posao u afganistanu,i vas komentar molim

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

posao u afganistanu,i vas komentar molim

PostPostao/la kolega44 dana 14/02/2010 13:56

Postovani,

zahvaljujemo na Vasoj aplikaciji za rad u Afganistanu preko americke kompanije uz uobicajeno atraktivna primanja (3500 - 8000 KM mjesecno) na minimalan ugovorni period od 1 godinu (sa godisnjim odmorima ca. svaka 4 mjeseca), besplatnom ishranom, smjestajem i zdravstvenom skrbi.

Vasa aplikacija je zaprimljena i obrada je u toku, te cemo Vas obavijestiti o daljnjim koracima.

Zelimo napomenuti da je svaki kandidat koji bude primljen u radni odnos duzan uplatiti posrednicku proviziju u iznosu od 2.000 KM, i to na slijedeci nacin:

Ukoliko udjete u uzi krug selekcije (o cemu cemo Vas naravno obavijestiti), pravi se detaljan ugovor i polaze kaucija od 1..000 KM (kod advokata u Tuzli) te odmah po tome obavlja se razgovor provjere direktno kod poslodavca (Tuzla) gdje cemo Vam odmah saopstiti rezultate dali ste primljeni.

Ako NE budete primljeni preuzimate kauciju kod advokata gdje ste je i polozili.

Ukoliko budete primljeni, zadrzava se polozena kaucija (1000 KM) kao prva polovina posrednicke nagrade, a preostalu polovinu (1000 KM) uplacujete na nas racun nakon sto dobijete prvu placu.

Primljeni kandidati prolaze seminar i zdravstvene preglede u Tuzli u trajanju od 2-3 dana, te je potrebno da ukoliko budete primljeni organizujete sebi smjestaj u Tuzli na period od 2 nocenja (pri cemu Vam mi mozemo naravno asistirati). Ca. 7 dana nakon seminara dobijate placenu avionsku kartu relacija Sarajevo (ili Beograd) - Dubai - Afganistan..

Molimo da potvrdite da se slazete sa gore navedenim uvjetima kako bi mogli poceti sa daljom obradom Vase aplikacije.

S postovanjem,

Hodzic Damir, dipl.pravnik

ADVOKAT

Personell Secretary Afghanistan

BIH - 75000 Tuzla

mail: [email protected]
kolega44

Re: posao u afganistanu,i vas komentar molim

PostPostao/la minjonja dana 14/02/2010 14:05

sta je tvoje pitanje??

znam jednog lika sto je otisao u afganistan, kao kuhar ja mislim, i dobro pravo zaradjuje, al haj stisni pa otidji tamo...
minjonja

PostPostao/la Ajatolah_ dana 14/02/2010 14:07

Dakle, trebaš dati 1.000 KM prije nego što počneš raditi? Posao zvuči super i ja bih ga odmah prihvatio kad bih znao da se ne radi o prevari, ali mi taj dio baš i ne ulijeva povjerenje. Kao ni to da neka ozbiljna američka firma koja je sposobna davati do 8.000 KM mjesečno nema web stranicu, već ima otvoren e-mail račun na Yahoo.

Pretpostavljam da se radio o ovom.
Ajatolah_

PostPostao/la black dana 14/02/2010 14:13

EdoI je napisao/la:Dakle, trebaš dati 1.000 KM prije nego što počneš raditi? Posao zvuči super i ja bih ga odmah prihvatio kad bih znao da se ne radi o prevari, ali mi taj dio baš i ne ulijeva povjerenje. Kao ni to da neka ozbiljna američka firma koja je sposobna davati do 8.000 KM mjesečno nema web stranicu, već ima otvoren e-mail račun na Yahoo.

ma i meni to mirishe na neku podvalu, chuj na marketu oglas, skroz neozbiljno i naravno sumnjivo...
bas jutros sam sreo poznanika, radi u afganistanu par godina, dolazi svakih nekoliko mjeseci na odmor, ne zali se..
black

