POMOC PRI IZBORU SERVISA ZA UGRADNJU AUTO PLINA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Re: POMOC PRI IZBORU SERVISA ZA UGRADNJU AUTO PLINA

PostPostao/la AdnanSA dana 19/08/2008 08:30

On je za 5 cilindara platio 1400 KM i to onu najbolju instalaciju.
AdnanSA

PostPostao/la Majjah dana 19/08/2008 14:36

BUS DRIVER je napisao/la:Mozes li mi reci kolko je platio tvoj drug ugradnju i koja je marka plinskog sistema?Za njegovo auto je vjerovatno jos skuplja ugradnja posto je 5 cilindara.Neko je spomenuo da je ugradnja kod radica 1100KM i da ima 3 godine garancije.Stari danas zvao neki "Monako"servis u bijeljini i rekli mu 1670KM :-) za ugradnju ,za opel astru 1.8 16V ,i da su oni jedini koji ugradjuju sa certifikatom sa kojim se moze voziti po cijeloj Evropi.E sad jel to treba da kosta toliko para ,zbog cega je tolika razlika u cijeni izmedju njega i ostalih i Radica nemam pojma?
Stvarno ne znam kod koga da ugradim plin u auto,sve mi se nesto cini da ovdje svako ugradjuje plin i da uzimaju pare na neznanju i povjerenju nas vozaca na njihove price i obecanja.
Pozdrav svima.

Autogas Radic je koliko sam shvatio firma iz Srbije , sa ispostavom u Bijeljini i Istocnom Sarajevu, imaju i svoju web adresu, tu imaju i cjenovnik za BIH http://www.autogasradic.co.yu/
Majjah

PostPostao/la BUS DRIVER dana 19/08/2008 22:20

Hvala Vam na pomoci i odgovorima.
Za sada su kao najpoznatiji i najbolji:servis Billy iz Sarajeva,Auto gas Radic isto iz Sarajeva i taj Monako iz Bijeljine.
Vidjet cu jos malo i sacekat jos koju pametnu i raspitat se gdje cu ugradit plin.
Pozdrav svima.

PS.Ako neko ima da doda jos koju pametnu tu sam. :-)
BUS DRIVER

PostPostao/la MOKE_R dana 19/08/2008 23:34

Kod mene je audi 80 jaje 1.8,plin sam ugradio u CARDEX-u na Dobrinji (po preporuci nekolicine taxista,valjda oni znaju naj bolje)
Proizvodjac Landirenzzo,presao 2000 km za mjesec dana,plina trosi isto kao benzina 8-9 l,samo sto plin kosta 1.09 KM,gubitak snage nisam osjetio,motor radi tise nego na benzin.

Jednostavno nema mane.
MOKE_R

PostPostao/la ja1977 dana 20/08/2008 13:18

Mislim da je Billy prestao sa ugradnjom plina
ja1977

PostPostao/la BUS DRIVER dana 20/08/2008 22:37

Imas li broj ili e-mail od tog servisa pa da ga nazovem i pitam kolko bi kostalo za moj auto.
Hvala.
MOKE_R je napisao/la:Kod mene je audi 80 jaje 1.8,plin sam ugradio u CARDEX-u na Dobrinji (po preporuci nekolicine taxista,valjda oni znaju naj bolje)
Proizvodjac Landirenzzo,presao 2000 km za mjesec dana,plina trosi isto kao benzina 8-9 l,samo sto plin kosta 1.09 KM,gubitak snage nisam osjetio,motor radi tise nego na benzin.

Jednostavno nema mane.
BUS DRIVER

PostPostao/la ifbbpro dana 22/08/2008 14:14

templar31 je napisao/la:Uglavnom,

Plinskih instalacija da valjaju i da su sigurne, nema ispod 1400 KM.
U sustini, vrte se po trzistu neke instalacije raznih mesetara, cak i za 500 KM ali to stavi samo ako zelis da ti se auto zapali nakon 2 dana.

