POsao-Popis stanovnistva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Re: POsao-Popis stanovnistva

PostPostao/la agbonlahor dana 15/08/2013 15:03

Spisak za opstinu centar ima kod onih ljepih seka na recepciji, u opstini centar, nema brojeva ko je koji, ima samo ko je koliko bodova osvojio, ja sam se prijavio za instruktora, i imao sam 6,83 boda :? :? :? valjda je to od 8 maximalno, kao opsti dojam svi haman na listi imali 2 jedino ja imao manje od 1 hehehehehe (stali su to vidjeli, a fakat nisam ruzan) hahahahahahah...

al odma da znate i one djevojke same pricajo koliko je samo nastljeno niste vi ni svjesni, onaj koji je om 8 bodova moze da nebude primljen, a onaj koji je imao 0,5 moze biti 1vi na spisku...

SA SRECOM!!!
agbonlahor

PostPostao/la gnjev dana 15/08/2013 15:12

Ajd ako nista dobio sam ego boost ovom dvicom za opsti dojam :D
gnjev

PostPostao/la Optimist dana 15/08/2013 15:13

Danas sam isao u opcinu Centar i oni imaju preliminaran spisak, nema nikakvih rednjih brojeva. Pitao sam da li trebamo predavati dodatne dokumente (tipa kopija indexa, potvrda sa biroa o nezaposlenosti i sl), kaze da ne treba, da ce izaci konacan spisak do 25-og i tada ce se znati ko je prosao a ko ne. Nije mi jasno na osnovu cega ce bodovati ako ne predamo neke dokumente?
Optimist

PostPostao/la perfect_guy dana 15/08/2013 15:14

Optimist je napisao/la:Danas sam isao u opcinu Centar i oni imaju preliminaran spisak, nema nikakvih rednjih brojeva. Pitao sam da li trebamo predavati dodatne dokumente (tipa kopija indexa, potvrda sa biroa o nezaposlenosti i sl), kaze da ne treba, da ce izaci konacan spisak do 25-og i tada ce se znati ko je prosao a ko ne. Nije mi jasno na osnovu cega ce bodovati ako ne predamo neke dokumente?

to je dok još ima prostora za eventualna štimanja
perfect_guy

PostPostao/la Optimist dana 15/08/2013 15:16

perfect_guy je napisao/la:
Optimist je napisao/la:Danas sam isao u opcinu Centar i oni imaju preliminaran spisak, nema nikakvih rednjih brojeva. Pitao sam da li trebamo predavati dodatne dokumente (tipa kopija indexa, potvrda sa biroa o nezaposlenosti i sl), kaze da ne treba, da ce izaci konacan spisak do 25-og i tada ce se znati ko je prosao a ko ne. Nije mi jasno na osnovu cega ce bodovati ako ne predamo neke dokumente?

to je dok još ima prostora za eventualna štimanja

Ali sam se iznenadio kod rubrike nacionalnost, nema cega nema, od bosanaca, hercegovaca, ostalih... Najmanje ima bosnjaka, hrvata i srba.
Optimist

PostPostao/la joooj dana 15/08/2013 15:17

Pa jel sad trebamo predati potrebne dokumente da bi se formirala konacna lista ili nakon formiranja konacne liste se predaju isti!? Totalno sam zbunjena :?
joooj

PostPostao/la escobar__ dana 15/08/2013 15:20

joooj je napisao/la:Pa jel sad trebamo predati potrebne dokumente da bi se formirala konacna lista ili nakon formiranja konacne liste se predaju isti!? Totalno sam zbunjena :?

Zbunjena si jer nisi pročitala šta piše u oglasu za instruktore/popisivače, a tamo fino piše da će se dokumenti predavati (kopije, uz original na uvid) od 25. augusta, dakle NAKON što budu formirane konačne liste.
escobar__

PostPostao/la agbonlahor dana 15/08/2013 16:08

Sad ide izbor po nacijonalnom kljucu, po onome jel neko iz sehidske porodice ili nije i broju UKUPNIIH bodova koje ste osvojili.. mora se zadovoljiti procentualno iz sva 3 naroda + bosnjaci :razz: :razz: to je do 25og, pa onda se donose dokumentacije da se potvrdi ono sto smo napisali da smo, i tek se tad pristupa obuci za popisivaca/instruktora.. i na kraju se radi testiranje koliko sam ja cuo...

