Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

PostPostao/la sLLayer dana 13/07/2012 16:20

da li se moze snimati voznja prilikom polaganja?
sLLayer

PostPostao/la testovi dana 13/07/2012 18:31

sLLayer je napisao/la:da li se moze snimati voznja prilikom polaganja?

ja sam snimio svoju obuku a treba da mozes snimat i polaganje

ko to tebi moze zabranit da npr na glavu stavis onaj kacket sa kamerom ili da neku drugu kameru ucvrstis negdje naprijed na tablu ili krov auta
testovi

PostPostao/la casanova123 dana 14/07/2012 12:02

Molim vas pozdravite novog sofera na cestama Sarajeva.. Bez greske, bez stele, bez ikakvih problema..
Instruktor Muhidin Jaha, auto skola Bosna...

prekucao i onog iz komisije(ispitivaca) i cste, i pjesake i raskrsnice, i djecu, i radove na cesti, i OHRovce i sve :D

Hvala hvala...
casanova123

PostPostao/la nidokralj dana 14/07/2012 18:11

Cestitam i nek je sa srecom!Znam tacno taj osjecaj kad izadjes iz auta nasmijan sto si polozio... :thumbup:
nidokralj

PostPostao/la casanova123 dana 14/07/2012 20:30

ma joj.. nece mi ga biti ravnog za nekih 14 dana dok dobijem vozacku :D
jos dok se ustelim na "svojim" autima i ima da me nema :D
casanova123

PostPostao/la S4mpion dana 15/07/2012 00:53

casanova123 je napisao/la:ma joj.. nece mi ga biti ravnog za nekih 14 dana dok dobijem vozacku :D
jos dok se ustelim na "svojim" autima i ima da me nema :D

Samo polahko,licno ne poznajem nijednog pocetnika koji se poceo sa dokazivanjem,a da nije slupao auto,znaci samo polahko,postuj znakove i nikad na cestu nemoj izaci sa stavom "ja znam sve"-to ce ti sacuvati glavu ;-)
S4mpion

PostPostao/la Krystal dana 15/07/2012 01:37

Da se primjetiti da je tema malo ostarila, da se slabije odgovara, ali evo da ja ipak postavim pitanje:

Odradio sam test o propisima i položio, prijavio se za prvu pomoć i sad u pn treba da mi počne obuka.. Interesuje me, da li su ovi u CK-u Novi grad čivije kod kojih moraš sve znati da bi prošao ili se može i progledati kroz prste?

Hvala.
Krystal

PostPostao/la S4mpion dana 15/07/2012 02:38

Krystal je napisao/la:Da se primjetiti da je tema malo ostarila, da se slabije odgovara, ali evo da ja ipak postavim pitanje:

Odradio sam test o propisima i položio, prijavio se za prvu pomoć i sad u pn treba da mi počne obuka.. Interesuje me, da li su ovi u CK-u Novi grad čivije kod kojih moraš sve znati da bi prošao ili se može i progledati kroz prste?

Hvala.

CK je šaša...bitnije je polaganje voznje :lol:
Nije to bas tako precizno odredjeno po opcinama,svaka opcina ima svoje civije i one koji to nisu.Znaci u komisiji ti moze doci normalan ispitivac kojem je bitno samo tvoje znanje,a opet ti moze doci i neka civija koji pretjeruje sa pravilima ili trazi pare.Ali uopsteno govoreci,mislim da imate dobre rute za voznju,po mom misljenju,cak su i lakse od ruta u Novom Sarajevu,vecinu vremena se vozi po glavnoj cesti tako da vjerovatno nece biti problema. :thumbup:
Zadnja izmjena: S4mpion; 16/07/2012 16:34; ukupno mijenjano 1 put/a.
S4mpion

PostPostao/la sLLayer dana 16/07/2012 11:41

Krystal je napisao/la:Da se primjetiti da je tema malo ostarila, da se slabije odgovara, ali evo da ja ipak postavim pitanje:

Hvala.

koliko sam skonto ti pitas za polaganje prve pomoci, apsolutno nista nemoj uciti, je sam polagao prije 10 dana i ko budala ucio onu knjizicu dosao na polaganje neki lik ispred mene ne zna da pokaze gdje mu je dlan i covjek ga posti kaze polozio, prema tome moze svako poloziti bez ikakvog znanja, jedino ti radi sebe mozes procitati knjizicu prve pomoci.. :)
sLLayer

PostPostao/la sarajevomd dana 16/07/2012 17:56

sLLayer je napisao/la:koliko sam skonto ti pitas za polaganje prve pomoci, apsolutno nista nemoj uciti, je sam polagao prije 10 dana i ko budala ucio onu knjizicu dosao na polaganje neki lik ispred mene ne zna da pokaze gdje mu je dlan i covjek ga posti kaze polozio, prema tome moze svako poloziti bez ikakvog znanja, jedino ti radi sebe mozes procitati knjizicu prve pomoci.. :)

Ovo je totalno POGRESNO razmisljanje. Nedo bog da dozivis nesrecu sa nekim bliskim, i trebas mu dati prvi pomoc, pa ako imas imalo savjesti proklinjao bi sebe do zadnjeg dana zivota jer nisi naucio na prvoj pomoci kako da spasis povredjenog, sta uradiit, sta NIKAKO NE uradiit i slicno.

