Pokretači otpora u BiH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

Re: Pokretači otpora u BiH

PostPostao/la amela becitevic dana 05/09/2012 23:43

Kakvi organizatori otpora.pa svi smo mi mi organizovali na pocetku po haustorima mjesnim zajednicama itd. I mi zene i svi koji su ostali u sarajevu su organizatori otpora' i bil smo u opkoljenom sarajevu kao kao u jednom velikom logoru.ili svi da budemo priznati kao organizatori koji smo ostali ili niko .narode nemoj mo dozvoliti da pojedininci dobiju priznanja a mnogo zasluzniji nisu stavljeni na listu. Pa cak i zlatni ljiljan.po cemu je neko vise bio hrabar od drugog .svi smo mi ORGANIZATORI OTPORA SVI MI KOJI SMO BILI U RATU, I MI MAJKE NOSILE SMO VODU ,KUHALE OD NISTA NESTO ,TRAZILE KOJU CJEPKU DA NALOZIMO ,DOCEKIVALE MUZEVE A UZ TO BILE I ZENE I MAJKE. ZATO NEMOJ MO DOZVOLITI DA NAM NEKO PISE KO JE BIO KO. ILI SVI ILI NIKO. NE DOZVOLITEEE
amela becitevic

PostPostao/la Edin H. dana 05/09/2012 23:46

Cuj po haustorima :-) te su dezure bile kljucne u odbrani :D
Edin H.

PostPostao/la Klavikula dana 06/09/2012 02:11

amela becitevic je napisao/la:Kakvi organizatori otpora.pa svi smo mi mi organizovali na pocetku po haustorima mjesnim zajednicama itd. I mi zene i svi koji su ostali u sarajevu su organizatori otpora' i bil smo u opkoljenom sarajevu kao kao u jednom velikom logoru.ili svi da budemo priznati kao organizatori koji smo ostali ili niko .narode nemoj mo dozvoliti da pojedininci dobiju priznanja a mnogo zasluzniji nisu stavljeni na listu. Pa cak i zlatni ljiljan.po cemu je neko vise bio hrabar od drugog .svi smo mi ORGANIZATORI OTPORA SVI MI KOJI SMO BILI U RATU, I MI MAJKE NOSILE SMO VODU ,KUHALE OD NISTA NESTO ,TRAZILE KOJU CJEPKU DA NALOZIMO ,DOCEKIVALE MUZEVE A UZ TO BILE I ZENE I MAJKE. ZATO NEMOJ MO DOZVOLITI DA NAM NEKO PISE KO JE BIO KO. ILI SVI ILI NIKO. NE DOZVOLITEEE

to da su na neki nacin heroji svi oni koji su ostali u RBiH, to da, al svi nisu mogli biti organizatori, i nije isti onaj sto je prvi dan rata izaso da brani drzavu, onaj koji je vec ranije bio rasporedjen u nekim jedinicama i onaj koji se Armiji prikljucio mjesec dana kasnije, kad je vidio da cetnici nece moci ovladati citavom drzavom..samo ovih prvih puno vise ima sad na papirima, nego 92. sto ih je bilo..
Klavikula

PostPostao/la amela becitevic dana 06/09/2012 16:43

naravno da nije isto.svi smo bili ukljuceni htjeli ili ne.nuzda te tjerala.pa sjecate li se da su se prvo cuvali haustori pa zatim m.zajednice onda je bio prvo .T.0. sta sa onima koji nisu upisani u ZB a od pocetka su bili aktivni i u odbranu.bilo je i v.policije i da ne nabrajam'onaj ko je bio ovde zna.sta je sa nama zenama-i majkama koje smo bile ovde.zar mi nismo bile u toj kategoriji.kad vidim spisak koga su sve naveli u spisak ,lijepo mi muka.zato u ime nas koji smo cijeli rat bili ovde i mnogo izgubili nemojmo dozvoliti da se prave ti spiskovi jer nije posteno 'zna se sve ko su bili pravi .a zna se ko je pobjegao pa se vratio .ja sam puno izgubila u ratu i zato ovo sve pisem jer znam i ko je sta radio i sta je imao ,a sta sad ima. ZATO TREBAMO SE ORGANIZOVATI I NE DOZVOLITI TU NEPRAVDU.MALO IM. STO IMAJU PA HOCE I JOS DODATNA PRIMANJA ZA ORGANIZATORA. JA NEMAM NI ZA KIFLE KAKO SE KAZE
amela becitevic

