Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator/ica: Sunrise00

Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

PostPostao/la The_Runaway dana 03/10/2011 11:05

to za trazenje rasnog steneta na poklon,u pravu ste,al jbg sta ja mogu,nece tata dat 1000 maraka za cuku,imala sam ovog obicnog vec jednom,pa ne mozes ga nista naucit',lijepo mu u predulazu napravila mjesto za spavanje,i sve,toplo mu,..al on svaki put obucu prevrne,tepihe poguzva..vani mu kucicu kupila sa dugim lancem,i redovno ga izvodila,i jednom je cak povukao i kucicu za sobom,seta momak i za njim kucica ... i znam i da su samojedi zahtjevni,ali ja sam pitala Haskija(Husky-a,kako hocete :) ) ILI tog samojeda-jer nedavno je neka cura poklanjala bas samojeda pa sam zato napisala..
The_Runaway

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 03/10/2011 11:11

E to je vec do vas sto psa niste naucili ne do psa, i ako niste vec jednom uspjeli, tesku pasminu kao te navedene necete sigurno. Svaki pas ce nosati i obucu i praviti belaje, ni jedan to nece fuliti, to je presmjesno ocekivati. Treba li bi prvo se edukovati o osnovama svakog psa pa tek onda razmisljati, zbog takvih stvari imamo kamaru izbacenih pasa... Ne uzimate igracku koja ce stajati na polici i nista ne raditi :-)
Cholina_Lokica

PostPostao/la The_Runaway dana 03/10/2011 11:18

a jooj,pa nismo ga dresirali sad,ali ucen je.. nije isti haski i ovaj neki obicni,moj prvi komsija je imao muzjaka i zenku haskija,i nudio nam stene na poklon,al moj stari nije htio,kad smo vec imali cuku(tog "avlijanera")..i covjek ih sve poklonio,prodao muzjaka i zenku,i kupio sebi tornjaka..
The_Runaway

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 03/10/2011 11:21

U kratko, pojma nemate o kerovima... Zavrsena prica :-)
Cholina_Lokica

PostPostao/la Pasiflora dana 03/10/2011 13:12

Cholina_Lokica je napisao/la:U kratko, pojma nemate o kerovima... Zavrsena prica :-)

:lol: :lol: ;-)
Pasiflora

PostPostao/la jaca-maca dana 03/10/2011 15:41

Cholina_Lokica je napisao/la:U kratko, pojma nemate o kerovima... Zavrsena prica :-)

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

The_Runaway je napisao/la:imala sam ovog obicnog vec jednom,pa ne mozes ga nista naucit'.

Kakav je to obicni, a kakav neobicni? :lol:

Rasni psi vise slusaju? :? :shock: :-)
jaca-maca

PostPostao/la zengi dana 03/10/2011 17:38

The_Runaway je napisao/la:a jooj,pa nismo ga dresirali sad,ali ucen je.. nije isti haski i ovaj neki obicni,moj prvi komsija je imao muzjaka i zenku haskija,i nudio nam stene na poklon,al moj stari nije htio,kad smo vec imali cuku(tog "avlijanera")..i covjek ih sve poklonio,prodao muzjaka i zenku,i kupio sebi tornjaka..

Slazem se sa Lokicom i harisagom.
Kazes, guglala si malo pa ti se svidjele te pasmine. OK, sta ti se konkretno kod njih svidjelo?
To sto zavijaju navece, sto se ispale kad im je ceif, sto nisu nesto specijalno vezani za gospodara... ili sto lijepo izgledaju?

Sta ti mislis sto se taj komsija rjesio i haskija i kuje i kucica i onda kupio tornjaka?

Zato sto su to u principu blesavi psi koji kad im padne napamet jednostavno se ispale pa ti gledaj za njima.
Nema sansi da ih recimo oducis od ganjanja ovaca i svega ostalog sto njima lici na "Plijen".
Ovo isto vazi i za samojeda.