Kod skupljih sustava, spremnik je od plastike, i pogodan je sa sigurnosnog aspekta, jer se u slucaju udara ne moze slomiti niti eksplodirati (savija se kao plasticna flasa od mineralne i ne puca).

Uglavnom, kod plina ti vazi pravilo, jeftino je skupo, jeftinije je najskuplje, drugim rijecima, ako ugradis los sustav nadavat ces se para na otklanjanje nus pojava i posljedica.
Kad stavis plin budi spreman na cesce mijenjanje ulja, i opcenito vece trosenje motora (ljudi moji, ta instalacija nije neke pare, i da je ona tako dobra opcija, niko na svijetu ne bi vozio ni na jedno gorivo osim na plin, a auta bi fabricki dolazila sa instalacijama. Pogledajte realno,na cijenu od 24-25 hiljada za nov auto, nista je jos 1400 KM za plin, pa se zapitajte- zasto se to ne radi fabriciki tj. ne radi se cesto jer ipak postoje koja sa trake sidju sa plinskom instalacijom.

U sustini, sve ti je to prica-dobio na mostu izgubio na cupriji.

P.S. Nema toliko veze sa temom, ali sjetih se kad su se tamo '89. ili '90. pocele pojavljivati Zastave 128 i stojadini sa elektronskim paljenjem. Tako je dobro bilo rijeseno, da su vlasnici visili u redu na servisima, da im se skine elektronsko paljenje i vrati klasicna razvodna kapa....

1. Bas obrnuto, plin je cistiji od benzina i ulje i motor traju duze
2. Otkud ti informacija da se fabricki ne ugradjuje plin u auta!? To je vec odavno postala praksa
ifbbpro

PostPostao/la ifbbpro dana 22/08/2008 15:24

A neko je spomenuo sto se odmah nisu pocela praviti auta na plin, pa glupa konstatacija.
Jednostavno, vremena se mijenjaju. :)
ifbbpro

PostPostao/la templar31 dana 23/08/2008 00:12

Strucnjak,

Da je to tako rentabilno super-truper-hiper-extra rijesenje, sve i jedan benzinac nakon 2000. godine bi dolazio sa insalacijom za plin.
Sta kosta svakog proizvodjaca da poskupi svoj finalni benzinac za par stoja a da u njemu dolazi i plinska instalacija i da je tako povoljniji za vozanje i od diesela i konkurentniji na trzistu...
Pitas li se zasto samo plafon 5% benzinaca dolazi fabricki sa plinskom instalacijom, i to samo oni koji trose "bozju kisu" pa da se tako privuku kupci....
templar31

PostPostao/la BUS DRIVER dana 23/08/2008 02:58

E ovako.Raspitivao sam se o svim nasim servisima u BiH,i uglavnom su misljenja podijeljena neko je zadovoljan ,neko nije i uglavnom se sve vrti oko 3-4 servisa(to su:Radic,Cardex-sarajevo,Monako-Bijeljina,Autogasgas-B.Luka..).
Ta man sam konto ugradit kod Radica,cijena pristupacna 1300KM sekvent sistem,ali na jednom drugom forumu procitam da ni oni nisu cvjecke i da prilikom dogovora sve je med i mlijeko a posle kad nesto ne stima,onda su zauzeti,ne ljubazni itd.
Da ne bude zabune ovo sam sve saznao preko foruma i iz iskustva drugih,ali ja sad nemam pojma gdje da odem da ugradim plin.Surfajuci po netu nasao sam jedan Beogradski forum i tu su svi hvalili dva servisa ,jedan je iz N.Sada a drugi iz Bg.Naj zanimljiviji dio je da niko od tih ljudi koji su ugradzivali plin u ta 2 servisa nije imao zamjerki ,tako da sam ja kontaktirao taj servis pa cu da vidim i mozda cu da odem u Bg da tamo ugradim plin.
Nadam se da vas nisam tusio svojom pricom i neodlucnosti oko izbora servisa za ugradnju.Sta odlucim i uradim javit cu vam i podijeliti svoje iskustvo sa vama i mozda to nekom bude koristilo.
Pozdrav.
BUS DRIVER