Jbg ovo koda se javlajmo za posao u Microsoftu, Google-u pa imamo 5 krugova, trebali su 9 ko Daanteov Pakao :evil: :evil:
agbonlahor

PostPostao/la Huremika dana 15/08/2013 17:11

Koliko se samo ljudi izjasnilo kao OSTALI da bi prošli u Instruketore,i na kraju I JESU PROŠLI.
Huremika

PostPostao/la Chuckie dana 15/08/2013 22:55

U Bugojnu skandal oko popisivača :D

http://www.bug.ba/objavljene-preliminar ... ktora.html
http://www.bug.ba/dnevni-avaz-lista-pop ... gojnu.html

Koja šega, predsjednik komisije odbio potisati liste. :run:
Chuckie

PostPostao/la shae_ba dana 16/08/2013 14:43

I u mom gradu je izasla ta preliminarna lista. Ne znam imam li kakve šanse, trebat ce oko 120 popisivača bosnjacke nacionalnosti, a ja 520 na listi.
shae_ba

PostPostao/la lavorpunvode dana 16/08/2013 14:48

ima li na internetu negdje tih rezultata za sarajevo, centar konkretno..
lavorpunvode

PostPostao/la Chuckie dana 16/08/2013 15:41

Chuckie

PostPostao/la O'zone dana 16/08/2013 16:09

lavorpunvode je napisao/la:ima li na internetu negdje tih rezultata za sarajevo, centar konkretno..

Liste koje su do sada objavljene nisu konačne i od ukupno 61.133 prijavljene osobe, bit će izabrano 18.879 popisivača i 2.464 općinska instruktora, odnosno još po dvadeset posto rezervnih kandidata u slučaju da neko s utvrđene liste odustane. Konačne liste bit će objavljene do 25. augusta na web-stranicama državne Agencije za statistiku, odnosno entitetskih statističkih zavoda.

Mada štele rade na sve strane

SDP REAGUJE NA NEPRAVILNOSTI U SARAJEVSKOJ OPĆINI CENTAR: Ako među popisivačima i instruktorima ima državnih službenika, zatražit ćemo poduzimanje određenih mjera
Petak | 16.08.2013.

Dodaje se da, iako su dali podršku Komisiji za izbor popisivača i instruktora, koja je u cijelosti iz sastava državnih uposlenika, očekivali su da će ona pokazati društveni senzibilitet i neće dozvoliti da se među popisivačima ili instruktorima nađu državni službenici

popis stanovništva u hrvatskojOpćinski odbor SDP BiH Centar odlučno se protivi da se među popisivačima i instruktorima nađu državni uposlenici Općine Centar ili izabrani zvaničnici, saopćeno je iz te stranke.

U saopćenju se navodi da u ovom, ekonomski jako delikatnom trenutku, svakako nije dobro da državni uposlenici, koji imaju nesrazmjerno velika primanja u odnosu na ostale građane, budu dodatno stimulirani novcima koji su planirani za popisivače i instruktore.

Ističe se da nasuprot njih stoji armija mladih osoba, koji su završili fakultete ili svoje univerzitetsko obrazovanje privode kraju, kojima bi novci namijenjeni popisivačima i instruktorima itekako dobro došli.

- Bilo bi čudno da se takvim mladim ljudima onemogući da svojim radom zarade nešto novca, te da njihova mjesta zauzmu ionako dobro plaćeni državni službenici. Podsjetićemo javnost kako je SDP bio jedina politička stranka koja nije podržala odluku o povećanju plaća državnim uposlenicima u Općini Centar, koja trenutno odskače od ekonomske slike u našoj zemlji - navodi se u saopćenju.

Dodaje se da, iako su dali podršku Komisiji za izbor popisivača i instruktora, koja je u cijelosti iz sastava državnih uposlenika, očekivali su da će ona pokazati društveni senzibilitet i neće dozvoliti da se među popisivačima ili instruktorima nađu državni službenici.

Zbog toga, SDP je zvaničnim putem zatražio informaciju o tome da li među odabranim popisivačima i instruktorima ima državnih uposlenika, koju, začuđujuće, još nije dobio iako je prošlo više od 15 dana od okončanja javnog poziva.