PostPostao/la PAZI dana 09/09/2012 20:35

Evo opet u subotnjem Dnevnom avazu "buldožer" ministar Helez i jedan od Švrakića(čini mi se Muhamed)nešto palamude o ovoj ublehaško-blesimetrijskoj skupini:jajara i besposličara(Džabalebaroša)pa kao nikako da usaglase stavove tj kriterije ko je to sve pokrenuo otpor u BiH-"KADA JE BILO NAJTEŽE"..Ja sam davno pisao svoje stavove o svim tim Famoznim "Ratnim herojima"????dal veteranima,ljiljanima,štitonošama,RVI,Patriotligašima......pa na kraju i o ovim pokretačima...Evo par pitanja za njihove "eminentne" članove:
1.Kada i gdje su pokrenuli otpor i protiv koga?
2.Po čijim naređenjima i uputstvima su radili i djelovali?
3.Kolika je površina Bosne i Hercegovine?
4.Koliko je svaki od njih ponaosob uživo vidio jal "četnika" jal "ustaša?
5.Šta su imali prije rata od imovine(kuća,stan,auto,žena,ljubavnica... )?
6.Jeli ijedan od njih zna gdje se nalaze selo Večići i u kojoj opštini?
7.Znaju li Da je "Odbrana napadnute države ustavna i zakonska obaveza i moralni dug"
8.Dali bi BiH poslije svega i buljuka "plaćenih patriota i heroja"(kojima je uvijek malo"daleko brolje prošla da se angažovala bilo koja plaćenička svje4tska vojska-legija stranaca npr?

SRAM VA S I STID BILO GNJIDE I HULJE :x Dabogda vam kao i Vašim raznim političkim mentorima za lijeka trebalo.od te guzovače koju stalno kamčite..FUJ BAGRO nezasita

Rahman Šečić-da to nije možda onaj kriminalac što je silovao 13-godišnju djevojčicu,zadavio a potom bacio u krečanu-JEST dabome da jest(trenutno predsjednik ove opskurne jadne skupine)
Emir Švrakić-asli je to onaj glamočki sadžija što se još 1992 ispari u Milano,a sinovi mu što se tiče ratne geografije neznaju dalje od"Švrakina"-Jeste jakako sada butum "bizmismeni i viđeniji građhani"
Saud Kulosman,prijeratni nekakkav tesar,ranjen 1992 u među mafijaškom obračunu u Sarajevu i tada je rat za njega završen..poslije mešetar lažnim diplomama,kradenim autima,stambenim prostorima..i naravno otac nadolazeće perjanice sarajevskog podzemlja-Muamera--Jest to je taj
Alija Ćosić-Prijeratni skladišni radnik u jajačkom trgoprometu(istovarao šlepere cjementa,brašna i dr-naravno ručno)u ratu balansirao od ratnog heroja do ubice saborca..Poslijeratni major i korumirani član vojnostambene komisije(za kratko vrijeme enormno se obogatio)Ima ljiljana i jedan je od glavnih tvoraca posebnog prava za nosioce ovog kako kažu visokog priznanja????
Braća Trbović:Behudin i Izudin:širem kriminalnom miljeu poznati kao "Nane" i "Izo"-pa ti kriminalci ne samo da nisu ratovali nego su pljačkali,otimali,..a Nane i udavio jednog pripadnika 17.kr.br..
Adnan Solaković-prijeratni ugostitel,danas penzionisani brigadir OSBiH,sa titulom mr.sci.šaner i dripac,običan lindohan koji bi dnevno trošio desetine hiljada maraka bez imalo skurpula i stida
Nezim Ćatić-Da to nije onaj visperni pravnik u boračkom ministarstvu koji "nemilosrdno i po zakonu"???izvodi iz prava sve pripadnike ARBiH porijeklom iz RS-a naročito ako su pružali iole otpor u svojim mjestima pa tamo izranjavani,izginuli i dr...Jer zaboga nisu se liječili na klinikama ,sahranjivani u mratvačnicama i dr-Jado jadni i on i pravo i pravda koju preferira
Zukan Helez???Jel to naš ministar hrabro ustao na "kupreškom ravnom poljcu"organizovao se i pružio otpor..ma daj i kada je nasilu mobilisan bio je pozadinska prišipetlja...

Ima još ovih sa predloženog "pročišćenog"sdpiska koliko hoćeš ali mrzi me više pisati povraća mi se na taj moralni hamelj i ljudsko smeće-Moja nesreća je u tome što većinu te bagre znam iz ratnih vremena...