Nije problem u tome sto ti hoces skupog rasnog kera na poklon. Problem je u tome sto ti hoces pogresnog skupog rasnog kera na poklon.
Dobro razmisli jer pas snije dzemper, niti cipele u kojima ces izgledati cool. To je jedno veoma osjecajno i vjerno zivo bice.
zengi

PostPostao/la luckyyy dana 03/10/2011 18:35

Nema blesavih pasa nego su blesave gazde. Pas je onakakv kakvog ga ti naucis. Ako ga dobro izdresiras bit ce poslusan a ako ga nicemu ne ucis i pustis onda ce biti kakav on zeli da bude. Ovdje u Njemackoj nema niti jednog blesavog psa kako ti rece. Svi do jednog su toliko dobri da se mnoge majke mogu posramiti svoje djece kakvi su dobri psi. Veci dio je avlijanera ali ima puno rasnih pasa. Ima i takvih rasa koje su same po sebi dobre i poslusne da s njima ne treba puno rada. Inace ovdje skoro svi idu u skolu za pse gdje ljepo uce i rade sa psima tako da su tako nauceni da s njima nemas nikakvih problema. Na svaku rijec gazde poslusa, socijalizirani psi tako da se u parku igraju s drugim psima bez da ce nekog napasti. Pas nije igracka s njim treba od malena raditi, uciti ga pa ce biti poslusan. Nema veze da li je avlijaner ili rasan. Imam haskija u komsiluku na prvom spratu, predivan pas, poslusan ide s gazdom u setnju bez lajne. Na prvu rjec stane i ceka semafor, nikakvih problema niti lajanja niti bjezanja, ma predivan pas. Ja imam dva Zlatna retrivera muzijaka i zenku i s njima isto nikakvih problema. Oni i jesu posebna rasa koja je poslusna i vezana za familiju tako da ih i nisam vodila u skolu nego sam sama radila tj. ucila. Muzijaka sam kupila kao bebu i od 2,5 mjeseca cim je stigao pocelo se pricati i uciti. Prepametni su tako da im malo treba da sve svate. Nju sam prosle godine usvojila iz azila, stara 10 godina i dosla izdresirana kao da je fakeltet zavrsila. Sve zna, slusa, jedino sto je puno strasljiva valjda su je tukli. Nju isto mogu bez lajne da vodim jer na rjec stani ona se ukopa u mjestu. Mislila sam da cu morati s njom vise raditi s obzirom da je bila u azilu, vani u coporu pasa ali od prve veceri kad smo je dovukli u stan ona je se ponasala kao da je odrasla s nama. Nije u pocetku razumjela sve sto joj kazem jer je ocigledno niko nije ucio ali je moja pametnica za kratko vrijeme naucila tako da sve razumije sto joj kazem. Uz mog Luckya koji je naucen svemu i ona je brzo savladala sve i eto uz malo truda imas pse za primjer svima.
luckyyy

PostPostao/la Mariella dana 03/10/2011 18:49

The_Runaway je napisao/la:a jooj,pa nismo ga dresirali sad,ali ucen je.. nije isti haski i ovaj neki obicni,moj prvi komsija je imao muzjaka i zenku haskija,i nudio nam stene na poklon,al moj stari nije htio,kad smo vec imali cuku(tog "avlijanera")..i covjek ih sve poklonio,prodao muzjaka i zenku,i kupio sebi tornjaka..

Djevojko draga, ono sto ti ne razumijes je to da avlijaner i bilo koji rasni pas JESU ISTO. To sto je on rasni ne znaci da se rodio s manirima princa/princeze pa sve zna, sve slusa. Pas ko pas, pravit ce belaje, pisat, kakit po kuci, gristi sta stigne - ako ga ne naucis drugacije, a ako nisi uspjela naucit tog prvog, haskija neces nema sanse, jer je to zahtjevan pas za dresuru. Ako vec toliko zelis psa, raspitaj se o tome koje rase su jednostavnije za dresuru, poslusnije i manje nezavisne, pa po tome biraj... Naravno prije toga malo prouci kako se treba ponasat prema psu...
Mariella