- Ako među njima ima državnih službenika, SDP će uskratiti podršku Komisiji za izbor popisivača i instruktora, smatrajući da su nanijeli štetu ugledu Općine Centar i svim njenim građanima, te zatražiti poduzimanje odgovarajućih mjera. Sistem u kojem se vrši multipliciranje zarada državnih službenika, u kojem jedna te ista osoba može biti i sekretar i član općinske izborne komisije, predsjednik sindikata i predsjednik skupština kantonalnih preduzeća ili popisivač/instruktor, zarađujući enormne novce, nije sistem koji će SDP bilo kada podržati - navodi se u saopćenju OO SDP BiH Centar

Pa idemo dalje

IZBOR PO ROĐAČKOJ LINIJI: Vijećnice SDA i načelnikova familija na listama 'podobnih' popisivača i instruktora
Petak | 16.08.2013.

Iako se vjerovalo da će nezaposleni imati prioritet, očigledno je da se nije računalo s tim da su formalno na evidenciji nezaposlenih i brojni općinski vijećnici, aktivisti lokalnih nevladinih organizacija, politički aktivisti koji nerijetko imaju honorarna primanja

popis stanovništva u BiHSpiskovi popisivača i instruktora za oktobarski popis stanovništva, objavljeni ovih dana, u velikoj mjeri potvrđuju očekivanja da će tokom izbora kandidata biti neregularnosti, nepotizma i favoriziranja ljudi bliskih lokalnim vladajućim strukturama, piše današnji Dnevni Avaz.

Slučaj iz Bugojna, o kojem je „Avaz" pisao, a u kojem su na spiskovima mahom familija lokalnih dužnosnika, načelnikova sestra i drugi više „podobni" nego sposobni kandidati, jasno je, nije usamljen. U Travniku su se na spisku instruktora za popisivače našla i imena dvije općinske vijećnice, Alme Zolote (SDA) i Vahide Softić (SDA).

No, i to je moguće zahvaljujući kriterijima prema kojima su kandidati birani. Bojan Domić, predsjedavajući travničke Popisne komisije, za "Avaz" je jučer kazao da su se tokom izbora samo rukovodili već utvrđenim kriterijima.

- Znam da su vijećnice na spisku instruktora, ali one su za visoku stručnu spremu dobile po četiri boda, također dva boda jer su formalno nezaposlene, a gledao se i rukopis i ostalo. Sve je u skladu s kriterijima. Koliko je to moralno, to je drugo pitanje - kazao je Domić.

Nema ni sukoba interesa, tvrdi, jer su, navodno, provjerili tu mogućnost čim su vidjeli prijave dvije vijećnice. Dakle, sve je urađeno prema propisima, odnosno kriterijima, a kriteriji za izbor kandidata, kako nam je rečeno u Agenciji za statistiku BiH, definirani su u dokumentu „Procedure za izbor popisnih organa i osoblja koje će biti angažovano na popisu stanovništva, domaćinstava i stanova u BiH u 2013. godine". Dokument su radile entitetske, odnosno nadležne statističke agencije Distrikta Brčko.

- Bodovanje kandidata isključiva je nadležnost i odgovornost općinskih/gradskih popisnih komisija. Tako da se nezadovoljni kandidati mogu žaliti samo lokalnoj popisnoj komisiji - odgovoreno je „Avazu" iz Agencije za statistiku BiH.

Iako se vjerovalo da će nezaposleni imati prioritet, očigledno je da se nije računalo s tim da su formalno na evidenciji nezaposlenih i brojni općinski vijećnici, aktivisti lokalnih nevladinih organizacija, politički aktivisti koji nerijetko imaju honorarna primanja.
O'zone

Lokacija: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

PostPostao/la laly dana 19/08/2013 15:50

Zna li neko kome mogu uputiti zalbu zbog nepravilnog rada komisije? U mojoj opcini je sve fino lijepo namjesteno da samo odredjeni pojedinci mogu doci na mjesto instruktora..toliko sam se iznervirala zbog toga da jednostavno ne mogu sjediti skrstenih ruku..
laly

PostPostao/la amko761 dana 19/08/2013 17:28

Ma šta kažeš, namješteno :shock:

Ja sam šokiran :shock:

Žali se upravi vodovoda.
amko761

PostPostao/la Chischo dana 19/08/2013 19:56

nema štela u bosnu
Chischo

PostPostao/la rudy81 dana 19/08/2013 20:02

laly je napisao/la:Zna li neko kome mogu uputiti zalbu zbog nepravilnog rada komisije? U mojoj opcini je sve fino lijepo namjesteno da samo odredjeni pojedinci mogu doci na mjesto instruktora..toliko sam se iznervirala zbog toga da jednostavno ne mogu sjediti skrstenih ruku..