Da ne pricam o tome da krivicno mozes biit kaznjen ukoliko ne pruzis prvu pomoc povredjenom...
sarajevomd

PostPostao/la majstor.yoda dana 24/07/2012 19:06

Pozdrav narode. Planiram tokom ljeta da krenem sa polaganjem vozackog (i sta sve ide uz to) u svojim ranim tridesetim i to samo zato sto ce mi zbog posla trebati :( inace me ne interesuju auta i voznja. Elem, znam gdje cu ici (ART kod Seje jer ga licno poznajem, znam da je regulara i smiren momak a znam i ljudi koji su kod njega bili i svi su zadovoljni). Moje pitanje je sljedece: kako se covjek nauci osnovama voznje (parking, kretanje, rikverc etc.) ako nema vise poligona? Zar se fakat odmah izadje na cestu i lagano s bismilom? Znam da mi nece biti bas lako da se opustim tokom voznje jer ne vjerujem drugim vozacima, ali zar se fakat svi bacaju samo tako u vatru ili se moze otici gdje na kakav parking, nesto, pa lagano proci osnove?

Hvala
majstor.yoda

PostPostao/la sLLayer dana 24/07/2012 19:20

pa nema vise poligona da polazes na njemu, al svakako da ces prvo uciti na poligonu (5 casova) pa onda izaci u saobracaj, samo kad ti bude polaganje neces ici na poligon kao sto je nekad bilo
sLLayer

PostPostao/la majstor.yoda dana 25/07/2012 00:12

sLLayer je napisao/la:pa nema vise poligona da polazes na njemu, al svakako da ces prvo uciti na poligonu (5 casova) pa onda izaci u saobracaj, samo kad ti bude polaganje neces ici na poligon kao sto je nekad bilo

hvala. ja sam pogresno shvatio raju, kontao sam da odmah sjednes u auto i na cestu :)
majstor.yoda

PostPostao/la S4mpion dana 25/07/2012 15:56

majstor.yoda je napisao/la:
sLLayer je napisao/la:pa nema vise poligona da polazes na njemu, al svakako da ces prvo uciti na poligonu (5 casova) pa onda izaci u saobracaj, samo kad ti bude polaganje neces ici na poligon kao sto je nekad bilo

hvala. ja sam pogresno shvatio raju, kontao sam da odmah sjednes u auto i na cestu :)

Nije u pitanju 5 casova na poligonu,cak i profesiionalni vozaci imaju po planu 4 casa na poligonu.
Vjeruj mi,to nije nista strasno.Ja nisam nikada prije obuke vozio auto,dosao sam na obuku kao laik,nekih 40 minuta sam proveo kruzeci na parkingu kako bih se naviknuo na gas,kocnicu i mjenjac.Nakon tih 40 minuta sam izasao na cestu na kojoj sam vozio nekih pola sata i onda sam ko hadzija vozio kroz Vilsonovo 60km/h :D ,sutradan sam odmah sa Grbavice auto vozio na Dobrinju.Vjerovatno ces na cestu izaci tokom prva 2 casa,eventualno na 3.ili 4.casu(sve zavisi koliko brzo ucis).U Novom Sarajevu se pocetnici vjezbaju na parkingu u Hrasnom,a u Novom Gradu na poligonu na Dobrinji.
S4mpion

PostPostao/la fenolftalein dana 26/07/2012 09:24

Neelix je napisao/la:
habul_m je napisao/la:
Neelix je napisao/la:maxline, celavi debil u zlatnom golfu 4, isti je po ponasanju kao ovaj sto ka Kacho opisuje, povrh svega, ostavio me na marindvoru, a zivim na ilidzi. mogo je jednom, sutradan sam trazio da ga promijene :)

Koji je to instruktor čelavi kojeg nazivaš debilom u zlatnom golfu 4. Jeli to možda onaj iz Vogošće Hasib Zorlak. Čudi me da te je on ostavio na marin dvoru. Meni se to nije desilo ni jednom. Uvijek me ostavi ondje gdje mu ja kažem.
Meni je on lično dobar instruktor.