I JEDNOM ZA SVA VREMENA DA NIJE BILO NATO PAKTA I HRVATSKE VOJSKE KURAC BI MI UZELI VIŠE IŠTA OSIM VLAŠIĆA I VOZUĆE :oops:
PAZI

PostPostao/la amela becitevic dana 12/09/2012 10:25

Upravo tako.slazem se vama.sve st'o ste napisali ima smisla.nek odgovore na sve i nek kazu sta su imali prije rata.ti spiskovi uopste nisu svi tacni,a cast izuzecimabili smo organizatori svi koji smo ptezivjeli taj rat u opkpljenom darajevu.a oni koji su se prikljucili poslije pa ne moraju biti organizatori.
amela becitevic

PostPostao/la Sarajmen dana 14/09/2012 10:27

PAZI je napisao/la:
I JEDNOM ZA SVA VREMENA DA NIJE BILO NATO PAKTA I HRVATSKE VOJSKE KURAC BI MI UZELI VIŠE IŠTA OSIM VLAŠIĆA I VOZUĆE :oops:

Pazi, imaš pravo na svoje mišljenje. Pa makar ja i ne smatrao citirano tačnim.
Sarajmen

PostPostao/la sinuhe dana 14/09/2012 13:25

Rahman Šečić-da to nije možda onaj kriminalac što je silovao 13-godišnju djevojčicu,zadavio a potom bacio u krečanu-JEST dabome da jest(trenutno predsjednik ove opskurne jadne skupine)
Emir Švrakić-asli je to onaj glamočki sadžija što se još 1992 ispari u Milano,a sinovi mu što se tiče ratne geografije neznaju dalje od"Švrakina"-Jeste jakako sada butum "bizmismeni i viđeniji građhani"
Saud Kulosman,prijeratni nekakkav tesar,ranjen 1992 u među mafijaškom obračunu u Sarajevu i tada je rat za njega završen..poslije mešetar lažnim diplomama,kradenim autima,stambenim prostorima..i naravno otac nadolazeće perjanice sarajevskog podzemlja-Muamera--Jest to je taj
Alija Ćosić-Prijeratni skladišni radnik u jajačkom trgoprometu(istovarao šlepere cjementa,brašna i dr-naravno ručno)u ratu balansirao od ratnog heroja do ubice saborca..Poslijeratni major i korumirani član vojnostambene komisije(za kratko vrijeme enormno se obogatio)Ima ljiljana i jedan je od glavnih tvoraca posebnog prava za nosioce ovog kako kažu visokog priznanja????
Braća Trbović:Behudin i Izudin:širem kriminalnom miljeu poznati kao "Nane" i "Izo"-pa ti kriminalci ne samo da nisu ratovali nego su pljačkali,otimali,..a Nane i udavio jednog pripadnika 17.kr.br..
Adnan Solaković-prijeratni ugostitel,danas penzionisani brigadir OSBiH,sa titulom mr.sci.šaner i dripac,običan lindohan koji bi dnevno trošio desetine hiljada maraka bez imalo skurpula i stida
Nezim Ćatić-Da to nije onaj visperni pravnik u boračkom ministarstvu koji "nemilosrdno i po zakonu"???izvodi iz prava sve pripadnike ARBiH porijeklom iz RS-a naročito ako su pružali iole otpor u svojim mjestima pa tamo izranjavani,izginuli i dr...Jer zaboga nisu se liječili na klinikama ,sahranjivani u mratvačnicama i dr-Jado jadni i on i pravo i pravda koju preferira
Zukan Helez???Jel to naš ministar hrabro ustao na "kupreškom ravnom poljcu"organizovao se i pružio otpor..ma daj i kada je nasilu mobilisan bio je pozadinska prišipetlja...

Nepoznati su mi svi ovi ljudi i znam da je Bosna i Hercegovina na samom dnu po mnogo cemu, ali da li je moguce da se ljudi sa ovakvim detaljima iz proslosti pitaju za bilo sta cak i u BiH?
(Evo cu se pretvarati da ne znam da je Bakiru jaran "crnac" Saja)
sinuhe

PostPostao/la PAZI dana 15/09/2012 15:13

Sarajmen je napisao/la:
PAZI je napisao/la:

Pazi, imaš pravo na svoje mišljenje. Pa makar ja i ne smatrao citirano tačnim.

Korektno sa tvoje strane...ja se vodim samo činjenicama i događajima u kojima sam direktno učestvovao :dance:
PAZI

PostPostao/la PAZI dana 15/09/2012 15:25

sinuhe je napisao/la:

Nepoznati su mi svi ovi ljudi i znam da je Bosna i Hercegovina na samom dnu po mnogo cemu, ali da li je moguce da se ljudi sa ovakvim detaljima iz proslosti pitaju za bilo sta cak i u BiH?
(Evo cu se pretvarati da ne znam da je Bakiru jaran "crnac" Saja)