PostPostao/la BUS DRIVER dana 23/08/2008 03:01

Zaboravih,ako nekog interesuje taj servis moze pogledat na:
http://www.lovatogas.co.yu
BUS DRIVER

PostPostao/la arman1 dana 25/08/2008 09:08

templar31 je napisao/la:Strucnjak,

Da je to tako rentabilno super-truper-hiper-extra rijesenje, sve i jedan benzinac nakon 2000. godine bi dolazio sa insalacijom za plin.
Sta kosta svakog proizvodjaca da poskupi svoj finalni benzinac za par stoja a da u njemu dolazi i plinska instalacija i da je tako povoljniji za vozanje i od diesela i konkurentniji na trzistu...
Pitas li se zasto samo plafon 5% benzinaca dolazi fabricki sa plinskom instalacijom, i to samo oni koji trose "bozju kisu" pa da se tako privuku kupci....

Zato jer 90% ljudi misle da će im taj plin ekspodirat iza prve krivine.
arman1

PostPostao/la Better Man dana 25/08/2008 15:49

Čitam članak da su auta u BiH na plin prava mala bomba koja može da eksplodira. Razlog ovakvoj tvrdnji je kako tvrde u članku ne postojanje institucije koja bi tu oblast regulisala, tj. ustanovila norme i propise za ugradnju plina u automobile i što ne postoji sistem kontrole i regulacije ovih što se bave ugradnjom plina. Oni nisu protiv ugradnje plina u automobile, već samo žele da se ta oblast reguliše iz sigurnosni razloga da ne bi došlo do opasnih posljedica.
Better Man

PostPostao/la Majjah dana 25/08/2008 19:31

Better Man je napisao/la:Čitam članak da su auta u BiH na plin prava mala bomba koja može da eksplodira. Razlog ovakvoj tvrdnji je kako tvrde u članku ne postojanje institucije koja bi tu oblast regulisala, tj. ustanovila norme i propise za ugradnju plina u automobile i što ne postoji sistem kontrole i regulacije ovih što se bave ugradnjom plina. Oni nisu protiv ugradnje plina u automobile, već samo žele da se ta oblast reguliše iz sigurnosni razloga da ne bi došlo do opasnih posljedica.

U prevedenom znacenju, drzava nema marke od toga sto ti ugradis plin u auto, jebe se njima za nasu sigurnost, eno im M-17 nek nesta tamo urade ako im je stalo da im stanovnici ne ginu svakodnevno!! :x :x :x
Majjah

PostPostao/la greška dana 04/09/2008 11:01

E ovo je jedina i prava istina !
Sada će neki mufljuz izaći pred delegate i ladno odrezati
jedno 50 ili 70 KM koju će mo mi sa LPG-om plačati
kod registracije a da se njima nađe za regresa.
greška

PostPostao/la ja1977 dana 04/09/2008 13:00

Tesko da ce to proci, pogoto sa priblizavanjem EU. Probali su U RS sa onih 250 KM, pa su na kraju vracali pare raji.

Ali, jeste cinjenica da kod nas nema nikakve kontrole i standardizacije i da svaki moler (ne podcjenjujem molere) moze da ugradi plin.

Dakle, nasa sigurnosti (i sigurnost onih koje vozimo i onih oko nas) je nazalost samo stvar nase savjesti i savjesti onoga koji je ugradio instalaciju.

e, tu je problem, jer vecina nas bi da ustedi koju stoji pri instalaciji, a serviseri i malo vise sklapajuci sisteme od turkih, kineskih i inih komponenti.
ja1977