ne sjecam se imena fakat, davno je to bilo, al jos uvijek voza istog golfa (maxline) vidjam ga po gradu. eto, meni trubio prije nego ce me ostavit kao znas ti da sam ja duzan da te ostavim pred auto skolom po zakonu :? bla bla nisam konto sto to prica, kad kod vrbanje pokupi neku curu i meni kaze eto dosta, vidimo se sutra.. :x :x sta sutra mater mu jebem :x helem, nismo se vise vidjeli :D

a da ne spominjem sto je urlao na mene i vrishtao, na carshiju me vodio a nikad prije toga nisam sjeo za volan :x i valjda ocekivao da vozim dobro :?

bjezte od njega sto dalje-to bolje
fenolftalein

PostPostao/la fenolftalein dana 26/07/2012 09:29

Ja sam se obucavao u maxline, Zorlak mi je bio instruktor (taj celavi). Uopšte nije tako loš, sve zavisi kako se postaviš...ne voli čovjek kada pametuješ i to je to.

Inače sam zadovoljan sa maxlinom, ljubazni su, daju na rate...ja sam dobio i ljekarsko gratis.

mislim, ako nemas para sve ti je skupo, pa sve sto je gratis dobro dođe :-D
fenolftalein

PostPostao/la nero071 dana 26/07/2012 09:41

iz iskustva
www.selma.ba
nero071

PostPostao/la kenzo dana 26/07/2012 09:53

instruktor Hamid REGLEMAN...strog, ali po meni takvi su najbolji..
auto: Peugeot 307 2.0 HDI

061 221 339
kenzo

PostPostao/la daxon dana 26/07/2012 18:42

fenolftalein je napisao/la:.ja sam dobio i ljekarsko gratis.

Da, ali vjerovatno su Vam izlazak na polaganje praktičnog djela ispita naplatili 140,00 Km, dok je u većini škola taj dio u iznosu od 100,00 KM. Realno, Vi ste dobili samo privid gratisa.
Ne postoji ništa "džabe", postoje raznorazni marketinški trikovi kako bi ljudi dobili privid da je nešto "džabe", tj. gratis.
daxon

PostPostao/la S4mpion dana 27/07/2012 01:41

Kod mene je izlazak bio 130KM bez ikakvog gratisa.
S4mpion

PostPostao/la fenolftalein dana 27/07/2012 10:34

Nisam platio 140, a osim toga sam imao i popust na testove. (bila je neka akcija) Ali to nije najbitnije u svemu... meni je vaznija ljubaznost i pristupacnost tih ljudi koji su zaposleni :thumbup:
toplo preporucujem
fenolftalein

PostPostao/la casanova123 dana 30/07/2012 13:20

ja ucio u auto skoli Bosna, kod Muhidina Jahe, super instruktor, pravo me naucio, polozio sam iz prve bez stele.. on je moja preporuka pa vi sada gledajte.. i zahid causevic iz Bosne je takodjer dobar kao sto cujem. .uglavnom sa auto skolom Bosna necete pogrijesiti..
casanova123

PostPostao/la casanova123 dana 30/07/2012 13:23

Sto se tice placanja evo koliko sam sta platio:

Ljekarski = 45KM(tamo ono kod centralne banke, iako mi je receno da odem negdje kod Bosmala gdje je 40KM)
Prva Pomoc = 83KM
Auto SKoli za teoriju = 100 KM
Auto Skoli za praksu = 700
Prijava polaganja za teoriju = 70KM(cini mi se)
Prijava polaganja za praksu = 100KM

ja mislim da je ovo bilo sve sto sam naplacao... uglavnom svuda ovoliko izadje ali cujem da u maxlineu deru opasno :D
casanova123

PostPostao/la Hemera dana 30/07/2012 21:31

kakva je to kategorija M i na šta se tačno to odnosi?
Hemera

PostPostao/la daxon dana 30/07/2012 22:12

U M spadaju mopedi i motokultivatori, međutim, to nije kategorija koja se upisuje u vozačku dozvolu u BiH, dakle, svako lice koje ima vozačku dozvolu bilo koje kategorije, također može upravljati vozilima iz reda M, odnosno, svako lice koje je napunilo 14 godina i ima potvrdu o položenom ispitu iz poznavanja propisa o bezbjednosti saobraćaja može upravljati mopedima i motokultivatorima.
Ono što bih još dodao, to je da kategorizacija u BiH ne poznaje M kategoriju, mislim da je to kategorizacija iz HR.
daxon

PrethodnaSljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: bitanga_sa_otesa, zdruzdjo i 7 gostiju.