PostPostao/la minjonja dana 14/02/2010 14:23

EdoI je napisao/la:Dakle, trebaš dati 1.000 KM prije nego što počneš raditi? Posao zvuči super i ja bih ga odmah prihvatio kad bih znao da se ne radi o prevari, ali mi taj dio baš i ne ulijeva povjerenje. Kao ni to da neka ozbiljna američka firma koja je sposobna davati do 8.000 KM mjesečno nema web stranicu, već ima otvoren e-mail račun na Yahoo.

i ja bi mislila da je prevara da nije ovaj covjek otisao sto ga znam. neki dan se javlja preko FB kad kaze u afganistanu. mi svi vako :shock: samo ne znam preko koje firme i sta je to islo, al vidim da se i ovo na marketu traze kuhari, pa valjda je to to. debelo zaradjuje, al stas tamo u divljini... zar ti nije dosta rata ovdje bilo. ja ne bi mogla.
minjonja

PostPostao/la saim_adka dana 14/02/2010 14:30

kolega44 je napisao/la:Postovani,

zahvaljujemo na Vasoj aplikaciji za rad u Afganistanu preko americke kompanije uz uobicajeno atraktivna primanja (3500 - 8000 KM mjesecno) na minimalan ugovorni period od 1 godinu (sa godisnjim odmorima ca. svaka 4 mjeseca), besplatnom ishranom, smjestajem i zdravstvenom skrbi.

Vasa aplikacija je zaprimljena i obrada je u toku, te cemo Vas obavijestiti o daljnjim koracima.

Zelimo napomenuti da je svaki kandidat koji bude primljen u radni odnos duzan uplatiti posrednicku proviziju u iznosu od 2.000 KM, i to na slijedeci nacin:

Ukoliko udjete u uzi krug selekcije (o cemu cemo Vas naravno obavijestiti), pravi se detaljan ugovor i polaze kaucija od 1.000 KM (kod advokata u Tuzli) te odmah po tome obavlja se razgovor provjere direktno kod poslodavca (Tuzla) gdje cemo Vam odmah saopstiti rezultate dali ste primljeni.

Ako NE budete primljeni preuzimate kauciju kod advokata gdje ste je i polozili.

Ukoliko budete primljeni, zadrzava se polozena kaucija (1000 KM) kao prva polovina posrednicke nagrade, a preostalu polovinu (1000 KM) uplacujete na nas racun nakon sto dobijete prvu placu.

Primljeni kandidati prolaze seminar i zdravstvene preglede u Tuzli u trajanju od 2-3 dana, te je potrebno da ukoliko budete primljeni organizujete sebi smjestaj u Tuzli na period od 2 nocenja (pri cemu Vam mi mozemo naravno asistirati). Ca. 7 dana nakon seminara dobijate placenu avionsku kartu relacija Sarajevo (ili Beograd) - Dubai - Afganistan..

Molimo da potvrdite da se slazete sa gore navedenim uvjetima kako bi mogli poceti sa daljom obradom Vase aplikacije.

S postovanjem,

Hodzic Damir, dipl.pravnik

ADVOKAT

Personell Secretary Afghanistan

BIH - 75000 Tuzla

mail: [email protected]

- Koja američka kompanija?
- 3500 do 8000KM??? - zamisli oglas ovdje - traži se kuhar plata od 500 do 2000KM - halo pa ne šicamo se ciframa ko bombonama!
- godina dana? Dje? - U Afganistanu, ali gdje u Afanistanu??? - Plaćena karta SA (BG) - Dubai - Afganistana. Koliko vidim nigdje nije naglašeno ''Povratna karta, ili karte''... Prvo SA-Dubai ne postoji, drugo BG-Dubai ne postoji - treće navodi Dubai, što ne navodi Istanbul, Beč - jer se odatle iz Evrope leti za Dubai...
- Boldirani text uplate je najjači. Smiješno bolan.
Nit znaš gdje letiš, nit znaš kud letiš, nit znaš kolika ti je plata, nit znaš koja firma, nit znaš u šta pare daješ, ali je bitno da daš.

