez para!!!
hvala svima na odgovorima!
soulfly80

PostPostao/la Gospodjica dana 24/05/2013 17:33

Dreck Del Boy je napisao/la:
lajkujMe je napisao/la:Moj savjet nemoj u Austriju iz osobnog iskustva znam da ces se vratiti slomljen kuci bolje ti da probas u americi (mnogo lakse doci do radne dozvole) ili australiji jos lakse do dozvole.

Jel stvarno istina da se lakse dodje do radne dozvole ako hoces da radis u Americi, kako doci do te dozvole ?? Da li u americi priznaju diplomu iz Bosne, ima li problema oko toga ?? da li bi mi mogao reci nesto vise o tome, ono sto znas.. Unaprijed hvaala.. :)

Ma šta lupa ovaj da je lako doć do radne dozvole u Americi ba ?????? Nije da nije lako, nego je NEMOGUĆE!!!!!!
Jedino je možeš dobiti tako što; kada iziđe konkurs u Americi za popunu nekog radnog mjesta, ako ne postoji u US takav kadar, onda zapošljavaju iz svijeta... Može još neka firma da ti bude sponzor (ako su ti neki jarani vlasnici firme) al ti ta radna viza dođe oko 8000 $, što ti advokat ne garantuje, i još možeš kao i svugdje da se vjenčaš za papire (koje čekaš oko 2 godine (a, sve ove opcije ti nisu 100% sigurne)
Gospodjica

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.