PostPostao/la Friesian dana 03/10/2011 19:17

@lucky dosta toga u tvom postu je istina.. ali treba uzeti u obzir da svaki pas, cak i iste pasmine, je individua.. naravno imaju svoj karakter koji se od psa do psa razlikuje.. neke generalije su ukljucene ali ima razlike medju jedinkama.. tako da bi se sa @zengijem slozio i znam sta podrazumjeva pod ovim "blesavo".. to nije bukvalno..
ja imam dva psa koji se razlikuju kao da nisu ista vrsta zivotinje, uopste.. ali su dobri prema ljudima jer je pravilno uradjena socijalizacija ali sam koncept treninga je totalno drugaciji.. i to je blesavo :)
imao sam prilike vidjeti gdje je prijatelj starog psa (Haski) samostalno dresirao dovoljno dobro tako da ga je takodjer vodio bez povodca.. to je prvi Haski kojeg sam vidio da seta pored noge bez povodca.. poslije njega (kad je uginuo od starosti) je nabavio drugog kojem je sad tri godine i ne moze pas shvatiti da sjedne bukvalno.. dakle ista osoba radila sa dva psa iste pasmine.. do koga je tu? ima i genetike, vjeruj mi ;)
samo treba nabaviti psa u skladu sa mogucnostima (odnosno koliko aktivnosti on zahtjeva, tj. koliko mu aktivnosti mozes pruziti) i sa iskustvom a ne gledati ljepotu.. to je najgluplji razlog za nabavku..
vecini ljudi se svidja Haski jer ima plave oci pa uzmu psa koji ima oba plava oka... pa kasnije govore on je glup te ga puste ili slicno.. a ustvari ne znaju da su 99% sanse da je taj pas gluh!
prema tome mogucnosti, iskustvo, informisanost!!!!
Friesian

PostPostao/la luckyyy dana 03/10/2011 20:37

Slazem se da se i medju rasama razlikuju jedinke. Samo za primjer da napisem da je moja poznaniza kupila stene crnog labradora. Zna se da su dobri, vole vodu, poslusni ali on je bio zivi vrag. Prije njega je imala pekinezera i nije joj prvi pas. Pokusavala je raditi s njim ali to se nije dalo smiriti. Ja to u zivotu nisam vidjela da pas moze imati toliko energije da mu ni sekundu ne mozes skrenuti paznju na sebe, na ucenje. Napravio joj je cudo u stanu, jurio je kao blesav po parku i bjezao da ga nas dvije nismo mogle uhvatiti. napadao je druge pse pa i vece od sebe, bez razloga skoci i pocne gristi. Bio je uzas. ja sam joj govorila da mora ici u skolu s njim jer ona sama nece nista uspjeti. Krenula je i za par mjeseci to je bio pas kao robot. Ide uz nogu a pogled prema njoj i samo ceka komande. Nisam mogla vjerovati da se od onog vraga moze napraviti tako nesto. Kad se sjetim njenih suza prolivenih za sve sto joj je radio po stanu, iskakao kroz prozor van, bjezao pa po cjeli dan ga trazimo. taj pas je samo nakon par mjeseci postao drugi pas, poslusan, ide uz nogu, nikad povodac nije uzela u ruke. I takvima ima spasa uz svakodnevne dresure sa strucnim ljudima. ovdje su skole takve da ti ides skupa sa psom i ti radis sa prosm po uputama dresera. radi se u skupni sa ostalim psima tako da se oni i socijalizuju u skoli. Postoje psi s kojima ne mozes nikako ali tada treba posmatrati psa jer je sigurno neki zdravstveni problem kod njih. Pratim emisije o psima i dresurama te sam nedavno gledala jednog zlatnog retrivera koji je postao jako agresivan a imao je samo 7 mjeseci. vlasnici umjesto da kontaktiraju obucene ljude oni su ga ogradili u jednom cosku dvorista i samo preko ograde mu bacali hranu jer nisu smjeli uci. Komsije su pozvale drustvo za zastitu zivotinja i ljudi dosli posmatrali ga par sati i odmah primjetili da nesto nije u redu s njim jer je isao stalno u krug. Uspavali ga, odnjeli na snimanje glave i utvrdjen tumor, operisan i pas je sada dobro a agresija je nestala. Znaci svog psa moras posmatrati kako bi primjetio svaki cudan popkret koji ukazuje na nesto. Psi neznaju pricati ali na bol ili neku bolest reaguju cudno. Evo i moj Zlatni retriver, moja ljubav kojeg imam 12 godina je nazalost tesko bolestan. Ima rak kostiju na zadnjoj nozi i to osterosarkom. kost je skoro sva pojedena, vidi se samo trag debljine dlake. Tesko hoda, sepa a butina mu je natecena i tvrda kao kamen. Idem za svaku sitnicu veterinaru tako da smo bili cim je poceo malo da sepa. Uradjen rendgen na kome se vidjela kost ali se nije vidjeo tumor. Bilo je da je artritis ali vec iduce sedmice mu je mjerila debljinu butine koja je 5 cm bila deblja i tad je posumnjala vetica na tumor. Htjeli smo ici kod dobrog strucnjaka ortopeda koji je bio na godisnjem i za 3 sedmice smo otisli, snimljen na magnetnoj rezonansi gdje se fino vidi da je sva kost pojedena. Znaci u 3 sedmice kost je otisla. Naravno da nam je rekao da je to agresivan tumor koji se brzinski siri i da je metastazirao. Kad je poceo sepati vec tada je bilo kasno da bi se radilo ista jer tome nema spasa. Moze se amputirati ici ne kemoterapije ali obicno psi nakon svega uginu za par mjeseci. Odlucili smo da ga ne mucimo da uziva u ovo malo zivota, da sve prilagodimo kako bi se mogao kretati i da mu pruzimo sto vise ljubavi. Evo ga sepa, veseli se zivotu, izlasku u park, nama, ima apetiti, ne cvili ali mu ipak dajemo tablete protiv bolova. Kupili specijalna kolica za psa u kojima ga vozimo do parka i on fino izadje obavi sto treba udje i ja ga nastavim vozati po parku da uziva i gleda ostale pse. S nama ide i nasa retriverica koja trckara pored kolica a moja ljubav sjedi u svojim kolicima koja se gore mogu otvarati tako da ima kabriolet. ako lezi i s prednje strane ima da se otvori tako da i lezeci moze fino da gleda sve sta se desava u parku. U kola ga unosimo i iznosimo nedam nigdje da se penje da mu se noga ne polomi. Cuvamo ga koliko god mozemo da nam pozivi sto duze. Kad dodje vrijeme i bolovi a to vidimo na njemu tad cemo morati donjeti najtezu odluku u zivotu da ga odvedemo na uspavljivanje. Uh, tesko mi je pisati o ovome a kamoli pomisliti da ce nas napustiti. zato uzivajte u cuvajte svoje ljubimce.
luckyyy