1. Ozbiljna firma koja daje oglas - napiše svoje ime, a ne neka kompanija iz USA
2. Ozbiljna firma koja je spremna dati uposleniku 8000KM neće tražiti od tebe 1000KM
3. Ozbiljna firma kad piše oglas onda se beneficije odmah navode, a ne sve na pola (Afganistan je širok pojam, avio karte moraju biti precizirane u detalje, smještaj, hrana....)
4. Ko upošljava? On tebe ili ti sebe? (Koji su garanti???)

Neozbiljno, neorganizovano i poslovnost je taman da ti izazove sumnju... Čuj ja da mu platim... Smiješno.

Reći ću ti samo, da je GP iz BiH slao svoje radnike u Afganistan na 3mjeseca i svi su ostali po godinu dana tamo. Vratili se direktora ganjali, zaklati ga htjeli. Zamisli šta te s ovim čeka, još im plaćaš.
saim_adka

PostPostao/la Ajatolah_ dana 14/02/2010 14:39

minjonja je napisao/la:

i ja bi mislila da je prevara da nije ovaj covjek otisao sto ga znam. neki dan se javlja preko FB kad kaze u afganistanu. mi svi vako :shock: samo ne znam preko koje firme i sta je to islo, al vidim da se i ovo na marketu traze kuhari, pa valjda je to to. debelo zaradjuje, al stas tamo u divljini... zar ti nije dosta rata ovdje bilo. ja ne bi mogla.

Ako je tako, onda se ova prilika ne smije propustiti. Ozbiljno, koliko se puta bh. kuharima nudi prilika za zaradu u ovakvom rasponu? To što je Afganistan, nema veze, ja bih prihvatio bez razmišljanja. Opet kažem, ako bih znao da je sve legalno.
Ajatolah_

PostPostao/la minjonja dana 14/02/2010 15:00

EdoI je napisao/la:
minjonja je napisao/la:

Ako je tako, onda se ova prilika ne smije propustiti. Ozbiljno, koliko se puta bh. kuharima nudi prilika za zaradu u ovakvom rasponu? To što je Afganistan, nema veze, ja bih prihvatio bez razmišljanja. Opet kažem, ako bih znao da je sve legalno.

ma daj, eno na saxu uspjesno neka akcija izvsrena. ubili najmanje 27 pobunjenika... da mi je samo znati kako im je taj pobunjenik izgledao... ne do bog da je jedan amerikanac nastradao, tri dana bi se o tome pricalo na cnn-u i govorili bi kako ce uzvratiti afganistanu.

ako odes u afganistan, samo se redovno brij i ne izlazi previse na sunce da i tebe ne smaknu kad izadjes iz kuce sa kutljacom u ruci.
raspitaj se u koji grad tacno ides i vidi ratuje li se tamo.
minjonja

PostPostao/la vox-populi dana 14/02/2010 15:02

Ovoga treba prijaviti. Cuj [email protected] .

Hajd ovako.

Iznajmim ja stan u Tuzli na dva mjeseca. Opremim ga da izgleda kao kancelarija. Stavim lazno ime i prezime na vrata i ispod napisem ADVOKAT. Otvorim e-mail na yahoo-u.

Na sto stavim kompjuter, americku i bosansku zastavu, te na brzinu dizajniran logo firme Personal Security Afghanistan. Obrijem se, odem na frizuru, obucem odjelo i sjednem o stolicu od lazne koze.

Sve ovo ce me kostati manje od 1000 KM.

Dakle, dovoljna mi je jedna budala koja ce mi vec isplatiti ulozeno. Druga budala mi je vec zarada. Nakon mjesec-dva, lagano se ispalim iz Tuzle, ostavljajuci kancelariju ali ponijevsi novac od budala.
vox-populi

PostPostao/la boracha dana 14/02/2010 15:09

koliko ja znam, od ljudi koji su otisli, nije se placalo nikakvih 2000 maraka, osim troskova za vizu, nekih papira i tako to, i plate su oko dvije, dvije i po hiljade
boracha

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: detroit-mercy, Država i 12 gostiju.