Ne samo da se pitaju...nego hoće još,..još,,,još....guzovače...Paraziti i lindohani malo im što je velika većina njih ostavrila "bogovske"beneficite-NARAVNO APSOLUTNO NEZASLUŽENO :x :x "Pamet ušutila,budale -kriminalci progovorili,a fukara beskičmenjaka na vlasti"...Joj ma nisu samo oni da vidiš prijatelju tog tzv "prečišćenog "spiska pokretača otpora...i sad dodaj njima patriotsku ligu,zelene beretke,veterane,RVI,PŠPB,nestale,zlatne ljiljane,štitonoše...i još štokakvu "herojsku"gamad(od ovoga naravno izuzimam časno poginule i časno izranjavane)pa ćeš vidjeti:Švicarska,Japan i "(29 država USA nebi izduralo socijalna davanja i svakodnevna potrraživanja ovih džabalebaroša i besposličara...pa na desetine nevladinih kojekakvih organizacija i udruga,pa nezajažljive parlamentarce...MA NEKIDE SVE U P..DU MATERINU i oni koji ih uvode u prava i oni koji im daju za svaki K..ac :bih: :bih:
PAZI

PostPostao/la Skijaš dana 15/09/2012 15:28

PAZI je napisao/la:MA NEKIDE SVE U P..DU MATERINU i oni koji ih uvode u prava i oni koji im daju za svaki K..ac

Ne znam ko mi je mrži, ti "patriotski" paraziti ili četnici
Skijaš

PostPostao/la PAZI dana 15/09/2012 15:44

Skijaš je napisao/la:
PAZI je napisao/la:MA NEKIDE SVE U P..DU MATERINU i oni koji ih uvode u prava i oni koji im daju za svaki K..ac

Ne znam ko mi je mrži, ti "patriotski" paraziti ili četnici

Odgovorno tvrdim...Četnici su imali više dostojanstva...Jasno i glasno bili i ostali otvoreni neprijatelji...a ovi kvazi patriote...a go ratni profiter i kriminalac,jedan do drugog i sve lafo u ime države??? :twisted:
Više od 70% "zlatnih ljiljana" iz 7 i 3 korpusa NJIE NI NA PUŠKOMET VIDJELO NI ČETNIKA NI USTAŠU,a tako je i sa ovim pokretačima a pogotovo sa famoznom patriotskom ligom...Znate li možda ko je oformio patriosku ligu recimo u Bosanskoj Gradišci???? onaj kriminalac Senad(zaboravio sam prezime) i to je uredno dokumentovano kod velmoža Avde Hebiba....ma šta ja i kome pišem očito je da je Senad Avdić apsolutno u pravu kada 15 godina tvrdi "Bosna je bila i ostala u kandžama KOS-a" i nema njoj izgleda zadugo providna dana ali...JA je VOLIM i sutra bih ponovo branio njen integritet i suverenitet bez i patriotske lige i pokretača otpora i kojekakvih protuha i patriot ublehaša :bih: :bih:
PAZI

PostPostao/la valterbranisarajevo dana 15/09/2012 16:46

Koliko sam ja skontao kod četalja pravo na borački dodatak imaju samo oni koji su bili "u zoni borbenih dejstava" odnosno na liniji i taj dodatak nije prenosiv. Znači kada muž umre žena nema pravo na njeganego samo penziju za koju je uplaćivano u PIO..Drugih privilegija mislim nemaju...
valterbranisarajevo

PostPostao/la Tiger 033 dana 15/09/2012 18:55

Ovo su istinski BORCI :dance: :bih: sve ostalo je prdi mahovina :x

Akcija na prvom klipu krece na 22:30
Tiger 033

Lokacija: Bistrik-Sarajevo je najljepše kada "Sarajlije" vikendom odu kući na selo...

PostPostao/la PAZI dana 16/09/2012 15:45

valterbranisarajevo je napisao/la:Koliko sam ja skontao kod četalja pravo na borački dodatak imaju samo oni koji su bili "u zoni borbenih dejstava" odnosno na liniji i taj dodatak nije prenosiv. Znači kada muž umre žena nema pravo na njeganego samo penziju za koju je uplaćivano u PIO..Drugih privilegija mislim nemaju...

Upravo tako...Nažalost u RS-u su mnoge stvari sistemski daleko bolje riješene...Naročito ta famozna socijalna davanja..Dužni pjetet i poštovanje prema poginulima ali...skoro umrla jedna moja komšinica inače supruga poginulog borca ARBiH i tada sam dozna da je ista imala sedam vrsta raznoraznih primanja:invalidninu,penziju iz BIH,penziju iz Hrvatske,pomoć VSK,pomoć VKK,pomoć kumova iz Italije,obadvoje djece stipendije od opštine i boračkog ministarstva,naravno kupljen stan,novo auto..A ja i moja familija ??e pa nama ostaju krediti,zaduženja,besane noći,nemirni snovi i da bude apsurd potpun jedinom uposleniku šestočlane porodice odbija se sa platne liste 9 nekakvih stavki između ostalog i za ova socijalna davanja..Čitav rat bio u BIH na prvim linjama ali šta mi vrijedi NISAM POGINUO ili nisam se DOBRO SNAŠAO-DODVORIO.. :zzzz: :roll: Do mene je :bih:
PAZI

Prethodna

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Yug i 2 gostiju.