bilo je neki dan u novinama o tim nepravilnostima (cini mi se juce), i kako sam skontala iz teksta zalbe na procedure su stizale u te iste komisije....za dalje postupke ne znam. mozda je i pisalo u tekstu al nisam bas obracala paznju...
rudy81

PostPostao/la Romanista_sA dana 19/08/2013 23:56

Zdravo zanima me da li neko zna, u slucaju da me prime kada izadje konacna lista moze li neko umjesto mene uz moju licnu kartu odnijeti papire u opcinu, posto vjerovatno necu biti tu od 25 do 31.
Romanista_sA

PostPostao/la Potočna pastrmka dana 20/08/2013 00:46

Pozdrav,

Zanima me do kada je rok za žalbu na izbor popisivača, da li se zna, i kako se žalba šalje, mailom, poštom, odem u općinu ili ?

Imao sam preko 6 bodova ukupno, opći dojam 0 b. :-x :?

Znam da je naštimano dosta toga, hoću da predam žalbu bez obzira na sve.
Potočna pastrmka

PostPostao/la gnjev dana 20/08/2013 00:59

shae_ba je napisao/la:I u mom gradu je izasla ta preliminarna lista. Ne znam imam li kakve šanse, trebat ce oko 120 popisivača bosnjacke nacionalnosti, a ja 520 na listi.

Ma nema preliminarna lista nikakve veze. Ako pogledaš pažljivije primjetit ćeš da je masa raje sa istim br bodova. Što bi neko bio ispred tebe? Zbog bolje frizure :Da tek će sad da rade štele

Sent from my ST21i using Tapatalk 4
gnjev

PostPostao/la Potočna pastrmka dana 20/08/2013 01:13

Zanima me isto sljedeće, npr. općina Novi grad traži 713 popisivača, ako se ne varam, to znači oko 350 Bošnjaka je to ako se gleda popis iz 91. Neko je već stavio te podatke za ovu općinu. A na preliminarnim rezultatima je bilo 1142 onih kandidata koji su zadovoljili. Da li znači da će se od ove cifre oduzimati ovih 429 (1142-713), i onda odredjivati po etnicitetima za popisivače ?

Znam da štela igra ulogu, ali da li je moguće da se lista proširi, ili se sigurno kreše na potreban broj ljudi koji popisuju.
Potočna pastrmka

PostPostao/la gnjev dana 20/08/2013 01:50

Ići će prvih 350 bošnjaka znači oduzmes srbe i hrvate plus ostale ( ovi što su se izjasnili ko vanzemaljci a ima ih ) i na sve to štela. Dakle ako se traži 350 bošnjaka oni koji su medju prvih 400,450 bi trebali dobiti posao. To su sve kalkulacije štele bez

Sent from my ST21i using Tapatalk 4
gnjev

PostPostao/la lolol dana 20/08/2013 16:31

Moram vas razlocarati, stela jeste 20-30%, neka je 50% ali ne moze biti sve stela, Evo ja dokaz, imam sve max.bodova bez ikakve stele. Ipak je komislija obavljala svoj posao, Niste mozda ni svjesni sta su sve pratili ... mozda brzinu popunjavanja listica, (ko zna) citkost, snalazenje, ljubaznost, stav, smjesak itd da ne nabrajam.
lolol

PostPostao/la gnjev dana 20/08/2013 17:12

lolol je napisao/la:Moram vas razlocarati, stela jeste 20-30%, neka je 50% ali ne moze biti sve stela, Evo ja dokaz, imam sve max.bodova bez ikakve stele. Ipak je komislija obavljala svoj posao, Niste mozda ni svjesni sta su sve pratili ... mozda brzinu popunjavanja listica, (ko zna) citkost, snalazenje, ljubaznost, stav, smjesak itd da ne nabrajam.

Dobro imas max broj bodova al ima i drugih 100,150,200 ljudi zavisno kako gdje . I sta njih ili tebe cini vise ili manje vrijednim ako imate isti broj bodova ? Odgovor se sam namece STELA :D
gnjev

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ekonomija

Trenutno korisnika/ca: maliq53 i 7 gostiju.