PostPostao/la greška dana 05/09/2008 13:52

Vidi nisam ja protiv standardizacije i dovođenja sigurnosti učesnika u saobračaju i svih nas na karaju krajeva na viši nivo ali:
evo reci ti meni koliko si puta odvezao auto na obavezni tehnički pregled kod registracije ? ja lično u zadnjih deset godina niti jednom, daš papire i za sedam dana dođeš po saobračajnu i nek nese_u onda o sigurnosti bilo kakvoj. Seljak palamudi o plinskim bombama a u njegovom kantonu policija je zadnji put kontrolisala šare na gumama 1977 godine. Pa pogledaj samo anketu o starosti automobila evo samo ovdje na sarajevo-x ! Kad izađeš na cestu vidiš da su auti dugački i po 45 metara (4 metra auto i 41 metar dim iza njega pogotovo ovi sa ekonomičnim dizel autima). Pa kad je zadnji put policija kontrolisala da li se troši dizel ili lož ulje eto samo to. I ovaj gore ima apsolutno paravo; jebe se njima za našu sigurnost dajmo mi njima pare a nama kako bude.
greška

PostPostao/la ja1977 dana 05/09/2008 14:06

Sto se tice tehnickog u potpunosti si u pravu, ali....

Tu se opet vracamo na pricu o NASOJ savjesti. Ja uvijek idem na tehnicki j(iako to onima po raznim agencijama izgleda cudno) er u auto stavljam zenu i dvoje djece. Prisustvovao sam na tehnickom u GRAS-u kada frajer skida sa onih valjkova jednog golfa i dovozi drugo auto da bi zavarao kompjuter i dao ovome prolaznu :x .
Tada sam pitao domacina, sta misli da ovaj prethodni golf nekad pukne u njega jer mu ne rade kocnice. Tada je nastao muk, kaze vlasnik prvog golfa lako je tebi kod tebe je auto staro 5 godina. Rekoh nije stvar u tome koliko je auto staro, nego da li je ispravno, a od tebe je upravo napravio potencijalnog ubicu.

O policiji, ne treba raspravljati. Tu se slazem 100%. Vazno je da li si vozio 63 kada je ogranicenje 60, a gume, tehnicka ispravnost nema veze
ja1977

PostPostao/la greška dana 05/09/2008 15:41

Nije šala ali u BiH će se po prvi put zvanično registrovati da je čovjek sam sebe zgazio. Lola ti je negdje krpao pod od auta i u sred vožnje je skupa sa sjedištem pao na asfalt a ostatak kola ga je lupio u leđa i poderao po nogama.
greška

PostPostao/la limp dana 24/06/2010 18:02

i gdje si na kraju ugradio? kako se pokazalo? i ja planiram sekvent ugraditi!
limp

PostPostao/la Edin H. dana 24/06/2010 22:24

greška je napisao/la:Nije šala ali u BiH će se po prvi put zvanično registrovati da je čovjek sam sebe zgazio. Lola ti je negdje krpao pod od auta i u sred vožnje je skupa sa sjedištem pao na asfalt a ostatak kola ga je lupio u leđa i poderao po
nogama.

:shock:
Edin H.

PostPostao/la Minjo dana 18/09/2010 20:12

Zanima me da li neko ima Fabiu Combi 1.2 ili 1.4 sa klimom i plinom i kakva su iskustva?
Minjo

PostPostao/la Optimist dana 11/02/2011 17:22

Da li je neko ima iskustva sa plinom u Opelovom 1.4 motoru, 95 KS. Koliko kosta cijena ugradnje, koji je najbolji servis za to? Vozilo je Chevrolet Lacetti.

Hvala
Optimist

PostPostao/la sheikh dana 12/02/2011 12:44

Hmm
ma ne znam bas za taj plin....
Licno,preferiram dizel i nisam neki ljubitelj benzina niti plina :)
Jbg pravi bosnjo,samo gleda gdje ce ustedjeti :D
Mada i ovi LPG sto imaju,ne smiju ici u podzemne garaze,sad i poskupio plin :)
ne znam,mislim da na kraju dodje skuplja pita nego tepsija,al eto,ako neko misli
da ima neku ustedu nek ugradi.Mislim da je sekvent plin najkvalitetniji,raja ga hvali :thumbup:
sheikh

PrethodnaSljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.