PostPostao/la Friesian dana 03/10/2011 21:17

pa da, prijateljica iako je imala iskustva sa psima nije mogla smirit tog psa bez strucnjaka.. ljudi se mogu (malo teze ali mogu) promjeniti zahvaljujuci drugim ljudima ili drustvu pa tako i pas.. ali to je ipak karakter individue.. pa se tako ni vlasnici ne mogu uvijek kriviti ako je pas hiperaktivan jer iz ovoga proizilazi i moguca agresija, strasljivost ili slicno.. samo je bitno prilagoditi rad s takvim psom..
a sto se tice bolesnog psa stvarno mi je zao sto se to desava.. ali sve je to za ocekivati, sve je to "zivot".. kako tako ali je sastavni dio.. najbitnije je upravo to - pruziti sto vise ljubavi u teskim trenutcima..
Friesian

PostPostao/la zengi dana 03/10/2011 21:26

luckyy,
Jako mi je zao za tvog psa. Jedina utjeha i njemu i tebi je ta da je imao predivan zivot i imao puno ljubavi i paznje.
Sta da se radi, svi cemo jednom napustiti ovaj svjet.
Ima li kod vas u Njemackoj kakav program za dresiranje ljudi? Da ti posaljem jedno 4 miliona. Ovo se stvarno nemoze vise izdrzati. Kod nas ni ljudi ne idu uz nogu, prelaze ulicu na crveno i autom i pjeske.... a kamo li psi.

Neznam jesil procitala od pocetka ovu konverzaciju.

