Porodiljska naknada i djeciji doplatak

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Porodiljska naknada i djeciji doplatak

PostPostao/la kerima1 dana 25/04/2013 18:26

dj-13 je napisao/la:
MoSa LjoŽe je napisao/la:Valter svaka ti se treba uokviriti, sve što je čovjek rekao je istina 100%.

Ma ja nek je vama ovo istina asto vam u paralamentu ljudi sjede i ne rade nista i za to nista dobiju po 100 i nesto djecijih doplataka,to je ok...i hajd praznite se negdje drugo ovde je postavljeno konkretno pitanje bez da nam neko palamudi...

Tacno valja nam jos troiti ovu vrecu idiota na temi. :cry:
kerima1

PostPostao/la žuta lala dana 25/04/2013 18:32

dj-13 je napisao/la:Ljudi mene je jedino ovde zanimalo kad ce isplata nakande ako ko zna a ne da mi neko pametuje ko je tamo negdje i ko misli da ovde zene zive od te milostnje zato sto nece da rade.....objasnjavati nekome ko ne zna kako je to kad radis i ostanes bez posla zato jer si u drugom stanju a pri tom si visoko obrazovana,muz isto tako ali radi kod privatnika i ceka po 2 mjeseca platu,podstanari a beba mala .Ne kukam i ne trazim nista od nikaga na zalost nisam otisla u Dansku niti bilo gdje jer mi otac poginuo za ovu drzavu pa sam mislila da u njoj cu ja imati selameta koliko toliko....ali bez veze AKO KO BUDE IMAO BILO KAKVU INFORMACIJU O TOME KAD JE ISPLATA ILI JE TOLIKO MOCAN DA NAM MALO TO POGURA JER KANTONALNO MINISTARSTVO SE PITA KOJE JE SEBI DAVNOOO PODJELILO PLATE....MOLIM VAS JAVITE I NECEMO VISE RASPRAVE,OVI U DANSKOJ NEK SE "PATE" A JA SAM TRAZILA INFORMACIJU OD LJUDI KOJI OVDE "UZIVAJU"...

Isplate neće ni biti jer se naknada za porodilje ukinula. :(
žuta lala

PostPostao/la kadinica dana 25/04/2013 19:06

Nije ukinuta porodiljska naknada...

Samo dio koji je isplacivao Grad Sarajevo / oko 250 KM.
kadinica

PostPostao/la Lounge Act dana 25/04/2013 19:20

porodiljska naknada ne moze se ukinuti, to bi bilo kao da ukinu bolovanje
a ono sto je grad isplacivao je ukinuto, to je bilo recimo kao regres i toga vise nema
Lounge Act

PostPostao/la žuta lala dana 25/04/2013 20:49

E onda mi ništa nije jasno. Mojoj sestri je rečeno da neće dobiti iznos (pola plate) koji se isplaćivao iz budžeta općine (u vidu naknade) jer nema novca za to. Samo dobija pola iznosa od državne institucije u kojoj je zaposlena.
žuta lala

PostPostao/la kadinica dana 25/04/2013 20:58

žuta lala je napisao/la:E onda mi ništa nije jasno. Mojoj sestri je rečeno da neće dobiti iznos (pola plate) koji se isplaćivao iz budžeta općine (u vidu naknade) jer nema novca za to. Samo dobija pola iznosa od državne institucije u kojoj je zaposlena.

Ako radi u državnoj instituciji onda ima pravo na punu plaću, a nema pravo na naknadu od Kantona.
kadinica

PostPostao/la CaneBos dana 25/04/2013 23:37

kadinica je napisao/la:
žuta lala je napisao/la:E onda mi ništa nije jasno. Mojoj sestri je rečeno da neće dobiti iznos (pola plate) koji se isplaćivao iz budžeta općine (u vidu naknade) jer nema novca za to. Samo dobija pola iznosa od državne institucije u kojoj je zaposlena.

Ako radi u državnoj instituciji onda ima pravo na punu plaću, a nema pravo na naknadu od Kantona.

Upravo tako. Ako radi u drzavnoj instituciji onda spada pod Drzavni zakon o radu koji regulise naknadu plate za vrijeme odsustva. Taj iznos je puna neto plata (bez toplog obroka, prevoza..). Vasa sestra nema nikakve veze sa kantonom i kantonalnim/opcinskim budzetima u tom slucaju.
Jos samo da dodam..kad postoje nejasnoce ovog tipa, pa ima internet, zakoni, pa se malo proceslja to, drugo svaka ta drzavna institucija ima hrpu besposlenih pravnika i sektora za pravne poslove i personal, pa neka pokuca na vrata i raspita se!
CaneBos

PostPostao/la žuta lala dana 26/04/2013 17:12

CaneBos je napisao/la:Ako radi u državnoj instituciji onda ima pravo na punu plaću, a nema pravo na naknadu od Kantona.

Upravo tako. Ako radi u drzavnoj instituciji onda spada pod Drzavni zakon o radu koji regulise naknadu plate za vrijeme odsustva. Taj iznos je puna neto plata (bez toplog obroka, prevoza..). Vasa sestra nema nikakve veze sa kantonom i kantonalnim/opcinskim budzetima u tom slucaju.
Jos samo da dodam..kad postoje nejasnoce ovog tipa, pa ima internet, zakoni, pa se malo proceslja to, drugo svaka ta drzavna institucija ima hrpu besposlenih pravnika i sektora za pravne poslove i personal, pa neka pokuca na vrata i raspita se![/quote]

Joj upravu ste, neko ju je pogrešno informisao! Evo maloprije je zvala da se raspita i rekli su da to nema veze s njom. :)
žuta lala

PostPostao/la ladyblue18 dana 26/04/2013 22:36

kerima1 je napisao/la:Tacno valja nam jos troiti ovu vrecu idiota na temi. :cry:

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» kerima1

2 hefte
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Prethodna

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.