Ima razlike izmedju vrsta pasa zato i imamo razlicite vrste, inace nebi bilo poente.
Nadam se da se slazes da haski nikad nisu bili nesto popularni u takmicenjima poslusnosti a ljudi ih uzimaju iskljucivo jer kao sto Friesian rece "imaju plave oci" a ne zato da im vuku sanke.
Samojede uzimaju sminkeri jer su bijeli i imaju spicaste ljuske i usi (i da ih ljudi vide) a ne zbog njihovih karakternih osobina.
Ovdje, ako se sjecas, se sve inace radi zbog drugih a ne zbog sebe jer je vazno sta drugi misle pa je tako i sa psima.
Ja samo pokusavam odvratiti ljude od nabavljanja pasa iz pogresnih razloga i pogresnog kriterija koji je u ovoj zaostaloj zemlji cest problem.
Znas ovdje ti se pas kupuje na sljedeci nacin.
Vidi neko nekoga kako vodi predivnog samojeda i kaze sebi "moram i ja nesto ovako sebi nabaviti".
Vide seriju inspektor Rex i odmah odu sebi kupiti njemackog ovcara jer misle da je taj pas od rodjenja tako pametan i dresiran i misle da ga ti mozes drzati u nekakvom kavezu usranog i gladnog a onda kad ti dodju komsije u posjetu ti ga izvedes da ti otpjeva nesto od Hanke Paldum, da bi komsije pricale uhhhh kakvog Hamo pametnog vucijaka ima.
Naravno, sjebu se kad vide da ker ne pjeva nista od Sabana Saulica i Hanke i onda ga ostave jedno vrijeme da truhne tu u kavezu i kad totalno poludi od jada i samoce oni ga onda ubiju ili izbace na ulicu ukoliko ne nadju nikoga kome treba tako jedan lud i agresivan ker da mu cuva neku supu.
Nije ovo njemacka moja luckyyy.
zengi

PostPostao/la luckyyy dana 03/10/2011 22:15

Ma znam ja mentalitet nasih ljudi. Zivjela sam dosta dugo tamo pa mi je sve poznato. I tamo sam imala psa dva dalmatinera pa onda kokera. Sta reci, svi su me smatrali ludom zenom jer drzim psa u kuci i jos ga pazim kao da mi je djete. Otisla sam iz nasih krajeva ali i dalje idem svake godine i vidim da se tamo psi nabavljaju radi mode pa se izbacuju kasnije na ulicu. Azili puni, pomagala sam azilima novcano, udomljavalja pse ali se nista ne mjenja od mentaliteta ljudi pa na dalje. Zao mi je zivotinja koje pate radi ljudi. Tako sam i usvojila retrivericu koju su isto tako izbacili pa je zavrsila u azilu. Znam da je nece niko staru uzeti te sam je ja uzela i tako imam mog Luckya starog pa moze i ona a nisam ni ja mlada, tako da smo svi stari u kuci. Pitam se kad ce se kod nas svjest kod ljudi promjeniti? Zbog takvih stvari sve mi se manje ide dole jer vise popijem tableta za smirenje tamo nego za sve ove godine ovdje. Jadne zivotinje, samo to mogu reci. Da mogu usvojila bi sve zivotinje koje unezvjereno hodaju ulicama, ispraznila bi sve azile gdje godinama psi cekaju i nikad ne docekaju porodicu koja bi ga voljela i pazila. Sve mi je jasno i zato bi zeljela da ljudi ne uzimaju zivotinje ako ih ne misle paziti i vaspitavati.
luckyyy

PostPostao/la Friesian dana 03/10/2011 23:03

psihologija je divna nauka a psihologija bosanaca grana te nauke koju rijetko ko izabere jer je nesavladiva.. tako da je suvisno ista govoriti..
Friesian

PostPostao/la Pasiflora dana 04/10/2011 08:58

@luckyyy, stvarno nema pojma sto da ti kazem... strasno mi je zao zbog tvoga psa... :(

Edit: umalo da zaboravim: sinoc sam na Dobrinji srela crnu pudlu. Izgleda mi kao pas srednjih godina, povelika (za pudlu), sa duzim uvrnutim repom (nisam imala cime slikati). Nema nikakvu ogrlicu. Ne razumijem se bas u pudle, ali mislim da sam ga vise manje ispravno procijenila...
Ako ga neko trazi - krece se na relaciji Dobrinja 2 i 3. Uglavnom prati ljude koji imaju pse.
Pasiflora

PostPostao/la amater1981 dana 04/10/2011 09:36

Malo ko od nas zna zaista šta traži od psa, svi nabavljaju(kupuju) pretežno po ljepoti psa niko negleda na njegove potrebe, karakter i sl. da ne nabrajam. Medutim puno gora opcija je kada ljudi uzmu lutalicu pa se njegovi pretci i nagoni nemogu ni pretpostaviti(jer pas je lijep mal sladak) pa pas nekon par mjeseci poćne da ganja golubove po parku jer je križanac sa nekim lovačkim psom što je i normalno za tu pasminu, pa pošto su ga našli dabe ili udomili bez ikakve naknade naj jednostavnije ga je i pustiti. Ali da je to neki skupi(rasni) pošto je plačen on bi ipak išao u školu i sve bi bilo ok. Zato ipak mislim za neke ljude je bolje da kupuju pse jer če ti psi bolje proči a samo pravi ljubitelji pasa negledaju razliku u rasi i takve udome.
amater1981

PostPostao/la Friesian dana 04/10/2011 09:46

@sitno - i ja sam vidio tog psa kad sam setao.. bio je preko ceste pa nisam opazio da nema ogrlicu ali je isao za nekim dedom.. pa sam mislio da nije njegov..
Friesian

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 04/10/2011 09:57

Friesian je napisao/la:psihologija je divna nauka a psihologija bosanaca grana te nauke koju rijetko ko izabere jer je nesavladiva.. tako da je suvisno ista govoriti..

:thumbup:
Mani je uvijek bilo fascinantno da jedan bogati njemac ode i udomi psa a ne zna gdje sta ima, a jedan siromasni bosanac koji bukvalno kad je visok datum jedva ima za hljeba, ode u kupi kera od milju kaemova, i onda nema sta da jede, samo bukvalno da bi kurcio :-) :lol:
Cholina_Lokica

PostPostao/la amater1981 dana 04/10/2011 13:09

Cholina_Lokica je napisao/la:
Friesian je napisao/la:psihologija je divna nauka a psihologija bosanaca grana te nauke koju rijetko ko izabere jer je nesavladiva.. tako da je suvisno ista govoriti..

Mani je uvijek bilo fascinantno da jedan bogati njemac ode i udomi psa a ne zna gdje sta ima, a jedan siromasni bosanac koji bukvalno kad je visok datum jedva ima za hljeba, ode u kupi kera od milju kaemova, i onda nema sta da jede, samo bukvalno da bi kurcio :-) :lol:

Ali u nesreci sreca, kada ga dobro plati onda dobro i brine o njemu a kada dobije daba dobro mu je malo hljeba i vode i ako nebude kako je zamislio na ulicuuuu....
amater1981

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 04/10/2011 13:13

Ma vala ni to nije vise mjerilo, masovno i takvi psi na ulici i na metar lanca neuhranjeni...
Cholina_Lokica

PostPostao/la Friesian dana 04/10/2011 21:48

ma skontaj i po autima.. sve se nema love a na ulici se ne zna koje je bolje auto.. ali ipak, vjerujem da nema love... ipak mnogi gladuju dok ne kupe..
Friesian

PostPostao/la zvrcak dana 05/10/2011 02:05

moj dajdja je kupio vucijaka, sa rodovnikom itd.. Znate kad mu covjek koji je placen da dresira cuku kaze, da sa glupljim psom nije imao posla. Znaci, kao i ljudi i psi imaju svoju osobnost, sposobnost da nauci itd.

Ja sam negdje procitao/cuo da su psi lutalice, sami po sebi dosta pametniji, iz prostog razloga, njihov zivot, njihov nacin zivota, trazenje hrane, i sve ostalo...
zvrcak

PostPostao/la Friesian dana 05/10/2011 08:44

kazem ti - genetika.. iako ne bi preformulisao kao glup, sto je neprofesionalno od trenera.. prije bih rekao da je tvrdoglav ili nezainteresovan sto je opet izazov za trenera i saznanje koliko on ima klikera da skonta novi trening za psa, tj. da ga prilagodi.. svaki pas ima "slabu tacku".. nekom je to hrana, nekom igracka, nekom strpljenje..
Friesian

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 05/10/2011 10:07

Friesian je napisao/la:kazem ti - genetika.. iako ne bi preformulisao kao glup, sto je neprofesionalno od trenera.. prije bih rekao da je tvrdoglav ili nezainteresovan sto je opet izazov za trenera i saznanje koliko on ima klikera da skonta novi trening za psa, tj. da ga prilagodi.. svaki pas ima "slabu tacku".. nekom je to hrana, nekom igracka, nekom strpljenje..

Nemoguce je za svakog psa isti trening primjenjivati i onda reci pas je glup... To je cista neprofesionalnost i ljenost trenera
Cholina_Lokica

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kućni ljubimci

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.